......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 192038
YORUM MANŞET
DEV PROJE, GÜN SAYIYOR
DEV PROJE, GÜN SAYIYOR

 DEV PROJE, GÜN SAYIYORHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bir dev projeyi daha hayata geçiyor. Ulaşım sorunlarını rahatlatacak Kavaslı Battı-Çıktı projesinin %90’ı tamamlandı. Ekim ayı sonuna doğru hizmete girmesi bekleniyor.

Kavaslı Battı-Çıktı Projesi, kentte ulaşım sorunlarını rahatlatarak halkın daha güvenli ve modern standartlarda ulaşım sağlaması hedefleniyor.

Önemli hizmetler ortaya koyan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent merkezinin en işlek caddelerinden biri olan ve kaza yapma riskinin çok yüksek olduğu Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde projeyi hayata geçirerek kent trafiğini rahata kavuşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Kent merkezinin girişi olması sebebiyle bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanan HBB, hem kente modern bir görünüm kazandıracak, hem de trafik çilesini düşürerek araç giriş ve çıkışlarının hızlanmasına ve araçların güvenli giriş çıkışlarına zemin sağlanması amaçlanıyor.

Bu arada Battı-Çıktı Projesi kapsamında Asi kenarı kısmındaki yolun asfaltlanarak İskenderun ve yeni küçük sanayi bölgesine gidecek araçların kullanımına açılması bir nebze olsun bölgede trafiği rahatlattı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, kent merkezinin hem girişi olması hem de trafik yoğunluğunun üst seviyelerde olması sebepleriyle önemli bir nokta olan Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde hayata geçirilecek Battı- Çıktı çalışmalarının Ekim ayı sonuna doğru tamamlanmasının ardından bölgenin rahat bir nefes alacağı vurgulandı.

(Haber: Hasan KAYA)

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

 SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!Sağlık-Sen tarafından ısrarla talep edilen Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebi yerine getirildi.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacak.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç;  Sağlık-Sen‘in Yetkili sendika olarak ısrarla talep ettiği ve takipçisi olduğu Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavının sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Geçtiğimiz yıl yapılan ve beklentileri karşılamayan sınav sonrası, Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde, yeni bir sınav yapılması gerektiğini ifade etmiştik diyen Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç yaptığı açıklamada “Bakanlıktan geçtiğimiz yıl sözünü aldığımız sınav, ülkemizin siyasi gündemi sebebiyle bu yıla kalmıştı” Sendika olarak konunun takipçisi olduk ve Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebimiz yerine getirildi. Bir kez daha verdiğimiz sözü gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu) merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim ile 2 Kasım 2016 tarihleri arasında, başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır, tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun.

Sağlık Bakanlığı tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilan edilen münhal kadrolarda, şef için 150, VHKİ için 950, Memur için 980 ve şoför için 600 kadro açıldı. Unvan değişikliği için de mühendis, farklı alanlarda sağlık lisansiyerliği, teknikerlik ve sağlık teknikerliği için de 2837 kadro açıldı.” dedi.

(Haber Merkezi)

n>

 

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN
CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’INHatay Büyükşehir Belediyespor, Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde F.Bahçe’yi yenerek tarih yazdı ve en büyük kupayı kazandı

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe’yi 60-55 mağlup ederek kupayı ilk kez müzesine götürdü.

TRT Spor’un canlı olarak yayınladığı maçta Hatay temsilcisi, milyonlarca liraya yapılamayacak olan Türkiye’ye ve dünyaya ilimizin adını duyurdu.

Ankara Arena’da oynanan mücadeleyi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve TBF Başkan adayı Hidayet Türkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven maçı salonda takip etti.

Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan final maçını hakkıyla 60-55’lik skorla kazanan Hatay Büyükşehir Belediyespor, Hatay tarihine bir ilki yaşatarak sportif anlamda en büyük kupayı kazandı.

Bu arada Ankara Arena tribünlerinde yerini alan ve takımını destekleyen Hataylı sporseverler yanında TRT Spor’dan maçı izleyen Hataylılar, temsilcimizin kupayı kazanmasının büyük sevincini yaşadı.

(Yorum Haber Merkezi)

BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI
BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI

 BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALIErdemli Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri için gittiğimiz etkinlikte, benim ve tüm gazetecilerin dikkatini çeken konu belediyecilik oldu.

Çalıştay ve toplantıların dışında gazeteci meslektaşlarımızla birlikte Erdemli ilçesini ve Kızkalesi’ni gezme imkânı bulduk.

Öncelikle bölgenin ödüllü belediyesi olan Erdemli Belediye’sinin 7 yıldır başkanlığını başarıyla yapan Mükerrem Tollu’yu canı gönülden kutluyorum.

Bölgede bulunan Mersin, Hatay, Adana, Osmaniye, Adana, K.Maraş ve Kilis illerinden gelen yüzlerce gazeteciye yönelik slayt gösterisinde Başkan Tollu’nun iktidar partisine mensup bir belediye olmamasına rağmen (MHP’den seçilmiş) elindeki kaynakları çok verimli kullanarak gerçekleştirdiği hizmetler, izleyenleri etkiledi ve takdir topladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ilçede yaptığı hizmetler yanında yeşile ve temizliğe önem vermesine hayran kaldım. Çünkü yaşadığım Antakya’da o görselliği görememenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Yolları köstebek yuvası gibi olmayan güzel yollar, yeşillikler içinde bir kent, caddeleri, sokakları parkları tertemiz bir şehir, Asi Nehrinin ve derelerin yanından geçerken kokusu olmayan bir hava bizim hakkımız değil mi?

Biz Antakyalılar bu güzelliklere layık değil miyiz?

Erdemli’ye gitmeden önce ne güzel alışmıştık böyle bir Antakya’ya (!)

Ah! Mükerrem Tollu başkanım, ah! Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanım Ahmet Yetişen, beni ve diğer Antakyalı gazetecileri niçin Erdemli’de buluşturdunuz ki !

Güzellikleri görünce çirkinlikleri farkettik.

Ancak çok karamsarlığı gerek yok. Sorunları gören bir gazeteci olarak çözüm önerilerini de gözler önüne seriyorum;
Başta Antakya Belediyesi olmak üzere ilimizdeki ilçe belediyelerinin nasıl belediyecilik yapılmasını görmeleri için Erdemli’ye Mükerrem Tollu başkanı ziyaret ederek tavsiyelerini almalarını öneriyorum. İnanın Başkan Tollu çok mütevazı ve misafirperverdir. Belediyeciliği öğrenmek isteyen başkan ve yöneticilere seve seve yardımcı olacaktır. Bu konuda kefilim.

Diğer bir seçenekte Mükerrem Tollu’yu şehirlerimize davet ederek sorunları çözüm ricasında bulunmak. Başta Hatay ilinin merkez ilçesi Antakya ve diğer ilçelerin belediyecilik sorunlarının giderilmesi için bir el atmasını sağlamak.

Ne yapalım yegâne kurtuluşumuz için bu iki seçenekten başka seçeneğimiz kalmadı.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN 

DOĞU AKDENİZ, ENERJİ ÜSSÜ OLACAK
DOĞU AKDENİZ, ENERJİ ÜSSÜ OLACAK

 DOĞU AKDENİZ, ENERJİ ÜSSÜ OLACAKİskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ergül Yaşar, Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz kaynaklarının zenginliği, gelecekte Doğu Akdeniz’in enerji üssü olacağını belirtti.

Bölgenin stratejik olması ile bu kaynakların paylaşımı ve taşınması konusunda bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ergül Yaşar; “Doğu Akdeniz ve Ortadoğu petrol ve doğalgaz rezervlerinin zengin olması bölgenin istikrarlı olmamasının temel nedenidir. Bu bölgede anlaşmazlıkların ortaya çıkmasının temel nedeni, enerji kaynakları bakımından zengin olmasıdır. Bölgeyi ele aldığımızda; Kıbrıs adasının güneyinde ABD Texas Houston merkezli Noble Enerji ve İsrail’li Delek Firması konsorsiyumunun, ilk bulgularına göre, doğalgaz potansiyelinin 147 milyar m3 olduğunu ortaya koymuştur. Bu rakam, Güney Kıbrıs’ın yüz yıllık enerji ihtiyacını karşılamaya yetmektedir.

Ayrıca, Fransız Total Enerji, İtalyan ENİ, Koreli Kogas ve Rus Novatec şirketlerinin Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz potansiyeli ile yakından ilgilendiği bilinmektedir. İsrail’in Tamar ve Leviathan bölgelerinde 950 milyar m3 doğalgaz bulunmuştur. Bu doğalgazın sahibi de Kıbrıs’ta olduğu gibi Noble-Delek ortaklığıdır. Bu sahalarda bulunan doğalgazın Avrupa pazarına satışı için en uygun yol ise Türkiye üzerinden geçmektedir. Bu bölgede yapılan çalışmalar, Doğu Akdeniz’de (Leviathan, Heredot ve Nil Deltası) toplam doğalgaz miktarının 13,2 trilyon m3, sıvılaştırılmış doğalgaz miktarının(LNG) 9 milyon m3 ve petrol miktarının ise 3,5 milyar varil civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Doğu Akdeniz Havzasında petrol kaynakları konusunda Kıbrıs-Anamur-Mersin Çanağı ile Lazkiye-İskenderun Çanağı, Batı Kıbrıs’la Antalya koyu arasında Antalya Çanağı, Kıbrıs’ın batısında Teke Derin Deniz Çanağı, Kıbrıs’ın orta güneyinde Baf Çanağı, doğusunda Levant Çanağında yeterli petrol ve doğalgaz rezervi bulunmaktadır. Ayrıca ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nin değerlendirmelerine göre, Güneydoğu Akdeniz’de bulunan Levantini havzası yaklaşık olarak 1.68 milyar varil petrol ve 3,45 trilyon m3 doğalgaz içermektedir. Anlıyoruz ki, Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz yatakları bölgeyi stratejik bir enerji üssüne dönüştürmektedir.

Doğu Akdeniz petrol ve doğalgaz kaynaklarının transferi Türkiye üzerinden batıya olacağından dolayı, güçlü bir Türkiye istenmemektedir. Bölgedeki aktörlerin asıl hedefi Doğu Akdeniz’deki bu potansiyel enerji üssünün ele geçirilmesidir. Devletimizin üzerine son zamanda oynanan oyunların ve ayrıca terör örgütlerinin bazı dış mihraklar ve uluslararası güçler tarafından desteklenmesinin temelinde, enerji kaynaklarının ve lojistiğinin kontrol edilme mücadelesi yatmaktadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

DEV PROJE, GÜN SAYIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bir dev projeyi daha hayata geçiyor. Ulaşım sorunlarını rahatlatacak Kavaslı Battı-Çıktı projesinin %90’ı tamamlandı. Ekim ayı sonuna doğru hizmete girmesi bekleniyor.

Kavaslı Battı-Çıktı Projesi, kentte ulaşım sorunlarını rahatlatarak halkın daha güvenli ve modern standartlarda ulaşım sağlaması hedefleniyor.

Önemli hizmetler ortaya koyan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent merkezinin en işlek caddelerinden biri olan ve kaza yapma riskinin çok yüksek olduğu Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde projeyi hayata geçirerek kent trafiğini rahata kavuşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Kent merkezinin girişi olması sebebiyle bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanan HBB, hem kente modern bir görünüm kazandıracak, hem de trafik çilesini düşürerek araç giriş ve çıkışlarının hızlanmasına ve araçların güvenli giriş çıkışlarına zemin sağlanması amaçlanıyor.

Bu arada Battı-Çıktı Projesi kapsamında Asi kenarı kısmındaki yolun asfaltlanarak İskenderun ve yeni küçük sanayi bölgesine gidecek araçların kullanımına açılması bir nebze olsun bölgede trafiği rahatlattı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, kent merkezinin hem girişi olması hem de trafik yoğunluğunun üst seviyelerde olması sebepleriyle önemli bir nokta olan Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde hayata geçirilecek Battı- Çıktı çalışmalarının Ekim ayı sonuna doğru tamamlanmasının ardından bölgenin rahat bir nefes alacağı vurgulandı.

(Haber: Hasan KAYA)


12 saat, 8 dakika önce / 24.10.2016 10:46:19   

YARALI GAZİ İYİLEŞİYOR

Teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Hataylı Gazi, tedavi görmesinin ardından hızla sağlığına kavuşuyor.

Hakkâri’nin Çukurca ilçesi Kazan vadisinde 3 Eylül 2016 tarihinde çıkan çatışmada yaralanan Samih Yıldırım, önce Hakkâri Devlet Hastanesinde yoğun bakımda 1 hafta, sonrada Van’da 2 gün müşahede altında tutuldu. Van’dan Antakya Devlet Hastanesine getirilen yaralı gazinin tedavisi uzun süre burada devam etti.

Akciğerinde şarapnel parçası, sağ kolda iki kırık, sağ kol sinir bağları zedelenen, ayak kemiklerinde onlarca ufak şarapnel parçası olan Samih Yıldırım’ın tedavisi, yetkililer tarafından yakından takip ediliyor.

Yıldırım Ailesi tarafından gazetemize yapılan açıklamada; “Hatay Valiliğine, Antakya Kaymakamlığına, İl Sağlık Müdürlüğüne, Antakya Devlet Hastanesi Başhekimliğine, Hatay Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne ve ilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Bu vatan için sadece bir evladımızı değil tüm ailemizi feda ederiz. Vatan ve bayrağımızı korumak için her an hepimiz göreve hazırız” dediler.

(Haber: S.Ergin)


12 saat, 9 dakika önce / 24.10.2016 10:45:35   

“OTOBÜS DURAĞI” YAZMAK ÇOK MU ZOR?

Birçok şehirde şehir içi durakları klimalı iken, Antakya’da toplu taşıma araçlarının nerede duracakları dahi belli değil.

Şehrin muhtelif caddelerinde otobüs bekleyen vatandaşlar, otobüs duraklarının olmayışından şikâyetçi olurken, otobüs sürücüleri de bundan şikâyetçiler. Durak yazısı bulunmayan ancak vatandaşların durak olarak otobüs bekleyip alıştıkları noktalarda, ya otobüsler durmuyor, ya da o noktaya özel araçlar park ederek otobüslerin durmasını engelliyor.

Bir vatandaş otobüs sürücülerinin her zaman durup yolcu aldıkları yere kendi imkânlarıyla “otobüs durağı” diye yazıp duvara asmış olması bu şikâyetlerin ciddiyetini ifade etmektedir. Vatandaş ilgililerden otobüs duraklarının belirlenmesini ve bu şikâyetlerin bir an önce giderilmesini istiyor.

(Haber Merkezi)


12 saat, 10 dakika önce / 24.10.2016 10:44:46   

ASBESTLİ BORULAR TARİHE KARIŞIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Serinyol-Çekmece içmesuyu ana hattını yenileyerek deplase çalışmaları yapıldığını duyurdu.

Merkez ilçe Antakya’ya bağlı Saraycık Mahallesi’nde Serinyol-Çekmece Hattı üzerinde yön değiştirme ve yenileme çalışması yapıldığını aktaran İdare, deforme olmuş ve asbestli vaziyette bulunan 300’lük borulardan oluşan 400 metrelik kısmının basınca dayanıklı 315’lik polietilen borularla yenileyerek bağlantılarının yapıldığını belirtti.

Hatay genelini asbestli içi toprak ve kireç dolu borulardan kurtarmak amacıyla 15 ilçe için hazırladıkları projeleri hayata geçirdiklerine dikkat çeken İdare, hat yenileme çalışmaları sayesinde borulardaki patlaklardan dolayı yaşanan su kaybının önüne geçileceğine ve su tasarrufu sağlanacağına dikkat çekti.

İçmesuyunu güçlendirme ve sağlıklı şekilde iletmek amacıyla kuyularda bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapıldığını hatırlatan HATSU, yüzlerce personelin “Her Şeyden Önce Sağlık” anlayışıyla içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve arıtma tesisi çalışmalarını titiz şekilde sürdürdüğünü kaydetti.

(Haber Merkezi)


12 saat, 11 dakika önce / 24.10.2016 10:43:43   

YAMAN MUHTARLARI AĞIRLADI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman 19 Ekim Muhtarlar günü münasebeti ile Defne Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Defne Belediyesi ev sahipliğinde yapılan etkinliğe muhtarlar, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve yetkilileri eşleriyle birlikte katıldı.

Davette günün anlamıyla ilgili bir konuşma yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Halkla devlet arasındaki en önemli köprülerden biri olan, gönüllülük ve hizmet etme sevdasıyla çalışan muhtarlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Defne Belediyesi olarak Kurulduğumuz günden bu yana sağlıklı bir işbirliği sürdürdüğümüz muhtarlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızla hemen her gün birlikteyiz bugün onları eşleriyle birlikte ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi

Etkinlikte bir konuşma yapan Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel  “Defne Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Yaman’a muhtarlarımıza göstermiş olduğu teveccüh bizleri mutlu etmiş ve onurlandırmıştır. Mahallelerimizde oluşan her türlü sorun için büyük duyarlılık gösteren tüm Defne belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Defne Belediyesi kuruluşundan itibaren büyük bir çaba ve kararlı çalışmalarıyla kentimizin her mahallesinde çalışmalar yapmış, birçok kurum ve kuruluşun mahallelerimizde yatırım yapmasını sağlayarak yıllardır hasret kaldığımız alt yapı hizmetlerine kavuşmamızı sağlamıştır.” dedi.

Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü “Defne Belediye Başkanımız Dr. İbrahim Yaman’a muhtarlarımıza yapmış olduğu jestten dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devam etmesini diliyorum. Yerel demokrasinin temel taşı olan, halkın devlette açılan ilk kapısı olan muhtarlarımıza da çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


12 saat, 13 dakika önce / 24.10.2016 10:41:18   

Akademi Hastanesi Müdürlerinden Yetişen’e ziyaret

Akademi Hastanesi Genel Müdürü Onur Santürk ve Halkla ilişkiler müdürlüğüne yeni atanan Helena Stefani Demir, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve başkan yardımcısı Zafer Sarı’ya çiçek takdim eden Santürk ve Demir, Akademi Hastanesi hakkında bilgiler verdi.

Hastane hakkında yapılan sohbetin ardından HGC Başkanı Ahmet Yetişen, göreve yeni başlayan halkla ilişkiler müdüresi Stefani Demir’e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


12 saat, 14 dakika önce / 24.10.2016 10:40:36   

TIKALI KALP DAMARLARINA AMELİYATSIZ TEDAVİ

Defne Hastanesinde, tıkalı kalp damarları, aort ve bacak damarları; kol damarı yoluyla ameliyatsız tedavi edildi

Defne Hastanesi Kardiyoloji Bölümünden Doç. Dr. Nihat Şen, damar tıkanıklığının sadece kalp damarlarına has bir durum olmadığını vücudun diğer damarlarında da olabileceğini özellikle aort damarı ve bacak damarlarının da tıkanabileceğini söyleyerek kalp damar hastalığı olanlar ve şeker hastalarının da vücuttaki diğer damarlarında etkilendiğini belirtti.

Aort damarı ve bacak damarlarındaki tıkanıklıklarında aynı kalp damarları gibi ameliyatsız yöntemle stentle açılabileceğini söyleyen Dr. Şen,  Defne Hastanesi Kardiyoloji Bölümünde bu tür hastaların başarı ile tedavi edildiğini belirtti.

Hatay'da yaşayan 60 yaşındaki hasta Ş.K göğüs ağrısı ile Defne hastanesine başvurdu. Kalp krizi tanısı konulan hastaya acil olarak koroner anjiyografi planlandı fakat bacak damarlarının tıkalı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine kol atar damarından girilerek öncelikli olarak kalp damarları stent ile açıldı. İşlem sırasında hastanın aort damarı ve uyluk bölgesindeki atar damarların tıkalı olduğu görüntülendi.  Kalp krizi başarı ile tedavi edilen hasta takiplerinde yürüdüğü zaman uyluk ve bacaklarında ciddi ağrı olduğu ve çok kısa mesafe yürüyebildiğini ifade etti. Leriche sendromu (aort ve her iki uyluk damarının tıkalı olması) tanısı konan hasta ameliyatı düşünmediği için tıkalı aort ve bacak damarlarının ameliyatsız yöntemle (stentle) açılmasına karar verildi.

İyi bir planlama sonrası hastanın kol ve bacak damarlarından girerek ameliyatsız kapalı yöntemle 3 saatlik süren operasyon neticesinde stent ile aort damarı ve bacak damarlarının başarı ile açıldığını söyleyen Dr. Şen,  2 günlük takip sonrasında herhangi bir problem saptanmayan hasta başarı ile taburcu edildiğini ifade etti.

Doç. Dr. Nihat Şen,  Defne Hastanesi Kardiyoloji Bölümü olarak hastanede kalp damarlarının stentle açılması, kalp pili takılması, ritim problemlerinin ablasyon yöntemi ile tedavisi, aort, bacak ve beyin damarlarının ameliyatsız stentle tedavisi,  kalp deliklerinin kapalı yöntemle kapatılması ve kalp kapaklarına balon yöntemi ile müdahale gibi önemli prosedürlerin başarı ile yapıldığını ifade etti.

(Haber Merkezi)


12 saat, 15 dakika önce / 24.10.2016 10:39:50   

1880 AİLEYE EVDE HİZMET

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hizmet denetimleri programı kapsamında Evde Temizlik ve Evde Bakım Hizmeti çalışmalarında incelemelerde bulundu.

65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik uygulanan Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmeti sunulan ihtiyaç sahibi yaşlıları evlerinde ziyaret eden Başkan Kimyeci, “Antakya Belediyesi olarak örnek bir proje olan evde temizlik ve evde bakım projemiz ile bu güne dek 1880 aileye her ay hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başkan Kimyeci, Evde Temizlik, Evde Bakım hizmetinden yararlanan Maksude Uzunparmak, Aliye Yardımcı, Mehmet Doğrusöz, Munire Alver, Dudu Zümre ve Cesime Kavasoğlu adlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmetler hakkında görüşlerini aldı.

Hayatları boyunca böyle güzel bir hizmetle karşılaşmadıklarını dile getiren yaşlı vatandaşlar ve aileleri, Başkan Kimyeci’ye teşekkür ederek, “Allah razı olsun” dedi.

Başkan Kimyeci hizmet alan vatandaşlara gerçekleştirdiği ziyaretlerde hizmet hakkında bilgi verdiği konuşmalarında şunları kaydetti; “ 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza yönelik hayata geçirdiğimiz evde temizlik ve evde bakım projemiz ile değerli büyüklerimizin evlerini temizliyor, amcalarımızı tıraş ediyor, evde varsa kirli çamaşırları alarak bu proje için özel olarak hazırlanmış çamaşırhanemizde yıkıyor, sökükleri, yırtıkları terzilerimiz tarafından tamir ediyor, ütülüyor ve özel kurye ile adrese teslim gönderiyoruz. Antakya Belediyesi olarak örnek bir proje olan evde temizlik ve evde bakım projemiz ile bu güne dek 1880 aileye her ay hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Ziyaret esnasında aileler ile uzun süre sohbet eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “ Yaptığımız hizmetlerimiz ile yaşlılarımızın hayır duasını almak bizler için en büyük sevinç kaynağı. Bizlere bu hizmetleri yapma imkanı verdiğiniz, evlerinizin kapılarını açtığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hizmet denetimleri esnasında karşılaştığı mahalle sakinleri ile de uzun süre sohbet etti.

(Haber Merkezi)


12 saat, 15 dakika önce / 24.10.2016 10:39:19   

BUSE NUR İÇİN KAN BAĞIŞI

Dörtyol ilçesinde lösemi hastalığı tedavisi gören 12 yaşındaki Buse Nur Kaba için gerekli olan kök hücre nakli olabilmesi için kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Dörtyol Kaymakamlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Dörtyol Belediyesi, Türkiye Kızılay Derneği, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu ve Eğitim Kurumlarının yanı sıra vatandaşlarında kampanyaya destek verdiği kan bağışı kampanyasına yaşlı genç vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Atatürk anıtı alanı önünde Türk Kızılay’ı kan alma birimi tarafından kurulan stantlara kök hücre ve kan bağışı yapmak ve Buse Nur Kaba’ya gerekli olan kök hücre naklinin bulunmasını isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdular.

Kan bağışı kampanyasının açılışına Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koray Ataş, Kurum ve Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Okul Öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Kampanyanın açılışında bir konuşma yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’da ilçemizde yaşayan ve tedavi gören Buse Nur Kaba kızımın adını verdiğimiz ve ülkemizin her noktasında tedavi gören lösemi hastalarımıza umut olmak adına Dörtyol Kaymakamlığımız, Hatay Büyükşehir Belediyemiz, Türkiye Kızılay Derneği Dörtyol Şubemizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte Milli Ruhun Şahlandığı Türkmen ilçemizde böylesi büyük bir organizasyonla kök hücre nakli ve onunla birlikte kan bağışı kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. Bu vesileyle milli misaki sınırlarımız içerisinde yaşayan kardeşlerimizi yaşadıkları yerlerde bulunan kan alma merkezlerine giderek kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Çünkü vereceğimiz bir damla kan ile ihtiyacı olan birçok insana yeniden hayat vermemize vesile olacaktır. Buradan kan bağışında bulunan tüm hemşehrilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir, Türk Kızılay’ı olarak ülke genelinde Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamak, kök hücre ve kemik iliği bankası veri tabanı oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün burada başlatılan projeye destek olmak hem de kan bağışı bilincini artırmak için ekiplerimiz gün boyu çalışmalarını sürdürecek, duyarlılık gösteren herkese teşükkür ediyorum dedi.

Kampanya’ya katılan Kaymakam Recep Soytürk, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Koray Ataş düzenlenen kampanyanın ilk bağışçıları oldular.

(Haber Merkezi)


12 saat, 16 dakika önce / 24.10.2016 10:38:33   

ESNAF ZİYARETLERİNDE SAMİMİ GÖRÜNTÜLER

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulundu, fikir alışverişi ile esnafın sıkıntılarını dinleyerek ilgili müdürlere gerekli talimatları verdi.

Göreve geldiği ilk günden bu yana makamdan yönetim yerine halkla, esnafla, muhtarlarla ve tüm sivil toplum kuruluşları ile iç içe hizmet anlayışını benimseyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretler esnasında piyasa durumu ve esnafın belediyeden beklentileri hakkında sorular soran Başkan Kimyeci, bu ziyaretlerin sonucunda esnafla yaptıkları sohbetlerin hizmet haritalarına şekil kazandırdığını ifade etti.

Fevzi Çakmak Mahallesi, Kurtuluş Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi esnaflarına ziyaretler gerçekleştiren Başkan Kimyeci esnafın sıkıntılarını, memnuniyetlerini ve taleplerini dinleyerek not aldı, ilgili müdürlere çeşitli talepler hakkında talimatlarda bulundu.

Başkan Kimyeci’nin ziyaret ettiği esnaflar şehir genelinde yürütülen hizmetlerden duydukları memnuniyetleri ifade etmenin yanı sıra, Başkan Kimyeci’nin her fırsatta kendilerini ziyaret etmesinin çok ince ve düşünceli bir davranış olduğunu, her belediye başkanının bunu örnek alması gerektiğini belirttiler.

Kaldırım işgallerinin azalması, çevre temizliğinin sağlanması ve özellikle gıda satışı yapan iş yerlerinde hijyene özen gösterilmesi konusunda da Başkan Kimyeci’ye teşekkürlerini ileten esnaflar, bundan sonraki süreçteki hizmetler hakkında da fikir alışverişinde bulundular.

(Haber Merkezi)


12 saat, 17 dakika önce / 24.10.2016 10:37:56