......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250555
YORUM MANŞET
YAYLADAĞI SINIR KAPISI HEMEN AÇILMALI
YAYLADAĞI SINIR KAPISI HEMEN AÇILMALI

YAYLADAĞI SINIR KAPISI HEMEN AÇILMALICHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur geçici olarak kapatıldığı söylendiği halde 5 yıldır kapalı tutulan Yayladağı Sınır Kapısı’nın bir an önce açılması istemini verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

   2011’de Suriye’de başlayan iç savaş ve bu savaşa karşı iktidarın izlediği yanlış politikaların ekonomik, kültürel ve sosyal yıkıntılarını yaşayan illerin başında Hatay’ın geldiğini hatırlatan Güzelmansur “Yanlış dış politikalara ilaveten, önce Cilvegözü Sınır Kapısı’nın, ardından da Yayladağı Sınır Kapısı’nın kapatılması Hatay ekonomisini derinden yaraladı. Ülkemizin en büyük ikinci TIR parkına sahip olan Hatay’da on binlerce araç atıl duruma düştü” dedi.

Yayladağı Sınır Kapısı’nın Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerine açılan ticaret yollarının başında geldiğini vurgulayan Güzelmansur şöyle devam etti: “Hatay’da ihracatın ve ekonominin canlanması, bölgenin rahat bir nefes alması, Suriye ile ilişkilerin normalleşmesi için vatandaşından esnafına, siyasetçilerinden yerel yönetimlerine, sivil toplum örgütlerinden en üst bürokrasi yönetimine kadar tüm Hataylılar Yayladağı sınır kapısının açılmasını istemektedirler. Bu talebin bir an önce karşılanması kaçınılmazdır.

Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı, bazı teknik alt yapı sorunlarını giderdikten ve gerekli güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra Yayladağı Sınır Kapısı’nı açacaklarını beyan etti. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen kapının neden açılmadığı Hataylılara izah edilmelidir.”  dedi.

Yayladağı Sınır Kapısı’nda şimdiye kadar hangi alt yapı çalışmalarının yapıldığını, ne tür güvenlik tedbirlerinin alındığını ve kapının ne zaman açılacağını soran CHP’li Güzelmansur konuya ilişkin soru önergesinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan şu sorulara cevap vermesini istedi:

Yayladağı Sınır Kapısı Bakanlar Kurulu Kararı ile mi yoksa Dışişleri Bakanlığı tebligatı ile mi kapatılmıştır?

Yayladağı Sınır Kapısı’nın kapatılmasının arkasındaki asıl gerekçe ve yasal mevzuat nedir?

Bakanlık düzeyinde, Yayladağı Sınır Kapısı’nın geçici olarak kapatıldığına dair açıklamalar yapılmasına rağmen söz konusu kapının 5 yıldır açılmamasının nedeni nedir?

Kapatıldığı günden bugüne kadar Yayladağı Sınır Kapısı’nda teknik alt yapı sorunlarının giderilmesi ve güvenlik tedbirlerinin alınması için yapılan çalışmalar ve detayları nelerdir?

Hataylı yurttaşlarımızın, esnafımızın, yerel yönetimlerin, siyasetçilerin, bürokratik yönetiminin Yayladığı sınır kapısının açılmasına dair talepleri bugüne kadar olduğu gibi göz ardı edilmeye devam edilecek midir?

Hatay’ın ihracatının ve ekonomisinin canlanması, bölgenin rahat bir nefes alması için elzem olan Yayladağı Sınır Kapısı’nın açılması konusunda planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır?

(Haber Merkezi)

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde HATAY TEK YÜREK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde HATAY TEK YÜREK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde  HATAY TEK YÜREKDevletimizin bekası ve Milletimizin varlığına yönelik olarak iki yıl önce FETÖ tarafından kalkışılan hain darbe girişiminin yıl dönümünde Hatay Valiliği koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi.

  Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de, Anıt Alanı’ndan başlayan ve halkımızın yoğun katılımı ile Milli İrade (DSİ) Parkı’nda sonlanan Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Hatay Valisi Erdal Ata, ilimiz protokolü, farklı inanç ve kültürden tüm vatandaşlarımız ellerinde Türk Bayrakları ile milletimizin birliği, demokrasimizin bekası ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için omuz omuza yürüyerek Milli İrade (DSİ) Parkı’na geldiler.

Buradaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Nakib Camii imam hatibi Hafız Musa Esatoğlu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yaptığı dua ile devam etti.

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul Şehitler Köprüsünde yapılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederek, şehitler için yapılan duaya eşlik eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde halka hitap etti.

Şehitler Köprüsünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşma video konferans ile canlı olarak izlendi.  Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Şehitler Köprüsündeki Şehitler Anıtı’ndan yaptığı konuşmanın canlı gösterimi Hataylılara coşku dolu anlar yaşattı.

Başkan Erdoğan konuşmasında, “15 Temmuz, millî iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır.15 Temmuz, tüm Türkiye’nin, milletimizin tüm fertlerinin zaferidir.

Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk Milleti,  cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun hâlen diri olduğunu göstermiştir. Fetö’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş; ancak vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir. Nasıl tanklara alkış tutanları, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyorsak o gece başta bu köprü olmak üzere ülkemizin farklı köşelerinde yaşanan kahramanlıkları da unutmayacağız. O tarihî gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikâyesine şahit olduk. O gece milletimizin bağımsızlığı için neleri göze alabileceğine bir kez daha çok yakından şahitlik etti.” dedi

Başkan Erdoğan’ın konuşmasının ardından ilimizdeki program akışına geçildi.

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata yaptığı konuşmada iki yıl önce, gerçekleştirilmek istenen askeri darbe görünümlü ihanete karşı gösterdiğimiz milli direnişi ve aziz şehitlerimizi anmak üzere bir araya gelmiş olduklarını belirtti. 

15 Temmuz 2016, yüce Türk Milletinin bağımsızlığına kast edilmek istenen bir gün olarak başlamışsa da aziz milletimizin milli mücadele ruhunu hatırlatan birlik ve beraberliğiyle tarihe demokrasi ve milli birlik günü olarak geçmiştir. 15 Temmuz’da, milletimize olduğu kadar, milletin iradesine de kast edilmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış ve halkın oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanına hainlerce saldırılar düzenlenmişti. Saldırılara karşı kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma çağrısı ile kısa zamanda halkımızın meydanlara çıkmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, tüm siyasi parti liderlerine, sivil toplum örgütlerine ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ata, 15 Temmuz’u anmak üzere tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de meydanları doldurarak birlik ve beraberlik içinde demokrasiye her daim sahip çıkma mesajı verilen bu gecenin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ettiğini belirterek sözlerine son verdi. 

İlimizin farklı inanç ve kültürden tüm renklerinin omuz omuza katılarak bir kez daha güçlü bir mesaj verdiği etkinliğe Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Vekili P. Albay Muzaffer Dinç, Başsavcı Vekili Atalay Aygeç, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Bilal Ölmez, Hüseyin Demirbaş, Mahmut Hersanlıoğlu, Meral Batı Demirbaş,  İl Jandarma Komutan vekili Albay Haşim Göksel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ALİYAD Başkanı Nasrettin Eskiocak, Ortodoks Cemaati Temsilcisi Jan Dellüler, Protestan Kilisesi temsilcisi Yakup Chang, Musevi Cemati temsilcisi Şaul Cenudioğlu, Ermeni Cemaati temsilcisi Cem Çapar, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Kurum il müdürleri ve binlerce Hataylı katıldı.

(Haber Merkezi)

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YAYLADAĞI SINIR KAPISI HEMEN AÇILMALI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur geçici olarak kapatıldığı söylendiği halde 5 yıldır kapalı tutulan Yayladağı Sınır Kapısı’nın bir an önce açılması istemini verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

   2011’de Suriye’de başlayan iç savaş ve bu savaşa karşı iktidarın izlediği yanlış politikaların ekonomik, kültürel ve sosyal yıkıntılarını yaşayan illerin başında Hatay’ın geldiğini hatırlatan Güzelmansur “Yanlış dış politikalara ilaveten, önce Cilvegözü Sınır Kapısı’nın, ardından da Yayladağı Sınır Kapısı’nın kapatılması Hatay ekonomisini derinden yaraladı. Ülkemizin en büyük ikinci TIR parkına sahip olan Hatay’da on binlerce araç atıl duruma düştü” dedi.

Yayladağı Sınır Kapısı’nın Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerine açılan ticaret yollarının başında geldiğini vurgulayan Güzelmansur şöyle devam etti: “Hatay’da ihracatın ve ekonominin canlanması, bölgenin rahat bir nefes alması, Suriye ile ilişkilerin normalleşmesi için vatandaşından esnafına, siyasetçilerinden yerel yönetimlerine, sivil toplum örgütlerinden en üst bürokrasi yönetimine kadar tüm Hataylılar Yayladağı sınır kapısının açılmasını istemektedirler. Bu talebin bir an önce karşılanması kaçınılmazdır.

Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı, bazı teknik alt yapı sorunlarını giderdikten ve gerekli güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra Yayladağı Sınır Kapısı’nı açacaklarını beyan etti. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen kapının neden açılmadığı Hataylılara izah edilmelidir.”  dedi.

Yayladağı Sınır Kapısı’nda şimdiye kadar hangi alt yapı çalışmalarının yapıldığını, ne tür güvenlik tedbirlerinin alındığını ve kapının ne zaman açılacağını soran CHP’li Güzelmansur konuya ilişkin soru önergesinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan şu sorulara cevap vermesini istedi:

Yayladağı Sınır Kapısı Bakanlar Kurulu Kararı ile mi yoksa Dışişleri Bakanlığı tebligatı ile mi kapatılmıştır?

Yayladağı Sınır Kapısı’nın kapatılmasının arkasındaki asıl gerekçe ve yasal mevzuat nedir?

Bakanlık düzeyinde, Yayladağı Sınır Kapısı’nın geçici olarak kapatıldığına dair açıklamalar yapılmasına rağmen söz konusu kapının 5 yıldır açılmamasının nedeni nedir?

Kapatıldığı günden bugüne kadar Yayladağı Sınır Kapısı’nda teknik alt yapı sorunlarının giderilmesi ve güvenlik tedbirlerinin alınması için yapılan çalışmalar ve detayları nelerdir?

Hataylı yurttaşlarımızın, esnafımızın, yerel yönetimlerin, siyasetçilerin, bürokratik yönetiminin Yayladığı sınır kapısının açılmasına dair talepleri bugüne kadar olduğu gibi göz ardı edilmeye devam edilecek midir?

Hatay’ın ihracatının ve ekonomisinin canlanması, bölgenin rahat bir nefes alması için elzem olan Yayladağı Sınır Kapısı’nın açılması konusunda planlanan/yürütülen bir çalışma var mıdır?

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 10:00:54   

Antekeli Mesut’un Konuğu; Tiyatrocu Sabri Yetişen

Ergin Medya TV’de yayınlanan “Mesut Kurt ile Antekece Eğlence” adlı program, rekor izlenme sayıları ile zirvede yer alıyor.

İlk programda 15 bini aşkın izleme ile reyting yapan usta tiyatrocu Mesut Kurt, ikinci programda tavan yaptı.

Şakir Yıldızbaş’ı konuk eden Antekeli Mesut’un bu programı, 24 bini aşkın izleme sayısı ile Ergin Medya TV’nin rekorunu kırdı.

21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat: 12:00’de Ergin Medya TV Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak “Mesut Kurt ile Antekece Eğlence” programına tiyatro sanatçısı Sabri Yetişen konuk olarak katılacak.

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:57:36   

Ergin Medya TV’den açıklama SOHBET KÖŞESİ PROGRAMINI İPTAL ETTİK

Bir süre önce internet üzerinden yayın hayatına başlayan Ergin Medya TV’de çeşitli programlarla izleyicileri farklı konularda bilgilendirmeye başladık.

Dini konuları kaynağından, doğru bilgi alarak vermeyi planlayan Ergin Medya TV’de “Sohbet Köşesi” adlı program yapılması planlandı.

Resmi prosedürleri takip ederek Hatay İl Müftülüğü’ne dilekçe verip bu konuda bilgilendirme yapıldı. Hatay İl Müftülüğü’ne kayıt olan dilekçe, Hatay Valiliği’ne ve Antakya İlçe Müftülüğü’ne bildirilip program konusunda yardımcı olunacaktı.

Ancak 15 gün önce verilen dilekçenin ilgili kurumlara gitmediği, hatta nerede olduğunu bilmeyen beceriksiz görevliler dolayısıyla “Sohbet Köşesi” programını iptal ettiğimizi, bu konudaki yetkilileri vicdanlarıyla başbaşa bıraktığımızı, dini bilgilerin doğru olarak birinci ağızdan izleyicilere aktarılması hususunda duyarlı olan Ergin Medya TV olarak yorumu değerli kamuoyuna bırakıyoruz.

Ergin Medya TV Yayın Kurulu


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:56:25   

YAYLADAĞI FESTİVALE HAZIR

Yayladağı Belediyesi ve Yayladağı Kaymakamlığı organizasyonu ile 3-5 ağustos tarihleri arasında 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali düzenliyor. 3 gün sürecek olan festivalde birbirinden farklı etkinlikler ile kutlamalar yapılacak. Yedi Pare top atışı ile başlayacak program aba güreşleri ile devam edecek.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan festival ile ilgili bilgilendirme yapmak amacı ile Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Başkanvekili Sadullah Ergin ve basın mensupları ile bir araya gelerek festival ile ilgili bilgilerde bulundu.

Festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kalkan “Türkiye’de son yıllarda yaşanan özellikle terör olayları, yurt dışı terör odaklı Türkiye üzerinde yapılan oyunlar ve Hatay’da da Suriye olayı ile birlikte bu bölgede insanların artık rahat nefes alıp verecekleri, huzur içerisinde yaşayacakları ortamı sürekli arıyor. Ama bu tür sosyal etkinlikler, festivaller insanlarımızı bu tür olumsuz atmosferden kurtarıp, daha olumlu, iyi şeyler düşündürüyor.  Bu yılda 3-5 Ağustos tarihleri arasında geleneksel hale gelen festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimizin esası aba güreşidir.  Hatay genelinde aba güreşi yaygın ama anavatanı Yayladağı diyoruz. Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek için yaptığımız çalışmadır.

3 Ağustos Cuma günü Yedi Pare top atışı ile başlayacak olan festival, aynı gün Atatürk Anıtı programı, festival açılışı, satranç ve dama yarışması ile son bulacak. 4 Ağustos Cumartesi günü ise çocuk etkinliği ile start alacak olan festival, uçurtma şenliği, amatör bisiklet yarışması, halı saha minikler final maçı, toplu nikah töreni ve düğün ile gün tamamlanacak. Festivalin son günü ise güreş programı ve güreş müsabakaları ile başlayacak ve yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak” dedi.

(Haber: Adile Sayar)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:55:00   

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol FIRSATI KAÇIRMAYIN, DEĞERLENDİRİN

7143 Sayılı Vergi ve diğer alacakların yapılandırılması hakkında çıkarılan kanunun tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları toplantı salonunda yapıldı.

   Toplantıya Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ve Hatay’da bulunan Esnaf Odaları Başkanları büyük bir katılım gösterdi.

Açılış konuşmasını yapan Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz oda başkanlarından bütün üyelerini 7143 sayılı kanunu anlatmalarını ve bilgilendirilmesini istedi.

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ise, 7143 kanun kapsamında devletin tahsil ettiği bütün alacakların bu kanun kapsamı içerisinde olduğunu ve vatandaşları müracaatta son günü beklememeleri konusunda uyardı.

Konuşmacı olarak toplantıya katılan Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyit Yaşar toplantıya katılanlara 7143 sayılı vergi ve alacakların yapılandırılması kanunun vatandaşlara ne gibi kolaylıklar ve avantajlar getirdiğini anlatarak “Kanunun iki temel başlıktan birisinin kesinleşmiş alacaklardır. Burada benim belirteceğim bir husus ödemelerin peşin yapılandırma tercihinin kullanılmasıdır. Peşin yapılandırmada Yüzde 90’ı bulan YÜFE’nin ortadan kalması söz konusudur, bu çok ciddi avantaj sağlamaktadır Yapılandırma konusunda yazılı müracaat zorunluluğu olduğunu, benim sizlere acizane önerim yazılı müracaatta tüm borçlar şeklinde bir tercih işaretleri müracaat etmenizdir. Bu şekilde ilerde doğabilecek sorumlulukları vergi dairelerine atmış olun. Vergi daireleri sizin borçlarınızı bir ödeme takvimine bağlamış olsun. ”  şeklinde bilgiler vererek Vatandaşların başvurularını 31 Temmuz 2108 tarihi mesai saati bitimine kadar yapmalarını istedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:54:17   

Tokdemir; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma Ve Turizm Komisyonu Üyeliğine Seçildi TOKDEMİR’E MECLİSTE YENİ GÖREV

  Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeliğine seçildi. Tokdemir’in TBMM İçtüzüğü uyarınca faaliyet gösteren bir ihtisas komisyonu olan Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeliği görevine seçilmesi memleketi Hatay’da mutlulukla karşılandı. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu; TBMM Başkanlığınca havale edilen bayındırlık, imar ve iskan, haberleşme, elektronik haberleşme, elektronik ticaret, denizcilik, posta iş ve hizmetleri ile turizm işleri ve benzeri konulardaki kanun tasarı ve tekliflerini görüşmektedir. İsmet Tokdemir seçildiği komisyondan dolayı ‘ülkemiz, milletimiz ve bölgemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum’ dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:53:25   

AKDENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU ISPARTA’DA TOPLANDI

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu aylık toplantılarından birini Isparta’da gerçekleştirdi. Toplantıya AGF Genel Başkanı Antalya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel başkanvekili Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, Osmaniye Cebeli Bereket Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ali Cihangir, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün,  Isparta Gazeteciler Cemiyet Başkanı Şevket Karahan ve Burdur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Adnan Taraşlı katıldı.

Toplantı için Isparta’da bulunan başkanlar burada protokol ziyaretleri yaptı. İlk olarak vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret eden heyet, daha sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)Rektörü Prof Dr İlker Hüseyin Çarıkçı’yı ziyaret ederek  bilgi, alışverişinde bulundu.

Özellikle üniversite bünyesinde bulunan iletişim fakültesi bölümüne ilgi gösteren heyet, burada üniversite radyosunun konuğu oldu.

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:52:45   

TSK MEHTERAN BİRLİĞİ HATAY’DA

Hatay’ın anavatana katılışı etkinlikleri kapsamında birçok organizasyonu kent halkıyla buluşturacak olan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bu sene de yeniliklerin altına imza atacak.

Büyükşehir Belediyesi, Türk ordusu ve müziğinin en önemli yapı taşlarından olan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği’ni Hatay halkı ile bir araya getirecek.

22 Temmuz Pazar günü saat 19.00’da Hatay Büyükşehir Belediyesinin taş binası önünde gösteri düzenleyecek olan mehteran birliği, Hataylıların bu anlamlı günde unutulmaz dakikalar yaşamasına vesile olacak.

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:51:55   

Hasan Pembecioğlu Bugün Canlı Yayında

İlimizin sevilen sanatçılarından Hasan Pembecioğlu, Ergin Medya TV’de yayınladığı Tasavvuf Musikisi programıyla beğeni kazanmaya devam ediyor.

Daha önce iki programı bant yayını ile gerçekleştiren Pembecioğlu, 20 Temmuz Cuma (Bugün) saat: 17:30’da canlı yayında izleyicilerle buluşuyor.

Tasavvuf Musikisi saatinde Hasan Pembecioğluna neyzen Şahin Gezginci ile bendir de Ahmet Gezginci eşlik ediyor.

Ruhu dinlendiren, kulakların pasını silen “Hasan Pembecioğlu ile Tasavvuf Musikisi” programı Ergin Medya TV Facebook sayfasında saat: 17:30’da başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:51:21   

SAĞLIKTA ŞİDDET ÖLÜM DEMEKTİR

Hatay Tabip Odası adına Başkan Dr. Cengiz Haksöz, yaptığı açıklamada son günlerde Şanlıurfa’da bir doktorun darp edilmesine tepki göstererek “Sağlıkta şiddet ölüm demektir” dedi.

Saldırı, şiddet, küfür, hakaret ve ölüm ile yüz yüze gelen sağlık çalışanlarının nitelikli sağlık hizmeti verebilmesi mümkün değildir diyen Haksöz, açıklamasına şöyle devam etti: “Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde çocuk acil servisinde pediatri asistanı olarak görev yapan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın bir hasta yakını tarafından, başına kaldırım taşıyla vurulmak suretiyle ağır yaralanmıştır. Olay sonrası acilen ameliyata alınan doktor arkadaşımızın hayati tehlikesi mevcut olup halen yoğun bakımda takip edilmektedir.

Öncelikle meslektaşımıza acil şifalar diliyor bir an önce iyileşmesini umuyor, bu hain saldırıyı gerçekleştiren failin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Sağlık çalışanları bu acı haber üzerine dün sosyal medyada seslerini duyurabilmek adına #artıkyeter diyerek bir kamuoyu yaratmaya ve Sağlık Bakanlığı’na seslerini duyurmaya çalışmıştır. Evet artık yeter! Sağlık Bakanlığı ve TBMM’ne buradan sesleniyoruz; sağlıkta şiddeti önleyici, caydırıcı, yasaların ivedilikle bir an önce hazırlanmasını talep ediyoruz. Yeni sağlık bakanımız Dr. Fahrettin Koca’dan sağlığın iyileştirilmesi adına elbette birçok talebimiz var ancak en önemlisi can güvenliğimizdir. Saldırı, şiddet, küfür, hakaret ve ölüm ile yüz yüze gelen sağlık çalışanlarının nitelikli sağlık hizmeti verebilmesi mümkün değildir. Önce zarar verme ile mezun olup önce zarar görme diyoruz artık.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 9 saat önce / 20.07.2018 09:50:25