......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 280752
YORUM MANŞET
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes

 11 Milyon Ağaç;  Bugün Fidan, Yarın Nefes

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan seferberlik kapsamında “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kapsamında Hatay’ın genelinde binlerce kişinin katılımıyla fidan ekimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde aynı gün ve saatte gerçekleştirilen etkinlikte gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için yürütülen kampanyada 11 milyon fidan toprakla buluştu.
11 milyon fidanın toprakla buluşması için Türkiye genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte daha yeşil bir Türkiye için fidanlar toprakla buluştu.
Dünyanın en büyük sorununun çevre sorunu olduğunu söyleyen Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaptığı konuşmada, “Bugün çevre sorunlarıyla mücadele için milyonlarca dolar para harcayan ülkeler bu sorunu çözemiyor. Türkiye Cumhuriyeti bu açıdan gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bugün dikeceğimiz fidanlarla geleceğe nefes olacağız. Ecdadın bize emanet olarak bırakmış olduğu bu toprakları gelecek nesillere, çocuklarımıza, evlatlarımıza temiz bir çevre olarak bırakabilmek adına bu çalışmaları yürütmek lazım. Dünyanın hiçbir tarafında bu tür etkinlikleri göremezsiniz. Aynı anda 11 milyon fidanı toprakla buluşturan ve bunu bir festival havasında yapan ülkeye de rast gelemesiniz ama en çok eleştiriyi de Türkiye Cumhuriyeti hükümeti alıyor. Sanki çevreyi bertaraf ediyormuşuz, tahrip ediyormuşuz, ağaçları söküyormuşuz, ağaçları yakıyormuşuz imasında bulunanlar bugün bu faaliyetin ne anlama geldiğini iyi idrak etmeleri lazım." dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik de AK Parti hükümetleri olarak göreve geldikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, yeşile, doğaya, tarıma, insanlığa önem verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini belirtti.
“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla tüm Türkiye’de yürütülen Geleceğe Nefes kampanyasının Hatay’daki etkinliğine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, milletvekilleri, eğitimciler, öğrenciler, gönüllüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
(Haber Merkezi)

ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE
ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE

 ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYEHatay ilinin zeytin diyarı Altınözü ilçesi son dönemlerde en şanslı günlerini yaşıyor. Uzun yıllar hizmete susayan ancak hakettiği hizmetleri alamayan Altınözü, özellikle son yıllarda devlet-millet desteğiyle yeni bir görünüme kavuştu.

 
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın el-ele, omuz-omuza vererek kaymakamlığın ve belediyenin imkanlarını seferber ederek vatandaşa hizmet götürmesi, takdir ediliyor.
Önceden adeta bir köy görüntüsü içerinde olan Altınözü ilçesi, altyapı ve yolların imar edilmesi yanında yeşil alanlara ve parklara önem verilmesiyle adeta altın çağını yaşıyor.
Bu yıl üçüncüsü yapılan Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan çok önemli konuklar yanında binlerce vatandaşın ilgi göstermesiyle Altınözü ilçesi hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturdu.
Altınözülüler, ilçeye yaptıkları hizmet yanında tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR BİZİM
BU GURUR BİZİM

BU GURUR BİZİM Hatay Valisi Rahmi Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz diyen Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.
Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Hataylı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." dedi.
ANITA ÇELENKLER SUNULDU
Dün Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan kutlama programı, Vali Doğan tarafından Anıt Şeref Defteri’nin imzalanması ile devam etti.
29 Ekim kutlama programı Antakya Şehitliğinde devam etti. Antakya Şehitliğinde Saygı Duruşu, Saygı Atışı, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi, Şehitliğin gezilmesi ve dua okunması ile ilk günkü program sona erdi.
29 EKİM 2019 SALI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ:
Hatay Valiliği makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak program, Gündüz Caddesinde saat: 10.00’da geçit töreni ile devam edecek.
Gündüz Caddesi’nde yapılacak geçit töreninde sırasıyla törene katılanların ve halkın bayramının kutlanması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı (Büyükşehir Belediye Bandosu Eşliğinde), günün anlam ve önemine ilişkin Vali, Rahmi Doğan’ın konuşması, Şiir okunması (Orta öğretim okulu öğrencisi)
Yerel Halk oyunları gösterileri, Şiir okunması (Lise öğrencisi), Zeybek Oyunu, Geçit töreni(Armutlu - Gündüz Caddesi - Cumhuriyet Alanı istikametinde) yapılacak
Havanın yağışlı olması halinde, Bayram Töreninin,  Geçit Töreni haricindeki kısımları saat 10.00’da Kapalı Spor Salonunda icra edilecek.
(Haber Merkezi)

HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

 HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla tercih ettiği alanlarda çağa uygun yöntemler ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Defne Sevgi Parkı’nın Akdeniz Mahallesi’ne bakan kısmında güneş enerji paneli ve rüzgâr gülleri aracılığıyla elektrik üreterek, bu elektrik enerjisi ile parkın aydınlatılmasını sağlıyor. 
Gelecek nesillere her zaman temiz bir çevre bırakmak için gayret gösteren HBB, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması için gelecek günlerde de çalışma gerçekleştireceğini duyurdu. 
(Haber Merkezi)

EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI
EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI

 EV YANDI, AİLE ORTADA KALDIAntakya’da evde çıkan yangın Yılmaz Ailesini ortada bırakırken yaklaşan kış öncesi ev sakinleri perişan durumda.
Bağrıyanık Mahallesi 1. Sokak No: 100 adresinde bulunan (Fenerbahçe İlkokulu alt sokağı) elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında evin tüm eşyaları yanarak zarar gördü.

Ali Yılmaz ve eşi Dursun Hanımefendinin yaşadığı evde geçen hafta çıkan yangın tüm ev eşyalarının yanmasına neden oldu.
Kredi çekilerek yapılan ev ve borç-harç edilerek satın alınan tüm eşyaların yanması Yılmaz Ailesini derinden üzüntüye boğdu. Voltaj yüksekliğinden kaynaklı elektrik kontağından çıkan yangında eşyalar yanında evin fotoğraflar dahil tüm hatıraları yandı.
Aradan bir hafta geçmesine rağmen kaderine terk edilen Yılmaz Ailesi, Devlet yetkililerinden ve hayırsever insanlardan ev eşyası dahil yardım bekliyor.
Bir devlet kurumundan emekli olan, aldığı emekli maaşı kredilere ve ev eşyası taksitlerine giden Ali Yılmaz, yaklaşan kış öncesi zor durumda olduklarını ifade ederek Hatay Valiliği’nden, Antakya Kaymakamlığı’ndan, belediyelerden ve hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.
Not: Ali Yılmaz İrtibat telefonu: 0555 899 42 27
(Haber: S.Ergin)

Medeniyetler Korosu Üyelerinden "GELECEĞE NEFES"


Antakya Medeniyetler Korosu 11/11/2019 tarihinde Türkiye genelinde 2023 noktada 11 milyon fidanın dikiminin gerçekleştiği ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğine 11 Kadın 11 Erkek üyesi ile katılım göstererek bizde varız dedi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Alahan Kampus Yerleşkesinde belirlenen alanda tüm katılımcılar gibi yerlerini alan Medeniyetler Korosu üyeleri programın start alması ile birlikte fidanları toprakla buluşturdular. Protokol üyelerinin olduğu kadar tüm katılımcıların dikkatlerini üzerinde toplayan Medeniyetler Korosu üyeleri istekleri kırmayarak günün anısına bol bol fotoğraf çekildiler.
Bugün fidan yarın nefes sloganı ile tüm Türkiye'de aynı anda gerçekleştirilen anlamlı bir etkinliğe katılmaktan ve fidanları toprakla buluşturmaktan son derece mutluluk duyduklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak konusunda önemli bir seferberlik olan Türkiye genelinde 11 milyon Hatay'da 104 bin fidanın toprakla buluştuğu etkinliğe destek vermenin haklı gururunu yaşadıklarının altını çizerek emeği geçen herkese teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 09:06:52   

YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ihtiyaç duyulan alanlarda belirlenen program çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada yürütülen hizmet kapsamında ekipler son olarak Demirköprü Mahallesinde zemin düzenleme ve malzeme serme ile Cebrail Mahallesi 1. Varlık Sokak’ta alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan parke yolda iyileştirme çalışmaları yapıldığı belirtildi.
Antakya Belediyesi’nin yürüttüğü Fen İşleri çalışmaları ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda aralıksız devam ediyor.
(Haber Merkezi)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 09:06:18   

HATAY, ZİRVENİN HÂKİMİ

Spor Toto 1. Lig temsilcimiz Hatayspor, hafta sonu İstanbul’da oynanan maçta, takipçisi Ümraniyespor ile 0-0 berabere kalarak zirvedeki yerini korudu.
Hatayspor’un cefakar Bordo-Beyazlı taraftarları deplasmanda da yalnız bırakmayarak takımlarına tribün desteği verdi. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle İstanbul’a giden Bordo-Beyazlı taraftarlar, takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
5. dakikada gelişen Hatayspor atağında Barbosa’nın ara pasında ceza alanı sağ çaprazında topla buluşan Mirkan’ın şutunu kaleci Burak çeldi. Dönen topu Ümraniye savunması uzaklaştırdı.
45+3. dakikada Serkan’ın ara pasında ceza alanı içine sarkan ve son çizgiye kadar inen Bahadır’ın altı pasa doğru çevirdiği topu Hatayspor savunması son anda engelledi.
52. dakikada gelişen Ümraniyespor atağında Timur’un ceza sahası dışından çektiği sert şutu kaleci Akın, kornere çeldi
61. dakikada Timur’un kaleyi cepheden gören bir yerden denediği sert şut, az fakla üstten auta çıktı.
Geride kalan dakikalarda sonuç değişmeyince Hatayspor, maçtan 0-0 berabere ayrılarak liderliğini devam ettirdi.
CESAR GRUP ÜMRANİYESPOR: Burak Öğür, Tarık Tekdal, Emircan Altıntaş, Bahadır Taşdelen, Vasco Herculano , Salgado Da Cunha Mango Fernandes, Gökhan Süzen, Serkan Göksu, Alaaddin Okumuş, Ghıslaın Gımbert, Honore Gomıs, Timur Temeltaş
HATAYSPOR: Akın Alkan, Sadi Karaduman, Yusuf Abdioğlu, Mesut Çaytemel, Furkan Şeker, Kubilay Sönmez, Aabıd Rayane, Caner Hüseyin Bağ, Gökhan Karadeniz, Helder Jorge Leal Rodrıgues Barbosa, Mirkan Aydın
LİDER GİTTİK, LİDER DÖNDÜK
Maçın ardından basın toplantısından konuşan ve alınan bir puanı kazanç olarak değerlendiren Hatayspor Teknik Direktörü Bayram Toysal, “İki dengeli takımın mücadelesi vardı. Seyir keyfi iyiydi. Bu maçlar zor olur. Alınan 1 puanı kazanç olarak görüyorum. Lider geldik, lider dönüyoruz. 
Yerimizi koruduk. İlerleyen haftalarda iyi işler yapacağız. Milli maçlar arası var. Oyuncularımızın kendilerini psikolojik olarak yenileme fırsatı var. 
Devre arasına kadar bulunduğumuz konumu koruyup hedefe emin adımlarla gitmek istiyoruz” dedi.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 08:58:27   

LİDERLİĞE YÜKSELDİ

Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, deplasmanda Adıyamanspor Der ile oynanan maçta 3-0 skorla galip geldi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, aldığı galibiyetle Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig 6. Grup’ta liderliğe yükselen Antakya Belediyesi GSK Voleybol Takımı’nı tebrik etti.
(Haber Merkezi)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 08:45:00   

6 MADALYA KAZANDI

Antakyalı Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, Bursa 'da yapılan Atatürk'ü Anma Türkiye Masterler Yüzme Şampiyonası’nda toplam 5 Altın ve 1 Gümüş Madalya kazandı. 
Antakyalı Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, yarışmaların Cuma günkü kısmının sabah seansında, 60-64 yaş kategorisi 200 metre kelebekte birinci oldu. Köseoğlu, aynı gün öğleden sonra, bu kez 200 metre kelebek yüzdü ve yine birinci oldu.
Antakyalı Milli Yüzücü Köseoğlu, Bursa 'da Atatürk'ü Anma Türkiye Masterler Yüzme Şampiyonası’nda, 60-64 yaş kategorisinde, Cumartesi günü 200 metre sırtüstü kategorisinde birinci olurken, Cumartesi günü öğleden sonra da 100 metre kelebekte yine birinci oldu. Köseoğlu, yarışmaların son gününde de, dün 800 metre serbestte birinci ve 100 metre serbestte ise ikinci oldu. Böylece üç günde 6 kategoride yarışan Antakyalı Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, toplam 5 Altın Madalya 1 Gümüş Madalya kazandı.
Bursa’da 6 madalya sahibi olan Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, Hatay’ı çok iyi temsil ettiğine inandığını ifade ederek “Hatayı en güzel şekilde temsil etmenin gururunu bir kez daha yaşadım. Madalyalarımı, Sınav Koleji Ailesine ve öğrencilerine adıyorum” dedi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 08:44:00   

ANTAKYA BELEDİYESİ FUTBOL TAKIMI, 6-0 GALİP

Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, ikinci amatör ligdeki mücadelesinde Kumluspor ile karşı karşıya gelerek 6-0 skorla galip geldi. 
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kumluspor ile mücadele eden ve rakibini 6-0 skorla mağlup eden Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Futbol Takımı’nı tebrik etti.
(Haber Merkezi)

1 gün, 17 saat önce / 12.11.2019 08:42:24   

ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE

Hatay ilinin zeytin diyarı Altınözü ilçesi son dönemlerde en şanslı günlerini yaşıyor. Uzun yıllar hizmete susayan ancak hakettiği hizmetleri alamayan Altınözü, özellikle son yıllarda devlet-millet desteğiyle yeni bir görünüme kavuştu.
 
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın el-ele, omuz-omuza vererek kaymakamlığın ve belediyenin imkanlarını seferber ederek vatandaşa hizmet götürmesi, takdir ediliyor.
Önceden adeta bir köy görüntüsü içerinde olan Altınözü ilçesi, altyapı ve yolların imar edilmesi yanında yeşil alanlara ve parklara önem verilmesiyle adeta altın çağını yaşıyor.
Bu yıl üçüncüsü yapılan Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan çok önemli konuklar yanında binlerce vatandaşın ilgi göstermesiyle Altınözü ilçesi hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturdu.
Altınözülüler, ilçeye yaptıkları hizmet yanında tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:59:24   

MKÜ CİVARINDA MOTOSİKLET TERÖRÜ

Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü civarı Zülüflühan Mahallesi Yeni Sokak üzerinde sorumsuzca motosiklet kullanılması çevre sakinlerini rahatsız etmeye devam ediyor.
MKÜ Kampüs girişi ile Araştırma Hastanesi’ne giden ve genelde cafelerin bulunduğu yol üzerinde bazı kişilerin susturucusu çıkardığı motosikletle hız sınırlarını aşan tehlikeli gösterisi, vatandaşların tedirgin ediyor.
Mahalle sakinleri, Araştırma Hastanesi’ne giden yol üzerinde meydana gelen motosiklet terörünün önlenmesi için Hatay Trafik Şube Müdürlüğü yetkililerinin gereken önlemi almasını rica etti.
(Yorum Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:58:36   

ANTAKYA'DA ASFALT HAMLESİ

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Antakya genelinde toplam 42 km'lik yolda başlatılan asfaltlama hamlesinin çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.
Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; toplam 42 km’lik asfalt hamlesi kapsamında Esentepe Mahallesi Şehit Ahmet Benli Sokak'ta yol genişletme ve zemin düzenleme çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Antakya genelinde tespit edilen alt yapı çalışmaları tamamlanmış, sorumluluk alanında bulunan toplam 42 km’lik yolda asfaltlama çalışmalarını periyodik program çerçevesinde sürdürecek.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:57:09   

OYUNLARI TEKER TEKER BOZUYORUZ

AK Parti Çankırı Milletvekili ve Akdeniz Koordinatörü Salim Çivitcioğlu, Hatay’da AK Parti teşkilatlarıyla bir araya geldi.
Ülkemizin belli badireler atlattığını ifade eden Çivitoğlu, “Biz bu oyunların hepsini teker teker bozuyoruz dedi.
Çivitcioğlu, gündeme dair ve teşkilat çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu. 15 ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Çivitcioğlu’na buralarda ilgi oldukça yoğun oldu.  
İstişare toplantılarında Çivitcioğlu’na AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ve Parti İl Teşkilat Başkanı Şemsettin Günay eşlik etti. Çivitçioğlu’nun Hatay’daki son durağı AK Parti Hatay İl Başkanlığı oldu. Burada Defne, Antakya ve il teşkilatlarıyla bir araya geldi. 
AK Parti Çankırı Milletvekili ve Akdeniz Koordinatörü Salim Çivitcioğlu teşkilatla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmasında; “Ülkemiz belli badireler atlattı, atlatıyor da. Hele de 3 Kasım 2002’den 3 Kasım 2019’a kadarki süreçte yaptığımız eserlerle ilgili hırçınlık içerisinde bulunanlar hiç durmadan düşmanlıklarını gösteriyorlar. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunların hepsinin üstesinden birer birer geliyoruz. İçimizde sinsice yetişen ve bizleri sırtından vurmaya çalışan en önemli hadiselerden birisi 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ile ve halkımızın da ezanına, bayrağına, toprağına ve milletine sahip çıkmasıyla o geceyi 16 saatlik bir süre sonucunda bertaraf ettik. İnşallah böyle bir darbe girişi ile ülkemiz karşı karşıya kalmaz. O zaman FETÖ hainleri ölmediklerine pişman olacaklar dediler. PKK ve PYD illetiyle darbe yapacaklarını arkasından DEAŞ terör örgütüyle yine burada başarı sağlayacaklarının hayaliyle yaşadılar. Bu ülke 40 seneden beri bu PKK illetiyle mücadele ediyor. Binlerce şehidini bağrına bastı. Gerekirse yine binlerce şehidini bağrına basar, hiçbir sıkıntı yok. Biz bu oyunların hepsini teker teker bozuyoruz. 15 Temmuz sürecinde yaşadığımız o süreçte edindiğimiz tecrübelerle.
GİRİYORUZ DEDİ VE GİRDİK
O zamana kadar hem savunma sanayimiz hem teknolojik imkânlarımız, hem de Türk Silahlı Kuvvetlerindeki unsurlarımız bizim için yeterli görünse bile aslında yeterli değilmiş. O zamanlarda gün geçmiyordu ki şehitlerimiz gelmesin diyorduk. O zamanlardaki 7 bin olan terör unsuru terörist sayısı bu gün beş yüzlere inmiş durumda. İnşallah da sıfırlayacağız. Bu mücadele sonunda İHA’larımız, SİHA’larımız kendi savunma sanayimizin yarattığı tüm Türk Silahlı Kuvvetlerindeki araçlarımızla esip geçiyoruz, inlerine giriyoruz. Bu arada 30 bin tır da DEAŞ’a mühimmat gitti. Şöyle arka arkaya dizmeye kalksak buradan Ankara’ya kadar dizilir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile dedi ki “biz Güney sınırlarımızla ilgili güvenlik tedbirlerimizi almak zorundayız, bunu size bildiriyoruz, askerlerinizi çekiyorsanız çekin, çekmezseniz biz giriyoruz” dedi ve girdik ve yapacağımız neticeyi de aldık. Bizim Cumhurbaşkanımız mazlumların gür sesi, kimsesizlerin kimsesi. Biz böyle bir lidere sahibiz. Recep Tayyip Erdoğan Dünya liderlerinden biri değil, Dünya lideridir.
BİZİ BİZE KIRDIRAMAYACAKLAR
Bizi bize vurdurmak istiyorlar. Bizler bu sürece asla izin vermedik, vermeyeceğiz de. Yeni bir kongre sürecine gireceğiz. Kongreler tazelenme, yenilenme, yeniden arkadaşlarımızla birleşme, buluşma gibi devam etme süreçleridir. Bizim dünden daha çok Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güç verecek bir yapıda ve ahlakla hareket etmemiz gerekiyor. Bunu yaparsak sıkıntı kalmaz. Bunu yapacağımıza inanıyorum. Hatay’ımızın tüm ilçelerini gezdik ve pozitif enerji aldım. Hatay bu dönem Türkiye’ye örnek kongreler yapsın. Bizler birbirimize sahip olalım ki her türlü işi üstesinden gelelim. Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıyız, başkasının adamı değiliz. Hatay medeniyetiyle, geçmişiyle, görgüsüyle bu durumların üstesinden gelir.
İNŞALLAH HEP BERABER GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu da yaptığı konuşmasında; “Her şey Türkiye için diyerek çıktığımız yolda, millete hizmette 17 yılı geride bıraktık. Bugün de aynı heyecan ve inançla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte nice yıllara diliyorum ve nice zaferlere ulaşacağımız günler bizlerin olsun. Bu gün 2020 de yapacağımız kongrelerimizin başlangıç günü olsun bu gün. İnşallah hep beraber güzel çalışmalara imza atacağız. Bu çalışmaları yaparken daha önce hem il başkanlığı tecrübesi olan hem de teşkilat tecrübesi olan değerli milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu’nun bilgilerinden ve tecrübelerinden de son derece istifade edeceğiz. Bize yol gösterici olacaktır. Hafta sonu tüm ilçelerimizi gezdik, ziyaret ettik.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 05.11.2019 08:53:46