......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:152
Haftalık:1501
Aylık:5493
Toplam:82849
YORUM MANŞET
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Güvenlik toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, toplantıda akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda kesin ve kalıcı çözümler üretmek için yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Lekesiz, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızın ortak aklı ile hareket edilerek kararlı bir iradenin ortaya konulmasının önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantı; Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. Hasan Polat ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit'in konu ile ilgili sunumlarının ardından görüş, öneri ve düşüncelerin paylaşılması ile devam etti.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Halil Yücelen ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz
ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz<br>ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ


Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü ve beraberindeki Yönetim Kurulu heyeti, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz'ü makamında ziyaret etti.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ile Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, Kırıkhan ilçesinde esnafların sorunları ve çözümü hususunda istişarelerde bulundu.

Ayrıca Gülcü, önümüzdeki ayda yapılacak genel kurul çalışmaları için başarı dileklerinde bulunarak ; ''Çalışkan dürüst ve ilkeli bir dayanışmayı her zaman sağlayan sorunlarımıza anında çözüm bulan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'e teşekkür ederiz'' dedi.

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz'de, Hatay Mahalle Muhtarları Başkanı Mahmut Gülcü ve Yönetim Kurulu üyelerine bu nezaket ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; ''Esnafın sorunlarını biliyorum. Sorunlarınızın çözümü için en kısa sürede yardımcı olacağım. Bu ziyaretinizden dolayı şahsım ve esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de
Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis komisyonlarında Ağırlık AK Parti'de

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını dün Antakya Belediyesi eski binasında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Grubunun çoğunlukta olduğu Mecliste, 1. Meclis Başkanvekilliği'ne Kudret Özbakış, 2. Başkanvekilliğine ise Mustafa Özbolat oy birliği ile seçildi. Toplam yedi kişiden oluşan komisyonlarda dört üye AK Parti, iki üye CHP ve bir üye de MHP'den seçildi.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısında konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı meclisin 5 yıl süre ile gerçekleştireceği çalışmaların Hatay'a, demokrasiye ve siyasi partilere hayırlı olmasını dileyerek “Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Hatay'ın dokusuna, ruhuna ve medeniyet birikimine uygun geçmeli. Yapılacak olan işlerde önceliğin memleket kaygılarını ve hizmeti düşünerek yapılması gerekir” dedi.

Konuşmanın ardından Meclis Başkanvekilliği, katip üyeleri ve encümen üyeleri seçimleri yapıldı. Meclis Başkanvekilliği'ne AK Parti'li Kudret Özbakış ve Mustafa Özbolat seçilirken, katip üyeliğine ise yine AK Parti'li Ahmet Okay ve Halil Polat seçildi. Encümen üyeliği seçiminde ise AK Parti'li Cengiz Yıldız, İbrahim Güler, Numan Bölükbaş, Selçuk Umran ve Ahmet Ak seçildi.

8 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında komisyonlar toplam 7 kişiden oluşurken bu sayının 4'ü AK Parti'li, 2'si CHP'li ve 1'i de MHP'li meclis üyelerinden oluştu. Gündem maddeleri arasında yer alan “Antakya Belediyesi 2013 Mali yılı faaliyet raporunun görüşülmesi” “Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi” ve bu maddeye bağlı olarak “HAT-SU Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi” ret oyu alarak komisyona gönderildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı'nın oylamanın kabul edilmesi için yoğun çaba harcadığı Norm Kadro cetvellerinin görüşülmesi maddesi AK Parti'li Meclis grubu tarafından ısrarla ret edildi ve komisyona gönderilmesi talebi üzerine çoğunluk AK Parti'de olması dolayısı ile oy birliği ile incelenmek üzere komisyona gönderildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 21 Nisan Pazartesi Günü saat 16:00'da toplanmak üzere kapandı.

(Haber: Hasan Kaya)

KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI
KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI

KİMYECİ'YE REKOR ZİYARETÇİ AKINI

30 Mart Mahalli İdareler seçiminde Antakya Belediye Başkanı seçilen İsmail Kimyeci'ye rekor oranda ziyaretçi akını devam ediyor. AK Parti Hatay İl Teşkilatını kabul eden Kimyeci, ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i ağırladı. Akşam mesai saati bitimine kadar devam eden ziyaretler rekor düzeyine yetişti.

Dün, AK Parti Hatay İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu, Antakya Belediye Başkanlığına yeni seçilen Mimar İsmail Kimyeci'ye görevinde başarılar diledi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Av.Süleyman Tenekecioğlu ve beraberindeki heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, 'Yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duydum. Antakya Belediye Başkanı olarak kentin her noktasına meclis üyelerim ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte hareket ederek lazım olan hizmetleri sunacağız' dedi.

KİMYECİ: ANTAKYA'NIN TARİHİ KİMLİĞİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve MKÜ Vakfı Başkanı Ali Özbuğday da Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kimyeci, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Ali Özbuğday ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış oldukları ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Rektör Güder, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin her açıdan Antakya Belediyesi'nin yanında olduğunu ve her konuda yardıma hazır olduklarının altını çizdi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Antakya'nın tarihi kimliğini ön plana çıkarma noktası ile kent insanına yapılacak diğer hizmetlerde bilimsel verilerden yararlanmak üzere Hatay MKÜ'ye de görev düşeceğini ve bu konuda konunun uzmanları ile dirsek temasına geçilerek hareket edileceğini söyledi.

(Haber: Hasan KAYA)

Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı
ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ
Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı
ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ

Antakya Belediye Meclisi, Kimyeci başkanlığında ilk toplantısını yaptı<br>ANTAKYA'YI GELECEĞE BİRLİKTE TAŞIYACAĞIZ


Antakya Belediye Meclisi ilk toplantısını Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci başkanlığında gerçekleştirdi. Eski İl Özel İdaresine ait toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Kimyeci, şehrimizi geleceğe taşımada en güzel kararları birlikte alacaklarını söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasında şu görüşlere yer verdi; 'Birçok hizmetleri inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. Makamlar gelip geçicidir, geride yaptığımız güzel eserler güzel noktalara attığımız imzalar kalıcı olacak. Şehrimizin tarihi dokusunu öne çıkartan aynı zamanda Antakyamızı geleceğe taşıyan temiz, pırıl pırıl bir şehir oluşmasını sağlamaktır. Kentimizin sahip olduğu tarihi dokuyu ön plana çıkartan birçok projemizi sizlerle birlikte adım adım karar altına alarak hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz. O yüzden bu güzel meclisimizin Antakyamızı geleceğe taşımada en güzel kararları birlikte alacağı inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bu güzel toplantımızın Antakyamız, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum'.

Bu konuşmanın ardından CHP grubu adına söz alan Mehmet Güzelmansur konuşma yaptı. Güzelmansur konuşmasında, 'Başta başkanımız sayın İsmail Kimyeci olmak üzere AK Parti, CHP ve MHP'li tüm meclis üyesi arkadaşlarımı şahsım ve grubum adına yürekten kutluyor, başarılar diliyorum. Temennimiz daha refah bir Antakya daha modern bir Antakya, daha yaşanabilir bir Antakya'dır. Yapıcı bir muhalefet sergiliyor olacağız. Şehrimize olumlu katkı sağlayan her kararı ve sözü destekleyip alkışlayacağımızı grubum adına belirtmek istiyorum' şeklinde konuştu.

Meclis toplantısında yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Meclis üyelerinin yaptığı seçimler sonrasında Meclis 1. Başkan vekilliğine Mahmut Tansal, 2. Başkan vekilliğine Aynur Karaçete, Katip Üyeliklerine Zafer Türkoğlu, Faruk Otuzbir, Encümen Üyeliklerine Ömer Ercin, Halil İbrahim Toysal ve Hikmet Hatunoğlu, İmar Komisyonu üyeliklerine Rüstem Konak, Armağan Teköz, Hikmet Bilgin, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Abdulşükür Mert, Ayhan Özat ve Hüseyin Yılmaz seçildi.

(Haber Merkezi)

Öz-Orman-İş Sendikasından Temsilci Eğitim SemineriÖz Orman-İş Sendikası Temsilci Eğitimi Semineri, 45 Aralık 2012 tarihlerinde Antakya'da yapılacaktır.

Seminere; Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman,Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis'teki Öz Or-man-İş Sendikası işyeri temsilcileri katılacak.

Seminerin açış konuşmasını Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan yapacaktır.

Öz Orman-İş Sendikası Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada Antakya Ottoman Palace Otel'de bugün yapılacak eğitim seminerinin saat:09.30'da başlayacağı bildirildi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 4 ay önce / 04.12.2012 11:28:04   

HESOB'dan yeni kurslarHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB), Halk Eğitim işbirliği ile yeni kurslar düzenliyor.

HESOB ve Antakya Halk Eğitim Merkezi Ortaklığında Sayacılık, Ayakkabı Modelistliği ve Yemeni Kursları açılacağı bildirildi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz tarafından yapılan yazılı açıklamada konu ile ilgili şu bilgiler verildi: Bu Mesleki Kurslara 18-29 yaş arası Bay ve Bayan Kursiyer alınacaktır. Katılmak isteyenlerin 10 Nisan 2013 Çarşamba Günü Mesai bitimine kadar, Antakya Halk Eğitim Merkezine kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 1 ay önce / 25.03.2013 11:21:10   

Vatandaşların sorunlarına daha hızlı çözüm üretiliyorİl İdare Şube Başkanları toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Yayladağı Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İl Jandarma Komutan Vekili J.Yrb.Eşref Torun, İl Emniyet Müdür Vekili İzzettin Emre, İl İdare Şube Başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İl İdare Şube Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada; Kamu yönetiminde hesap verme kültürünün, saydamlık ilkesinin, katılımcı yönetimin hayata geçmesi için 3 yıldır yapılan ilçe toplantılarının bu yıl da devam ettiğini, toplantıda kurum ve kuruluşların temsilcilerinin 2012 yılında yapılan çalışmalarla 2013 yılı hedeflerini paylaştıklarını, bunun yanı sıra vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ifade etti.

Lekesiz, Yayladağı ilçesinde 2012 yılında yapılan ve 2013 yılında yapılması planlanan çalışmaları ise şöyle özetledi:

“Yaklaşık 8.2 milyon proje bedelli 112 proje üzerinde çalışıldı ve 103 tanesi bitirildi. Yalaz ve Hisarcık Köyleri 2 adet göletten sulama projesi bitirildi, yaklaşık 560 hektar alan sulamaya açılarak 904 çiftçimizin yararlanması sağlandı. Kızılçat Sulama Göleti'nin ihalesi yapıldı, yapımına başlandı, yüzde 5 gerçekleşme oranına ulaşıldı ve bu yıl bitirilmesi planlanıyor.10 yataklı Yayladağı Devlet Hastanesi'nin yapımına başlandı. Kız Meslek Lisesi'nin inşaatı bitirildi.

Yaklaşık 28 km. olan Yayladağı ile Samandağ arasındaki yolun standardının yükseltilmesine ilişkin çalışma başlatıldı.11 km.lik bölümünün projesi bitti ve yapım ihalesine geçildi, yapım çalışmaları yürütülüyor. Yaklaşık 17 km.lik bölüm de ikiye bölünmek suretiyle önce projeler yapılacak ve ardından yapımına geçilecek. TEİAŞ tarafından 8 milyon lira ihale bedelli Samandağ-Yayladağı ilçelerinin enerji ihtiyacını karşılayacak Trafo Merkezi'nin bu yıl da yatırım programına teklifi yapıldı. TEDAŞ tarafından yapılacak yatırımlar için yine yaklaşık 1.5 milyon lira trafo merkezleri ve enerji hatlarının yer altına alınması için talepte bulunuldu.

Toplam 51 kmuzunluğunda olan Antakya-Yayladağı-Suriye hududu yolunun geri kalan kısmı da geçen yıl yapılarak hizmete açılmıştı, ancak bu yeterli değildir, dolayısı ile Harbiye kavşağına kadar gelip orada sonuçlanan Çevre Yolu'ndan itibaren başlamak üzere, Yayladağı Hudut Kapımıza kadar bölünmüş yol yapılması için ihale birkaç ay içerisinde gerçekleştirilecek. Bölünmüş yolun beton asfalt denilen Bütümlü Sıcak Karışım (BTS) şeklinde yapılması üzerinde ciddiyetle duruyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 2 ay önce / 28.02.2013 10:34:20   

Çabamız en iyi hizmeti sunmakAntakya - Sabancı - Tayfur Sökmen Kampüsü - MKÜ Araştırma Hastanesi arası yolcu taşımacılığı yapan, SS 61 Nolu Özat Otobüs ve Minibüsçüler Motorlu Taşıt Kooperatifi 116 klimalı minibüsle toplu taşıma yaparak deneyimli personelleri ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çaba gösteriyor.

Kooperatif Başkanı Mehmet Suphi Yılmaz, Mustafa Kemal Üniversitesinin katkılarıyla, personellere yönelik seminerlerde düzenleyerek, toplu taşımacılık kuralları, halkla ilişkiler, personel müşteri ilişkileri, trafikte insan davranışları, sürücülerin kılık kıyafetleri, saç sakal tıraşları, MKÜ kampus içi trafik kuralları, araçların temizliği, minibüs içerisinde uygunsuz telefon ve telsiz konuşmaları ile üniversite öğrenci ve personelinin beklentileri ve yapıcı öneriler üzerinde eğitici bilgiler verilerek şoförler bilgilendiriliyor.

Başkan Yılmaz;” Bu seminerlerin düzenlemesindeki amacımız, vatandaşların toplu taşımada daha kaliteli, güvenli ve rahat seyahat edebilmeleri için toplu taşımacılık yapan şoför ve otobüs işletmecilerinin eğitilmesi, kurumlara ve insanlara olan sorumluluklarının hatırlatılması ve uygulanması açısından önemlidir.

Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

9 ay, 29 gün önce / 23.07.2013 11:02:30   

Esnafa, Bağ-Kur affı müjdesiHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin (HESOB) bölgesel istişare toplantısı Samandağ 'da yapıldı.

Düzenlenen Toplantıya HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, Başkanvekili Sabit AK, Başkanvekili Aziz Fatih Yılmaz, Başkan Yardımcısı Abdulgani Kit, Antakya Kaynakçılar, Tornacılar ve Tesviyeciler Oda Başkanı Zeki Buru, Samandağ Mesleki Oda Başkanları ve esnaf temsilcileri ile birlikte Samandağ ilçesinde bir araya geldi.

HESOB Başkanı Teksöz, küçük esnaf ve sanatkarların sıkıntı teşkil eden iş sağlığı ve güvenliği yükümlülüklerinin kaldırılması konusunda çalışmaların yapıldığını belirterek yakında Bağ-Kur affının geleceğini müjdeledi.

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Samandağ Esnaf ve Sanatkarların sıkıntı ve sorunları istişare edeceklerini, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, talepleri dikkate alacaklarını söyledi.

Yeni Büyükşehir yasası ile ilgili esnaf ve sanatkarların mağdur olmaması için tüm çalışmaların yapıldığını belirten HESOB Başkanı Teksöz, emekli olup çalışanlardan kesilen % 15 kesintinin kaldırılması ve iş sağlığı ve güvenliği yükümlülükleri küçük esnaf ve sanatkara büyük sıkıntı teşkil etmekte olduğunu ifade ederek kaldırılması hususunda gerekli çalışmaların yapılacağını, yakında Bağ Kur affının geleceği müjdesini verdi.

Yeni çıkan yasayla ticari araçlarda hurda indiriminin geleceğini belirten Teksöz,”Ticari araçlarda hurda indiriminin tekrar uygulanması için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Konuyu yetkili makamlara iletmek için çaba harcayacağız. Ticari hurda araçların toplanması ile birlikte şoför esnafımızın yeni araçlarla hizmet edecek.Ticari araçlardan ÖTV alınmaması için gerekli girişim ve çalışmalar da başlatıldı.

Esnafımıza 7/24 saat hizmet noktasında çalışmaya devam edeceğiz. Onlara kapımız daima açıktır. Her konuda bize gelip sıkıntılarını anlatabilirler. Biz onlar için varız” dedi.

Samandağ oda başkanları ve esnaf temsilcileri HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz' e sonsuz destek verdiklerini açıkladılar.

(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 10.4.2014 10:26:02   

ASYA ÜLKELERİNDEN BİR EKİP SURİYE İÇİN HATAY'DAAsya ülkeleri Malezya, Endonezya ve Patani'den akademisyen, iş adamları ve tıbbi doktorlar gibi 32 kişilik bir ekip, Hatay'a gelerek yardım ve incelemelerde bulundular.

Grup adına Prof. Dr. Wan Mazwati, Hasan kürüz ve Hatay'dan ekibe rehberlik eden Yardımeli Derneği Hatay İl Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz bu konuyla ilgili Hatay Fm'de Ayhan Gümüşsoy ile Gündem programına katılarak bilgi verdiler.

İslami ilimler bölümünde profesör ve psikolojik alanda çalışmaları olan Dr. Wan Mazwati Türkiye'ye Suriye sınırında Hatay'a tamamen insani amaçla geldiklerini belirterek, insani yardım ve bu insan haklarını dünyaya adil bir şekilde duyurmak için olayı bizzat yerinde görmek için geldiklerini ifade etti.

Mazwati, dünya genelinde aktif olan batı medyası çoğu zaman haberleri hakkı çarpıtarak insanlara sunuyorlar. Birçok insanda maalesef araştırma yapmıyor. Bu yüzden ilk amacımız bunu ortadan kaldırmak için sınıra kadar geldik. Araştırmalar yapıp ne gördüysek insanlara buradaki sıkıntıları dünyaya duyurmak ve bunun için Asya'ya gittiğimizde gündem yapıp Uluslararası 3 konferansta sunacağız. Savaş mağduru bu insanların bu kadar sıkıntılara rağmen nasıl hayatta kaldıklarına dair akademik bir çalışma yapacaklarını söyledi.

Dr. Wan Mazwati Türkiye ile Asya ülkelerin muhabbetini arttırmaya da vesile olacağını düşünüyorum dediği konuşmasında Küçük bir dükkânda 18 kişinin birlikte yaşadığını ve buna bezer manzaralara şaşırdığını ifade ederek “İnsanlar başlarına gelen bela ve musibetlere rağmen inançları ile direnip ayakta kalabildiklerini gördük” dedi.

Yardımeli Derneği Hatay İl Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz da bu ekibe rehberlik ettiklerini belirterek Kumluda 475 öğrenci 30 öğretmen, Reyhanlı'da 722 öğrenci 35 öğretmen var bu öğretmenlerimiz ücretsiz eğitim veriyor bizde açtığımız bu okullarda öğrencilerimize kırtasiyeden giyimlerine kadar yardımcı olma çalışıyoruz. Gelin bu kardeşlerimize hep beraber sahip çıkıp bu kirli savaşın bitmesi için elimizden ne geliyorsa yapalım” dedi.

(Haber Merkezi)

4 ay, 16 gün önce / 02.01.2014 10:44:01   

Saadet Partisi istişare toplantısı yoğun ilgi gördüSaadet Partisi Antakya İlçe İstişare toplantısı İl Başkanlığı binasında gerçekleşti. Yoğun katılımın gerçekleştiği toplantı partililer tarafından ilgi gördü.

İlçe İstişare toplantısına Saadet Partisi GİK Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr Necmettin Çalışkan, Antakya İlçe Başkanı Nurettin Hocaoğlu, Antakya Belediye Başkan adayı Fahri Serdar Özal gündeme yönelik konuşmalarıyla katıldı.

Antakya İlçe Başkanı Nurettin Hocaoğlu, seçim ile ilgili bilgileri partililere anlattı. Daha sonra söz alan Antakya Belediye Başkan adayı Fahri Serdar Özal seçime hazır olduklarını ve her gittiği yerde çok ilgi gördüklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Halkımızın büyük teveccühünü izliyorum. Ekibimizle, projelerimizle tüm halkımızı kucaklayacağız. Her ortamda vatandaş Erbakan Hükümetini ve yaptıklarını unutmadık diyorlar. Siz onun asıl öğrencilerisiniz. Bizi bu sahtekarlardan kurtarın diyorlar. Memur, emekli ve işçiye en az 2 kat zam yaptı ve denk bütçe yaptı. Yıllardır bunlar beceremediler hala açık veriyorlar. Ama açığı nerede verdikleri anlaşıldı diyorlar. Özellikle Antakya'daki ve çevre beldelerdeki projelerimiz vatandaşta heyecan yaratıyor. Tüm halkımız projelerimizi destekliyor. Öncelikli olarak kardeşçe yaşamayı tesis etmek istiyoruz. Şehir merkezlerinde öncelikli olarak otopark sorunu ve ardından trafik sorununu ele alacağız. 1 kuruş paramız israf etmeyeceğiz. Olumlu kalıcı yatırımlar yapıp halkımızı memnun edeceğiz. Geniş olarak kendi projelerimizi yakında vatandaşımıza anlatacağız. Kağıt üzerinde aday değiliz, seyirci değiliz, iddialıyız. En nihayetinde bu bir parti yarışından çok aday yarışı. Halkımız Hakk'ın, haklının, dürüstün, çalışkanın yanında olacaktır. 25 yıllık bir esnaf olarak, yönetim işini en iyi bilen esnaftır diyerek ve en çok esnaf eziliyor diyerek aday oldum. Özellikle esnafımızı tüccarımızı sanatkarımız uyarıyoruz. Önceki iki AKP döneminde de şehir merkezine marketler AVM ler açıldı. Her açılan binlerce esnafı zor durumda bıraktı. Biz öncelikle buna dur deyip esnafımızı rahatlatacağız. Milli eğitim camiasına ve ihtiyaçlı öğrencilere destek olacağız. Okullarımıza destek olacağız. Hep birlikte el ele verip Antakya'yı “Marka Kent” değil “Lider Kent” yapacağız.”

Saadet Partisi GİK Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr Necmettin Çalışkan'da yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Saadet Partisi olarak dimdik ayaktayız. Makam mevki ile para ile bizi satın alamazlar. Diğer ilçelerde aday belirleme çalışmalarımız hızla sürüyor. Bugüne kadar olduğu gibi bugünde Hatay'ın her noktasında seçimlere gireceğiz. Bize göre Türkiye'de Saadet Partisi ve diğerleri vardır, başka parti yoktur. Onun içinde Saadet Partisi tüm siyasî partilere eşit mesafede yakındır ve eşit mesafede uzaktır. Beş yıldan buyana AKP ve CHP Belediye İl Genel Meclisinde bir koltuk paylaşımı gerçekleştirdi. İki partide beş yıldan beri tek partiymiş gibi çalıştı. Bu beş yıllık siyasi evlilikleri bugün yeni bir ürün ortaya çıkardı. AKP'nin Antakya'ya Belediye Başkanı olarak seçtiği kimse bugün Chp'nin Belediye Başkan adayı olarak karşımıza çıkıyor. Bugün Hatay'daki seçimlerde bir tarafta Saadet Partisi var bir tafafta da iki tane AKP'nin adayı var. Antakya Belediye Başkan adayımız Fahri Serdar Özal'a başarılar diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 1 gün önce / 17.01.2014 10:31:17   

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan:
Çiftçinin yüzü gülecek
Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan Hassa Aktepe, Altınözü Tokdemir, Oymaklı, Çetenli, Kazancık, Babatorun köylerini gezerek ev, esnaf ve çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçinin sorunlarını dinleyen Çalışkan, çiftçilerin içler acısı durumda olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Tarım Kooperatifleri” kurarak çiftçinin yüzünü güldürecek ektiği ürünün hakkını alacak bu projemizle ürünler değerine satılacak herkes üretecek. Çünkü bugün köylerde kahvehaneler insan dolu, tarlalar boş durumda. İnsanlar dilenci yapılmak isteniyor.

Emanetlerinizi doğru yerlere verin. Oy onurdur, oy şahsiyettir. Oyunuza sahip çıkın. Emanetinizi güveneceğiniz yere verin. Her defasında halkımızı deneme tahtası gibi görerek aday deniyorlar. Artık yeter milleti aldatmayın.

Sadullah bey bakanlıkta başarılı idi seçimden sonra tekrar Ankara'ya göndereceğiz bakanlığa devam edecek. Lütfü bey'i de üniversiteye geri göndereceğiz. Çünkü belediyede yapacağı hizmetleri yaptı. Şimdi sıra emin ellerde sıra denenmemişte. Sıra Saadet'te şimdi değişim zamanıdır.

Belediyecilik kadro işidir. Ekip düzgün olmalıdır. Bu kadroda bizde mevcuttur. Yıllardır Milli Görüş belediyeciliği ile ilk ve sağlam hizmetler, fabrikalar çiftçiyi, işçiyi memnun eden projeler ile halkımızı memnun ettik. Halen geziyoruz ve bize dua eden sizin verdiklerinizle ayaktayız diyen insanlarımızı görüyoruz. Bizlerde sizlere güveniyoruz desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Suriye'ye sınır bölgesi olan Tokdemir'de barut kokusu geldiğini ifade eden Çalışkan, halk diken üstünde korku içerisinde ama bu durum kışkırtıcıların umurlarında değil diyerek yetkililere göndermede bulundu.

(Haber Merkezi)

2 ay, 28 gün önce / 19.02.2014 10:36:11   

İstanbul'da Hatay Günleri 9 Nisan'da başlıyorHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İstanbulluları, İstanbul'da yaşayan Hataylıları ve tüm vatandaşları 09-13 Nisan 2014 tarihinde Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan İstanbul'da Hatay Günleri'ne davet etti.

Hatay Valiliği koordinesinde, Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) işbirliğinde, kaymakamlıklar, belediyeler, Mustafa Kemal Üniversitesi, meslek odaları ve ilimizin diğer dinamikleri ile beraber gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili olarak bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, sayısız değerlere sahip ilimizi daha fazla ziyaretçi ile buluşturabilmek için tüm dinamiklerimizle birlikte yürütülen çalışmaların devam ettiğini ve bu kapsamda İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de Hatay Günleri düzenlendiğini hatırlatarak, bu etkinliklerde, ilimizin tarımından ticaretine, turizminden sanayi ve zırai değerlerine, muhteşem mutfağından unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına kadar tüm değerlerin dünya ile buluşturulduğunu söyledi.

Vali Lekesiz, 09 Nisan Çarşamba günü saat 10:30 başlayıp 5 gün devam edecek olan etkinlik kapsamında; Halk Oyunları, Kına Gecesi Ekibi, Mehteran, Aba Güreşi ve Davul Zurna Gösterisi, mozaik ve yakma resim ile hasır örme sanatının icrası, Medeniyetler Korosu'nun ve sevilen pek çok sanatçımızın konserleri, Hatay'ın Anavatana katılımının 75. yıldönümü dolayısı ile 75 tepsilik künefe şöleni ve halka künefe ikramının gerçekleşeceğini ifade ederek, “İstanbul'dan ve dünyanın her bir yanından Hatay'ı merak eden, daha önce Hatay'ı gören ya da görmeyen tüm hemşehrilerimizi ve vatandaşlarımızı önce İstanbul'da Hatay Günleri'ne sonra da Hatay'a bekliyoruz. Çünkü medeniyetler şehri, sevgi barış ve hoşgörünün merkezi Hatay görülmeye değer bir il.” dedi.

(Haber Merkezi)

2 hafta, 4 gün önce / 07.04.2014 11:42:27   

HATSAD'dan Yılmaz'a ziyaretHatay Sağlık Çalışanları Derneği (HATSAD) protokol ziyaretleri programı çerçevesinde Hatay İl Sağlık Müdürü Dr.Sabahattin Yılmaz'la görüştü.

HATSAD Yönetim Kurulu adına Başkan Ali Gürbüz yaptığı konuşmada HATSAD olarak kuruluş gerekçelerimizin yasa gereği memur sendikalarına üye olamayan Özel sağlık Kuruluşlarında Çalışan Sağlık Personeline sorunlarını anlatacakları kendi duygu ve düşüncelerini ve fikirlerini iletebilecekleri bir ortam hazırlamak, Kamu çalışanlarında var olan, sendikaları siyasetle ilişkilendirdiği algı sonucunda; ayrıştırıldığı, bir bütün halinde mücadele edilmediği gibi söylemlerin oluşturduğu biz duygusunun boşluğunu gidermektir” dedi.

Sağlık Müdürü Dr.Sabahattin Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şu açıklamalarda bulundu: “Sağlık çalışanlarına Antakya'da misafirhane şeklinde sosyal bir alan oluşturmak için çalışıyoruz. İlçe dışından gelen sağlık personelinin gönül rahatlığıyla kalabileceği temiz bir ortamı sunmak ve kısa süre içerisinde hizmete açmayı ümit ediyoruz.

Suriye'deki karışıklıktan dolayı ülkemize gelen Suriyelilerin bir kısmı ilimizde bulunuyor. Ayrıca sınırdan gelen yaralılar imkanlarımız dahilinde çeşitli hastanelerimizde tedavileri yapılıyor. Bu durum sağlık personelinin fazladan çalışması anlamına geliyor. Personelin moral ve motivasyonunu yükseltmesi açısından döner sermaye tavan oranlarının yükseltilmesi için Sağlık Bakanlığına teklifte bulunduk” dedi.

(Haber Merkezi)

1 ay, 8 gün önce / 11.03.2014 10:46:03   

Mısır'daki katliama son verilmesini istiyoruzAK Parti Antakya Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel Mısır'da büyük çoğunluğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensuplarına yönelik idam kararlarına tepki gösterdi.

Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada bu idam kararlarına BM, Avrupa Birliği, Arap Birliği ve İslam Birliği Teşkilatı gibi uluslararası kuruluşların sessiz kalmamaları gerektiğini ve katliama son verilmesini istediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Mısırda yapılan seçimler sonucunda iktidara gelen, halkın iradesinin sonucu olarak yüzde 52 oy alan Müslüman Kardeşler'in adayı Muhammed Mursi tarafından kurulan meşru hükümete; askeri diktatör Sisi ve onların uluslararası destekçileri tarafından darbe yapılarak son verilmiştir.

Buna karşı onurlu bir duruş sergileyen masum insanlara karşı aylardır devam eden katliam ve hapis cezalarından sonra nihayetinde idam cezalarına kadar uzanan bir katliam ve hukuk dışılık Mısır'da sahnelenmeye devam etmekte.

Tüm dünyanın Mısır'da yapılan darbeye ve hukuk, adalet, insan haklarının hiçe sayıldığı idamlara ses çıkarmamalarını kınıyor ve onları tarihin hesap vericiliğine bırakıyoruz.

Bugüne kadar gelinen süreçte hiçbir girişimi olmayan BM, Avrupa Birliği, Arap Birliği ve İslam Birliği Teşkilatı gibi uluslararası kuruluşların sessiz kalmamalarını istiyoruz.

Mısır'da bugün sergilenen bu hukuk tiyatrosu evrensel hukuk normlarıyla hiçbir şekilde örtüşmemekte ve tamamıyla siyasi bir karardır. Bu kararların uygulanması halinde insanlık tarihine yeni bir kara leke eklenecektir.

Hiç vakit kaybetmeden Mısır'daki darbeci Sisi ve yönetimi katliamlardan sorumlu olarak yargılanmalı, tutuklular serbest bırakılmalı; halkın iradesinin belirleyeceği, özgür ve baskıların olmadığı adil bir seçime gidilmelidir.

AK Parti Antakya Gençlik Teşkilatı olarak büyük çoğunluğunun Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensuplarına yönelik olan bu idam kararlarının insan haklarına aykırı ve hukuk dışı olduğunu bildiriyor, vicdanların harekete geçmesini ve Mısırdaki bu katliama bir son verilmesini istiyoruz.

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Birliği ve diğer uluslarası kuruluşları; Mısır, Filistin, Suriye, Afganistan, Doğu Türkistan, Arakan gibi ülkelerde yapılan katliamlara son verilmesi için harekete geçmeye, Mısır'da alınan bu idam kararlarına karşı tepki vermeye, bu kararların uygulanmaması için gerekli adımları atmaya, siyasi ve ekonomik baskı uygulamaya davet ediyoruz.

Aksi halde insanlığın Mısır'da bir kez daha ölece-ğine şahitlik edecek, insanlık bir kez daha yenilecek ve tarih sessiz kalanları affetmeyecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 10.4.2014 10:23:28   

EN ESKİ HIZIR TÜRBESİ ANTAKYA'DAAraştırmacı Gazeteci Yazar Zafer Sarı, en eski Hızır Türbesi'nin Antakya'da olduğunu belirtti.

Sarı, yaptığı yazılı açıklamada Hızır veya yöre insanlarınca Hıdır olarak bilinen Hızır A.S. ait yeryüzünde 365 adet türbe var olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Bunların 46 tanesi Hatay'da bulunuyor. Mezarı bunmayan tek türbe Hıdır türbesidir. İnanışa göre Hızır ölümsüzdür. Her Cuma günü bir makamında ibadet için bulunurmuş. İlk Hıdır Makamı Antakya Affan mıntıkasında kurulmuştur. Samandağ ilçesinin Deniz mevkiinde buluna Türbe, HZ. Musa İle Hızır A.S. buluştukları ilk yerdir. Buraya aynı zamanda “buluşma kayası” da denir. Zamanla kayanın etrafı duvarla çevrilmiş, daha sonraki yıllar içerisinde de Kaya mermerle kaplanmıştır. Hıdır A.S bu makamı diğer makamlarından daha çok rağbet gören ve ziyaret edilen makamıdır.

Antakya'nın eski yerleşim yerlerinden biri olan Affan Mahallesinde, Ertuğrul Affan cami bitişiğinde bulunan Hızır (Hıdır) türbesi yapılan türbelerin en eskisi ve ilkidir. Hızır A.S ile Musa A.S. Samandağ deniz mevkiinde buluştuklarından sonra bir birlerinden ayrılmışlar, Musa A.S. Musa dağı istikametine, Hızır A.S. Asi nehrini takip ederek Antakya istikametine doğru yola çıkmışlar. Hızır A.S. Antakya ya geldiğinde bu günkü türbe yerinde konaklamış ve daha sonrada Harbiye istikametine doğru gitmiştir. Antakya’da konakladığı yer zamanla taşlarla çevrilerek türbe haline getirilmiş ve Hızır A.S.sevenlerin ziyaretlerine açılmıştır.

Hatay'da yaşayan her kesimden insanlarda güçlü bir Hızır inancı vardır. Dara düşen insanlara gelebilecek her türlü kötülüklere karşı “Yetiş ya hıdır” diyenlerin imdadına yetişip koruyuculuk yapar. Bu inançtan dolayı da halkın Hızır A.S. karşı büyük saygı ve sevgisi vardır” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 5 gün önce / 13.01.2014 10:46:45   

Yerel Gazetecilikte Meslek İçi Eğitim Hatay'da yapılacakTürkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 1997 Temmuz ayından bu yana Konrad Adenauer Stiftung ile birlikte yerel medya çalışanları için düzenlediği 69 eğitim seminerinde 7 bini aşkın gazeteciye sertifika verildi.

70. Yerel Medya Semineri 11 Nisan 2014 Cuma günü İskenderun ilçesinde yapılacak. Seminerlerin ilk yılında radyo, tv ve gazete çalışanlarına yönelik ortak bilgilerin sunulduğu karma organizasyonlar düzenlenirken 1999 yılında radyo-tv'ler ve gazeteler ayrılarak branş konuları ele alınmaya başlandı.

Televizyonlara yönelik olarak gerçekleştirilen seminerler Isparta, Van, Kütahya, Trabzon, Yalova, Malatya(2), Antakya'da(2), gazete çalışanlarına yönelik seminerler ise İstanbul(3), Aksaray, Adana, Diyarbakır(2), İzmir(2), Samsun, Çorum, Konya (3), Gaziantep(2), Muğla(2), Tekirdağ, Balıkesir, Ordu(2), Denizli, Batman, Manisa, Artvin, Ağrı, Bandırma(2), Çanakkale, Dikili, Tokat, Elazığ, Kastamonu, Kadirli, Karabük, Mersin, Niğde, Kdz. Ereğli, Mardin, Safranbolu, Van, Sinop, Sivas, Antalya, Şanlıurfa, Ahlat, Marmaris, Mudanya, Zonguldak, Muş, Aydın, Sinop Gerze, Adana, Kocaeli-Bayramoğlu (3),Yüksekova-Hakkari (2) ve Eskişehir'de yapıldı.

(Haber Merkezi)

4 hafta, 4 gün önce / 24.03.2014 10:53:19   

AK Parti Antakya Belediye Başkan Adayı İsmail Kimyeci:
İşimiz hizmet
AK Parti Antakya Belediye Başkan Adayı İsmail Kimyeci, 30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kimyeci bu kapsamda, Antakya esnafını ziyaret ederek Antakya ile ilgili olarak yapacağı projeleri paylaşma imkanı buluyor. Ev ziyaretlerini de aksatmayan Kimyeci, 30 Mart yerel seçimler öncesinde adeta insanları bire bir markaja almış durumda.

Kimyeci, AK Parti'nin yıllardan beri hizmetten yana ihmal edilen Hatay'a sunduğu hizmetlerin devamı aşamasında bu seçimlerin önemli olduğunu ifade ederek, 'Bizim işimiz millete hizmet etmektir. Nerde, neye ihtiyaç varsa bunları yapmakla mükellefiz. Antakya'nın tarihi dokusunu yeniden canlandırma ve esnafımıza ekstra kazanç sağlama yolunda çeşitli projeler geliştirdik ve Allahın izni, sizlerin de desteği ile Antakya'yı farklı bir konuma getireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın' dedi.

Yapılan ev işyeri ziyaretlerinde Antakya Belediye Başkan adayı İsmail Kimyeci'ye yoğun ilgi vardı. Ev ziyaretlerinde oturacak yer bulama-yan sakinler, odaların dolu olmasından dolayı, bahçelerde ve apartman koridorlarında Kimyeci'yi dinlemek zorunda kaldı. Antakya esnafı İsmail Kimyeci'yi bağrına basarken bol bol hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmedi.

(Haber Merkezi)

2 ay, 11 gün önce / 06.02.2014 11:56:40   

HRT'DE SPOR GECESİ İLGİYLE İZLENDİHatay Radyo Televizyonu tarafından 4 Şubat Salı günü akşamı canlı olarak düzenlenen Spor Gecesi adlı program sporseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Genel Koordinatörlüğe Kemal Çelenk'in getirilmesinin ardından yayın programında ivme kazanan HRT, spor programı da başlatarak izleyici sayısını arttırıyor.

Yılların tecrübeli spor adamı Ömer Cihangir'in hazırlayıp sunduğu Spor Gecesi programına Hatayspor 2.Başkanı Sadullah Ergin, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek ve NTV Hatay Muhabiri gazeteci Hasan Yetmez katıldı. Bu arada Osman Yitik, Rıdvan Ural ve Rıdvan Ertaş'ta teknik açıdan yayının ekranlara yansımasını sağladı.

Dolu dolu 90 dakika süren programda konuklar Hatayspor'la ilgili idari ve teknik açıdan bilgi verdiler ve takımın bulunduğu son durumu gözler önüne serdiler.

Hatay geneli olduğu gibi Türkiye'de ve Dünya'nın çok sayıda ülkesinde de Türksat uydusu vasıtasıyla ilgiyle izlenen programda ayrıca Tokatspor-Hatayspor maçı golleri, soyunma odasında Başkan Jan Baram'ın motive konuşması ve bazı maçlar sonunda hep birlikte paylaşılan sevinç gösterileri ekrana geldi.

Bu arada kısa mesajla çok sayıda sporsever, program konuklarına sorular yönelterek her konuda aydınlanma imkanı buldular. Sezonun ilk programı HRT'den ilgiyle izlenmesi memnuniyetle karşılandı.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

2 ay, 11 gün önce / 06.02.2014 11:57:33   

Çalışkan: Büyük bir heyecanla seçimlere doğru hızla ilerliyoruzSaadet Partisi Antakya Belediye meclis listesinde yer alan isimleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla Narlıca Beyza İş merkezinde kahvaltılı program düzenlendi.

Toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Hamza Çalışkan, Antakya İlçe Başkanı Nurettin Hocaoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan, Antakya Belediye Başkan adayı Fahri Serdar Özal, Defne Belediye Başkan adayı Mustafa Eğe, Samandağ Belediye Başkan adayı Selim Demirli katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Necmettin Çalışkan, büyük bir heyecanla seçimlere doğru hızla ilerliyoruz diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “30 Mart'ta önemli bir seçim yapacağız. Bölgemizin ve ülkemizin ateş çemberi içinde bulunduğu bu dönemde tercihlerimiz, geleceğimiz açısından son derece önem arz etmektedir. İnsanımız çeşitli bahanelerle etnik ve dini kutuplaşmalara sürüklenmekte ve birileri bundan siyasi rant ummaktadır. Oysa gün, birlik olma günüdür. Ayrımcılığın, halkı kutuplara ayırmanın, toplumun bir takım asli unsurlarını “öcü” göstermenin kimseye yararı yoktur.

Belediyecilik proje ve kadro işidir. Ülkemiz kaliteli belediye hizmetlerini, Milli Görüş belediye-ciliğinde yaşamıştır. Birilerinin yararına değil; milletin yararına projeler Saadet Partisindedir. Ülkemizin en dürüst kadroları bizdedir.

Hayal satarak duygularınızı istismar etmiyoruz. Yandaş ve candaşın kayrılmadığı, rüşvet ve yolsuzluğun olmadığı, hizmetin herkese eşit götürüldüğü, haklının hakkını aldığı bir yönetim vaat ediyoruz. Karşımızda denenmiş, yıpranmış ve siyasi ömrünü tamamlamış adaylar var. Gelin bu seçimde denenmemişi deneyin, Saadeti seçin.” şeklinde konuştu.

Antakya Belediye Başkan adayı Fahri Serdar Özal listede yer alan meclis üyelerine teşekkür ederek şöyle devam etti “1994 yılı seçimlerini ve sonrasını hatırlarsanız. Saadet belediyeciliğinde 'Rüşvet alan da veren de mel'undür' tabelalarını belediyelerimize asmıştık. Ama bizden sonra gelenler ise, 'Rüşvet alan da veren de memnundur' dediler ve halkı soydular.2009 mahalli seçimlerinden bu yana resmi rakamlara göre bin 522 belediye başkanı hakkında soruşturma açılmıştır. Bunlardan 600'ü AK Partili, 454'ü CHP'li, 232 MHP'li, 96'sı ise Barış ve Demokrasi Partisi'ne mensuptur. Neyle suçlanıyorlar? Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, ihaleye fesat karıştırma.

Biz Antakya'da öncelikli olarak birlik beraberlik içinde, kardeşçe yaşamayı tesis etmek istiyoruz. Ekibimizle, projelerimizle tüm halkımızı kucaklayacağız. Seyirci değiliz, iddialıyız. En nihayetinde bu bir parti yarışından çok aday yarışı. Halkımız Hakk'ın, haklının, doğruluğun, dürüstün, emeğin, çalışkanın, hakkaniyetin, samimiyetin, sevginin, saygının, yanında olacaktır. Allah'ın izniyle kazanacağız. Biz kazanınca herkes kazanacak, Antakya kazanacak.” dedi.

Saadet Partisi Antakya Meclis üye Listesi şöyle: Mustafa Özdemir Arslan, Selami Çekiç, Mehmet Üçgül, Ömer Taze, Muhammed Harun Türkmen, Ahmet Bakırhan, Fadıl Organ, Fatih Dökmeci, Ömer Hocaoğlu, Murat Yıldız, Suphi Altunçay, Lütfi Uslu, Mehmet Harbutluoğlu, Yaşar Çetin, İbrahim Polat, Şevket Çağtay, Mehmet Ali Aksoy, İsmail Cebiroğlu, Hasan Baykuş, Mehmet Boşnak, Ali Dönmez, Hikmet Sezgin, Kadir Yiğit.

KONTENJAN Bekir Demirkol, İsmail Belge, Fevzi Tutuş, Bünyamin Abay.

(Haber Merkezi)

2 ay, 21 gün önce / 26.02.2014 10:21:29   

Ergin:30 Mart'ta gümbür gümbür geliyoruzAK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, İskenderun İlçesinde yaptığı seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen mitinglerde katılarak İskenderunlu vatandaşlarla bir araya geldi. Ergin, alanlarda bulunan çok sayıda insana seslenerek, 30 Mart tarihinde gümbür gümbür geldiklerini söyledi.

İskenderun İlçesine bağlı Akçay, Denizciler'de Fatih ve Şirinyurt Mahalleleri, Akarca Köyü Kulular Mahallesi ve Çırtıman köyünde çevre sakinleri ile buluşan Ergin, 'Allah'ın izni ile İskenderun, Hatay ve Ankara aynı istikamete gelecek' dedi.

İskenderun sakinlerinin bugüne kadar oruç tuttuğunu belirten Ergin, 'Hoca ezanı okudu. Bu oruca artık son veriyoruz. Bayram geldi' dedi.

İskenderun İlçesi'nin doğal güzellikler ile kuşatıldığını kaydeden Ergin, 'Bu güzellikleri işlemek ve İskenderun'u yaşanabilir, modern kent haline dönüştürmek Allah'ın izni ile bize nasip olacaktır. İskenderun İlçesinde AK Partili bir belediye başkanının görev yapma sırası geldi. İskenderun İlçe sakinlerine hizmet veren AK Parti iktidarıdır. İskenderun İlçesinin içme suyu hattı, su arıtma tesisi, İskenderun-Arsuz duble karayolu, Hatay'ın en büyük adliye sarayı gibi yatırımları belediye yapmadı biz yaptık. İskenderun daha fazlasını hak ediyor. Bunun için sağduyulu herkes AK Parti çatısı altında buluşmalıdır.

İskenderun İlçesi'nin gelişimi ve büyük imkanlara kavuşması, sizlerin bizlere vereceği görev ile 30 Mart'tan sonra olacaktır' dedi.

(Haber Merkezi)

4 hafta önce / 21.03.2014 11:23:48   

YAZARLARIMIZ