......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 157560
YORUM MANŞET
ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptı
ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptı

 ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptıANTAKYA’DA BÜYÜYEN KOBİLER

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Büyüyen KOBİ’ler II toplantısı ve panel programının ikincisi Hatay’da düzenlendi.

Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kongre Salonu’nda düzenlenen toplantı ve panel programına Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes,  DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ile çok sayıda Hataylı işadamı ve sektör temsilcisi katıldı.

Hatay Valisi Ercan Topaca yaptığı konuşmada Hatay’ı daha iyi tanıma konusunda yaptıkları bu özel ziyaretlerden dolayı TÜSİAD Başkanı, Yönetim Kurulu ve diğer katılımcılara şükranlarını sunduğunu belirterek "İnşallah bu ziyaret Hatay’la ilgili ve Hatay’ın hiç hak etmediği algının yıkılmasına önemli katkılar yapacaktır. KOBİ’lerle yapılacak bu toplantının, ekonomi ile ilgili değerlendirmelerin burada çalışan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırmasını temenni ediyorum. Dışarıdan gelen konuşmacılarımız daha büyük işleri yapan, daha büyük şirketleri yöneten kişilerdir. Onların tecrübeleri, olaylara bakışı da buradaki arkadaşlar açısından önemli bir kaynak olacaktır.’’ dedi.

Bu toplantının Hatay’da yapılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise ‘’Biz Türkler hatırşinas insanlarız, zor zamanda yapılan yardımları unutmayız. Özellikle ekonomik anlamda Hataylı iş adamlarımız son beş yıldır Çanakkale Geçilmez’i oynuyor. Siz değerli misafirlerimizin burayı ziyaretleri gerçekten bizlere bu konuda moral verdi. Aslında çok zengin bir ülkeyiz.  Bu zenginliğimizi bilerek, birbirimizle kucaklaşarak, birbirimizi sahiplenerek beş yıldır bugünlere geldik’’ dedi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu ise yaptığı konuşmada TÜRKONFED olarak güçlerini ülke ekonomisinin bel kemiği olan KOBİ’lerden aldıklarını ifade etti.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan, geçmişten günümüze çok farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay’da olmaktan son derece memnun olduklarını ifade ederek ülkemizin ve kentimizin bu değerlerine sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçildiğini belirtti.

Doğu Akdeniz Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Mehmet Kılıçlar ise ‘’Suriye’de yaşanan olaylar sınır illerden en çok Hatay’ı etkilemiştir. Bununla beraber Hatay’da olumsuz bir yargı da yaratmıştır. Bu olumsuz algıyı yok etme hususunda katkılarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ise ‘’Hatay Türkiye’nin önemli bir coğrafyasında bulunan bir ilimizdir. Körfez’de demir-çelik sektörü ve dağın diğer ucundaysa tarıma dayalı sanayi, yaş sebze ve meyve ihracatının olduğu ciddi anlamda bir lojistik filoya sahip; bunun yanında inanç turizmi ve diğer turizm alanlarında Türkiye’nin önde gelen güzide bir ilidir. Bu güzide ilimize ziyaretinizden dolayı son derece memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.’’ dedi.

Panel, açılış konuşmalarının ardından BORGİP proje sunumu, Kobilerde Teknoloji Kullanımının Arttırılması, Dijitalleşme Endeksi ve Hatay İli Dijitalleşme Verileri sunumları ile tamamlandı.

(Haber Merkezi)

ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

 ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYORAntakya Belediyesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri ile kuaför, hamam, sauna, güzellik salonu gibi insan sağlığı ve hijyeniyle ilgili faaliyet gösteren iş yerlerinde hijyen ve kalite anlayışını geliştirmek amacıyla 'Örnek İş Yeri' uygulamasını başlattığını bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; Antakya Belediyesi olarak esnafımıza yönelik destek çalışmalarımız her geçen gün artıyor. Özellikle gıda üretim ve satışı yapan iş yerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren işletmelerde Antakya' mıza yakışır standartlarda hizmeti teşvik etmek, yüksek kalite anlayışını geliştirmek amacıyla Örnek İş Yeri uygulamasını başlatıyoruz. Bu uygulamada ekiplerimiz tarafından yapılan tüm denetimlerde kanunların ön gördüğü standartlar doğrultusunda ''sürekli uygunluk raporu '' alan, insana hizmeti ön planda tutan ve bu anlamda yüksek kalite ve temizlik anlayışı ile çalışan iş yerlerine ''Örnek İş yeri Flaması ve Plaketi'' verilecek.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya’mızın daha hijyenik, daha temiz, katma değeri yüksek bir ilçe olması için gayretli çalışmalarımız devam ediyor. Tüm teknik ve sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile birlikte şehrimizi ve şehir esnafını kalkındırmaya yönelik çeşitli projeler üretiyoruz.

Bu projelerimizden bir tanesi de Örnek İş Yeri Uygulaması olacaktır. Tüketiciye ve çevre sağlığına önem veren, yüksek standartta hizmeti ön plana koyan gıda üretim ve satışı yapan işyerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren iş yerlerine yönelik hazırladığımız uygulamamız kaliteyi, hijyeni ve standartların üzerinde niteliklere sahip olma yolunda esnafımızı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ilçemizde bulunan lokantalar, fast-food restoranlar, pastane, kafeterya, ekmek-pide gibi unlu mamul üretimi yapan yerleri ve benzeri işletmeleri kanunların ön gördüğü standartlara özenle uymaya davet ediyoruz.  Herşey daha güzel bir Antakya için.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek uygulamaya başvuru yapmak isteyenlerin 0326 221 93 34 – 36 – 38 – 44  numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)

Türk-İş’ten 150 bin TL
Türk-İş’ten 150 bin TL

 Türk-İş’ten 150 bin TLTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.

Bayırbucak Türkmenlerine maddi yardımda bulunmak ve bölgeden gelen çocuklara oyuncak hediye etmek amacıyla ilimize gelen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir edilen Türkmenlerin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Atalay ve beraberindeki heyeti Hatay’da hayırlı bir iş için ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Sayın Topaca,  son dönemde komşumuzda yaşanan olaylardan doğrudan etkilenen illerden birisinin Hatay olduğunu belirtti. Sayın Topaca, ‘’Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin başladığı andan itibaren Suriye’den ilk girişlerin yaşandığı ve hala da evinden barkından olmuş insanların ülkemize giriş yaptığı bir noktadayız. Son bir haftadır da özellikle Bayırbucak’tan Türkmen kardeşlerimizi ve o bölgede bulunan Arap kökenli kardeşlerimizi kabul ediyoruz. Bir hafta içerisinde aldığımız kişi sayısı yaklaşık 6 bindir.

Bu yükün taşınmasında devletimiz olağanüstü bir gayret gösteriyor. Devletimizin gayretleri dışında bu yükün taşınmasında sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının, sendikaların yapacağı katkılar çok önemlidir. Türk-İş’in böyle bir dönemde bizden talep gelmemesine rağmen böyle bir yardım kararı alması hakikaten çok anlamlıdır. Ben bu yardıma fitili ateşleyecek bir işaret fişeği gibi bakıyorum. İnşallah bütün sivil toplum kuruluşlarının, bütün hayırseverlerin, bütün sendikaların gönlüne yardım yapma hevesi düşecektir.

Gıda olarak Allah’a şükür ihtiyacımız yok. Bizim milletimiz hakikaten çok cömert.  Ben ülkemiz adına, devletimiz adına, misafirlerimiz adına sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Bu yardımlarım artarak devam etmesini de temenni ediyorum." dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise aralık ayında gerçekleşen genel kurulda aldıkları bir karar neticesinde Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatmak istediklerini belirterek, "Biz Suriyeli misafirlerimiz ile ilgili son dört sene içerisinde Türk-iş olarak yapılması gerekenleri noksansız yapmaya gayret sarf ediyoruz. Çünkü kimin Ensar kimin ev sahibi olacağı hiç belli olmaz. Bayırbucak Türkmenleri bizim parçalarımızdan bir tanesi. Onlarla ilgili sizin de dediğiniz gibi Türkiye’nin her yerinden gıda yardımı yapılıyor. Biz de acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere bir miktar para takdim etmek istedik. Onun dışında bu bölgedeki çocukların yüzünü tebessüm ettirebilmek için ilk etapta bin tane kız, bin tane erkek çocuk olmak üzere 2 bin adet oyuncak hediye edelim istedik. Buraya geldiğimizde bölgede 15 bine yakın çocuk olduğunu öğrendik. Döner dönmez 15 bin tane çocuğun oyuncaklarını temin edip size teslim edeceğiz. Bizleri misafir ettiğiniz için ben sizlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir ettiğimiz Türkmen kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Vali Topaca da Türkmen kardeşlerimize yapmış olduğu desteklerden dolayı Ergün’e plaket verdi.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarete; AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve Türk-İş İşçi Sendikaları Konfederasyonu il temsileri de katıldı.

(Haber Merkezi)

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

 ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIKTeröristlere yönelik operasyonlarda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi (27), Dün Antakya Mezarlık Kompleksinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi'nin cenazesi, ikindi namazına müteakip Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası Antakya Şehitliği'ne defnedildi.

Binlerce kişinin katılım gösterdiği cenaze namazında gözyaşları sel olup aktı. Cenazeye, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci başta olmak üzere sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, çevre belediye başkanları ve meclis üyeleri de katıldı.

Yakınlarının güçlükle ayakta durduğu cenazede, teröre lanetler yağdı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi, mezarlık kompleksinde kılınan cenaze namazı sonrası, eskort eşliğinde Antakya Şehitliğine götürüldü. Silah arkadaşları tarafından yapılan saygı atışından sonra, şehidimiz dualar toprağa verildi.

Antakya şehitliğinin dolup taştığı cenazede, çevredeki esnaf ve mahalleliler, işyeri önlerine ve balkonlarına astıkları bayraklarla şehidini son yolculuğuna uğurladı.

(Haber Merkezi) 

TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYOR
TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYOR

 TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYORSuriye'nin Bayır Bucak bölgesinde, son günlerde özellikle Türkmen nüfusa yönelik saldırıların artması ile birlikte, binlerce aile Yayladağı sınırının Suriye tarafında bulunan Yamadi kampına sığındı.

Yamadi kampında da güvenlik risklerinin artması sebebiyle, çoğunluğunu çocuk, kadın ve yaşlıların oluşturduğu 731 kişi, Yayladağı'nın Pulluyazı köyündeki sınır noktasından ülkemize kabul edildi. Girişlerin devam ettiği Pulluyazı’da, Türkiye’ye giriş yapan Suriyeli sığınmacı sayısı 1635’e ulaştı.

Biyometrik kayıt işlemlerinin ardından, ailelerin bir kısmı akrabalarının yanına yerleştirilirken; diğerleri ise, AFAD’ın Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki barınma merkezlerine sevk edilecek.

Başbakanlık AFAD’ın koordine ettiği sığınmacı kabullerinde, 2014'te Ayn el-Arap’tan ülkemize yönelen nüfus hareketleri için uygulanmış olan Kitlesel Göç Yönetimi Sistemi faaliyete geçirildi.

Bu kapsamda, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, Sağlık Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Kızılayı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliği işbirliği ile devam eden çalışmalar için 202 personel görevlendirildi. Bölgeye ayrıca; Mobil Koordinasyon Merkezi, Mobil İkram Aracı, Mobil Mutfak Tırı, Mobil Fırın Aracı, 6 Ambulans ve 8 araç sevk edildi.

Güvenlik güçlerinin oluşturduğu kontrol noktasından giriş yapan ailelere Türk Kızılayı tarafından gıda yardımı yapılıyor; hasta ve yaralılar 112 Acil Servis ve UMKE ekipleri tarafından tedavi ediliyor. Ailelerin biyometrik kayıt işlemleri ise, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personeli tarafından, Yayladağı çadır kentinde bulunan AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

(Haber Merkezi)

ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptı

ANTAKYA’DA BÜYÜYEN KOBİLER

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Büyüyen KOBİ’ler II toplantısı ve panel programının ikincisi Hatay’da düzenlendi.

Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kongre Salonu’nda düzenlenen toplantı ve panel programına Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes,  DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ile çok sayıda Hataylı işadamı ve sektör temsilcisi katıldı.

Hatay Valisi Ercan Topaca yaptığı konuşmada Hatay’ı daha iyi tanıma konusunda yaptıkları bu özel ziyaretlerden dolayı TÜSİAD Başkanı, Yönetim Kurulu ve diğer katılımcılara şükranlarını sunduğunu belirterek "İnşallah bu ziyaret Hatay’la ilgili ve Hatay’ın hiç hak etmediği algının yıkılmasına önemli katkılar yapacaktır. KOBİ’lerle yapılacak bu toplantının, ekonomi ile ilgili değerlendirmelerin burada çalışan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırmasını temenni ediyorum. Dışarıdan gelen konuşmacılarımız daha büyük işleri yapan, daha büyük şirketleri yöneten kişilerdir. Onların tecrübeleri, olaylara bakışı da buradaki arkadaşlar açısından önemli bir kaynak olacaktır.’’ dedi.

Bu toplantının Hatay’da yapılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise ‘’Biz Türkler hatırşinas insanlarız, zor zamanda yapılan yardımları unutmayız. Özellikle ekonomik anlamda Hataylı iş adamlarımız son beş yıldır Çanakkale Geçilmez’i oynuyor. Siz değerli misafirlerimizin burayı ziyaretleri gerçekten bizlere bu konuda moral verdi. Aslında çok zengin bir ülkeyiz.  Bu zenginliğimizi bilerek, birbirimizle kucaklaşarak, birbirimizi sahiplenerek beş yıldır bugünlere geldik’’ dedi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu ise yaptığı konuşmada TÜRKONFED olarak güçlerini ülke ekonomisinin bel kemiği olan KOBİ’lerden aldıklarını ifade etti.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan, geçmişten günümüze çok farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay’da olmaktan son derece memnun olduklarını ifade ederek ülkemizin ve kentimizin bu değerlerine sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçildiğini belirtti.

Doğu Akdeniz Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Mehmet Kılıçlar ise ‘’Suriye’de yaşanan olaylar sınır illerden en çok Hatay’ı etkilemiştir. Bununla beraber Hatay’da olumsuz bir yargı da yaratmıştır. Bu olumsuz algıyı yok etme hususunda katkılarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ise ‘’Hatay Türkiye’nin önemli bir coğrafyasında bulunan bir ilimizdir. Körfez’de demir-çelik sektörü ve dağın diğer ucundaysa tarıma dayalı sanayi, yaş sebze ve meyve ihracatının olduğu ciddi anlamda bir lojistik filoya sahip; bunun yanında inanç turizmi ve diğer turizm alanlarında Türkiye’nin önde gelen güzide bir ilidir. Bu güzide ilimize ziyaretinizden dolayı son derece memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.’’ dedi.

Panel, açılış konuşmalarının ardından BORGİP proje sunumu, Kobilerde Teknoloji Kullanımının Arttırılması, Dijitalleşme Endeksi ve Hatay İli Dijitalleşme Verileri sunumları ile tamamlandı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 8 dakika önce / 08.02.2016 10:41:40   

YORUM’UN 24. GURUR YILDÖNÜMÜ

Yayın hayatında 23 yılı geride bırakarak 24. yılına giren Yorum Gazetesi, kuruluş tarihi olan 5 Şubat’ta düzenlediği etkinlikte dostları ve okuyucularıyla buluştu.

Cuma günü akşamı Antakya Belediyesinin katkılarıyla Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Antakya Belediyesi Başkanvekili Cengiz Özgöz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Bekir Saday, Reyhanlı Asi Sulama Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz, sendika başkanları, dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri ile Yorum Gazetesi okuyucuları katıldı.

Ömer Cihangir’in başarılı sunuculuğunda başlayan programda ilk konuşmayı yapan Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin, kurulduğu günden bugüne Yorum’un yanında yer alan tüm dostlarına teşekkür ederek şu açıklamada bulundu: “5 Şubat 1993 tarihinde yine böyle bir Cuma günü taze bir fidan olarak toprakla buluşan Yorum Gazetesi, 23 yılı geride bırakarak bugün 24. Yayın yılına girdi.

Vatan, millet, bayrak sevdalısı 15 idealist arkadaşın bir araya gelerek Bismillah diyerek temelini attığı Yorum Gazetesi, önce haftalık olarak yayına başladı. 2004 yılında günlük yayına geçen gazeteniz Yorum, siz değerli dostların ve okuyucularımızın desteğiyle asırlık çınar gibi büyüdü ve kökleşti.

Bu zaman süreci içerisinde yanımızda olan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen siz gönül dostlarımıza teşekkür eder Allah razı olsun diyorum.

Aradan geçen sürede Halkın Sesi Hakk’ın Sesi olmaya gayret gösteren Yorum Gazetesi, başlığın yanında yer alan “Ölçülere yanlış olanların, bütün ölçümleri yanlıştır” sözünü düstur edinerek ilkeli ve dürüst yayıncılık anlayışından taviz vermemiştir.

Günlük Yorum Gazetesi yanında aylık olarak renkli ve kuşe kağıda basılı sektörel Hatay’da Yaşam Dergisini de sizlere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca web sitemiz vasıtasıyla internet üzerinden tüm Türkiye’ye Dünyaya haberlerimizi ulaştırıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Yorum Gazetesinin 24. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bu etkinliğimize destek veren ve katkı sağlayan gönül dostlarımıza, gecemize katılan siz değerli konuklara ve tüm okuyucularımıza Yorum Gazetesi Yayın Ailesi adına teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.

Ergin’in ardından Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin şehir dışında olması dolayısıyla programa katılan Başkanvekili Cengiz Özgöz’de, Yorum’un 24. Yılına girmesi dolayısıyla tüm çalışanları kutlayarak yayın hayatında başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların akabinde geceye maddi ve manevi destek veren Antakya Belediyesi, Necmettin Çalışkan, Mehmet Bulanık ve Mehmet Özkan adına teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca düzenlenen programa emek ve katkı sağlayan şair Ali Parlak’a, tiyatro sanatçısı Mesut Kurt’a, sunucu Ömer Cihangir’e birer plaket verilerek teşekkür edildi.

Neyzen İlhami İnalöz’ün üflediği ney eşliğinde şair ve ozan Ali Parlak, en güzel şiirleri duygusal sesiyle okuyarak geceye manevi bir değer kattı.

Programın finalinde yöremizin sevilen tiyatro sanatçısı Mesut Kurt’ta Ali Kılıç, Burak Can Gökçen, Büşra Dönmez'den oluşan ekibiyle sahnede yaptığı skeç ve komedi dans üçlüsü parodisiyle davetlilere neşeli anlar yaşattı.

NOT: Yorum Gazetesinin kuruluş yıldönümü etkinliğiyle ilgili diğer haberler yarınki gazetemizde yayınlanacak.

(Yorum Haber Merkezi)


14 saat, 8 dakika önce / 08.02.2016 10:41:01   

PİKNİK SEZONUNDA HAZIR OLACAK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet denetimleri programı kapsamında Antakya Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan Tahtaköprü Yıldırım Mesire alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Kimyeci bu yılki piknik sezonuna yetiştirmeyi planladıkları mesire alanı hakkında şu görüşlere yer verdi; “ Antakya’mızın ata kültüründen gelen ve halk dilinde “seyran” denilen piknik, şehir insanımızın yaz aylarındaki vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Biz de Antakya Belediyesi olarak hem bu kültürü yaşatmak hem de vatandaşlarımızın rahat nefes alabilecekleri, hafta sonları aileleri ile gönül rahatlığı ile oturabilecekleri, çocuklarımızın güvenle oynayabilecekleri doğayla iç içe, pırıl pırıl bir ortam hazırlamak istedik. Her geçen gün büyüyen Antakya’mızda şehrin karmaşa ve gürültüsünden kaçmak isteyen vatandaşlarımız mis gibi doğa ortamında, dev çam ağaçları ve Yıldırım Deresinin kenarında rahatça pikniklerini yapabilecekler.

Mülkiyeti Orman İşletme Müdürlüğü kurumuna ait olan ve yaklaşık 400 dönümlük bir alan üzerine yerleşen Yıldırım Deresi mevkide, ilk etapta 120 bin metrekarelik bir mesire alanını hayata geçiriyoruz. Şuana kadar fiziksel alt yapı düzenlemeleri ile çevre düzenleme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Burada gelen vatandaşlarımızın kullanabilecekleri temiz içme suyu için sondaj çalışmaları gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda bölgede bulunan büyük kaya ve taşları da doğal yapıyı bozmadan istiflemek sureti ile sekiler oluşturarak hem gelen vatandaşlarımıza rahat dolaşım alanı kazandırmayı hem de düzenli bir görünüm elde etmeyi hedefledik. Ayrıca bu çalışmalarımızın akabinde buraya tarım toprağı tesviye etmek sureti ile vatandaşlarımızın daha rahat hareket edebilecekleri bir alan oluşturacağız. Aynı zamanda çimlendirme, damla sulama, yağmurlama sistemleri ile yemyeşil bir alan olmasını ve bunu korumayı sağlamış olacağız.

Bay bayan lavaboları, mescit, mutfak üniteleri, top sahaları, barbekü üniteleri, çeşmeler, kır lokantası, gezi alanları, yürüyüş parkuru, oyun grupları, küçükbaş ve kümes hayvanlarından oluşan bir hayvanat bahçesi yerleştireceğimiz bu alanda insanın keyif alabileceği, bol oksijen alabileceği bir alan oluşturacağız. Piknik sezonuna yetiştireceğimiz mesire alanımız hayırlı uğurlu olsun.”  dedi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 9 dakika önce / 08.02.2016 10:39:55   

HALKIMIZIN ÇABASI UMUT VERİCİ

Defne ilçesine bağlı mahallelerde devam eden hizmetleri yerinde inceleyip, mahalle sakinlerinin istek ve beklentilerini dinleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, "Halkımızın hizmetlere yönelik beklentileri, geçmişten günümüze olan ihmal edilmişliğin yansımasıdır.

Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz hizmetler artarak devam ederken, halkımızın çabası da umut vericidir. Yıllardır ihmal edilmiş de olsa Defne ilçemiz, muhtarı, azası, dernekleri, meclis üyeleri ve halkıyla hakettiği hizmetlere mutlaka kavuşacaktır. Kent kimliğini oluşturmak elbette zaman alıyor ama bunu başarmak için göreve geldik. Hep birlikte başaracağız" dedi.

İlk ziyaretini Çekmece Mahallesi Muhtarlığına gerçekleştirip, daha sonra sokaklarda aralıksız devam eden parke döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Yaman, kalıcı hizmet bağlamında halkın belediye hizmetlerinden memnun olmasına zemin oluşturacak tüm çalışmaların sergilendiğini söyledi.

Çekmece Mahalle Muhtarı Fikret Çolakoğlu, Belediye Meclis Üyesi Tuncay Mengüllüoğlu, Ali Atakan, Çekmece SYD Derneği Başkanı Kerim Gençoğlu  ve bazı daire müdürleriyle Çekmece mahallesinde incelemelerde bulunan Başkan Yaman, tespit edilen eksikliklerin giderilmesine yönelik talimatlar da verdi.

TEMİZLİĞE ÖNEM VERMEK ZORUNDAYIZ

"Temiz ve Yeşil Defne" sloganı çerçevesinde ilçenin temizlik işlerine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Yaman, "Kentin temizliği, insan sağlığı açısından önemsenen ve olmazsa olmaz kuraldır. Bu yönüyle halkımızın temizlik konusundaki duyarlılığını arttırmak, temiz ve yeşil bir defne için ekiplerimizle var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 10 dakika önce / 08.02.2016 10:39:00   

ŞANVERDİ'DEN HASİAD' ZİYARET

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği'ne (HASİAD) nezaket ziyaretinde bulundu.

HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi’ye HASİAD’ın çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler sundu.

Kabaali ayrıca HASİAD’ın Ankara’da Hatay’ın sorunlarının masaya yatırılacağı toplantıda tüm Hatay Milletvekillerinin bir araya gelerek Hatay'ın geleceği için oluşturulacak birlikteliğe ve Hatay lobisine katkı sunmalarını istedi.

Hatay’ın ekonomik sorunları, Suriye krizi, Hassa Tüneli Projesi, Reyhanlı ve Karaçay Barajlarının da konuşulduğu toplantıda Hatay Milletvekili Şanverdi, HASİAD’ın böyle bir birlikteliğe öncülük etmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek “Söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır.” diyerek şahsı adına her türlü desteğe açık olduğunu dile getirdi. 

(Haber Merkezi)


14 saat, 11 dakika önce / 08.02.2016 10:38:15   

SEBZE VE MEYVE HALİ ÇEVRESİ, DÜZENE KAVUŞUYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), il genelinde sorumluluk alanındaki cadde ve kaldırımlarda yaya ve araç trafiğini rahatlatacak etkili projelerle hemşehrilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Trafik problemlerinin yoğun yaşandığı bir bölge olan HBB Yaş Sebze ve Meyve Hali çevresinde düzenleme projesi başlatan HBB, bu anlamda hayata geçirilecek proje için vatandaşlarla bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

HBB Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, Antakya Sebze ve Meyve Hali’nde Antakya Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Bal, Antakya Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Cuma Şahin ve hal esnafıyla bir araya gelerek hayata geçirilecek projeyi tanıttı.

Kadıoğlu gerçekleşen toplantıda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemşehrilerinin sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler üretilmesi anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, HBB Zabıta Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı iş birliğiyle, HBB Yaş Sebze Meyve Hali çevresinde yaşanan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak amacıyla ortaklaşa bir proje hazırlandığını ve bu proje ile vatandaşların trafik anlamında rahata kavuşturulacağı  bilgisini paylaştı.

Esnafla proje hakkında görüş alışverişinde bulunulan tanıtım toplantısında bilgilendirmeler yapan Kadıoğlu, “Daire Başkanlığı olarak bizim görevlerimizden en önemlisi de kamu huzurunu ve düzenini sağlamak. Biz hem hal esnafımızı rahatlatmak hem de alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarımızın ulaşım sorununu ortadan kaldırmak amacıyla HBB Antakya Yaş Sebze ve Meyve Hali çevresindeki üç caddeyi ve kaldırımları kapsayan geniş çaplı düzenleme başlatıyoruz. Bu proje ile caddelerde araç trafiğini ve kaldırımlarda ise yaya trafiğini engelleyen tüm unsurları ortadan kaldıracağız. Bu proje hal esnafına da rahat bir nefes aldıracak. Bunların yanı sıra tüm satıcılar kendilerine ayrılan alanlarda kolaylıkla satış yapabilecek” dedi.

Trafiğin sıklıkla durma noktasına geldiği bu bölgede HBB’nin uygulamaya koyacağı projeyi olumlu karşılayan hal esnafı, HBB’nin ürettiği çözüm odaklı hizmetlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


14 saat, 12 dakika önce / 08.02.2016 10:37:06   

ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dericiler sitesinde incelemeler gerçekleştirerek, esnafın sıkıntılarını dinledi.

Dericiler sitesi esnafı ile bir araya gelerek sıkıntılarını dinleyen Başkan Kimyeci; “Esnafımızın her türlü sıkıntısını çözmek her daim öncelikli ilkelerimizden oldu. Bu kapsamda daha önce Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tutumu nedeniyle çevreye ve insan sağlığına zararlı kimyasal atık olarak adlandırılan işlenmiş deri atıklarının yapılan laboratuvar testleri sonucu zararlı olmadığı bu nedenle geri dönüşüm tesislerine taşınmasında bir sakınca görülmediğine dair raporumuzu aldık. Bu doğrultuda daha önce kimyasal madde içerdiği gerekçesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce toplanması gereken bu atıkların kimyasal madde içermedikleri kanıtlandığı gibi Antakya Belediyesi’nce toplanmasında herhangi bir sakınca kalmamıştır. Bizler de bu sorunu çözmüş olmanın verdiği sorumluluk ile en kısa sürede dericiler sitemizde kapsamlı temizlik çalışmaları ve çevre düzenlemeleri gerçekleştireceğiz.

Aynı zamanda esnafımızın mağduriyetini gidermek amacıyla daha evvel çamurdan geçilmeyen dericiler sitesi yoluna ekiplerimiz malzeme serme ve sıkıştırma işlemi ile düzenleme yapmışlardı. Siz değerli esnafımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda kanalizasyon ve su hatlarında sıkıntı olduğunu öğrendiğimiz dericiler sitemizde bu hatların onarımlarının gerçekleştirilmesinin ardından da parke döşeme işlemlerini yapacağız. Esnafımızın en ufak ricası bizler için emirdir. Antakya Belediyesi olarak şehir esnafımızın sıkıntılarını çözmeye devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 13 dakika önce / 08.02.2016 10:36:15   

CHP İl Örgütü'nden Yaman'a ziyaret

CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve İl Yönetimi, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı ve İl Gençlik Kolları Başkanı ile birlikte Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’a makamında nezaket ziyaretlerinde bulundu.

CHP İl Başkanı ve partili yönetim kurulu üyeleri Dr. İbrahim Yaman ile Defne Belediyesinin yapmış ve yapacak olduğu çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

CHP İl Başkanı Güzelmansur, CHP Hatay İl Örgütü olarak Defne Belediyesinin her zaman yanında olacaklarını belirtti.

(Haber Merkezi)


14 saat, 14 dakika önce / 08.02.2016 10:35:38   

EĞİTİME EMSAL OLACAK DESTEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ile Almanya’daki kardeş şehri olan Aalen Belediyesi’nin ortak girişimleriyle Suriye’deki çatışma ortamından gerçek anlamda mağdur olarak ülkemize sığınan mültecilere yardım eli uzatıldı.

Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte ülkemize sığınan mağdur mültecilerin eğitimiyle ilgili önemli bir adım atıldı.

Eğitime verdiği önem ve bu alanda gerçekleştirdiği atılımlarla örnek bir sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Başkan Savaş, kardeş şehir Aalen’in bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyalet yetkilileri ile ortak olarak gerçekleştirdiği ve Reyhanlı’da yapılacak 24 derslikli okulun 6 Şubat Cumartesi günü

gerçekleştirilen temel atma töreninde bir araya geldi.

Temel atma töreninde eğitimin toplumsal hayattaki yadsınamaz önemine dikkat çeken Başkan Savaş, “Aalen’deki kardeşlerimizin şehrimiz için gösterdiği hassasiyet biz çok memnun ediyor. Yaptıkları bu yardımlarla kardeşliğimiz pekişerek artıyor. Alman kardeşlerimiz zor günlerimizde her zaman yanımızda oldular. Yine, Kielli kardeşlerimiz de Altınözü ilçemizde bir okul yaptırdı. Ülkelerinde mağdur olarak şehrimizde yaşayan çocukların eğitimleri bizim için çok önemli. Kardeşlerimizin de böyle düşünüyor olmaları ve bunun için çaba harcamaları çok anlamlı. Biz biliyoruz ki, eğitim ile her şeyin üstesinden gelebiliriz. Eğitim demek, cehaleti yenmek, bağnazlığı yenmek ve bunlarla beraber terörü yenmek demektir” diyerek Aalenlilerin örnek teşkil eden güzel çabalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hatay’ın toplumsal menfaatleri doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışında kurduğu diyaloglarla büyük takdir kazanan Başkan Savaş, okul inşaatının 6 ay içerisinde tamamlanacağının müjdesini vererek, Suriyeli öğrenciler ve vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde Aalen’den gelen gönül dostlarıyla beraber okulun temelini attı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 14 dakika önce / 08.02.2016 10:35:03   

İÇMESUYU HATLARINDA YENİLEME ÇALIŞMALARI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Antakya’ya bağlı Ekinci Mahallesi’nde yetersiz gelen içmesuyu şebekesinin yenilendiğini bildirdi.

Ekinci Mahallesi Cengiz Caddesi’nde yetersiz gelen içmesuyu hattının yenilendiğini ve ek olarak 63’lük borularla 300 metre içmesuyu çekildiğini açıklayan Genel Müdürlük, temiz ve kesintisiz içmesuyunun sağlanması amacıyla kent genelinde onarım ve yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Döşenen hatların insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek kanserojen madde içermediğini ve kayıp kaçakların da önüne geçeceğinin altını çizen İdare, içmesuyu şebekesi olmayan mahalle, sokak ve caddelerdeki eksiklerin giderilmesi adına projelerin hazırlandığını ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını vurguladı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 15 dakika önce / 08.02.2016 10:34:31