......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261447

Toplumdan destek bekliyoruz

Yazar : | Tarih : 3 yıl, 10 ay önce / | Görüntüleme : 1476
 Toplumdan destek bekliyoruz 2013 yılının Mayıs ayında Ömer Faruk Kural tarafından kurulan Bir Tebessüm Bin Mutluluk ekibi iki yaşını bitirdi.

            Her hafta hastane ve huzurevi ziyaretleri ile hastalara moral kazandıran Bir Tebessüm Bin Mutluluk Ekibi Başkanı Ömer Faruk Kural, amaçlarının bilinçli gençler olarak toplumumuzda iyiliklere öncülük edip farkındalık oluşturmak amacıyla elinden geleni yapmak olduğunu söyledi.

            Duyarlı toplumdan destek beklediklerini belirten Kural, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “Kuruluşundan itibaren her hafta Cuma ve Cumartesi günleri hastane ziyareti özel günlerde huzurevi ziyareti ve Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti düzenlemektedir. Şimdiye kadar toplamda 100 den fazla ziyaret gerçekleştirilmiş olup 2500 den fazla hastaya moral ve motivasyon sağlayarak tebessümlerine vesile olup daha çabuk iyileşmelerine katkı sağlamıştır. Ziyaretlerimizin kayıtları www.bitebimuv.com adresinde gösterilmektedir.

            Bizler bilinçli gençlerden oluşup ekibimizin çoğu sağlığı yerinde olup ve bir kısmımızda hastalıkla savaşmakta olduğu halde hastalara moral vermeyi hedeflemişiz. Başta başkanları olarak ben 7 seneden beri lösemi hastalığıyla ve ilik nakli sonrası (KGVHT) hastalığıyla savaşıyorum. Zekican kardeşimiz 6 aylıkken Talasemi Major hastalığı konulmakta olup her ay 2 ünite kan almaktadır. Cansu kardeşimize 3 aylıkken orak hücre anemisi tanısı konulmuş ve ağrıları bellisiz şekilde gelmekte olup bazı zaman hastanede yatmak zorunda kalıyor. Ama bizler çok mu çok mutluyuz çünkü kendi sağlığımıza dikkat ederek hastaların mutlu olmalarına vesile olmak için hastane ziyaretleri yapıyoruz onlar mutlu oluyor bizlerde onların tebessümleriyle mutlu oluyoruz.

            Sağlıklı olanlardan ekibimizden Ali, Yunus Emre, Fahri, Tuncay, Rabia ve Yasemin has kıdemli üyelerimizdir. İsmi yazılmayan ama gönülden gönüllü ekibimize saygılarım sevgilerim sonsuzdur. Biz bilinçli gençler olarak toplumumuzda iyiliklere öncülük edip farkındalık oluşturmak amacıyla elimizden geleni yapacağız. O yüzden duyarlı toplumumuzdan destek bekliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)