......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 272841

HATAY’IN GURURU NEŞE MERCAN

Yazar : | Tarih : 3 yıl, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 1752
HATAY’IN GURURU NEŞE MERCANHatay’ın gururu olan görme engelli Türkiye’nin Milli Goolbaal sporcusu Neşe Mercan Türkiye’nin umudu olmaya devam ediyor.

09-16 Eylül tarihleri arasında Rio’da yapılacak Paralimpik Görme Engelliler Goolbaal Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek Türk Milli Takımında görev alan İskenderunlu Neşe Mercan Milli takım kampında çalışmalarına devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından kendisine özel olarak hazırlanan “Hatay’ın Gururu – Türkiye’nin Umudu Neşe Mercan” pankartıyla Hatay’ın her köşesine gururla afişleri asılan Neşe Mercan Ankara’daki Milli takım kampında arkadaşlarıyla olimpiyatlara hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Neşe Mercan’ın ailesine ziyarette bulundu. İskenderun Denizciler mahallesindeki evlerindeki Mercan ailesi, kızlarından gurur duyduklarını, Rio Olimpiyatlarında ise kızlarından ve takım arkadaşlarından büyük başarılar beklediklerini iletti.

Milli Takım Kampında bulunan Neşe Mercan yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu fakat çok iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek bu olimpiyatlardan mutlaka başarı beklediğini ifade etti.

Mercan ayrıca, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)