......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261452

Gülmeyen çocukların yüzlerine tebessüm

Yazar : | Tarih : 4 yıl, 6 ay önce / | Görüntüleme : 1945
Gülmeyen çocukların yüzlerine tebessüm Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi, hastane ziyaretleri kapsamında gülmeyen çocukların yüzlerine tebessüm bırakabilmek amacında olduğunu belirtti.

            Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi Başkanı Ömer Faruk Kural, kendisinin de bir lösemi hastası olduğunu, hastanelerde yatan hastaları ziyaret etmeyi kendilerine görev edindiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Bir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) ekibi olarak her haftaki hastane ziyaretlerimizi aksatmadan devam etmeye daimi gayret gösteriyoruz.

            Bizler çoğumuz lise son sınıf öğrencileri olarak sosyal sorumluluk projesini kendimize gerçek bir sorumluluk olarak kabul edip en azından haftada bir defa hasta yatan kardeşlerimize moral vermeyi kendimize görev edinmişiz. Hastane ziyaretinde susmayan çocukları tebessümlerle susmalarını görmek, gülmeyen çocukların yüzlerinde tebessüm bırakabilmek, bizi sabırsızlıkla bekleyen çocukların biz gelince yüzündeki mutluluğu görebilmenin bizlere verdiği mutluluk tarif edilemez.

            Ben BİTEBİMUV ekibi başkanı olarak Adana Balcalı Hastanesinde Çocuk Onkoloji Servisindeki lösemi hastasıyım. Lösemiyi atlattım ve şimdi ilik nakli sonrası kronik dermoid graft versus host hastalığımın tedavisini çocuk onkoloji servisinde ilk defa bende uygulanan 2 haftada bir gidip 2 seans şeklinde Fotoferez (A-ferez) tedavisi görüyorum. Tedavim yaklaşık 6 ay yahut duruma göre 12 ay sürebilirmiş. Allah'tan iyileşeceğim konusunda umudumu kesmiyorum aksine her şeye rağmen tevekkül edip tebessüm ediyorum.

            Zorlu tedavi sürecinde hastaları yalnız bırakmayıp onları ziyaret etmek beni daha çok mutlu ediyor. Bu zamanda benim ve hastaların dualara çok ihtiyacı var en azından dualarınızla bizlere manevi destek olabilirsiniz. Bize destek olarak bazı eksiklerimizi tamamlayan Her şey bir gülücük için ekibine, Tuğba E. , Soner T. ve gönüllü güzel insanla-ra teşekkür ederiz.” dedi.

(Haber Merkezi)