......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 182922
YORUM MANŞET
BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR
BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

 BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLARDört bir koldan tarihinin en alçak saldırılarına maruz kalan güzel Türkiye’miz, her şeye rağmen 79 milyon vatan evladıyla birlik ve dayanışma içinde düşmanlarına karşı dimdik ayakta.

Aynı İstiklal Savaşında yazılan destan gibi dedelerinin bugünkü torunları aynı destanı yazıyor.

Yedi düvel bir araya gelmiş Türkiye’yi nasıl dize getiririz ve parçalarız onun çabası içindeler.

32 yıldır bölücü terör örgütü ile başlatılan terör, 15 Temmuz’da FETÖ tarafından yapılan darbe girişimi, DEAŞ tarafından İstanbul’da Ankara’da son olarak G.Antep’de yapılan bombalı katliamlar, Cizre’de 11 polisimizin şehit olduğu bir kamyon ihanet saldırısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de yapılan provakatif saldırı.

Bunlar tesadüf değil elbette. Senaryosu aynı üst akıl tarafından yazılan, taşeron örgütler tarafından sahnelenen alçak oyunlar.

Ama unuttukları önemli bir konu var; bu aziz Türk milletidir.

Türk milleti kavramı bir bütündür. İçinde Türk, Kürt, Arap, Çerkez gibi tüm zenginliklerimizi kapsıyor. İslam, Hıristiyan, Musevi gibi farklı dinler yanında Sünni, Alevi, Caferi gibi farklı mezheplerde bizim zenginliğimizdir.

Kurtuluş Savaşında Çanakkale’de, Dumlupınar’da kısacası tüm cephelerde omuz omuza çarpışan bu güzel millet, bugün yedi düvele karşı yine omuz omuza mücadele etmektedir.

Özellikle son aylarda çığırından çıkan terör olayları tüm halkımızı çok üzmektedir. Dış güçlerin maşası olan PKK, FETÖ, DAEŞ gibi örgütlerin terör saldırıları hiçbir zaman bizi yıldıramayacak, bölemeyecek, birliğimizi bozamayacak, Türkiye’ye diz çöktüremeyecek.

Bu saldırılar karşısında Türkiye’nin Suriye gibi iç savaş ortamına geleceğini bekleyenler sert kaya çarptı. Çünkü karşılarında tarih boyunca hiçbir egemenliğe boyun eğmeyen Türk Milleti vardı.

Bu örgütleri perde arkasında yöneten, her türlü desteği veren ABD, İsrail, Almanya, İngiltere gibi emperyalist devletler, Allah’ın izniyle Türk milleti karşısında dize gelecektir.

Artık siyaset bir yana. Siyasi partilerimizde çok şükür bu bilinç etrafında toplanarak tek ses, tek yürek oldu. Çünkü yaşadığımız bu dönem ikinci İstiklal Savaşımızdır. Bu vatan uğruna gözümü kırpmadan seve seve şehit olmaya hazırız.

Bu düşünceler sadece benim değil tüm milletimizin ortak kararıdır. Bu mücadelede milletimiz, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere Hükümetin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türk Polis Teşkilatının yanındadır.

Güzel ülkemde Şehit Ömer Halisdemir gibi yiğitler olduktan sonra tüm dünya bir araya gelse ne yazar!

Bu cennet vatanımızda;

Ezan susmaz

Bayrak inmez

Vatan bölünmez

Haber & Yorum: Sadullah Ergin

AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDI
AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDI

AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDIHatay Valiliği bünyesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ev sahipliğinde ve Defne Belediyesi katkılarıyla organize edilen ‘Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması Hatm-i Şerif Programı’ gerçekleştirildi.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan sonra hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için toplu olarak 100 Hatm-i Şerif duası okudu ve avuçlar barış, huzur ve kardeşlik için semaya açıldı.

Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Nakip Camii İmam Hatibi Musa Esatoğlu ile Şeyh Menna Gündüz ve Şeyh Özkan Urbani’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, yaşanan süreç sonunda gösterilen birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Bu süreçte yaşadığımız olaylar, bizi birbirimize daha da yakınlaştırdı. Her renkten, dinden, siyasi görüşten insan bir araya geldi ve vatanı savundu. Hatay halkı da bu süreçte kararlı bir duruş sergileyerek herhangi bir tatsızlık yaşanmasına müsaade etmedi. Bugün vatandaşlarımızın şehit olmasının üzerinden 40 gün geçti. Okunan 100 Hatm-i Şerif şehitlerimizin ruhuna gelsin. Ve böylesine anlamlı bir organizasyonun düzenlenmesini tertip eden Sayın Valimize ve Sayın HBB Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz gecesinin tarihe acılarla dolu kara bir leke olarak geçeceğini belirterek, “Yaşanan kara gece ve sonrasında çok kayıp verdik, çok üzüldük. Bundan dolayı tam 40 gündür acı çekiyoruz; ancak zor günlerde kenetlenmeyi, birlik olmayı çok iyi bilen bir milletiz. 15 Temmuz’dan sonra tüm renklerimizin gösterdiği dik ve onurlu duruş takdire şayandır.

Maalesef biz bugünleri daha önce de yaşadık. Bu acıların bir daha yaşanmaması için, bu güzel memleket için herkes elini taşın altına koymalı ve bu birliktelik ruhunu geleceğe taşımalıyız. Bayrağımızı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını, demokrasimizi koruyarak sahiplenmeliyiz. Okunan tüm bu dualar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna gelsin. Öncelikle güzel şehrimizdeki birlik ve beraberliğimize katkı sunan Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programın devamında düşüncelerini paylaşan Hatay Valisi Ercan Topaca da, yaşanan sürecin badirelerle dolu olduğunu ifade ederek “Gerek ülke içinde gerek ülke dışında başarılı olmamızı istemeyen güçler var. 15 Temmuz bunun en güzel göstergelerinden biridir. Böyle bir konumdayken aramızdaki birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur ve sevgi iklimi bu sınavdan başarıyla geçmemizi sağladı. Bu süreçte birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya örnek olacak şekilde gösterdik. 15 Temmuz’dan bu yana geçen 40 günlük süre zarfında bir araya gelmemizde ve bu gecenin tertip edilmesi katkısı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hatm-i Şerif programı, Hatay Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara ikram ettiği yemek ile son buldu.

Defne Nimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen programa Hatay Valisi Ercan Topaca, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın yanı sıra Hatay milletvekilleri Serkan Topal ile Adem Yeşildal, Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, resmi kurum ve kuruluş müdürleri, STK, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)

HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİ
HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİ

 HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİHatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın paylaşmayı ve dayanışmayı pekiştirecek projelere ışık tutan hedefleri doğrultusunda hareket eden HBB ekipleri, Hatay genelinde sürdürülen ve yıl boyunca devam edecek olan yardım projesi kapsamında 8 bin talebi değerlendirerek bugüne kadar 4 binin üzerinde aileye yardım ulaştırdı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Başkan Savaş, Hatay’ı Dinliyor’ projesi kapsamında kurulan ‘HBB Sosyal Doku Ekibi’ ve zabıta ekipleri yardıma muhtaç insanlara el uzatmaya devam ediyor.

HBB bünyesinde açılan Sosyal Marketler aracılığı ile başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin taleplerine kulak veren HBB, Sosyal Doku Ekibi ve zabıta ekiplerinin koordineli çalışması ile yardımları tespit edilen adreslere ulaştırarak vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Samandağ, İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Payas ve Erzin ilçelerinden gelen talepler doğrultusunda dağıtımı gerçekleştirilen yardımlar sayesinde yüzü gülen vatandaşlar, hanelerini ziyaret eden HBB Sosyal Doku Ekibi ve zabıta personelleri aracılığıyla memnuniyetlerini dile getirerek HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a sağladığı destekten dolayı teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;
AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;

 AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;EKMEĞİMİZİ BÖLECEĞİZ, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Dün sabah Meclis Cafe’de Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Zafer Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve çok sayıda basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Önal, Türkiye’nin 15 Temmuzda çok büyük bir kriz döneminden geçtiğini ve uçurumun dibinden döndüğünü ifade etti.

AK Parti Defne İlçe Başkanı Önal, açıklamalarına şöyle devam etti, “AK Parti olarak darbe girişi gecesinde ölümü gördük ve geri geldik. Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz asker kılığına bürünmüş hainlerin son bulduğu gündür sözüyle, 79 milyon insan tek yürek tek ses olmuştur. Bir buçuk milyon Hatay insanı tek ses tek yürek olmuştur.

Siyaset yapma anlamında konuşmuyorum, Defne ilçe teşkilatı olarak kafamızı ortaya koymuş durumdayız. Ekmeğimizi böleceğiz Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. 15 Temmuzda Defne destan yazdı. Hedefimiz Defne olarak barışın türkülerini söyleyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile de yeniden el ele vereceğiz. Bu kent dar zamanda kadim duruşunu göstermiştir. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçti. Tek ses tek nefes olmalıyız.

Terör örgütleri olan FETÖ, PKK, DAEŞ’in hepsi dış güçlerin emrinde Türkiye’nin aleyhine çalışıyor. Bunlara karşı tüm milletimiz birlik ve dayanışma içinde tek yürek oluyor.

Irakta ve Suriye’de aynı tezgah oyununda geçti ve çok ince hesaplar yaptılar. Allah’ın hesabını kimse düşünmedi. Hatay çile çeken bir kent. 240 şehidimiz 79 milyonun hayır duasını aldı. Biz Defne’de, Hatay’da, Türkiye’de tek ses ve tek yürek olduk” dedi.

(Haber & Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)

TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA

 TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DAMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, terörün kaynağının ve amacının belli olduğunu belirterek “Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir” dedi.

Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir diyen Urhan, artık herşeyin deşifre olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör örgütünün milletimize, devletimize, meclisimize, birliğimize ve beraberliğimize kasteden darbe girişiminin püskürtülmesinin hemen ardından PKK’nın ve DEAŞ’ın kalleş terör faaliyetlerini tekrar artırarak sürdürdüğüne şahit oluyoruz diyen Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgemizde yaşayan insanımız başta olmak üzere bütün ülkenin yüreği yanmaktadır. Hain terör, çocuk demeden, kadın erkek demeden her önüne geleni kalleşçe katlediyor. Bir gün, işinde gücünde herhangi bir Kürt aileyi yok ediyor, bir başka gün babasının yanındaki beş yaşındaki masum çocuğu katlediyor ya da emniyet binalarına saldırarak güvenlik güçlerini şehit ediyor bir başka gün insanların en mutlu günü olan düğünlerini kana buluyor.

Biz biliyoruz ki, acıyla yoğrulmuş bir vatanın insanlarının birliğini, kardeşliğini bu tür saldırılar bozamayacaktır. Her saldırı bizi biraz daha kenetlemektedir. Acıda ve kederde kaynaşmış milletimiz, sabırla bu saldırılara direnecek tarihi ve manevi birikime sahiptir. Halkımız PKK terörüne 40 yıldır direniyor. 15 Temmuz’da FETÖ terörüne hep beraber direndik. Bundan sonra da direneceğiz, bu iradeyi bütün dünyaya gösterdik. Küresel güç odakları ve taşeronları da bu gerçeği bildikleri içindir ki, en namussuz, en kalleş saldırılara başvuruyorlar.

PKK terör örgütü bölgeyi esir almaya çalışmaktadır. Üst aklın oluşturduğu stratejinin taşeronu olan PKK’nın asıl niyeti etnik fay hatlarını harekete geçirerek iç savaş çıkarmaktır. Bu yüzden PKK bir Kürt örgütü değildir. Bölge insanının eğitimine, ekonomisine, inanç sistemine hülasa yaşam hakkına orantısız bir şekilde saldırmaktadır; bütün zararı bölge halkına vermektedir. Fakat bütün bunlara rağmen bölgede yaşayan insanlarımıza baş eğdiremedi; bundan sonra da eğdiremeyecektir. 

“Terör her nereden, her kimden gelirse gelsin” diyorduk bugüne kadar. Nereden, kimden geldiği herkesin malumu.

Artık herşey deşifre olmuştur. Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir. FETÖ, DEAŞ ve PKK aynı küresel odakların stratejileri çerçevesinde hareket eden terör örgütleridir. Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir. Amerikan Başkan adaylarından Trump, “DEAŞ’ı Obama kurdu” derken, FETÖ’nün CIA ile iş tuttuğunu cümle alem biliyor artık.

Bu açıklamalar göstermektedir ki ülkemize ve milletimize diz çöktürmek isteyenler, bu cani örgütlerle stratejik ortak gibi hareket etmektedirler. Halbuki hepsinin amacı da aynıdır. İşte bu yüzden ülkemiz sadece terörle mücadele etmiyor, küresel güçlerin oyununu bozmak için de büyük bir savaş veriyor.

Batı’nın terör örgütlerine karşı ikircikli bir tavır içinde olduğunu öteden beri biliyoruz. PKK’nın, özellikle Avrupa ülkeleri tarafından nasıl kollandığına acı bir şekilde şahit oluyoruz. Bu yüzden batının terörle mücadele sözü ilke bazlı değil, çıkar esaslıdır. Yani söylemden ibarettir.  Özellikle 15 Temmuz’da demokrasiye yapılan darbe konusunda takındıkları tavır, onların da ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur.

Emperyalist devletler hangi oyunu oynarsa oynasın, hangi terör örgütünü kullanırsa kullansın Türkiye diz çökmeyecektir. Türkiye’yi yalnızlaştırdığını zannedenler, mazlumları unutmaktadır. Mazlum milletler her an bu ülkeye, bu ülkenin insanına dua etmektedir. 

Türkiye, bu bağımsızlık ve demokrasi mücadelesini kendi öz kaynaklarıyla, kendi vatandaşlarıyla, birliği, beraberliği ve onuruyla veriyor. Bütün bu hile ve desiselere rağmen birlik ve beraberlik içinde kendi yolculuğumuza devam edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye yolunda elbette karşımıza yeni sorunlar, yeni saldırılar çıkacaktır. Kürdüyle, Türküyle, Alevisi Sünnisiyle hep beraber bu zorlukların, bu saldırıların altından kalkacak güçteyiz. Yeter ki bu irademizi kaybetmeyelim. Yeter ki birliğimizi daha da güçlendirelim. Tarihi derinliğimiz, kültürel birikimimiz, kendi insanımız, kendi medeniyetimiz bize yol gösterecek güçtedir. Yeter ki görebilelim.

Bu vesileyle Memur-Sen ailesi olarak 15 Temmuz darbe girişiminde, Mardin’de, Van’da, Diyarbakır’da ve en son Gaziantep’te haince katledilen bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.“ dedi.

(Haber Merkezi)

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Dört bir koldan tarihinin en alçak saldırılarına maruz kalan güzel Türkiye’miz, her şeye rağmen 79 milyon vatan evladıyla birlik ve dayanışma içinde düşmanlarına karşı dimdik ayakta.

Aynı İstiklal Savaşında yazılan destan gibi dedelerinin bugünkü torunları aynı destanı yazıyor.

Yedi düvel bir araya gelmiş Türkiye’yi nasıl dize getiririz ve parçalarız onun çabası içindeler.

32 yıldır bölücü terör örgütü ile başlatılan terör, 15 Temmuz’da FETÖ tarafından yapılan darbe girişimi, DEAŞ tarafından İstanbul’da Ankara’da son olarak G.Antep’de yapılan bombalı katliamlar, Cizre’de 11 polisimizin şehit olduğu bir kamyon ihanet saldırısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de yapılan provakatif saldırı.

Bunlar tesadüf değil elbette. Senaryosu aynı üst akıl tarafından yazılan, taşeron örgütler tarafından sahnelenen alçak oyunlar.

Ama unuttukları önemli bir konu var; bu aziz Türk milletidir.

Türk milleti kavramı bir bütündür. İçinde Türk, Kürt, Arap, Çerkez gibi tüm zenginliklerimizi kapsıyor. İslam, Hıristiyan, Musevi gibi farklı dinler yanında Sünni, Alevi, Caferi gibi farklı mezheplerde bizim zenginliğimizdir.

Kurtuluş Savaşında Çanakkale’de, Dumlupınar’da kısacası tüm cephelerde omuz omuza çarpışan bu güzel millet, bugün yedi düvele karşı yine omuz omuza mücadele etmektedir.

Özellikle son aylarda çığırından çıkan terör olayları tüm halkımızı çok üzmektedir. Dış güçlerin maşası olan PKK, FETÖ, DAEŞ gibi örgütlerin terör saldırıları hiçbir zaman bizi yıldıramayacak, bölemeyecek, birliğimizi bozamayacak, Türkiye’ye diz çöktüremeyecek.

Bu saldırılar karşısında Türkiye’nin Suriye gibi iç savaş ortamına geleceğini bekleyenler sert kaya çarptı. Çünkü karşılarında tarih boyunca hiçbir egemenliğe boyun eğmeyen Türk Milleti vardı.

Bu örgütleri perde arkasında yöneten, her türlü desteği veren ABD, İsrail, Almanya, İngiltere gibi emperyalist devletler, Allah’ın izniyle Türk milleti karşısında dize gelecektir.

Artık siyaset bir yana. Siyasi partilerimizde çok şükür bu bilinç etrafında toplanarak tek ses, tek yürek oldu. Çünkü yaşadığımız bu dönem ikinci İstiklal Savaşımızdır. Bu vatan uğruna gözümü kırpmadan seve seve şehit olmaya hazırız.

Bu düşünceler sadece benim değil tüm milletimizin ortak kararıdır. Bu mücadelede milletimiz, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere Hükümetin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türk Polis Teşkilatının yanındadır.

Güzel ülkemde Şehit Ömer Halisdemir gibi yiğitler olduktan sonra tüm dünya bir araya gelse ne yazar!

Bu cennet vatanımızda;

Ezan susmaz

Bayrak inmez

Vatan bölünmez

Haber & Yorum: Sadullah Ergin


11 saat, 37 dakika önce / 29.08.2016 11:08:02   

KATLİAM GİBİ KAZA:10 ÖLÜ-18 YARALI

Suriyelileri taşıyan bir minibüsün şarampole devrilmesi sonucu 10 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, sürücüsü öğrenilemeyen 31 HG 583 plakalı minibüs, Antakya-Yayladağı karayolu Şenköy mevkiinde kontrolden çıkarak, şarampole yuvarlandı.

Edinilen bilgiye göre Minibüsün ön tekeri patlaması sonucu araç yoldan çıkarak yaklaşık 40 metre uçuruma yuvarlandı kaza sonucu araçta bulunan çoğu Suriyelilerden oluşan aralarında çocuklarında bulunduğu 10 kişi öldü 16 kişi yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine UMKE, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilirken, bölgede jandarma ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı. Kazada aralarında çocukların da olduğu 8 kişi hayatını kaybetti, yaralanan 16 kişi ise ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. 16 yaralıdan 11’inin durumu ağır olduğu öğrenildi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 38 dakika önce / 29.08.2016 11:07:13   

SEYAHAT İZNİ OLMAYAN SURİYELİLER, HAVAYOLUNU KULLANAMAYACAK

Hatay Valiliği, il genelinde bulunan Suriyelilerin, seyahat izin belgesi olmadan havayolunu kullanamayacağını duyurdu.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, seyahat izni olmayan Suriyelilere, hiçbir havayolu şirketi tarafından uçak bileti satışı yapılamayacağı bildirildi.

Misafir edilen Suriyelilerin, bu konuda mağduriyet yaşamamaları için seyahat-yol izin belgesi almaları gerektiği vurgulanan açıklamada, "Geçici koruma kapsamında ilimizde misafir edilen Suriyelilere, 26 Ağustos Cuma günü itibarıyla seyahat-yol izin belgesi olmadan hiçbir havayolu şirketinden uçak bileti satılmayacaktır." denildi.

Açıklamada ayrıca, konuyla ilgili genelgenin tüm havayolu taşımacılığı yapan firmalara gönderildiği belirtildi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 40 dakika önce / 29.08.2016 11:05:27   

ASİ NEHRİ’NDEKİ DEV PROJE HIZLA İLERLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Asi Nehri’ni kötü kokulardan ve katı atıklardan arındırmak için hayata geçirdiğini projede önemli mesafe kat etti.

Türkiye sınırında 88 kilometre yol aldıktan sonra Akdeniz'e dökülen Asi Nehri’ni sanayi, evsel ve tarımsal atıklardan kaynaklı kirliliği engellemek için yapılan çalışmaların hızla ilerlediğini aktaran Genel Müdürlük, toplamda döşenecek olan 6 bin 800 metre uzunluktaki kanal hattının 2 bin 200 metresinin tamamlandığını açıkladı.

İdare, Merkez ilçe Defne’ye bağlı Turunçlu’dan ve Antakya’ya bağlı Güzelburç Mahallesi’ne kadar Asi yatağı üzerinden döşenecek olan kanal hattının 3 bin 300 metresinin 1200’lük, 2 bin 200 metresinin 1000’lik ve 1300 metresinin ise 800’lük borulardan oluşacağını kaydetti. 

Maliyeti 3 milyon TL olan proje sayesinde kentin iki yakasındaki yerleşim alanlarından Asi Nehri’ne dökülen atıksuların Turunçlu Mahallesi’ndeki mevcut arıtma tesisine verilecek şekilde çalışmaların planlandığını belirten HATSU, toplanan atıksular koku yapmayacak şekilde arıtılıp temiz halde Asi Nehri’ne deşarj edilecek.

Çalışmada 4 paletli ekskavatör, 1 dozer, 8 kamyon ve 10 personelin görev yaptığını bildiren HATSU İdaresi, döşenen boruların Asi’den akan sudan zarar görmemesi için beton gömlek içine alınacağını aktardı.

(Haber Merkezi)


11 saat, 41 dakika önce / 29.08.2016 11:04:28   

EMELLERİNİZE ULAŞAMAYACAKSINIZ

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı düzenlene hain saldırı nedeni ile bir açıklama yayınladı.

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan Başkan Yaman, Emellerinize ulaşamayacaksınız, bizleri yıldıramayacak korkutamayacaksınız dedi.

Kalleş saldırıda hayatını kaybeden askerimize Allah'tan rahmet dileriz diyen Başkan Yaman açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Emellerinize ulaşamayacaksınız, bizleri yıldıramayacak korkutamayacaksınız.

İnatla kararlılıkla tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz.

Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP'lilere geçmiş olsun dileklerimizi sunar,  kalleş saldırıda hayatını kaybeden askerimize Allah'tan rahmet dileriz.” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 42 dakika önce / 29.08.2016 11:03:52   

HBB, UĞUR MUMCU BATTI ÇIKTI PROJESİ BUGÜN BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Defne ilçesinde trafik akışı için yetersiz, yaya ulaşımı için güvenli olmayan ve trafik kazalarının sıkça yaşandığı Uğur Mumcu Bulvarı için hazırlanan Battı Çıktı Projesi’ne 29 Ağustos Pazartesi günü (Bugün) başlıyor.

Hatay’ın her ilçesinde altyapı ve üstyapı sorunlarını en aza indirmek amacıyla dev projelere imza atan Başkan Savaş, Uğur Mumcu Battı Çıktı Projesi ile Defne ilçesinin trafik sorununu büyük oranda çözüme kavuşturacak.

HBB Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapımına başlanacak proje dolayısıyla Uğur Mumcu Bulvarı noktasında kesişen; Gündüz Caddesi ile Samandağ yolu, Şükrü Güçlü Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesi arasında kalan yol güzergahları araç trafiğine kapatılacak.

HBB ekipleri, Samandağ'dan kent merkezine gitmek isteyen vatandaşların Turunçlu Mahallesi İnönü Caddesi yoluyla Defne Belediyesi'nin bulunduğu güzergahı takip ederek Akdeniz Hastanesi önünden kent merkezine ulaşabileceklerini belirtti.

HBB ekipleri, Antakya’dan Samandağ'a gitmek isteyen vatandaşların; yeni güzergâhı takip etmesi gerektiğini ifade ederek, Samandağ’dan 75. Yıl Caddesi'ne gitmek isteyen vatandaşların ise, Ay Sokak'ı kullanmaları gerektiğini bildirdi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 43 dakika önce / 29.08.2016 11:02:35   

CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur:

ŞİDDETLE KINIYORUZ

CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınayarak katliamların son bulmasını diledi ve hiçbir gücün demokrasiye olan inancını yok edemeyeceğini söyledi.

CHP İl Başkanı Güzelmansur, CHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında yapılan saldırının sadece Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na değil, tüm milletimiz ve Cumhuriyetimize yapıldığını belirterek ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedilmiştir dedi.

Ortak yapılan basın açıklamasında İl başkanı Güzelmansur, şu açıklamalarda bulundu: "Ülkemizin birliği, dirliği, kardeşliği ve huzur ve barış içinde yaşaması için çalışıp, ülkemizdeki birlikte yaşam kültürünün yerleşmesi için büyük emek eden ve Allah'ın verdiği bir canımız var, o da memlekete feda olsun diyen Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu saldırı sadece genel başkanımıza değil, tüm milletimiz ve Cumhuriyetimize yapılmış, ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük iki eserimden biri dediği ve ülkemizin kurucu partisi olan CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Artvin ziyareti sırasında Şavşat ilçesinden geçerken CHP konvoyuna teröristlerce yapılan saldırıyı kınamak ve tepkimizi hep birlikte daha güçlü bir şekilde vermek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Ülkemizin birliği, dirliği ve kardeşliği ile huzur ve barış içinde yaşaması için çalışıp ülkemizde birlikte yaşam kültürünün yerleşmesi için büyük emek eden Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu saldırı sadece genel başkanımıza değil; tüm milletimize ve Cumhuriyetimize yapılmış, ülkemizin birlik-beraberliğine kastedilmiştir.

Çağdaş, Laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü hedef alan bu menfur saldırılar CHP ailesi olarak bizleri Atatürk değerlerine ve Cumhuriyet kazanımlarına daha büyük bir özveriyle bağlamaktadır. Ülkemizin bu kötü günlerden kurtuluşunun tek adresi olan partimiz ve genel başkanımızın canına kastetmeye çalışanlar emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Kurtuluş ve kuruluş felsefesini kabul edip ülkenin tüm renkleri ile farklılıklarımızı zenginlik sayan bir anlayışla varlığını sürdüren CHP olarak bizler adaletten, demokrasiden, barıştan, özgürlüklerimizden ve ülkemizin bağımsızlığından asla ödün vermediğimizden ötürü Cumhuriyet düşmanları tarafından her zaman hedef olduk. Ama bu iyi bilinmelidir ki bu ülkede laik, demokratik bir hukuk devletinin savunucusu ve koruyucusu konumundaki Mustafa Kemal'ler tükenmez, Cumhuriyet değerleri silinmez.

Bu duygu ve düşüncelerle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, CHP ailesine kasten yapılmış bu saldırıyı gerçekleştirenleri en ağır biçimde lanetliyorum.
Saldırı esnasında şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

CHP İl Başkanlığında yapılan toplantıya HBB Başkanı Lütfü Savaş, eski Bakan Nihat Matkap, Samandağ Belediye Başkan Vekili Metin Eryılmaz, CHP Kadın Kolları il Başkan Yardımcısı Hülya Nehir, Hatay Milletvekili Serkan Topal,  Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İl, İlçe örgütleri, il ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve partililer katıldı.

(Haber Merkezi)


11 saat, 45 dakika önce / 29.08.2016 11:00:05   

BAŞKAN SAVAŞ, TERÖR SALDIRISINI KINADI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki polis kontrol noktasında eli kanlı teröristlerce gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı.

Yayınladığı mesajında terörün çirkin yüzünün bir kez daha ortaya çıktığını dile getiren Başkan Savaş,“Şırnak’ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasını hedef alan ve polislerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı lanetliyorum. Hain saldırılarla birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların çabaları her zaman boşa çıkacaktır. Ülkemizin birlik ve beraberliğine nifak tohumları eken bu kin dolu saldırıların amacına ulaşmaması için dayanışma, birlik ve beraberlik içinde olan milletimiz bu süreçte de terörle sonuna kadar mücadele edecektir. 

Terör faaliyetleriyle insan canına kasteden karanlık zihniyetleri şiddetle kınıyorum. Vatan savunmasında şehit düşen polislerimizin ailelerine, sevenlerine ve tüm Türk halkına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 47 dakika önce / 29.08.2016 10:58:29   

ELEKTRİK KESİNTİLERİ MAĞDUR EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), insanların su ihtiyacının artmasıyla birlikte elektrik dağıtım şirketi TEDAŞ’ın elektrik kesintilerini sıklaştırmasının vatandaşa yönelik mağduriyete sebebiyet verdiğini bildirdi.

Hatay’da artan nüfusla birlikte su ihtiyacının da arttığını ve su temini etmek amacıyla sondaj çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Genel Müdürlük, özellikle son 1 hafta içerisinde elektrik sağlayıcı kurum tarafından yapılan kesintilerin içmesuyu kuyularındaki elektrik sistemlerini ve motopompları olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Aşırı sıcaklıkların hissedildiği dönemlerde nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Antakya ve Defne ilçelerinde bulunan su kuyularında yer yer 10, yer yer 12 saati bulan elektrik kesintilerinin direkt içmesuyunu vurduğunu vurgu yapan İdare, yapılan kesintilerin bazı bölgelerde 3 gün boyunca su kesintisine sebep olduğunu ve vatandaşların mağdur olması ile olumsuz sonuçlar meydana geldiğini aktardı.

HATSU, 2016 yılının 8 aylık zaman dilimi içinde Antakya, Altınözü, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ile Yayladağı ilçelerinde toplamda 96 motopomp ile dalgıç motorunun kesintilerdeki voltaj dengesizliğinden dolayı yanarak kullanılamaz hale geldiğini ve yerlerine yenilerini taktıklarını aktararak, vatandaşların su ihtiyaçlarının karşılanamamasının yanı sıra maddi zarara da neden olduğunu bildirdi.

Hatay genelinde binin üzerinde içmesuyu kuyusu olduğunu hatırlatan Genel Müdürlük, geçtiğimiz yıllar ve bu yıl içerisinde önemli terfi noktalarına jeneratör taktıklarını kaydederek, bütün ilçelerde jeneratör desteğinin yapılması için projelendirme çalışmalarının devam ettiği bilgisini verdi.

Açıklama ile servis edilen fotoğraflarda oluşan elektrik kesintilerinin yoğunluğu, su kesintilerinin nedenini gözler önüne sermektedir.

(Haber Merkezi)


11 saat, 49 dakika önce / 29.08.2016 10:56:17   

Biçer ve Akçay Ailelerinin düğün mutluluğu

Antakya’nın tanınmış Biçer ve Akçay Aileleri, genç evlatlarının düğün töreniyle mutlu gün yaşadı.

Fatma-Abdullah Biçer çiftinin oğlu İhsan ile Aliye-Mustafa (Merhum) Akçay’ın kızı Serap, 26 Ağustos 2016 Cuma günü akşamı İpek Düğün Salonunda düzenlenen düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi.

Biçer ve Akçay Ailelerinin akraba, dost ve sevenleri, düğünde hazır bulunarak bu mutluluğu paylaştılar.

Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Serap-İhsan Biçer çifti, düğün pastasını birlikte keserek ilk dilimleri birbirlerine ikram etti.

Yusuf Esatoğlu ve Mehmet Esatoğlu’nun okuduğu Kuran-ı Kerim ve ilahiler huşu içinde dinlenildi. Hasip Akıl’da defi ile eşlik etti. Bu arada iki kişilik semazen grubunun sergilediği sema gösterisi ilgiyle izlendi. Genç çiftin iki cihan mutluluğu için dualar edildi. Nezih bir ortamda başlayan düğün töreni güzel şekilde sona erdi.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Biçer ve Akçay Ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, Serap ve İhsan Biçer çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


11 saat, 51 dakika önce / 29.08.2016 10:54:57