......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384923
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

TRENDYOL’DAN HATAYLI SATICIYA ÖDÜL


Trendyol Star Ödülleri’nin Ocak ayı sahipleri belli oldu

Satıcılarına ve müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini sunmak için çalışan Trendyol, platformundaki başarılı satıcıları ödüllendirmeye devam ediyor. Her ay düzenlenen Trendyol Star Ödülleri’nde Ocak ayının ‘En Çok Öğrenen’ ödülünün sahibi Hataylı marka Hoja Store oldu.

 

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol’un, her ay farklı dallarda, platformunda yer alan satıcıları ödüllendirdiği Trendyol Star Ödülleri’nin Ocak ayı kazananları belli oldu. Ocak ayında Ankara, Hatay ve İstanbul’dan beş satıcı ödüle layık görüldü.  'En İyi Operasyon' ödülünü Ankaralı marka “Kitapçı” firması, ‘En Hızlı Büyüme’ ödülünü ise İstanbullu marka Socks Tunnel aldı. Hataylı Hoja Store markası ise ‘En Çok Öğrenen’ ödülüne layık görüldü. 

‘En İyi Müşteri Deneyimi’ ödülünün sahibi İstanbullu Bigparfum olurken, ‘En Aktif Satıcı Paneli Kullanıcısı’ ödülünün sahibi İstanbullu Doğadan Gelen Güzellik markası oldu. Trendyol Star Ödülleri, platformda yer alan satıcıların işlerini geliştirmelerine, büyütmelerine ve çok daha fazla müşteriye ulaşmalarına destek olmak amacıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştığı Online İş Ortağı Buluşmaları kapsamında gerçekleşiyor.

 


11 ay, 3 gün önce / 31.01.2023 13:56:35   

OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

Deprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:48:24   

YAYLADAĞI’NDA VATANDAŞLARIN TALEPLERİ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, her hafta Salı ve Cuma günleri vatandaşlarla “Halk Günü” toplantılarında bir araya geliyor.

 Göreve geldiği günden bu yana halka yakın olmaya özen gösteren Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, vatandaşların sorunlarını anlattığı ve çözüm yollarının bulunduğu halk günlerini düzenlemeye devam ediyor.

BAŞKAN YALÇIN TEK TEK NOT ALDI

Yayladağı Belediyesi makamda gerçekleşen halk gününde, yüzlerce vatandaş Başkan Yalçın ile görüşerek taleplerini ilk ağızdan iletme imkânı buldu. Vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyerek not alan Başkan Yalçın, bu sorunlara dair çözüm yolları aradı. Başkan Yalçın’ın yanı sıra başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı halk gününde, vatandaşların taleplerinin hızlı ve doğru bir şekilde çözüme kavuşturulması için ilgili birimlere yönlendirmeler yapılarak gerekli talimatlar verildi.

Yoğun çalışma temposundan fırsat buldukça vatandaşlarla bir araya gelmekten, sohbet etmekten, dertleşmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yalçın, “Amacımız, halkımızın en iyi hizmeti alarak hayatlarını en güzel şekilde devam ettirebilmeleri için yoğun çaba harcıyoruz.” Dedi.

BİZ, HER AN HAZIR, HEP HAZIRIZ

Her mahallede etkin hizmetler sunduklarını belirten Başkan Yalçın; “Milletimize güzel hizmetler sunmanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ve ifadeleri ile belirtmek gerekirse ‘Biz Bu Millete Efendi Değil, Hizmetkâr Olmaya Geldik’. Biz, her an hazır, hep hazırız. Her mahallemize güzel haberlerle gelmeye, sözlerimizi tutmaya devam ediyoruz. Salı ve Cuma günleri belediye binamızda ilçe halkımızla buluşuyoruz. Vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerimizde aksaklığa düşmemek adına, makamımızda randevusuz olarak düzenlediğimiz halk gününü gerçekleştirdik. Bir araya geldiğimiz vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik ve çözmeye çalıştık. Vatandaşlarımız bizlere taleplerini, isteklerini söylüyor. Talebin durumuna ve acil durumuna göre ilgili müdürlüğümüzü derhal devreye alıyoruz. Çözüm noktasında da mutlaka geri dönüş sağlıyoruz. Ben, değerli hemşerilerime, gösterdikleri ilgi ve verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. 2023 yılında da halkımızla yan yana olmaya devam edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:47:32   

ERGİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ MELAHAT ERGİN’İ KAYBETTİK

Ergin Ailesinin değerli büyüğü Melahat Ergin, vefat ederek Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Merhum Hacı İbrahim Hakkı Ergin’i eşi, Sare Demirli – Mustafa Ergin – Münire Zeytineli – Betül Okay – Yorum Gazetesi Sahibi Sadullah Ergin’in annesi Melahat Ergin, tedavi gördüğü hastanede 16 Ocak 2023 Pazartesi günü vefat ederek aramızdan ayrıldı.

Merhumenin cenazesi 17 Ocak 2023 Salı günü öğle namazına müteakip Antakya Mezarlık Kompleksinde kılınacak cenaze namazının ardından Antakya Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak vefat ederek aramızdan ayrılan Melahat Ergin’e Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:46:40   

MAYIS 2023’TE BİTECEK

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, bölgedeki tarım alanlarına hayat verecek Karasu Regülatörü ve Derivasyon kanalı çalışmaları yerinde inceledi. Milletvekili Yayman, İnşallah söz verdiğimiz gibi,2023 yılının Mayıs –Haziran ayında bu tünelden Reyhanlı Barajı’na suyu akıtacağız” dedi.

 TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, seçim bölgesindeki yatırımlarda incelemelerde bulundu. Hafta sonu seçim bölgesine gelen Yayman, yağan yağmura ve sert soğuğa rağmen saha çalışmalarına devam etti.

Tahtaköprü Barajının tamamlanması ardından bölge çiftçisine hayat verecek diğer proje olan Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı Yapımı İnşaatındaki çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Milletvekili Hüseyin Yayman son gelişmeleri aktardı.

Sucu köyünde devam eden beton kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen ve mühendislerden bilgi alan Yayman, “Tahtaköprü Barajından Reyhanlı Barajına su taşıyacak olan Karasu Derivasyon kanalı 37 km.lik bir uzunluğa sahip. Karasu İletim kanalında T1 ve T2 tünelleri geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. 37 km.lik kanalların betonlanması çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah söz verdiğimiz gibi,2023 yılının Mayıs –Haziran ayında bu tünelden Reyhanlı Barajı’na suyu akıtacağız. Reyhanlı Barajına saniyede 50 metreküp suyu iletecek olan Karasu iletim kanalı ile çiftçimizi su probleminden tamamen kurtarmış olacağız. İnanılmaz bir projeyi daha tamamlamak üzereyiz. ‘Yaparsa, Ak Parti Yapar’ sözü bir daha gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Recep Tayyip Erdoğan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DSİ Genel Müdürlüğümüz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:45:47   

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başarılı bir ilk daha gerçekleştirildi DİKİŞSİZ AORT KAPAK RAPLASMANI

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi tarafından başarılı bir ilk daha gerçekleştirildi.

 Ciddi Aort kapak darlığı olan hastaya Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kez uygulanan dikişsiz (sütürless) Aort Kapak Raplasmanı operasyonu yapıldı.

Yapılan bu operasyon ile hastaya cerrahi müdahale süresi kısaltılıp hastanın moralite (Ölüm) ve Morbidite (Komplikasyonlar) riski azaltılarak yaşam kalitesi arttırılmış oldu.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:44:18   

HATAY BÜYÜKŞEHİR OLMANIN AVANTAJINI KULLANAMADI

CHP’li büyükşehir belediyelerin olduğu illerde çalışma yürüten AK Partili 11 grup başkanvekili Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın ev sahipliğinde Hatay’da bir araya geldi.

 Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere CHP’li büyükşehir belediyelerinin çalışmalarına yönelik eleştirilerin paylaşıldığı toplantıda Başkan Altan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M.Tevfik Göksu, Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Çetin, Aydın Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Mersin Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hürol Önder, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel de hazır bulundu.

Antakya Ottoman Palace Osmanlı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “Cumhuriyet Halk Partisi, milli meselelerde dahi yalan siyasetiyle kaos çıkarmayı alışkanlık haline getirmiş bir zihniyettir. Siyasetlerini algı ve yalan üzerine kurmuş siyasi bir partiden ve onun belediye başkanlarından hizmet beklemek nafiledir. CHP zihniyeti tarafından yönetilen Büyükşehirlerde söylenen algı ve yalanları bugün Hatay özelinde milletimizle paylaşmak istiyoruz.

Yönettikleri şehirlerin geleceğine dair söyleyecek sözleri bulunmayan ve beceriksizliklerini türlü bahanelerle saklamaya çalışan CHP'li 11 başkanın yalanlarını, daha önceki bildirilerimizde rakamlarla çürütmüş, yalan söylemelerinin en büyük sebebinin korku olduğunu ifade etmiştik. CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının, halka verecekleri hesap günü yaklaştıkça iyice paniklediğini ve yalanlarının dozunu arttırdığını ibretle izliyoruz.

2014 yılından bu yana CHP tarafından yönetilen Hatayımız, beceriksiz bu zihniyet yüzünden, büyükşehir olmanın avantajını hak ettiği ölçüde kullanamamıştır. İlçelerimizde yapılması gereken altyapı çalışmalarının yapılmadığı ve hatta her geçen gün daha da geriye gittiği hepimizin malumudur. Yolların toz, çukur ve çamurdan gidilemediği, atık suların sokaklara taşarak çevre felaketlerine davetiye çıkardığı Hatay'da, Büyükşehir belediyeciliği alarm vermektedir. Ne yazıktır ki mevcut yönetim bu sese hala kulak tıkamaktadır.

EXPO 2021 için 100 milyon dolar borçlanma yetkisi yine bu meclisten geçmedi mi? Aldığınız ve harcadığınız milyonlarca lirayı Hatay'ın gelişimi için bir fırsata çeviremediniz. EXPO'daki başarısızlığınızı şov, reklam ve konserlere milyonlarca lira ödeyerek kapatmaya çalıştınız. Dünya EXPO'ları; düzenlendikleri kentleri köklü bir şekilde değiştirdikleri gibi, bu kentlere görkemli anıtsal yapılar da kazandırmışlardır. Peki, bilinmez bir denkleme dönüşen EXPO 2021 sonucunda CHP'li Hatay Büyükşehir Belediyesi şehrimize ne kazandırdı?

Devlet Su İşleri, Hatay'a son 20 yılda 5 Milyar 287 Milyon TL değerinde 117 tesis inşa etmesine rağmen; suyu yönetemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay'ı tüm ilçeleri ile "suya" muhtaç etmiştir. HATSU meclis oturumunda "Bunu söylemek çok acı ama biz şu anda elektrik faturamızı ödeyemiyoruz" diyen HATSU genel müdürü, HATSU'nun iflasını ilan etmiştir.

Hükümetimiz, dünyada yaşanan ve ülkemize de yansımaları olan ekonomik sorunlar karşısında, tüm imkânlarıyla milletimizin yükünü hafifletecek tedbirler almıştır. Bununla birlikte yerel yönetimlerimizin de halka hizmet noktasında sıkıntı yaşamaması için, hiçbir ayrım gözetmeksizin, tüm belediyelerimizin gelirlerini ciddi oranda artırmıştır. Örneğin; Hatay Büyükşehir Belediyesinin son dönemde gerçekleşen bütçesinin yüzde 96 'sı merkezi bütçeden gelmiştir. Hükümetin verdiği destekle Hatay Büyükşehir Belediyesinin geliri, Büyükşehir Belediyeleri arasında 8. sıraya yükselmiştir. Hatay Büyükşehir Belediyesi bu gelirle hangi hizmeti gerçekleştirmiştir; sormak lazım.

'Engelleniyoruz' yalanıyla oluşturduğunuz konforlu alanlarınızdan çıkın ve şehirlerinize bir bakın. Şehirlerinizin önündeki en büyük engelin, sizler ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP'si olduğunu göreceksiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'si tarafından yönetilen bu 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak, bizlere verilen meşru muhalefet sorumluluğunu, ülkemiz ve şehirlerimiz için en faydalı şekilde kullanmaya devam ederek yapılmayan her işin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:41:31   

1100 İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİYE AYAKKABI

Göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri ile dikkatleri üzerinde toplayan Hatay Ayakkabıcılar Odası, ihtiyaç sahibi 1100 öğrenciye ayakkabı verdi.

 Kış mevsiminin kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde Antakya merkez ile Altınözü ilçesindeki İlkokul ve Ortaokullarda Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın ve yönetim Kurulu Üyeleri tarafından  teslim edilen ayakkabılar, ihtiyaç sahibi öğrencilerde mutluluk yaşattı.

Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Doğan Aydın yaptığı açıklamada “Hatay Ayakkabıcılar Odası olarak Altınözü ilçemiz ve Antakya merkezde  İlkokul ve ortaokullarımızda ihtiyaç sahibi gençlerimize 1100 çift ayakkabı giydirmek nasip oldu.

Bu güzel  etkinliğe vesile olan ilgilenen, Antakya Milli Eğitim Müdürümüz  Ahmet Tecimen’e  ve ekibine çok teşekkür ederiz. Hatay Ayakkabıcılar Odası sosyal sorumluluk projelerine inşallah hız kesmeden devam edecektir. “Dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:40:11   

112 ACİL SAĞLIK EKİPLERİ, 123 BİN 713 VAKAYA GİTTİ

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 2022 yılında Hatay’da ambulansların 123 bin 713 vakaya gittiğini açıkladı.

 64 istasyon noktasıyla Hatay halkı içinde 7-24 çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Müdür Hambolat, “2022 yılında 64 adet istasyon noktamızda ambulanslarımızla toplamda 123 bin 713 vaka yaptık. Bu vaka sayısı ayda ortalama 10 bin 309 vakaya, günde ise ortalama 338 vakaya denk geliyor.

112 Acil Sağlık ekipleri 7-24 Hatay halkı için görev başında olmaya devam edecek” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:39:17   

TÜRKİYE’NİN HATAY MODELİNE İHTİYACI VAR”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay ve ülke gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

 Hatay’a hizmet ulaştırırken şehrin kimyasına uygun şekilde birleştirici rol üstlendiklerinin altını çizen Lütfü Savaş, “Bizim için iki önemli şey var ülkemizin ve şehrimizin geleceği. Biz insanlarımızın bir ve bütün olmasını sağlayacak projeler ürettik. Oy versin veya vermesin ayrım yapmadan, öncelikler doğrultusunda hizmet ürettik. Türkiye’nin de Hatay modeline ihtiyacı var” dedi.

Önemli olanın altılı masadaki genel başkanların hangi şartlar altında birleşiyorsa onlarla birlikte hareket edilmesi olduğunu vurgulayan Savaş, kendisinin de cumhurbaşkanlığı adaylığında isminin geçtiğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu; “Hep birlikte hareket etmeliyiz. Her siyasi partinin kendi içinde başarılı dinamikleri var, onların hepsinden faydalanacaksınız. Sayın genel başkanımız aday olursa, sonuna kadar onun yanındayız, seçim için var gücümüzle çalışacağız. Diğer arkadaşlarımız da birbirinden değerli. Ben de bu ülke için değerli hizmetlerde bulundum, bulunuyorum.  Adımın geçmesinden gurur duyarım, bu zor coğrafyada üç defa seçilmek hele hele iktidar partisinden geçip başka bir partiden seçilmek toplumun bütün renkleriyle çok iyi bir diyalog kurduğunuz ve toplumla tam anlamıyla kenetlendiğiniz anlamını taşıyor.

TÜRKİYE’NİN HUZURA İHTİYACI VAR

Bizim Türkiye'yi birleştirecek bir yapıya ihtiyacımız var. Hiç kimse tek başına kurtarıcı aramasın. Ekonomik sorunlarımız var, hukuksal sorunlarımız var, eğitim sorunlarımız var, dış politika sorunlarımız var, sanayiden tarıma kadar birçok sektörde sorunlarımız var. Ama en çok bizi bütünleştirici huzur arayan bir cumhurbaşkanına ihtiyacımız var.

BİRLEŞEREK GÜÇLENMEYİ TERCİH EDİYORUZ

Şu anki ekonomik tablonun Osmanlı’nın son döneminden daha kötü olduğunu ifade etti. Ruhsal bütünlüğü sağlamadan ne ekonomiyle baş edilebileceğini ne de diğer etmenlerin bir araya getirilip Türkiye’nin ileriye taşınmasının mümkün olmadığının altını çizen Savaş, “Ben 14 yıldır bu şehri yönetiyorum 12 yıldır da savaşın gölgesinde sosyolojik, ekonomik ve psikolojik sıkıntılar çeken bir ilde belediye başkanlığı yapıyorum. O nedenle biz bu travmaları yaşaya yaşaya öğrendik. Türkiye’nin de hangi istikamete hangi yoldan gideceğini biliyorum.

SIĞINMACI SORUNUNA SİYASET ÜSTÜ YAKLAŞILMALI

Hatay’da 3 buçuk yılda kendi seçmenimiz %5 artarken Suriyeli seçmen sayısı %85 arttı. Öz yurdumuzda garip duruma düşebiliriz. Ben bu durumu devletimizin önemli makamlarına ve vatandaşlarımıza duyurmak zorundayım. Esaretten kurtulma mücadelesi 20 yıl sürmüş bir şehrin belediye başkanıyım. Gelecek adına önlem almak amacıyla bunları konuşuyorum. Siyasi bir amaçla ya da günü kurtarma çabasıyla değil!

Hükümetle farklı siyasi partilere mensubuz ancak ülkemiz ve milli menfaatlerimiz birdir. Bu konuda milli bir politika güdülmesinden yanayım. Bu sorunlar o ya da bu parti ile çözülmez. Bu olay tüm siyasi partilerin öngörüsü, plan ve projeleriyle çözülür. Biz tez vakitte barış istiyoruz. Hayatı savaş meydanlarında geçmiş ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk dahi ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ demiştir.  Barışla ve uluslararası hukuk çerçevesinde buradaki Suriyeli kardeşlerimizi kendi yurtlarına gönderelim” dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 2 hafta önce / 17.01.2023 08:37:05