......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 175055
YORUM MANŞET
HATDEF, TEK SES TEK YÜREK
HATDEF, TEK SES TEK YÜREK

 HATDEF, TEK SES TEK YÜREKHatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu kongresini yaptı ve Abdurrahman Taşçıoğlu başkanlığında güçlü bir yönetimle birlik tablosu oluşturdu

Kısa adı HATDEF olan Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu, 26 Haziran 2016 Pazar günü Büyük Antakya Otelinde olağan genel kurulunu birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdi.

Yapılan kongreye; HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe, CHP Antakya İlçe Başkanı Hasan Ramiz Parlar, AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal, eski Antakya Belediye Başkanları Mahmut Alpagot, Mehmet Yeloğlu, İl Dernekler Müdürü Malik Yılmaz, dernek başkanları ile yüzlerce davetli katılarak salonu tıklım tıklım doldurdu.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda başlayan kongrenin divan başkanlığını Abdulkadir Teksöz, divan üyeliklerini Cengiz Yıldız ve Selahattin Nurlu yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte okunmasının ardından federasyonun faaliyet raporu, denetleme raporu ve tahmini bütçesi okunarak ittifakla ibra edildi.

TAŞÇIOĞLU: KONGREDEN GÜÇLENEREK ÇIKTIK

Kongreye teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Taşçıoğlu, Hatay’ın özelliğini, güzelliğini, mozaiğini özünde taşıyan HATDEF’in genel kurulunun şölen havasında geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. STK demek, gönülden hizmet demektir diyen Taşçıoğlu; “Dostluğun ön planda olduğu federasyonumuz toplumun birlik ve beraberliğine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu güzel Ramazan gününde hep birlikte tek ses tük yürek olarak kongremizi yapıyoruz. HATDEF olarak ilimizin güzide insanlarından kurulu yeni yönetimimizle kongremizden güçlenerek çıktık” dedi.

DÖRT KİŞİYE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Bu arada HATDEF’e katkı sunan ve destek veren 4 kişiye yönetim kurulu kararı doğrultusunda teşekkür plaketi verildi. Hüseyin Karakulak’a AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Hamit Ölçer’in mazereti dolayısıyla eşi Meral Ölçer’e Hasan Ramiz Parlar, Filiz Akar’a Necmettin Çalışkan tarafından plaketleri takdim edildi. İl dışında olması dolayısıyla Metin Kuseyri’ye plaketi bilahare verilecek.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU İSİMLERİ

Yönetim Kurulu: Abdurrahman Taşçıoğlu, Adnan Vurucu, Kenan Güngör, Metin Kuseyri, Hüseyin Karakulak, Osman Mesçi, M.Ali Yüksel, Atilla Sahillioğlu, Ömer Gürbüz, Yurdagül Ergüner, Rasim Ray, Niyazi Yıldırım, Sadullah Ergin, Osman Altuntaş, Alpaslan Ersin, Yusuf Perişan, Bekir Karabacak, Şükrü Kanatlı, Hasan Ali kalay, Meri Irmak, M.Garip Siper

Denetleme Kurulu: Ahmet Davut, Mustafa Bucak, Hidayet Alagöz

Not: Federasyon kongresi ile diğer haberler yarınki gazetemizde yayınlanacak.

(Haber: S.Ergin)

HGC, ASİ NEHRİ SORUNUNU SAHİPLENDİ
HGC, ASİ NEHRİ SORUNUNU SAHİPLENDİ

 HGC, ASİ NEHRİ SORUNUNU SAHİPLENDİHatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve HGC üyeleri, Cumartesi günü köprübaşı Asi Nehri üzerinde basın açıklaması düzenleyerek Asi Nehri sorununu sahiplendi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HGC 2. Başkanı Sadullah Ergin, HGC Saymanı Zafer Sarı ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Maske takarak Asi Nehri köprüsü üzerinden geçen HGC Başkanı Yetişen ve üyeler, sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini ifade etti.

Köprübaşı Asi nehri üzerinde Asi Nehri’nin kirli su be pis kokusu etrafa mikrop saçıyor diyen HGC Başkanı Yetişen, açıklamasına şöyle devam etti: “Burada bulunmamızın sebebi Asi Nehri’nin içler acısı durumudur. Bu mübarek Ramazan gününde Asi Nehri’nden gelen lağım kokuları artık dayanılmaz hale gelmiştir. Gazeteci arkadaşlarımız defalarca kendi gazetelerinde dile getirmelerine rağmen Asi Nehri’ne el atılmaması artık tahammül edilemez bir hale dönmüştür. Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak ilimizin en üst düzey yöneticilerine soruyoruz; Asi Nehri hangi kurumun sorumluluğunda, devletimizin gücü bir nehri temizleyemeyecek durumda mı? Nehir çevresinde oturan vatandaşlar ve işyeri sahipleri artık isyan etme noktasına gelmiş durumda. Şehrimizi siyasi çekişmelere kurban edenler unutmasınlar ki bunun bedelini gün gelir öderler.

Biz şehrimizin yöneticilerine sesleniyoruz klimalı makam araçlarınızda camlarınız kapalı olarak geçtiğiniz Asi Nehri’nin üzerinden bir gün hep beraber yürüyerek geçelim, o zaman sorunun büyüklüğünü anlarsınız.

Bizler gazetecilik görevimizi yerine getirmek için buradayız Halkın sesini sizlere iletmek için buradayız ve bu işin takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen açıklamanın ardından şunları söyledi: “Valimize, Büyükşehir başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve 10 milletvekiline sesleniyorum. Hiç olmasa bir defa siyaseti bırakıp ilimiz için bir araya gelin” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

 

HATAY’I TİCARİ ZİRVEYE DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ
HATAY’I TİCARİ ZİRVEYE DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ

HATAY’I TİCARİ ZİRVEYE DÖNÜŞTÜREBİLİRİZHatay Genç İşadamları Derneği, 14. Olağan Genel Kurulu’nun ardından değişen yönetim kurulu sonrasında HAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Zekvan Barutçu ve yönetim kurulu üyeleri ile Waxwing Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Doğru istihdam adımlarıyla, şehrimizi bir ticari zirveye dönüştürebilir, üretim odaklı olmayan pek çok kaynağı da iş gücü çarkına dahil ederek güçlü bir etki yaratabiliriz diyen HAGİAD Başkanı Barutçu, “Hatay geçmişinde olduğu gibi geleceğinde de nice efsanevi başarıyı dokusunda barındırmış, geleceğin en önemli şehirlerinden biridir.” dedi.

HAGİAD Yönetim Kurulu, basın mensuplarıyla biraraya gelerek Hatay’ın içindeki bulunduğu siyasal ve ekonomik durumunu da gündemine alarak ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yeni yönetim kurulu hakkında basın mensuplarına bilgi veren HAGİAD Başkanı F. Zekvan Barutçu; “23 yıllık tarihi olan bir dernek olarak geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurul sonrasında yeni yönetim kurulumuz yeni bir anlayışla, fikri ve ilmi bütünlük içerisinde, Hatay şehrinin dokusunda yer alan hoşgörü ve medeniyet sıfatlarını birer misyon edinerek yola çıkmış, geleceğe ümitle bakan, girişimciliği ve inovasyonu şehrimiz dinamikleriyle buluşturmayı becerebilmiş önemli işadamlarımızdan oluşmaktadır.

Hatay geçmişinde de olduğu gibi geleceğinde de nice efsanevi başarıyı dokusunda barındırmış, geleceğin en önemli şehirlerinden biridir. Şüphesiz ki şehrimizin geleceği, inovasyona açık, girişimci ve ekonomi uzmanı bizim gibi işadamlarının ve yatırımcıların elindedir. Doğru istihdam adımlarıyla, şehrimizi bir ticari zirveye dönüştürebilir, üretim odaklı olmayan pek çok kaynağı da iş gücü çarkına dahil ederek güçlü bir etki yaratabiliriz. Hedefimiz öncelikle ellerimizi ve güçlerimizi gelecek için birleştirmek olmalı. Bizler Hatay için gelecek üretmeye hazırız.” dedi.

Yapılan basın toplantısının ardından Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Fevzi Zekvan Barutçu başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulunda yapılan görev dağlımı sonrasında başkan yardımcılığı görevine Hatay Esmergil ve Yusuf Kavak, Genel Sekreter görevine Selahattin Mıstıkoğlu, Saymanlık görevine Şevket Parmaksız getirilirken, Selçuk Akıllı, Şerif Cemali, Asaf Asfuroglu, Can Gazel, Selahattin Yüksel ve Mehmet Eraslan yönetim kurulu üyesi oldu.

(Haber Merkezi)

OTOBÜS DURAKLARI GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞIYOR
OTOBÜS DURAKLARI GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞIYOR

 OTOBÜS DURAKLARI GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞIYORSolar enerji sektöründe başarılı ve yenilikçi ürünler ve projeler geliştiren Delta Enerji firması, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 11 otobüs durağında Akıllı Durak projesini gerçekleştirdi.

Delta Enerji’nin yenilikçi ürünü olan akıllı durak projesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yenilikçi ve yeşil belediyecilik anlayışı ile 11 otobüs durağında hayata geçirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, teklif edilen diğer projeler arasından Delta Enerji’nin akıllı durak projesini tercih etti.

Akıllı Durak projesi ile 11 otobüs durağında çalışma yapan Delta Enerji, bu otobüs duraklarının Güneş Enerjisi Panelleri ile kendi elektriğini üreteceği, ürettiği enerjiyi depolayacağı sistemleri hayata geçirdi. Bu sistem sayesinde; LED ekran otobüs varış tabelalarının kesintisiz bir şekilde çalışması ve havanın kararmasıyla otobüs duraklarının LED ampüllerle aydınlatılası sağlandı.

Delta Enerji’nin Akıllı Durak projesi ile Aalen Alanı Durağı, Akkent Durağı, Atatürk Lisesi Durağı, Eski Otogar Durağı, Köprübaşı Dönüş Durağı, Kapalı Spor Salonu Durağı, Kültür Merkezi Durağı, Habibi Neccar Durağı, TEDAŞ Durağı, Terminal Durağı ve Maksim Durağı artık kendi elektrik enerjisini güneşten üreten, ürettiği enerjiyi depolayan, elektrik kesintilerinden etkilenmeden LED ekranları çalışan ve havanın kararmasıyla LED aydınlatmaları otomatik olarak devreye giren otobüs durakları oldu.

Projenin uygulandığı otobüs duraklarında önemli bir enerji tasarrufu sağlanmasına ek olarak, otobüs duraklarının bölgenin önemli bir sorunu olan elektrik kesintilerinden etkilenmemesi sağlanmış oldu ve hava karardıktan sonra durakların LED aydınlatmasının otomatik olarak devreye girmesiyle daha güvenli bir şehir anlayışına katkıda bulunulmuş olundu.

Ayrıca otobüs duraklarında Güneş Enerjisi Sisteminin kurulmasıyla, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin; temiz enerjiye, enerji verimliliğine, teknolojik gelişmelere verdiği önem ve yenilikçi belediyecilik anlayışı bütün belediyelere örnek oldu.

Delta Group Genel Müdürü Metin Recepoğlu ise Delta Enerji’nin katma değeri yüksek bu önemli projesi hakkında; “Delta Enerji ekibimiz, dinamik ve girişimci bir mühendis kadrosu ile bugüne kadar Delta Enerji’nin vizyonuna uygun şekilde enerji ihtiyacının olduğu küçük-büyük her yere çözümler üretmek üzere çalışmalarına devam etmektedir. Akıllı Durak projemiz de, belediyelerimizin enerji maliyetlerini düşüren ve belediyecilik faaliyetlerine katma değer sağlayan çok önemli bir proje olarak şekillendirilmiştir. Delta Enerji’nin kendi tasarımı mühendisliği ve uygulaması olan Akıllı Durak projesine benzer şekilde yine kendi tasarım ve imalatlarımız olan Solar Cadde ve Park Aydınlatma Sistemlerimiz, Akıllı Bank Projemiz, Solar Şarj İstasyonlarımız ve belediyelere yönelik Güneş Enerjisi Santrallerimiz ile Türkiye’nin bütün yerel yönetimlerine; üstün, yenilikçi ve doğayı koruyan belediyecilik anlayışlarına uygun hizmetler sunuyoruz. Delta Enerji’nin faaliyetleri aynı hızla ve aynı anlayışla devam edecek olup, bu çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Delta Enerji, Güneş Enerjisinin kullanımı ve yaygınlaşması konularında gösterdiği sosyal sorumluluğunun şekillendirdiği iş anlayışına ek olarak; bu ve benzer projelerdeki üstün mühendisliği sayesinde, şimdiye kadar birçok belediyenin; enerji temini, enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve elektrik kesintisi çözümleri gibi projelerinde yer almış ve bu konudaki üstün çalışmalarına devam etmektedir.

(Haber Merkezi)

Hidro havuzu çalışmalar yoğunlaştı
Hidro havuzu çalışmalar yoğunlaştı

 Hidro havuzu çalışmalar yoğunlaştıHarbiye Hidro Havuzu ve çevresinin peyzaj düzenleme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde projenin yasal sürecin ardından başladığını açıklayan Defne Belediyesi Hidro Havuzu ve çevresiyle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Defne Belediyesi’nin Hidro Havuzu ve çevresinin  daha güzel, daha kullanışı ve estetik görünüme kavuşması için başlattığı peyzaj çalışmaları hakkında bilgi veren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Halkımızın güzel vakit geçireceği doğasıyla, çiçekleriyle, yeşiliyle günlük hayatın geriliminden uzaklaşabileceği bir alanı hizmete geçirmek için çalışmaları yürüten ekiplerimiz, doğal yapının korunması ve zenginleştirilmesi ile ilgili olarak hassasiyetle çalışıyor” dedi.

Proje Hidro havuzunun izolasyon çalışmalarının yapılmasının ardından havuza özel fıskiyeler yerleştirilerek görsel olarak zenginleştirilmesi, dekoratif aydınlatılma yapılması, çocuk oyun gruplarının yerleştirilmesi, yürüyüş parkurunun oluşturulması, piknik alanlarının ve seyir terasların yapılması, 80 araçlık otopark alanı oluşturulması gibi ayrıntılar içeriyor.

Peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarının kısa sürede bitirilmesi ve halkın kullanımına açılması hususunda özen gösteren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman projenin Hatay turizmine katkı sağlayacağını ifade ederek, başta projeyi değerlendirerek katkı sağlayan DOĞAKA yetkilileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

HATDEF, TEK SES TEK YÜREK

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu kongresini yaptı ve Abdurrahman Taşçıoğlu başkanlığında güçlü bir yönetimle birlik tablosu oluşturdu

Kısa adı HATDEF olan Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu, 26 Haziran 2016 Pazar günü Büyük Antakya Otelinde olağan genel kurulunu birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdi.

Yapılan kongreye; HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe, CHP Antakya İlçe Başkanı Hasan Ramiz Parlar, AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal, eski Antakya Belediye Başkanları Mahmut Alpagot, Mehmet Yeloğlu, İl Dernekler Müdürü Malik Yılmaz, dernek başkanları ile yüzlerce davetli katılarak salonu tıklım tıklım doldurdu.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda başlayan kongrenin divan başkanlığını Abdulkadir Teksöz, divan üyeliklerini Cengiz Yıldız ve Selahattin Nurlu yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte okunmasının ardından federasyonun faaliyet raporu, denetleme raporu ve tahmini bütçesi okunarak ittifakla ibra edildi.

TAŞÇIOĞLU: KONGREDEN GÜÇLENEREK ÇIKTIK

Kongreye teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Taşçıoğlu, Hatay’ın özelliğini, güzelliğini, mozaiğini özünde taşıyan HATDEF’in genel kurulunun şölen havasında geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. STK demek, gönülden hizmet demektir diyen Taşçıoğlu; “Dostluğun ön planda olduğu federasyonumuz toplumun birlik ve beraberliğine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu güzel Ramazan gününde hep birlikte tek ses tük yürek olarak kongremizi yapıyoruz. HATDEF olarak ilimizin güzide insanlarından kurulu yeni yönetimimizle kongremizden güçlenerek çıktık” dedi.

DÖRT KİŞİYE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Bu arada HATDEF’e katkı sunan ve destek veren 4 kişiye yönetim kurulu kararı doğrultusunda teşekkür plaketi verildi. Hüseyin Karakulak’a AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Hamit Ölçer’in mazereti dolayısıyla eşi Meral Ölçer’e Hasan Ramiz Parlar, Filiz Akar’a Necmettin Çalışkan tarafından plaketleri takdim edildi. İl dışında olması dolayısıyla Metin Kuseyri’ye plaketi bilahare verilecek.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU İSİMLERİ

Yönetim Kurulu: Abdurrahman Taşçıoğlu, Adnan Vurucu, Kenan Güngör, Metin Kuseyri, Hüseyin Karakulak, Osman Mesçi, M.Ali Yüksel, Atilla Sahillioğlu, Ömer Gürbüz, Yurdagül Ergüner, Rasim Ray, Niyazi Yıldırım, Sadullah Ergin, Osman Altuntaş, Alpaslan Ersin, Yusuf Perişan, Bekir Karabacak, Şükrü Kanatlı, Hasan Ali kalay, Meri Irmak, M.Garip Siper

Denetleme Kurulu: Ahmet Davut, Mustafa Bucak, Hidayet Alagöz

Not: Federasyon kongresi ile diğer haberler yarınki gazetemizde yayınlanacak.

(Haber: S.Ergin)


16 saat, 6 dakika önce / 28.06.2016 10:54:10   

Parkomatla caddeler rahatladı

Bir süre önce Antakya’da uygulamaya giren Parkomat şehir trafiğini ve caddeleri rahatlattı.

Antakya genelinde bulunan ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerde Parkomat uygulamasının yeniden başlamasıyla, caddeler büyük bir sessizliğe büründü.

Şehrin araç trafiğinin en yoğun olduğu Kurtuluş Caddesi Parkomat uygulaması nedeniyle adeta bom boş. Bu uygulama ile şehir içi trafiğinde büyük ölçüde rahatlama görülürken, cadde üzerinde bulunan işyeri sahipleri de bundan oldukça memnun. Uygulamadan önce araç sahipleri, araçlarını sabahın erken saatlerinde getirip caddeye park ediyor, akşam olunca da evine gidiyordu

(Haber Merkezi)


16 saat, 7 dakika önce / 28.06.2016 10:53:12   

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:

HALKIMIZIN GÜVENİNİ ASLA KIRMAYACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi Başkanları ortak bir program yaparak Harbîye Döver, Tavla ve Çekmece Mahallelerinde, incelmelerde bulundu.

Başkan Savaş, incelemelerde yaptığı konuşmada bütün ilçelere eşit mesafede olduklarını belirterek “Zaman zaman günde 2-3 saat uykuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz, vatandaşın bize vermiş olduğu emanetin bilincinde ve farkındayız, Halkın tarafımıza göstermiş olduğu güveni asla kırmayacağız gerekirse gece gündüz çalışacağız” dedi.

Hafta sonunu yoğun bir çalışma programıyla dolduran Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman mahalle mahalle gezerek vatandaşların dilek, öneri ve sorunlarını dinledi.

Başkan Savaş yaptığı konuşmalarda Hatay’ın her ilçesine eşit mesafede ama en kaliteli hizmetti götürmek için çabaladıklarını vurgulayarak “Zaman zaman günde 2-3 saat uykuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz, vatandaşın bize vermiş olduğu emanetin bilincinde ve farkındayız, Halkın tarafımıza göstermiş olduğu güveni asla kırmayacağız gerekirse gece gündüz çalışacağız” dedi.

Defne’nin dört bir yanında çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçemizde birçok yatırımcı kuruluş altyapı çalışmaları konusunda seferberlik başlatmış durumda bugün tozla toprakla geçen günlerimizin rahatlığını önümüzdeki aylarda hep birlikte yaşayacağız. Günü değil yarını kurtarmak için çabalıyoruz” dedi.

Vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı ve Defne Belediye Başkanın ziyaretlerinden memnuniyetlerini dile getirdi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 8 dakika önce / 28.06.2016 10:52:04   

OKUL İDARECİLERİNE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ

Antakya Belediyesi çevreye verdiği özeni her noktada göstermeye devam ediyor. Yürütülen hizmetler kapsamında Antakya ilçesinde hizmet veren 125 okul idarecisine çevre bilinci eğitimi verildiği bildirildi.

Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Çevremizin kültürel bir yapı haline gelerek korunmasının bir mecburiyet olduğunu, çocuklarımıza bırakacağımız çevre mirasına zarar verilmemesi gerektiğini aynı zamanda atık yönetiminin başarılı olarak sürdürülmesiyle atıkların çevreye olan zararlarının önüne geçileceğini ifade etmek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı 125 okul idarecimize yönelik seminer düzenledik.

Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda sorumluluk bölgemizde bulunan 50 ilkokulumuzda 100 ders saatinin üzerinde eğitim gerçekleştirerek 3000 den fazla öğrencimize çevre bilincini anlattık. Yürütülen hizmetler kapsamında Zübeyde Hanım Anaokulu 81 kilogram atık pil toplayarak 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında Hatay İlinde İl ikincisi oldu ve ödüllerini geçtiğimiz süreçte Belediye Başkanımız Sayın İsmail KİMYECİ’ nin elinden aldılar.

Antakya değişiyor ve ilerlemeye devam edecek. Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha temiz ve güzel bir çevrede yaşamlarını sürdürmeleri adına halkımızın duyarlılığını arttırarak çevre kirliliğinin önüne geçmek adına sorumluluklarımızı yerine getirmekteyiz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağların çevreye olan zararlarını tümüyle ortadan kaldıracağız.” denildi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 9 dakika önce / 28.06.2016 10:51:23   

TOPLU KONUTLARIN ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yerleşim alanlarının yoğun olduğu bölgelerde oluşan altyapı sorunlarını gidermek amacıyla projeler geliştirdiğini duyurdu.

İskenderun ilçesi genelinde kanalizasyon hatlarını revize etmek için kolları sıvayan Genel Müdürlük, İsmet İnönü Mahallesi 726. Sokak’ta bulunan askeri lojmanların kullandığı kanalizasyon hattının çok derinde olması nedeniyle oluşan sorunları gidermek için çalışma başlattı.

İsmet İnönü Mahallesi’nde bulunan lojman sakinlerinin talebi üzerine harekete geçen HATSU, 300’lük borular ile 80 metre yeni hat döşendiğini ve tıkanan bölgelerin ise kılavuz aracı ile temizlendiğini bildirdi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 9 dakika önce / 28.06.2016 10:50:42   

Vali Topaca, tayini çıkan savcı ve hâkimlerle buluştu

Hatay Valisi Ercan Topaca, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Kararnamesi ile başka illere ataması yapılan hâkim ve savcılar ile iftarda bir araya geldi.

Hatay’da yaptıkları özverili hizmetlerden dolayı hâkim ve savcılara teşekkür ettiğini belirten Vali Topaca, ‘’İlimizde görev yaptığınız süre içerisinde başarılı bir hizmet sergilediniz. Yeni görev yerinizde de aynı hassasiyet ile çalışacağınıza yürekten inanıyorum. Yeni kentler, insanlar ve kültürler tanımak memuriyetin bir gereğidir. Bundan sonra da meslek hayatınızdaki başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum.’’ dedi.

Yemek sonrasında tayini çıkan hakim ve savcılara görevlerinde göstermiş oldukları başarılı hizmetlerden dolayı Vali Topaca tarafından plaket verildi.

Ottoman Otel’de gerçekleşen iftar programına Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı  J.Kd.Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, MİT Hatay Bölge Daire Başkanı,  tayini çıkan hakim ve savcılar ile eşleri katıldı.

(Haber Merkezi)


16 saat, 10 dakika önce / 28.06.2016 10:49:32   

Vali Topaca, tayini çıkan savcı ve hâkimlerle buluştu

Hatay Valisi Ercan Topaca, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Kararnamesi ile başka illere ataması yapılan hâkim ve savcılar ile iftarda bir araya geldi.

Hatay’da yaptıkları özverili hizmetlerden dolayı hâkim ve savcılara teşekkür ettiğini belirten Vali Topaca, ‘’İlimizde görev yaptığınız süre içerisinde başarılı bir hizmet sergilediniz. Yeni görev yerinizde de aynı hassasiyet ile çalışacağınıza yürekten inanıyorum. Yeni kentler, insanlar ve kültürler tanımak memuriyetin bir gereğidir. Bundan sonra da meslek hayatınızdaki başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum.’’ dedi.

Yemek sonrasında tayini çıkan hakim ve savcılara görevlerinde göstermiş oldukları başarılı hizmetlerden dolayı Vali Topaca tarafından plaket verildi.

Ottoman Otel’de gerçekleşen iftar programına Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı  J.Kd.Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, MİT Hatay Bölge Daire Başkanı,  tayini çıkan hakim ve savcılar ile eşleri katıldı.

(Haber Merkezi)


16 saat, 10 dakika önce / 28.06.2016 10:49:32   

HATAY, YATIRIMA MÜSAİT BİR KENT

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ilimizde arkeolojik çalışmaları yürüten Kanada Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Timothy Harrison ve ekibi ile bir araya gelerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Alanında büyük başarılar elde eden dünya çapındaki akademisyenlerden oluşan özel bir ekibi Hatay’da ağırlamaktan onur duyduklarını kaydeden Başkan Savaş, yersiz söylemlerle yaftalanmaya çalışılan Medeniyetlerin Beşiği Hatay’ın dünyanın en güvenli şehirleri kadar huzur içerisinde ziyaret edilebilecek, tarihi keşfedilebilecek ve yatırım yapılmaya müsait bir şehir olduğunu ifade etti.

Hatay’ın yanı başında sirayet eden kaos ve çatışma ortamının gölgesinde bırakılmayacak değerde güzide bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, hoşgörü harcıyla birbirine kenetlenmiş barışçıl insanlarıyla gerek tarihi gerek kültürü ve gerek saymakla bitmeyen zenginlikleriyle Hatay’ın dünyaya örnek teşkil edecek özelliklere sahip olduğunu vurguladı.

Tarih boyunca Medeniyetlerin Beşiği olmuş ve günümüzde gerçekleştirilen kazılar neticesinde zenginliği ortaya çıkarılan ilimizde ekibi ile birlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kanada Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Timothy Harrison, “Bize dışişlerinden sorumlu bakanlığımız ve büyükelçimiz Hatay’a gitmememiz konusunda uyarılarda bulunuyor. Ancak biz Hatay’a geldik ve bu telkinlerin sanıldığının aksi şekilde olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız kazılarla her geçen gün buranın zengin tarihi dokusunu keşfediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekip olarak kazılarımıza devam ederek Hatay’daki bu tarih kültür ve medeniyet birikiminin özellikle tarih kısmının dünya ile paylaşılması için kazılarımıza devam edeceğiz. Hatay, coğrafi konumu itibariyle tabi ki yanı başında sirayet eden bir kaosa komşu olan bir şehir. Ancak bu şehirde dünyanın diğer gelişmiş ülkelerindeki şehirler kadar kendimizi güvende hissediyoruz ve buraya herkesin gelmesinde bir sakınca olmadığını gönül rahatlığıyla ifade edebiliyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

 


16 saat, 11 dakika önce / 28.06.2016 10:48:47   

GAZİ MAHALLESİ’NE YAĞMURSUYU IZGARASI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yağmursuyu hattı döşenen noktalarda ızgara yerleştirme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Kış ayları süresince meydana gelen yağmur yağışlarının daha kolay deşarj edilmesi adına merkez ilçe Antakya’ya bağlı Gazi Mahallesi’ne döşenen yağmursuyu hatlarına ızgaraların yerleştirildiğini açıklayan Genel Müdürlük, yapılan çalışmayla birlikte yağmursuyu birikintilerinin ve yol tahribatlarının önüne geçildiğini aktardı.

Mahalle, sokak ve caddelerde oluşabilecek su birikintilerinin önüne geçmek için yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarının da özenle devam ettiğini aktaran İdare, yapılan çalışmalarda 1 kepçe ve 3 personelin görev yaptığını açıkladı.

Yerlere atılan plastik şişe, naylon poşet, karton gibi katı atıkların yağmursuyu hatlarında tıkanıklığa sebebiyet verdiğinin altını çizen HATSU, vatandaşların çöp atma konusunda daha duyarlı davranması gerektiğine vurgu yaptı.

(Haber Merkezi)


16 saat, 14 dakika önce / 28.06.2016 10:45:33   

KİMYECİ’DEN AYŞE TEYZEYE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Emek Mahallesi’nde ikamet eden Ayşe Yapıcı isimli vatandaşa geçmiş olsun dileklerini iletmek ve bir arzusu olup olmadığını sormak amacıyla ziyarette bulundu.

Her zaman halkla iç içe, hatır gönül ilişkileri kurarak hizmetlerini icra eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Mahalle Muhtarından aldığı bilgi doğrultusunda ihtiyaç sahibi aynı zamanda hasta yatağında olan Ayşe Yapıcı adlı vatandaşı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Halkla her daim iç içe olan, yardımına koşan Başkan Kimyeci, vatandaşları gerek evlerinde gerek iş yerlerinde ziyaret ederek isteklerini, sıkıntılarını öğrenerek üzerlerine düşen ne varsa yapmaya devam ettiklerini her daim ifade ediyor.

(Haber Merkezi)


16 saat, 15 dakika önce / 28.06.2016 10:44:27