......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 277776
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

  İLK DERS ZİLİ ÇALDIHatay Valisi Rahmi Doğan, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile Kisecik Şehit Bestami Güler Ortaokulu’nun açılışı vesilesiyle düzenlenen törene katıldı.

Vali Doğan ve beraberindeki heyet birlikte okulun açılış kurdelesini keserken, Vali Doğan 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.

Şehit Bestami Güler Ortaokulu’nda gerçekleşen törene Vali Doğan’ın yanı sıra okula adı verilen Şehit Bestami Güler’in babası Osman Güler, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdür Vekili Tuncay Pekin, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Kurum İl Müdürleri, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, siyasi parti temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende Şehit Bestami Güler Ortaokulu öğrencilerinden Zehra Gök’ün “İlköğretim Haftası” adlı şiiri okumasının ardından okula adı verilen şehidimiz Bestami Güler’in özgeçmişi okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmasında “2019-2020 eğitim öğretim yılına 17 bini geçici eğitim merkezlerinde olmak üzere 430 bin öğrencimiz ve 22 bin öğretmenimizle başlıyoruz. 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, Şehit Bestami Güler Ortaokulunun açılışına katılan tüm misafirlerimiz başta olmak üzere, Ankara’dan gelerek bize katkı veren Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem Gençoğlu’na, emrinde çalıştığımız süre içerisinde bize verdiği güven ve destekle çalışma azmimizi artıran siz Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyor, hepinizi saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışında Hatay’da bulunmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında “Türk milleti olarak küresel anlamda belli bir konumda olabilmek ve ileriye doğru gelişme gösterebilmek adına bilimsel düşünme becerilerine sahip olan, yaratıcı düşünebilen, eleştirebilen, bilgi ve becerilerini davranışa dönüştüren bir nesil yetiştirmek Bakanlığımızın temel amaçlarından bir tanesidir. Bizler bu görev ve sorumluluğun bilinciyle topluma faydalı bir nesil yetiştirmek amacıyla eğitimin tüm paydaşlarıyla bir arada çalışıyoruz. Unutmamalıyız ki eğitimin esasında üç öğesi vardır: öğrenci, veli ve öğretmen. Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima onları yüceltmeye çalışan bireyler yetiştirmek eğitimin ana amaçlarından biridir.” dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Vali Doğan ise 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek “Bu eğitim öğretim yılında yeni bir nesil daha bugün okula başlıyor. Toprağa yeni tohumlar ekiyoruz. Bu çocuklar, ecdattan almış olduğu şuurla bu milleti geleceğe hazırlayacak çocuklardır. Bu yüzden çocuklarımızı çok önemsiyoruz, kıymet veriyoruz, onların iyi bir eğitim alabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımıza başarılar diliyorum, öğretmenlerimize hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Okulumuzun açılışı da hayırlı olsun, tekrar teşrifleriniz için şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Doğan ve beraberindeki heyet birlikte okulun açılış kurdelesini kesti. Vali Doğan, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı. Sonrasında sınıfları gezerek ders kitaplarını inceledi ve öğrenciler ile sohbet etti.

(Haber Merkezi)

Hatay Valisi Rahmi Doğan: SINIRLARIMIZDA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMIŞTIR
Hatay Valisi Rahmi Doğan: SINIRLARIMIZDA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMIŞTIR

 Hatay Valisi Rahmi Doğan: SINIRLARIMIZDA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMIŞTIR
Hatay Valisi Rahmi Doğan Türkiye Gazeteciler Hatay Temsilciliği ev sahipliğinde basın mensupları ile buluştu. Vali Doğan basın mensuplarının sorularını cevapladığı toplantıda geçtiğimiz günde Suriye sınırından yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.
Geçtiğimiz hafta sınırda bir hareketlilik olduğunu belirten Vali Doğan, sınırlarımızda her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Vali Doğan sınırda yaşanan olayların tamamı Türkiye sınırı içerisinde olmadığı tüm olayların sınırın diğer tarafında tampon bölgede yaşandığını vurgulayarak şu şekilde konuştu: “Bizim Hatay sınırımız 288 kilometre kara sınıra sahip. Bizim komşularımız Güney’de rejim güçleri, hemen yanında İdlib’de Suriyeli Muhalifler var. Orada uluslararası anlaşmalar sayesinde gurupların getirildiği bir yer var. Hemen üst tarafımızda ise Afrin var. Koruduğumuz alan çok büyük. 2011 de Suriye de başlayan savaş ve bunun neticesinde muhalefet, radikal guruplar hepsi bir arada. Dolayısıyla çok sorunlu bir bölge. Biz ancak 288 kilometrelik bu sınırın tamamını gerek beton bloklarla, gerekse çeşitli fiziki güvenlik sistemlerle koruyoruz. Dolayısıyla sınırlarımızda her hangi bir açık yok. Çok uzun bir sınırın olmuş olması ve karşı da büyük bir kitlenin toplanmış olması bir risk. Şuan da İdlib’de 3 milyon 750 bin kişi civarında insan yaşıyor. Biz kontrol ettiğimiz Afrin’de bir sorun yaşamıyoruz. Bizim için en sıkıntılı bölge İdlib diye tabir ettiğimiz bölge. Burası sıkıştırılmış bir bölge. 2011’den önce İdlib de yaşayan nüfus 400 bin civarındayken bugün neredeyse on katına çıkmış durumda. İdlib’de savaş başladıktan sonra 10 kez yer değiştiren insanlar var. Bu insanların sıkışıp kaldığını söyleyebiliriz. 2018’de Cumhurbaşkanımızın Putin ile yapmış olduğu anlaşma var. Bu anlaşmayla İdlib’de 12 tane güvenlik noktası oluşturduk. Bu gözlem noktalarında şuan TSK unsurları yer almaktadır. Bu yerleri Hatay Valiliği olarak biz yaptık. Bu mutabakat çerçevesinde 4 milyon insanın içinde radikal unsurlar, provokatörlük yapan insanlar var, kargaşa çıksın isteyen insanlar var. Kimse boş durmuyor. 2018’de ki mutabakatın uygulanmaması adına herkes bir gayret içerisinde. İdlib bölgesindeki saldırılarda ciddi anlamda insan kaybı var. Böyle olunca tekrar göç hareketi başladı. Geçtiğimiz hafta sınırda bir hareketlilik oldu. Asıl protesto rejim protestosuydu. Birileri rejimin İdlib saldırılar adına gösteri düzenleyecekken bir takım ajanlar bunu sanki Türkiye’ye yönelikmiş gibi bir hale soktular. Birkaç gün öncesinden bildiriler dağıtarak insanları provokatör yaptı. Cilvegözü tarafından bir yürüyüş oldu. Biz kimseyi sınırdan almadık. 1 kişi olsa bile sınırdan almıyoruz. Kamuoyuna yansıyan ve sosyal medyaya yansıyan görüntülerin tamamı bizim sınırımızın içinde olan görüntüler değil. Olayların tamamı Cilvegözü sınır kapısının karşısında tampon bölge de meydana gelen olaylardır. Tabi biz tüm güvenlik güçlerimizde bunu önledik. Önlerken de şiddet kullanmadık. Su, TOMA ve gazla bunu engelledik. Sınırlarımızda her türlü tedbir alınmıştır. Bu sınırda toplanan insanlarında asgari ihtiyaçlarını, STK ve uluslararası örgütlerin desteğiyle gidermeye çalışıyoruz. Tabi bu sürede Rusya tarafından ateşkes ilanı geldi. Orada yapılan gösteriler amacına ulaşmıştı fakat burada insanlarımıza bir kaygı verilmeye çalışıldı.” dedi.
(Haber Merkezi)

Memur-Sen İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar: PAYLAŞIMDA ADALET İSTİYORUZ!
Memur-Sen İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar: PAYLAŞIMDA ADALET İSTİYORUZ!

Memur-Sen İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar:  PAYLAŞIMDA ADALET İSTİYORUZ!Hatay Memur-Sen İl Temsilciliği görüşülmekte olan memur maaş zammı ile ilgili" Emeğe saygı adalete davet" sloganıyla basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar ve sendika başkanlarını katıldığı programda 81 ilde olduğu gibi ilimizde de “Emeğe saygı, Adalete Davet” temasıyla sahaya indi.

Biz Hakem Kurulundan, refahın tabana yayılmasını, gelir dağılımında adaletin sağlamasını istiyoruz, biz, refahtan pay, paylaşımda adalet istiyoruz diyen Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, yaptığı konuşmada “Memur-Sen’in tekliflerinin tümü makul olmasına karşın maalesef kamu işvereni makbul tekliflerle gelmediğinden süreç uyuşmazlıkla sonuçlanmış ve Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna gitmiştir.

Biz Memur-Sen olarak, süreç boyunca masanın ve müzakerenin önemine inanarak çözüm üretmeye odaklandık ve sürecin uzlaşmayla sonuçlanması için büyük bir özveriyle çalıştık.

Süreç tıkandığı anda bile “Gelin Hakem Kuruluna 3 günlük başvuru sürecini 1 güne indirelim ve müzakere sürecini 2 gün daha uzatalım, masada sorunları çözelim” dedik ama teklifimiz kabul edilmedi.

Dün dedik bugün de diyoruz: Memur-Sen’in teklifleri milletin talepleridir. Çünkü bu teklifler milletin maşeri vicdanında makes bulmuş adil ve hakkaniyetli tekliflerdir.

Bu nedenle, Kamu İşvereninin, Merkez Bankasının gerek beklenti anketinde gerekse kendi tahmininde ifade ettiği rakamların altında kalan tekliflerle gelmesini kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyor ve algılıyoruz.

Maalesef, Hakem Kuruluna gitme süreci de Kamu İşvereni tarafından hakkaniyetli yürütülmemiştir. 20 günlük, adeta insanüstü çabalarla görüşülerek üzerinde uzlaşma sağlanan azımsanmayacak sayıda kazanımlarımız Hakem Kuruluna giderken yok sayılmıştır.

Yasanın açık hükmüne aykırı bir şekilde; uyuşmazlık tutanağı düzenlenmeden, bu konuda bağlı sendikalardan hiç biriyle görüşülmeden ve sanki sendikalar imzadan kaçmışlar gibi tespit tutanağı tutulmuştur.

Şayet, kamu görevlilerine teklif edilen zam oranları alın terimizin hakkını teslim eden bir düzeyde olsaydı, enflasyon karşısında eriyen alım gücümüzü güçlendirseydi, ülkenin ekonomik tablosu ve hükümetin açıkladığı rakam ve hedeflerle uyumlu olsaydı elbette Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna gitmeye gerek kalmaz ve tarafların tümü için memnuniyet üretilmiş olurdu.

Bir kez daha buradan güçlü bir şekilde vurgulamak istiyoruz: Kamu görevlileri olarak bizlerin asla kabul edemeyeceği tavır, alın terimizin değersizleştirilmesi, taşıdığımız misyonun görmezden gelinmesidir. Milyonlarca insanı ilgilendiren genele ve 11 hizmet koluna ilişkin ve her biri bir sorunun çözümü, bir mağduriyetin giderilmesi anlamına gelen toplam 650 teklifimizin Hakem Kurulu tarafından dikkate alınmasını istiyoruz.

Biz Hakem Kurulundan, refahın tabana yayılmasını, gelir dağılımında adaletin sağlamasını istiyoruz. Biz, refahtan pay, paylaşımda adalet istiyoruz. Biz, kamu görevlilerinin yaşam standardını yükseltecek, emeğin hakkını takdir edecek bir karar bekliyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra yapılan bu ilk Toplu Sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanarak her ne kadar Hakem Kuruluna gitmiş olsa bile, Hakem Kurulunun bu ülkenin bütçesi ve cüssesiyle ve de kamu görevlilerinin beklentileriyle uyumlu bir hüküm ortaya koyacağına inanıyoruz.

Çünkü Memur-Sen olarak biliyor ve diyoruz ki Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLMemur Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, hükümetin açıkladığı zam oranlarını kabul etmenin mümkün olmadığı belirterek “Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir.” dedi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, şube başkanları ve üyeleriyle birlikte sendika binasında yaptığı acıkmada yapılan zam teklifini kabul etmediklerini, yeni ve makul teklifler beklediklerini söyledi.
Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir diyen Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Hükümetin masaya sunduğu ilk teklif; “Güçlü Türkiye imkânsız”, “Büyük Türkiye anlamsız” ve “Yeni Türkiye gereksiz”  fikri sabitinde debelenenler dışında hiç kimsenin aklına yatmaz, gönlünü rahatlatmaz.  Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir. Daha da önemlisi Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir. 
Memur-Sen Konfederasyonunun ve yetkili sendikalarımızın toplu sözleşme teklifleri; teşkilatımız, üyelerimiz ve kamu görevlilerimiz tarafından duruma uygun, çözüme matuf, içeriği makbul, maliyeti ve mahiyeti makul teklifler olarak kabul gördü. 
Hükümetin masaya sunduğu 2020 ve 2021 yıllarında maaş ve ücretlere yansıtılacak artışlara ilişkin teklifini hatırlayalım; 2020 için % 3,5 + %3 ve 2021 için %3 + % 2,5… Bu oranlar; Hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu değil. Bu oranlar, Hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor. 5. Dönem Toplu Sözleşme masasına dün itibariyle sunulan Kamu İşvereni teklifi; “kamu görevlilerine büyümeden pay vermeme haksızlığı” sona ermesi gerekirken aksine “kamu görevlilerine bütçeden pay vermeme hastalığı” eklenme çabası olarak da görülebilir. 
5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Kamu İşvereninden gelen ilk teklifin anlamı; 2020 için yıllık toplamda  %6.60, 2021 için yıllık toplamda  %5.57 oranın da zam yapılması, iki yıllık toplamda ise  %12,54 oranında maaş ve ücretlere artış yansıtılmasını teklif etmektir. Biz, eski Türkiye’nin vehimlerinden beslenen değil Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz. 
Türkiye’nin gücüne bizim kadar inanılırsa, Türkiye’nin büyüklüğüne bizim kadar itibar edilirse, 
Türkiye’nin yeni paradigmal çerçevesi bizim gibi anlaşılırsa; anlaşmamızda, adil paylaşmamızda, birlikte ve huzur içerisinde yaşamamızda çok daha kolay karşılanacaktır.
Biz, örgütlü gücümüzü yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayız. Fakat biz örgütlü gücümüz için değil hak ettiğimizi bize teslim edecek teklifleri takdir etmek için kullanmak istiyoruz. 
Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye’ye inanıyor ve Türkiye’nin gücüne itibar ediyoruz. 
Memur-Sen Hatay İl temsilciliği olarak ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. 
Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticilerinin, belediye başkanlarının özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz. 
Emeğin hakkının verilmesi noktasındaki niyet ve gayretlerimizde bereket, irade ve çalışmalarımızda örgütlü güçten neşet eden kudret temenni ediyoruz.” dedi.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?
Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama…  35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?Hatay’ın Türkiye topraklarına katılma kararının alındığı tarihi meclis binası geçtiğimiz ay Hatay Valiliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda otuz milyon liraya kamulaştırılmıştı. Bu gelişme kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Ancak, Meclis binasında Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet veren işletmeciye gönderilen tebligatta Ağustos ayı sonunda binanın boşaltılması istendi.

  Güneyler Grup adına konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Güney, restorasyonunu tamamlayıp 2009 yılında yeni haliyle hizmete açtıkları tesisin dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldığını hatırlatarak şu bilgilerde bulundu: ‘’Her ne kadar zamanlama ve yöntem hatalarının olduğunu düşünsem de aslında bizler kamulaştırmaya karşı değiliz; Zira şehrin simgesel yapılarından biri olan bu özel binanın Devletimizin uhdesinde kalması beni ve vatandaş olarak herkesi mutlu etmiştir. Lakin gerek sözleşmemizden doğan müktesep haklarımızın iptali, gerekse işletme hakkımız olan 8 yıl gözetmeksizin 60 gün içinde tahliyemizin istenmesi, alternatif bir çözüm sunulmadan ve alternatif bir çözüm bulma müsaade süresi tanınmamış olması, 35 Çalışanımızın bu şekliyle işsiz kalacak olması, telafisi mümkün olmayan maddi manevi zararlar açacaktır. Bölge Milletvekillerimizin sürecin başından buyana “Sizleri Mağdur etmeyeceğiz” sözlerinin tahliyeye günler kala halen somut bir adım atılmamış olması en başta 35 çalışanımız ve ailelerini bu zor ekonomik şartların yaşandığı günlerde derin bir endişeye ve üzüntüye sevk etmiştir.

Bizlere, ‘Gidin bina sahibinden zarar ziyanınızı alın’ denildi. Gerekli davaları açtık lakin artık resmi muhatabımız Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’dır. Yaşanılan mağduriyetin biran önce giderilmesini istiyoruz. Bizler binanın kamulaştırılmasına tepki göstermiyoruz.

Bizler Şehrimizde sanatı yaşatıyor kafe kısmıyla insanların nezih bir ortamda sosyalleşmesini sağlayarak aynı zamanda istihdama katkı sağlıyoruz, yaşadığımız mağduriyete ve 35 çalışanımızın işsiz kalmasına tepki gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Basından duyduğumuz kadarıyla Valilik bu binayı Kültür Sanat Merkezi olarak işletecekmiş, bizler 10 yıldır zaten bu fonksiyon ile burayı işletiyoruz. Valiliğimizin himayelerinde işimizi yapmaya devam etmekten de mutluluk duyarız, böylelikle 35 çalışanımız da işsiz kalmamış olur.’’ dedi.

(Haber: S.Ergin)

SÜPER AMATÖRDE GOL YAĞMURU

Sezonun sonuna yaklaşılan Hatay Süper Amatör Ligde hafta içinde oynanan 5 maçta tam 37 gol atıldı.

Lider Samandağspor başarılı çıkışını devam ettirerek Çekmece sahasında oynanan maçta Defne 2013 spor takımını 7-4 yenmeyi başardı. Bu sonucun ardından Samandağ ekibi, ligin bitimine 3 maç kala 49 puanla Play-Off’u garantileyen ilk takım oldu.

Gözcüler sahasında oynanan maçta Dörtyol Esnafspor gol düellosu şeklinde geçen maçta Gözcüler Belediyespor’u 5-4 yenerek puanını 48’e yükseltti ve büyük avantaj elde etti.

Süper Amatör Ligin iddialı takımı Körfez İskenderunspor, deplasmanda Yayladağıspor’u 6-1 gibi farklı skorla yenerek hem 3 puan hem de moral kazandı. Turuncu-Mavililer bu galibiyetle puanını 47 yaptı.

İskenderun dış sahasında oynanan haftanın kritik maçında İskenderun Belediye Gençlikspor ile Armutluspor takımları 2-2’lik skorla sahadan birer puanla ayrılırken, İskenderun ekibi puanını 44, Armutluspor ise 40 yaptı.

Nazım Koka sahasında oynanan formalite maçında Ekincispor ile Reyhanlı Belediyespor takımları 3-3 berabere kaldı.

Üç hafta sonra tamamlanacak Süper Amatör maçları sonunda ilk 4 takım Play-Off oynamaya hak kazanarak Bölgesel Amatör Lige çıkma mücadelesi verecek.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 09.02.2018 10:13:56   

HATAYSPOR U-14 HATAY ŞAMPİYONU

2017/2018 Futbol sezonunda A grubunda namağlup olarak grup birincisi olan Hatayspor U-14 takımı, Play-Off müsabakalarında İskenderun Karaağaçspor ve Kırıkhanspor’u 4-1 yenerek Hatay şampiyonu oldu.

U-14 teknik sorumlusu Ahmet Cihan Abalıoğlu; sezon başından bu yana planlı ve programlı çalışmaların sonucu gelen başarıdan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti ve bu başarıdan dolayı sporcularını kutladığını belirtti.

Hatayspor altyapı teknik sorumlusu Barış Harputluoğlu; Hatayspor’un geleceğinde yer alacaklarına inandığımız futbolcuları ile yapılan çalışmaların sonuçlarını vermeye başladığını belirterek, bu şampiyonlukta emeği geçen antrenörleri ve futbolcuları tebrik etti.

Ayrıca bu yolda bizlere her türlü desteği sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a kulüp başkanımız Prof. Dr. Mehmet Maden’e, Altyapı sorumlularımıza ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 09.02.2018 10:11:19   

3. ligde Cumartesi mesaisi ERZİN BELEDİYESPOR-MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRIKHANSPOR-ANADOLU BAĞCILAR TEKİRDAĞSPOR-PAYASSPOR

3. ligde hafta sonunda oynanacak zorlu maçlar ile takımları zorlu bir maraton bekliyor.

3. Lig 1. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor, kendi saha ve seyircisi önünde Manisa Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.

Lider durumda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyespor’u yenmeyi hedefleyen turuncu-Beyazlılar, seyircisinin de desteği ile rakibini puansız göndermenin hesaplarını yapıyor.

Yarın Erzin İlçe Stadyumunda oynanacak olan Erzin Belediyespor- Manisa Büyükşehir Belediyespor maçı saat: 13,30’da başlayacak.

3. Lig 2. Grup temsilcimiz Kırıkhanspor, yarın kendi saha ve seyircisi önünde Anadolu Bağcılarspor’u konuk edecek.

Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Sarı-Lacivertliler, rakibini yenerek üst sıralara doğru çıkmayı hedefliyor.

Yarın Kırıkhan İlçe Stadyumunda oynanacak olan Kırıkhanspor-Anadolu Bağcılarspor maçı saat: 13,30’da başlayacak.

3. Lig 3 Grup temsilcimiz Payasspor, yarın Tekirdağspor’a konuk olacak. Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren iki takımın mücadelesinde galip gelen takım, diğer takıma karşı avantaj kazanacak.

Tekirdağspor-Payasspor arasında oynanacak olan maç yarın saat: 13,30’da başlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


1 yıl, 8 ay önce / 09.02.2018 10:07:06   

Kritik maçı yarın Tokat’ta VURDUĞUN GOL OLSUN HATAY’IM

2.Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Hatayspor, yarın deplasmanında oynayacağı kritik maç için Tokat’a gitti.

Geçen hafta Antakya’da oynanan maçta Bucaspor’u güzel futbolun ardından 4-0 mağlup etmeyi başaran Bordo-Beyazlı temsilcimiz, zorlu deplasmanda Tokatspor’u yenerek yoluna devam etmek istiyor.

Tokatspor maçı hazırlıklarının teknik direktör İlhan Palut idaresinde tamamlayan Hataysporlu futbolcuların inançlı ve kararlı olduğu gözlendi.

Bu arada Hatayspor kafilesi dün sabah takımın otobüsüyle yola çıkarak akşama yakın Tokat iline ulaşarak Dedeman Otele yerleşti. Bugün yapılacak ter idmanının ardından Hataysporlu futbolcular maç saatini bekleyecek.

10 Şubat cumartesi günü Gaziosmanpaşa stadyumunda oynanacak Tokatspor- Hatayspor maçı saat:13.30’da başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 09.02.2018 10:03:21   

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN TAZİYE ZİYARETLERİ

Başbakan Binali Yıldırım ve beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte bir dizi programa katıldı.

Başbakan Yıldırım, cenaze namazı öncesi baba Mustafa Bayram ve Bayram ailesinin fertlerine taziyelerini iletti. Şehidin kardeşlerinin askeri üniforma ile katıldığı törende, Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi Kırıkhan Şehitliği’nde toprağa verildi.

Başbakan Yıldırım, cenaze töreninin ardından Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK/KCK/YPG/DEAŞ mensuplarınca Kırıkhan İlçesi Kaletepe mevkiine düzenlenen havan saldırısında şehit olan TEDAŞ çalışanı Şahin Elitaş’ın Kurtlusoğuksu Mahallesi’ndeki baba evine geçti.

Elitaş ailesine taziyelerini ileten Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili bilgileri almak üzere Harekât Merkezine geçti ve düzenlenen toplantıda Harekâtın geldiği nokta ve sürdürülen operasyonlar hakkında brifing aldı.

Son olarak Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyet Reyhanlı ilçesine terör örgütü PYD/PKK/KCK/YPG/DEAŞ tarafından atılan askeri mühimmatın infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybeden Fatma Avlar, Rıfat Sinirli, Ahmet Şanverdi ile Suriye vatandaşı Nadir Faris’in aileleri için Reyhanlı Gençlik Merkezi önünde kurulan taziye çadırına geldi. Burada okunan Kuran-ı Kerim’in ardından dualar edildi.

Taziyede vatandaşlara seslenen Başbakan Yıldırım, şunları söyledi: "17 yaşındaki yavruya bile kıydılar. Mekânları cennet olsun. Allah acılı ailelerine sabır nasip etsin. Onlar şehit değil. Biz böyle inanıyoruz. Onlar peygamberimize komşu oldular. Onların şehadetine vasıl olmayı da Rabbim bizlere nasip eylesin. Ülkemizin, yurdumuzun muhafazası için, istiklalimiz için, istikbalimiz için kahraman silahlı kuvvetlerimiz, ordumuz bir operasyon gerçekleştiriyor. Bu operasyonu en yakından yaşayan sizlersiniz. 90'dan fazla roket, füze, top mermisi daha fazlası Reyhanlı'ya düştü. Sizin bu vakur duruşunuz, bu bayrak sevginiz, vatan sevginiz, istiklal aşkınız olduğu müddetçe hiçbir saldırı, hiçbir alçak terör hadisesi bize zarar veremez. Birliğinize, kardeşliğinize asla bir halel gelmesin. Emin olun 35 yıldır bu topraklarda tohumu ekilen bu alçak terör örgütü, geçmiş tarihinde görmediği kadar büyük bir cezaya maruz kalmıştır. Son 2 yılda özellikle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde İçişleri Bakanımız ve tüm güvenlik görevlilerimiz hem yurt içinde hem yurt dışında bunlara göz açtırmadı. Bunu gören terör örgütü son çare olarak ağa babalarına sığınmak mecburiyetinde kaldı. Zannetmeyin ki 3-5 cani ile 3-5 çapulcuyla bu mücadele. Bu mücadelenin arkasında onların omzundan bu millete nişan alan alçaklar var. Emperyal devletler olan sözde dostlar var. Ama kim olursa olsun çok açık söylüyorum. Bu millet bunun da üstesinden en iyi şekilde gelecektir. Onun için her türlü imkânımız, tedbirimiz vardır. Sizin bu onurlu dik duruşunuz bu işi bitirdi. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Ailelerle bir süre sohbet eden Başbakan Yıldırım ve beraberindeki heyet ilimizden ayrıldı.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:32:41   

ZEYTİNDALI HAREKÂTI, BAŞARILI BİÇİMDE YÜRÜTÜLÜYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başbakan Binali Yıldırım’ın Hatay’da gerçekleştireceği programa iştirak etmek üzere Hatay'a geldi.

Ülkemizin sınır içinde ve sınır ötesinde güvenliğini temin için yapılması gereken her türlü mücadele en kararlı biçimde yapılıyor ve yapılmaya devam edecektir diyen Bakan Soylu, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütlerine karşı Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı bugün itibari ile başarılı bir biçimde yürütülmektedir” ifadelerine yer verdi.

Havaalanına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile birlikte gelen Bakan Soylu’yu, Hatay Valisi Erdal Ata, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Nursal Çakıroğlu, Hatay milletvekilleri, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, havaalanı kavşağında bulunan Hatay AFAD Koordinasyon Merkezi’ne geçerek burada 24 saat esası ile görev yapan GAMER personeli ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı değerlendirmede, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terör örgütlerine karşı Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı bugün itibari ile başarılı bir biçimde yürütülmektedir. Ülkemizin sınır içinde ve sınır ötesinde güvenliğini temin için yapılması gereken her türlü mücadele en kararlı biçimde yapılıyor ve yapılmaya devam edecektir.

Özellikle bir şeyi ifade etmek isterim, maalesef bugün terörü muhafaza etmek isteyen sözde müttefik görünümlü ülkeler var. Bu bizi üzmektedir. Yani, terör örgütlerini muhafaza etmek dostluk ilişkilerini zedeler. Terör örgütüyle birlikte hareket ederek başka bir terör örgütü ile mücadele etmek uluslararası hukuk ilkelerine de ters bir durumdur. Bu konuda ortaya konulan tutarsız yaklaşımları görmek, değerlendirmelerimizi yeniden gözden geçirmeye bizi zorunlu bırakmıştır” dedi.

AFAD binasında yapılan faaliyetler hakkında Vali Ata’dan bilgiler alan Bakan Soylu, daha sonra Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılamak üzere havaalanına geçti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:30:57   

HAYIRSEVERLERİN YARDIMLARI TESLİM EDİLDİ

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi kapsamında Kardeş Mahalle çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi ekipleri Şirince Mahallesi’nde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, hayırseverler tarafından yapılan bağışları teslim etti.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 36 parçadan oluşan giyim, ayakkabı, ev eşyası, oyuncak ve kırtasiye eşyalarından oluşan yardımların, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Şirince Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İzzet Doğru’ya teslim edildiği belirtildi.

Şirince Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İzzet Doğru yaptığı açıklamada, bu hayırlı çalışmalardan dolayı Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye teşekkürlerini ileterek, yolu açık olsun dileklerinde bulundu. Doğru açıklamasında teslim alınan 36 parça yardımın, Mahalle Muhtarı ile işbirliği çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi’ne destek vermek isteyenlerin 0326 213 16 15 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:30:21   

DEV TESİSTE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), finansmanı Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan sağlanan(JICA) ve birinci kademesi işletmeye alınan Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi’nin ikinci kademesinde çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Yaşam alanlarını koruma ve tertemiz şekilde nesilden nesile aktarmayı planladıklarının altını çizen İdare, tesisin yapımında 2011 yılı nüfusu dikkate alınmış olup daha sonra Suriyeli vatandaşların göçünden kaynaklı nüfusun hızlı bir şekilde artışı ile birinci kademe kapasitesinin yeterli gelmeyeceği anlaşıldığını bildirerek, ikinci kademe havuzlarının inşaatına başlandığını bildirdi.

İkinci kademenin inşaatının tamamlandığını aktaran HATSU, elektrik tesisatı ile teknik ekipmanların montaj işinin gerçekleştirileceğini ifade ederek, bugüne ve geleceğe kaliteli, sağlıklı bir yaşam olanağı sağlama hedefiyle çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığı ile İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü tarafından müştereken yürütülmekte olan tesise şimdiye kadar 14 milyon 930 bin TL harcandığını aktaran Genel Müdürlük, söz konusu tesisin ilk aşamasında günde 12 bin 250 m3 atıksu arıttığını ikinci kademenin tamamlanması ile de günde 18 bin m3 atıksuyun arıtımını sağlayacak kapasiteye ulaşılacağını bildirdi.

Tesiste evsel atıksuların “Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği” kriterlerine uygun arıtımı sağlanarak yaklaşık %90 giderim verimi ile Asi Nehrine dökülen Karasu Deresi’ne deşarj edileceğini bildiren İdare, çevre ve halk sağlığına yönelik yapılan yatırımlar arasında İskenderun(Denizciler), Samandağ, Dörtyol, Reyhanlı, Erzin, Antakya(Serinyol) ve Küçükdalyan-Narlıca atıksu arıtma tesislerinin de yer aldığını kaydetti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:28:53   

ZEYTİN DALI’NA STK DESTEĞİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına sivil Toplum kuruluşları tarafından destek görmeye devam ediyor.

 

İlimizin lokomotif STK’larından olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Birliği, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği ile REYSOD başkanları ortak açıklamada bulunarak Zeytin Dalı Harekâtına destek verdiklerini belirtti.

Hatay Valiliği önderliğinde Reyhanlı’da, Kırıkhan’da ve Hassa’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin geleceğini düşünerek “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kurulmasına ve Hatay Valiliği tarafından vakfın adının netleştirilmesi kararını aldıklarını belirten ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, açıklamasına şöyle devam etti: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17:00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” devam etmektedir.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Kahraman ordumuzun önümüzdeki yıllarda, özellikle Bölgemizin terör örgütleriyle karşı karşıya kalmasını engellemek için gerçekleştirdiği bu operasyon stratejik olarak büyük önem taşımaktadır.  Afrin’e yapılan hamle başta Hatay, Kilis, Gaziantep olmak üzere, tüm Türkiye’nin yıllarca terör belasından uzak tutulması için yapılan bir hamledir ve sivil toplum kuruluşları olarak hem bu harekâtın gerçekleşmesi emrini veren Devletimizin, hem de kahraman Türk Ordusu’nun sonuna kadar yanındayız.

Hain terör örgütlerinin yaptıkları kalleşçe saldırılar bizi korkutamaz, yıldıramaz. Yapılan hain saldırılar terör örgütlerinin bitişi öncesindeki son çırpınışlarıdır. İnanıyoruz ki Devletimiz, ordumuz bize huzur içerisinde bir gelecek sunacak ve Ortadoğu’ya zeytin dalı uzatacaklardır.

Biz ülkemizin bulunduğu bölgede kalıcı ve istikrarlı barış sağlanmasını ve bölge ülkelerinin kabulünü kazanacak politikalar üretmesini canı gönülden destekliyor ve istiyoruz.

Sivil toplum kuruluşları olarak; Hatay Valiliği önderliğinde Reyhanlı’da, Kırıkhan’da ve Hassa’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin geleceğini düşünerek “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kurulmasına ve Hatay Valiliği tarafından vakfın adının netleştirilmesi kararını aldık. 

Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak bütün Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa halklarımızın yanındayız ve acılarını paylaşıyoruz.

Zeytin Dalı Operasyonunda, hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine sabır, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:28:16   

TEKSÖZ: ESNAFIN HAKKINI SAVUNACAĞIM

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve bağlı olduğu oda başkanları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gerçekleşen ziyarette gündeme dair önemli açıklamalarda bulunun HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz esnafın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğini her ne kadar bu sorunları niye gündeme getiriyorsun söylemlerine maruz kalsa da esnafın hakkını savunmaya devam edeceğini söyledi.

HESOB Başkanı Teksöz, HGC ziyaretinde öncelikle hayırlı olsun dileklerini ileterek gündeme dair birçok açıklamalarda bulundu.

Başkan Teksöz yaptığı konuşmada, “Hatay Gazeteciler Cemiyeti birlik, beraberlik ve kardeşlik için dik duran bir sivil toplum kuruluşudur. Bunun için Hatay’a yaptığı katkılardan dolayı başta HGC Başkanı Ahmet Yetişen olmak üzere tüm üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz uzun süredir gündemi meşgul eden Harbiye Kooperatifleri ile ilgili olarak, “HBB kendince haklı olarak bir dönüşüm yapmak istiyor. Bu dönüşüme şoför esnaflarımızın bazıları dönüşümden korkuyorlar ve bu dönüşüme dahil olmak istemiyorlar. Dönüşüme dahil olmak istemeyen şoför esnafımız çalışma sistemini tam anlayamadıkları ve çözemedikleri için sisteme dahil olmak istemiyorlar. UKOME şoför esnafımıza 11.02.2018’e kadar dönüşüme girilmesini talep etti. Ancak daha sonra şoför esnafımıza dönüşeme katılmayanların belgeleri iptal edilerek çalışamazsınız denildi. Daha sonra bu arkadaşlarımız dava açarak mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bu iş her geçen gün gerginliği daha da tırmandırıyor. Ben UKOME’de bulunan arkadaşlarımıza sesleniyorum bir an önce Hatay’ın birlik ve beraberliği için bu sorunu çözelim.” dedi.

Daha önce gündeme gelen sosyete pazarı ve kermese karşı olduklarını dile getiren Başkan Teksöz, “HBB ve Antakya Belediyesi bunlara izin vererek tozun toprağın içinde peynir, tereyağı gibi ürünler satılıyor. Bizim peynirimiz, tereyağımız daha güzel ve Türkiye’nin her yerine gidiyor. Hiçbir belediye böyle bir konu için esnafı karşısına almasın. Reyhanlı ve Payas belediyeleri bu konuda dik durarak ilçelerinde bunların yapılmasına izin vermiyor. Sosyete pazarı ve kermeste hiçbir vergi ödenmeden satış yapılıyor bundan dolayı esnafımız çok mağdur oluyor.” dedi.

Başkan Teksöz bu konuları gündeme getirince bazı kişiler niye gündeme getiriyorsun dediğini belirterek, “Ben konuları gündeme getirmezsem bu koltukta ne işim var. Esnafımızın sıkıntılarını söylediğimde kimse üzülmesin. O zaman belediyeler kimseyi mağdur etmesin bizde sıkıntıları söylemeyelim.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “HESOB başkanımız önemli konulara değindi. Biz HGC olarak Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve bağlı olduğu oda başkanlarına bizlere bulundukları ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 06.02.2018 10:24:41