......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:99
Haftalık:769
Aylık:3215
Toplam:98540
YORUM MANŞET
Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe
Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe

Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe

İlimizde yaşanan akaryakıt kaçakçılığına yönelik jandarma ve emniyetin ortaklaşa operasyonu sonunda kaçakçılara ağır darbe vuruldu.

Hatay Valiliğinden yapılan resmi açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi: İlimiz genelinde sürdürülen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında güvenlik güçlerimiz, 22 Temmuz 2014 Salı günü İlimiz Altınözü İlçesine bağlı Hacıpaşa Mahallesi'nde 17 adrese eşzamanlı olarak bir operasyon başlattı.

Adli Makamlar ile güvenlik güçlerimizin koordineli olarak yürüttüğü operasyona 490 Jandarma personeli ve 200 polis olmak üzere toplamda 690 güvenlik görevlisi katıldı.

Gerçekleştirilen operasyonda sınır hattından Hacıpaşa Mahallesi'ne doğru toprak altına döşenmiş 80 boru hattı tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi. Boru hattının nihayete ulaştığı ev ve depo sahipleri hakkında akaryakıt kaçakçılığından yasal işlem başlatıldı.

Operasyon kapsamında birçok ev ve depo içerisine gizlenmiş yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınanlar oldu.

Ele geçirilen yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıtın piyasa değerinin 11.000.000 TL'nin üzerinde olduğu değerlendiriliyor.

Akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında; Hacıpaşa Mahallesi'nin batı, kuzey, güney yönündeki çıkış yolları ile arazi geçiş yolları, güvenlik güçlerimiz tarafından 24 saat esasına dayalı olarak denetim altında tutulması kararı alındı.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Toplum huzurunu tehdit eden, özellikle meşru kazanç elde etmek yerine akaryakıt kaçakçılığından para kazanma yolunu tercih eden, vergi kaçırmak suretiyle Devlete ve genel anlamda kamuya zarar veren bu kişilerle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Bu konuda üstün bir özveri ile görev icra eden güvenlik birimlerimize, ilgili diğer kurum ve kuruluşlarımızın çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ
TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ

Mahalli idareler seçiminin ardından 4 ay geçmesinin ardından ilimizde yaşanan su sıkıntısına bazı kişiler torpilleri vasıtasıyla çözüm getiriyor.

Gerek Hatay Büyükşehir, gerekse ilçe belediyelerinin randımanlı hizmet verememesinin sıkıntısını yaşayan Hataylılar, içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde su sorunu ile mücadele etmenin zorluğunu yaşıyor.

Bu arada yapılan tespitlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde ve HATSU'da torpili olan hatırlı kişiler, sıra beklemeden su sıkıntısı yaşamadan tankerle apartmanlarına ve sitelere su getirebiliyor. Diğer yandan çevresi olmayan sıradan vatandaşların günlerce müracaat etmelerine ve beklemelerine rağmen, su sorununa çözüm getiremediklerinden yakınıyor.

Özellikle son yapılan TOKİ konutlarında su sıkıntısı had safhaya ulaştı. 956 konutluk TOKİ evlerinde ve bazı mahallelerde uzun bir süredir su yok, peki bu konuyu hangi belediye çözecek? İtfaiye müdürlüğünden tankerlerle su isteniyor evet su geliyor ama öncelikle, vatandaşlara verilen cevap önce torpilli olanlar deniliyor, torpili olmayanlar ne yapacak? Suyunda torpili olur mu?

Bu sorunların çözümü için belediyeler ne zaman hizmete başlayacak ya da yetkili belediye kim onu da bilemiyoruz.

(Haber: Hasan KAYA)

HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR
HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR

HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi

20 Temmuz Pazar günü Antakya İtfaiye önünde Hataylılara hitap edecek

Bu yıl ilk defa halk tarafında seçilecek olan cumhurbaşkanı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hataylılara hitap edecek. 20 Temmuz Pazar günü Antakya itfaiye önünde Hataylılarlar buluşacak olan Başbakan Erdoğan, 12 yıl içerisinde yapmış oldukları icraatları anlatacak.

Başbakan Erdoğan'ın Antakya mitingine ilçelerden ve çevre illerden de katılımın olması bekleniyor. AK Parti teşkilatları vatandaşları miting alanına getirmek için yoğun çaba harcıyor. Vatandaşların Başbakan Erdoğan'ın Antakya mitingine katılarak miting alanını doldurarak destek vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan 20 Temmuz Pazar günü saat: 16.30'da başlayacak mitingin hemen ardından İskenderun ilçesinde düzenlenecek olan iftar programına katılacak.

İftar programının ardından Başbakan Erdoğan ilimizden ayrılacak.

10 Ağustos 2014 tarihinde genel oyla yapılacak seçimde, geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday, cumhurbaşkanı seçilecek. İlk oylamada bu çoğunluk sağlanamazsa, ikinci oylama yapılacak. Bu oylamaya, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılacak ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday cumhurbaşkanı seçilecek.

(Haber Merkezi)

Yabani ot ve atıklar temizlendi
Yabani ot ve atıklar temizlendi

Yabani ot ve atıklar temizlendi

Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi temizlik ekiplerince Hacı Ömer Alpagot Mahallesi içinden geçen Hacı Görüş Deresi'nin zemini ve kenar duvarlarında bulunan çöpler, yabani otlar ve atıklar temizlendi. Dere boyunca yapılan temizliğin ardından zemin ilaçlı ve deterjanlı su ile yıkandı.

Daha önce de Asi Nehri ve Saraycık derelerinde temizlik ve bakım çalışması gerçekleştiren Antakya Belediyesi ekiplerinin kent genelinde ihtiyaç olan her bölgede belirlenen periyodik program çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdüreceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

Erdoğan, Pazar günü Antakya'da
Erdoğan, Pazar günü Antakya'da

Erdoğan, Pazar günü Antakya'da

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Temmuz Pazar günü Antakya mitinginde Hataylılarla buluşacağı açıklandı.

Dün AK Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Murat Genco beraberinde il yöneticileriyle birlikte tüm Hataylıları mitinge davet ettiler.

AK Parti İl Başkanı Genco, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'nin son 12 yılda aldığı hizmetlere değineceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: Cumhurbaşkanı adayımız ve Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30'da Antakya'da İtfaiye meydanı olarak bilinen mevkide Hatay'lılar ile buluşacak.

Meydanda yapacağı miting ile halkımıza seslenecek olan Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara İlimizin ve ülkemizin AK Parti iktidarı döneminde son 12 yılda yapılan hizmetlerle ilgili açıklamalar yapacaktır.
'Yeni Türkiye sadece bize oy verenlerin, sadece bizi sevenlerin Türkiye'si değil, yeni Türkiye 77 milyonun Türkiye'si olacaktır'' diyerek, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'la gerçekleşmesi mümkündür.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin halk tarafından yapılması için halkın önüne sandık koyan ve tercihini bu yönde yapmak üzere imkan tanıyan bir partinin il başkanı olarak, o dönemlerde sandığa karşı gelenleri ve oylamada hayır oylarının çıkması için çaba sarf edenleri ne biz, ne de halkımız unutmadı. Allah'a çok şükür halkımızın o dönemde verdiği destek ile Cumhurbaşkanını halkın seçmesi yolunda AK Parti olarak %60'a varan oranda destek gördük.

10 Ağustos'ta inşallah millet ile devlet artık tam manasıyla, tam bir muhabbetle kucaklaşıyor. Aracılar,vesayetçiler aradan çekiliyor, Asıllar devreye giriyor. Millet artık cumhurbaşkanını kendisi tayin edecek.

Milletin çektiği çilelere son veren, SGK ile çalışanları tek çatı altında toplayıp hastane ayrımı olmaksızın istediği doktora istediği gibi muayene olan ve hastane eczanesinden değil, normal eczanelerden ilaçlarını temin eden bir toplum olduk.

Bir zamanlar acil durumlarda Avrupa'da yaşanan ve gıpta ile baktığımız o dönemler artık ülkemizde de hizmet verir duruma geldi. Acil durumlarda ambulans helikopterler ve ambulans uçaklarımız herhangi bir vilayetten bir doktorun talebi ile Ankara'dan gelerek hastamızı alıp tekrar Ankara'ya götürür duruma geldi.

İlimiz genelinde yapımına devam edilen 4 baraj ile susuzluğun önüne geçilmesi ve sulanabilir tarım arazilerinin %16'lardan %98 seviyesine yükselmesi için çalışmaları başlattık ve Allahın izni ile Samandağ, Defne, Antakya ile çevrelerinde bulunan tarımsal arazilerimizde dahil olmak üzere kaynak suyuna kavuşmuş olacağız. Bu yılsonu Gövde inşası tamamlanacak olan Karaçay Barajı su tutmaya başlayacak ve halkımız Batıayaz suyu içecektir. Reyhanlı barajı, siyasilerin korktuğu bir barajdı. Devletin bürokratları bu baraja sıcak bakmıyordu. Sağolsun Adalet eski Bakanımız sayın Sadullah Ergin'in girişimleri ile Reyhanlı Barajının temeli atıldı 11 Km uzunluğunda 28 metre yükseklikteki gövde ile Türkiye'nin en büyük dolgu barajı ilimizde yapılıyor. Menzelet projesi ile Kahramanmaraş Göksun'un karlı suları conba ve Hassa çevresine can katacaktır.

Arsuz yöresinde de Zilli Çayı olarak bilinen yerde Bir başka barajımızın inşasına geçildi. Susuzluğunun bu kadar had safhaya çıkacağı düşünülen bir coğrafyada yapımına devam edilen bu barajlar sayesinde ilimizin 50 yıllık su problemi çözüme kavuşmuş olacak. Çiftçimiz kapalı basınçlı sulama sistemi ile kayıpsız suya kavuşmuş olacak ve yer altı sularına kesinlikle dokunmayacaktır. Kuyulardan elektrik dinamoları ile sulanan tarlalardan elde edilen gelirin belli bir bölümü elektrik idaresine ödeniyordu. Böylelikle bununda önüne geçilmiş olacak.

Karayolu ağı olarak ilimiz duble yol bağlantısı yönünden ve devletin yatırımlardan gereği kadar nasibini alamayan yoksun fakir bir il'di. Şu an için bütün ilçelerimizde duble yol bağlantıları tamamlanmış yalnızca Yayladağ ve Altınözü ilçelerinde duble yol çalışmaları devam etmektedir.

Havaalanımız geçmiş dönemlerde yapımına geçilmiş ve kaderine terk edilmişti. İl Özel idaresi imkânları ile değil tamamlanması hizmete girmesi 30 yılı bulurdu. Kıt imkânlarla ayrılacak ödenekle havaalanımızın yerel kaynaklarla tamamlanması imkânsızdı. AK Parti iktidarı döneminde Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan anahtar teslim anlaşma ile kısa sürede yapımı tamamlanan havaalanımız halkın havaalanı oldu ve çok kısa zamanda kendini ispatlayarak uçuş için bilet bulamaz hale geldik.

Trilyonluk yatırımların yapıldığı Hatay'ın kalkınması, büyümesi, gelişmesi için atılan bu adımlar kesinlikle belleklerden silinemez. İşte bunların yapılmasına en büyük destek veren ve ülkemizin gelişmesinde baş mimar olan Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Pazar günü Hataylılar ile buluşmak üzere İtfaiye meydanında saat 16.30'da olacaktır.” dedi.

(Haber:Sadullah Ergin-Hasan Kaya)

YAZARLARIMIZ