......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 284316

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hatay Mesajı

Yazar : | Tarih : 6 ay, 2 hafta önce / | Görüntüleme : 378
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hatay MesajıHATAY, ANADOLU MOZAİĞİNİN MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Temmuz Hatay’ın anavatana katılmasının yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı mesajda “Türkiye Cumhuriyeti’nin barışçı ve akılcı politikaları sonucu elde ettiği en büyük kazanımlarından biri olan Hatay, farklı dinlerin, farklı kültürlerin iç içe, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşadığı, Anadolu mozaiğinin en önde gelen merkezlerinden biridir” dedi.

Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajına şöyle devam etti: “Hatay’ın 80 yıl önce anavatanla bütünleşmesi, kaderini Türkiye’nin kaderiyle birleştirmesi, siyasi ve diplomatik alanda ülkemizin saygınlığını ve etkinliğini artıran bir karar olmuştur.

Kendi hür iradesiyle Anavatanla kucaklaşmayı tercih eden Hatay, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü güçlendirmiş; barış içinde yaşama, birlik ve beraberliğimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolü olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin barışçı ve akılcı politikaları sonucu elde ettiği en büyük kazanımlarından biri olan Hatay, farklı dinlerin, farklı kültürlerin iç içe, kardeşçe ve hoşgörüyle yaşadığı, Anadolu mozaiğinin en önde gelen merkezlerinden biridir.

Bu düşüncelerle Hatay’ın anavatana katılmasının yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)