......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 123360
YORUM MANŞET
AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu:
AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu:

 AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu:HATAY'I EN GÜZEL YERLERE HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

            AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı olan Eğitimci-Çiftçi Hamza Cünedioğlu, hemşerilerine hizmet amacıyla çıktığı bu kutlu yolda Hatay'ı en güzel yerlere birlikte taşımak amacında olduğunu açıkladı.

             “Saygı duymak şartıyla farklılığımız bizim zenginliğimizdir” diyen Cünedioğlu, Hatay ilinin kozmopolit yapısıyla farklı din, mezhep ve inançlara ev sahipliği yaptığına dikkat çekti.

            Görev yaparken halkımızla birlikte yürüyeceğiz diyen AK Parti milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu, Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin ile yaptığı özel söyleşide şu görüşlere yer verdi:

             “Öğretmenlik mesleğim dolayısıyla eğitimcilerin, çiftçi olmam dolayısıyla çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarını çok iyi bilmekteyim. Dertleri, ancak dertlerin içinde olan çözer.

            Hataylı hemşerilerimle el ele vererek tüm sorunların çözümü için çaba sarf edeceğim. Çünkü ekip çalışmasına çok önem veririm.

            Özgürlük ve demokrasi toplum için olmazsa olmaz değerlerdir. Ancak özgürlüklerin meşru olanı kabuldür. Meşru olmayanı kabul değildir. Kişinin özgürlüğü başkasının özgürlük çizgisine kadardır.

            Yeni anayasa kendi kültürümüze ve yaşam tarzımıza göre yeniden düzenlenmelidir.

            Hatay ilimiz farklı din, mezhep ve inançlara ev sahipliği yapmaktadır. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir. Herkes birbirinin inancına saygı göstermelidir. Siyasetçilerin ve milletin seçtiği vekillerin aslı görevlerinden biri de toplumun barış ve huzur ortamına katkı sağlamaktır. Ayrıştırmak için değil birleştirmek ana düşüncemizdir.

            Davos'ta ki çıkışı ile hayran kaldığım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun hizmetlerine katkı sağlamak için çıktığım bu yolda Hataylı hemşerilerimin dualarını ve desteklerini bekliyorum” dedi.

            Bu arada Cünedioğlu, seçim çalışmaları kapsamında her gittiği yerde Hataylı hemşehrilerinin göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteğe teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)

Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;
Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;

 Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;TEŞEKKÜRLER HATAY

 

            Farklı seçim çalışmasıyla kamuoyunda en çok konuşulan AK Parti Milletvekili aday adayı Abdullah Sait Önal, bugün 15 bin adet kalemi vatandaşlara dağıtacak

            AK Parti Hatay Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından farklı bir seçim çalışmasıyla kamuoyunda en fazla dikkat çeken ve konuşulan Abdullah Sait Önal, bugünde Antakya'da Hataylı hemşehrilerine kalem dağıtacak

            Aday adayı olarak 17 adet gezici minibüsle tanıtım yapan, tüm ilçelerde yüzbinlerce broşür, kartvizit, kalem dağıtan AK Parti aday adayı Önal, “Yaptığımız çalışmalarda takdirle karşılandık. Hatay halkının yüreğinin sıcaklığını hissettik. Seçim çalışmalarına başladığımız ilk günden bugüne her gittiğimiz yerde hemşehrilerimin samimi ilgi ve desteği bana moral olmuştur. AK Parti bayrağını daha zirveye çıkarmak amaçlı çıktığım bu yolda aziz milletimin yapmış olduğu hayır dualarını yanımda hissettim.

            AK Parti teşkilatının temayül yoklamasında, anket çalışmalarında, STK'ların temayül tercihlerinde şahsımıza gösterilen destek dolayısıyla TEŞÜKKÜRLER HATAY diyorum.

            Bu dava uğruna hizmet çalışmalarım artarak devam edecektir. Durmak yok, yola devam” dedi.

BUGÜN, 15 BİN KALEM DAĞITILACAK

            İlçelerde yapılan çalışma programı bugün Antakya'da yoğunlaşacak. AK Parti amblemli Abdullah Sait Önal yazılı 15 bin kalem ve kartvizit, bugün 29 camide Cuma namazı çıkışı vatandaşlara hediye edilecek.

            Özel tişort giysili gönüllüler tarafından bugün farklı bir kalem dağıtım kampanyası gerçekleşecek.

GOOGLE'DA EN ÇOK ARANILAN ADAY

            Aday adaylığı döneminde arama motoru Google'de en çok merak edilen ve aranılan siyasetçi Abdullah Sait Önal oldu. Adına düzenlenen web sitesi ve google tıklama sayısı dün itibariyle 71.500 oldu. Ayrıca sosyal medya hesabı facebookta en çok beğenilen sayfalar arasında yer aldı.

            Hatay seçmeni, farklı seçim kampanyası ile adını her yere duyuran Abdullah Sait Önal'ı listede görmeyi ve milletvekili seçilmesini arzu ediyor.

(Yorum Haber Merkezi)

Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destek
Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destek

 Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destekBİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

            AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, seçim çalışmaları kapsamında hemşerileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

            Annesi Hafize Durgun'un, babası Reşit Durgun'un hayır duasıyla bu kutlu yola çıkan Tülin Durgun Yetim, bu süreçte epeyi yol katederek en iddialı adaylar arasında gösteriliyor. Çok sayıda ilçede gerek aile çevresi, gerek yakın dostlarının bulunması dolayısıyla Hatay'ın adayı olarak lanse edilen, Tülin Hanım, her gittiği yerde yakın ilgi ve destek görüyor.

            Hataylı seçmenin bacımız, kızımız, ablamız diyerek sahip çıktığı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, hazırladığı 25 proje ile hizmete hazır olduğunu belirterek “Birlikte başaracağız” mesajını verdi.

            Hatay Öğrenci Servisini ziyaret ederek başkan Mehmet Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarla dün bir araya gelen Tülin Hanım, siyasetin millete hizmet aracı olduğunu belirterek her daim Hataylı hemşerilerinin hizmete hazır olduğunu ifade etti.

            Gerek teşkilat temayül yoklamasında gerekse STK'ların temayül yoklamasında şahsına gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür eden Tülin Durgun Yetim, turizm, tarım, seracılık, inanç turizmi, evlilik projesi, kadına yönelik, yaşlı bakım evi, gezici tarım hastanesi, mikro kredilerinin arttırılması gibi toplamda 25 projesinin hayata geçmesi için çalışacağını açıkladı.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:
AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:

 AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:BİZ SEFERE ÇIKARIZ, TAKDİR ALLAH'INDIR

            Hatay siyasetinde son dönemin en fazla gündeme gelen isimlerinden olan AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Akademisyen-Gazeteci-Yazar Hüseyin Yayman, Hatay'ın vekilliğine talip olduğunu belirterek “Vatana ve millete hizmet için bu kutlu yola çıktım. Biz sefere çıkarız, takdir Allah'ındır” dedi.

            Yayman, dün Yorum Gazetesi yönetim ofisini ziyaret ederek gazetemiz sahibi Sadullah Ergin ile siyaset ve yaklaşan seçimlerle ilgili sohbette bulundu.

            Görevlerin önemli olmadığını önemli olan gönüllere girmek olduğunu vurgulayan AK Parti aday adayı Yayman, Pazartesi günü AK Parti binasında yapılan STK'ların temayül tercihlerinin bir ilk olduğuna dikkat çekerek STK'ların kanaatlerinin alınması demokrasi açısından önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

            Sen, ben, yok biz varız düşüncesini siyasette şiar edindiğini belirten Hüseyin Yayman şu açıklamada bulundu: “Seçimin nabzı Hatay'da atacak. Hatay'a siyaset değil hizmet için talibiz. Ben ileriye bakıyorum ve biz davamıza inanıyoruz. AK Partimizi burada birinci yapmak, biz önümüze bakacağız. Yeni Türkiye'nin yolu Hatay'dan geçiyor.

            Hatay'a dair sevdamız var. Sizlerin yüzünü yere düşürmeyeceğiz. Hatay'ın davası bizim davamızdır. Partimiz gönüllere köprüler kuran bir parti. Hatay'ı inanç, kültür ve turizm başkenti yapacağız. Sen, ben, yok biz varız. Açık ve şeffaf duran biriyim. Eşit bir yarıştan yanayım.

            AK Parti'nin mutfağında bulundum. Çözüm sürecini takip ediyorum. Ben başkanlık sistemini savunuyorum. Ben AK Parti'nin adayıyım, teşkilatımın emrindeyim. Yüzümüzde ne görüyorsanız kalbimizde o var.

            Hatay'a hizmet etmek maksadıyla kutsal bir yola çıkmış bulunmaktayız.  Hatay benim rüyalarıma ev sahipliği yaptı. Çünkü bizim Hatay'a dair aşkımız var.  Daima önümüze bakacağız. Hep ileri yürüyeceğiz.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU PROJE HATAY'I UÇURUR
BU PROJE HATAY'I UÇURUR

 BU PROJE HATAY'I UÇURURHatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği girişimiyle hazırlanan Organize Hayvancılık Bölgesi projesi tamamlanma aşamasında. Bu projenin hayata geçmesiyle Hatay, hayvancılıkta Türkiye lideri olacak

            İlimizin lokomotif sektörlerinden olan hayvancılık, Türkiye'de pilot bölge seçilen Altınözü Enek'te uygulanacak olan yeni proje ile büyük bir atılım yapacak.

            Hatay Valiliği Koordinasyon Başkanlığında,

Hatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği (HDSYB) girişimiyle Altınözü Enek'te 3500 dönümlük arazide uygulanacak olan Organize Hayvancılık Bölgesinde toplam 95 işletme üretim yapacak.

            HDSYB tarafından düzenlenen proje bilgilendirme toplantısı, geçtiğimiz günlerde Erol Bilecik Kongre Salonunda 630 üyenin katılım göstermesiyle yapıldı.  Birlik Başkanı Lütfü Danahaliloğlu, Türkiye'de bir ilk ve tek olarak pilot bölge seçilen ilimizdeki bu proje ile ilgili üyeleri kapsamlı şekilde bilgilendirdi.

            Hatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği yönetimi olarak 4 yıldır bu projenin takipçisi olduklarını belirten Danahaliloğlu, bu önemli projenin 2015 yılı yatırım programına alınacağı müjdesini verdi. Yapılacak olan Organize Hayvancılık Bölgesinde 95 işletme, iki yem fabrikası, 100 ton süt kapasiteli 4 mandıra, biyogaz enerji üreten bir tesis yer alacak. Bu tesiste ayrıca güneş enerjisi ile gelir elde edilecek.

            2085 üyeli HDSYB, bu yeni yatırım sayesinde ülke hayvancılığına daha fazla üretim yaparak Hatay'ı Türkiye lideri yapmak hedefine emin adımlarla ilerliyor.

            Hatay genelinde 44 bin 395 kayıtlı sığırın bulunduğu HDSYB, yeni projelerle hizmetlerini arttıracak.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

AK Parti Milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu:

HATAY'I EN GÜZEL YERLERE HEP BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

            AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı olan Eğitimci-Çiftçi Hamza Cünedioğlu, hemşerilerine hizmet amacıyla çıktığı bu kutlu yolda Hatay'ı en güzel yerlere birlikte taşımak amacında olduğunu açıkladı.

             “Saygı duymak şartıyla farklılığımız bizim zenginliğimizdir” diyen Cünedioğlu, Hatay ilinin kozmopolit yapısıyla farklı din, mezhep ve inançlara ev sahipliği yaptığına dikkat çekti.

            Görev yaparken halkımızla birlikte yürüyeceğiz diyen AK Parti milletvekili aday adayı Hamza Cünedioğlu, Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin ile yaptığı özel söyleşide şu görüşlere yer verdi:

             “Öğretmenlik mesleğim dolayısıyla eğitimcilerin, çiftçi olmam dolayısıyla çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarını çok iyi bilmekteyim. Dertleri, ancak dertlerin içinde olan çözer.

            Hataylı hemşerilerimle el ele vererek tüm sorunların çözümü için çaba sarf edeceğim. Çünkü ekip çalışmasına çok önem veririm.

            Özgürlük ve demokrasi toplum için olmazsa olmaz değerlerdir. Ancak özgürlüklerin meşru olanı kabuldür. Meşru olmayanı kabul değildir. Kişinin özgürlüğü başkasının özgürlük çizgisine kadardır.

            Yeni anayasa kendi kültürümüze ve yaşam tarzımıza göre yeniden düzenlenmelidir.

            Hatay ilimiz farklı din, mezhep ve inançlara ev sahipliği yapmaktadır. Farklılığımız bizim zenginliğimizdir. Herkes birbirinin inancına saygı göstermelidir. Siyasetçilerin ve milletin seçtiği vekillerin aslı görevlerinden biri de toplumun barış ve huzur ortamına katkı sağlamaktır. Ayrıştırmak için değil birleştirmek ana düşüncemizdir.

            Davos'ta ki çıkışı ile hayran kaldığım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun hizmetlerine katkı sağlamak için çıktığım bu yolda Hataylı hemşerilerimin dualarını ve desteklerini bekliyorum” dedi.

            Bu arada Cünedioğlu, seçim çalışmaları kapsamında her gittiği yerde Hataylı hemşehrilerinin göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteğe teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


21 saat, 23 dakika önce / 30.03.2015 10:59:42   

Musa Konak'tan yaşlılara saygı

AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Musa Konak, yaşlılar haftası münasebetiyle Altınözü ilçesinden gelen 60 kişiyi Antakya'da Atatürk caddesi üzerinde bulunan Bellur Saray'da ağırladı.

            Yaşlı amcalarını ve teyzelerini büyük bir saygı ile karşılayan Musa Konak, misafirlerine tatlı ikram etti. Tatlı yenilen tatlı konuşulan ortamda yaşlı misafirler, AK Parti aday adayı Konak'ın göstermiş olduğu ilgi ve yakınlığa teşekkür ettiler.

            Türk milletinin geleneksel olarak yaşlılara her zaman saygı ve sevgi gösterdiğini belirten Musa Konak, yaşlıların tarih süzgecinin en derin tecrübelerini günümüze taşıdığını ifade etti. Konak, yaşlıların örf ve adetlerin ışığında en büyük yol göstericileri olduğuna dikkat çekerek sohbet esnasında şu açıklamalarda bulundu:

            "Yaşlılarımıza ve tüm büyüklerimize yakışır şekilde davranarak sevgi ve saygı kusur etmememiz bir minnet borcudur. Günlük hayatı kolaylaştıran gündelik yaşama uyum sağlamalarında onlara yardımcı olmak yegâne görevimiz olmalıdır. AK Parti Hükümeti, yaşamlarının geri kalan kısmında daha rahat ve sıkıntısız bir yaşam sürebilmeleri için yaşlılarımıza her türlü imkânı sunmaktadır.

            Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız en kıymetli hazinelerimizdir. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran, ekonomimize, kültürümüze ve yeni nesillere katkı sağlayan tüm büyüklerimize sevgi ve saygılarımı sunar hürmetle ellerinden öperim" dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


21 saat, 24 dakika önce / 30.03.2015 10:58:24   

Toplumsal mutluluk için çalışma sözü veren CHP milletvekili aday adayı Av. Eyüp Hoca;

SİYASET, HALK İÇİN YAPILIR

            Siyasetin yeni yüzü, genç ve dinamik yapısıyla CHP'den Hatay milletvekili aday adayı olan Avukat Eyüp Hoca, siyasetin halk için yapıldığını belirterek hizmete hazır olduğunu ifade etti.

            CHP aday adayı Eyüp Hoca'nın cumartesi günü Ballıöz King Palas'ta düzenlediği kahvaltılı toplantıya; eşi Elif Hoca, oğlu Arda, HGC Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, AGC 2. Başkanı Hasan Seid Okay, CHP Antakya eski ilçe başkanı Bedir Yolcu, CHP'li kadınlar ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

            Nezih bir ortamda gerçekleşen basınla buluşma toplantısında halkı özgür, mutlu ve bağımsız bir Türkiye için mücadele edeceği sözünü veren Eyüp Hoca, bu düzeni değiştireceğiz diyerek ilkelerini şöyle açıkladı:

            Halkı özgür, halkı mutlu, halkı bağımsız bir Türkiye için mücadele edeceğim.

            Emperyalizmin, dünyada, bölgemizde, komşumuz Suriye ve dünya halkları üzerindeki egemen yapısına, baskı politikaları ile tüm savaş, işgal ve askeri müdahalelerinin karşısında olacağım.

            İnsanlığın özlemi olan, eşit, özgür, sömürüsüz ve sınıfsız bir dünya için mücadele edeceğim.

            Tüm sorunları, emekçilerin, halkın sırtından çözmeye çalışan kapitalizmin ve onun insanlığa dayattığı bütün baskı, sömürü, şiddet ve eşitsizliklerin ortadan kalkması için mücadele edeceğim.

            Kimsenin yaşam hakkının elinden alınmadığı; cinsiyeti, cinsel yönelimi, kimliği, dini, dili ve ırkı yüzünden kimsenin ötekileştirilmediği, emeğin hakkını koruyan, kamunun çıkarını gözeten, toplumsal ihtiyaçları temel alan, özgür bir yaşamdan yana olacağım.

            Halkın geleceğini ilgilendiren her kararın, yurttaşların katılımı ve onayıyla alınmasını savunan bir anlayışla, savaş ve ırkçılık karşıtı hareketlerle insan hakları ve sosyal hakların savunulması, katılımcı politikanın yaygınlaşması temelinde yükselen sivil toplum inisiyatiflerinin daima yanında olacağım.

            İşçilerin, aydınların, kamu çalışanlarının, köylülerin, kısacası tüm emekçi güçlerin örgütlenmelerinin, karar alma, denetleme ve yürütme yeteneklerinin geliştirilmesini öngören demokrasi mücadelesini koşulsuz destekleyeceğim.

            Toplumun maddi kaynaklarının paylaşımında, istihdam olanaklarına erişimde, parasız ve nitelikli eğitim, sağlık, sosyal güvenlik haklarının kullanımında tam bir eşitlikten yana olacağım.

            Tüm eğitim kurumlarında müfredattaki şoven, ırkçı ve cinsiyetçi anlayışların ayıklanması; çocuklara, savaş yerine barış; ırkçılık yerine hoşgörü ve farklı kimliklerin eşitliğinin anlatıldığı demokratik-bilimsel-parasız bir eğitim sistemi için mücadele edeceğim.

"Bütün canlılar eşit doğarlar ve aynı var olma hakkına sahiptirler" yaklaşımıyla, tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyulması ve “Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi”nde yer alan hususların benimsenmesi ve yaşama geçirilmesi çalışmalarını daima destekleyeceğim.

            Sermayenin kültürel ve sanatsal yaşamı ticarileştiren ve kısırlaştıran egemenliğinin kırılması ve kültür emekçilerinin özlük haklarını elde etmeleri için mücadele edeceğim.

            Gençlerin siyasal, toplumsal ve ekonomik yaşama aktif katılımlarını engelleyen anayasal ve yasal engellerin kaldırılması, öğrenim görme, yeteneklerini diledikleri gibi geliştirme ve diledikleri mesleği seçmelerinin önündeki yasakların kaldırılması için çalışacağım.

Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda emeklilerin yaşamını kolaylaştırıp refah düzeylerini arttıracak uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik gerekli düzenlemelerin yapılmasına destek vereceğim.

Engelli yurttaşlarımızın sağlık, eğitim, iş, çevre, ulaşım gibi temel ihtiyaçlarını ve insanca bir yaşam sürdürebilmelerini sağlayacak her türlü önlemin alınması için mücadele edeceğim.

Her çocuğun sahip olması gereken eğitim, sağlık, beslenme ve barınma hakkının koşulsuz sağlandığı; çocuklarına sağlıklı bir gelecek sunma olanağından yoksun ailelerin maddi ve sosyal olarak desteklendiği bir Türkiye için daima mücadele edeceğim.

Halkın daha özgür ve daha mutlu bir yaşam sürdürmesi için ödün vermeden çalışacağım.

Söz veriyorum” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


21 saat, 25 dakika önce / 30.03.2015 10:57:08   

KİMYECİ, ESNAFLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci şehrin dört bir köşesinde hizmet veren esnafla bir araya gelerek hizmetler konusunda istişareler yapmaya devam ediyor.

            Gündüz Caddesi üzerinde işyerleri bulunan ve Antakya Belediye Parkı içerisindeki esnafları tek tek gezerek sohbet eden ve Antakya Belediyesi'nce yürütülen hizmetler hakkında görüşlerini alan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, esnafa öncelikle hayırlı işler, bol kazançlar diledi, ardından karşılıklı istişarelerde bulundu.

            Başkan Kimyeci gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaptığı konuşmada şunları kaydetti;  “ Antakya Belediyesi olarak esnafımızın kalkınması noktasında üzerimize düşen ne varsa imkânlarımız çerçevesinde yapmaya devam ediyoruz.

            Fırsat bulduğumuz her an değerli esnafımızla biraraya geliyor, şehrimizin hizmetleri noktasında karşılıklı sohbet ve fikir alışverişinde bulunuyoruz. Esnafımızın taleplerini, isteklerini ilk ağızdan dinliyoruz.                    Esnafımız başımızın tacı, şehrimizin en önemli dinamikleridir.” dedi.

(Haber Merkezi)


21 saat, 27 dakika önce / 30.03.2015 10:55:23   

YURTKUR öğrencileri, tarih bilincini geliştirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu Adana Bölge Müdürlüğüne bağlı Hatay, Antakya ve Tayfur Sökmen Yurt Müdürlükleri, yurtlarında kalan Üniversite öğrencileri için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

            Gençlik ve Spor Bakanlığının Çanakkale zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarında barınan Üniversite öğrencilerinin, tarih bilincini geliştirmek, Milli ve manevi değerlere bakışında farkındalık oluşturmak, yüreklerine vatan sevgisini yerleştirmek amacıyla geçtiğimiz Cuma akşamı 'YURTKUR sinema günleri' etkinliği gerçekleştirildi.

            Her yıl yapılan 'YURTKUR sinema günleri' etkinliği kapsamında, Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana Bölge Müdürlüğüne bağlı Hatay, Antakya ve Tayfur Sökmen Yurtlarında kalan toplam 250 üniversite öğrencisi Antakya'daki Konak sinemasında oynayan ve Çanakkale Zaferini konu alan 'Son Mektup' adlı filmi izledi.

            Geçtiğimiz Cuma akşamı konak sinemasında gerçekleştirilen sinema günleri etkinliğine Hatay Yurt Müdürvekili İhsan Yılmaz, Müdür yardımcıları Ülker Korkut, Mehmet Çalışkan ile 250 öğrenci katıldı ve Çanakkale zaferini konu alan filmi ilgiyle izledi.

            Filmi izleyen üniversite öğrencileri Yurtkur yöneticilerine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


21 saat, 29 dakika önce / 30.03.2015 10:52:47   

USTAYA PLAKET

Antakya'da tiyatroya uzun yıllar emek ve hizmet veren Rasim Tuna'ya İsmail Akgül tarafından teşekkür plaketi verildi

            Sanat ve kültür aşığı, Antakya'da tiyatronun gelişimine büyük katkılar veren usta tiyatrocu ve eleştirmen Rasim Tuna, Hatay Kültür Merkezini dolduran 500 seyirci önünde teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

            İsmail Akgül yönetmenliğinde Kültür Tiyatro Topluluğunun başarıyla gerçekleştirdiği tiyatral şiir konseri sonunda talebeden ustaya bir vefa örneği sergilendi.

            Yönetmen İsmail Akgül, tiyatroda ustam dediği Rasim Tuna'ya teşekkür plaketi takdim etti. Yılların tiyatro sanatçısı Rasim Tuna'da yaptığı konuşmada sanatın ve tiyatronun toplum için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan etkili bir açıklama yaptı.

            Kültür Merkezini tıklım tıklım dolduran tiyatroseverler, Rasim Tuna ve İsmail Akgül'ü ayakta alkışladılar.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


21 saat, 32 dakika önce / 30.03.2015 10:49:57   

57 MAHALLEDE PARKE DÖŞEME ÇALIŞMASI

Antakya Belediyesi, daha önce köy ve belde olan, Büyükşehir yasası ile Antakya ilçesine dâhil olan 53, kent merkezinde bulunan 4 büyük mahalle olmak üzere toplam 57 mahallede eşzamanlı olarak parke döşeme hamlesi başlattı.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bugüne dek Antakya merkezde bulunan 41 mahallede 250 bin m² parke döşemesi yaptıklarını, bu çalışmaların bir taraftan devam ettiğini ifade ederken, daha önce köy ve belde olan, büyükşehir yasası ile Antakya ilçesine dâhil olan 53 mahallede ve kent merkezinde bulunan Altınçay, Aksaray, Akasya ve Saraykent olmak üzere 4 büyük mahallede eşzamanlı olarak parke döşeme hamlesi başlattıklarını belirtti.

            Belediye ekiplerince Aksaray, Odabaşı, Akhisar, Alahan, Paşaköy, Aşağıoba, Küçükdalyan mahallelerinde yapılan parke döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Şu ana dek Antakya merkezde bulunan mahallelerimizde 250 bin m² parke döşedik.

            Antakya merkezde bulunan 41 mahallemizde ihtiyaç olan ve sorumluluğumuz alanında bulunan 14 metre altındaki tüm sokaklarda parke döşeme çalışmalarımız bir taraftan devam ediyor. Antakya Belediyesi olarak 2015 yılı içerisinde 1 milyon m² parke döşeme hedefi belirledik.

            Bu hedef doğrultusunda daha önce köy ve belde olan, Büyükşehir yasası ile Antakya ilçesine dâhil edilen 53 mahallemizde ve merkezdeki 4 büyük mahallemizde acil eylem planı uygulayarak 500 bin m² parkeyi Haziran ayı sonuna kadar bitirmek üzere çalışmalarımızı başlattık. Haziran-Aralık 2015 arasında 500 bin m² daha parke döşemesi yapacağız.

            Böylece 2015 sonu itibariyle şehrimizin 95 mahallesinde toplam 1 milyon 250 bin m² parke döşemesi ger-çekleştirmiş olacağız. Memleketimize, hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)


21 saat, 35 dakika önce / 30.03.2015 10:46:54   

Çocuklarımız bizim geleceğimiz

Defne'de eğitim veren okullardaki eksiklikleri tespit etmek ve gereken desteği vermek amacıyla okul gezilerini sürdüren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, bu örnek davranışıyla eğitime verdiği önemi göstermeye devam ediyor.

            Başkan Yaman, okul ziyaretlerinde yaptığı konuşmada “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir; onlara elimizden gelen tüm desteği sunmak, daha iyi bir eğitim almalarını sağlamak bizim görevimizdir” dedi.

            'Okullar Hayat Olsun' projesini Defne'de hayata geçirmek ve okulların hem öğrenciler hem de mahalle sakinleri tarafından daha aktif ve güvenle kullanılabileceği eğitim, kültür ve sosyal aktivite alanları haline gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Başkan Yaman, okul ziyaretleriyle de okulların durumunu bizzat inceliyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın okul gezileri programında en son yer alan okullar Aşağıokçular İlkokulu, Aşağıokçular Muhtar Ahmet Yiğitoğlu Ortaokulu, Samankaya Muti Zöhre Mahanoğlu İlkokulu, Değirmenyolu İlkokulu oldu. Başkan Yaman' a bazı meclis üyelerinin eşlik ettiği okul ziyaretlerinde, temizlik maddelerinden oluşan paketler, plastik çöp konteynırları ve geri dönüşüm kumbaraları yetkililere teslim edildi.

            Okul gezileri sırasında tespit edilen sorunların kısa sürede çözüme kavuşması için Defne Belediyesi ilgili birim amirlerine gerekli talimatları veren Başkan Yaman, okul bahçe ve çevrelerinde temizlik, yol ve altyapı çalışmalarına özellikle önem verdiklerini belirtti.

            Bu çalışmaların dışında çocukların eğitim standardını yükseltmek için çeşitli araç gereç eksikliklerini de karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Yaman, “Okulların durumlarını yerinde tespit ederek ihtiyaçları bizzat gözlemliyoruz. Bu şekilde hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin taleplerine de kulak veriyoruz.

            Birçok okulumuza iç ve dış alanlarda tadilat ve boya gibi ihtiyaçlarda destek verirken; masa, sandalye, spor malzemesi, bank, kitap gibi eksikleri de gidermeye çalışıyoruz. Spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği alanların oluşturulması, kütüphane için kitaplık ve kitap sağlanması, laboratuarı olmayan okullarımızda imkânlara bağlı olarak laboratuar hazırlanması gibi konularda da çalışma yapıyoruz.

            Çocuklarımız bizim geleceğimizdir; onlara elimizden gelen tüm desteği sunmak, daha iyi bir eğitim almalarını sağlamak bizim görevimizdir.

            Öğretmenlerimize de böylesine zorlu ve kutsal bir görevi yerine getirirken yanlarında olduğumuzu göstermeye ve daha elverişli eğitim ortamı sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


21 saat, 36 dakika önce / 30.03.2015 10:45:52   

KİMYECİ, DERELERİN ISLAH VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SUNDU

Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay genelindeki derelerin ıslahı ve projeleri konusunda ilgili Belediye Başkanları, daire müdürleri ve şube müdürlerinden brifing aldı.

            Antakya ilçesindeki derelerin ıslah sorunlarını ve çözüm önerilerini Vali Topaca'ya sunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci dereleri taşkınlardan koruma, ıslah projeleri, dere ıslahında yaşanan sorunlar ve çözümleri konusunda brifing sundu.

            Başkan Kimyeci sunduğu brifing dosyasında Karaksı, Akasya, Bohşin, Güzelburç, Saraykent, Saraycık, Altınçay, Odabaşı, Ekinci, Karlısu, Kavaslı, Kisecik ve Serinyol mahallelerinde bulunan dereler hakkında yapılması gereken ıslah çalışmalarına yer verdi.

            Hatay Valisi Ercan Topaca başkanlığında Hatay Valiliği'nde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Kimyeci'nin yanı sıra Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İlçe Belediye Başkanları, DSİ 6. Bölge Müdürü Ali Kılıç, HATSU Genel Müdürü İsamettin Çeker ve ilgili şube müdürleri katıldı.

(Haber Merkezi)


21 saat, 38 dakika önce / 30.03.2015 10:44:10   

ALTINÖZÜ BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMASINA BAŞLADI

Altınözü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yürüttükleri ilaçlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

            Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, ilçe genelinde logar kapakları, ızgaralar, dere kenarları ve kanalizasyonlardan kaynaklı haşereye karşı tedbir amaçlı ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini belirterek şu açıklamalara yer verdi “Altınözü Belediyesi ekipleri daha temiz bir Altınözü için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

            Altınözü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri İlçe genelinde logar kapakları, ızgaralar, dere kenarları ve kanalizasyonlardan kaynaklı haşereye karşı tedbir amaçlı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız kalıcı bir ilaçlama yapmak. Bu nedenle özellikle larvalara ve su birikintilerine yönelik sıkı bir ilaçlama yapıyoruz.” dedi.

            Yapılan ilaçlama çalışmaları nedeniyle mahalle sakinleri Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı'ya teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)


21 saat, 39 dakika önce / 30.03.2015 10:43:13