......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:107
Haftalık:894
Aylık:2658
Toplam:101803
YORUM MANŞET
30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık<br>92. yıl coşkusu


30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü, protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlarında yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Kutlamalar, saat 09.30'da Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı. Vali Vekili Doğan Anıt Şeref Defteri'ne şunları yazdı: “Aziz Atam, Vatan ve bağımsızlık uğrunda her türlü zorluk karşısında yılmadan, büyük bir mücadele azmi ile elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi'nin 92'nci yıldönümünde huzurunuzdayız.

Yüce milletimizin her bir ferdinin, Sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesinde emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmanın yolunun, milletçe kenetlenmekten geçtiğinin bilinci içerisindeyiz.

Dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla inşa ettiğiniz çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak azmindeyiz.

Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin 92'nci yıldönümünde Sizleri ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Kutlamalar kapsamında saat 10.00'da Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı'nda tebrikleri kabul etti.

Saat 10.30'da ise Atatürk Caddesi'nde tören düzenlendi. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı.

Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Göğebakan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb.Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üsteğmen Mustafa Torun, büyük zaferin önemine değindi. Etkinlik, halkoyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından gerçekleşen geçit töreni ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

Antakya Belediyesi'nden duyarlılık
Antakya Belediyesi'nden duyarlılık

Antakya Belediyesi'nden duyarlılık

Gazetemizin 28 Ağustos 2014 ve 3633 sayılı nüshasında manşetten yayınlanan “Bu molozları kim kaldıracak?” haberi üzerine, Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır kendi hallerine terk edilen moloz yığınları kaldırıldı

Köy Garajları civarındaki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozlar dün Antakya Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların kaldırılması çevre sakinleri tarafından memnunlukla karşılanırken, vatandaşlar başta Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)

BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?
BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

Antakya'da yaşanan neme lazımcılık, vurdumduymazlık ve sorumsuzluğa bir örnekte Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır bırakılan moloz olayında yaşanıyor.

Köy Garajları civarında ki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozları, o bölgede yapılan işin bitmesinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen kimse o molozları kaldırmayı aklına bile getirmiyor.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların niçin kaldırılmadığı merak konusu.

Molozları kaldırma görevinin ihaleyi alan firmaya mı, Hatay Büyükşehir Belediyesine mi yoksa Antakya Belediyesine mi ait olduğunu bilmeyen vatandaşlar, Hatay Valiliğinden ve Çevre İl Müdürlüğünden yardım talep ettiler.

Büyükşehir olma sevincinin büyük mega köye dönüşmesinin hayal kırıklığını yaşayan Antakyalılar, umutlarını 4 yıl 7 ay sonra yapılacak olan mahalli idareler seçimine taşımaya karar verdiler.

(Haber: Sadullah Ergin)

Antakya, faciadan döndü
Antakya, faciadan döndü

Antakya, faciadan döndü

Haraparası Mahallesi Şehit Osman Durmaz Caddesi üzerinde bulunan hurda lastik deposunda, bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, çevrede korkulu anlar yaşatırken, kelimenin tam anlamıyla Antakya faciadan döndü.

Lastik deposunda bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın bir anda büyüdü. Yüzlerce lastik tekerin alev almasıyla ortaya çıkan duman bulutu, gökyüzünü kapladı.

Dün, öğleden sonra gerçekleşen yangına itfaiye ekiplerinin anında mücadele etmesi çevre yerleşim birimlerine rahat bir nefes aldırdı. Çok sayıda itfaiye aracının müdahalesi sonucu söndürülen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, depo içerisinde mevcut bulunan çok sayıda lastik kullanılamaz hale geldi.

(Haber: Hasan Kaya)

HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı
HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı

HATDEF delegesi federasyonuna sahip çıktı

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF) Yönetim Kurulu, Cumartesi günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul toplantısına ilgi göstererek katılımda bulunan delegelere teşekkür etti.

HATDEF yönetimi, delegelerin federasyona sahip çıkmasıyla hem mutlu olduklarını hem de sorumluluk duygularının daha da arttığına dikkat çekti.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan HATDEF yönetim kurulu şu görüşlerde bulundu: “Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF) Yönetim Kurulu olarak öncelikle 23 Ağustos Cumartesi günü Büyük Antakya Otelinde yapılan olağanüstü genel kurulumuza yoğun katılım gösteren kongre delegelerine, Federasyonlarına sahip çıkmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Hatay ilinin tüm ilçelerini kapsayan ve yüzlerce derneği bir çatı altında toplayan HATDEF, dostluk ve kardeşlik kongresi olarak nitelendirilen genel kuruldan güçlenerek çıkmıştır.

HATDEF'E bağlı derneklerin kongre delegelerinin federasyonuna sahip çıkması Başkan Abdurrahman Taşçıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini mutlu etmiş ve sorumluluk duygularını daha da arttırmıştır.

Uzak yakın demeden güzel Hatay ilimizin dört köşesinden kongreye gelen yüzlerce delegeye sevgi ve şükranlarımızı arz ediyoruz.

348 delegenin yer aldığı Federasyon kongresine ilk oturum olmasına rağmen çoğunluk sağlanmış 199 delege kongreye teşrif etmiştir. Bazı delegeler, katılım imzalarını atmalarının ardından kongrenin sonunu beklemeden işleri nedeniyle salondan ayrılmaları sonucu 188 kişinin oyu ile Abdurrahman Taşçıoğlu ve yeni yönetimi göreve seçilmiştir.

Birlik ve dayanışma içinde geçen kongre, demokrasi şöleni içinde geçmiştir. Genel Kurulumuzda Divan Heyetinde görev alan M.Sabit Teksöz'e, Mehmet Ali Kanlı'ya, Semir Yoğurtçu'ya, kongremizin yapıldığı Büyük Antakya Oteli'nin işletmecileri Güngör Kardeşlere ve değerli personeline, ayrıca kongremize katılarak gücümüze güç katan tüm delegelerimize ve basın mensuplarına teşekkür eder saygılarımızı sunarız.” dedi.

(Haber: Hasan Ali Temizyürek)

YAZARLARIMIZ