......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 125649
YORUM MANŞET
UFUK PETROL, HASGAZ'LA YOLLARINI BİRLEŞTİRDİ
UFUK PETROL, HASGAZ'LA YOLLARINI BİRLEŞTİRDİ

 UFUK PETROL, HASGAZ'LA YOLLARINI BİRLEŞTİRDİAntakya'da 20 yıldır akaryakıt sektöründe dost ve müşterilerine kaliteli hizmet veren Ufuk Petrol, ilimizin yerel değeri olan Hasgaz'la yollarını birleştirdi.

            En kaliteli otogazı (LPG) uygun fiyata dost ve müşterileriyle buluşturma kararı alan Ufuk Petrol, yeni dönemde Hasgaz markasını tercih etti.

            Otogaz satışlarında Hatay ilinin lider markası olan Hasgaz'ı müşterilerine sunmakta olan Ufuk Petrol'da sürpriz indirimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi. Ufuk Petrol'de LPG (Otogaz) fiyatı 1.99 TL'den satışa sunulurken, oto sahipleri de kaliteli yakıtı ucuz fiyata satın almanın mutluluğunu yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

O'NUN SEVGİSİ SALONLARA SIĞMADI
O'NUN SEVGİSİ SALONLARA SIĞMADI

 O'NUN SEVGİSİ SALONLARA SIĞMADI Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de hazır bulunduğu Hatay'daki Kutlu Doğum Programına binlerce kişi katılarak salonu tıklım tıklım doldururken, binlerce kişi de salon dışında hazırlanan dev ekranlardan programı izledi.

            Düzenlenen programa;  Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Bilal Ölmez, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İlçe Belediye Başkanları, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Kurum Müdürleri ile kadınlı-erkekli binlerce vatandaş katıldı.

            Bilir kardeşlerin Kuran-ı Kerim tilaveti okunması, ilahilerin seslendirilmesi, gecenin anlam ve önemini anlatan slayt gösterilerin sunulması ile başlayan programa Hataylıların ilgisi oldukça yoğun oldu.

            Bu ayın Yüce Allah'ın sevgilisi Hz. Muhammed'in doğduğu, Kutlu Doğum ile taçlanan ay olduğuna vurgu yapan İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, “O’nu tanıyabilmek, anlayabilmek ne büyük bahtiyarlık. O’na ümmet olmak ne büyük şeref. İşte bu güzellikleri bir kez daha hissetmek, anlamak için bugün burada toplanmış bulunuyoruz.

            Bu sebeple hayatımızın müstesna bir anını çok ulvi duyguların coşkusu içerisinde geçirmekteyiz. Çünkü iki bayram birden yaşıyoruz. Kutlu doğum haftasının sevinci ve yanında muhterem Diyanet İşleri Başkanımızın İlimize teşrifleri ikinci bayramı yaşıyoruz. ''dedi

            Salondaki konuklara hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Hatay Valisi Ercan Topaca ise, ''Bugün ümmeti olmakla şeref duyduğumuz, hayattaki en büyük şansımız ona ümmet olmak olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in bir doğum günü programında bir aradayız. Peygamber efendimizin bize göstermiş olduğu yol, bize bıraktığı sünnet, hayatındaki güzel yaşam aslında bugün sıkıntısını çektiğimiz birçok problemin ilacıdır. Bu yılki Kutlu Doğum Haftası'nın teması; birlikte yaşama ahlakıdır. Bu durum bugün belki dünyada en çok ihtiyaç duyduğumuz bir husustur.

            Etrafımıza baktığımız zaman yaşanan en büyük sorun; insanların birbirileri ile geçinmesi, birlikte yaşamayı bilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple birçok canlar, birçok ülke harap olmakta, insanlar açlıkla mücadele etmektedir. Bunu yenmek, bunu ortadan kaldırmak insanlığı mutlu ve huzurlu yapmaktadır. İnsanları bir arada tutmanın ilacı Peygamber Efendimizin ahlakıdır. Bunun için Efendimizin ahlakını dünyanın her tarafına yaymamız, duyurmamız ve öğretmemiz gerekiyor.

            Hatay, birlikte yaşama ahlakının en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Ancak bizim de eksiklerimiz var. Bu kentin de bu konuda tamamlaması gereken, geliştirmesi gereken birçok husus olduğunu düşünüyorum. İnşallah 2015 yılında kutladığımız bu Kutlu Doğum Haftası bu eksiklerimizi tamamlamaya vesile olur. Aramızdaki kardeşliği, sevgiyi, muhabbeti, karşılıklı yardımlaşmayı, dayanışmayı daha da güçlendirir. Hatay'da bu konuda inşallah emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz.

            Başta Sayın Diyanet İşleri Başkanımız olmak üzere bu programın düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve bu akşam buraya katılarak bizleri yalnız bırakmayan siz değerli hemşehrilerime teşekkür ediyor, Kutlu Doğum Haftası'nı kutluyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” dedi.

            Millet olarak sevgi merkezli bir Peygamber tasavvurumuz olduğuna değinen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise, “Biz bu sene başlık olarak hem milletimize hem yurtdışındaki millet varlığımıza hem de dünyaya Efendimizi anlatmak için Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı konusunu seçtik. Hamdolsun Kutlu Doğum, sadece Hatay'da kutlanmıyor.

            Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Allah'ın bize bunu nasip ettiği için hamd ediyorum. Senede bir hafta da olsa milletimin her ferdine dünyadaki bütün insanlara onun yeryüzüne getirdiği rahmet mesajlarını anlatma fırsatı bulduğumuz için Allah'a hamdolsun.

            Çünkü tevhidin babası ümmetin kurucusu Hz. İbrahim bu topraklardan geçti.Hatay tarih boyunca farklı dinlerin, kültürlerin, inançların birlikte nasıl yaşayacağını dünyaya göstermiş, ruhu olan, ilahi kitaplarda ismi geçen mübarek bir şehirdir.

            Hatay'ın Kadim bir medeniyetin merkez kenti, Habibinneccar'ın, Beyazıd-ı Bestami'nin memleketi, nice peygamberlerin, evliyaların, ulemaların, sulehaların yurdu olduğunu ifade eden Görmez, “Hataylı kardeşlerim, bu gece peygamberin mevlidi buraya sevinç getiriyorsa ne mutlu bizlere. Bizim millet olarak sevgi merkezli, sevda ve muhabbet merkezli bir Peygamber tasavvurumuz var.

            Biz resulü bir başka sevmişiz. Nice kasidelerde, beyitlerde, mevlitlerde, şiirlerde, türkülerde biz sevgimizi, sevdamızı ifade etmişiz. Sizlerden istirhamım, her Kutlu Doğum Haftasında yaptığım bu çağrımı yineliyorum. Bu hafta Peygamberimizi anlatan bir kitap okuyun. Hanımefendiler, sizler evlerinizde buna öncülük edin. Peygamberimizin çocukluğunu, gençliğini, aile hayatını okuyun. Anlayarak, onu hayatınıza taşıyarak okuyun. Allah yüreklerinizden peygamber sevgisini söndürmesin. Onun getirdiği rahmet Hatay'ın, ülkemizin semalarından eksik olmasın.” dedi.

            Program, konuşmanın ardından sahne alan Grup Dergah'ın söylediği ilahiler ve protokolün katılımcılara gecenin anısına gül dağıtması ile sona erdi.

(Haber: Sadullah Ergin)

HATAY, HOŞGÖRÜDE DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY, HOŞGÖRÜDE DÜNYAYA ÖRNEK

 HATAY, HOŞGÖRÜDE DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valiliğini ziyaret eden, Hatay İl Müftülüğü yeni hizmet binasının temel atma törenine katılan, dini cemaat temsilcileri ve kanaat önderleriyle hoşgörü sofrasında buluşan, gecede Kutlu Doğum Programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, hoşgörü ve barış kenti Hatay'ın dünyaya örnek bir şehir olduğunu açıkladı

            Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek ve Hatay İl Müftülüğünün yeni hizmet binasının temel atma törenine katılmak için Hatay'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, her gittiği yerde topluma ve tüm dünyaya önemli mesajlar verdi.

            Görmez ilk olarak Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret öncesinde Şeref Defteri'ni imzalayan Görmez, sonrasında ise Ercan Topaca'nın makamında Hatay ile ilgili bilgiler aldı.

            Gerçekleşen ziyarette konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile Hatay'a ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile 'Birlikte Yaşama' teması üzerinde duruyoruz.

            Bu tema üzerinde dururken Medeniyetler Şehri Hatay'a gelmemek tabi ki olmaz. Burada olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Hatay'ın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve barış, kardeşlik hoşgörü kenti olarak devam ettiğini biliyorum. Burada hemen hemen her dinden her mezhepten kardeşlerimiz var ve huzur içerisinde herkes yaşamını devam ettiriyor” dedi

            Hatay Valisi Ercan Topaca ise Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e Hatay hakkında bilgiler vererek şunları söyledi: “Böyle bir hafta da Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez'in bizleri ziyaret etmesi çok anlamlı. Hatay Medeniyetler Şehri, Medeniyetlerin kesiştiği yerdir. Yapılanların Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez tarafından yerinde incelenmesi çok önemlidir.

Hatayımız ülkemizin ekonomi olarak önemli merkezlerinden biri. Ekonomi olarak Türkiye'de 9. Sırada yer alıyoruz. Kentimizde toplamda 275 bin Suriyeli misafirimiz vardır ve bunların 15 bini kamplarda kalırken 260 bini de kendi imkânlarıyla ikamet ediyorlar.

            Hatay, zenginliği ve 43 bin yıllık tarihi ile zamanın her döneminde çok önemli bir nokta haline gelmiştir. Bugüne kadar devam ettiği gibi bugünden sonra barış ve huzur içerisinde devam edecektir.” dedi.

            Konuşmaların ardından Hatay Valisi Ercan Topaca Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e tablo hediye ederken, Görmez ise Vali Topaca'ya kitap hediye etti.

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

            Görmez, Hatay İl Müftülüğünün yeni hizmet binasının temel atma törenine katılarak dualar eşliğinde ilk harcın düğmesine bastı. Vali Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Şefik Çirkin, Mevlüt Dudu, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HBB Başkanvekili Serdar Güven, 121. Jan. Alay Kom. Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve yüzlerce kişinin katıldığı tören Musa Esatoğlu'nun okuduğu Kuran-ı Kerim ile başladı.

            Hatay İl Müftüsü Kavillioğlu, yeni hizmet binasıyla ilgili yaptığı konuşmada 2783 metrekare alana 5 katlı yapılacak olan binanın çok yönlü hizmet vereceğini söyleyerek başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

            Vali Topaca'da din hizmetlerinin toplumda olmazsa olmaz hizmetler olduğuna dikkat çekerek bu hizmetlerin en iyi bilenler tarafından verilmesi gerektiğini açıkladı.

            Diyanet İşleri Başkanlığının, İl ve İlçe Müftülüklerinin önemli hizmeti yaptıklarını vurgulayan Topaca, “Bu bina Hatay ilimize yakışacak. Hatay, kökleri tarihin derinliklerinde olan bir ildir. Hoşgörüsü, kaynaşması ve yardımlaşması ile dünyaya örnektir. Bu değerler doğrultusunda Hatay'da Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi ve diğer inanç sahipleriyle birlikte ortak yaşamayı dünyaya gösteriyor. Bu bina ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

            Tüm Hatay halkını selamlayan ve Kutlu Doğum haftasını kutlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Hatay'ın farklı dinlerin, inançların bir arada huzur içinde yaşadığı bir şehir olduğunu belirterek Hatay'da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

            Bu şehrin ortak sevgisini ve ruhunu hep birlikte ayakta tutmak gerektiğine dikkat çeken Görmez, Hatay'ın hoşgörüde dünyaya örnek olduğunu açıkladı.

            Konuşmaların ardından G.Antep İl Müftüsü Ahmet Çelik'in okuduğu dualar eşliğinde Görmez ve beraberindeki protokol, bismillah diyerek ilk harcın düğmesine bastı.

GÖRMEZ, HOŞGÖRÜ SOFRASINA KATILDI

            Diyanet İşleri Başkanı Görmez, daha sonra Hatay Valisinin onuruna verdiği yemeğe katıldı. Ottoman Palace'de gerçekleşen yemeğe dini cemaat temsilcileri ve kanaat önderleri katılarak hoşgörü sofrasında bulundular.

ÇADIRKENTE ZİYARET

            Bu arada Görmez ve beraberindeki protokol heyeti, ilimizde misafir olarak bulunan Suriyelilerin geçici olarak kaldığı çadırkenti ziyaret ederek onlarla görüştü.

KUTLU DOĞUM PROGRAMINA KATILDI

            Diyanet İşleri Başkanı Görmez, dün akşamda Antakya Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Programına katılarak Hataylılara önemli açıklamalarda bulundu. Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu programda İl Müftüsü Kavillioğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Antakya'dan dünyaya önemli mesajlar verdi.

            NOT: Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in ziyaret haberleri ve Kutlu Doğum Programı haberi yarınki gazetemizde devam edecek

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin-

Hasan Kaya)

KİMYECİ: TÜM ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM
KİMYECİ: TÜM ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

 KİMYECİ: TÜM ADAYLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUMAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptığı açıklamada “Ak Parti Hatay 25. Dönem Milletvekili aday listesinin ilimize ve ülkemize hayırlı olsun, tüm adaylarımıza bu kutlu yolda başarılar diliyorum” dedi.

            Ülkemizi 2023 vizyon ve hedefine bir adım daha yaklaştıracak olan AK Parti Hatay 25'inci dönem milletvekili aday listeleri ilimize ve ülkemize hayırlı olsun diyen Başkan Kimyeci yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi “Bu kutlu yolda Genel merkezimiz tarafından Hatayımızda yeniden ve ilk kez milletvekili adayı olarak yer alan tüm dava arkadaşlarıma hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.

            Bu süreçte birbirinden değerli, yüreği hizmet aşkıyla tutuşan, toplumda sevilen, sayılan, birçok maddi ve manevi fedakârlıklarıyla, büyük azim ve cesaretleriyle, teveccühleriyle AK Parti'yi tercih eden, bundan sonrada bu kutlu yolda hizmetlerini büyük bir aşkla sürdüreceklerine yürekten inandığım tüm aday adaylarımıza üstün gayret ve çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

            25.dönem AK Parti Hatay Milletvekili aday listesinde yer alan mevcut Milletvekillerimiz Sayın Adem Yeşildal, Sayın Orhan Karasayar, Sayın Mehmet Öntürk ve Sayın Hacı Bayram Türkoğlu, bugüne kadar tecrübeleriyle, bilgi ve birikimleriyle, gece-gündüz demeden Hatay'ı karış karış gezerek, nerede ne sorun varsa çözümü noktasında çok önemli hizmetler gerçekleştirmiştir. Bundan sonrada Hatayımıza, milletimize çok değerli hizmetler sunacaklarına olan inancımız tamdır.

            Listede ilk kez yer alan Sayın Mehmet Alğan, Sayın Prof. Dr. Tülin Durgun Yetim, Sayın İbrahim Naci Yapar, Sayın Mehmet Hacıoğlu, Sayın Canan Kahraman ve Sayın Ahmet Demirtaş birbirinden değerli, her biri kendi alanlarında uzman, hizmet aşkıyla yürekleri tutuşan çok değerli dava arkadaşlarımızdır. Kıymetli adaylarımızın Hatayımıza çok önemli hizmetler gerçekleştireceklerine inanıyor, hayırlı olsun dileklerimi belirtiyor, bu kutlu yolculukta başarılar diliyorum.

            Bizler belediye başkanları, meclis üyeleri, yerel yönetimler olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, Hükümetimizle, İl ve İlçe teşkilatımızla ortak hareket ederek ve uyum içinde çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi var gücümüzle sürdüreceğiz. Hem ilçelerimizde hem de Hatay'ın bütününde milletimize hizmetlerimiz her geçen gün artarak devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)

İstanbul'da Hatay Günleri başladı
İstanbul'da Hatay Günleri başladı

 İstanbul'da Hatay Günleri başladıHatay Valiliği himayelerinde gerçekleştirilen ve Hatay-Der ile ortak düzenlediği 8-12 Nisan Hatay Günleri etkinliği görkemli açılış töreni ile İstanbul'da gerçekleştirildi.

            İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen İstanbul'da Hatay Günleri etkinliğine Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Altınözü Belediye Başkanı Rifat Sarı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay-Der Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Sivil Toplum Kuruluşları ve İstanbul'da yaşayan Hataylılar olmak üzere İstanbullu vatandaşlar katılım gösterdi.

            İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek olan İstanbul'da Hatay Günleri etkinliğinde Hatay'ın meşhur yemekleri, el sanatları, yöresel ürünlerinin yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri de stant kurarak kendi ilçelerini ve Hatay'ın tanıtımını gerçekleştirdiler.

            İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen İstanbul'da Hatay Günleri etkiliği nedeniyle açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay-Der Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, İstanbul'da her yıl geleneksel olarak yaptıkları bu etkinliklerde gerek Hatay'ın tanıtımına, gerekse Hatay'ın lezzetlerini İstanbullulara tanıttıklarını beyan etti.

            İstanbul'da Hatay Günleri etkiliğinde açılış öncesinde kısa bir konuşma gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise, Hatay'ın yüzyıllar boyunca kardeşçe yaşadığını, tarihle 23 medeniyetin 13 medeniyetine ev sahipliği yaptığını, Hatay'ın 3 semavi dine mensup insanların her zaman huzur içerisinde yaşadıklarını belirterek, İstanbul'da Hatay'ın tanıtımını gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını beyan etti.

            Yapılan etkinlikte son sözü alan Hatay Valisi Ercan Topaca; “Biz buraya aslında Habib-i Neccar Hazretlerini kendisini katledenlere gösterdiği merhameti, onlara ettiği duadaki samimiyeti getirdik. Habib-i Neccar Hazretşleri ile Ebayübel Ensari hazretlerinin figürlerini buluşturmaya geldik. Birlik ve beraberliği getirdik.

            Hatay'da ki en zor şartlarda dahi birbirini sevme, birbirini anlama kültürünü İstanbullularla tanıştırmaya geldik. Hatay'da bunun altyapısı çoktur. İnsanlığın bugünkü ihtiyaç duyduğu o sevgi ve hoşgörü iklimi o günlerde yaşanmış, bugün etrafında yangın olmasına rağmen Hatay güvenli bir şehirdir.

            Hatay'da bütün dinlere mensup insanlar huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir. Buna gerçekten insanlığın ihtiyacı vardır. İnşallah insanlık dünyada bu kültür ve anlayışı benimser.

            Bugün yaşanan o zalimce savaşlar, birbirini yok etme anlayışı inşallah kısa sürede kalkar. İnşallah bizlerde Hatay'ın barışına, hoşgörüsüne, sevgisine ve muhabbetine katkı sunmaya birlikte devam edeceğiz.

            Hiç endişeye gerek yok. 80 bin dönüm organize sanayi bölgesi Türkiye'nin başka hiçbir yerinde yoktur. Tüm komşu illerinin yanı başında Hatay vardır. Biz tüm işadamlarımızı ve yatırımcılarımızı Hatay'da birlikte olmaya davet ediyorum.

            Bu yıl 5.'sini düzenlediğimiz İstanbul'da Hatay Günleri'ne katkı veren tüm kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

UFUK PETROL, HASGAZ'LA YOLLARINI BİRLEŞTİRDİ

Antakya'da 20 yıldır akaryakıt sektöründe dost ve müşterilerine kaliteli hizmet veren Ufuk Petrol, ilimizin yerel değeri olan Hasgaz'la yollarını birleştirdi.

            En kaliteli otogazı (LPG) uygun fiyata dost ve müşterileriyle buluşturma kararı alan Ufuk Petrol, yeni dönemde Hasgaz markasını tercih etti.

            Otogaz satışlarında Hatay ilinin lider markası olan Hasgaz'ı müşterilerine sunmakta olan Ufuk Petrol'da sürpriz indirimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi. Ufuk Petrol'de LPG (Otogaz) fiyatı 1.99 TL'den satışa sunulurken, oto sahipleri de kaliteli yakıtı ucuz fiyata satın almanın mutluluğunu yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:34:46   

Rıfat Ağa Camii, 15 Mayıs'ta ibadete açılacak

İlimizin tanın-mış müteahhitlerinden Ser-Al İnşaat sahibi Servet Altaş'ın babası Rıfat Altaş'ın ismini taşıyan Rıfat Ağa Camii inşaatı hızla devam ederken, camii 15 Mayıs tarihinde ibadete açılacak.

            Hayırsever işadamı Servet Altaş tarafından yaptırılan Rıfat Ağa Camii, Esentepe Mahallesi Nuri Aydın Konuralp Caddesi Venüs Gold City yanında ki alanda 900 kişilik bir ibadethane olarak hizmete girecek.

            Zirve Sitesi ve Venüs Gold City gibi önemli projelere imza atan ve aynı zamanda Yayladağı Güreş Ağası olarak her alanda yardımseverliğiyle ön plana çıkan Servet Altaş, babası adına böyle bir cami yaptırmaktan manevi huzur duyduğunu belirtti.

            Yapımı hızla devam eden Rıfat Ağa Camiinin kaba inşaatının bitmesinin ardından dış ve iç süslemeleri yapılıyor. Caminin minareside yakın bir zamanda bitecek. Üç aylara girmek üzere olduğumuz şu günlerde Rıfat Ağa Cami inşaatının 15 Mayıs'ta tamamlanarak ibadete açılması öngörülüyor.

(Haber &Fotoğraf: Sadullah Ergin)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:32:58   

CHP Hatay Milletvekili adayı Serkan Topal:

BİZİM TÜRKİYE SEVDAMIZ VAR

            CHP Hatay milletvekili adayı Serkan Topal, yıllardır içinde hizmet vermekten mutlu olduğu CHP olarak herkese adil ve eşit hizmet vaad ettiklerini belirterek “Bizim Türkiye sevdamız var” dedi.

            Serkan Topal, dün sabah Kuzeytepe'de beraberinde CHP İl Başkanı Ertuğrul Gün ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz'le birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek siyasi gündeme ait açıklamalarda bulundu.

            CHP olarak Hatay'da 6 oka 6 milletvekili hedeflediklerini belirten Topal, açıklamasında şu görüşlerde bulundu; “Bu ülkeyi 13 yıldır yöneten AKP iktidarından kurtulma sürecine girmiş bulunmaktadır. 7 Haziran sabahı ülkemiz üzerinde çöreklenen bu karanlık süreci hep birlikte noktalayacağız.

            7 Haziran sabahı bölgemiz üzerinde dolaşan savaş bulutlarının dağılacağını ve yepyeni parlak güneşin doğacağı bir CHP iktidarıyla mümkün olacaktır. 7 Haziran sabahı analarımızın ak sütü gibi helal oylarımızla CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında kurulacak CHP iktidarı ile bu güzel ülkemizin makus tarihi inşallah değişecektir.

            7 Haziran seçimleri bu ülkenin geleceği açısından var olmayla yok olma arasında tarihsel bir dönüm noktası olacaktır. Bu süreçte herkese ama herkese tarihi ve vicdani bir sorumluluk düşmektedir. Çanakkale' de ve Kurtuluş savaşında bu toprakların ve bu ülkenin bağımsızlığı için kanlarını ve canlarını ortaya koymuş, şehit Atalarımızın ruhlarını şad etmek için, bu ülkeyi karanlık tünelden, güneşin aydınlattığı bir Anadolu ülkesi haline getirmek için, hep birlikte, omuz omuza ve el birliğiyle güçlerimizi birleştirmek zorundayız.

            Bu coğrafyada ve bölgemizde birkaç yıldır AKP iktidarının mezheplere dayandırdığı dış politikası yüzünden, barut, silah sesleri ve mezhepler arası yaşanan çatışmalardan dolayı, her sabah katliam haberleriyle uyanıyoruz. Bütün bu sürecin tek sorumlusu dünya emperyalistlerine taşeronluk görevi üstlenen AKP iktidarının ta kendisidir.

            Bu sürecin bölgemiz ekonomisini nasıl bir felakete sürüklediğini hep birlikte yaşıyoruz. Bu cinnet sürecine karşı durmak, bu bölgede yaşayan her insanın insani ve vicdani borcudur.

            Dünya uygarlık tarihi bu süreci mutlaka anacaktır ama bu sürecin aktörlerini de tarihi çöplüğüne gömeceğine inanıyorum.

            Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve bu Cumhuriyeti kuran arkadaşlarının torunları ve yadigarıyız. Bu anlayışımızı hayata geçirmek için hiçbir diktatörlük tehdidi ve faşizan uygulama bizleri asla yolumuzdan döndüremez.  7 Haziran sabahı bu inancımızın sandığa yansıyacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.

            CHP adayı Serkan Topal, bir gazetecinin sorusu üzerine Refik Eryılmaz'ın geçen seçim dönemini de CHP Genel merkezinin kararıyla listeye girerek milletvekili seçildiğini, bu dönemde listede olmayınca bağımsız milletvekili adayı olmasını doğru bulmadığını söyledi. CHP'nin köklü bir siyasi parti olduğunu, milletvekillerinin gelip geçici olduğunu ifade eden Topal, “Ben olmazsa olmaz mantığı doğru değildir.

            CHP'de görev alan tüm arkadaşları ve listeye giremeyen aday adaylarını bu seçimde birlikte çalışmaya davet ediyorum. Samandağ ilçesinde CHP'ye büyük oy bekliyorum” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin

Hasan Kaya)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:32:13   

ÖZÇELİK, MHP'DE ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay milletvekili aday adayı Av. Mustafa Özçelik, açıklanan listede isminin yer almamasına rağmen MHP adına seçim çalışmalarını sürdürüyor.

            Vatana hizmet yolunda MHP'nin Hatay'da birinci parti olması için seçim çalışmalarına ara vermediğini belirten Mustafa Özçelik, Çarşamba günü Altınözü ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

            MHP Altınözü İlçe Teşkilatını ve Altınözülü esnafları ziyaret eden Özçelik, 7 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak şimdi MHP'yi başarıya taşıma zamanıdır dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:31:14   

MİLLİ İTTİFAK ADAY TANITIM ŞÖLENİ DÜZENLİYOR

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığından yapılan açıklamada 19 Nisan Pazar günü saat 14.00'de Antakya'da HATMEK Konferans Salonunda Milli İttifak aday tanıtım şöleni düzenleneceği ve herkesin davetli olduğu bildirildi.

            Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin beraber seçime girme kararından sonra oluşan “Milli İttifak”, oluşturdukları ortak liste ile Hatay'daki Milletvekili adaylarını, “Aday Tanıtım Şöleni” ile kamuoyuna tanıtıyor.

            Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe “Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal'ın katılacağı aday tanıtım şöleninde Hatay 1. Sıra Milletvekili adayımız Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, 2. Sıra adayımız Nevin Zeytineli ve diğer tüm adaylarımızın tanıtılacağı etkinlikte ayrıca ünlü sanatçı Yusuf Karaburç'un konser vereceğini” bildirdi.

            Eğe, 19 Nisan Pazar günü saat 14.00'da Antakya'da Fatih Cami ve stadyum yanındaki HATMEK konferans salonunda yapacakları Aday tanıtım şölenine herkesi beklediklerini söyledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:30:19   

Gençler geleceğe hazırlanıyor

Mustafa Kemal Üniversitesi ile Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi gençleri geleceğe hazırlıyor.

            MKÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Sulu Boya eserlerinden oluşan Sergi, resim ve grafik bölümü öğrencilerine örnek olması amacıyla Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sergilenmeye başlandı.

            MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren danışmanlığında düzenlenen sergiye öğretmen ve öğrenciler çok yoğun ilgi gösterirken, Eren serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada gençlerin bölümleri adına en doğru tercihi yapma adına ve okuyacakları bölüm ile ilgili fikir edinmeleri amacıyla sergiyi okulda açma kararı aldıklarını ifade etti.

            MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren,  amaçlarının bu eserlerin okullarda sergilenmesini sağlayarak, sanat eğitimi, kavram ve değerlerini hayatın içine taşımak olduğunu söyledi.

            Eren, Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Grafik ve fotoğraf alanının bulunması, alan öğrencilerine bu serginin örnek olması ve hedeflerini belirlerken kendilerine yararlı ipuçlarının verilmesi adına bu tür ortak çalışmaların devam etmesi gerektiğine inandığını ifade etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:29:33   

POLİS AİLELERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Antakya Belediyesi Polis Haftası münasebetiyle Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde konser etkinliği düzenledi. Etkinlikte polis aileleri keyifli saatler geçirdi.

            Halk Müziği Konseri eşliğinde hoşça vakit geçiren polisler ve aileleri, Antakya Belediyesi Halk Oyunları davul zurna ekibi tarafından halaylar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

            İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ'ın da katılım gösterdiği etkinlikte, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye vekaleten Armağan Teköz ve Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu yer aldı.

            İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ etkinlikte yaptığı konuşmada, “ Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci'ye ve nezdinde emeği geçen tüm ekibine bu güzel programdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah ilerleyen günlerde bu programı tekrarlarız. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. ” dedi.

            Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu ise Başkan Kimyeci'nin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun daveti ile seçim beyannamesi açıklama ve Ak Parti milletvekili aday tanıtım toplantısına katılmak üzere Ankara'da olması nedeniyle programa katılamadığını, herkese sevgi ve selamlarını ilettiğini ifade ederek, tüm polislerin haftasını kutladı.

            Antakya Belediyesi ekipleri halk müziği konseri ve tiyatral gösteriler eşliğinde gerçekleşen etkinliğin sonunda polislere ve ailelerine çeşitli ikramlarda bulundu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:28:09   

SAVAŞ: SOSYAL HAREKETLİLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın talimatıyla hazırlanan, 'Çok Amaçlı Salon' projesi 3 ilçenin 11 mahallesinde hayata geçiyor.

          Başkan Savaş, 15 ilçenin bütün mahallelerinde yaşayan insanların sosyal, kültürel ve toplumsal ihtiyaçlarını karşılayacak tesislere gelen talepler doğrultusunda hayata geçirilen “Çok Amaçlı Salon” projesi Altınözü, Yayladağı ve Arsuz ilçelerindeki 11 mahallede çalışmalara start verildi.

            Toplam 10 Milyon TL'ye mal olacak olan ve içerisinde düğün salonu, taziye evi, meslek edindirme kursları, muhtarlık binası, okuma ve internet salonu, gelin odası, kafeterya ve sergi salonu gibi alanların olacağı projenin yapımına önümüzdeki günlerde başlanarak Ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor.

            750 metrekareden bin metrekareye kadar alanlarının farklı olacağı 'Çok Amaçlı Salon' projesi hatırlandığı üzere Antakya, İskenderun ilçelerinin yanı sıra HBB Meclis salonunda mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantılarla tanıtımı Başkan Savaş tarafından yapılmıştı.

            Projeye yönelik bir açıklama yayınlayan Başkan Savaş, "Sosyal hareketliliği sağlayacak modern 11 mekânın hazırlığı için çalışmalara başladık. Tarihi zenginliğin yanı sıra sosyal ve kültürel yapısıyla aktif bir konuma sahip mahallelerimizde çok amaçlı salon kullanımı konsept itibarıyla biraz daha fazla fonksiyonel olarak planlanan, oldukça modern, şık ve hoş görünümlü salonlarımızı, bu yıl sonuna doğru bitirterek halkımızın hizmetine sunacağız. Hemşerilerimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:26:09   

Amatörlerden Emniyet Teşkilatına teşekkür

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Öztürk ve Futbol İl Temsilcisi Müfid Tatlı, hafta içinde oynanan ve Süper Amatör Lig Play-Off şampiyonluğunu etkileyecek İskenderun Belediyespor- Defne 2013 maçında alınan tedbirlerden ötürü Emniyet Teşkilatına teşekkür ettiler.

           Bazı kişilerin sporun sevgi, dostluk ve kardeşlik olgusuna gölge düşürmek adına çeşitli dedikodular çıkararak bu maçta olay çıkacağı söylentileri üzerine Hatay ASKF ve Futbol İl Temsilciliği, emniyet yetkilileri nezdinde gereken tedbirlerin alınmasını talep etti.

            Başta Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ olmak üzere Belen İlçe Emniyet Müdürlüğü, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, İskenderun Dış sahasında oynanan maç öncesi, maç içinde ve maç sonrası olağanüstü tedbirler alarak kimsenin bir kılına bile zarar gelmemesi için çaba gösterdi.

            Alınan tedbirler ortamında oynanan maç, sonuç ne olursa olsun huzur içinde geçti. Bu konuda gazetemize açıklamada bulunan Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Öztürk ve Futbol İl Temsilcisi Müfid Tatlı, gerek bu maçta gerekse tüm sezon boyunca Emniyet teşkilatının özveriyle görev yapmasından ötürü İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve görev yapan tüm polislere amatör spor camiası adına teşekkür ettiler.

(Haber: Sadullah Ergin)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:25:16   

Defne, ipekböcekçiliği mesleğini yeniden canlandırıyor

Defne Belediyesi, Hatay'ın kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerinden ipekböcekçiliğini canlandırmak ve her yaştan insanı üretime kazandırmak amacıyla hazırladığı projelerini hayata geçirmeye başladı.

            Geçtiğimiz aylarda Defne Belediye Meclisi tarafından alınan bir kararla 'İpekböceği Yetiştirme Evi' olarak kullanılmak üzere tahsis edilen müstakil binada restorasyon çalışmaları hız kazandı.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın her aşamasında takip ettiği çalışmalar kapsamında ipekböceği yetiştirme evinin tadilatı devam ederken, evin bahçesinde de peyzaj çalışmalarına başlandı. Bahçeye dikilecek ağaçlar için Defne Belediye Başkan Yardımcısı Girne Mansuroğlu'nun da katılımıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi.

            İpekböceklerinin besin kaynağı olan dut ağacı fidanları, belediye ekiplerinin önceden hazırlamış olduğu yerlere Sümerler Ortaokulu öğrencileri ile birlikte dikildi.

            Defne Belediyesi İpekböceği Yetiştirme Evinin hazırlıkları devam ederken, İŞKUR ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde İpekböcekçiliği Kursu da geçtiğimiz günlerde faaliyete geçti. Defne Belediyesi Subaşı Hizmet Binasında verilen kursların ilk gününde açılışa Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, İŞKUR Hatay İl Müdür V. Ömer Faruk Çelik, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Derya Altunay katıldı. İpekböceği yetiştirme ve ipek dokuma ustası Tülay Genç'in konuyla ilgili bilgiler sunduğu kursun ilk gününde Vali Yardımcısı Bilal Ölmez de ipekböcekçiliği ile ilgili bilgi ve birikimlerini paylaştı.

            Defne Belediyesi Subaşı Hizmet Binasında gerçekleşen kurslarda eğitim alan kursiyerler, 7 ayın sonunda alacakları sertifikalar ile ipekböcekçiliği alanında üretim yapabilecek seviyeye ulaşmış olacaklar.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 17.04.2015 10:24:31