......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384928
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

İSKENDERUNSPOR, PUANLA DÖNDÜ

TFF 2. Lig kırmızı grubunda mücadele eden İskenderunspor, Baynet Balıkesir deplasmanında rakibi ile 2-2 berabere kaldı.

 Balıkesir Atatürk stadında oynanan ve Onur Bingöl, Şafak Nalbantoğlu ile İsmail Ertunç'un yönettiği karşılaşmada ev sahibi Baynet Balıkesir Spor'un gollerini 3 ve 58. dakikalarda Hüseyin Karabay, İskenderunspor'un gollerini de 8. dakikada Onur Toprak ile 26. dakikada Kadir Ari attı.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:20:34   

REYHANLI SPOR (A) GRUBU ŞAMPİYONU

2022-2023 Sezonu Hatay Süper Amatör Küme karşılaşmalarına Hatay'ın muhtelif sahalarında yapılan karşılaşmalarla devam edildi.

Reyhanlı Tayfur Sönmen stadında haftanın en önemli karşılaşmasında Kırıkhan Spor'u 2-0 mağlup eden Reyhanlı Spor, Hatay Süper Amatör Küme (A) grubunda puanını 33'e çıkartarak grup şampiyonu oldu. Reyhanlı Spor'un gollerini Mehmed Hammade ile Muhammed İbrahim attı.

Bu arada grupta Kırıkhan Spor ligin son haftasına gelindiğinde 25 puan ile grupta ikinci sırada yer alıyor. Kırıkhan Spor'un Play-Off ta mücadele etmesini geçen haftalarda garantilemişti. İskenderun Meydan Spor, 19 puan ile üçüncü, Hassa Belediye Spor'da 16 puan ile dördüncü sırada yer alıyor. Play-Off'a çıkacak diğer takım gelecek hafta netlik kazanacak.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:18:41   

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE


Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.


11 ay, 3 hafta önce / 10.01.2023 12:51:56   

MKÜ REKTÖRÜ EREN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Bir süre önce Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren'e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Bu bağlamda Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, Rektör Eren'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.

Prof. Dr. Veysel Eren'in dekanlık döneminde önemli hizmetlere imza attığını, bu deneyim doğrultusunda Rektör olarak ta başarılı olacağına inandığını ifade eden Ergin, basın olarak MKÜ ile daima el ele olacaklarını belirtti.

Rektör Eren de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ergin şahsında tüm basın mensuplarıyla görev süresince yakın diyalog içinde olacağını söyledi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:33:21   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Antakya Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 21. maddesine göre Ocak ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geliyor. 

Antakya Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 3 Ocak Salı günü saat 13.30’da Cebrail Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi No:12/A adresinde bulunan Antakya Belediyesi Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde Ocak ayı olağan toplantısı gerçekleştirilecek. Antakya Belediye Meclisi, gündeminde bulunan 8 maddeyi görüşerek karara bağlayacak. 

Antakya Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının gündem maddeleri ise şöyle: Denetim Komisyonuna Üye Seçimi. Belediye Meclis Üyelerinin Huzur Hakkı Ücretlerinin Tespiti.  Meclis Üyesi Belediye Başkan Yardımcılarının Aylık Ödeneğinin Tespiti. Sözleşmeli Personellerin Ücretlerinin Tespiti. Zabıta Memurlarının Fazla Mesai Ücretlerinin Tespiti. 2023 Mali Yılı Gelir Tarifesine Ek Yapılması.  İmar Tadil Teklifleri, İmar Komisyon Raporları Gündem dışı görüş ve temenniler.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:32:36   

TOKİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Hatay'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında inşa edilecek 1450 konutun hak sahibi kurayla belirlendi.

Antakya Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda, Antakya ve İskenderun ilçelerindeki konutların kurası çekildi. Engelli vatandaşlar için yapılacak konutların ilk kurasının çekimi, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı tarafından gerçekleştirildi. Kurayla belirlenen hak sahiplerinin isimleri okunup sahnedeki ekrana yansıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Eylül'de açıkladığı "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Hatay'da 1450 konutun hak sahibinin belirleneceği kura çekimine Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz katıldı.  
Antakya ve İskenderun konutlarının kuralarının 2 Ocak Pazartesi günü saat 10.00 itibariyle başladığı belirtilirken noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişine Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı  Fatih Tosyalı ve birçok protokol üyesi katıldı.  

Kura çekimine katılan Başkan Yılmaz “Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesi olan "İlk Evim, İlk İşyerim Projesi" kapsamında düzenlenen kurada hak sahibi olan hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah tüm evler, konut arsaları, iş yerleri 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edilecek. Projede emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:31:07   

ATSO, HATAY’A GIDA TOPTANCILARI SİTESİ İSTEDİ

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Gıda Toptancıları Sitesi yapılması istemiyle Hatay Valiliği’ne ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne resmi başvuruda bulundu.

16.(Gıda) ve 24.(Market) Meslek Komiteleri tarafından alınan karar çerçevesinde şehir merkezinde dağınık halde yer alan gıda toptancıları ve imalathaneleri modern, sağlıklı, çağdaş ve uygun ekonomik koşullar altında buluşturmak ve vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla Gıda Toptancılar Sitesi’nin kurulması, yer tahsisi yapılması, imar planında yer alması ve gerekli çalışmaların yapılması hususunda iki kurumdan yardım talebinde bulunuldu.

YAPILACAK TESİS SEKTÖRE NİCELİK KAZANDIRACAKTIR

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, yazılı başvuruda şu ifadelere yer verdi; “İlimiz coğrafi konumu ve sosyoekonomik yapısı itibariyle ulusal ve uluslararası ölçekte stratejik bir konumun sahiptir. Orta Doğu ülkelerine çıkış kapısı durumundaki Hatay ili, hem kara yolu bağlantılı geçişlerde, hem de İskenderun ve Dörtyol’daki limanları ile deniz yolu bağlantılı geçişlerde ulusal ve uluslararası öneme sahiptir. Bu konum, bölgeyi ve ili, birçok sektörde olduğu gibi toptancılık ve perakendecilik gıda sektöründe de avantajlı hale getirmiştir. Ürünlerin üreticiden tüketiciye kadar ulaştırmak için yol aldığı dağıtım kanalı içinde en basta toptancılar ve perakendeciler yer alır. Gerek toptancılık gerekse perakendecilik tüketim mallarında ve endüstriyel malların dağıtılmasında hem üreticiler hem de tüketiciler açısından en önemli fonksiyonlar üstlenirler. Şehir merkezinde dağınık halde yer alan gıda toptancıları ve imalathaneleri modern, sağlıklı, çağdaş ve uygun ekonomik koşullar altında, esnafımıza ve halkımıza kaliteli hizmet sunmak, dünya standartlarına uygun çalışma zemini hazırlamak maksadıyla Gıda Toptancılar Sitesi’ne ihtiyaç duyulmaktadır. Yüksek bir işgücü potansiyeli bulunan gıda sektörümüzde ilimiz istihdam ve ekonomisine büyük bir hareketlilik getirecek Gıda Toptancılar Sitesi ile sektörel canlanmanın sağlanmasının yanı sıra, kamyon-kamyonet gibi ağır tonajlı araçların şehir merkezinde oluşturduğu sorunlar da çözüme kavuşturulacak olup, ülkemize ve toptan gıda sektörüne uluslararası nitelik ve nicelik kazandıracaktır. Bu kapsamda; ilimiz istihdam ve ekonomisine büyük bir hareketlilik getirecek olan Gıda Toptancılar Sitesi’nin kurulması, yer tahsisi yapılması, imar planında yer alması ve gerekli çalışmaların yapılması hususunu önemle arz ederim.”

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:28:05   

HATAY SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ EYT YOĞUNLUĞUNA TAM KITA HAZIR

Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay İl Müdürlüğü, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi yasalaşınca oluşabilecek yoğun emeklilik başvuru işlemlerini hızlı ve hatasız tamamlamak için alınacak önlemleri görüştü.

 İl Müdürü Hamit Bal başkanlığında SGK İl Müdürlüğü'nde gerçekleşen toplantıya il müdür yardımcıları, merkez müdürü ve merkez müdür yardımcıları da katılım gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında açıkladığı EYT düzenlemesi nedeniyle yoğunlaşan borçlanma taleplerine hızlı çözüm üretmek adına sigortalı vatandaşların memnuniyetini göz önünde bulundurarak 31 Aralık (dahil) tarihine kadar mesai mefhumu gözetmeden başvuruları alabilmek ve sonuçlandırmak için alınacak önlemleri karara bağlayan SGK İl Müdürü Hamit Bal, SGK Hatay İl Müdürlüğünün oluşabilecek olan yoğunluğa tam kıta hazır olduğunu ve vatandaşlara memnuniyetle hizmet vereceklerini belirtti.

BAL: DİLEYENLER KUYRUKTA BEKLEMEYEBİLİR

Müdür Bal, ayrıca (askerlik, doğum, doktorluk-avukatlık stajı, yurdışı vb)sebeplerle de borçlanma talep edenlerin belgelerini oluşabilecek olan yoğunluğun azaltılması noktasında dilerlerse kuruma e-devlet üzerinden veya iadeli taahütlü posta göndermek koşuluyla başvuruda bulunabileceklerini hatırlattı.

VATANDAŞLARIMIZI AĞIRLAMAKTAN MEMNUNİYET DUYACAĞIZ

SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, toplantıda öncelikle başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabilmesine yönelik bir alt yapıyı hazır hale getirilmesini, bu kapsamda sunucu kapasiteleri artırılırken, bilgi-işlem alt yapısının güçlendirilmesini, emeklilik başvurusunda bulunacakların süreci hatasız tamamlamaları için tanıtıcı videolar hazırlanmasını kararlaştırdıklarını belirtti. Ayrıca, yoğun başvuruların sıkıntısız tamamlanması için yaşlılık aylığı merkezleri yani emeklilik işlemlerinin yapıldığı merkezlerin sayılarının da ihtiyaca göre arttırılacağını kaydeden Bal; "SGK Hatay İl Müdürlüğü olarak bugüne kadar tüm sorumluluklarımızı başarıyla yerine getirdiğimiz gibi, devletimizin karar verdiği oldukça önemli ve kapsayıcı olan EYT düzenlemesinde de sürecin başından sonuna kadar görevimizin başında olmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza memnuniyetle hizmet vereceğiz.

Bugün düzenlediğimiz toplantıya katılan tüm müdür ve amirlerimize teşekkür ediyor, EYT düzenlemesinin başta devletimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:27:31   

ANTAKYA, EHLİNE EMANET

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yaptığı çalışmalarla fark yaratmaya, bölgede Antakya’nın adını duyurmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik dönemlerindeki çalışma azmini ve yorulmak bilmeyen hizmet aşkını kendine şiar edinen Başkan Yılmaz, bu uğurda Antakya’yı bölgenin yıldızı yapmak için deneyimli yardımcı kadrosuyla çalışmalarına devam ediyor.

Yarı olimpik yüzme havuzu ile bölge illerinde bir ilki gerçekleştiren Yılmaz, sosyal tesis atağı ile de Antakya’nın kültür hazinesine katkıda bulunuyor. Cumhuriyet Kültür Merkezi projesi ile Antakya’yı sanatın merkezi konumuna getiren Başkan Yılmaz, tesisin açılışını da resim sergisi ile taçlandırdı.

ANTAKYA ÇAĞIN ÖTESİNİ YAŞIYOR

Asli hizmetlerin eksiksiz olarak sürdüğü kent genelinde asfalt çalışmaları ile vatandaşın önemli bir sorunu da gideriliyor. Giderek artan asfalt yol ağı ile kent içi trafik de çözülüyor. Vatandaşların en büyük isteklerinden biri olan yol problemine neşter vuran Başkan Yılmaz, kentte asli hizmetlerin düzene girmesinin ardından Antakya’yı süsleyecek çalışmalara da girişmeye devam ediyor.

Tesisler ile kentte kültürel turizmi canlandırmayı hedefleyerek Orontes Film Festivali’ne en büyük desteği veren Başkan Yılmaz, artan ziyaretçi trafiği ile esnafa da katkıda bulunuyor.

ANTAKYALILARIN ABİSİ İZZETTİN YILMAZ

Her fırsatta vatandaşları ziyaret ederek isteklerini dinleyen Başkan Yılmaz, projelere de bu istekler ölçeğinde yön veriyor. Antakyalıların abisi olarak bilinen ve herkesin sevdiği isim olmayı başaran Yılmaz, esnafın sorunlarını en iyi bilenler arasında olduğundan bu sorunlara kısa zamanda çözüm buluyor.

VATANDAŞLARDAN PROJELERE TAM NOT

Antakya’yı geleceğe taşıyan projelere imza atarak kente değer katan Başkan Yılmaz’ın çalışmaları tüm vatandaşlar tarafından oldukça beğeniliyor. Antakya-Ankara arasında adeta mekik dokuyarak kente onlarca eser kazandıran Başkan Yılmaz’ın çalışmalarına vatandaşlar tam not veriyor. Antakya Başkan Yılmaz’ın çalışmalarıyla güzelleşiyor, gönül belediyeciliği de Antakya’da işin ehli olan İzzettin Yılmaz ile hayat buluyor.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:26:54   

İYİKİ İYİLER VAR!

Geçen hafta gazetemizin manşetinde yayınladığımız “Maddi İmkansızlıktan çocuklarını okutamayacak” başlıklı manşet haberimiz kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, bazı hayırseverler aracılığımızla ihtiyaç sahibi bir aileye destek verdi.

Damar tıkanıklığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, 4 çocuğunu zor şartlar altında okutuyor. Narlıca Mahallesinde ikamet eden S.Z. adlı vatandaş, özellikle liseye giden 2 çocuğunun servis ücreti dolayısıyla zorluk yaşıyordu.

Gazetemiz sahibi Sadullah Ergin ile irtibata geçen Ö.B. ile A.D. adlı hayırseverler, ailenin liseye giden 2 çocuğunun servis ücretini karşılayarak eğitime devam etmelerini sağladı.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla 6 kişilik ailenin yiyecek, giyecek, çocuklarının eğitim masraflarını karşılamaya çalışan baba, hayırseverlere teşekkür ederek duada bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 4 gün önce / 03.01.2023 08:26:04