......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:201
Haftalık:1448
Aylık:5587
Toplam:83829

Diksiyon eğitiminde yeni dönem başlıyor

Yazar : Yönetici | Tarih : 2 yıl, 7 ay önce / 01.10.2012 11:34:41 | Görüntüleme : 246


Antakya Rotary Kulübü ve Antakya Ticaret Borsası işbirliği ile diksiyon eğiminde yeni dönem başlıyor. Katılımcı olarak başvuruda bulunmak isteyenler için son gün 5 Ekim Cuma günü olacak.

Antakya ve çevresinde yedi yıldan bu yana büyük ilgi gören 'Tülin Erduran'ın Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitimi Seminerleri' geçen dönem olduğu gibi bu dönem de Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Rotary Kulübü işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Antakya Ticaret Borsası'nın yeni Çok Amaçlı Salonunda 6 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek törenle başlayacak olan eğitim seminerleri on hafta sürecek ve 'Katılım Belge Töreni'yle sona erecek.

Antakya Rotary Dönem Başkanı Tülin Erduran önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da hem eğitim koordinatörlüğü hem de eğitmenliğini gönüllü olarak yaptığı Diksiyon Seminerleri'nde uygulamalı yöntemlerle; SesNefes Eğitimi, Türkçe FonetikBeden Dilini de içeren Sözel İletişim Becerileri, Etkileyici İletişim, Hitabet, Topluluk Önünde Konuşma ve Sunuş Yöntemleri gibi konularda eğitim verecek.

Katılımcı olarak başvurmak isteyenlerin 5 Ekim Cuma gününe kadar Antakya Ticaret Borsası birinci katında hazırlanan bölümde kayıt yaptırmaları gerekiyor. Ayrıntılı bilgi 0536 600 61 81 numaralı telefondan alınabilir.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: ''Eğitim faaliyetlerine destek vermek manevi görevlerimizin en önemlisidir.Antakya Ticaret Borsası ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitime yönelik projelerini her zaman takdirle karşılamaktadır. Geçen yıl yönetim olarak, büyük önem arz eden bu eğitime toplumun her kesiminin rahatlıkla katıldığını ve çok yararlandığını gözlemledik. Antakya Rotary Kulübü'nün 'Tülin Erduran'ın Doğru ve Güzel Türkçe Konuşma Eğitimi Seminerleri'yle toplumun önemli bir ihtiyacını karşılanmasına verdiği hizmeti desteklemekten memnuniyet duymaktayız.

Gün geçtikçe yabancı kelime ve kalıpları kullanma özentisi, anlatım bozuklukları gibi birçok nedenlerle Türkçemiz kan kaybetmekte, insanlar konuşurken birbirini anlamakta giderek güçlük çekmekte, Türkçe’nin doğru ve güzel kullanılmasına duyulan ihtiyaç daha da artmaktadır.

Bu vesileyle Antakya'da bugüne kadar birçok toplum hizmetinde özverili çalışmalarını takdirle izlediğimiz değerli Öğretim Görevlisi Tülin Erduran'ı; bu etkinlikte gerek Antakya Rotary Kulübü Başkanı, gerekse eğitim koordinatörü ve seminer eğitmeni olarak üstleneceği görevlerden dolayı kutlar, katılımcılara başarılar dileriz” dedi.

(Haber Merkezi)

YAZARLARIMIZ