......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:104
Haftalık:726
Aylık:2475
Toplam:101357
YORUM MANŞET
BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?
BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

Antakya'da yaşanan neme lazımcılık, vurdumduymazlık ve sorumsuzluğa bir örnekte Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır bırakılan moloz olayında yaşanıyor.

Köy Garajları civarında ki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozları, o bölgede yapılan işin bitmesinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen kimse o molozları kaldırmayı aklına bile getirmiyor.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların niçin kaldırılmadığı merak konusu.

Molozları kaldırma görevinin ihaleyi alan firmaya mı, Hatay Büyükşehir Belediyesine mi yoksa Antakya Belediyesine mi ait olduğunu bilmeyen vatandaşlar, Hatay Valiliğinden ve Çevre İl Müdürlüğünden yardım talep ettiler.

Büyükşehir olma sevincinin büyük mega köye dönüşmesinin hayal kırıklığını yaşayan Antakyalılar, umutlarını 4 yıl 7 ay sonra yapılacak olan mahalli idareler seçimine taşımaya karar verdiler.

(Haber: Sadullah Ergin)

Antakya, faciadan döndü
Antakya, faciadan döndü

Antakya, faciadan döndü

Haraparası Mahallesi Şehit Osman Durmaz Caddesi üzerinde bulunan hurda lastik deposunda, bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, çevrede korkulu anlar yaşatırken, kelimenin tam anlamıyla Antakya faciadan döndü.

Lastik deposunda bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın bir anda büyüdü. Yüzlerce lastik tekerin alev almasıyla ortaya çıkan duman bulutu, gökyüzünü kapladı.

Dün, öğleden sonra gerçekleşen yangına itfaiye ekiplerinin anında mücadele etmesi çevre yerleşim birimlerine rahat bir nefes aldırdı. Çok sayıda itfaiye aracının müdahalesi sonucu söndürülen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, depo içerisinde mevcut bulunan çok sayıda lastik kullanılamaz hale geldi.

(Haber: Hasan Kaya)

HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı
HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı

HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF) Yönetim Kurulu, Cumartesi günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısına ilgi göstererek katılımda bulunan delegelere teşekkür etti.

HATDEF yönetimi, delegelerin federasyona sahip çıkmasıyla hem mutlu olduklarını hem de sorumluluk duygularının daha da arttığına dikkat çekti.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan HATDEF yönetim kurulu şu görüşlerde bulundu: “Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF) Yönetim Kurulu olarak öncelikle 23 Ağustos Cumartesi günü Büyük Antakya Otelinde yapılan olağanüstü genel kurulumuza yoğun katılım gösteren kongre delegelerine, Federasyonlarına sahip çıkmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Hatay ilinin tüm ilçelerini kapsayan ve yüzlerce derneği bir çatı altında toplayan HATDEF, dostluk ve kardeşlik kongresi olarak nitelendirilen genel kuruldan güçlenerek çıkmıştır.

HATDEF'E bağlı derneklerin kongre delegelerinin federasyonuna sahip çıkması Başkan Abdurrahman Taşçıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini mutlu etmiş ve sorumluluk duygularını daha da arttırmıştır.

Uzak yakın demeden güzel Hatay ilimizin dört köşesinden kongreye gelen yüzlerce delegeye sevgi ve şükranlarımızı arz ediyoruz.

348 delegenin yer aldığı Federasyon kongresine ilk oturum olmasına rağmen çoğunluk sağlanmış 199 delege kongreye teşrif etmiştir. Bazı delegeler, katılım imzalarını atmalarının ardından kongrenin sonunu beklemeden işleri nedeniyle salondan ayrılmaları sonucu 188 kişinin oyu ile Abdurrahman Taşçıoğlu ve yeni yönetimi göreve seçilmiştir.

Birlik ve dayanışma içinde geçen kongre, demokrasi şöleni içinde geçmiştir. Genel Kurulumuzda Divan Heyetinde görev alan M.Sabit Teksöz'e, Mehmet Ali Kanlı'ya, Semir Yoğurtçu'ya, kongremizin yapıldığı Büyük Antakya Oteli'nin işletmecileri Güngör Kardeşlere ve değerli personeline, ayrıca kongremize katılarak gücümüze güç katan tüm delegelerimize ve basın mensuplarına teşekkür eder saygılarımızı sunarız.” dedi.

(Haber: Hasan Ali Temizyürek)

DOSTLUK VE KARDEŞLİK KONGRESİNDEN FEDERASYON GÜÇLENEREK ÇIKTI
DOSTLUK VE KARDEŞLİK KONGRESİNDEN FEDERASYON GÜÇLENEREK ÇIKTI

DOSTLUK VE KARDEŞLİK KONGRESİNDEN FEDERASYON GÜÇLENEREK ÇIKTI

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF), tek liste ile gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulunu birlik ve dayanışma içinde gerçekleştirerek kongreden güçlenerek çıktı.

Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Abdurahman Taşçıoğlu, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Ömer Cihangir'in başarılı sunuculuğunda başlayan kongreye Hatay'ın çok sayıda ilçe ve mahallesinden yoğun katılım gösterilirken, kongrede üçte ikilik çoğunluk sağlandı.

23 Ağustos Cumartesi günü Büyük Antakya Otelinde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını M.Sabit Teksöz yaparken divan katipliğini M. Ali Kanlı ve Semir Yoğurtçu yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın birlikte okunmasının ardından kürsüye gelen Taşçıoğlu, kongrede yaptığı konuşmada; “Kongreler hesaplaşma günü değildir. Kendilerini yenileme günüdür, daha da güçlenme günüdür. Bu âlemde kongre olmaz, bizim için önemli olan öksüz çocuğun başını okşamaktır, yakacak sorunu olan mahalle insanının sorununu çözmektir, bakıcı ihtiyacı olan yaşlımıza sahip çıkmaktır. Bizim işimiz sosyal işleri teşvik etmektir.

Kongremiz dostluk ve kardeşlik kongresi olsun. Kongremizin bölgemize, ülkemize barış getirmesini diliyorum. Kongremize katılan ve ilçelerimizden gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yönetim, denetim raporları ve tahmini bütçenin ibra edilmesinin ardından seçim maddesine geçildi. Abdurrahman Taşçıoğlu başkanlığındaki tek liste ile girilen HATDEF kongresinde yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ASIL: Abdurrahman Taşçıoğlu, Adnan Vurucu, Metin Kuseyri, Atilla Önal, Mehmet Ali Yüksel, Osman Mesçi, Atilla Sahillioğlu, Hüseyin Karakulak, Ömer Gürbüz, Sadullah Ergin, Yurdagül Ergüner, Rasim Ray, Alpaslan Ersin, Mustafa Bucak, Ayten Bolat, Hikmet Öğreten, Mehmet Garip Siper, Mustafa Bayır, Hasan Ali Kalay, Şükrü Kanatlı, Mehmet Erhan Önal

DENETLEME KURULU ASIL: Ali Parlak, Ahmet Davut, Mehmet Yıldırım

(Yorum Haber Merkezi)

Federasyonda seçim heyecanı
Federasyonda seçim heyecanı

Federasyonda seçim heyecanı

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu, 23 Ağustos Cumartesi günü yapacağı kongreye odaklandı. Mevcut Başkan Abdurrahman Taşçıoğlu ve yeni başkan adayı Ahmet Doğru'nun yarıştığı seçimin sonucu merakla bekleniyor

Bir süre önce olağanüstü genel kurul kararı alarak seçime giden Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu, 23 Ağustos Cumartesi günü (Yarın) önemli bir kongreye ev sahipliği yapacak.

HSDF kurucu başkanı ve kurulduğu tarihten bugüne başarıyla başkanlık görevini yapan Abdurrahman Taşçıoğlu'nun delegelerin isteğiyle yeniden aday olduğu genel kurulda, Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Doğru'da bazı arkadaşlarının isteği üzerine aday oldu.

Taşçıoğlu ve yönetim kurulu arkadaşlarının gayretiyle Hatay genelindeki 160 civarındaki derneğin bir çatı altında toplandığı Federasyon, genel kurul sonrası daha güçlü şekilde hizmet faaliyetlerini sürdürmek istiyor. Resmi işlemleri tamamlayan 72 derneğin üst kurul delegeleri, bu seçimde oy kullanma hakkına sahip.

Bu arada diğer başkan adayı Ahmet Doğru, dün Hatay Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında Taşçıoğlu'dan karar defterlerini istedikleri halde kendilerine vermediğini bu nedenle noter vasıtasıyla Federasyona yazı gönderdiklerini ifade etti. Federasyonun tasdikli defterlerini ve basılı evraklarını talep etmesine rağmen verilmediğini iddia eden Doğru, olağanüstü genel kurulun iptal edilmesi isteğinde bulundu.

Bu konuda görüşlerini aldığımız HSDF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, seçimin demokratik ortamda geçeceğini, genel kurul delegelerinin alacağı karara saygı duyacağını belirterek, Ahmet Doğru ve ekibinin talebi üzerine yaptıkları bu olağanüstü kongre öncesi tüm resmi belgeleri PTT vasıtasıyla iadeli taahhütlü olarak bu arkadaşlara gönderdiğini ifade etti.

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu'nun olağan genel kurul toplantısı, 23 Ağustos Cumartesi günü Büyük Antakya Otelinde saat:10.30'da başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)

YAZARLARIMIZ