......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244267
YORUM MANŞET
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

KAZANAN ATSO OLSUN
KAZANAN ATSO OLSUN

KAZANAN ATSO OLSUNATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)

SEÇİMLER 24 HAZİRAN’DA YAPILACAK Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı olarak hem kendisinin hem AK Parti’nin uzun zamandır dile getirdiği yönetim sistemi değişikliğini, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ön açması ve desteğiyle hayata geçirme imkânı bulduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen anayasa değişikliğinin, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’yle ilgili hükümlerinin yapılacak ilk seçimlerden sonra yürürlüğe gireceğine işaret etti.

 Türkiye’nin hâlâ 16 Nisan’dan sonra artık “eski” olarak nitelendirilecek sistemle yönetildiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı ile hükûmetin uyumlu çalışması sayesinde ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi gözükse de eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor.

Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar, gerek Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihî önemdeki hadiseler, Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hâle getirmiştir. Ülkemizin geleceğine yönelik kararların daha güçlü şekilde alınabilmesi ve uygulanabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kesp etmeye başlamıştır. Sayın Bahçeli’nin dün yaptığı çağrıyı bu gerçekleri de göz önünde bulundurarak yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik. Sonuçta ülkemizin karşı karşıya bulunduğu fotoğraftan hareketle, bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşmamız gerektiği konusunda arkadaşlarımızla görüş birliğine vardık.

Bunun için önümüzdeki seçimlere ittifak içinde girme konusunda mutabık bulunduğumuz Sayın Bahçeli’yle de yaptığımız istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. Aynı şekilde Yüksek Seçim Kurulu da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 47 dakika önce / 20.04.2018 10:12:18   

VALİ ATA, DANIŞTAY BAŞSAVCISI YILMAZ’I AĞIRLADI

Hatay Valisi Erdal Ata, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Vali Ata, dün karşıladığı Danıştay Başsavcısı Yılmaz ve beraberindeki heyet ile birlikte valilik makamına geçerek konukları ile bir süre sohbet etti.

Ziyaretin sonunda aslen İskenderunlu olan Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz ve beraberindeki heyet ile birlikte Valilik binasında bulunan Hatay Devleti Müzesini gezen Vali Ata, Hatay’ın tarihi, kültürü ve her türlü farklılığıyla özel bir ilimiz olduğunu dile getirdi.

Danıştay Başsavcısı Yılmaz ise kendi memleketinde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, nazik kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 49 dakika önce / 20.04.2018 10:10:39   

VALİ ATA'DAN VERGİ REKORTMENLERİNE ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, ilimizde ödedikleri vergiler ile ülkemiz ekonomisine katkı veren iş insanlarına gösterdikleri başarı nedeniyle plaket tevdi etmeyi sürdürüyor.

 İlk olarak Atakaş Şirketler grubuna giden Vali Ata, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol’un da eşlik ettiği ziyarette, Atakaş Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş'a takdir plaketi vererek tebrik etti.

Ardından MED Tanker Den.Taş. San. Tic. Şti'ni ziyaret ederek şirket sahibi Murat Savaş Güngör'e teşekkür plaketini vererek kendisini tebrik etti.

Vali Erdal Ata, teşekkür ziyaretinde yaptığı değerlendirmede "Kurumlar vergisi ve gelir vergisinde rekortmen mükelleflerimizi, bizzat iş yerlerinde ziyaret ederek plaketlerini takdim ediyoruz. Maliye Bakanımız bu mükelleflerimize bizzat imzaladığı teşekkür belgelerini yolladı. Bunları mükelleflerimize teslim ediyoruz. Bu güzel vesileyle  bugün hemşehrilerimize plaketlerini teslim etmeye geldik. Kendilerine Hatay'a yaptıkları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum.  Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Bununla birlikte vergisini düzenli olarak ödeyen vatandaşlarımıza da bereketli ve bol kazançlar diliyorum " dedi.

(Haber Merkezi)

 


16 saat, 51 dakika önce / 20.04.2018 10:08:38   

KİTAP FUARI BUGÜN BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda ‘2.Hatay Kitap Fuarı’ bugün kapılarını açıyor.

Akdeniz’in En Büyük Kitap Fuarı olma özelliğine sahip, birbirinden kaliteli yayınevleri ve yazarların katılım sağlayacağı kitap fuarı, Hataylı kitapseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. HBB fuar alanında 20- 29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunulacak.

20 Nisan tarihinde kapılarını açacak olan 2. Hatay Kitap Fuarı içeriğinde birçok söyleşi, konferans şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zekâ oyunları, yüz boyama gibi etkinlikleriyle misafirlerini ağırlayacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuar organizasyonunda İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Kültür Yayınları, Can Yayınları, Doğan Yayın Grubu, Everest Yayınları, Epsilon Yayınları, Ephesus Yayınları gibi birbirinden büyük 150 yayınevi katılacak.

Çok yönlü etkinliklere ev sahipliği yapacak olan fuar organizasyonunda, misafirler araştırmacı gazeteci yazar Adnan Gerger’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Hatay konulu söyleşiye de katılabilecek. Kitap fuarının onur konuğu olarak Emre Kongar katılım sağlayacak. Öte yandan Lütfü Akdoğan, Ahmet Selçuk İlkan, Banu Avar, Merdan Yanardağ, İrfan Değirmenci, Canan Tan, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu, Hasan Ali Toptaş, Kahraman Tazeoğlu, Kemal Hamamcıoğlu, Kaan Murat Yanık, Doğu Yücel, İbrahim Kaboğlu, Ayla Kutlu, Ezgin Kılıç, Pia, Metin Köse, Hanefi Avcı, Alper Canıgüz gibi birbirinden kaliteli yazarların katılım sağlayacağı fuar organizasyonunda ünlü yazarlar imza gününde sevenleriyle buluşacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi öğrencilere kitap sevgisini aşılamak amacıyla okullarda 100 bin adet karton kumbara dağıttı. Dağıtılan kumbaralarda çocuklara para biriktirmelerini aşılayan HBB yetkilileri, 2. Hatay Kitap Fuarı’nda ücretsiz olarak sunulacak servis imkanı ile katılmalarını ve kitap alabilmelerini sağlayacak.

(Haber Merkezi)


16 saat, 52 dakika önce / 20.04.2018 10:07:35   

MEMUR VE EMEKLİNİN KAYBI GİDEREK ARTMAKTADIR

Mart ayına ait Asgari Geçim Endeksi sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, memurun açığının giderek büyüdüğünü söyledi.

Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezimizin her ay düzenli olarak açıkladığı asgari geçim sonuçları çerçevesinde kamu çalışanları ve emeklilerimizin kayıplarının daha da arttığına bir kez daha şahit olduklarını belirten Şahin, açıklamasına şöyle devam etti: “Döviz kurlarındaki anormal artış ile dolar 4 TL. Euro da 5 TL. nin üzerine çıkmış bunun neticesi tepeden tırnağa mal ve hizmet fiyatlarını olumsuz etkilemektedir. Bu ekonomik hareketliliğin yansımaları ise şimdiden kendini ciddi şekilde hissettirmektedir.

Mutfak enflasyonunun açıklanan enflasyondan daha yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Ar-Ge Merkezimizin yapmış olduğu bu çalışma da toplumun tüm kesimlerinin ne denli büyük bir geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu ortaya koymuştur.

Ortalama memur maaşı 3.147 TL iken dört kişilik bir ailenin aylık mecburi masrafı 5.529 TL’dir. Dolayısıyla ortaya aylık 2.382 TL’lik bir açık çıkmaktadır.

Aileler bu açığı büyük oranda, borçlanarak veya zorunlu ihtiyaçlarından kısarak telafi etmeye çalışmaktadır. Bu rakamlara göre, ortalama bir memur ailesinin insanca yaşamak için gerekli olan aylık gelirden 2.382 TL daha geride olduğu görülmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak ekonomik anlamdaki mücadelemizin temelinde kamu görevlilerimizin ve ailelerinin insanca yaşayabileceği ücrete kavuşturulması yatmaktadır. Memurlarımız yıllardır yetkili sendikalar tarafından ihmale uğratılmaktadır. Aldıkları maaşla yapmak zorunda oldukları harcamalar arasındaki farkın bu denli büyük olmasının baş sorumlusu kamu görevlilerinin haklarının ellerinden alınmasına göz yuman, toplu sözleşme masasında sorunları tartışmaktan imtina eden bu yapılardır. Kamu görevlilerimizin bu gerçekleri görüp, sendikal tercihlerini gözden geçirme vakti gelmiştir. Aksi halde gelir ile giderler arasındaki bu açık daha da büyüyecektir.' dedi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 53 dakika önce / 20.04.2018 10:06:54   

ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU PRİME MALL’DA

Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin minik ziyaretçilerine Çocuk Bayramına özel sürprizleri bitmiyor.

Prime Mall Antakya minik dahiler sloganı ile 22–23 Nisan tarihlerinde 13.00–18.00 saatleri arasında çocuklara 3 boyutlu programlar ile robotik kodlamayı öğretiyor. Robotik kodlama ile çocuklar, fen bilgisi ve teknolojiden yararlanarak kodlamayı öğrenirken çok eğlenecek. 23 Nisan günü eğlence 2 katına çıkıyor, 11.00 – 21.00 saatleri arasında çocuklar sihirli ayna ile büyüleniyor. Elektronik düzenek ile hazırlanmış ayna karşısında birbirinden farklı mesleklere bürünecek bu eğlenceli hallerinin fotoğrafları ile güzel bir anı olarak bu günü unutmayacaklar.

Çocuklar, Primemall Antakya’da bu 23 Nisan doyasıya eğlenmenin yanı sıra teknolojinin karmaşık dünyasını öğrenecekler. Primemall Antakya hem ziyaretçilerinin hem de miniklerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

(Haber Merkezi)


16 saat, 53 dakika önce / 20.04.2018 10:06:16   

İZLEYENLER ADETA BÜYÜLENDİ

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Hatay Valiliği tarafından organize edilen konser programında Savaş Mağduru Çocuklar ve Antakya Medeniyetler Korosu izleyicileri adeta büyülediler.

Hatay Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ve çok sayıda davetlinin katıldığı konser programında ilk olarak sahneye çıkan Savaş Mağduru Çocuklar Korosu şef Meltem Bingöl yönetiminde seslendirdikleri Arapça, Türkçe,  İngilizce ve Fransızca şarkılar ile izleyicilerin büyük beğenisini kazanırken Yılmaz Özfırat yönetiminde sahneye çıkan Antakya Medeniyetler Korosu salonu hınca hınç dolduran izleyicileri bir kez daha büyüledi.

Dünyanın birçok yerinde önemli mekânlarda verdikleri konserler ile barış mesajları verdiklerini ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, ülkelerindeki savaş ortamından kaçarak ilimize sığınan Suriyeli çocuklardan oluşturdukları Savaş Mağduru Çocuklar Korosu ile de tüm dünyaya barış mesajlarını yinelemeye devam edeceklerini vurguladığı konuşmasında Hedeflerinin Medeniyetler korosunun yaptığı gibi Birleşmiş Milletler’de konser vermek olduğunun altını çizdi.

Özfırat ayrıca konser programını organize eden Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve  Hatay Valiliği’ne sonsuz şükranlarını sunarak konser programına ilgi gösteren tüm izleyicilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 54 dakika önce / 20.04.2018 10:05:28   

ATB’YE ZİYARETÇİ AKINI

Antakya Ticaret Borsası yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Yeni yönetimin ve meclisin göreve seçilmesinin ardından Antakya Ticaret Borsası’na ziyaretçi akını gerçekleşiyor.

   Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, Antakya İlçe Başkanı Adnan Akdaş ve üyeleri, Ali Kavak ve arkadaşları ATB yönetimini ve ATB meclisini ziyaret etti.

ATB’nin ziyaretçi akını Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve esnaf oda başkanları ile devam etti.

HESOB heyetinin ardından İyi Parti Antakya İlçe Başkanı Hatice Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri ATB yönetimine ve ATB Meclisine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

(Haber Merkezi)


16 saat, 55 dakika önce / 20.04.2018 10:04:28   

TED HATAY KOLEJİNİN GELENEKSEL SEMPOZYUMUNDA BU YIL EMİN ÇAPA RÜZGARI ESTİ

Emin Çapa’nın “Dünyada Neler Oluyor” adlı sempozyumuna yoğun ilgi ve katılım vardı. Sempozyum İstiklâl Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından Ortaokul öğrencilerinden oluşan koro TED HATAY KOLEJİ Müzik Öğretmeni Fatma Gül Soydinç yönetiminde şarkılar seslendirdi. Misafirler tarafından çok beğenilen dinleti sonrası TED HATAY KOLEJİ Kurucusu Sayın Doç. Dr. Mustafa Özat kendi örf, geleneklerimizi ve yaşam becerilerini öğrenerek 5.0 endüstriyel devrime hazır olmamız gerekliliği üzerine ilgiyle dinlenilen bir konuşma gerçekleştirdi.

Emin Çapa “Eğitim ve teknolojideki değişime kendimizi, çocuklarımızı, şirketimizi, ülkemizi nasıl hazırlarız?” içeriğiyle misafirlerle buluştu. Değerli düşünce ve görüşlerini paylaşan Çapa sempozyum sonrasında misafirler tarafından ayakta alkışlandı. İl Millli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Karahan’ın Emin Çapa’ya plaket takdim etmesiyle sonlanan geleneksel sempozyumdan misafirler değerli bilgiler edinerek ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.

 


16 saat, 56 dakika önce / 20.04.2018 10:03:34   

YAYLADAĞI BELEDİYESİ’NDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları tarafından Yayladağı ilçesinde doğa yürüyüşü düzenlendi

 Yayladağı Devrent Mesire Alanı'dan başlayan ve 7 kilometrelik parkurdan oluşan yürüyüşe; Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, AK Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen, AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, çok sayıda partili katıldı.

Yürüyüş sonunda konuşan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, gençliğin memleketin geleceği ve teminatı olduğu belirtti.

Her zaman geçlerin yanında olduğunu ifade eden Başkan Kalkan, "Düşünen ve üreten bir nesil yetiştirebilmek için elimizden gelenin daha fazlasını yapmalıyız." dedi.

Etkinlikte katılımcılara yöresel yemekler ikram edildi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 57 dakika önce / 20.04.2018 10:02:34