......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 276635
YORUM MANŞET
TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

TEKLİFİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLMemur Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar, hükümetin açıkladığı zam oranlarını kabul etmenin mümkün olmadığı belirterek “Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir.” dedi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, şube başkanları ve üyeleriyle birlikte sendika binasında yaptığı acıkmada yapılan zam teklifini kabul etmediklerini, yeni ve makul teklifler beklediklerini söyledi.
Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir diyen Memur-Sen İl Temsilcisi Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Hükümetin masaya sunduğu ilk teklif; “Güçlü Türkiye imkânsız”, “Büyük Türkiye anlamsız” ve “Yeni Türkiye gereksiz”  fikri sabitinde debelenenler dışında hiç kimsenin aklına yatmaz, gönlünü rahatlatmaz.  Hükümet; bu teklifin, Yeni, Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerini ve gerçeklerini yok sayanlara can suyu vermek, kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme kararından da açıkça vazgeçmek olduğunu görmelidir. Daha da önemlisi Hükümet, kalkınmayı önemsediğine, adaleti öncelediğine dair ispatı ve icraatı, toplu sözleşme masasına sunduğu yeni teklifle hem teyit hem de tescil etmelidir. 
Memur-Sen Konfederasyonunun ve yetkili sendikalarımızın toplu sözleşme teklifleri; teşkilatımız, üyelerimiz ve kamu görevlilerimiz tarafından duruma uygun, çözüme matuf, içeriği makbul, maliyeti ve mahiyeti makul teklifler olarak kabul gördü. 
Hükümetin masaya sunduğu 2020 ve 2021 yıllarında maaş ve ücretlere yansıtılacak artışlara ilişkin teklifini hatırlayalım; 2020 için % 3,5 + %3 ve 2021 için %3 + % 2,5… Bu oranlar; Hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu değil. Bu oranlar, Hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor. 5. Dönem Toplu Sözleşme masasına dün itibariyle sunulan Kamu İşvereni teklifi; “kamu görevlilerine büyümeden pay vermeme haksızlığı” sona ermesi gerekirken aksine “kamu görevlilerine bütçeden pay vermeme hastalığı” eklenme çabası olarak da görülebilir. 
5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Kamu İşvereninden gelen ilk teklifin anlamı; 2020 için yıllık toplamda  %6.60, 2021 için yıllık toplamda  %5.57 oranın da zam yapılması, iki yıllık toplamda ise  %12,54 oranında maaş ve ücretlere artış yansıtılmasını teklif etmektir. Biz, eski Türkiye’nin vehimlerinden beslenen değil Yeni Türkiye’nin güvenine yaslanan bir teklif istiyoruz. 
Türkiye’nin gücüne bizim kadar inanılırsa, Türkiye’nin büyüklüğüne bizim kadar itibar edilirse, 
Türkiye’nin yeni paradigmal çerçevesi bizim gibi anlaşılırsa; anlaşmamızda, adil paylaşmamızda, birlikte ve huzur içerisinde yaşamamızda çok daha kolay karşılanacaktır.
Biz, örgütlü gücümüzü yetersiz tekliflere tepki vermekten kaçınmayız. Fakat biz örgütlü gücümüz için değil hak ettiğimizi bize teslim edecek teklifleri takdir etmek için kullanmak istiyoruz. 
Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Türkiye’ye inanıyor ve Türkiye’nin gücüne itibar ediyoruz. 
Memur-Sen Hatay İl temsilciliği olarak ilimizdeki Memur-Sen teşkilatlarıyla birlikte toplu sözleşme sürecini yakından takip etmeye, bizleri memnun edecek her konuda destek, üzecek ve gerecek her konuda tepki vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. 
Diğer taraftan ilimizdeki parti yöneticilerinin, belediye başkanlarının özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin toplu sözleşme noktasında sorumluluk almalarını Hükümet kanadına yönelik baskı ve beklenti iradesi oluşturmak noktasında bizlerle birlikte hareket etmeleri çağrısında bulunuyoruz. 
Emeğin hakkının verilmesi noktasındaki niyet ve gayretlerimizde bereket, irade ve çalışmalarımızda örgütlü güçten neşet eden kudret temenni ediyoruz.” dedi.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?
Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama…  35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?Hatay’ın Türkiye topraklarına katılma kararının alındığı tarihi meclis binası geçtiğimiz ay Hatay Valiliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda otuz milyon liraya kamulaştırılmıştı. Bu gelişme kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Ancak, Meclis binasında Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet veren işletmeciye gönderilen tebligatta Ağustos ayı sonunda binanın boşaltılması istendi.

  Güneyler Grup adına konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Güney, restorasyonunu tamamlayıp 2009 yılında yeni haliyle hizmete açtıkları tesisin dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldığını hatırlatarak şu bilgilerde bulundu: ‘’Her ne kadar zamanlama ve yöntem hatalarının olduğunu düşünsem de aslında bizler kamulaştırmaya karşı değiliz; Zira şehrin simgesel yapılarından biri olan bu özel binanın Devletimizin uhdesinde kalması beni ve vatandaş olarak herkesi mutlu etmiştir. Lakin gerek sözleşmemizden doğan müktesep haklarımızın iptali, gerekse işletme hakkımız olan 8 yıl gözetmeksizin 60 gün içinde tahliyemizin istenmesi, alternatif bir çözüm sunulmadan ve alternatif bir çözüm bulma müsaade süresi tanınmamış olması, 35 Çalışanımızın bu şekliyle işsiz kalacak olması, telafisi mümkün olmayan maddi manevi zararlar açacaktır. Bölge Milletvekillerimizin sürecin başından buyana “Sizleri Mağdur etmeyeceğiz” sözlerinin tahliyeye günler kala halen somut bir adım atılmamış olması en başta 35 çalışanımız ve ailelerini bu zor ekonomik şartların yaşandığı günlerde derin bir endişeye ve üzüntüye sevk etmiştir.

Bizlere, ‘Gidin bina sahibinden zarar ziyanınızı alın’ denildi. Gerekli davaları açtık lakin artık resmi muhatabımız Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’dır. Yaşanılan mağduriyetin biran önce giderilmesini istiyoruz. Bizler binanın kamulaştırılmasına tepki göstermiyoruz.

Bizler Şehrimizde sanatı yaşatıyor kafe kısmıyla insanların nezih bir ortamda sosyalleşmesini sağlayarak aynı zamanda istihdama katkı sağlıyoruz, yaşadığımız mağduriyete ve 35 çalışanımızın işsiz kalmasına tepki gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Basından duyduğumuz kadarıyla Valilik bu binayı Kültür Sanat Merkezi olarak işletecekmiş, bizler 10 yıldır zaten bu fonksiyon ile burayı işletiyoruz. Valiliğimizin himayelerinde işimizi yapmaya devam etmekten de mutluluk duyarız, böylelikle 35 çalışanımız da işsiz kalmamış olur.’’ dedi.

(Haber: S.Ergin)

HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

TOSYALI'YA GÖRKEMLİ KARŞILAMA

İskenderun Abacılı Yörük Türkmen Derneği (ABADER), tarafından Bekbele yaylası Çamlık Mevkinde bu yıl 5. yapılan şenliklere havanın yağışlı olmasından dolayı yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.
Yöre halkı ABADER şenliklerine katılan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı'ya görkemli karşılaşa yaptı.
ABADER şenliklerine İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Başkan yardımcıları Kemal Nadir Ünal, Ahmet Keskin, Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, İskenderun Abacılı Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mehmet Kılınç, Çok sayıdaki derneklerin başkanları, Mahalle muhtarları ve yöre halkı katıldı.
Şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile ABADER Başkanı Mehmet Kılınç günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı gösterilerde bulundu.
(Haber Merkezi)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:34:41   

REYHANLI’DA 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Reyhanlı ilçesi Gültepe Mahallesi’ndeki Asri mezarlıkta mezar taşlarını tahrip eden kişi ve kişileri bulmak amacıyla yapılan soruşturmada 6 kişi gözaltına alındı.
Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada mezar taşlarının kırılması ile ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.
Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Reyhanlı ilçemize bağlı Gültepe Mahallesi’ndeki Asri mezarlıkta 15 Ağustos 2019 günü meydana gelen mezar taşlarının kırılması olayı ile ilgili olarak emniyet güçlerince 6 kişi gözaltına alınmış olup soruşturma devam etmektedir.” denildi.
(Haber Merkezi)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:33:15   

TARAFTARLAR, HATAYSPOR’U YALNIZ BIRAKMADI

Yeni sezonun ilk maçını Bolu’da oynamak durumunda kalan Hatayspor’u Bordo-Beyazlı taraftarlar Altınordu karşısında takımını yalnız bırakmayarak 90 dakika boyunca destekledi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı 3 otobüsle Cumartesi akşamı Antakya’dan yola çıkan Hataysporlu taraftarlar, Pazar sabahı Bolu’ya ulaştı.
900 KM’lik uzun ve yorucu yorgunluğun ardından hem dinlenen hem de Bolu’yu gezen Bordo-Beyazlı taraftarlar maç saatinde de Bolu Atatürk Stadyumunda kendilerine ayrılan tribünde yerini alarak 12. Adam görevini yaptı.
Bu arada Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut ve tüm futbolculara sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar, 1-0 galibiyetle sonuçlanan maçın ardından takımla sevinci paylaştı.
Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, taraftarların Bolu’ya geliş gidişini karşılayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Destek Hizmetleri daire Başkanı Ramadan Sever ve emeği geçen tüm personele teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:29:02   

BAŞLANGIÇLAR ZOR OLUYOR

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Altınordu maçından sonra yaptığı açıklamada oyuncularını galibiyetten dolayı kutladı.
Başlangıçların her zaman zor olduğunu belirten İlhan Hoca, maçın seyir zevki açısından iyi bir maç olduğunu ifade ederek kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.
Topa daha fazla hakim olan taraf olduklarını söyleyen İlhan Hoca, yaptığı açıklamada “Ligin ilk maçını Altınordu takımı ile oynadık. Başlangıçlar gerçekten çok zor oluyor. Takımlar kendi ritimlerini bulmuş değil. BU her iki takım için de geçerli. Maçın ilk 20 dakikasında çok iyi başladık. Topu alan taraf, golü arayan taraf bizdik. Altınordu bu dakikalarda bekleyerek oynadı. İlk yarının geride kalan dakikalarında bizde bir tempo düşüklüğü, Altınordu takımında ise bizi zor durumda bırakacak baskınları yapmasına fırsatlar verdi. İlk yarının sonlarında oyunun hâkimi Altınordu takımı idi. İlk yarını sonlarında istediğimizi yapamadık.
İkinci yarı seyir zevki açısından çok güzel bir maç oldu. Top bir o kalede bir bu kalede oldu. Topa daha fazla hâkimdik ama Altınordu takımına çok fazla şans verdik. Kalecinin kurtardığı, direkten dönen toplar gibi. Allah bize yardım etti. 80. Dakikada attığımız gole maçı 1-0 kazandık. İlk maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Güzel başlamak önemli ama bu galibiyetle birlikte çalışmamız gereken bir sürü ayrıntı bize kaldı. Bunları gidermek açısından eksiklerimizi gördük. 
Oyuncularımı kutluyorum, buraya kadar gelen taraftarlarımızı da teşekkür ediyorum.” dedi
(Haber Merkezi)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:27:16   

İSKENDERUN MEYDAN SPOR TRANSFERE DOYMUYOR

2019-2020 Sezonunda Hatay 1. Amatör Küme'de mücadele edecek olan İskenderun Meydan Spor, yeni sezon öncesinde transfere doymuyor. İskenderun Meydan Spor, 4 futbolcuyu renklerine bağladı. Meydan Spor'un transferleri şöyle:Selami Arpaçayır (Sarıseki Spor), Burhan Şimşek (Belen Belediye Spor), Sefa Karabay (Körfez İskenderun Spor), İbrahim Sarp (Körfez İskenderun Spor)
(Haber Merkezi)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:25:48   

HATAYSPOR, CANER’LE GÜLDÜ

Sezonun ilk maçında Altınordu takımını 1-0 yenen Hatayspor, yeni sezona galibiyetle başladı. Antakya Atatürk Stadı zeminin yetişmemesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bolu’da oynatılan maçta Bordo-Beyazlılar, Caner Hüseyin Bağ’ın kafa golü ile maçı kazandı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatayspor yönetiminin hazır bulunduğu maçta Güneyin Yıldızı lige 3 puanla girmenin sevincini yaşadı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı 3 otobüsle Bolu’ya giden Bordo-Beyazlı taraftarlar, 90 dakika boyunca Hatayspor’a destek vererek galibiyette önemli pay sahibi oldu.
21. dakikada, Altınordu’nun atağında Hüseyin Atakan Üner’in defans arkasına gönderdiği topla buluşan Anıl Koç’un sağ çaprazdan çektiği şut kaleci Akın’da kaldı.
40. dakikada Anıl'ın pasında ceza sahası içinde müsait pozisyonda topla buluşan Okan'ın kötü vuruşunu kaleci Akın kurtardı.
42. dakikada gelişen Hatayspor atağında Sadi'nin ceza sahası dışından sert ve düzgün vuruşunda top direkten döndü.
75.dakikada Altınordu atağında Anıl’ın pasında Ersel'in kaleci ile karşı karşıya müsait pozisyonda yaptığı vuruşta top direkten döndü.
80. dakikada Furkan'ın sağ kanattan açtığı ortaya arka direkte Caner Hüseyin'in kafa vuruşunda top ağlarla buluştu. 1-0.
Geride kalan dakikalarda sonuç değişmeyince Hatayspor, sezonun ilk maçını kazanarak galibiyetle başladı.
HAKEMLER: Cihan Aydın, Kemal Elmas, Hasan Hüseyin Tetik 
HATAYSPOR: Akın, Furkan, Yusuf, Sadi, Mesut, Selim (Dk. 73 Hamza), Rayane, Kubilay, Caner Hüseyin, Gökhan (Dk. 77 Barbosa), Mirkan (Dk. 90+3 Soner)
ALTINORDU: Erhan Erentürk, Kerim Alıcı, Kahraman Demirtaş, Sinan Osmanoğlu, Ravil Tagir
Oğulcan Ülgün, Hüseyin Atakan Üner, Egehan Gök, Okan Derici, Muhammed Mert, Anıl Koç
(Haber: S.Ergin)

5 gün, 11 saat önce / 20.08.2019 09:24:25   

ATSO’NUN GİRİŞİMLERİ SONUCU FİRMALAR RAHAT NEFES ALDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO’nun hızlı ve yerinde girişimleri olumlu sonuçlandığını belirterek firmaların rahat bir nefes aldığını söyledi.


Konunun çözümünde emeği geçen Komitelerimize, İNDER Yönetim Kurulu’na ve Odamız çalışanlarına teşekkür ediyorum diyen ATSO Başkanı Çinçin, açıklamasına şöyle devam etti: “Kamuoyunun da bildiği üzere 2018 yılının Ağustos ayında başlayan, piyasalardaki fiyat dengesizliği ve özellikle İnşaat Malzemeleri’ndeki fiyat artışları kamu ile inşaat işi yapan firmalarımızı oldukça olumsuz etkilemiştir. 
Bu kapsamda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile birlikte kamuoyunun bilgilendirilmesi için harekete geçtik. Tüm ülkede bu konuyu ilk kez gündeme taşıyarak Meslek Komitelerimiz ve Basın Mensuplarının katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirdik. 
Bu toplantının öncesinde bu konuyu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, T.C. Ticaret Bakanlığı’na, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'a ve sonrasında ise tüm Hatay Milletvekillerine Odamızca yazılar yazılmış, konunun çözümünün önemli olduğu tarafımızca bildirilmiştir. 
Antakya Ticaret ve Sanayi Odamızın bu girişimi Devletimiz organları tarafından değerlendirilmiş ve İnşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin talepleri doğrultusunda yeniden düzenlenmiştir. Bu konuda odamızın hızlı ve yerinde girişimleri olumlu sonuçlanmış ve firmalarımız rahat bir nefes almıştır. 
Konunun çözümünde emeği geçen Komitelerimize, İNDER Yönetim Kurulu’na ve Odamız çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.


3 hafta, 4 gün önce / 31.07.2019 16:01:35   

SANAT VE MANEVİYAT AŞKI!

Enes Yardımcı tarafından 2013 yılında Hatay'da kurulan sanat ve maneviyat ekibi 'Yrdmc Grup' çalışmalarına devam ediyor.

 

Hatay merkezli başlayıp Türkiye'nin birçok şehrine ulaşmaya çalışan ekip, katıldığı Uluslararası Kısa Film Yarışmasıyla da sesini duyurmaya çalışıyor.

Kardeşliği farklı bir açıdan anlatan Mes'ûl Filmi, yarışmaya katılan ve derece ile sonuçlandırılan filmlerden biridir. Medya İnteraktif tarafından yayınlanan filmin çekimleri Konya'da yapıldı.

Enes Yardımcı "Bizlere fayda sağlayacak projelerin çoğalması adına bizde elimizden geldiğince çalışıyoruz. Umarım sanatı ve maneviyatı doğru ve saf bir şekilde anlatan projeler çoğalır. Amatör veya profesyonel olsun, fark etmez. Yeter ki bu projelerin kıymeti bilinsin. Emeği geçen, reklam veren ve filmi izleyen herkese teşekkürler." dedi.

Filmi Youtube: Medya İnteraktif adresinden izleyebilirsiniz.


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 10:52:50   

Tarihi Meclis Binası Kamulaştırıldı Güzel Ama… 35 ÇALIŞAN İŞSİZ Mİ KALIYOR?

Hatay’ın Türkiye topraklarına katılma kararının alındığı tarihi meclis binası geçtiğimiz ay Hatay Valiliği’nin almış olduğu karar doğrultusunda otuz milyon liraya kamulaştırılmıştı. Bu gelişme kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Ancak, Meclis binasında Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet veren işletmeciye gönderilen tebligatta Ağustos ayı sonunda binanın boşaltılması istendi.

  Güneyler Grup adına konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Güney, restorasyonunu tamamlayıp 2009 yılında yeni haliyle hizmete açtıkları tesisin dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldığını hatırlatarak şu bilgilerde bulundu: ‘’Her ne kadar zamanlama ve yöntem hatalarının olduğunu düşünsem de aslında bizler kamulaştırmaya karşı değiliz; Zira şehrin simgesel yapılarından biri olan bu özel binanın Devletimizin uhdesinde kalması beni ve vatandaş olarak herkesi mutlu etmiştir. Lakin gerek sözleşmemizden doğan müktesep haklarımızın iptali, gerekse işletme hakkımız olan 8 yıl gözetmeksizin 60 gün içinde tahliyemizin istenmesi, alternatif bir çözüm sunulmadan ve alternatif bir çözüm bulma müsaade süresi tanınmamış olması, 35 Çalışanımızın bu şekliyle işsiz kalacak olması, telafisi mümkün olmayan maddi manevi zararlar açacaktır. Bölge Milletvekillerimizin sürecin başından buyana “Sizleri Mağdur etmeyeceğiz” sözlerinin tahliyeye günler kala halen somut bir adım atılmamış olması en başta 35 çalışanımız ve ailelerini bu zor ekonomik şartların yaşandığı günlerde derin bir endişeye ve üzüntüye sevk etmiştir.

Bizlere, ‘Gidin bina sahibinden zarar ziyanınızı alın’ denildi. Gerekli davaları açtık lakin artık resmi muhatabımız Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’dır. Yaşanılan mağduriyetin biran önce giderilmesini istiyoruz. Bizler binanın kamulaştırılmasına tepki göstermiyoruz.

Bizler Şehrimizde sanatı yaşatıyor kafe kısmıyla insanların nezih bir ortamda sosyalleşmesini sağlayarak aynı zamanda istihdama katkı sağlıyoruz, yaşadığımız mağduriyete ve 35 çalışanımızın işsiz kalmasına tepki gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Basından duyduğumuz kadarıyla Valilik bu binayı Kültür Sanat Merkezi olarak işletecekmiş, bizler 10 yıldır zaten bu fonksiyon ile burayı işletiyoruz. Valiliğimizin himayelerinde işimizi yapmaya devam etmekten de mutluluk duyarız, böylelikle 35 çalışanımız da işsiz kalmamış olur.’’ dedi.

(Haber: S.Ergin)


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 10:08:45   

SAADET’TEN BAŞKAN SAYIN’A ZİYARET

Saadet Partisi heyeti Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük ve Saadet Yayladağı Adayı Serkan Uğraş, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın’a tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Yayladağı’na yağacağı projelerinden bahsetti.

Seçim sürecinde söz verdiği projelerinin hepsinin gerçekleşebilecek projeler olduğunu dile getiren Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Yayladağı’nda bu yıl 3 bin ton çilek, 750 ton da mantar hasadının yapıldığını söyledi. İlk büyük projesi olarak Devrent’e ormanın dokusu bozulmadan Yayladağı’na ait taşlarla büyük uluslararası aba güreşi alanı yapacağın ifade eden Sayın, 15 ilçenin ismini vereceği kamelyalar, teras kahvaltı alanları ile turizme katkı sağlayacak bir proje olduğunu kaydetti. Sanayi sitesi projesinden de bahseden Başkan Sayın, ayakları yere değmeyen projesinin olmadığını belirterek bunları hayata geçirmeye başladığını söyledi.

ÇALIŞKAN: İLÇE HİZMETE AÇ

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da Mustafa Sayın’ı seçim galibiyetinden dolayı tebrik ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan birlik beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, Yayladağı’mızın ve ilimizin pek çok sorunları olduğunu belirterek, milli görüş belediyeciliği konusunda birikimlerini paylaşacaklarını ifade etti.

Çalışkan, zor bir sürecin başkanımızı beklediğini, ilçenin hizmete aç olduğunu dile getirerek yapılacak çalışmalarda başarılar diledi. 


3 hafta, 5 gün önce / 30.07.2019 10:07:34