......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:156
Haftalık:1467
Aylık:5587
Toplam:83128
YORUM MANŞET
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Güvenlik toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, toplantıda akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda kesin ve kalıcı çözümler üretmek için yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Lekesiz, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızın ortak aklı ile hareket edilerek kararlı bir iradenin ortaya konulmasının önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantı; Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. Hasan Polat ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit'in konu ile ilgili sunumlarının ardından görüş, öneri ve düşüncelerin paylaşılması ile devam etti.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Halil Yücelen ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz<br>ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ


Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü ve beraberindeki Yönetim Kurulu heyeti, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz'ü makamında ziyaret etti.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ile Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, Kırıkhan ilçesinde esnafların sorunları ve çözümü hususunda istişarelerde bulundu.

Ayrıca Gülcü, önümüzdeki ayda yapılacak genel kurul çalışmaları için başarı dileklerinde bulunarak ; ''Çalışkan dürüst ve ilkeli bir dayanışmayı her zaman sağlayan sorunlarımıza anında çözüm bulan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'e teşekkür ederiz'' dedi.

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'de, Hatay Mahalle Muhtarları Başkanı Mahmut Gülcü ve Yönetim Kurulu üyelerine bu nezaket ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; ''Esnafın sorunlarını biliyorum. Sorunlarınızın çözümü için en kısa sürede yardımcı olacağım. Bu ziyaretinizden dolayı şahsım ve esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de
Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını dün Antakya Belediyesi eski binasında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Grubunun çoğunlukta olduğu Mecliste, 1. Meclis Başkanvekilliği'ne Kudret Özbakış, 2. Başkanvekilliğine ise Mustafa Özbolat oy birliği ile seçildi. Toplam yedi kişiden oluşan komisyonlarda dört üye AK Parti, iki üye CHP ve bir üye de MHP'den seçildi.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısında konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı meclisin 5 yıl süre ile gerçekleştireceği çalışmaların Hatay'a, demokrasiye ve siyasi partilere hayırlı olmasını dileyerek “Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Hatay'ın dokusuna, ruhuna ve medeniyet birikimine uygun geçmeli. Yapılacak olan işlerde önceliğin memleket kaygılarını ve hizmeti düşünerek yapılması gerekir” dedi.

Konuşmanın ardından Meclis Başkanvekilliği, katip üyeleri ve encümen üyeleri seçimleri yapıldı. Meclis Başkanvekilliği'ne AK Parti'li Kudret Özbakış ve Mustafa Özbolat seçilirken, katip üyeliğine ise yine AK Parti'li Ahmet Okay ve Halil Polat seçildi. Encümen üyeliği seçiminde ise AK Parti'li Cengiz Yıldız, İbrahim Güler, Numan Bölükbaş, Selçuk Umran ve Ahmet Ak seçildi.

8 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında komisyonlar toplam 7 kişiden oluşurken bu sayının 4'ü AK Parti'li, 2'si CHP'li ve 1'i de MHP'li meclis üyelerinden oluştu. Gündem maddeleri arasında yer alan “Antakya Belediyesi 2013 Mali yılı faaliyet raporunun görüşülmesi” “Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi” ve bu maddeye bağlı olarak “HAT-SU Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi” ret oyu alarak komisyona gönderildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı'nın oylamanın kabul edilmesi için yoğun çaba harcadığı Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi maddesi AK Parti'li Meclis grubu tarafından ısrarla ret edildi ve komisyona gönderilmesi talebi üzerine çoğunluk AK Parti'de olması dolayısı ile oy birliği ile incelenmek üzere komisyona gönderildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 21 Nisan Pazartesi Günü saat 16:00'da toplanmak üzere kapandı.

(Haber: Hasan Kaya)

KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI
KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI

KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI

30 Mart Mahalli İdareler seçiminde Antakya Belediye Başkanı seçilen İsmail Kimyeci'ye rekor oranda ziyaretçi akını devam ediyor. AK Parti Hatay İl Teşkilatını kabul eden Kimyeci, ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i ağırladı. Akşam mesai saati bitimine kadar devam eden ziyaretler rekor düzeyine yetişti.

Dün, AK Parti Hatay İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu, Antakya Belediye Başkanlığına yeni seçilen Mimar İsmail Kimyeci'ye görevinde başarılar diledi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu ve beraberindeki heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 'Yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duydum. Antakya Belediye Başkanı olarak kentin her noktasına meclis üyelerim ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte hareket ederek lazım olan hizmetleri sunacağız' dedi.

KİMYECİ: ANTAKYA'NIN TARİHİ KİMLİĞİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve MKÜ Vakfı Başkanı Ali Özbuğday da Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kimyeci, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Ali Özbuğday ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış oldukları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Rektör Güder, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin her açıdan Antakya Belediyesi'nin yanında olduğunu ve her konuda yardıma hazır olduklarının altını çizdi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Antakya'nın tarihi kimliğini ön plana çıkarma noktası ile kent insanına yapılacak diğer hizmetlerde bilimsel verilerden yararlanmak üzere Hatay MKÜ'ye de görev düşeceğini ve bu konuda konunun uzmanları ile dirsek temasına geçilerek hareket edileceğini söyledi.

(Haber: Hasan KAYA)

Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı
ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ
Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı
ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı<br>ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ


Antakya Belediye Meclisi ilk toplantısını Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci başkanlığında gerçekleştirdi. Eski İl Özel İdaresine ait toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Kimyeci, şehrimizi geleceğe taşımada en güzel kararları birlikte alacaklarını söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasında şu görüşlere yer verdi; 'Birçok hizmetleri inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. Makamlar gelip geçicidir, geride yaptığımız güzel eserler güzel noktalara attığımız imzalar kalıcı olacak. Şehrimizin tarihi dokusunu öne çıkartan aynı zamanda Antakyamızı geleceğe taşıyan temiz, pırıl pırıl bir şehir oluşmasını sağlamaktır. Kentimizin sahip olduğu tarihi dokuyu ön plana çıkartan birçok projemizi sizlerle birlikte adım adım karar altına alarak hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz. O yüzden bu güzel meclisimizin Antakyamızı geleceğe taşımada en güzel kararları birlikte alacağı inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bu güzel toplantımızın Antakyamız, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum'.

Bu konuşmanın ardından CHP grubu adına söz alan Mehmet Güzelmansur konuşma yaptı. Güzelmansur konuşmasında, 'Başta başkanımız sayın İsmail Kimyeci olmak üzere AK Parti, CHP ve MHP'li tüm meclis üyesi arkadaşlarımı şahsım ve grubum adına yürekten kutluyor, başarılar diliyorum. Temennimiz daha refah bir Antakya daha modern bir Antakya, daha yaşanabilir bir Antakya'dır. Yapıcı bir muhalefet sergiliyor olacağız. Şehrimize olumlu katkı sağlayan her kararı ve sözü destekleyip alkışlayacağımızı grubum adına belirtmek istiyorum' şeklinde konuştu.

Meclis toplantısında yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Meclis üyelerinin yaptığı seçimler sonrasında Meclis 1. Başkan vekilliğine Mahmut Tansal, 2. Başkan vekilliğine Aynur Karaçete, Katip Üyeliklerine Zafer Türkoğlu, Faruk Otuzbir, Encümen Üyeliklerine Ömer Ercin, Halil İbrahim Toysal ve Hikmet Hatunoğlu, İmar Komisyonu üyeliklerine Rüstem Konak, Armağan Teköz, Hikmet Bilgin, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Abdulşükür Mert, Ayhan Özat ve Hüseyin Yılmaz seçildi.

(Haber Merkezi)

HAİN SALDIRI KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay'ın Reyhanlı İlçesinde meydana gelen hain saldırıyı kınadı, terörü lanetledi.

Başkan Savaş, Reyhanlı İlçesinde meydana gelen patlamalarda onlarca vatandaşımız hayatını kaybettiği ve yaralandığı bu hain saldırı sonrasında hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların durumu ile yüreklerin dağlandığını ve derin bir üzüntü duyulduğunu ifade ederek, “Bu alçak saldırı Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Türk Milleti'nin birlik ve beraberliğine yönelik olarak yapılmıştır. Bu hain saldırı şehrimizde var olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını asla etkilemeyecektir. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bu hain saldırının Hatay'da ki barış ve hoşgörü ortamını bozmanın aksine halkımızı daha fazla birleştireceğine inandığını dile getiren Başkan Savaş, “Hatay insanı bu tür provokatif saldırılara itibar etmeyecek kadar sağduyuludur. Bu hain saldırı Ülkemizin, memleketimizin Milli Birlik ve Beraberliği ile Kardeşlik duygularını bozamayacak, halkımızın barış ve huzuru koruma konusundaki kararlılığını arttıracaktır” dedi.

Başkan Savaş, hain saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 11 gün önce / 14.05.2013 11:23:27   

HABİB-İ NECCAR ÇEVRESİ ANTAKYA'YA YAKIŞACAKHabib-i Neccar Cami'nin çevre düzenlemesi, kültürel ve tarihi değerine yaraşır bir şekilde etrafındaki niteliksiz yapıların sökülerek siluetinin ortaya çıkarılması kapsamında yapılan kamulaştırma çalışmaları bu ay tamamlanıyor.

Habib-i Neccar Cami'nin kültürel ve tarihi değerine yaraşır bir şekilde etrafındaki niteliksiz yapılar sökülerek silueti ortaya çıkarılacak. Çevresindeki tarihi yapıların ise fen ve sanat kurallarına uygun bir şekilde restore edilecek ve kamunun hizmetine sunulacak.

Camii koruma alanı sınırı içine giren 6 adet parsel üzerindeki toplam 2.849 m2 alanda, 18 adet işyeri ve 9 adet konutun kamulaştırma işlemleri bu ay bitirilecek.

İlk aşamada, malikleri ile uzlaşma sağlanan 2.233 m2 sahalı üç adet parselde; 14 adet işyeri, 6 adet konut kamulaştırılarak, tapuları Vakıflar Genel Müdürlüğü adına tescil ettirilmiş.

Malikleri ile uzlaşma sağlanamayan, toplam 616 m2 alanlı diğer 3 adet parsel üzerindeki 4 adet işyeri ile 3 adet konutun ise kamulaştırma işlemleri bu ay Mayıs'ta bitirilerek kamulaştırma çalışmaları tamamlanmış olacak.

Kamulaştırma işlemleri bitirilip meydan düzenlemesi yapıldığında Habib-i Neccar Camii Meydanı camiye ve Antakya'nın tarihi kültürüne yaraşır bir hal alacak

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Habib-i Neccar Camii çevre düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada; “2012 yılı içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yaptığı önemli çalışmalardan birinin de Habib-i Neccar Camii'nin etrafındaki sonradan yapılmış ve ilimizin mimari dokusuna uygun olmayan yapıların kamulaştırılarak ortadan kaldırılması çalışması. Bu önemli bir çalışma ve az bir bölümünün kamulaştırılması kaldı. Bu ay içinde tamamlanacağını ümit ediyorum. Bir taraftan restorasyon çalışmaları başladı, binalara doğru fonksiyonlar yüklenilmek suretiyle bir taraftan tarihe olan borcumuz ödenmiş olurken, diğer taraftan da onları günlük hayatın içerisine çekip yaşanılır kılacağız aynı zamanda ilimizin kültür ve inanç turizmine de katkı yapmasını sağlamış olacağız.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)

11 ay, 11 gün önce / 14.05.2013 11:24:51   

Saray Organizasyona tam notGeçtiğimiz Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesinde yapılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası genel kurulunda ikram hizmetini üstlenen Saray Organizasyon görevini başarıyla tamamladı.

Tevfik Akar'ın sahibi olduğu Saray Organizasyon, yılların deneyimi ve tecrübeli elemanlarıyla yüzlerce kişiye yiyecek ve içecek ikramını kusursuz yaparak kongreye gelen üyelerden tam not aldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren çay, kahve, su ve diğer ikramları düzenli şekilde genel kurula gelen konuklara servis yapan Saray organizasyon, bir önemli görevi daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Tevfik Akar'ın bizzat başında yer aldığı servis hizmetlerde görev yapan tüm elemanlar, saatlerce süren işlerini iyi yaparak görevlerini başarıyla tamamladılar.

(Haber: Sadullah Ergin)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:00:39   

Miniklerden duygulandıran gösteriAta Koleji ana sınıfı öğrencileri hazırladıkları Anneler Günü gösterisi ile hem duygulandırdı hem de coşturdu.

Yaşlarından daha büyük bir görevi başarıyla yerine getiren ana sınıf öğrencileri gösterdikleri performansla adeta herkesi şaşkına çevirdi.

Ata Koleji ana sınıflarının hazırladığı Anneler Günü gösterisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir beğeni ile izlendi. Miniklerin başta 'Atatürk' olmak üzere, diğer gösterilerdeki performansları velileri hem coşturdu, hem duygulandırdı hem de şaşkına çevirdi.

Ata Koleji yönetiminden yapılan açıklamada “Yaşlarının üzerindeki gösterdikleri titizlik ve başarılarından dolayı başta minik öğrencilere, yönetim kurulu üyelerine, idarecilerine, öğretmenlerine ve kolej ailesine teşekkür ederiz” denildi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:04:19   

Yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacakAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Umut Yolu Derneği tarafından düzenlenen gıda ve giyim kermesinin açılışını gerçekleştirdi.

Gıda ve giyim kermesinden elde edilecek gelir ile yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacağı belirtildi.

Umut Yolu Derneği Başkanı Alev Çağlar, bu kermesi yardıma muhtaç olan öğrencilere burs sağlamak amacıyla düzenlediklerini ifade ederek, destek veren herkese teşekkür etti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kermesin hayırlı uğurlu olmasını ve yardıma muhtaç öğrencilere fayda getirmesini temenni ederek, bol kazançlar diledi. Başkan Savaş, dernek yetkililerini bu anlamlı kermesi düzenlemelerinden ötürü tebrik ederek kitap armağan etti.

Giyim ve gıda üzerine açılan kermes büyük ilgi gördü. 19 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan kermesten elde edilecek gelir ile yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacağı ifade edildi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:05:19   

Lütfen sağduyulu olalımHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçesinde millet olarak hepimizi derinden yaralayan elim olayda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Lekesiz, taziye ziyaretleri kapsamında; merhum Turgay Güdük, M.Ali Şamlıoğlu, Fehmi Karaca, Ahmet Hamdi Bozkaya, Selim Arslan ve Mehmet İri'nin ailelerini ayrı ayrı ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Vali Lekesiz, taziye çadırında yaptığı konuşmada, farklılıklarımızı birbirine hasım etmek isteyenler olabilir, lütfen sağduyulu olalım diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Akrabalık ilişkilerimizin, tarihi bağlarımızın bulunduğu Suriyelilere de, ülkelerinde yaşanılan olumsuzluklardan dolayı bize sığındıklarında kapılarımızı açtık. İnsani gerekçelerle ilimizde geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle bizim Reyhanlılı, Hataylı hemşehrilerimizin birbirine düşmesini isteyenler olabilir, lütfen bu kışkırtmalara gelmeyelim. Bu hadiseyi yapanlar başka yerlerle irtibatı olan maalesef kendi vatandaşlarımızdır. Bunlardan 9'u yakalandı, konu ile ilgili çalışmalar tüm yönleriyle sürdürülmektedir. Önemli olan birlik ve beraberliğimizi bozmamamız ve bu tür oyunlara gelmememizdir. Bu zamana kadar gösterdiğiniz sağduyulu yaklaşımdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Hepimizin başı sağ olsun.' dedi.

Taziye ziyaretlerine; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Müftü Vekili Cafer Erol, bazı ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:05:51   

ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADIAntakya Belediyesi'nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, şehit aileleri Anneler Günü nedeni ile ziyaret edildi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ı temsilen, Antakya Belediyesi Protokol Sorumlusu Bayram Denk ve eşi Çiğdem Denk, şehit ailelerini anneler gününde ziyaret ederek, şehit annelerini yalnız bırakmadılar ve ellerini öperek çiçekler sundu.

Protokol Sorumlusu Bayram Denk, şehit ailelerine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ın selamlarını ileterek, şehit annelerinin anneler gününü kutladı.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit Ölçer bu anlamlı ziyaretten dolayı Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a şehit aileleri ve anneleri adına teşekkür etti.

Başkan Ölçer, ayrıca her zaman yanlarında olan ve kendilerini yalnız bırakma-yarak destek veren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a şükranlarını sunduklarını dile getirdi.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Hamit Ölçer ve şehit aileleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:06:18   

Acılar paylaşıldıkça azalırCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberindeki heyet, Hatay Valiliği'ni ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ziyarette yaptığı konuşmada 'Bu ülke terörden çok çekti. Bir daha çekmemeli, masum insanlar hayatlarını kaybediyorlar. Reyhanlı'da yaşanan olay da olmamasını istediğimiz bir olaydır. İnşallah bir daha bu tür olaylar yaşanmaz.' dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada yapılan bu saldırıda 50 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek “Acılar paylaşıldıkça azalır” dedi.

Vali Lekesiz açıklamalarına şöyle devam etti: Kılıçdaroğlu'nu ve heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, 'Olayın olduğu andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımız, Sayın Adalet Bakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve diğer Sayın Bakanlarımız arayarak hem acımızı paylaştılar hem de mağduriyetlerin giderilmesi için her türlü ilgi ve desteği gösterdiler. Bu anlamda, olaydan sonra arayan ve yapılabilecek bir şeyler olup olmadığını soranlardan biri de sizdiniz. Size ve şu an burada bulunan heyetinize ilginiz ve acımızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

Dili, dini, felsefi inancı, etnik kökeni ne olursa olsun insana yapılan bu tür saldırıları kınıyoruz.' dedi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:07:05   

SGK HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ'A ZİYARETSGK İl Müdürü Zekai Kalay ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Gerçekleşen ziyarete SGK İl Müdürü Zekai Kalay'ın yanı sıra, İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Memurlar Ramazan Eroğlu, Mustafa Tiyekli ve Nalan Göcmen katılım gösterdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Zakai Kalay her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftası nedeniyle Başkan Savaş'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade ederek, kutlama programı hakkında bilgi verdi.

SGK İl Müdürü Kalay, “Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. 2012 yılında en yüksek prim ödeyen 10 işyerimizin sahibini ziyaret ederek teşekkür plaketi vereceğiz, Prime Mall Antakya ve DSİ parkında stant açarak bilgilendirme çalışması yapacağız, Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarımıza hediyeler vereceğiz, MEB koordinasyonu ile ilkokullarda sağlıklı emeklilik hakkında bilgilendirme yapacağız, Öğrencilere dergi dağıtacağız ve meslek liselerinde bilgilendirme toplantısı yapacağız” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş sıcak bir ilgi ile karşıladığı konukları ile sohbet ederek, Sosyal Güvenlik haftasını kutladı ve SGK yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:07:50   

Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklarAK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci ve beraberindeki heyet, hafta sonu yaşanan menfur olay sonrasında yaşamlarını yitiren vatandaşların ailelerine giderek taziye ziyaretinde bulundu. AK Parti heyeti, bombalı saldırı sonrasında yaşamlarını yitirerek toprağa verilen 35 vatandaşın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, ilimiz genelinde var olan birlik, beraberlik ve dayanışma tablosunu bozmak isteyenlerin emellerine ulaşamayacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Reyhanlı ilçemizde yaşanan bu menfur olay sonrasında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara Allah'tan acil şifalar ve aileleri ile yakınlarına başsağlığı dilerim. Başta Reyhanlı ilçemiz olmak üzere ilimiz-de var olan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu kesinlikle bozulmayacaktır. İnsanları karşı karşıya getirmesi planlanan bu oyun hedefine ulaşmayacaktır. Yaşanan hain saldırı sonrasında Reyhanlı halkına, başsağlığı dilerim” dedi.

Kimyeci Başkanlığında oluşan heyette İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Merkez İlçe Başkanı Av.Emrullah Gülen, Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, ilçe başkanları ve İl yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 10 gün önce / 15.05.2013 11:09:11   

YAZARLARIMIZ