......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274669
YORUM MANŞET
VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

MECLİS BİNASI MİLLETİN
MECLİS BİNASI MİLLETİN

MECLİS BİNASI MİLLETİN

 Hatay'da 1927 yılında Fransız Mimar Leon Benju tarafından sinema salonu olarak inşa edilen, bir dönem “Hatay Devleti Meclisi” olarak da kullanılan, 1927 yılında Hacı Muhammet Adalı tarafından satın alınan binanın tapusunun Hatay Valiliğine devir teslim töreni gerçekleştirildi.

17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda gerçekleşen Tapu Devir Teslim töreninde konuşan Vali Doğan “Bugün Hatay için önemli bir gün. İlk toplantısını 2 Eylül 1938'de yapan 40 üyeli Hatay Meclisi, ilk toplantıdan sonra 9 ay boyunca Belediye binası olarak kullanılmış ve 23 Temmuz 1939 yılında Hatay'ın Anavatana katılmasında önemli bir rol oynayan Meclis Binası Adalı Ailesinin mülkiyetinde kalmıştı. O süreçte yaşananlar Devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay benim şahsi meselemdir” diyerek büyük gayretlerle Hatay’ın kurtuluşu ve günümüze kadar gelen süreçte bu tarihi binaların tekrardan Hatay’a kazandırılması bizim için çok önemli bir husustur. Bu binalar en başından beri özel mülkiyetmiş. Zaman zaman kamulaştırma için gayretlerde bulunulmuş ama gerçekleştirilememiş. Benim de göreve başladığım günlerde tekrardan bu konu gündeme geldi. Bu konuyu Hükümetimizle, Sayın Milletvekillerimizle yaptığımız görüşmelere sonucunda şartlarımızı da zorlayarak,  Adalı Ailesinden aldık. Burada büyük bir gayret ve destek var. Tüm Hataylılara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 2 bina ve bir avluyu 30 Milyon TL karşılığında satın aldık. Buradaki Meclis binasını Kültür ve Sanat Merkezi, Adalı Konağını ise Mutfak Sanatları Merkezi şeklinde planladık. Bunun için görüşme yaptığımız firmalar var. Kısa süre içerisinde halkamızın hizmetine sunmak için gayret ediyoruz.

Bu binadaki kiracılar mülk sahiplerinin kiracıları, dolayısıyla bu sorun onların arasındaki bir husus. Biz bu binaları kamulaştırdığımız için oradaki kiracıların bizden bir beklentileri olamaz. Biz bu binaları hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Tekrardan ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı konuşmasında “Sayın Valimize sizlerin huzurunda Hatay’ın bir evladı olarak Hatay’a verdiği değer için kendisine teşekkür etmek istiyorum. Sayın Valimiz örnek bir Vali.  Hatay için sembol binalardan birisi olan, anıtsal yapılardan biri olan Meclis Binamızın aslına uygun bir şekilde değerlendirilerek devlet müzesine dönüştürülmesi çok önemli bir adımdır. Bu tarihi bir andır. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere Adalı ailesine bu binanın satışı için bürokrasiye aracılık eden ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hatay için yarım asırdır konuşulan Arsuz-Samandağ yolunu Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a bir kere konuştuk ve Sayın Valimiz hemen insiyatif aldı. Bu yolun yapılması için büyük gayretler gösterdi. Şuanda yol %40 aşamaya geldi. Tüm Hatay halkı adına Sayın Valimize Hatay’a verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin törende yaptığı konuşmasında “Ben öncelikle bir STK olarak Sayın Valime, Sayın Milletvekillerime, Adalı ailesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de Samandağ-Arsuz yolu ve Meclis Binası yarım asırdır gündemde olan bir konu. Gerçekten manevi değeri parayla ölçülemeyecek bir değer. Hatay müzeler ve turizm şehri. Bu konuda da Sayın Valimiz başkanlığında iki büyük adım atılmış oldu. Bunlardan biri Samandağ-Arsuz yolu, bir diğeri ise Meclis Binasının kamulaştırılarak Hatay’ın hizmetine sunulması ki maneviyatı yüksek bir değer. Başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün emeği geçenlere çok teşekkür etmek istiyorum.

Adalı Konağı varislerinden Rasim Adalı ise törendeki konuşmasında “Biz Adalı Ailesi olarak burayı uzun zamandır güzelleştirmek istiyorduk. Kendi imkânlarımızla bazı girişimlerimiz oldu ancak yeterli olmadı. Sayın Valimizin öncülüğünde işi hızlandırarak bize yardımcı olması ve Hikmet Çinçin’de emeğiyle burayı en doğru yere devretmemize ve en güzel şekilde ailemizin de içine sinerek bu teslimi gerçekleştiriyoruz. Hatay için hayırlı olmasını diliyorum.“ dedi

Ardından söz alan İnayet Adalı “Sayın Valimiz başta olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tarihin devlet eliyle en güzel şekilde yaşayacak olması bizim için çok değerli. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”  dedi

Törende sembolik olarak binaların tapusu ve ödeme çeki verilerek binanın mülkiyeti Hatay Valiliğine geçti. Günün anısına toplu resim çekilmesi ile tören son buldu.

Tapu teslim törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Rasim Adalı, İnayet Adalı, 2.Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, İl Jardanma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran katıldı.

Yabani ot ve atıklar temizlendiAntakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi temizlik ekiplerince Hacı Ömer Alpagot Mahallesi içinden geçen Hacı Görüş Deresi`nin zemini ve kenar duvarlarında bulunan çöpler, yabani otlar ve atıklar temizlendi. Dere boyunca yapılan temizliğin ardından zemin ilaçlı ve deterjanlı su ile yıkandı.

Daha önce de Asi Nehri ve Saraycık derelerinde temizlik ve bakım çalışması gerçekleştiren Antakya Belediyesi ekiplerinin kent genelinde ihtiyaç olan her bölgede belirlenen periyodik program çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdüreceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 17.7.2014 10:44:13   

İSKENDERUNSPOR MURAT KURT`U KAMPA DAHİL ETTİYeni Sezon hazırlıklarını Kızılcahamam Patalya tesislerinde sürdüren Körfez İskenderun Spor, Murat Kurt’u kampa dahil etti.

İskenderun doğumlu olan ve eski adıyla İskenderun Demir Çelik Spor`un alt yapısında yetişen ardından da ülkemizin çeşitli kulüplerinde futbol yaşantısını sürdüren son olarak ta Payas Belediye spor`da forma giyen Murat Kurt, Turuncu Mavili Körfez İskenderunspor`un kampına davet edildi.

Kulüp Başkanı Kazım Aydın, `İskenderun ve bölgesindeki gençlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. 7 gencimizle birlikte Kızılcahamam kampımıza Murat Kurt`u da dahil ettik. Bu rakam önümüzdeki günlerde artabilir. Murat Kurt zaten alt yapımızda yetişen sporcumuzdur` dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:22:51   

KIRIKHANSPOR TOPBAŞI YAPIYORYeni sezonda 1.grupta mücadele verecek olan Kırıkhanspor bugün topbaşı yapıyor.

Teknik direktör Ömer Zengin ve yardımcı antröner Metin Kocaaslan, kaleci antrenörü Habip Anapal nezdinde çalışmalara başlayacak olan Kırıkhanspor`da çok sayıda futbolcu ile sözleşme imzalanacak.

Öte yandan Kırıkhanspor’un 15 Ağustos`ta kampa gireceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:23:38   

Hatayspor, Kızılcahamam yolcusuHatayspor yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde yaptığı antrenmanlarla devam ediyor. Hafta içinde tesislerde toplanan futbolcular, günde çift idman yaparak yeni sezona hazırlanmaya çalışıyor.

Cumartesi gününe kadar kendi tesislerinde çalışacak olan Bordo-Beyazlılar, daha sonra Ankara Kızılcahamam kampına gidecek.

Transfer çalışmalarını da sürdüren Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram, görüştüğü futbolcularla aşama kaydettiği ve imzaların atılmasının an meselesi olduğu söyleniyor.

Isimlerinin sır gibi saklandığı futbolcularla anlaşma sağlanmasının ardından takımın Kızılcahamam kampına dahil olacak.

Hatayspor kafilesi, Ramazan Bayramı’nda kampa 3 gün ara verecek. Verilen aranın ardından tekrar çalışmalara başlayacak olan Bordo-Beyazlılar, sezona hazır hale gelmeye çalışacak. Hatayspor’un Kızılcahamam kampının 30 gün süreceği bildirildi.

(Haber: Hüseyin Okay)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:24:51   

İnsanlığın ortak tarihi Hatay’da çıkıyorHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ilimizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra mutfak kültürünü tanıtmak üzere ilimize davet edilen uluslararası basın temsilcilerini makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Lekesiz, ilimizin görülmeye değer sayısız tarihi ve kültürel zenginlikleri bulunduğunu ifade ederek, Hatay`ın tarihini incelediğinizde karşınıza insanlığın ortak tarihi çıkıyor.” dedi.

Konuklarına ilimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgi veren Vali Lekesiz, sevgi, barış ve hoşgörünün merkezi olan Hatay coğrafyasının tarihin her döneminde kıymetli bir yer olduğunu ifade ederek,” Hatay tüm inanışların, tüm kültürlerin bir şekilde yolunu düşürdüğü bir kavşak noktası, onlarca farklı kadim uygarlığa ev sahipliği yapmanın beraberinde getirdiği bir sürü zenginlik ve toplumsal hoşgörü var. Bundan dolayı Hatay`ın tarihini incelediğinizde karşınıza insanlığın ortak tarihi çıkıyor.” dedi.

Kabul sonrasında ziyaretin anısına heyette yer alan basın temsilcilerine, Hatay Valiliği tarafından hazırlanan `Hatay Devle-ti`,“Hatay`ın Sessiz Güzel-eri”, “Hatay Tabiat Şifahane-si”, `Tüm Zamanların Şehri Hatay` adlı kitapları, ve “Habib-i Neccar” ile “Saint Pierre” belgeselleri hediye edildi. Heyet daha sonra, Hatay Valiliği 2. katında yer alan Hatay Devleti Müzesi`ni gezdi.

Heyet 3 günlük Hatay programı kapsamında; Şen-köy, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Latife Hanım Ana-okulu, Uzun Çarşı ve Kurşunlu Han, Yeni Arkeoloji Müzesi, Medeniyetler Evi, Hıdırbey Köyü, Vakıflı Mahallesi, St.Simeon Manastırı,Titus Tüneli,Payas Külliyesi ve Dörtyol İlk Kurşun Müzesi`ni gezecek.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:29:56   

Kuran-ı Kerim ziyafeti 22 Temmuz`daRamazan ayının bereketinden ve feyzinden daha fazla yararlanmak için bir dizi etkinlikler gerçekleştiren İskenderun İlçe Müftülüğü, büyük bir organizasyona daha imza atacak. 22 Temmuz Salı akşamı Atatürk Anıt Alanında Kuran-ı Kerim Okuma Dünya Birinciliği elde etmiş olan Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien ile İranlı Hafız Ebul Kasimi Kuran-ı Kerim ziyafeti verecek.

Yüreklerin Allah sevgisi ile daha da dolup taşacağı 22 Temmuz Salı teravih namazı sonrası Atatürk Anıt Alanında gerçekleştirilecek olan Kuran Kıraatine tüm halkı davet eden İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan; “Kuran Kıraati etkinliği Recep Ekinci sponsorluğunda dünya Kuran-ı Kerim okuma birinciliği elde etmiş olan Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien ile İranlı Hafız Ebul Kasimi bu ziyafeti vereceklerdir. Daha öncesinde ise İskenderun Belediyesinin sponsorluğunda Adıyaman Ravza İlahi Grubu, katılımcılara ilahi bir ziyafet verecektir. Etkinlikte ayrıca katılımcılara dondurma dağıtılacaktır.

İskenderun`da bir ilk gerçekleştireceğiz. Bu etkinliğe 10-15 bin kişinin katılım göstermesini bekliyoruz. Bu gecede insanları Kuran ile buluşturmak, okunacak Kuran-ı Kerim Kıraati ile sevgi dolu kalplere Allah sevgisini biraz daha aşılamak istiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:30:56   

Demir: Milletvekilliğini düşünüyorumMilletvekilliği düşüncesi olduğu için AK Parti İskenderun ilçe başkanlığını kabul etmediğini açıklayan Azganlık eski Belediye Başkanı Halil Demir, İskenderun İlçe başkanlığı hususunda genel merkeze olumlu görüş sunan herkese teşekkür etti.

Adı sık sık AK Parti İskenderun İlçe Başkanlığı için geçen Halil Demir, yayınladığı basın bildirisinde, milletvekilliği adaylığı düşüncesi olduğunu bu yüzden ilçe başkanlığını kabul etmediğini kamuoyuna duyurdu.

12 Temmuz`da 4 kişiyle birlikte ilçe başkanlığı ile ilgili Ak Parti Genel Merkezine çağrıldıklarını kaydeden Demir şu açıklamalarda bulundu: “Burada Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu ve Koordinatör Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan ile istişarelerde bulunduk. Öncelikle şahsımla ilgili ilçe başkanlığı hususunda olumlu görüş sununa herkese teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Genel merkezimizce teşkilat başkanlığına yeni atanacak ilçe başkanlarının önümüzdeki milletvekilliği seçimlerinde aday olamama prensip kararları bizlere belirtilmiştir. Şahsım da önümüzdeki milletvekilliği seçimlerinde adaylık düşüncemin olduğu açıklanmıştır. Partimizin üst düzey yöneticileri ile yaptığımız bu istişareler sonucunda Vedat Tosun beyefendi genel merkezimiz tarafından İskenderun Ak Parti İlçe Teşkilat başkanı olarak tayin edildi” dedi.

Demir, alınan bu kararların başta İskenderun`a, Hatay`a ve ülkemize hayırlı olması dileklerini de sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:31:47   

Dünya Antakya`nın barış ortamına hasretAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya`da bulunan barış ortamına tüm dünyanın hasret olduğunu söyledi.

Kimyeci, “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri” heyetini kabulünde yaptığı konuşmada “Dünyanın her tarafında kan ve gözyaşı var. Dünya Antakya`nın barış ortamına hasret.” dedi.

Hatay Valiliği öncülüğünde, TÜBİTAK desteğiyle “Hatay İl Yenilik Platformu” projesi kapsamında düzenlenen “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri” hazırlık çalışmaları devam ediyor.

03-06 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri” etkinliğini okurlarına duyurmak için şehrimizde bulunan ve bu çerçevede protokol ziyaretleri gerçekleştiren bir grup yurt dışı medya temsilcisi, Proje Koordinatörü Funda Hüzmeli ve Uluslararası yemek danışmanı Osman Serim nezaretinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`ye ziyarette bulundu.

Heyeti kabulünde konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri bizim için çok önemli. Yemek kültürümüz sadece bugünün değil geçmiş tarihi kültürümüzün dokusunu, ruhunu yansıtıyor. Belki yaşarken hissedemiyoruz ama lezzetlerimiz medeniyet birikimimizin, zengin tarihi geçmişimizin bir yansıması. Antakya, aynı duvarın bir tarafında camiyi, bir tarafında kiliseyi barındıran, barış ve kardeşlik bağları güçlü bir şehir. Farklılıklarımız zenginliğimiz. Dünyanın her tarafında kan ve gözyaşı var. Dünya Antakya`nın barış ortamına hasret. Bu tür etkinlikler, sizlerin bu konudaki teşvikleri bu kültürlerin, barış ve kardeşlik ortamının tüm dünyaya duyurulmasına, tanıtılmasına, bilinirliğinin arttırılmasına, dünya barışına katkı sağlayacaktır.

Antakyamızın tarihi dokusunu korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak için çok yoğun bir çalışma içindeyiz. Şehrimizde restorasyon konusunda ciddi hamleler ve çalışmalar var. Antakyamızı marka kent konumuna taşıyarak, tarihi zenginlikleri, kültürel birikimi ile yerli ve yabancı turistlerimizin sıkça ziyaret ettiği bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:32:43   

Gezici iftar çadırı Aksaray MahallesindeAntakya Belediyesi`nin her akşam farklı bir mahallede kurduğu gezici iftar sofrası Aksaray Mahallesi`nde kuruldu.

Antakya Belediyesi`nce Mübarek Ramazan ayı boyunca biri DSİ Parkı`nda sabit, diğeri ise her akşam farklı bir mahalle de kurulan iftar sofralarına vatandaşların ilgisi ve katılımı yoğun oluyor.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Başkan Yardımcıları ve belediye bürokratları, her akşam bir mahalle de kurulan iftar sofralarında iftarlarını vatandaşlarla birlikte yapıyorlar. Her gün bir mahalle de iftar yaparak çevre sakinleri ile bir araya gelen Başkan Kimyeci, Aksaray Mahallesi`nde Antakya Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

Dualarla başlanan iftar programına Aksaray Mahallesi sakinlerinin ilgisi yoğun oldu. Aksaray Mahalle Muhtarı Burhan Çetin, iftar sofrası ve mahallelerine olan yakın ilgisinden dolayı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`ye ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:33:44   

Daha güzel işler yapacağızBirleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD) yönetimi iftarda basınla biraraya geldi. BİRSİAD Başkanı Ömer Yücedal, iftarda yaptığı konuşmada basınla işbirliği içinde olarak derneklerini daha fazla tanıtmak için daha güzel işler yapacaklarını söyledi.

BİRSİAD`ın Antakya Otelinde düzenlediği iftar yemeğine, BİRSİAD Başkanı Ömer Yücedal, Genel Sekreter Kerim Çağlar, BİRSİAD Yönetimi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Saymanı Zafer Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Hasan Seyit Okay ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

BİRSİAD dernek Başkanı Ömer Yücedal, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada basınla işbirliği içinde olacaklarını belirterek şu ifadelerde bulundu. “Ramazan ayının Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını dileriz.

Basının güzide elamanlarıyla iftarda bir araya gelmekten mutluluk duydum. Katılımınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Basınla işbirliği içinde bulunup, derneğimizin tanıtımı için çok daha güzel işler yapacağız.” dedi.

BİRSİAD Genel Sekreteri Kerim Çağlar ise İftar yemeğinden sonra slayt gösteri eşliğinde geçmiş dönemde yapılan faaliyetleri ve yeni dönemde yapılacak olan faaliyetleri basınla paylaştı.

(Haber: Volkan Zarifgil)

5 yıl, 5 ay önce / 18.7.2014 10:34:32