......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 280750
YORUM MANŞET
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes

 11 Milyon Ağaç;  Bugün Fidan, Yarın Nefes

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan seferberlik kapsamında “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kapsamında Hatay’ın genelinde binlerce kişinin katılımıyla fidan ekimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde aynı gün ve saatte gerçekleştirilen etkinlikte gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için yürütülen kampanyada 11 milyon fidan toprakla buluştu.
11 milyon fidanın toprakla buluşması için Türkiye genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte daha yeşil bir Türkiye için fidanlar toprakla buluştu.
Dünyanın en büyük sorununun çevre sorunu olduğunu söyleyen Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaptığı konuşmada, “Bugün çevre sorunlarıyla mücadele için milyonlarca dolar para harcayan ülkeler bu sorunu çözemiyor. Türkiye Cumhuriyeti bu açıdan gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bugün dikeceğimiz fidanlarla geleceğe nefes olacağız. Ecdadın bize emanet olarak bırakmış olduğu bu toprakları gelecek nesillere, çocuklarımıza, evlatlarımıza temiz bir çevre olarak bırakabilmek adına bu çalışmaları yürütmek lazım. Dünyanın hiçbir tarafında bu tür etkinlikleri göremezsiniz. Aynı anda 11 milyon fidanı toprakla buluşturan ve bunu bir festival havasında yapan ülkeye de rast gelemesiniz ama en çok eleştiriyi de Türkiye Cumhuriyeti hükümeti alıyor. Sanki çevreyi bertaraf ediyormuşuz, tahrip ediyormuşuz, ağaçları söküyormuşuz, ağaçları yakıyormuşuz imasında bulunanlar bugün bu faaliyetin ne anlama geldiğini iyi idrak etmeleri lazım." dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik de AK Parti hükümetleri olarak göreve geldikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, yeşile, doğaya, tarıma, insanlığa önem verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini belirtti.
“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla tüm Türkiye’de yürütülen Geleceğe Nefes kampanyasının Hatay’daki etkinliğine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, milletvekilleri, eğitimciler, öğrenciler, gönüllüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
(Haber Merkezi)

ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE
ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE

 ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYEHatay ilinin zeytin diyarı Altınözü ilçesi son dönemlerde en şanslı günlerini yaşıyor. Uzun yıllar hizmete susayan ancak hakettiği hizmetleri alamayan Altınözü, özellikle son yıllarda devlet-millet desteğiyle yeni bir görünüme kavuştu.

 
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın el-ele, omuz-omuza vererek kaymakamlığın ve belediyenin imkanlarını seferber ederek vatandaşa hizmet götürmesi, takdir ediliyor.
Önceden adeta bir köy görüntüsü içerinde olan Altınözü ilçesi, altyapı ve yolların imar edilmesi yanında yeşil alanlara ve parklara önem verilmesiyle adeta altın çağını yaşıyor.
Bu yıl üçüncüsü yapılan Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan çok önemli konuklar yanında binlerce vatandaşın ilgi göstermesiyle Altınözü ilçesi hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturdu.
Altınözülüler, ilçeye yaptıkları hizmet yanında tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR BİZİM
BU GURUR BİZİM

BU GURUR BİZİM Hatay Valisi Rahmi Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz diyen Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.
Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Hataylı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." dedi.
ANITA ÇELENKLER SUNULDU
Dün Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan kutlama programı, Vali Doğan tarafından Anıt Şeref Defteri’nin imzalanması ile devam etti.
29 Ekim kutlama programı Antakya Şehitliğinde devam etti. Antakya Şehitliğinde Saygı Duruşu, Saygı Atışı, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi, Şehitliğin gezilmesi ve dua okunması ile ilk günkü program sona erdi.
29 EKİM 2019 SALI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ:
Hatay Valiliği makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak program, Gündüz Caddesinde saat: 10.00’da geçit töreni ile devam edecek.
Gündüz Caddesi’nde yapılacak geçit töreninde sırasıyla törene katılanların ve halkın bayramının kutlanması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı (Büyükşehir Belediye Bandosu Eşliğinde), günün anlam ve önemine ilişkin Vali, Rahmi Doğan’ın konuşması, Şiir okunması (Orta öğretim okulu öğrencisi)
Yerel Halk oyunları gösterileri, Şiir okunması (Lise öğrencisi), Zeybek Oyunu, Geçit töreni(Armutlu - Gündüz Caddesi - Cumhuriyet Alanı istikametinde) yapılacak
Havanın yağışlı olması halinde, Bayram Töreninin,  Geçit Töreni haricindeki kısımları saat 10.00’da Kapalı Spor Salonunda icra edilecek.
(Haber Merkezi)

HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

 HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla tercih ettiği alanlarda çağa uygun yöntemler ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Defne Sevgi Parkı’nın Akdeniz Mahallesi’ne bakan kısmında güneş enerji paneli ve rüzgâr gülleri aracılığıyla elektrik üreterek, bu elektrik enerjisi ile parkın aydınlatılmasını sağlıyor. 
Gelecek nesillere her zaman temiz bir çevre bırakmak için gayret gösteren HBB, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması için gelecek günlerde de çalışma gerçekleştireceğini duyurdu. 
(Haber Merkezi)

EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI
EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI

 EV YANDI, AİLE ORTADA KALDIAntakya’da evde çıkan yangın Yılmaz Ailesini ortada bırakırken yaklaşan kış öncesi ev sakinleri perişan durumda.
Bağrıyanık Mahallesi 1. Sokak No: 100 adresinde bulunan (Fenerbahçe İlkokulu alt sokağı) elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında evin tüm eşyaları yanarak zarar gördü.

Ali Yılmaz ve eşi Dursun Hanımefendinin yaşadığı evde geçen hafta çıkan yangın tüm ev eşyalarının yanmasına neden oldu.
Kredi çekilerek yapılan ev ve borç-harç edilerek satın alınan tüm eşyaların yanması Yılmaz Ailesini derinden üzüntüye boğdu. Voltaj yüksekliğinden kaynaklı elektrik kontağından çıkan yangında eşyalar yanında evin fotoğraflar dahil tüm hatıraları yandı.
Aradan bir hafta geçmesine rağmen kaderine terk edilen Yılmaz Ailesi, Devlet yetkililerinden ve hayırsever insanlardan ev eşyası dahil yardım bekliyor.
Bir devlet kurumundan emekli olan, aldığı emekli maaşı kredilere ve ev eşyası taksitlerine giden Ali Yılmaz, yaklaşan kış öncesi zor durumda olduklarını ifade ederek Hatay Valiliği’nden, Antakya Kaymakamlığı’ndan, belediyelerden ve hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.
Not: Ali Yılmaz İrtibat telefonu: 0555 899 42 27
(Haber: S.Ergin)

HAYIRSEVER KADINLAR ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerinin eğitime ve çocuklara olan anlamlı destekleri devam ediyor.
 
Dernek üyelerinin bu kez yeni durağı Antakya merkezde bulunan Vali Teoman İlkokulu oldu.
Ekip olarak okulu ziyaret eden dernek üyeleri ihtiyaç sahibi çocuklara mont ve  ayakkabıdan oluşan kışlık giyim ve kırtasiye yardımında bulundu.
Etkinliğe, HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Vali Teoman Okulu Müdürü Emin Karagöz, Zorkun Medya Sahibi Hüseyin Zorkun, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Kılıç, Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Şeyma Kılıç, dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, derneklerinin eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptığına dikkat ederek, "Her yıl yardıma muhtaç çocuklarımıza giyim ve kırtasiye yardımı yaparak onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekir. Bizler de kendi çapımızda bu eğitim çalışmalarına katkı veriyoruz" dedi. 
Başkan Öğüt, ayrıca bu yardımları gerçekleştirmelerinde kendilerine destek olan kişilere teşekkür etti.
Vali Teoman İlkokulu Müdürü Emin Karagöz, okullarında ki ihtiyaç sahibi çocuklara bu anlamlı yardımı yapan Dernek Başkanı Serpil Öğüt'e bir teşekkür plaketi verdi.
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Vali Teoman İlkokulu’nda 150 öğrenciyi toplamda da 400 öğrenciyi sevindirmiş oldu.
(Haber: S.Ergin)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:24:53   

ANTAKYALI MESUT VE ÇATLAK YÖNETMENİ GÜLDÜRMEYE HAZIR

Tiyatro Akademi tarafından hazırlanan Antekeli Mesut & Çatlak Yönetmeni adlı tiyatro oyunu tiyatro severleri güldürmeye hazır.
13 Kasım Çarşamba günü Hatay İl Kültür Merkezi salonunda sahnelenecek oyunda Mesut Kurt ve Mustafa Ergüleç izleyenleri kahkahaya boğacak.
Oyuncu kadrosunda Antakyalı tiyatro sanatçıları Mesut Kurt, Mustafa Ergüleç ve İlknur Şeker’in yer aldığı oyunda tiyatro severler gülmeye doyacak.
Oyunun yazar ve yönetmeni olan Antakyalı Tiyatro Sanatçısı Mesut Kurt, yaptığı açıklamada “Bir Antakyalı şehir dışında anlaşılmıyor. Neden yabancı dil gibi bir şivemiz var. Kimse anlamıyor. Çok güzel bir oyun hazırladık. 13 Kasım Çarşamba günü sizlerle birlikte olacağız.
 Güzel hikâyelerin devamını dinlemek için tiyatro oyununa bekliyorum. Biletinizi alın, yerinizi ayırtın” dedi.
Günün stresinden kurtulmak için mutlaka bize uğrayın diyen Mesut Kurt, herkesi oyna davet etti.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:24:22   

GÖKEKİN DERGİSİNDEN ÂŞIK SEFAİ ÖZEL SAYISI

Hatay Şairler Yazarlar Derneği, yaşayan değerlerimize vefa etkinlikleri kapsamında şimdi de Aşık Sefai'ye Vefa etkinliği düzenledi. Derneğin yayın organı olan Gökekin Dergisi 16. Sayısını Âşık Sefai Özel sayısı olarak çıkardı. 
Dergide Âşık Sefai hakkında yazı yazan ünlü isimler de var. Bunlardan bazıları; Prof. Dr. Bayram Durbilmez, Hasan Sağındık, Zafer İşleyen, Kaya Kuzucu, Şükrü Alnıaçık, Çağatay Açıkalın, Hasan Konç, Eşref Azgın Turkeri, Ali Parlak, İlker Gülbahar, Osman Aytekin, M.Ali Kalkan ve Âşık Feymani'nin yanısıra Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI, MHP il başkanı Murat Adal ve Antakya Ülkü Ocakları başkanı Mehmet Soyalan
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:23:52   

AŞIK MUSTAFA İNCEDİL, İZLEYENLERİ MEST ETTİ

Ergin Medya TV facebook sayfasından canlı olarak yayınlanan Ozan Türkmen ile Şairler Konağı’na konuk olan Aşık Mustafa İncedil, söylediği ilahilerle izleyenleri adeta mest etti.
Şairler Konağı'nda Ozan Türkmen'in konuğu olan Âşık Mustafa İncedil; Peygamberimizin veladeti ile ilgili bestelemiş olduğu ilahileri söyledi. 
Âşıklık geleneğini yaşatmaya çalışan, yöremizin güçlü sesi Aşık Mustafa İncedil, programda izleyicilerin istek türkülerini de seslendirdi. Program sonunda davet edildiği için Ergin Medya Tv'ye ve Şairler Konağı programını sunan Ozan Türkmen'e teşekkür etti.
AŞIK MUSTAFA İNCEDİL KİMDİR
1951 yılında Reyhanlı Hamamat köyünde doğdu. Dedeleri 1800’lü yıllarda Horasan'dan gelmiştir. Kökleri Horasan Türk boylarından Çalımlı aşiretine dayanmaktadır. Babası da aşık olan Mustafa İncedil küçük yaşlarda babasından etkilenmiş ve 14 yaşlarında saz çalıp söylemeye başlamıştır.  11 adet albümü ve yayınlanmış 3 şiir kitabı bulunan âşık, Çukurova'nın ünlü âşıkları; Âşık Hacı Karakılçık, Abdülvahit Kocaman, Âşık Feymani ile sazlı sözlü atışma örnekleri sergilemiştir. Okula hiç gitmemiş askerlik dönüşü ilkokulu dışarıdan bitirerek diploma almıştır. 6 çocuk babasıdır.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:23:20   

ROBOTEX INTERNATIONAL'DA HATAY DOĞA FARKI

Hatay Doğa Koleji, Türkiye'de ilk defa yapılan Robotex International Robot Yarışmalarında elde ettiği başarılarla fark oluşturdu. Hatay Doğa Koleji, elde ettiği derecelerle Çin, Estonya ve Finlandiya’da yapılacak Robotex International yarışmalarına katılmaya hak kazandı.
 
Türkiye'de ilk defa yapılan Robotex International Robot Yarışmalarında İlkokul Müdür Yardımcısı Ümit Ünal, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni Mehmet Aşkar, Fen Bilimleri öğretmeni Ömer Eryılmaz’ın mentörlüğünde çalıştırılan Kodlama ve Robotik takımımız 'TechRo Nature'dan büyük başarı.
Hatay Doğa Koleji, yarışmalarda İnsbo Robolig Türkiye 1. Liği, Lego 3 kg Sumo Türkiye 2. Liği, Hayvan Kurtarma Türkiye 3. Lüğü kazandı.
Hatay Doğa Koleji yönetimi yaptığı açıklamada takımımız elde ettiği derecelerle Çin, Estonya, Finlandiya'da yapılacak olan Robotex International yarışmalarına katılmaya hak kazanmıştır. Başarılarının devamını diliyoruz dedi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:22:32   

YENİ ÜYE SEÇMELERİ YAPILDI

Hafta sonu Medeniyetler Evinde gerçekleştirilen Medeniyetler Korosu Yeni Üye Seçmeleri yoğun katılım ile gerçekleşti. İlk dakikalardan itibaren başvuru sayısının oldukça fazla olduğu seçmelerde yoğun ilgi son dakikalara kadar sürdü.
 
Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat yönetimindeki seçici kurulun karşısına çıkan adaylar ses ve enstrüman konusunda yeteneklerini sergilediler.
Toplamda 200’ü bulan üye sayılarına ilave olarak yoğun talep üzerine gerçekleştirdikleri Yeni Üye Seçmelerine beklediklerinin üzerinde yoğun katılım olduğunu ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, tamamı müzik öğretmenlerinden oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri neticesinde Medeniyetler Korosuna girecek yeni üyeleri belirleyeceklerinin altını çizerek katılım gösteren herkese teşekkür etti.
Özfırat:” Bizleri bekleyen yoğun 2020 yılı konser programlarımız için yeni katılımlar ile daha da güçlenecek olan koromuzda çalışmalarımıza hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:21:57   

04-06 YAŞ ÖĞRENCİLERİNDEN TANITIM STANDI

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla 04-06 yaş Kur'an kursu öğrencileri tanıtım standı açtı.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesi Fatih Okumuş ve İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak, düzenlenen kutlama programı çerçevesinde 04-06 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri tarafından Alışveriş Merkezlerinde açılan tanıtım standının açılışını yaptı.
İl Müftüsü Kavillioğlu’nun yaptığı açış konuşmasının ardından Kurul üyesi Fatih Okumuş’un yapmış olduğu dua ile kurdela kesilerek tanıtım standını gezdiler.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:16:11   

HK ELİT YAPI-İNŞAAT, SEKTÖRÜNDE İDDİALI

Genç ve dinamik İnşaat Mühendisi Hakan Kahramanoğulları’nın İç Mimar Hikmet İnan’la ortağı olduğu HK Elit Yapı-İnşaat, sektöründe emin adımlarla yükselmeye devam ediyor.
Mustafa Kemal Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun olan Hakan Kahramanoğulları, Cebrail Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Numanoğlu Apt. altı Muradiye Camisi karşısında bulanan ofisinde yapı inşaat ve içmimar sektöründe hizmet veriyor.
Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin ile Antakya’nın renkli simalarından Abbas Timurlenk, Hakan Kahramanoğulları’nı ziyaret ederek Hatayspor’un Bordo-Beyaz atkısını takdim etti. 
Hakan Kahramanoğulları’na hayırlı işler dileyen Ergin ve Timurlenk, 13 Kasım Çarşamba günü saat: 20.00’de başlayacak Gündem Özel programına konuk olarak davet etti.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:13:46   

SİZLER MEMLEKETİN SİGORTASISINIZ


AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Samandağ ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi’nde muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Yeloğlu ile birlikte programa, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Murat Adal, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları ile çok sayıda Samandağ ve Antakya ilçelerine bağlı mahalle muhtarları ve vatandaş katıldı. 
Yaylacık Mahalle Muhtarı Lütfü Gök'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.
MUHTARLAR, VATANDAŞLARIN SESİ
Burada konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu; “Muhtarlarımız burada yaşayan değerli vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olmalıdır. Burada aynı çizgi üzerinde ittifakın değerli milletvekilleri ve değerli başkanları sizlerle beraber. Burada ne dertleriniz varsa çözüme kavuşturma konusunda elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Vatandaşlarımız zannetmesinler ki bir ihtiyaçları olduğu zaman siyaset kurumu bunu angarya görecek. Bizler her daim sizlerin yanındayız. Burada bizlere belirttiğiniz ihtiyaçların ve eksikliklerin tamamı sadece sizin değil tüm vatandaşları ilgilendiriyor. Sizler Muhtarlar olarak vatandaşlarımızın ihtiyacını bize ileteceksiniz bizlerde siyaset kurumu ve belediye olarak elimizden ne gelirse büyük bir zevkle yapacağız.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:09:36   

TED HATAY KOLEJİ, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANDI

TED Hatay Koleji ölümünün 81. yıl dönümünde eşsiz lider Ulu Önder’imizi görkemli bir törenle andı.
Tören alanında Ata’ya saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, öğrencilerin tek tek Atatürk’ü selamlayıp büstüne çiçek bırakmalarıyla devam etti.
Mehmet Özat Kültür Salonu’nda Genel Koordinatör ve Okul Müdürü Kenan Efe’nin anlamlı konuşmalarından sonra 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı şiirsel portre adlı çalışma heyecanla izlendi. 6. sınıf öğrencileri dünya liderlerinin Atatürk hakkındaki görüşlerini hem İngilizce hem de Türkçe olarak aktardı. 
Halk oyunlarına büyük ilgi duyan Atatürk, özellikle zeybek oynamada son derece başarılıydı. Bu düşünceyle 2. sınıf öğrencileri zeybek oyunuyla izleyenlere görsel şölen yaşattı. 
Bir Tutkudur Mustafa Kemal adlı şiiri öğrencilerden dinledikten sonra anma töreni Anıtkabir oratoryosuyla sona erdi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 15 saat önce / 12.11.2019 09:08:38