......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261451

BİR KALEMLE DÜNYA DEĞİŞİR

Yazar : | Tarih : 2 yıl, 5 ay önce / | Görüntüleme : 990
 BİR KALEMLE DÜNYA DEĞİŞİRBir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTEBİMUV) Başkanı Ömer Faruk Kural, köy okullarına yardım amaçlı “Bir Kalemle Dünya Değişir” projesini başlattıklarını belirtti.

Toplamış oldukları yardımların İstanbul’da proje için tahsis edilen depoda saklandığını belirten BİTEBİMUV Başkanı Kural, anlaştıkları kargo şirketi ile yola çıktığını ifade etti.

Bir Tebessüm Bin Mutluluk Gönüllüleri olarak 2013 yılından 28 Ağustos 2016 tarihine kadar 198 faaliyet gerçekleştirmiş olup Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul illerine yayılmış durumdayız. Diyen Kural, açıklamasına şöyle devam etti: “Gönüllülerimiz gün geçtikçe olağan üstü şekilde artmakta olup birbirimize sımsıkı bağlanarak birlik olmaktayız. Birliğimizin sonucunda köy okullarına yardım amaçlı yeni bir proje başlatmış bulunmaktayız. Projemizin adı "Bir Kalemle Dünya Değişir" yardım yapacağımız ilkokulumuz Zonguldak Kilimli Çatalağzı Gaziosmanpaşa İlkokulu olacaktır.

Başlatmış olduğumuz projede yolda gelecek yardımlar haricinde 40 adet mont 40 adet kız ve erkek ayakkabıları 40 çift bere ve eldiven giyecek yardımı topladık. Kırtasiye türü yardım olarak ise 100 adet kurşun kalem 100 adet silgi 152 adet altışarlı kuru boyalar, 100 adet ufak boy defter ve 50 adet büyük boy defter toplamış bulunmaktayız. Toplamış olduğumuz yardımlar İstanbul'daki proje için tahsis edilen geçici depomuzda saklanıyor ve anlaştığımız kargo şirketi yola çıktı. Bir Tebessüm Bin Mutluluk BİTEBİMUV İstanbul Temsilcimiz Sibel Toros Demirtuna ise 3 Eylül Cumartesi günü Zonguldak Kilimli Çatalağzı beldesinde olacaklar. Temsilcilerimizi Kızılay Çatalağzı Şube Başkanı Nevzat Ay ve Ekibi, 7 Köy Muhtarı ve Okul müdürü İsmail Üzülmez karşılıyor olacak. Toplanılan yardımlardan öğrenciye gerekli olan kırtasiye vb. araç gereçler Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu müdürü İsmail Üzülmez'e teslim edilecek. Geriye kalan giyecek yardımları 7 muhtarın tespit ettiği yardıma muhtaç ve babası maden ocaklarında vefat etmiş ailelere teslim edilecektir. İkinci etaptaki yardım için tekrardan duyarlı halkımızdan bir kalem dahi olsa yardımlarını bekliyor olacağız. İkinci etaptaki gelen yardımları 23 Eylül ile 2 Ekim arasındaki bir tarihte ulaştırmayı ümit ediyoruz. Halkımız Zonguldak'taki muhtaç öğrenci ve aileler için ulaştırmak istediği yardımları projemiz için geçici olarak tahsis edilen adresimize "Sanayii Mah. 1646. sok. no:7 Kiptaş Esenyurt 3. Etap. Başak Konutları A/11 Blok. Daire 1 Esenyurt İstanbul" adresine 23 Eylül'e kadar gönderebilirler. Yardım konusunda iletişime girmek isteyenler İstanbul temsilcimiz Sibel Toros Demirtuna ile 0542 401 1164 numarası ile irtibata girebilirler. Ayrıca yapmış olduğumuz faaliyetleri halkımız www.bitebimuv.com web adresimizden ve sosyal medya aracılığıyla takip edebilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)