......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:195
Haftalık:1434
Aylık:5577
Toplam:83791
YORUM MANŞET
23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası
23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır diyen Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli birliğimizin ve milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. 94 yıl önce kurulan yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal'in TBMM'nin kuruluş gününü “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, gurur duyulacak bir maziye sahip asil bir milletin mirasçıları olarak çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin teminatı olmalarındandır. Şehit ve Gazilerimizin en büyük emaneti olan bağımsızlığımız, dünya durdukça onların omuzlarında geleceğe taşınacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimli, vatanını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, analitik düşünen ve sağlıklı karar verebilen bireyler olarak yetişmeleri için anne-babalara, eğitim kurumlarına ve sivil toplum örgütlerine önemli görevler düşmektedir. Güçlenen demokrasi kültürü, insan hak ve özgürlükleri alanında gerçekleştirdiği önemli atılımlar ile ülkemiz, modern dünya demokrasileri arasındaki saygın yerini almıştır. Bu gurur şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşayan bütün milletimizin ortak iradesinin sonucudur.

Bu düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nda hayatını kaybetmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurucu üyelerini minnet, rahmet, şükran ve saygıyla anarken, ilimizde yaşayan tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır
Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) yönetimi, Antakya Belediye Başkanı seçilen Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen beraberinde yönetim kurulu üyeleri Rahmi Vardı, Nihat Mazmanoğlu, M. Hanifi Temizyürek, Sadullah Ergin, Cemil Yıldız ve Zafer Sarı ile birlikte Başkan Kimyeci'yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu ve ziyaret anısına Başkan Kimyeci'ye bir anı tabağı hediye etti.

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı ziyarette bir konuşma yapan HGC Başkanı Ahmet Yetişen Antakya Belediye Başkanı Kimyeci'ye çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmasına şöyle devam etti; “Belediye başkanlığınız hayırlı olmasını diliyor, sizleri kutluyorum. İnşallah geçmiş dönemlerde yaşanan işbirliği içerisinde Antakyamıza hep birlikte hayırlı hizmetler sunarız.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu ve üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Hatay basınını bir arada görmekten ve vermiş olduğunuz plaketten dolayı büyük şeref duydum. Yerel basınımızı önemsiyoruz. Sizlerle olan diyaloğu en üst düzeyde tutmak bizler için önemlidir. Her zaman sizlerle işbirliği içinde olarak güzel coğrafyamıza birlikte hizmet edeceğiz. Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e
“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, illerin sahip olduğu değerleri geleceğe miras olarak bırakacak başarılı projelerin ödüllendirildiği “6.Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri'nde, “Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması” kategori-sinde “Yılın Valisi” ödülüne layık görüldü.

Vali Lekesiz'e söz konusu ödül; ilimizde yaşa-yan farklı dil, din ve mezheplere mensup kişilerden oluşan, Türkçe, Kürtçe, Ermenice seslendirdikleri şarkılarla ve ilahilerle tüm dünyaya hoşgörü mesajları veren, özelde ilimizin genelde ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlayan Medeniyetler Korosu'na, eski bir Antakya evinin restore edilerek “Medeniyetler Evi” olarak sunulması, böylece koroya çalışmalarını rahatça sürdürebileceği bir mekan kazandırırken öte yandan, ilimizin binlerce yıl öncesinde başlayan ve onlarca medeniyetin izlerini taşıyarak günümüze uzanan tarihsel yolculuğunu, kültürel, etnik ve dini çeşitliliği ilimize gelen ziyaretçilerin görmesine ve bizzat yaşamasına, bununla beraber kültür ve tabiat varlıklarının korunmasına yaptığı katkı dolayısı ile verildi.

İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşen törende, ödülü Vali Lekesiz adına Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel aldı.

Konu ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, geçmişin; güçlü bir geleceği kurabilmek için yararlanılacak en büyük hazine olduğunu ifade ederek, “İller, yüzyılların tarihi ve kültürel birikimini bünyesinde taşırlar. İllerin sahip olduğu bu tarihi ve kültürel birikim, bütün insanlığın ortak değeridir. Bu değerin korunarak gelecek nesillere aktarılması ise, insanlık adına hepimizin ortak sorumluluğudur. Yüzyıllardır onlarca kadim uygarlığa evsahipliği yapan ilimiz de, tarihi ve kültürel anlamda sayısız zenginliğe sahip çok özel bir ildir. Yılların yorgunluğu ile adeta dizlerinin üzerine çökmüş olan tarihi ve kültürel mirasımızın yeniden ayağa kaldırılması için, ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile önemli çalışmalar yürüttük. Söz konusu ödülü, ilimiz genelinde yürüttüğümüz bu çalışmalarda büyük desteği olan eski İl Özel İdaremiz, üniversitemiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve çalışma arkadaşlarımız adına şahsıma tevcih edilmiş bir ödül olarak değerlendiriyorum. Bu vesile ile hem kendilerine hem de Özel Kalem Dergisi okurlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Güvenlik toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, toplantıda akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda kesin ve kalıcı çözümler üretmek için yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Lekesiz, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızın ortak aklı ile hareket edilerek kararlı bir iradenin ortaya konulmasının önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantı; Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. Hasan Polat ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit'in konu ile ilgili sunumlarının ardından görüş, öneri ve düşüncelerin paylaşılması ile devam etti.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Halil Yücelen ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz<br>ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ


Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü ve beraberindeki Yönetim Kurulu heyeti, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz'ü makamında ziyaret etti.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ile Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, Kırıkhan ilçesinde esnafların sorunları ve çözümü hususunda istişarelerde bulundu.

Ayrıca Gülcü, önümüzdeki ayda yapılacak genel kurul çalışmaları için başarı dileklerinde bulunarak ; ''Çalışkan dürüst ve ilkeli bir dayanışmayı her zaman sağlayan sorunlarımıza anında çözüm bulan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'e teşekkür ederiz'' dedi.

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'de, Hatay Mahalle Muhtarları Başkanı Mahmut Gülcü ve Yönetim Kurulu üyelerine bu nezaket ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; ''Esnafın sorunlarını biliyorum. Sorunlarınızın çözümü için en kısa sürede yardımcı olacağım. Bu ziyaretinizden dolayı şahsım ve esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

“Birlikteliğimizi, gelecek nesillere taşımalıyız”Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarına aralıksız devam ediyor. Başkan Savaş, birlik ve beraberlik toplantıları kapsamında Kırıkhan ilçesini ziyaret etti.

Kırıkhan ilçesinde düzenlenen birlik, beraberli ve dayanışma toplantısına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Kırıkhan Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan Açık, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi Başkanı Hakan Kokusever, Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Hasan Bilgili, İşadamı Cahit Alkan ile Kırıkhan 408 Evler Mahallesi sakinleri katıldı.

Kırıkhan 408 Evler Mahallesi Muhtarı Ahmet Üstündağ, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki heyete birlik, beraberlik ve dayanışma toplantıları çerçevesinde yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Hatay'ın birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı bulunan hassas günlerde olduğunu ifade eden Kırıkhan 408 Evler Mahallesi Muhtarı Ahmet Üstündağ, “Dayanışmaya, kaynaşmaya, omuz omuza birlikte hareket etmeye en fazla ihtiyaç duyulan günler bu günlerdir.” dedi.

Birlik ve beraberlik buluşmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Savaş, “İlimiz genelinde yer ve mekân gözetmeksizin birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesi adına bu tür toplantılara iştirak ediyoruz. Bu amaçla bizleri buraya davet etmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Hatay'da birliğin, dirliğin sürmesi hepimize büyük fayda sağlayacaktır. İlimizin huzurlu ortamda bulunması ve insanlarımızın rahat yaşam sürmesi bir arada barış içinde yaşamamıza neden olmaktadır. Bu birlikteliğimizi gelecek nesillere taşımalıyız. Torunlarımıza bırakacağımız en güzel miraslardan biri de budur.

Belediye Başkanlarımızla, parti yöneticilerimizle, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimizle her ortamda bir araya geliyor, bu tür dayanışma ve birlik, beraberlik buluşmaları düzenliyoruz.” dedi.

(Haber merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 20.02.2013 11:35:38   

Prime Mall, sinema kampanyasıyla ziyaretçilerinin karşısına çıkıyorPrime Mall Antakya, alışverişin, modanın, kültür ve sanatın merkezi olmaya devam ediyor. Farklı avantajlar sunan Prime Mall Antakya, bu kez de sinema kampanyasıyla ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor.

Kampanya dahilinde aynı gün içerisinde 200 TL'lik alışveriş yapan Prime Card'lılara, bir adet sinema bileti hediye ediliyor. Ziyaretçileri keyifli bir alışverişin ardından, muhteşem bir sinema keyfi bekliyor. Sürekli Antakya halkına farklı aktiviteler ve kampanyalar sunan Prime Mall Antakya, şimdi de ziyaretçilerine vizyondaki filmleri seyretme keyfini yaşatıyor.

Kış mevsiminin kendini yavaş yavaş göstermeye başladığı şu günlerde, Prime Mall Antakya ziyaretçilerini sıcak bir alışveriş ortamına ve harika bir sinema keyfine davet ediyor.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 5 ay önce / 21.11.2012 10:20:28   

Gülbahar-Hüseyin çifti, nikâh mutluluğu yaşadıArslan ve Açıkgöz Aileleri, genç evlatlarının nikâh töreninde mutlu gün yaşadılar.

Meryem-Rıza Arslan çiftinin oğlu Hüseyin ile Zahide-İbrahim Arslan çiftinin kızı Gülbahar, 26 Ağustos 2013 Pazartesi günü Antakya Belediyesi Nikâh Salonunda yapılan nikâh töreniyle hayatlarını sonsuza kadar resmen birleştirdiler.

Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Gülbahar-Hüseyin çiftinin nikâhını, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş kıyarken, nikâh şahitliğini gazeteci Sadullah Ergin ve Serpil Kaya yaptı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Arslan ve Açıkgöz Ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, Gülbahar-Hüseyin Arslan çiftine hayat boyu mutluluklar dileriz.

(Haber: Hasan Kaya)

8 ay, 27 gün önce / 29.08.2013 10:56:18   

Asfaltlanmayan cadde kalmayacakAntakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda hummalı bir biçimde asfaltlama ve parke taşı döşeme işine aralıksız devam ediyor.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, . Antakya'da parke taşı döşenmeyen, asfaltlanmayan cadde ve sokak kalmayacağını belirterek çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; “Hamdolsun şehrimizin altyapı sorununun nerdeyse tamamını çözdük. Oldukça meşakkatli ve sabır gerektiren günlerdi. Ancak altyapısı sağlam olmayan bir şehrin üst yapısına yaptığınız makyaj tabir edilen hizmet israftır. Temeli sağlam olma-yan bina yıkılmaya mahkûm-dur. Bu zihniyetle hareket ettik. Kapsamlı yürütülen, şehrimizi yoran bu süreçte birçok zorluğu göğüsledik. Kolay işler değildi. Şehrimizin altyapısı tarihinde ilk kez 2,5'a 2,5 kutu menfezlerle, neredeyse iki insan boyunu bulan geniş ve yüksek yağmur suyu kanalları ile tanıştı.

Görev süremiz boyunca 45 mahallemizde, eskiden tozdan, çamurdan geçilmeyen ve ihtiyaç bulunan tüm cadde sokaklarımızda parke taşı kaplaması gerçekleştirdik. Antakya'da parke taşı döşenmeyen, asfaltlanmayan cadde ve sokak kalmayacak. Havaların ısınması ve yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tüm şehrimizde kapsamlı bir asfaltlama çalışmasına başladık. İhtiyaç olan tüm cadde ve sokaklarımızı asfaltlayacağız. Daha önce asfaltladığımız yerlere ikinci yani kaymak tabaka olarak tabir ettiğimiz katı dökeceğiz. Bir taraftan da özellikle mahallelerimizin ara sokaklarında parke döşeme çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Bu vesileyle bir kez daha tüm hemşehrilerimize yaptığımız bu meşakkatli hizmetler boyunca göstermiş oldukları sabır, anlayış ve hoşgörüden ötürü teşekkür ediyorum. Şehrimiz her geçen gün gelişiyor, kalkınıyor, modern tesislerle, park ve yeşil alanlarıyla güzel ve hak ettiği bir görünüme kavuşuyor. Her şey hemşehrilerimizin modern ortamlarda, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamaları içindir.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

8 ay, 12 gün önce / 14.08.2013 10:58:19   

Eğitim ailede başlarDün Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen toplantı ile Aile Eğitim Programı Projesi açılışı yapıldı. Sağlıklı, mutlu ailelerin oluşmasına katkı da bulunmak için 150 uzman ve 73 kurum ve kuruluşların katkısı ile yapılan proje de 37 eğitici adayı programa katıldı. Fakat hedef daha da genişletilerek yılsonuna kadar 200 eğitici adayının projeye katılması bekleniyor.

Toplantı da konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ailenin kişiyi toplumsal hayata hazırlayan bir okul olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim aile de başlar ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programı, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitelerini arttırmalarına dönük önemli bir adımdır. Aile Eğitim Programı eğitici eğitimine 37 eğitici adayı katılmaktadır. Hedefimiz 2013 yılı sonuna kadar 200 kişiye bu eğitimi vererek bulundukları ilçe de Aile Eğitim Programlarını uygulamalarını sağlamaktır.

Aile Eğitim Programı; aile eğitimi ve iletişimi, hukuk, iktisat, medya ve sağlık olmak üzere 5 alan ve 23 modülden oluşmaktadır. 4 gün sürecek Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitiminin ailelerimizin sorunlarla başa çıkmalarına, aile bütünlüğünün korunmasına, boşanma sayılarının azalmasına vesile olmasını ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, eğitimin başarılı geçmesinin dilerim.” dedi.

Toplantı da slaytlar eşliğinde verilen bilgiler arasında 2012 yılı içerisinde Türkiye genelinde 91.166 boşanma kaydedildiği vurgulanırken Hatay genelinde ise 1515 ailenin boşandığı belirtildi.

Aile Eğitimi Programı Projesi toplantısına Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hüsnü Salih Güder, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya katıldı.

(Haber: Hasan KAYA)

6 ay, 2 gün önce / 23.10.2013 10:54:00   

MHP Teşkilatı, Yayladağı ilçesinde toplandı
SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatının düzenlediği ilçe toplantılarının yedincisi Yayladağı ilçesinde yapıldı.

Yayladağı MHP ilçe binasında yapılan toplantıya; MHP İl Başkanı Adnan Akdaş, Yayladağı Belediye Başkanı M.Kemal Dağıstanlı, Hassa Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu, Kırıkhan Kurtlusoğuksu Belediye Başkanı Osman Koşay, Karayılan Belediye Başkanvekili Ahmet Güzel, İl yöneticileri, İlçe Başkanı Muzaffer Parlak, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

Yayladağı Belediye Başkanı Dağıstanlı, MHP Teşkilatının yaptığı ziyarette yaptığı çalışmaları şöyle açıkladı; “Yayladağı ilçesinde 3,5 yıllık zaman içerisinde 180,000 m2 parke taşı, 3000 mt altyapı hizmeti, 1200 m2 hizmet binası yapılmıştır. 2013 yılında Hatay'ın en büyük semt pazarını gerçekleştirdik. 2880 m2 kapalı 23000 m2 açık alana yaptık. Bunların tamamını kendi imkânlarımızla yaptık. İller bankasından veya hükümetten hiçbir talepte bulunmadık. Kadromuzu gençleştirdik, maaşlarını, ikramiyelerini ödedik. Bunun hepsini iller bankasının göndermiş olduğu istihkakla yaptık. İller Bankasına 300 bin TL. borcumuz vardı, borçlarımızın büyük bölümünü ödedik.

Bütün işlerimizi kendi öz kaynaklarımızla yaptık. İşlerimizi ekibimle birlikte yapıyoruz. Camilerimize yeni tuvaletler yaptık, şehir merkezinin köy mezarlıklarının duvarlarını yapmaya başlıyoruz. Ara sokaklar dahi parke taşı döşendi. Belediye binamızı kendi imkânlarımızla yaptık. Giriş katına kültür bakanlığının katkılarıyla büyük bir kütüphane yapıyoruz. Yeni geniş yollar açıyoruz. Parke taşı yaparken bahçe duvarlarını da birlikte yapıyoruz” dedi.

MHP İl Başkanı Adnan Akdaş'ın verdiği bilgiye göre, MHP Yayladağı ilçe toplantısında yıllık çalışmalar değerlendirildi. 2014 yılı içerisinde yapılacak yerel seçimler konusunda gerekli çalışmalara hız verilmesi, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlığı, Meclis üyelikleri ve muhtarlık adayları konusunda ne gibi düzenlemeler yapılması gerektiği görüşüldü.

MHP rüzgârının Yayladağı ilçesinde de daha güçlü olması, Türk Milliyetçilerinin gece gündüz demeden çalışması gerektiği, Türkiye'nin sahipsiz olmadığı, bölücülere, yıkıcılara, hainlere karşı demokratik bir şekilde seçimlerde güzel bir cevap verilmesi temennisinde bulunuldu.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 4 ay önce / 02.01.2013 10:51:34   

Antakya Belediyesi asfalt onarım çalışmalarını sürdürüyorAntakya Belediyesi, yol düzenleme çalışmalarına önem vererek asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin muhtelif bölgelerinde asfalt serim ve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyorlar.

Yaz aylarının sonuna gelinmesiyle beraber asfalt ve yol düzenleme çalışmalarını hızlandıran belediye ekipleri son olarak Akevler Mahallesi 19.sokak, Elektrik Mahallesi muhtelif sokaklarda asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Belediye ekipleri ayrıca devam eden çalışmalar neticesinde Saraykent Mahallesi Doktorlar Sitesi, Gazi Mahallesi 16.sokak, Ayşe Fitnat Hanım Caddesi Ekinciler yolu, Akasya Mahallesi 91.sokak, Cumhuriyet mahallesi 6. İpek Sokak ve Ürgenpaşa Mahallesi'nde parke taşı döşeme ve asfaltlama faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Antakya Belediyesi yetkilileri devam eden çalışmaları ile sağlıklı mekânlar oluşturarak vatandaşların huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmelerine olanak sağladıklarını belirttiler.

(Haber Merkezi)

2 yıl, 7 ay önce / 25.09.2012 12:39:38   

Habib-i Neccar Camii insanlığın ortak değeriAnadolu'daki ilk camii olması dolayısı ile büyük önemi bulunan Habib-i Neccar Camii'nin, çevresi ile birlikte düzenlenerek turizme kazandırılma çalışmaları devam ediyor.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada “Habib-i Neccar Camii insanlığın ortak değeri ve ortak mirasıdır. Burayı Hataylılarla ve turizmle buluşturmak lazım” dedi.

Vali Lekesiz, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Vakıflar Bölge Müdürü Ali Kaya, Vakıflar Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Yılmaz, Vakıflar Bölge Müdürlüğü İnşaat Şubesi Müdürü İlhan Turunç ve Restorasyon Uzmanı Şakir Meraki'nin katıldığı toplantıda, camii etrafındaki tarihi binalara ne gibi fonksiyonlar verilebileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Sinevizyon eşliğinde gerçekleşen sunumun ardından bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, Habib-i Neccar Camii'nin tarihi ve kültürel açıdan önemine vurgu yaparak, 'Burası insanlığın ortak değeri ve ortak mirasıdır. Burayı Hataylılarla ve turizmle buluşturmak lazım.

İnsanlık tarihi içerisinde Antakya'nın oynadığı rolü vurgulama, Uzunçarşı ve Kurtuluş Caddesi'nin tamamını doğru algılatma, doğru okutma, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının üretim ve satış merkezlerine yer verme, onlarca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan bir yerin, farklı kültürlerin bir araya gelmesi sonucunda zengin kültürel çeşitliliği yaşatan, üreten önemli bir sosyal, kültürel ve ekonomik merkez olmasını sağlama anlamında hareket ederek buraya doğru fonksiyonlar yüklemeliyiz. Buna ilişkin ortak akılla hareket ederek farklı öneriler ortaya koyacağız ve hep birlikte en iyi ve en doğru sonuca ulaşacağız.' dedi.

Binalarda kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini, çevre düzenlemesinin ise Antakya Belediyesi tarafından yapılacağını hatırlatarak Antakya Belediyesi'ne de teşekkür eden Vali Lekesiz, yapıların özgün şekliyle tamamlanarak korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 07.03.2013 11:37:33   

Memur-Sen açık ara öndeMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, hem yetkili sendika sayısı hem üye sayısı ve oransal büyüklük açısından Memur-Sen'in açık ara önde olması dolayısıyla Kamu Sen'in toplu sözleşme masasındaki varlığının kanuni olabileceğini ancak meşruiyet zemini yok olduğunu ve hukuki olmadığını söyledi.

Urhan, Memur Sen'e bağlı sendika başkanları ile dün temsilcilik binasında düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu; “6 Temmuz 2013 sayılı Resmi Gazete'ye göre, Memur-Sen'in üye sayısı 707 bin 652, Kamu Sen'in üye sayısı 444 bin 935, KESK'in üye sayısı ise 237 bin 180'dir.

Bu rakamları, analiz ettiğimizde ortaya çıkan tablo, hem oransal olarak hem sayısal olarak Kamu Sen ile KESK'in üye sayısı toplamı Memur-Sen'in üye sayısının gerisinde kalıyor. 11 hizmet kolunun 10'unda Memur-Sen'in, sadece bir hizmet kolunda KESK'in yetkili olması da imza ve itiraz yetkisinin neredeyse tek başına Memur-Sen ve bağlı sendikalarına ait olduğunun kanıtıdır.

Kamu Sen'in toplu sözleşme masasında yetkili sendikasının kalmamış olması, söz konusu konfederasyonun toplu sözleşme masasındaki varlığını tartışmalı hale getirmiştir. Hem yetkili sendika sayısı hem üye sayısı ve oransal büyüklük açısından Memur-Sen'in açık ara önde olması dolayısıyla Kamu Sen'in toplu sözleşme masasındaki varlığı kanuni olabilir ancak meşruiyet zemini yoktur, hukuki değildir.

Başka bir söyleyişle toplu sözleşme masasında KESK'in varlığı sembolik, Kamu-Sen'in konumu seyirciliktir.

Sendikal mücadelemiz ve uygulamalarımızla bir aylık toplu sözleşme sürecini bir yıla yaymış bulunuyoruz. İncelendiğinde ve izlendiğinde görülecektir ki, yılın her döneminde kamu görevlileriyle ilgili önemli kazanımlar üretmeye devam ediyoruz. En son Torba Kanun ile 100 bin sözleşmeli personelin kadroya geçmesini sağlattık.

Memur-Sen olarak, demokrasi ile mali hakların paralel gittiğini düşünüyoruz. Bir ülkenin demokrasisi derinleştikçe ve özgürlük alanları genişledikçe sendikal hakları, sosyal güvenlik hakları, ücret hakları da aynı ölçüde artmakta ve gelişmektedir.

Bu çerçevede, ülkemizde düşünce ve kanaat hürriyetinin, düşünceyi açıklama özgürlüğünün, din ve vicdan hürriyeti ile ibadet hürriyetinin toplumun tamamını kapsayacak şekilde genişlemesi için çalışmalar yürüttük, yürütüyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

9 ay, 25 gün önce / 01.08.2013 11:08:13   

Kadın Girişimciler Kurulunda başkanlık seçimleri yapıldıPazartesi günü TOBB Hatay Kadın ve Genç Girişimciler Kurulunun Başkan ve Başkanvekilleri seçimi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

TOBB Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına bir kez daha İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Belibağlı seçildi.

Ayrıca 1. Başkanvekilliğine Kazım Kuseyri, 2. Başkanvekilliğine Yunus Tokgöz ve Katip Üyeliğine ise Şerif Cemali getirildi.

Yapılan toplantıda konuşan TOBB Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Çağrı Belibağlı; “Şehrimizde Girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak çok önemli, geçtiğimiz dönemde kurulumuzda yapılan aktiviteleri arttırarak, bu dönemde kadromuza çok değerli üyelerin katılmasıyla Genç Girişimcilere destek vermeye devam edeceğiz.'' dedi.

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına ise Yeşim Uğutmen, 1. Başkanvekilliğe Seçil Akgöl, 2. Başkanvekilliğe Aysel Burkay ve Katip Üyeliğine Sonay Aykut seçildi.

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Uğutmen yaptığı konuşmada, “TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu olarak birçok yeni proje üreterek, şehrimizde kadın istihdamının arttırılmasını ve yeni iş kurmak isteyen kadın girişimcileri en doğru şekilde yönlendirmeyi kendimize amaç edindik'' dedi. (Haber Merkezi)

1 yıl, 4 ay önce / 27.12.2012 11:15:44   

Hükümlülere Türk Halk Müziği konseriHatay E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesindeki çok amaçlı salonda, Antakya Belediyesi Kültür Müdürlüğü'ne bağlı Türk Halk Müziği Korosu tarafından hükümlü, tutuklulara ve çalışan personele yönelik konser programı düzenlendi.

Şef Yusuf Beyhan yönetiminde verilen programda sevilen güncel türküler söylendi. Oldukça neşeli geçen konserde hükümlü ve tutuklular gönüllerince eğlendiler. Seslendirilen türkülere alkışlarla eşlik eden tutuklu ve hükümlüler, duygulu anlar yaşadı.

Program sonunda konuşma yapan Kurum Müdürü Duran Altuntop, 'Öncelikle Antakya Belediyesi Başkanına ve Antakya Belediyesi Türk Halk Müziği Korosuna teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecektir' dedi.

Konseri Kurum Müdürü Duran Altuntop, Kurum II. Müdürleri Faruk Akdeniz ve Mesut Duyar, Kurum sosyal çalışmacısı ve psikologu, öğretmenleri ve diğer personel ile hükümlü ve tutuklular beğeniyle izledi.

(Haber Merkezi)

4 ay, 15 gün önce / 09.12.2013 10:22:44   

Antakya Belediyesi'nden ücretsiz konserAntakya Belediyesi, 17 Ocak 2013 Perşembe günü halka açık ve ücretsiz bir konser düzenliyor.

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Belediye Türk Sanat Müziği Korosu 17 Ocak 2013 Perşembe akşamı konser verecek.

Şef Bengi Duman yönetimindeki Antakya Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun 17 Ocak akşamı saat 19.30'da İl Kültür Merkezi'nde düzenleyeceği konser halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Antakya Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser akşamı sanat müziği sevenler için birbirinden seçkin eserlerini seslendirecek.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 3 ay önce / 15.01.2013 11:06:04   

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin:
Çalışanların talepleri karşılanmalıdır
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin yaptığı yazılı açıklamada çalışanalrın özlük haklarında iyileştirilme yapılmadığını belirterek “Çalışanların talepleri karşılanmalıdır.” dedi.

Şahin yazılı açıklamasında 2 Kasım 2011 tarihinde yayınlanan 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kamu Hastaneler Birliği hukuken hayata geçtiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Başhekimden, başhemşireye tüm idarecilerin görevlerine son veren, yeni yöneticileri sözleşmeli yapan, hastanelere işletme gibi bakan bu yeni yönetim tarzı, fiilen de 2 Kasım 2012 tarihinde tüm Türkiye'de uygulanmaya başlanmıştır.

Belirtmek isteriz ki, hazırlanış aşamasında sağlık çalışanlarının temsilcilerinin görüşleri alınmadan, sosyal tarafların ve çalışanların beklentileri karşılanmadan hayata geçirilen bu yeni yönetim tarzının çalışanlara bir artı değeri olmamıştır. Kamuda tüm çalışanların kadrolu olarak görev yapmasını benimsenmesi gerekirken, bürokratın ve idarecinin de sözleşmeli yapılması doğru ve kabul edilebilir bir yaklaşım olmamıştır.

Birlik yöneticilerinin maaşları düzenlenirken, sağlık çalışanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi ve döner sermayelerinin emekliliğe yansıtılması gibi yıllardır beklenilen düzenlemeler hayata geçirilmemiştir. Bu kanayan yaralara neşter vurulmamıştır. Çalışanların özlük haklarında bir iyileştirme yapılmamıştır.

Bu büyük eksikliğin bir an önce telafi edilmesi gereklidir. Çalışanların talepleri karşılanmalıdır. Yeni yönetim tarzında çalışanların çalışma hayatları ile ilgili olumlu düzenlemeler yapılmalıdır. Yoğun iş yükü, şiddet, bulaşıcı hastalıklar gibi birçok sıkıntıya rağmen özverili şekilde hizmet sunan sağlık çalışanlarının hakları teslim edilmelidir.

Yeni dönemde yönetici olarak hizmet verecek olan Genel Sekreterden Başkanlara, Hastane Yöneticilerinden, Başhekim ve yardımcılarına kadar tüm yöneticilere hayırlı olsun diyoruz. Yöneticilerden beklentimiz adaletle hükmetmeleri ve çalışanların hakkını, hukukunu önemsemeleridir.

Türk Sağlık-Sen olarak geçtiğimiz yıl 62 ilde yaptığımız ankete göre sağlık çalışanlarının yüzde 30'unun çalıştıkları kurumda amirlerinin ayrım yaptığını, yüzde 21'i keyfiyete göre yönetim gösterdiklerini ve yüzde 17'si psikolojik baskı uyguladıklarını düşündükleri ortaya çıkmıştır. Yani sağlık çalışanların yüzde 68'i amirlerinin uygulamalarından rahatsız olduklarını beyan etmişlerdir. Ortaya çıkan bu sonuç, çalışanların idarecilerin yönetimlerinden dolayı nasıl bir baskı altında olduklarını anlatmaktadır.

Bu tespit göz önünde göz önünde bulundurulduğunda idarecilerden, adaletli bir yönetim göstermeleri ve çalışanlar arasında herhangi bir ayrım yapmamalarını istiyoruz. Çalışanların taleplerini ve beklentilerini dikkate almalarını umuyoruz.

Kamu Hastane Birliklerinde temel hedef olarak hizmette kalitenin arttırılması benimsendiği bizzat Sağlık Bakanı tarafından dile getirilmektedir. Vatandaşın sağlık hizmetlerinden memnuniyetinin yüzde 78'lere yaklaştığı da sık sık iktidar tarafından ifade edilmektedir. Vatandaş memnuniyeti ve kalitenin artmasında en önemli etken olan sağlık çalışanlarının memnuniyetleri ise hep göz ardı edilmektedir. Artık sağlık çalışanlarının da memnuniyetinin arttırılması, özverili hizmet sunarlarken, çalışma hayatında onları mutlu edecek düzenlemelerin hayata geçirilmesi şarttır. Yeni süreçte hem genel anlamda hem de kurumsal anlamda buna yönelik adımlar atılmasını umut ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 6 ay önce / 07.11.2012 10:13:38   

BELEDİYE SUTOPU TAKIMI BURSA'DAGeçtiğimiz sezon Türkiye Sutopu Yıldızlar 3. Ligi'nden 2.lige yükselerek kentimizi başarı ile temsil eden Antakya Belediyesi Yıldızlar Sutopu takımı, 26-27 Ocak tarihlerinde Bursa ilinde yapılacak olan karşılaşmalara katılmak üzere hazırlıkları tamamlayarak Bursa iline gitti.

Türkiye Sutopu Yıldızlar 2. Ligi 1. Devre müsabakalarının oynanacağı karşılaşmalara Türkiye genelinden toplam 8 takım iştirak ediyor. 8 takım içinde Antakya Belediyesi Yıldızlar Sutopu, Tofaş, Bursa Belediye, Osmangazi Belediye, Adana Çınarlı, İstanbul Kınalıada, Antakya AYK ve İstanbul Heybeliada ekipleri yer alıyor.

Bursa ilinde iki gün boyunca oynanacak olan karşılaşmalar sonrasında Türkiye Yıldızlar 2. Lig 1. Devre müsabakaları tamamlanmış olacak.

Antakya Belediyesi Sutopu Takımı kafile başkanlığını İdareci Murat Şaydak ile Antrenör Mustafa Savaş yapıyor. 13 oyuncu ile müsabakalara katılacak olan Antakya Belediyesi Yıldızlar Sutopu takımı, Bursa İlinde 4 maç yapacak. Puan usulü yapılacak olan maçlar sonunda Mayıs ayında düzenlenecek 2.devre müsabakalarına hazırlanacak olan Antakya Belediyesi Yıldızlar Sutopu takımımız her iki devre de oynayacağı maçlarda başarılı sonuçlar elde etmesi halinde bu kategoride 1.lige yükselme şansını yakalayabilecek.

(Spor Serisi)

1 yıl, 3 ay önce / 25.01.2013 11:10:53   

Acil hizmetleri daha kaliteli olacakİl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan özel hastanelerde acil hizmetlerinin daha kaliteli olması için toplantı düzenlendi.

Özel Antakya Akademi Hastanesi ev sahipliğinde acil hizmetlerinin daha kaliteli olabilmesi için hastane yetilileriyle değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mücahit Bakan, Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Dr. A. Bülent Yıldırım, Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Hüseyin Vural ve Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Hüseyin Bayramoğlu ve ilimizde faaliyet gösteren 10 adet özel hastane mesul müdürleri ve idari müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Genel olarak özel hastanelerin sorunlarının değerlendirilmesi, çözüme kavuşturulması ve kamuözel koordinasyonunun daha akıcı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantı, hedefleri doğrultusunda sonuçlanarak katılımcıların genel memnuniyeti sonucunda tamamlanmıştır. Ayrıca bu toplantıların rutin hale getirilerek 3 ayda bir olacak şekilde bir araya gelinilmesi kararı alınmıştır” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 3 ay önce / 17.01.2013 11:39:34   

Pazar günü yine elektrikler kesilecekTesis ve bakım çalışması yapılacağı için 27 Ocak 2013 Pazar günü bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Toroslar Edaş Hatay İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Tesis ve bakım çalışması yapılacağından belirtilen yerlerde programlı olarak 27 Ocak 2013 tarihinde 07:0017:00 saatleri arasında Armutlu Mahallesi, Elektrik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve çevre yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yapılacaktır. Uygulanacak olan elektrik kesintisinden vatandaşların zarar görmemesi için şu hususlara dikkat etmeleri gerekir:

1Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması,

2Yapılan çalışmaların, programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği,

3Jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları,

4Elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için 186 ALO ELEKTRİK telefon hattına başvurulabilir.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 3 ay önce / 26.01.2013 09:49:46   

Hatay Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Yönetiminden
EMEĞİ GEÇEN KİŞİ VE KURULUŞLARA TEŞEKKÜR
Hatay Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Yönetimi, geçen hafta Ankara'da yapılan protokolle imza töreni sonucu ilimizde yapılması kesinleşen TOBB İmam-Hatip Lisesi ve öğrenci yurdu konusunda emeği geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Okul Aile Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Hatay Anadolu İmam-Hatip Lisesi okul aile birliği olarak Hatay'ımıza kazandırılacak olan, TOBB Anadolu İmam-Hatip Lisesinin protokolünün imzalanmasından dolayı memnuniyetimizi bildirmek isteriz.

Halkın teveccühünden dolayı ihtiyacını karşılamada fiziki kapasitesi yetersiz kalan okulumuzun yenilenmesine ve öğrencilerimizin daha iyi eğitim almasını sağlayacak eğitim yuvalarına ihtiyaç vardır.

İsteğimiz olan ve Türkiye'de bir ilk olması düşündüğümüz kampus okulun yapılmasında başlangıç kabul edeceğimiz 300 yataklı öğrenci yurdu ve 40 derslik kapasiteli TOBB Anadolu İmam-Hatip Lisesi yapılması ile ilgili protokol imzalarının atılmasına çok sevindik ve mutlu olduk.

Bu okulun yapılmasına katkılarından dolayı Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin'e, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, Hatay Valisi Sayın M.Celalettin Lekesiz'e, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın M.Ali Kuseyri'ye, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman Şimşek'e, Hayırlı İşleri Yaptırma ve Öğrencilere Yardım Derneği Başkanı Sayın Abdülmecit Ercin'e, emeği geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür ettiğimizi bildirir, kamuoyuyla sevincimizi paylaşmak isteriz.” Denildi.

(Haber: Melahat Ergin)

1 yıl, 5 ay önce / 14.11.2012 10:24:03   

ŞEYHOĞLU PASAJI ESNAFI, BELEDİYE HİZMETLERİNDEN MEMNUNAntakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Meydan Mahallesi Şeyhoğlu Pasajı esnafını ziyaret ederek burada faaliyet gösteren esnaf temsilcileri ile fikir alış verişinde bulundu. Şeyhoğlu Pasajı esnaflarından Ali Cemtaş ev sahipliğinde düzenlenen buluşmaya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'la birlikte Belediye Başkanvekili Serdar Güven, Belediye Meclis Üyesi Kasım Türkeş ile çarşı esnafı katılım gösterdi.

Belediye Başkanı Lütfü Savaş ziyarette Antakya'ya yapılan hizmetleri çarşı esnafı ile paylaştı, önümüzdeki hizmet süreci için planlanan projelerden bahsetti. Şeyhoğlu Pasajı esnafıyla sohbet eden Başkan Savaş, bölge esnafının istek ve temennilerini dinledi, Antakya'da gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişi ve değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette ayrıca Şeyhoğlu Pasajı esnafı, Pasajın çevre düzenleme-si konusunda Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan yardım talep ettiler.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, esnafın pasaj çevre düzenlemesi konusundaki talebi üzerine, buranın teknik anlamda incelenmesi ve hizmetin yapılması için destek ve yardımda bulunulacağını söyledi.

Memlekete yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren Meydan Mahallesi Şeyhoğlu Pasajı esnafı, ziyaretten ve kent genelinde yürüttüğü çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 6 ay önce / 07.11.2012 10:18:29   

Din-Bir-Der'den anlamlı konferansDin Görevlileri Birliği (Din-Bir-Der) Hatay Şubesi İslam'ı Doğru Anlamak” konulu konferans düzenledi. Din-Bir-Der'in düzenlemiş olduğu bu anlamlı konferansa konuşmacı olarak Din-Bir-Der Genel Başkanı Abdullah Arslan katıldı.

Arslan, konferansta yaptığı konuşmada İslam'ın vazgeçilmez prensiplerine değinerek şu açıklamalarda bulundu:

“Ehlisünnet inancına göre, İslam'ı doğru öğrenmenin ve doğru anlamanın dört kaynağı vardır. Bunlar: Kur'an-ı Kerim, Sünnet, İcmai Ümmet ve Kıyası Fukaha'dır. Bunları kısaca açıklarsak kitap: “Kur'an-ı mübindir ki, Hatemülenbiya Efendimiz Hazretlerine tavafı ilahiden Cibril-i emin vasıtasıyla vahyü inzal buyrulmuş olan ve mana ile nazmı Celilden ibaret bulunan Ayeti Kur'aniyenin heyeti mecmuasıdır.

Sünnet, Nebiyyi Zişan Hazretlerinden sudur eden sözler ile kasdi fiillerinden ve takrirlerinden herhangi biridir.

İcma, İttifak, kast manasınadır ki Istılahta :”Bir asırda bulunan İslam müctehidlerinin bir hükmü şer'i üzerine ittifak etmeleridir” buna İcmai Ümmet denir.

Kıyası Fukaha ise Bir şeyde sabit olan hükmün mislini o hükmün illeti ictihadiyesini haiz olduğu cihetle bir şeyde de bir rey ve ictihad neticesi olarak izhar etmektir. İtikadı meselelerde ictihad cari değildir. İbadet ve muamelata ait konularda mevzu bahistir.

İslam'ı doğru anlamanın ne kadar mühim olduğuna dair bir misal verelim. Birçok âlimler “Dinde zorlama yoktur. Doğruluk, sapıklıktan iyice ayrılmıştır. Kim tağutu inkâr ederse, Allah'a inanmıştır, sağlam kulpa tutunmuştur. Allah her şeyi işiten ve bilendir. Bu ayeti kerimeyi hiçbir konuda zorlama yoktur diye yorum yapmaktadırlar. Bu çok yanlış ve vahim bir durumdur.

Ehlisünnet müfessirleri bu ayeti kerimeyi hep şöyle açıklamışlardır.”İslam'a inanmayanlara illa inanacaksın diye zorlama yoktur. Amma ben Müslüman'ım diyenlere zorlama vardır.” Bir kimse ben Müslüman'ım diyorsa, başta namaz kılmayı, zenginse zekât vermeyi, yine zenginse Hacca gitmeyi, zina etmemeye, içki içmemeye, hâsılı günahlardan kaçınmaya, haramlardan uzak durmaya Allah'ın (C.C.) bütün emirlerini yerine getirmeye yasak ettiklerinden kaçınmaya mecburdur.

Ne kadar büyük bir ahmaklık ve zalimliktir ki Allah kâinatı yaratan, sonsuz nimetleriyle donatan, insanı en şerefli varlık olarak halk eden olduğu halde insanoğlu kulun yaptıkları kanunlara uyarda, o kulları yaratan Allah'ın kanunlarına uymaya, emirlerini yerine getirmeye gelince yan çizer, nice sapıklıklara ve azgınlıklara devam eder. Mevlamız bir ayeti kerimesinde bu durumu şöyle açıklar: 'İnsanoğlu çok zalim ve çok cahildir.'

Niye zalim olmasın ki kendisi gibi yaratılan insanoğlunun emirlerini yapar, yasaklarından kaçarda, Allah'ın emir ve yasakları konusuna gelince nefsine ve şeytana uyar ve zalimlerden olur. Yine Mevla kitap göndererek, Peygamber göndererek doğruyu, eğriyi, adaleti zulmü, Tevhidi, Şirki, Fazileti, Rezaleti v.s.bildirdiği halde insanoğlu bu ilahi gerçeklere aykırı yaşayışı tercih eder.

Bütün bu yanlışlıklardan, kurtulmanın tek ilacı İslam'ı doğru anlamak ve doğru yaşamaktır. Şair ne güzel söylemiştir: “Beşerin derdine derman Kur'an yeter, Kur'an'sız beşeriyet canavardan beter.” Netice olarak şunu ifade edelim ki, İslam'ı bütünüyle doğru yaşamak, öncelikle doğru anlamakla mümkündür” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 21.02.2013 11:58:06   

Kırıkhan Belediyesine ait arsa rekor fiyata satıldıKırıkhan Belediyesine ait Mimar Sinan Mahallesindeki arsa rekor fiyata satıldı. Arsanın bir dönümü yaklaşık 1 milyon Türk lirayı geçti.

Mimar Sinan Mahallesi Yeni Devlet Hastanesi karşısındaki 4.713,43 m2 arsa Belediye tarafından ihale yoluyla satışa çıkartıldı. Yapılan ilk ihalede alıcı çıkmayınca yeni ihale yapıldı.

Belediye Meclis Odasında Belediye Başkanı Murat Sakman'ın bizzat katıldığı ihaleye, Rahmi Vardı ve Orhan Umur alıcı olarak katıldılar.

İhalenin açılışı 4.810.996 (KDV dâhil) Tl.'den başladı. 45 dakika boyunca iki iş adamı kıyasıya mücadele ettiler. Çekişmeli geçen dakikalar sonunda, Rahmi Vardı, 4.713,43 m2 arsayı 4.855.700.00 (KDV dâhil) vererek aldı.

Sonuçlanan bu ihale ile ilk kez Kırıkhan tarihinde arsanın dönüm fiyatı 1 milyon Tl.'yi geçti.

Kırıkhan Belediyesinin daha önce Kültür Sarayı yapmayı düşündüğü arsayı çekişmeli bir ihale sonucu alan Rahmi Vardı, “Yer biraz pahalı oldu, fakat Kırıkhan için her şeye değer. Ayrıca hizmet yağmuruyla Kırıkhan'ın çehresini değiştiren Belediye Başkanımız Murat Sakman'a böylede katkımız olsun desteğimiz olsun istedik. Şimdi tarihe geçen bu arsayı yine tarihe geçecek bir projeyle taçlandırma ve icraata geçirme zamanıdır” diyerek, arsa üzerine Kırıkhan'da farklı bir projeyle iş ve konut yapımı düşündüklerini söyledi.

Belediye Başkanı Murat Sakman, Encümen üyeleri Abdullah Cesur ve İbrahim Keser, ihaleye katılan Orhan Umur arsayı alan Rahmi Vardı'yı kutlayıp, hayırlı ve uğurlu olması dileklerini ilettiler.

Yeni Kırıkhan'ın oluşum merkezinde olan arsanın böylesine yüksek bir fiyatla satışının gerçekleşmesi ardından bu bölgede arsa ve konut fiyatlarında artışa neden olacağı da vurgulandı.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 6 ay önce / 07.11.2012 10:09:29   

Ak Parti’ye yeni katılan üyelere rozetlerine takan Adalet Bakanı Ergin:
Gücümüze güç kattık
Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Ak Parti saflarına geçen eski HAS Parti il yönetimi ve ilçe başkanlarına rozetlerini düzenlenen törenle taktı.Bakan Ergin, rozet takma töreninde yaptığı konuşmada yeni katılımlarla gücümüze güç kattık dedi.

Dörtyol İlçesinde bir otelde düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısı sonrasında Has Parti İl Başkanı Besim Altınöz, Merkez İlçe Başkanı İzzet Aksoy, İskenderun İlçe Başkanı Engin Dağ, Altınözü İlçe Başkanı Mahmut Şan olmak üzere Hatay il teşkilatında görev yapan yöneticiler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından rozetleri takılarak resmen Ak Partili oldu.

Bakan Ergin törende yaptığı konuşmada, Has Parti yöneticilerinin Ak Parti saflarında yer alması ile güçlerine güç kattıklarını, Ak Parti'nin belirlenen hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Eski Has partili yeni Ak Partili Besim Altınöz, yapılan katılım töreninde yaptığı konuşmada, Ak Partiye katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bundan sonraki siyasi mücadelemiz Ak Parti saflarında olacaktır. Teşkilat yöneticilerim, üyelerim olarak bizler, halkımıza hizmeti Ak Parti çatısı altında sürdüreceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 27.02.2013 10:41:43   

Seminere katılanlara eğitim sertifikası verildiGıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve DOĞAKA işbirliği ile “Coğrafi Bilgi Sistemleri, Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri” konulu 5 günlük eğitim düzenlendi.

Konu uzmanı eğitmen İbrahim Hoşgören tarafından İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü teknik elemanları, DSİ 63. Şube Müdürlüğü elemanları, İl Özel İdaresi teknik elemanları ve çiftçiler olmak üzere toplam 22 kişiye eğitim verildi.

Beş günlük eğitimin sonunda yapılan sertifika dağıtım töreninde konuşma yapan İl Müdürü Aydın Tüfekçi “Projeyi hazırlayan Tarımsal alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğümüze, projeyi destekleyen DOĞAKA Genel Sekreterliğine, eğitmen İbrahim Hoşgören'e ve ev sahipliği yapan Ziraat Odası Başkanlığına teşekkür eder, projenin başarılı sonuçlarının tüm ilimiz üreticilerine katkı sağlamasını dilerim” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 3 ay önce / 05.02.2013 11:19:04   

Mehmet Alkan'a nezaket ziyaretiAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yeni dönemde yönetim kurulu başkan yardımcılığına seçilen Mehmet Alkan'a Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erkan Mıstıkoğlu, Antakya Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Bal, ATSO Eski Meclis Üyeleri Metin Kardeş, Mehmet Cengiz Halil Barutçu ve ATSO üyelerinden Fahri Öksüz'ün oğlu Adnan Öksüz nezaket ziyaretinde bulundu.

Heyeti ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan, ATSO Meclis Üyeleri Abdulkerim Cabbaroğlu, Süheyl Budak, Komite Üyesi Metin Tansal karşıladı. Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erkan Mıstıkoğlu yeni dönemde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan'a görevinde başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Alkan, ziyaretçilere ayrı ayrı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

8 ay, 20 gün önce / 05.09.2013 10:39:16   

TAŞDELEN AİLESİNDE TAHLİYE SEVİNCİTaşdelen Ailesinde aile büyüğü Cuma Taşdelen'in cezaevinde infazını doldurarak tahliye edilmesinin sevinci yaşanıyor.

Uzun yıllar kader mahkumu olarak cezaevinde hayatının önemli bölümünü geçirmek zorunda kalan Cuma Taşdelen, önceki gün Kırıkhan Cezaevinden tahliye olarak ailesine ve sevdiği dostlarına kavuştu.

Bu arada Taşdelen Ailesi tarafından Cuma Taşdelen için Kuran-ı Kerim ve mevlit okutuludu. Taşdelen Ailesinin Emek mahallesindeki evlerinde düzenlenen programda M.Ali Zeytineli tarafından Kur'an ve mevlit okundu. Ayrıca tahliye olan Cuma Taşdelen'in bundan sonraki yaşamı için dualar edilirken cezaevinde bulunan tüm mahkumların tahliyesi içinde duada bulunuldu.

Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyesi Songül Taşdelen'in babası Cuma Taşdelen, kendisini ziyarete gelen akraba, dost ve seveneleriyle hasret giderirken mevlit programı sonrası konuklara lahmacun ve ayran ikram edildi.

Bu arada Taşdelen Ailesinin bu sevinçli gününde Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Kurucu Başkan Mehmet Deviren, Basın Sözcüsü Hasan Yetmez'de hazır bulunarak dernek üyesi Songül'ün yanında oldular.

(Yorum Özel Haber)

4 ay, 13 gün önce / 11.12.2013 10:37:05   

Asi Nehri'nde ilk intiharAraştırmacı Gazeteci-Yazar Zafer Sarı, Asi Nehri'nde yapılan ilk intihar Antakya'nın kurucusu ve kralı Antiocus'un oğlu Antikos tarafından yapıldığını belirtti.

Sarı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: Antakya kentini ikiye ayıran Asi Nehri şehre bir güzellik kattığı gibi bazen de bedbaht intiharlara tanıklık etmiştir. İşte İmparator Selevkosun oğlu Antakya'nın kurucusu ve Kralı Antiocus, babasının ikinci karısı olan Streatonius'a aşık olmuş. Uzun süre devam eden bu gizli aşk, sonunda Antikos'u yatağından taşırıp kendini kaybedene kadar varmıştır. Aşkını kimseye anlatamayan Antikos, çareyi kendini Asi Nehrinin sularına atarak intihar etmekte bulmuş.

Antakya'nın ticaret ve kültür yaşamı çok hareketliydi. İhracat ve transit ticareti kentin başlıca gelir ve zenginlik kaynaklarından biriydi. O zamanlar Asi nehrinde gemiler Köprübaşına kadar gelirlerdi. İrili ufaklı gemiler demir atar mallarını şehir halkına satar ve geldikleri gibi yeniden Asi nehrini takip ederek Akdeniz'e ulaşırlardı. Bu ticaret gemilerinden birinin tayfaları durumu fark ederek onu kısa zamanda kurtarır. İntihar sebebini sorarlar ve durumu babasına anlatırlar. Babası bu intiharın sebebini duyunca biraz şaşırır daha sonra karısını boşar ve oğluyla evlendirir.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 07.02.2013 12:12:39   

Köprünün adı “Lütfü Savaş” olsunAntakya Belediye Parkı ile İnönü Caddesi'ni birbirine bağlayan yaya köprüsünün yapılması ile parka giriş çıkışlarda büyük kolaylık sağlandığını ifade eden vatandaşlar, bu köprünün adının da Lütfü Savaş Köprüsü olmasını istiyor.

Antakya Belediyesi'nce Asi Nehri üzerinde yapılan, Gündüz Caddesi ve Büyük park ile İnönü Caddesi'ni birbirine bağlayan yaya köprüsü 54 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde olup Antakya'ya ayrı bir güzellik katıyor.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, göreve geldiği günden itibaren, şehrin alt yapı eksikliklerini giderme yolunu büyük çabalar harcarken, bu doğrultuda bütün birimler de ellerinden gelen çalışmaları yapıyor. Yaya ulaşımına kolaylık sağlamak üzere yapılan 5 metre genişliğinde ve 54 metre uzunluğunda olan köprü, modern bir görüntüye sahip olarak Antakyalılara hizmet veriyor.

Bu arada geçtiğimiz dönemlerde Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Güçlü ve Mehmet Yeloğlu'nun adlarının birer köprüye verildiğini hatırlatan vatandaşlar, bu köprüyü Antakya'ya kazandıran Lütfü Savaş'ın adının bu köprüye verilmesini istiyor.

(Haber: Hasan KAYA)

8 ay, 23 gün önce / 02.09.2013 10:56:07   

Tiyatro sanatçısı İsmail Akgül'den sanatseverlere davet
“KONTRABAKIŞ 3” ADLI OYUN 27 KASIM'DA
Hatay tiyatrosuna emek veren yerel sanatçılarımızdan İsmail Akgül, Kontrabakış 3 adlı tek kişilik oyununu gelen yoğun talep üzerine 27 Kasım 2012 Salı günü Meclis Kültür Sanat Merkezinde yeniden sahneleyecek.

Yönetmenliğini ve müziğini Hasan Şeker'in yaptığı Kontrabakış 3 adlı stand up gösterisi daha önce 29 Eylül Cumartesi günü Meclis Kültür Sanat Merkezinde sahnelenmiş, salonu dolduran sanatsever hemşerileri İsmail Akgül'ün farklı bir mizah anlayışı ile sahnelenen oyunda bol bol gülme imkânı bulmuşlardı.

Toplum hayatında insanların yaşadığı güncel olayları farklı bir şekilde ele alan ve mizaha çeviren İsmail Akgül, iki bölümden oluşan tek kişilik gösterisinde yeniden seyircilerini bol bol güldürmeyi hedefliyor.

Daha önce ki oyunda mizah yanında yaşanmış bir olayı dramatik şekilde anlatan İsmail Akgül, seyircilere duygulu dakikalar yaşatmış hayatta iken sevdiklerin kıymetini bilmek ve onlara seni seviyorum demenin önemi konusunda toplumsal bir mesaj vererek akıllarda kalan bir tablo oluşturmuştu.

İsmail Akgül, 27 Kasım Salı günü Meclis Kültür Sanat Merkezinde saat:20.30'da başlayacak Kontrabakış 3 adlı tek kişilik oyuna tüm dostlarını ve tiyatrosever Hataylı hemşerilerini davet etti.

(Haber: Havva Ergin)

1 yıl, 5 ay önce / 17.11.2012 09:07:07   

Öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı


İlköğretim Haftası'nın başlaması dolayısı ile Pazartesi günü saat 10.30'da Fehmi Çankaya İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ilimizin son 2 yılda gerek okul öncesi eğitimde okullaşma oranında Ankara ve İstanbul'u geride bırakmış olmasının, gerekse bilimsel proje üretme açısından Türkiye birincisi olmasının eğitim konusunda Hataylıların başarısını gösterdiğini kaydetti.

Kütüphanesi olmayan okulun kalmamış olması, öğrencilerimizin sportif, kültürel veya sanatsal yeteneklerini geliştirebilmeleri için çok amaçlı salonların hizmete girmiş olmasının bu yolda atılmış mütevazi adımlar olduğunu söyleyen Lekesiz, okul ve derslik yaptırmak konusunda adeta yarışan hayırseverlerimiz ve işadamlarımız sayesinde derslik ihtiyacı başta olmak üzere okullarımızın donatıları ile ilgili olarak oldukça önemli mesafeler kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

Lekesiz şöyle devam etti; “Yeni bir yüzyılın, teknolojik bilginin ve bilişim hızının baş döndüren gelişimi ile şekillenecek olan yeni bir asrın eğişindeyiz. 20 yüzyıl, eğitimin insan hayatının her alanında etkili olduğu bir devir olarak geride kaldı ancak önümüzdeki yeni binyılların bilgiyi üreten, ona sahip olan, gelişme ve değişmelere adaptasyon hızıyla fark yaratan nesillerin kontrolünde olacağını bilmek ve vizyonumuzu da ona göre şekillendirmek durumundayız.

Bu misyonu zamanında yerine getirmemek, gelecek kuşaklara olan sorumluluğumuzu geciktirmek olacaktır. Bilmeliyiz ki, kalite değeri yüksek eğitim-öğretim anlayışı olmadan, bilim ve teknolojideki hızı yakalamaktan, sosyoekonomik refah seviyesine ulaşmaktan, nitelikli ürün ve hizmet üretmekten söz etmek yanıltıcı olacaktır. Her alanda olduğu gibi eğitimde de kalite anlayışını yaygınlaştırarak tüm kurum ve kuruluşlara ve bireylere dünya ile rekabet edebilecek üstünlüğü sağlamalıyız. Yarının sloganı; 'Düşünmeyi öğren, yaratıcılığı öğren' olacaktır.

Bu bağlamda eğitim öğretim sürecini düşünme ve problem çözme becerisini kazandıran, bireyin gelişimine çok yönlü katkı sağlayan bir süreç olarak görmeliyiz. Söz konusu istifadenin sağlanması da ancak çağdaş ve gerçekçi amaçları içeren nitelikli eğitim-öğretim programları ve ona uygun eğitim teknolojilerinin kullanımı ile gerçekleştirilebilir. 2012 2013 eğitim-öğretim yılı eğitim camiamız, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)

2 yıl, 7 ay önce / 19.09.2012 11:00:15   

Prime Mall hizmet kalitesini artırıyorAçıldığı günde beri vatandaşları yoğun ilgisi ile karşılaşan Prime Mall Alışveriş merkezi, hizmet kalitesini artırmak için personeline eğitim veriyor.

Prime Mall Antakya hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla 4 ay önce başlattığı eğitimlerin 1. Dönem sertifika töreni başarıyla gerçekleştirildi.

3S Danışmanlık şirketi Eğitim Danışmanı Soner Selçuklu'nun Mayıs ayından bu yana gerçekleştirdiği eğitimlerde “Yönetim Becerileri, Satış Teknikleri, Müşteri İlişkileri ve Etkin Hizmet Sunumu” konularını içeren eğitimler verildi.

4 aydır süren eğitimlerin ardından katılımcılar sınava tabii tutularak, Sınav sonuçlarına göre başarı dereceleri belirlendi. 4 ay süren 1. Dönemin ardından gerçekleştirilen sertifika törenine, eğitime katılan Alışveriş Merkezi mağaza yöneticileri, mağaza çalışanları, temizlik ve güvenlik ekipleri katıldı. Ayrıca başarılı olup ilk 3'e giren mağaza yöneticileri, Satış danışmanları, temizlik ve güvenlik ekipleri plaket ve hediye çeki ile ödüllendirdi.

(Haber Merkezi)

2 yıl, 7 ay önce / 18.09.2012 10:55:25   

Ergin, Yorum'dan haberleri takip ettiAdalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, İstanbul Feshane'de düzenlenen Hatay Günleri fuar alanına bir kez daha gelerek destek verdi.

İstanbul'da Hatay Günleri'nin açılış törenine katılan Bakan Ergin, Pazar günü de Feshane'ye bir kez daha gelerek stantları gezdi ve vatandaşlarla sohbet etme imkânı buldu.

Bu arada Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin'de İstanbul'da Hatay Günleri ile ilgili Yorum'da çıkan haberleri içeren gazeteyi Bakan Ergin(e takdim etti.

Adalet Bakanı Ergin, kendisinin de içinde bulunduğu İstanbul'da Hatay Günleri ile ilgili haberleri dikkatle okudu.

(Yorum Özel Haber)

1 yıl önce / 10.04.2013 11:35:58   

Antakya'da güneş yüzünü gösterdiAntakya'da bir haftadır devam eden sağanak yağışın ardından güneş yüzünü gösterdi.

Geçen hafta başlayan yağış nedeniyle vatandaşlar bir hayli sıkıntı çekti. Sabah ve akşam saatlerinde işe giden vatandaşlar, otobüs duraklarına akın etti.

Dün sabah saatlerinden itibaren yüzünü gösteren güneş vatandaşların yüzünü güldürdü. Bu hafta boyunca güneşli havanın hakim olacağı Antakya'da sıcaklıklar 17 derece civarında olacak

Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgilere göre bugünden başlamak üzere Cuma gününe kadar güneşli bir hava hakim olacak. Cuma günü bulutlu bir havanın ardından Pazar günü tekrar yağış bekleniyor.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

1 yıl, 4 ay önce / 25.12.2012 11:32:50   

Polisten Dost Eli ÇadırıTürk Polis Teşkilatının 168. yıldönümü nedeniyle, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından, Arkeoloji Müzesi önünde geleneksel hale getirilen ve 4. sü düzenlenen “Dost Eli Çadırı” dün açıldı.

“Dost Eli Çadırı'nın açılışına, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Emniyet Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Komiseri Adem Paksoy, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği polisleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği polisleri tarafından katılımcılara çeşitli ikramların yanı sıra, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve beraberinde vatandaşlar tarafından kesilen 168. yaşgünü pastası da ikram edildi.

Dost Eli Çadırı'nda vatandaşlar ve öğrenciler ile sohbet eden Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dost Eli Çadırı'nda yaptığı konuşmada; “Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nün tüm birimleri ile halkın huzuru ve güvenliği için çalışıyoruz. Emniyet teşkilatının kuruluşunun 168. yıldönümünde, polisin duygu ve heyecanını paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından, halka açık çadırda Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği polisleri vatandaşlara halk türküleri söylerken, halk oyunları ekibi de hazırladıkları halk oyunlarını katılımcılar ve vatandaşlarla paylaştılar.

Yıldönümü pastası kesildikten sonra Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dost Eli Çadırı'nın kurulmasında katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere birer teşekkür plaketi verdi.

(Haber: Hasan KAYA)

1 yıl önce / 09.04.2013 11:40:47   

Mezun olduğu okulu ziyaret ettiAK parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen yıllar önce mezun olduğu Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini ziyaret etti.

Seçmen ve yönetim kurulu üyeleri, Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliğini ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu. Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Şekerci ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Denetleme Kurul üyeleri Zeki Berber, İngilizce Öğretmeni Tahsin Bakan da yer aldı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden yıllar önce mezun olduğunu ve dönem arkadaşı Hilal Şekerci'nin Okul Aile Birliği Başkanı olduğunu ifade etti.

Seçmen işadamı, hayırsever Erol Bilecik tarafından yeniden yaptırılan okulun eskisine göre daha güzel olduğuna dikkatleri çekerek, “Bizim okuduğumuz dönemde bu kadar imkân yoktu. Okul binasının yapımı ve teknik yönden modernize edilmesinde işadamımız hayırsever Erol Bilecik'in büyük katkıları olmuş. Bu nedenle Erol Bilecik bey'e eski okulumuzun teknik yönden modernize edilmesi ve binanın yeniden inşa edilmesinde yapmış oldukları maddi ve manevi destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Şekerci, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetin yapmış olduğu nezaket ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Şekerci, “AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen'in okuldan mezun olup yıllar sonra ziyarette bulunması bizleri oldukça memnun etti. Başkanımızın dediği gibi eski okul ile yeni okul arasında dağlar kadar fark var. Sağolsun hemşehrimiz hayırsever, işadamı Erol Bilecik bey'in büyük katkıları ile okulumuz ülke genelinde bulunan hatırı sayılı meslek liseleri içinde aldı.” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 4 ay önce / 27.12.2012 11:11:40   

AK PARTİLİ KADINLAR 8 MART'I COŞKUYLA KUTLADI8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen ve yönetim kurulu üyeleri 'Kadınlar Günü' adı altında Antakya'da, İskenderun İlçe Kadın Kolları da İskenderun İlçesi'nde kutlama tertip etti. Antakya Ottoman Otel de düzenlenen 'Kadınlar Günü' toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, AK Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu ve 4000'in üstünde AK Partili kadın salonu hınça hınç doldururken, İskenderun İlçesinde Toyota Plaza'da 2500'ün üstünde AK Partili kadın salondaki yerlerini aldı.

AK Partili hanımlar, 30 Mart seçimleri öncesinde kapı kapı dolaşan ve seçimlerden başarılı sonuç almak için yüksek tempoda sürdükleri seçim çalışmalarına bir günlük ara vererek Antakya'da Ottoman Otelde bir araya geldiler.

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin partili hanımlara hitap etti.

2010 yılında kadınlara pozitif ayrımcılık yapmayı öngören Anayasa değişikliğine gittiklerini, ancak kanunları değiştirmenin tek başına yeterli olmayacağını belirten Ergin şu açıklamalarda buulndu: 'Bizim için 365 günün her biri kadınlar günü, anneler günü, hayat arkadaşları, evlatları dünyaya getiren, yorulan ve meşakkatleri çeken kadınların günüdür.

Türkiye'de kadınla ilgili problemleri çözme noktasında gerçekten çığır açtık, çok önemli hamleler ve adımlar attık. Türkiye'de hepimizin göğsünü kabartan neticeler aldık.

Bu toplantıyı düzenleyenlerin ellerine, emeğine sağlık' dedi.

Fatma Şahin, AK Partili hanımlara çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Şahin, 'Siyasette yola çıkarken önce insan ama daha önce kadın diyerek yola koyulduk. Hak ve adalet konularında Sadullah Ergin Bakanımızla kadınlara yönelik kanunların çıkmasında büyük çalışmalar gerçekleştirdik. Bütün pozitif ayrımcılıkları kaldıran ve bunu güçlendiren bakanım Sadullah Ergin'dir 'dedi.

Kadın mutluysa yuvasının da mutlu olduğunu, kadının toplumun direği olduğunu belirten Şahin, 'Şanlı şerefli tarihimiz var. Onu öven, muhteşem yapan kadınlarımız var. Kadınlarımız hep ön saflarda erkeklerin yanında yer alarak büyük mücadele vermiştir. AK Parti hükümeti olarak kadınlara yönelik anayasa değişikliğinde bulunduk. Temel hak ve özgürlükler, kadın hakkı, çocuk hakkı, engelliler hakkı, dul ve yetim hakkı geçmiş dönemlerde on yıllar boyunca, yüz yıllar boyunca hep ihmal edilmiş. Ama AK Parti iktidarı bu ihmalleri bir kenara bırakarak kadına başta toplum içinde olmak üzere çeşitli haklar tanımıştır' dedi.

Hatay ve Gaziantep İlleri'nin ne isterse sayın Başbakanın, bakanlarını, vatandaşlarını kırmayarak yapacağını ifade eden Şahin, 'Gaziantep ilçesine yapılacak olan organize sanayi ile fabrikalara hammadde taşıyan ve hammaddeyi ürün haline getirilip Akdeniz'e taşınmasında Hassa-İskenderun arasına yapılacak olan Amanos Tüneli sayesinde büyük kolaylıklar sağlanacak. Bu tünelin olmayacağını, yapılmayacağını hayal edenler oldu. Ama bu tünel Hatay'ın çılgın projesidir. Bizler AK Parti olarak hep ilkleri yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. İnşallah sizler Ergin'i Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturttuğunuz zaman Hatay daha fazla hizmetlerle buluşarak uçacak. 30 Mart'ta güneş bir başka doğacak, gün başka doğacak, yeni bir milat ve yeni bir zafer olacak' şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

1 ay, 13 gün önce / 11.03.2014 10:47:13   

Tenekecioğlu, Vali Lekesiz'i ziyaret ettiAK Parti Hatay İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Tenekecioğlu, kabulünden dolayı Vali Lekesiz'e teşekkür ederek, üstlendiği görevi en iyi şekilde yapacağını ve Hatay'ın gelişimine katkı sunmak için elinden gelen çabayı göstereceğini belirtti.

Hatay Valisi Lekesiz de, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Sayın Tenekecioğlu'na yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Lekesiz, ülkemizde demokrasinin her geçen gün güçlenmesiyle bunun ayrılmaz parçası olan siyaset kurumunun da güçlendiğini ifade ederek, “Demokrasiler içerisinde siyasi partilerin vazgeçilmez bir yeri var. Diğer kurum ve kuruluşların olduğu gibi siyaset kurumunun da amacı, halka hizmet etmektir. Siz de halka hizmet etmeye talip olan bir göreve gelmiş bulunuyorsunuz. Tekrar hayırlı olsun.

İlimiz ile ilgili konuları; siyaset kurumu, sivil toplum örgütleri, odalar ve borsalar, iş dünyası kısacası Hatay'ın tüm dinamikleri ile beraber ele alıp değerlendirmek, ortak akılla hareket etmek anlayışındayız. Hatay'ın daha güçlü bir geleceğinin inşasına şüphesiz ilimizin tüm dinamiklerinin ciddi katkıları var.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 16 gün önce / 06.02.2014 12:05:54   

Su kaynaklarından 4,9 milyar m3 su çekildiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Belediye Su İstatistikleri, 2012 verilerini açıkladı. TÜİK'ten yapılan açıklamaya göre belediyeler tarafından su kaynaklarından 4,9 milyar m3 su çekildiği bildirildi.

TÜİK Hatay Bölge Müdürü Adem Gökçe yaptığı yazılı açıklamada belediyeler tarafından çekilen suyun yüzde 55,3'ü arıtıldığı belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Tüm belediyelere uygulanan 2012 yılı Belediye Su İstatistikleri Anketi sonuçlarına göre 2950 belediyeden 2928'ine içme ve kullanma suyu şebekesi ile hizmet verildi. Belediyeler tarafından su kaynaklarından içme ve kullanma suyu şebekesine 4,9 milyar m3 su çekildi. Çekilen suyun %48,9'u barajlardan, %28,3'ü kuyulardan, %19,2'si kaynaklardan, %2'si göl, gölet veya denizlerden ve %1,6'sı akarsulardan sağlandı.

İçme ve kullanma suyu şebekesine çekilen toplam 4,9 milyar m3 suyun 2,7 milyar m3'ü içme ve kullanma suyu arıtma tesislerinde arıtıldı. Arıtılan suyun %95,3'üne konvansiyonel, %3,1'ine gelişmiş, %1,6'sına ise fiziksel arıtma uygulandı.

İçme ve kullanma suyu şebekesi ile hizmet verilen belediye nüfusunun 2012 yılı itibariyle Türkiye nüfusu içindeki payı %83, toplam belediye nüfusu içindeki payı ise %98 olarak tespit edildi. İçmesuyu arıtma tesisleri ile hizmet verilen belediye nüfusunun oranı ise Türkiye nüfusu içinde %47, toplam belediye nüfusu içinde %56 olarak hesaplandı. Belediyeler tarafından içmesuyu şebekesine çekilen kişi başı günlük ortalama su miktarı 216 litre olarak tespit edildi.

Üç büyük şehirde ise çekilen kişi başı günlük ortalama su miktarı İstanbul için 186 litre, Ankara için 217 litre, İzmir için 223 litre olarak hesaplandı.” dedi.

(Haber Merkezi)

2 ay, 1 gün önce / 21.02.2014 10:32:06   

YAZARLARIMIZ