......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 276636
YORUM MANŞET
TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLMemur Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, hükümetin açıkladığı zam oranlarını kabul etmenin mümkün olmadığı belirterek “Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir.” dedi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, şube başkanları ve üyeleriyle birlikte sendika binasında yaptığı acıkmada yapılan zam teklifini kabul etmediklerini, yeni ve makul teklifler beklediklerini söyledi.
Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir diyen Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Hükümetin masaya sunduğu ilk teklif; “Güçlü Türkiye imkânsız”, “Büyük Türkiye anlamsız” ve “Yeni Türkiye gereksiz”  fikri sabitinde debelenenler dışında hiç kimsenin aklına yatmaz, gönlünü rahatlatmaz.  Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir. Daha da önemlisi Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir. 
Memur-Sen Konfederasyonunun ve yetkili sendikalarımızın toplu sözleşme teklifleri; teşkilatımız, üyelerimiz ve kamu görevlilerimiz tarafından duruma uygun, çözüme matuf, içeriği makbul, maliyeti ve mahiyeti makul teklifler olarak kabul gördü. 
Hükümetin masaya sunduğu 2020 ve 2021 yıllarında maaş ve ücretlere yansıtılacak artışlara ilişkin teklifini hatırlayalım; 2020 için % 3,5 + %3 ve 2021 için %3 + % 2,5… Bu oranlar; Hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu değil. Bu oranlar, Hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor. 5. Dönem Toplu Sözleşme masasına dün itibariyle sunulan Kamu İşvereni teklifi; “kamu görevlilerine büyümeden pay vermeme haksızlığı” sona ermesi gerekirken aksine “kamu görevlilerine bütçeden pay vermeme hastalığı” eklenme çabası olarak da görülebilir. 
5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Kamu İşvereninden gelen ilk teklifin anlamı; 2020 için yıllık toplamda  %6.60, 2021 için yıllık toplamda  %5.57 oranın da zam yapılması, iki yıllık toplamda ise  %12,54 oranında maaş ve ücretlere artış yansıtılmasını teklif etmektir. Biz, eski Türkiye’nin vehimlerinden beslenen değil Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz. 
Türkiye’nin gücüne bizim kadar inanılırsa, Türkiye’nin büyüklüğüne bizim kadar itibar edilirse, 
Türkiye’nin yeni paradigmal çerçevesi bizim gibi anlaşılırsa; anlaşmamızda, adil paylaşmamızda, birlikte ve huzur içerisinde yaşamamızda çok daha kolay karşılanacaktır.
Biz, örgütlü gücümüzü yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayız. Fakat biz örgütlü gücümüz için değil hak ettiğimizi bize teslim edecek teklifleri takdir etmek için kullanmak istiyoruz. 
Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye’ye inanıyor ve Türkiye’nin gücüne itibar ediyoruz. 
Memur-Sen Hatay İl temsilciliği olarak ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. 
Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticilerinin, belediye başkanlarının özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz. 
Emeğin hakkının verilmesi noktasındaki niyet ve gayretlerimizde bereket, irade ve çalışmalarımızda örgütlü güçten neşet eden kudret temenni ediyoruz.” dedi.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?
Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama…  35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?Hatay’ın Türkiye topraklarına katılma kararının alındığı tarihi meclis binası geçtiğimiz ay Hatay Valiliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda otuz milyon liraya kamulaştırılmıştı. Bu gelişme kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Ancak, Meclis binasında Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet veren işletmeciye gönderilen tebligatta Ağustos ayı sonunda binanın boşaltılması istendi.

  Güneyler Grup adına konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Güney, restorasyonunu tamamlayıp 2009 yılında yeni haliyle hizmete açtıkları tesisin dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldığını hatırlatarak şu bilgilerde bulundu: ‘’Her ne kadar zamanlama ve yöntem hatalarının olduğunu düşünsem de aslında bizler kamulaştırmaya karşı değiliz; Zira şehrin simgesel yapılarından biri olan bu özel binanın Devletimizin uhdesinde kalması beni ve vatandaş olarak herkesi mutlu etmiştir. Lakin gerek sözleşmemizden doğan müktesep haklarımızın iptali, gerekse işletme hakkımız olan 8 yıl gözetmeksizin 60 gün içinde tahliyemizin istenmesi, alternatif bir çözüm sunulmadan ve alternatif bir çözüm bulma müsaade süresi tanınmamış olması, 35 Çalışanımızın bu şekliyle işsiz kalacak olması, telafisi mümkün olmayan maddi manevi zararlar açacaktır. Bölge Milletvekillerimizin sürecin başından buyana “Sizleri Mağdur etmeyeceğiz” sözlerinin tahliyeye günler kala halen somut bir adım atılmamış olması en başta 35 çalışanımız ve ailelerini bu zor ekonomik şartların yaşandığı günlerde derin bir endişeye ve üzüntüye sevk etmiştir.

Bizlere, ‘Gidin bina sahibinden zarar ziyanınızı alın’ denildi. Gerekli davaları açtık lakin artık resmi muhatabımız Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’dır. Yaşanılan mağduriyetin biran önce giderilmesini istiyoruz. Bizler binanın kamulaştırılmasına tepki göstermiyoruz.

Bizler Şehrimizde sanatı yaşatıyor kafe kısmıyla insanların nezih bir ortamda sosyalleşmesini sağlayarak aynı zamanda istihdama katkı sağlıyoruz, yaşadığımız mağduriyete ve 35 çalışanımızın işsiz kalmasına tepki gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Basından duyduğumuz kadarıyla Valilik bu binayı Kültür Sanat Merkezi olarak işletecekmiş, bizler 10 yıldır zaten bu fonksiyon ile burayı işletiyoruz. Valiliğimizin himayelerinde işimizi yapmaya devam etmekten de mutluluk duyarız, böylelikle 35 çalışanımız da işsiz kalmamış olur.’’ dedi.

(Haber: S.Ergin)

HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR KOMBİNELERİ SATIŞA ÇIKIYOR

Spor Toto TFF 1. Lig temsilcimiz Hatayspor’un kombine biletleri 1 Ağustos Perşembe günü satışa çıkıyor. Bordo-Beyazlıların sezon boyunca oynayacağı iç saha maçlarını takip edecek olan taraftarlar kombinelerini www.passolig.com.tr adresinden veya Antakya Atatürk Stadyumu passolig gişelerinden temin edebilir.

Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada “Haydi Hep Birlikte Tarih Yazmaya” denilerek şu bilgilere yer verildi: “Hatayspor'umuzun 2019-2020 sezonu kombine satışları 1 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 11:00‘da başlıyor. Kombinelerinizi www.passolig.com.tr adresinden veya Antakya Atatürk Stadyumu passolig gişelerinden temin edebilirsiniz. Haydi hep birlikte tarih yazmaya.

Kombineler sadece Hatayspor'umuzun passolig kartlarına yüklenecektir.

Kombine Kart fiyatları şu şekilde: VIP B-C tribünü bin TL, VIP A-D tribünü 400 TL, Maraton C 300 TL ve Maraton A-B-D-E tribünü 200 TL’den satışa çıkıyor.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 09:47:38   

ABA VE YILDIZ AİLELERİ ÇOK MESUT

Aba ve Yıldız Aileleri genç evlatlarının düğün töreni ile mutlu bir gün yaşadı.

Hatice-Mehmet Aba çiftinin oğlu Mesut ile Necla-Ahmet Yıldız çiftinin kızı Aslı 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü Antakya Çevreyolu üzerinde bulunan Ayışığı Kır Düğün Salonunda düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Aslı&Mesut çiftinin önce nikâh töreni düzenlendi ardından düğün töreni neşe içinde devam etti.

Düğün pastasını da birlikte kesen genç çifti bu özel gününde akraba, dost ve sevenleri yalnız bırakmayarak mutluluğu paylaştı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Aba ve Yıldız Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, Aslı&Mesut Aba çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 09:46:01   

HATAYSPOR-ANKARAGÜCÜ

Sezon öncesi hazırlıklarını Erzurum’da sürdüren Hatayspor, hazırlık maçları ile sezona hazır hale gelmeye çalışıyor. Daha önce Süper lig takımlarından Gençlerbirliği ve Spor Toto 1. Lig takımlarından Giresunspor ile maç yapan Bordo-Beyazlılar, üçüncü hazırlık maçını Ankaragücü ile yapacak.

Gençlerbirliği karşısında 2-1 yenilen Bordo-Beyazlılar, Giresunspor’u 4-3 yendi. 31 Temmuz Çarşamba günü (Yarın) Ankaragücü ile karşılaşacak olan Bordo-Beyazlılar, maç öncesi hazırlıklarına yoğun bir tempoda devam ediyor.

HATAYSPOR:4-GİRSUNSPOR:3

Erzurum Yüksek İrtifa Tesislerinde oynanan maçta Hatayspor, Giresunspor’u 4-3 yendi. Hatayspor’a galibiyeti getiren golleri Giorgi, Sunday, Gökhan Karadeniz ve Selim Ilgaz kaydetti.

Dakika 8: Fadıl Kocaoğlu kendi kalesine atınca Giresunpor 1-0 öne geçti.

Dakika 19: Hatayspor’dan Giorgi penaltıdan golü kaydetti ve skora denge getirdi. Hatayspor:1-Giresunspor:1

Dakika 35: Sunday rakip ağları havalandırarak Hatayspor’u öne geçirdi: Hatayspor:2-Giresunspor:1

Dakika  42: Giresunspor, Raul Rusescu'nun kullandığı penaltıyla golü buldu: Hatayspor:2-Giresunspor:2

Dakika 53: Giresunspor, Mehmet Güven ile bulduğu golle 3-2 öne geçti.

Dakika 77: Gökhan Karadeniz'in ceza sahasının gerisinden vurduğu sert şut ağlarla buluşunca skora eşitlik geldi: Hatayspor:3-Giresunspor:3

Dakika 88: Caner'in müthiş ortası ve Selim'in şık dokunuşu ile Hatayspor, üstünlüğü ele geçirdi: Hatayspor:4-Giresunspor:3

Geride kalan dakikalarda sonuç değişmeyince Hatayspor maçı 4-3 kazandı.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 09:44:39   

HATAYSPOR, KUVVET ÇALIŞTI

Sezon öncesi hazırlık çalışmalarını sürdüren Hatayspor, Erzurum’da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Beşe iki top kapma çalışmalarının yanında çift kale maçlarla hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılar, kuvvet ve salon çalışmaları ile hazırlıklarına devam ediyor.

Dün salonda yapılan çalışmada Bordo-Beyazlı oyuncular, kuvvet ve dayanıklılık çalışması yaptı. Bordo-Beyazlılar, günün ilk antrenmanını salonda tamamladı.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 09:42:27   

KURTULUŞ CADDESİ, TRAFİĞE KAPATILIYOR

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi'nde yapılacak çalışmalarla ilgili toplantıya başkanlık etti.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Suzan Şahin, Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör katıldı.  

Toplantıda, tarihî Kurtuluş Caddesi’nin sokak sağlıklaştırma, çevre düzenlemeleri, alternatif yol güzergahı belirleme ve yayalaştırmayı kapsayan projelerle turizme kazandırılması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca Müze Otel çevresinde yapılacak düzenlemelerle ilgili çalışmalar da görüşüldü.


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:39:01   

DOSTLUK MAÇINA YOĞUN İLGİ

Beşiktaş Şöhretler Karması ile Hatay Büyükşehir Protokol takımları arasında oynanan dostluk maçına futbolseverler yoğun ilgi gösterdi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “35. Erhan Aksay Futbol Turnuvası"nın final maçı öncesinde Beşiktaş Şöhretler Karması ile Hatay Büyükşehir Protokol takımları arasında oynanan dostluk maçının başlama vuruşunu yaptı.

Esentepe Spor Tesisinde oynanan maçın ardından kısa bir konuşma yapan Vali Doğan “Takımların fair-play çerçevesinde mücadele ettiği turnuva bugün sona erecek ve hak eden takım kazanmış olacak. Bu çerçevede turnuvanın devamı için katkı sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hem oynayarak hem manevi destek vererek bu turnuvanın ayakta durması ve yıllar içinde devam etmesi için büyük katkı sağlıyorlar. Hatay halkı adına da ben şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi ve başlama vuruşunu yaptı.

Turnuvanın kapanışına Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı J.  Alb. Uğur Ertekin, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay ile Beşiktaşlı eski futbolcular Süleyman Oktay, Oktay Aydaz, Kadri Akbulut, Ulvi Güveneroğlu, Samet Aybaba, Saffet İşler, Zafer Öğer, Recep Çetin, Metin Uzun, Kubilay Erel, Mehmet Aksu, Olcay Doğu, Abidin Özdemir, İskender Köksal, Celal Gökhan Güldağ ve Aydın Kahraman katıldı.

Beşiktaş Şöhretler Karması ile kaptanlığını Vali Doğan’ın yaptığı Hatay Büyükşehir Protokol takımları arasında oynanan dostluk maçının ardından Beşiktaşlı eski futbolculara plaket takdim edildi.


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:34:01   

HATAY’IN KUTLU ZAFERİ 80. YAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Valiliği tarafından düzenlenen Hatay’ın anavatana katılışının 80. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma ve şehitlik ziyareti törenine katıldı.

 Antakya Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Başkan Savaş ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan, 2. Hudut alay Komutanı  Piyade Albay Ümit Durmaz, protokol üyeleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, çelenklerin sunulmasıyla devam etti. Başkan Savaş, kentin bağımsızlığı ve anavatana katılışı için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğilerek şükranlarını sundu.

Atatürk Anıtı’nda başlayan tören, Antakya Şehitliği ziyareti ile devam etti. Başkan Savaş ve protokol üyeleri, vatan uğruna canını feda eden aziz şehitleri ebedi istirahatgâhlarında ziyaret ederek, dualar okudu.


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:26:19   

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hatay Mesajı

HATAY, ANADOLU MOZAİĞİNİN MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Temmuz Hatay’ın anavatana katılmasının yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı mesajda “Türkiye Cumhuriyeti’nin barışçı ve akılcı politikaları sonucu elde ettiği en büyük kazanımlarından biri olan Hatay, farklı dinlerin, farklı kültürlerin iç içe, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşadığı, Anadolu mozaiğinin en önde gelen merkezlerinden biridir” dedi.

Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajına şöyle devam etti: “Hatay’ın 80 yıl önce anavatanla bütünleşmesi, kaderini Türkiye’nin kaderiyle birleştirmesi, siyasi ve diplomatik alanda ülkemizin saygınlığını ve etkinliğini artıran bir karar olmuştur.

Kendi hür iradesiyle Anavatanla kucaklaşmayı tercih eden Hatay, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü güçlendirmiş; barış içinde yaşama, birlik ve beraberliğimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolü olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin barışçı ve akılcı politikaları sonucu elde ettiği en büyük kazanımlarından biri olan Hatay, farklı dinlerin, farklı kültürlerin iç içe, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşadığı, Anadolu mozaiğinin en önde gelen merkezlerinden biridir.

Bu düşüncelerle Hatay’ın anavatana katılmasının yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:22:44   

ŞAMPİYON DEFNE BELEDİYESPOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın anavatana katılışının 80’inci yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle düzenlenen 35’inci Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın Hatay şampiyonu Defne Belediyespor oldu.

Gerçekleştirilen karşılaşmalara Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay CHP Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve Suzan Şahin, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, , HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Hatay Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay ve oğlu Atakan Aksay, eski futbolcular ve futbolseverler katıldı.

Medeniyetler kenti Hatay’ın barış ve kardeşlik ortamını arttırmak amacıyla her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve Hataylıların büyük ilgi ile takip ettiği Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

22 Temmuz Pazartesi günü Esentepe Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen final karşılaşması, şöhretler karması maçı ile başladı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın oynadığı müsabakada Hatayspor’un eski futbolcuları da ter döktü.

35. ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI’NIN GALİBİ DEFNE BELEDİYESPOR

Kıyasıya geçen mücadele ile şöhretler karması maçının ardından Körfez Grubu şampiyonu Füsun Sayek Arsuz Belediyespor ile Antakya grubu şampiyonu Defne Belediyespor karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadelenin ardından şampiyonluk kupası Defne Belediyespor’un oldu.

Şampiyon olan Defne Belediyespor'a kupasını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş verirken, 2. olan Arsuz Belediyespor'a da kupasını Merhum Erhan Aksay'ın eşi Meziyet Aksay, Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile Başkan Savaş'ın eşi Prof. Dr. Nazar Savaş verdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, verdikleri emeklerden dolayı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı ve Erhan Aksay Futbol Turnuvası Tertip Kurulu Başkanı Ramadan Sever'e ve Körfez Grubu sorumlusu Ayhan Dik'e plaket verdi.

“TURNUVAMIZIN 35’İNCİSİNİ HUZURLA YAPMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

Maç sonunda düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “ 35 yıl önce meslektaşımız, kardeşimiz merhum Erhan Aksay’ın başlatmış olduğu, Antakya’nın birliğine ve bütünlüğüne katkı sağlayan turnuva bizimle birlikte Hatay’a yayıldı ve 68 takımın kıyasıya mücadele ettiği maçlar izledik. Şuana kadar yaklaşık 300 maç yapıldı ve 1700 futbolcu bu sahalarda galip gelmek için ter döktü. Bu yıl da turnuvamızın 35’incisini huzurla yapmanın onurunu yaşıyoruz. Bu turnuvanın başlangıcından itibaren emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Maçların ardından katılımcılara Hatay’ın yöresel lezzetlerinden mercimekli aş ikramında bulunuldu. 35’inci Erhan Aksay Futbol Turnuvası, toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:20:31   

ONLARCA ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. Yıldönümü münasebetiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Toplu Nikah Töreni ile onlarca çift dünya evine girdi.

22 Temmuz Pazartesi günü Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen Toplu Nikah Törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın yanı sıra CHP Milletvekillerinden Mehmet Güzelmansur ile Suzan Şahin, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Hatay’ın Anavatan’a katılışını; her yıl geleneksel hale getirdiği birbirinden renkli organizasyonlarla kutlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, çiftlerin damatlık ve gelinliklerini hediye ederek 33 çiftin nikahını ücretsiz olarak kıydı. Toplu nikah töreninde en yaşlı çift olan Abdurrahman Şanverdi (50) ve Selma Düz (42) dikkat çekti.

Birbirlerine gönülden evet diyen çiftlerin nikahları Başkan Savaş tarafından kıyıldı. Nikah cüzdanlarını Başkan Savaş’ın elinden alan çiftler; en mutlu günlerinde göstermiş olduğu duyarlılık ve destekten ötürü teşekkürlerini ilettiler. Evlenen çiftleri tek tek tebrik eden Başkan Savaş, Melisa Özoğlu ile Serkan Ergenekon çiftinin nikahını, Asi Nehri üzerinde teknede kıyarak mutluluklarına vesile oldu.

Toplu Nikah Töreninin hemen ardından Hamza Özer, Daşralılar ve Talat Ersoy konserleri ile buluşan vatandaşlar festivalin tadını doya sıya çıkardı.


1 ay, 5 gün önce / 23.07.2019 11:17:16