......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 280752
YORUM MANŞET
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes

 11 Milyon Ağaç;  Bugün Fidan, Yarın Nefes

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan seferberlik kapsamında “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kapsamında Hatay’ın genelinde binlerce kişinin katılımıyla fidan ekimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde aynı gün ve saatte gerçekleştirilen etkinlikte gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için yürütülen kampanyada 11 milyon fidan toprakla buluştu.
11 milyon fidanın toprakla buluşması için Türkiye genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte daha yeşil bir Türkiye için fidanlar toprakla buluştu.
Dünyanın en büyük sorununun çevre sorunu olduğunu söyleyen Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaptığı konuşmada, “Bugün çevre sorunlarıyla mücadele için milyonlarca dolar para harcayan ülkeler bu sorunu çözemiyor. Türkiye Cumhuriyeti bu açıdan gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bugün dikeceğimiz fidanlarla geleceğe nefes olacağız. Ecdadın bize emanet olarak bırakmış olduğu bu toprakları gelecek nesillere, çocuklarımıza, evlatlarımıza temiz bir çevre olarak bırakabilmek adına bu çalışmaları yürütmek lazım. Dünyanın hiçbir tarafında bu tür etkinlikleri göremezsiniz. Aynı anda 11 milyon fidanı toprakla buluşturan ve bunu bir festival havasında yapan ülkeye de rast gelemesiniz ama en çok eleştiriyi de Türkiye Cumhuriyeti hükümeti alıyor. Sanki çevreyi bertaraf ediyormuşuz, tahrip ediyormuşuz, ağaçları söküyormuşuz, ağaçları yakıyormuşuz imasında bulunanlar bugün bu faaliyetin ne anlama geldiğini iyi idrak etmeleri lazım." dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik de AK Parti hükümetleri olarak göreve geldikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, yeşile, doğaya, tarıma, insanlığa önem verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini belirtti.
“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla tüm Türkiye’de yürütülen Geleceğe Nefes kampanyasının Hatay’daki etkinliğine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, milletvekilleri, eğitimciler, öğrenciler, gönüllüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
(Haber Merkezi)

ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE
ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE

 ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYEHatay ilinin zeytin diyarı Altınözü ilçesi son dönemlerde en şanslı günlerini yaşıyor. Uzun yıllar hizmete susayan ancak hakettiği hizmetleri alamayan Altınözü, özellikle son yıllarda devlet-millet desteğiyle yeni bir görünüme kavuştu.

 
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın el-ele, omuz-omuza vererek kaymakamlığın ve belediyenin imkanlarını seferber ederek vatandaşa hizmet götürmesi, takdir ediliyor.
Önceden adeta bir köy görüntüsü içerinde olan Altınözü ilçesi, altyapı ve yolların imar edilmesi yanında yeşil alanlara ve parklara önem verilmesiyle adeta altın çağını yaşıyor.
Bu yıl üçüncüsü yapılan Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan çok önemli konuklar yanında binlerce vatandaşın ilgi göstermesiyle Altınözü ilçesi hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturdu.
Altınözülüler, ilçeye yaptıkları hizmet yanında tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR BİZİM
BU GURUR BİZİM

BU GURUR BİZİM Hatay Valisi Rahmi Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz diyen Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.
Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Hataylı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." dedi.
ANITA ÇELENKLER SUNULDU
Dün Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan kutlama programı, Vali Doğan tarafından Anıt Şeref Defteri’nin imzalanması ile devam etti.
29 Ekim kutlama programı Antakya Şehitliğinde devam etti. Antakya Şehitliğinde Saygı Duruşu, Saygı Atışı, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi, Şehitliğin gezilmesi ve dua okunması ile ilk günkü program sona erdi.
29 EKİM 2019 SALI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ:
Hatay Valiliği makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak program, Gündüz Caddesinde saat: 10.00’da geçit töreni ile devam edecek.
Gündüz Caddesi’nde yapılacak geçit töreninde sırasıyla törene katılanların ve halkın bayramının kutlanması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı (Büyükşehir Belediye Bandosu Eşliğinde), günün anlam ve önemine ilişkin Vali, Rahmi Doğan’ın konuşması, Şiir okunması (Orta öğretim okulu öğrencisi)
Yerel Halk oyunları gösterileri, Şiir okunması (Lise öğrencisi), Zeybek Oyunu, Geçit töreni(Armutlu - Gündüz Caddesi - Cumhuriyet Alanı istikametinde) yapılacak
Havanın yağışlı olması halinde, Bayram Töreninin,  Geçit Töreni haricindeki kısımları saat 10.00’da Kapalı Spor Salonunda icra edilecek.
(Haber Merkezi)

HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

 HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla tercih ettiği alanlarda çağa uygun yöntemler ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Defne Sevgi Parkı’nın Akdeniz Mahallesi’ne bakan kısmında güneş enerji paneli ve rüzgâr gülleri aracılığıyla elektrik üreterek, bu elektrik enerjisi ile parkın aydınlatılmasını sağlıyor. 
Gelecek nesillere her zaman temiz bir çevre bırakmak için gayret gösteren HBB, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması için gelecek günlerde de çalışma gerçekleştireceğini duyurdu. 
(Haber Merkezi)

EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI
EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI

 EV YANDI, AİLE ORTADA KALDIAntakya’da evde çıkan yangın Yılmaz Ailesini ortada bırakırken yaklaşan kış öncesi ev sakinleri perişan durumda.
Bağrıyanık Mahallesi 1. Sokak No: 100 adresinde bulunan (Fenerbahçe İlkokulu alt sokağı) elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında evin tüm eşyaları yanarak zarar gördü.

Ali Yılmaz ve eşi Dursun Hanımefendinin yaşadığı evde geçen hafta çıkan yangın tüm ev eşyalarının yanmasına neden oldu.
Kredi çekilerek yapılan ev ve borç-harç edilerek satın alınan tüm eşyaların yanması Yılmaz Ailesini derinden üzüntüye boğdu. Voltaj yüksekliğinden kaynaklı elektrik kontağından çıkan yangında eşyalar yanında evin fotoğraflar dahil tüm hatıraları yandı.
Aradan bir hafta geçmesine rağmen kaderine terk edilen Yılmaz Ailesi, Devlet yetkililerinden ve hayırsever insanlardan ev eşyası dahil yardım bekliyor.
Bir devlet kurumundan emekli olan, aldığı emekli maaşı kredilere ve ev eşyası taksitlerine giden Ali Yılmaz, yaklaşan kış öncesi zor durumda olduklarını ifade ederek Hatay Valiliği’nden, Antakya Kaymakamlığı’ndan, belediyelerden ve hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.
Not: Ali Yılmaz İrtibat telefonu: 0555 899 42 27
(Haber: S.Ergin)

BAHÇEŞEHİR‘DEN REKOR ÖDÜL

Bu yıl ilki düzenlenen Robotex International’ın Türkiye ayağı Robotex Turkey yarışması 2-3 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti.
Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü;  ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen ve Tekoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan 61 katılımcı ve 19 proje ile yarışmaya katılarak toplam 11 ödül ile geri döndü. 
Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü – Kampüs Müdürü Sefer Kaplan yaptığı açıklamada: “Teknoloji, inovasyon ve yaratıcılığın buluştuğu yarışmada toplam 16 kategoride yarışmalar düzenlendi. Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden 200 proje ve 800 yarışmacının katıldığı organizasyonda Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü olarak 3 Türkiye Birinciliği, 3 Türkiye Üçüncülüğü ve 5 jüri özel ödülü almaya hak kazandık. Öğrencilerimiz projelerini hafta içi kulüp saatlerinde, okul sonrası zamanlarda ve haftasonu çalışmalarıyla okulumuz Bilim Merkezinde büyük bir özveri göstererek tamamladılar. Yarışmada emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Biz Bahçeşehir Hatay olarak çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm organizasyonların içinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.
 Bahçeşehir Kolejinin aldığı dereceler ise şöyle; İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi: Türkiye 1.liği, Hayvan Kurtaran Ligi: Türkiye 1.liği, Basketbol Ligi: Türkiye 1.liği, İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi: Türkiye 3.lüğü, Lego Çizgi İzleyen Ligi: Türkiye 3.lüğü, Lego Sumo Ligi: Türkiye 3.lüğü, 3 Kg Lego Sumo Ligi: 2 projeye Jüri Özel Ödülü, Drone Yarışı Ligi: Jüri Özel Ödülü, Zihin Kontrolü Ligi : Jüri Özel Ödülü, En Çok Katılımcı Ödülü
Yarışmada derece yapan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü takımları Estonya, Finlandiya ve Çin’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:53:12   

TURUNÇLU İÇME SUYU GÜÇLENDİRİLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu seviyesini ve iletimini daha da güçlendirmek adına açtığı yeni içme suyu sondaj kuyusunda deneme çalışmaları gerçekleştirdi. 
Elde edilen suyun Defne ilçesine bağlı Turunçlu Mahallesi’ne içme suyu ileten depoya verileceğini aktaran Genel Müdürlük,  sondaj açma sürecinin tamamlandığını ve deneme çalışmalarının yapıldığını belirtti.
Yaklaşık 215 metre derinliğinde açılan sondaj çalışmaları sonrasında olumlu sonuca ulaşıldığını saniyede 10 litre suyun akmaya başladığını bildiren HATSU, temiz ve sürekli iletme adına sondaj çalışmaların yanı sıra tesisler ile kuyularda temizlik ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:52:43   

ÇTV İÇİN SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM!

Antakya Belediyesi emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisi 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım 2019 olduğunu hatırlatarak vatandaşlara bilgilendirme açıklaması yaptı.
Antakya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Hizmetlerimizin temel kaynağı olan emlak vergisi ve iş yerleri çevre temizlik vergisi 2. taksit ödemeleri 30 Kasım 2019 tarihinde sona erecektir. Mükelleflerin, ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeleri önemle rica olunur. 30 Kasım 2019 tarihinden sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunen gecikme faizi uygulama zorunluluğu bulunmaktadır.
Mükelleflerin mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 30 Kasım 2019 gününe kadar ödemeleri önemle duyurulur. Vatandaşlarımız vergilerini belediyemiz veznelerine nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekler.

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:52:23   

4. Hatay Tarım Fuarına katılan tek okul HATAY KÜLTÜR KOLEJİ


4. Hatay Tarım Fuarına katılan tek okul Kültür Koleji oldu. Eğitimi okul binasıyla sınırlı kalmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Kültür Koleji Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, “Bizim öğrencilerimizi her yönden gelişimini sağlama gibi bir amacımız var. Kültür koleji olarak hiçbir zaman 4 duvar içinde eğitim vermedik.” dedi.
Kimya öğretmeni Fatma Bahçeci, Biyoloji öğretmenleri Burak Doksöz ile Naime Cabiroğlu yöneticiliğinde ürettikleri solucan gübresi projesi ile fuara katılan kolej öğrencileri, fuarı ziyarete gelen bütün katılımcılara ürünlerini tanıttı.
15 GÜN ERKEN HASAT
Solucanları evsel atıklarla besleyip toprağın alt kısmının kazılmasıyla solucan gübresini elde ettiklerini belirten Kültür Koleji öğrencileri bu gübrenin kimyasal olan gübrelere oranla inorganik madde oranının 6 kat daha fazla olduğunu ifade etti. 
Solucan gübresi hakkında sunum yapan öğrencileri, solucan gübresi kullanılan bitkilerin 15 gün daha erken hasat verdiğini ayrıca bitkilerin köklerini güçlendirerek dona karşı koruduğunu kaydetti. Yapılan sunumlarda, aynı zamanda ekilmiş bitkilerden solucan gübresi kullanılan bitkilerin meyvelerini vermiş, daha parlak ve canlı renklere sahip olduğu gözlemlenirken normal gübre kullanılan bitkilerin soluk ve henüz meyve vermemiş olması dikkat çekti.
Kolej öğrencilerinin bir diğer standı da doğal ürünlerle edilmiş tatlı ürünleri oldu. Rafine şeker kullanmadan bal ve pekmezle tatlandırılan ve şeker pancarıyla renklendirilen tatlılar ilgi odağı oldu.
4 DUVAR İÇİNDE EĞİTİM VERMİYORUZ
Solucan gübresi ve 4. Tarım Fuarına yönelik açıklama yapan Kültür Koleji Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, kolejin solucan gübre üreten tek okul olduğunu vurguladı. 
Eğitimi okul binasıyla sınırlı kalmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Bayırlıoğlu, “Bizim öğrencilerimizi her yönden gelişimini sağlama gibi bir amacımız var. Kültür koleji olarak hiçbir zaman 4 duvar içinde eğitim vermedik. Bu gibi faaliyetlerle çocuklara aslında işin ne kadar kolay yapılabileceğini ve öğrenciye bir iş hayatına atıldığında bunu nasıl hayata geçirebileceğini öğretmeye çalıştık. Biz burada yalnızca çocukların gelişimini düşünüyoruz. Çocuklar da gerçekten bu işi keyif alarak yapıyor. Biz mutluyuz onlar da mutlu, öğrencilerime teşekkür ederim” dedi. 
Müdür Yardımcısı Bayırlıoğlu fuardan hiçbir ticari kazanç elde etmeyi amaçlamadıklarını belirtirken elde edilen bütün gelirin ihtiyacı olan bir köy okuluna bağışlayacaklarını açıkladı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:51:43   

ADALET KOMİSYONU BAŞKANINDAN VEDA ZİYARETİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevini yürütürken Yargıtay Üyeliği’ne atanan Ahmet Turan Oral’ı kabul etti.
Valilik Makamında gerçekleşen kabulde Vali Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Oral’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.  
Başkan Oral ise nazik kabulü ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:51:00   

DEFNE NİKÂH SALONU HİZMETE AÇILDI

Defne Belediyesince, Defne Belediyesi Çekmece Ek Hizmet Binasının arkasında inşa edilen "Defne Nikâh Salonu" görkemli bir açılışla hizmete girdi.
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, İsmet Tokdemir; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, CHP Hatay İl ve İlçe Teşkilatı, STK’lar, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DEFNEDE NOKSAN KALAN NE VARSA HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORUZ
‘Nikâh Salonu’ projesi ile Defne’nin eksikliklerinden birini tamamladıklarını vurgulayan Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel: “İlçemizin eksikliklerini gidererek Defne Halkımıza yakışır bir kent oluşturma hedefi ile çıktığımız bu yolda; Defne’de olmayan, noksan kalan ne varsa onu hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Defnemize yakışır güzellikte dizayn ederek vatandaşlarımızın en mutlu günlerine ev sahipliği yapmaya hazırladığımız Defne Nikâh Salonumuzu sevgili Defne halkımızın kullanımına açmış bulunuyoruz. Artık Defne’de “İyi günde, kötü günde…” verilecek sözler, o en anlamlı imzalar çok daha modern, günün özelliğine yaraşır bir salonda gerçekleşecek. Tüm Defnelilere hayırlı uğurlu olsun.” sözlerine yer verdi.
Başkan Güzel açılış sonrası; CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, İsmet Tokdemir ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın şahitliğinde  Songül-Gökhan Bayram çiftinin ve Defne Nikah Salonunun ilk nikahını kıydı.
Oldukça modern ve şık tasarlanan Defne Nikâh Salonu açılışı, yoğun ve coşkulu bir katılımla sona erdi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:50:36   

TED HATAY KOLEJİNDE BİLİM SEFERBERLİĞİ

Türkiye’deki 40 TED Koleji, Bilim Seferberliği’ne destek veriyor.
Çocuklara bilimi sevdirmek için YGA’nın (Young Guru Academy) başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla hayata geçen projede, TED Hatay Koleji de yer aldı.
Türkiye’nin her köşesindeki ihtiyaç sahibi köy okullarına en son teknolojiyi anlatan bilim setlerini göndermek amacıyla bir kermes düzenlendi. 
TED Hatay Koleji’nin tüm veli ve öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşen kermesin geliri bu amaç doğrultusunda kullanılacak.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:49:54   

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KIŞLIK KABAN VE BOT

Antakya Belediyesi Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi kapsamında yaklaşan kış mevsimi münasebeti ile hayırseverlerin destekleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kaban ve bot yardımı yapılacağı belirtildi.
Antakya Belediyesi Odabaşı Ek Hizmet Binası içerisinde bulunan Kardeşinle Sevgiyle Paylaş proje mağazasından yapılacak olan kışlık kaban ve bot yardımlarının sınırlı sayıda olduğu bu nedenle vatandaşların en kısa sürede başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.
Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi hakkında bilgi almak isteyenler 0326 221 93 33 numaralı telefondan 1440 dahili ve 05376939937 gsm numarasını arayabilirler.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:48:35   

SAMANDAĞ-ARSUZ YOLUNDA SONA YAKLAŞILDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan yakından takip ettiği ve artık sona yaklaşılan Samandağ-Arsuz yolu yapım çalışmalarını inceledi.
Samandağ ile Arsuz ilçelerini birbirine bağlayacak olan sahil yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Doğan, yetkililerden yol çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgiler aldı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:47:58   

72 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNÜN BELGESİNE EL KONULDU

Trafiğin denetlenmesi ve düzenlenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; alkollü araç kullandığı tespit edilen 72 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu.
Son bir hafta içinde yapılan kontrollerde 18 bin 138 araç kontrol edilirken alkolü olduğu tespi t edilen 72 araç sücüsünün belgesine el konuldu, 14 sürücü hakkında a adli işlem yapıldı.
Hatay Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “İlimiz genelinde trafik ekipleri tarafından 28 Ekim – 03 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 18.138 araç kontrol edilmiş, kusuru tespit edilen 1.005 araç sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edilmiş, 62 motosiklet çeşitli nedenlerden trafikten men edilmiştir.
360 okul servis aracı kontrol edilmiş, 12 araç sürücüsüne çeşitli maddelerden ceza tatbik edilmiştir. Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 72 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1,00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 14 sürücü hakkında gerekli adli işlem yapılmıştır.
Belirtilen tarihler arasında ilimizde 61 yaralanmalı, 36 maddi hasarlı olmak üzere toplam 97 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 90 vatandaşımız yaralanmıştır.” Denildi
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:47:16