......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:235
Haftalık:1481
Aylık:5627
Toplam:83909
YORUM MANŞET
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı<br>Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94. yılı çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Törene Hatay Vali Yardımcısı Volkan Köksal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğiti Müdür Vekili Halil Sanlı yaptı. Sanlı; “Bugün milletimizin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 94. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Milletimizi hazin bir yıkılıştan muhteşem bir bağımsızlık mücadelesine ve ardından cumhuriyetimizin kuruluşuna taşıyan meclisimiz, ülkemizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır.

Milletimizin temsilcilerinin katılımıyla oluşan ve toplanan Büyük Millet Meclisi, milli mücadeleyi yönetmiş, devleti kurmuş, Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Tarihin akışını değiştiren bu olağanüstü başarının altında yatan en büyük etken, meclisimizi kuran kahramanların ulusal çıkarları her zaman kişisel düşüncelerinden önde tutabilmeleridir.

Aziz Atatürk'ün ve kahraman Türk Milletinin devletimizin temeline koyduğu milli irade harcı, ülkemizi birbirinden çetin badirelerden geçirerek bugünlere getirmiştir.

En değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.

Çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Cumhuriyetimizi yüceltecek, demokrasimizi güçlendirecek çocuklarımıza, daha iyi bir ülke bırakma çabası içerisindeyiz.

Sevgili çocuklarımızın bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan demokrasiye ve insan haklarına saygılı bireyler olarak toplumsal ve evrensel barışın korunması için çaba göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun ve bugüne anlam katan geleceğin güvencesi çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle bugünleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet ve minnetle anıyorum.'dedi.

Daha sonra, Anıttaki törenin ardından Vali Ürgen Alanında toplanan kortej Antakya Belediye Bandosu eşliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yürüyüşü gerçekleştirerek Antakya Belediye Parkında düzenlenen 23 Nisan çocuk şenliklerine katıldı.

23 Nisan yürüyüşüne Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yürüyüş sonrası Antakya Belediye Parkındaki 23 Nisan çocuk şenliklerinde, öğrencilerin halk oyunu ekibi gösterilerinin ardından, ana sınıfı öğrencilerinin dans gösterileri ve ilköğretim okulu öğrencileri tarafından skeçler sunuldu.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası
23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır diyen Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli birliğimizin ve milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. 94 yıl önce kurulan yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal'in TBMM'nin kuruluş gününü “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, gurur duyulacak bir maziye sahip asil bir milletin mirasçıları olarak çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin teminatı olmalarındandır. Şehit ve Gazilerimizin en büyük emaneti olan bağımsızlığımız, dünya durdukça onların omuzlarında geleceğe taşınacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimli, vatanını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, analitik düşünen ve sağlıklı karar verebilen bireyler olarak yetişmeleri için anne-babalara, eğitim kurumlarına ve sivil toplum örgütlerine önemli görevler düşmektedir. Güçlenen demokrasi kültürü, insan hak ve özgürlükleri alanında gerçekleştirdiği önemli atılımlar ile ülkemiz, modern dünya demokrasileri arasındaki saygın yerini almıştır. Bu gurur şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşayan bütün milletimizin ortak iradesinin sonucudur.

Bu düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nda hayatını kaybetmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurucu üyelerini minnet, rahmet, şükran ve saygıyla anarken, ilimizde yaşayan tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır
Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) yönetimi, Antakya Belediye Başkanı seçilen Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen beraberinde yönetim kurulu üyeleri Rahmi Vardı, Nihat Mazmanoğlu, M. Hanifi Temizyürek, Sadullah Ergin, Cemil Yıldız ve Zafer Sarı ile birlikte Başkan Kimyeci'yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu ve ziyaret anısına Başkan Kimyeci'ye bir anı tabağı hediye etti.

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı ziyarette bir konuşma yapan HGC Başkanı Ahmet Yetişen Antakya Belediye Başkanı Kimyeci'ye çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmasına şöyle devam etti; “Belediye başkanlığınız hayırlı olmasını diliyor, sizleri kutluyorum. İnşallah geçmiş dönemlerde yaşanan işbirliği içerisinde Antakyamıza hep birlikte hayırlı hizmetler sunarız.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu ve üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Hatay basınını bir arada görmekten ve vermiş olduğunuz plaketten dolayı büyük şeref duydum. Yerel basınımızı önemsiyoruz. Sizlerle olan diyaloğu en üst düzeyde tutmak bizler için önemlidir. Her zaman sizlerle işbirliği içinde olarak güzel coğrafyamıza birlikte hizmet edeceğiz. Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e
“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, illerin sahip olduğu değerleri geleceğe miras olarak bırakacak başarılı projelerin ödüllendirildiği “6.Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri'nde, “Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması” kategori-sinde “Yılın Valisi” ödülüne layık görüldü.

Vali Lekesiz'e söz konusu ödül; ilimizde yaşa-yan farklı dil, din ve mezheplere mensup kişilerden oluşan, Türkçe, Kürtçe, Ermenice seslendirdikleri şarkılarla ve ilahilerle tüm dünyaya hoşgörü mesajları veren, özelde ilimizin genelde ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlayan Medeniyetler Korosu'na, eski bir Antakya evinin restore edilerek “Medeniyetler Evi” olarak sunulması, böylece koroya çalışmalarını rahatça sürdürebileceği bir mekan kazandırırken öte yandan, ilimizin binlerce yıl öncesinde başlayan ve onlarca medeniyetin izlerini taşıyarak günümüze uzanan tarihsel yolculuğunu, kültürel, etnik ve dini çeşitliliği ilimize gelen ziyaretçilerin görmesine ve bizzat yaşamasına, bununla beraber kültür ve tabiat varlıklarının korunmasına yaptığı katkı dolayısı ile verildi.

İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşen törende, ödülü Vali Lekesiz adına Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel aldı.

Konu ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, geçmişin; güçlü bir geleceği kurabilmek için yararlanılacak en büyük hazine olduğunu ifade ederek, “İller, yüzyılların tarihi ve kültürel birikimini bünyesinde taşırlar. İllerin sahip olduğu bu tarihi ve kültürel birikim, bütün insanlığın ortak değeridir. Bu değerin korunarak gelecek nesillere aktarılması ise, insanlık adına hepimizin ortak sorumluluğudur. Yüzyıllardır onlarca kadim uygarlığa evsahipliği yapan ilimiz de, tarihi ve kültürel anlamda sayısız zenginliğe sahip çok özel bir ildir. Yılların yorgunluğu ile adeta dizlerinin üzerine çökmüş olan tarihi ve kültürel mirasımızın yeniden ayağa kaldırılması için, ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile önemli çalışmalar yürüttük. Söz konusu ödülü, ilimiz genelinde yürüttüğümüz bu çalışmalarda büyük desteği olan eski İl Özel İdaremiz, üniversitemiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve çalışma arkadaşlarımız adına şahsıma tevcih edilmiş bir ödül olarak değerlendiriyorum. Bu vesile ile hem kendilerine hem de Özel Kalem Dergisi okurlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Güvenlik toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, toplantıda akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda kesin ve kalıcı çözümler üretmek için yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Lekesiz, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızın ortak aklı ile hareket edilerek kararlı bir iradenin ortaya konulmasının önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantı; Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. Hasan Polat ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit'in konu ile ilgili sunumlarının ardından görüş, öneri ve düşüncelerin paylaşılması ile devam etti.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Halil Yücelen ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)

HAİN SALDIRI KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay'ın Reyhanlı İlçesinde meydana gelen hain saldırıyı kınadı, terörü lanetledi.

Başkan Savaş, Reyhanlı İlçesinde meydana gelen patlamalarda onlarca vatandaşımız hayatını kaybettiği ve yaralandığı bu hain saldırı sonrasında hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların durumu ile yüreklerin dağlandığını ve derin bir üzüntü duyulduğunu ifade ederek, “Bu alçak saldırı Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Türk Milleti'nin birlik ve beraberliğine yönelik olarak yapılmıştır. Bu hain saldırı şehrimizde var olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını asla etkilemeyecektir. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bu hain saldırının Hatay'da ki barış ve hoşgörü ortamını bozmanın aksine halkımızı daha fazla birleştireceğine inandığını dile getiren Başkan Savaş, “Hatay insanı bu tür provokatif saldırılara itibar etmeyecek kadar sağduyuludur. Bu hain saldırı Ülkemizin, memleketimizin Milli Birlik ve Beraberliği ile Kardeşlik duygularını bozamayacak, halkımızın barış ve huzuru koruma konusundaki kararlılığını arttıracaktır” dedi.

Başkan Savaş, hain saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

(Haber Merkezi)

12 ay, 15 gün önce / 14.05.2013 11:23:27   

HABİB-İ NECCAR ÇEVRESİ ANTAKYA'YA YAKIŞACAKHabib-i Neccar Cami'nin çevre düzenlemesi, kültürel ve tarihi değerine yaraşır bir şekilde etrafındaki niteliksiz yapıların sökülerek siluetinin ortaya çıkarılması kapsamında yapılan kamulaştırma çalışmaları bu ay tamamlanıyor.

Habib-i Neccar Cami'nin kültürel ve tarihi değerine yaraşır bir şekilde etrafındaki niteliksiz yapılar sökülerek silueti ortaya çıkarılacak. Çevresindeki tarihi yapıların ise fen ve sanat kurallarına uygun bir şekilde restore edilecek ve kamunun hizmetine sunulacak.

Camii koruma alanı sınırı içine giren 6 adet parsel üzerindeki toplam 2.849 m2 alanda, 18 adet işyeri ve 9 adet konutun kamulaştırma işlemleri bu ay bitirilecek.

İlk aşamada, malikleri ile uzlaşma sağlanan 2.233 m2 sahalı üç adet parselde; 14 adet işyeri, 6 adet konut kamulaştırılarak, tapuları Vakıflar Genel Müdürlüğü adına tescil ettirilmiş.

Malikleri ile uzlaşma sağlanamayan, toplam 616 m2 alanlı diğer 3 adet parsel üzerindeki 4 adet işyeri ile 3 adet konutun ise kamulaştırma işlemleri bu ay Mayıs'ta bitirilerek kamulaştırma çalışmaları tamamlanmış olacak.

Kamulaştırma işlemleri bitirilip meydan düzenlemesi yapıldığında Habib-i Neccar Camii Meydanı camiye ve Antakya'nın tarihi kültürüne yaraşır bir hal alacak

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Habib-i Neccar Camii çevre düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada; “2012 yılı içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yaptığı önemli çalışmalardan birinin de Habib-i Neccar Camii'nin etrafındaki sonradan yapılmış ve ilimizin mimari dokusuna uygun olmayan yapıların kamulaştırılarak ortadan kaldırılması çalışması. Bu önemli bir çalışma ve az bir bölümünün kamulaştırılması kaldı. Bu ay içinde tamamlanacağını ümit ediyorum. Bir taraftan restorasyon çalışmaları başladı, binalara doğru fonksiyonlar yüklenilmek suretiyle bir taraftan tarihe olan borcumuz ödenmiş olurken, diğer taraftan da onları günlük hayatın içerisine çekip yaşanılır kılacağız aynı zamanda ilimizin kültür ve inanç turizmine de katkı yapmasını sağlamış olacağız.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)

12 ay, 15 gün önce / 14.05.2013 11:24:51   

Saray Organizasyona tam notGeçtiğimiz Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesinde yapılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası genel kurulunda ikram hizmetini üstlenen Saray Organizasyon görevini başarıyla tamamladı.

Tevfik Akar'ın sahibi olduğu Saray Organizasyon, yılların deneyimi ve tecrübeli elemanlarıyla yüzlerce kişiye yiyecek ve içecek ikramını kusursuz yaparak kongreye gelen üyelerden tam not aldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren çay, kahve, su ve diğer ikramları düzenli şekilde genel kurula gelen konuklara servis yapan Saray organizasyon, bir önemli görevi daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Tevfik Akar'ın bizzat başında yer aldığı servis hizmetlerde görev yapan tüm elemanlar, saatlerce süren işlerini iyi yaparak görevlerini başarıyla tamamladılar.

(Haber: Sadullah Ergin)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:00:39   

Miniklerden duygulandıran gösteriAta Koleji ana sınıfı öğrencileri hazırladıkları Anneler Günü gösterisi ile hem duygulandırdı hem de coşturdu.

Yaşlarından daha büyük bir görevi başarıyla yerine getiren ana sınıf öğrencileri gösterdikleri performansla adeta herkesi şaşkına çevirdi.

Ata Koleji ana sınıflarının hazırladığı Anneler Günü gösterisi, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir beğeni ile izlendi. Miniklerin başta 'Atatürk' olmak üzere, diğer gösterilerdeki performansları velileri hem coşturdu, hem duygulandırdı hem de şaşkına çevirdi.

Ata Koleji yönetiminden yapılan açıklamada “Yaşlarının üzerindeki gösterdikleri titizlik ve başarılarından dolayı başta minik öğrencilere, yönetim kurulu üyelerine, idarecilerine, öğretmenlerine ve kolej ailesine teşekkür ederiz” denildi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:04:19   

Yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacakAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Umut Yolu Derneği tarafından düzenlenen gıda ve giyim kermesinin açılışını gerçekleştirdi.

Gıda ve giyim kermesinden elde edilecek gelir ile yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacağı belirtildi.

Umut Yolu Derneği Başkanı Alev Çağlar, bu kermesi yardıma muhtaç olan öğrencilere burs sağlamak amacıyla düzenlediklerini ifade ederek, destek veren herkese teşekkür etti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kermesin hayırlı uğurlu olmasını ve yardıma muhtaç öğrencilere fayda getirmesini temenni ederek, bol kazançlar diledi. Başkan Savaş, dernek yetkililerini bu anlamlı kermesi düzenlemelerinden ötürü tebrik ederek kitap armağan etti.

Giyim ve gıda üzerine açılan kermes büyük ilgi gördü. 19 Mayıs tarihine kadar açık kalacak olan kermesten elde edilecek gelir ile yardıma muhtaç öğrencilere burs sağlanacağı ifade edildi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:05:19   

Lütfen sağduyulu olalımHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçesinde millet olarak hepimizi derinden yaralayan elim olayda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Lekesiz, taziye ziyaretleri kapsamında; merhum Turgay Güdük, M.Ali Şamlıoğlu, Fehmi Karaca, Ahmet Hamdi Bozkaya, Selim Arslan ve Mehmet İri'nin ailelerini ayrı ayrı ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Vali Lekesiz, taziye çadırında yaptığı konuşmada, farklılıklarımızı birbirine hasım etmek isteyenler olabilir, lütfen sağduyulu olalım diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Akrabalık ilişkilerimizin, tarihi bağlarımızın bulunduğu Suriyelilere de, ülkelerinde yaşanılan olumsuzluklardan dolayı bize sığındıklarında kapılarımızı açtık. İnsani gerekçelerle ilimizde geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle bizim Reyhanlılı, Hataylı hemşehrilerimizin birbirine düşmesini isteyenler olabilir, lütfen bu kışkırtmalara gelmeyelim. Bu hadiseyi yapanlar başka yerlerle irtibatı olan maalesef kendi vatandaşlarımızdır. Bunlardan 9'u yakalandı, konu ile ilgili çalışmalar tüm yönleriyle sürdürülmektedir. Önemli olan birlik ve beraberliğimizi bozmamamız ve bu tür oyunlara gelmememizdir. Bu zamana kadar gösterdiğiniz sağduyulu yaklaşımdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Hepimizin başı sağ olsun.' dedi.

Taziye ziyaretlerine; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Müftü Vekili Cafer Erol, bazı ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:05:51   

ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADIAntakya Belediyesi'nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, şehit aileleri Anneler Günü nedeni ile ziyaret edildi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ı temsilen, Antakya Belediyesi Protokol Sorumlusu Bayram Denk ve eşi Çiğdem Denk, şehit ailelerini anneler gününde ziyaret ederek, şehit annelerini yalnız bırakmadılar ve ellerini öperek çiçekler sundu.

Protokol Sorumlusu Bayram Denk, şehit ailelerine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ın selamlarını ileterek, şehit annelerinin anneler gününü kutladı.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit Ölçer bu anlamlı ziyaretten dolayı Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a şehit aileleri ve anneleri adına teşekkür etti.

Başkan Ölçer, ayrıca her zaman yanlarında olan ve kendilerini yalnız bırakma-yarak destek veren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a şükranlarını sunduklarını dile getirdi.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Hamit Ölçer ve şehit aileleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:06:18   

Acılar paylaşıldıkça azalırCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberindeki heyet, Hatay Valiliği'ni ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ziyarette yaptığı konuşmada 'Bu ülke terörden çok çekti. Bir daha çekmemeli, masum insanlar hayatlarını kaybediyorlar. Reyhanlı'da yaşanan olay da olmamasını istediğimiz bir olaydır. İnşallah bir daha bu tür olaylar yaşanmaz.' dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada yapılan bu saldırıda 50 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek “Acılar paylaşıldıkça azalır” dedi.

Vali Lekesiz açıklamalarına şöyle devam etti: Kılıçdaroğlu'nu ve heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, 'Olayın olduğu andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımız, Sayın Adalet Bakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve diğer Sayın Bakanlarımız arayarak hem acımızı paylaştılar hem de mağduriyetlerin giderilmesi için her türlü ilgi ve desteği gösterdiler. Bu anlamda, olaydan sonra arayan ve yapılabilecek bir şeyler olup olmadığını soranlardan biri de sizdiniz. Size ve şu an burada bulunan heyetinize ilginiz ve acımızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

Dili, dini, felsefi inancı, etnik kökeni ne olursa olsun insana yapılan bu tür saldırıları kınıyoruz.' dedi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:07:05   

SGK HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ'A ZİYARETSGK İl Müdürü Zekai Kalay ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Gerçekleşen ziyarete SGK İl Müdürü Zekai Kalay'ın yanı sıra, İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Memurlar Ramazan Eroğlu, Mustafa Tiyekli ve Nalan Göcmen katılım gösterdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Zakai Kalay her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan SGK haftası nedeniyle Başkan Savaş'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade ederek, kutlama programı hakkında bilgi verdi.

SGK İl Müdürü Kalay, “Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. 2012 yılında en yüksek prim ödeyen 10 işyerimizin sahibini ziyaret ederek teşekkür plaketi vereceğiz, Prime Mall Antakya ve DSİ parkında stant açarak bilgilendirme çalışması yapacağız, Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarımıza hediyeler vereceğiz, MEB koordinasyonu ile ilkokullarda sağlıklı emeklilik hakkında bilgilendirme yapacağız, Öğrencilere dergi dağıtacağız ve meslek liselerinde bilgilendirme toplantısı yapacağız” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş sıcak bir ilgi ile karşıladığı konukları ile sohbet ederek, Sosyal Güvenlik haftasını kutladı ve SGK yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:07:50   

Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklarAK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci ve beraberindeki heyet, hafta sonu yaşanan menfur olay sonrasında yaşamlarını yitiren vatandaşların ailelerine giderek taziye ziyaretinde bulundu. AK Parti heyeti, bombalı saldırı sonrasında yaşamlarını yitirerek toprağa verilen 35 vatandaşın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, ilimiz genelinde var olan birlik, beraberlik ve dayanışma tablosunu bozmak isteyenlerin emellerine ulaşamayacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Reyhanlı ilçemizde yaşanan bu menfur olay sonrasında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara Allah'tan acil şifalar ve aileleri ile yakınlarına başsağlığı dilerim. Başta Reyhanlı ilçemiz olmak üzere ilimiz-de var olan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu kesinlikle bozulmayacaktır. İnsanları karşı karşıya getirmesi planlanan bu oyun hedefine ulaşmayacaktır. Yaşanan hain saldırı sonrasında Reyhanlı halkına, başsağlığı dilerim” dedi.

Kimyeci Başkanlığında oluşan heyette İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, Merkez İlçe Başkanı Av.Emrullah Gülen, Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, ilçe başkanları ve İl yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 14 gün önce / 15.05.2013 11:09:11   

YAZARLARIMIZ