......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 192088
YORUM MANŞET
YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT
YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT

 YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSATHatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit BAL, 24.10.2016 tarihinde 6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma için son başvuru tarihinin yaklaştığını ifade etti.

Kurumumuza borcu bulunan ve ekonomik anlamda ödeme zorluğuna düşen sigortalılarımıza ve işverenlerimize yeni bir fırsat vererek önemli avantajlar sağlandığını belirten SGK İl Müdürü Bal, “Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir” dedi.

Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır diyen Bal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu Kanuni düzenleme ile 30 Haziran 2016 ve öncesine ait tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan; sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi (SGDP), genel sağlık sigortası primi(GSS), isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi ve idari para cezaları (İPC) ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı tutarlarını kapsamaktadır.

Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir. Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır.

Ayrıca Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılar, borcunun olmaması ve primlerinin düzenli ödenmesi koşulu ile 1 Ekim’den itibaren 5 puanlık prim indiriminden yararlanarak önemli bir avantaj elde edeceklerdir. Bu indirim ile Tarım Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılarımız 63 TL, Esnaf sigortalılarımız 82 TL indirimli olarak prim ödeyebilecektir.

31 Ekim 2016 tarihine kadar, sağlanan bu fırsat ve imkânlardan vatandaşlarımızın yararlanmasını ve kendilerine uzatılan bu ele karşılıksız kalmamalarını tavsiye ediyor, sosyal güvenceli borçsuz günler diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

DEV PROJE, GÜN SAYIYOR
DEV PROJE, GÜN SAYIYOR

 DEV PROJE, GÜN SAYIYORHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bir dev projeyi daha hayata geçiyor. Ulaşım sorunlarını rahatlatacak Kavaslı Battı-Çıktı projesinin %90’ı tamamlandı. Ekim ayı sonuna doğru hizmete girmesi bekleniyor.

Kavaslı Battı-Çıktı Projesi, kentte ulaşım sorunlarını rahatlatarak halkın daha güvenli ve modern standartlarda ulaşım sağlaması hedefleniyor.

Önemli hizmetler ortaya koyan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent merkezinin en işlek caddelerinden biri olan ve kaza yapma riskinin çok yüksek olduğu Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde projeyi hayata geçirerek kent trafiğini rahata kavuşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Kent merkezinin girişi olması sebebiyle bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanan HBB, hem kente modern bir görünüm kazandıracak, hem de trafik çilesini düşürerek araç giriş ve çıkışlarının hızlanmasına ve araçların güvenli giriş çıkışlarına zemin sağlanması amaçlanıyor.

Bu arada Battı-Çıktı Projesi kapsamında Asi kenarı kısmındaki yolun asfaltlanarak İskenderun ve yeni küçük sanayi bölgesine gidecek araçların kullanımına açılması bir nebze olsun bölgede trafiği rahatlattı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, kent merkezinin hem girişi olması hem de trafik yoğunluğunun üst seviyelerde olması sebepleriyle önemli bir nokta olan Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde hayata geçirilecek Battı- Çıktı çalışmalarının Ekim ayı sonuna doğru tamamlanmasının ardından bölgenin rahat bir nefes alacağı vurgulandı.

(Haber: Hasan KAYA)

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

 SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!Sağlık-Sen tarafından ısrarla talep edilen Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebi yerine getirildi.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacak.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç;  Sağlık-Sen‘in Yetkili sendika olarak ısrarla talep ettiği ve takipçisi olduğu Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavının sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Geçtiğimiz yıl yapılan ve beklentileri karşılamayan sınav sonrası, Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde, yeni bir sınav yapılması gerektiğini ifade etmiştik diyen Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç yaptığı açıklamada “Bakanlıktan geçtiğimiz yıl sözünü aldığımız sınav, ülkemizin siyasi gündemi sebebiyle bu yıla kalmıştı” Sendika olarak konunun takipçisi olduk ve Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebimiz yerine getirildi. Bir kez daha verdiğimiz sözü gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu) merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim ile 2 Kasım 2016 tarihleri arasında, başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır, tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun.

Sağlık Bakanlığı tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilan edilen münhal kadrolarda, şef için 150, VHKİ için 950, Memur için 980 ve şoför için 600 kadro açıldı. Unvan değişikliği için de mühendis, farklı alanlarda sağlık lisansiyerliği, teknikerlik ve sağlık teknikerliği için de 2837 kadro açıldı.” dedi.

(Haber Merkezi)

n>

 

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN
CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’INHatay Büyükşehir Belediyespor, Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde F.Bahçe’yi yenerek tarih yazdı ve en büyük kupayı kazandı

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe’yi 60-55 mağlup ederek kupayı ilk kez müzesine götürdü.

TRT Spor’un canlı olarak yayınladığı maçta Hatay temsilcisi, milyonlarca liraya yapılamayacak olan Türkiye’ye ve dünyaya ilimizin adını duyurdu.

Ankara Arena’da oynanan mücadeleyi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve TBF Başkan adayı Hidayet Türkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven maçı salonda takip etti.

Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan final maçını hakkıyla 60-55’lik skorla kazanan Hatay Büyükşehir Belediyespor, Hatay tarihine bir ilki yaşatarak sportif anlamda en büyük kupayı kazandı.

Bu arada Ankara Arena tribünlerinde yerini alan ve takımını destekleyen Hataylı sporseverler yanında TRT Spor’dan maçı izleyen Hataylılar, temsilcimizin kupayı kazanmasının büyük sevincini yaşadı.

(Yorum Haber Merkezi)

BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI
BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI

 BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALIErdemli Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri için gittiğimiz etkinlikte, benim ve tüm gazetecilerin dikkatini çeken konu belediyecilik oldu.

Çalıştay ve toplantıların dışında gazeteci meslektaşlarımızla birlikte Erdemli ilçesini ve Kızkalesi’ni gezme imkânı bulduk.

Öncelikle bölgenin ödüllü belediyesi olan Erdemli Belediye’sinin 7 yıldır başkanlığını başarıyla yapan Mükerrem Tollu’yu canı gönülden kutluyorum.

Bölgede bulunan Mersin, Hatay, Adana, Osmaniye, Adana, K.Maraş ve Kilis illerinden gelen yüzlerce gazeteciye yönelik slayt gösterisinde Başkan Tollu’nun iktidar partisine mensup bir belediye olmamasına rağmen (MHP’den seçilmiş) elindeki kaynakları çok verimli kullanarak gerçekleştirdiği hizmetler, izleyenleri etkiledi ve takdir topladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ilçede yaptığı hizmetler yanında yeşile ve temizliğe önem vermesine hayran kaldım. Çünkü yaşadığım Antakya’da o görselliği görememenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Yolları köstebek yuvası gibi olmayan güzel yollar, yeşillikler içinde bir kent, caddeleri, sokakları parkları tertemiz bir şehir, Asi Nehrinin ve derelerin yanından geçerken kokusu olmayan bir hava bizim hakkımız değil mi?

Biz Antakyalılar bu güzelliklere layık değil miyiz?

Erdemli’ye gitmeden önce ne güzel alışmıştık böyle bir Antakya’ya (!)

Ah! Mükerrem Tollu başkanım, ah! Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanım Ahmet Yetişen, beni ve diğer Antakyalı gazetecileri niçin Erdemli’de buluşturdunuz ki !

Güzellikleri görünce çirkinlikleri farkettik.

Ancak çok karamsarlığı gerek yok. Sorunları gören bir gazeteci olarak çözüm önerilerini de gözler önüne seriyorum;
Başta Antakya Belediyesi olmak üzere ilimizdeki ilçe belediyelerinin nasıl belediyecilik yapılmasını görmeleri için Erdemli’ye Mükerrem Tollu başkanı ziyaret ederek tavsiyelerini almalarını öneriyorum. İnanın Başkan Tollu çok mütevazı ve misafirperverdir. Belediyeciliği öğrenmek isteyen başkan ve yöneticilere seve seve yardımcı olacaktır. Bu konuda kefilim.

Diğer bir seçenekte Mükerrem Tollu’yu şehirlerimize davet ederek sorunları çözüm ricasında bulunmak. Başta Hatay ilinin merkez ilçesi Antakya ve diğer ilçelerin belediyecilik sorunlarının giderilmesi için bir el atmasını sağlamak.

Ne yapalım yegâne kurtuluşumuz için bu iki seçenekten başka seçeneğimiz kalmadı.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN 

YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit BAL, 24.10.2016 tarihinde 6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma için son başvuru tarihinin yaklaştığını ifade etti.

Kurumumuza borcu bulunan ve ekonomik anlamda ödeme zorluğuna düşen sigortalılarımıza ve işverenlerimize yeni bir fırsat vererek önemli avantajlar sağlandığını belirten SGK İl Müdürü Bal, “Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir” dedi.

Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır diyen Bal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu Kanuni düzenleme ile 30 Haziran 2016 ve öncesine ait tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan; sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi (SGDP), genel sağlık sigortası primi(GSS), isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi ve idari para cezaları (İPC) ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı tutarlarını kapsamaktadır.

Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir. Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır.

Ayrıca Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılar, borcunun olmaması ve primlerinin düzenli ödenmesi koşulu ile 1 Ekim’den itibaren 5 puanlık prim indiriminden yararlanarak önemli bir avantaj elde edeceklerdir. Bu indirim ile Tarım Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılarımız 63 TL, Esnaf sigortalılarımız 82 TL indirimli olarak prim ödeyebilecektir.

31 Ekim 2016 tarihine kadar, sağlanan bu fırsat ve imkânlardan vatandaşlarımızın yararlanmasını ve kendilerine uzatılan bu ele karşılıksız kalmamalarını tavsiye ediyor, sosyal güvenceli borçsuz günler diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 41 dakika önce / 25.10.2016 11:21:51   

GÜLER, GÜVEN TAZELEDİ

Hatay Büro Memur-Sen 1 Nolu Şube 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Mevcut başkan Mürsel Güler, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Pazar günü, Öğretmen Evinde yapılan ve tek bir liste ile gidilen 3. Genel Kurulun Divan Başkanlığını Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan,  Divan Kâtipliğini, SağlıkSen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1.Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar yaptı.

Sendikanın Genel Kurulunun 2017 yılında yapılması gerekirken Mart ayında ki tüzük değişikliği nedeniyle1 yıl önceye alındığını ifade eden Güler,  konuşmasına şöyle devam etti: “Devletimizin bekası, Milletimizin birlik ve beraberliğini ifade etmemiz, yaşadığımız son olaylar 15 Temmuz, PKK, PYD Terör Örgütleri bunun ne kadar haklı ve bilinçli olarak ısrarla vurgulamamız haklılığımızı ortaya koymuştur.

Büro Memur Sen’in, biz sadece sendika olarak değil, bir memleket davası olarak görmekteyiz, önümüzdeki günlerde merkez ve şubelerimizin zor günleri geride bırakarak şahlanış dönemine gireceğine inancımız tamdır.

Allah birliğimiz, dirliğimiz daim eylesin. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diler saygılar sunarım” dedi.

Mürsel Güler başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hidayet Küçükoğlu, Hasan Çekmen, Ömer Kabaklı, M. Dursun Karataş, Özkan Aslan, Nuray İnandıkoğlu.

(Haber: Hasan KAYA)


1 saat, 42 dakika önce / 25.10.2016 11:20:28   

PTT HİZMET ÇITASINI YÜKSELTİYOR

Hatay Valisi Erdal Ata, PTT'nin 176. kuruluş yıldönümü dolayısı ile PTT Başmüdür Vekili Ahmet Ergüder ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Ata, ziyaret programında tüm donanımları ile son teknolojinin kullanıldığı bir kurum haline gelen PTT’nin her geçen gün hizmet çıtasını daha da yükselttiğini ifade ederek “PTT, müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında” dedi. 

Vali Ata ziyarette yaptığı açıklamada, ülkemizin en köklü, en saygın kuruluşlarından biri olarak varlığını iki asra yakın bir süredir devam ettiren Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın milletimizin hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak “Teknolojinin gelişmesi, iletişim, haberleşme, kamu ihtiyacı ve kamu hizmetinin çok değişik yöntemlerle karşılanır hale gelmesi PTT teşkilatımızın da son derece modern bir çalışma sistemine kavuşmasına vesile olmuştur. Tüm donanımları ile son teknolojinin kullanıldığı bir kurum haline gelen PTT, her geçen gün hizmet çıtasını daha da yükselterek tarafsız ve mutlak müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile Türkiye’nin önde gelen kurumları arasındadır.” dedi.

Vali Ata, bu ziyaret vesile ile tüm PTT çalışanlarına sağlık, huzur dolu çalışmalar ve başarılar temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkürlerini ileten Ahmet Ergüder ise kuruluş yıldönümü etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 42 dakika önce / 25.10.2016 11:19:54   

HATSU, SORUNLARI BİTİRMEYE KARARLI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Kırıkhan ilçesi genelinde altyapı eksiklerini ve problemlerini çözüme kavuşturma adına çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar tarafından ALO 185 HATSU İhbar ve İstek Hattı’na bildirilen problemleri ekiplerin anında değerlendirmeye alarak kısa sürede çözdüğüne dikkat çeken Genel Müdürlük, Barbaros Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı’nda tıkalı olan 2 adet yağmursuyu ızgarasının temizlendiğini aktardı.  

İçmesuyu şebekesi olmayan noktalar içinde kent genelinde projeleri hayata geçirerek eksiklerin tamamladığını aktaran İdare, Çorum Mahallesi’nde ömrünü tamamlamış ve sık sık arızalanan içmesuyu şebekesinde ki 260 metrelik bölümünün 75’lik borularla yenilendiğini açıkladı.

Vatandaşlara sağlıklı bir çevre ve yaşam alanı oluşturmak için de atıksu hattı çalışmalarını sürdüren HATSU, Fatih Mahallesi Tepebaşı Sokak’ta kanal hattı eksik olan bölgeye 40 metre kanal hattının döşendiğini ve atıksu ana muayene bacasının yerleştirildiğini kaydetti.

Kırıkhan’daki atıksuların sağlıklı şekilde toplanması ve arıtılması amacıyla Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı’nın sürdüğünü hatırlatan HATSU İdaresi, Hatay’ın altyapı ihtiyacını gidermek için içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarının son hız sürdüğünün altını çizdi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 43 dakika önce / 25.10.2016 11:19:01   

KERİMOĞLU’NDAN HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu, Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İbrahim Atıç’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Kerimoğlu, toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda dernek olarak il genelinde yapılan çalışmalardan bilgiler aktardı.

Başkan Kerimoğlu, AB Bakanlığınca uluslararası kültürel diyaloğun geliştirilmesi amacıyla yazılan projede talasemi konusunda bir uluslararası farkındalığı ortaya koymaya çalıştıklarını belirterek “Bu konuda gönüllümüzün bizleri daha iyi tanıması için A-1 düzeyinde Türkçe dil kursu almasının yanında buradaki el beceri ve diğer sanatsal kurslara katılması ve kişisel becerisine bir yenisini eklemesi projemizin asıl çalışma konusunu yerine getirecek olması bizler için oldukça önem arz etmektedir. Bu desteklerinizden dolayı şahsınız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İbrahim Atıç’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İlimiz genelinde ki talasemi hastalığının ne denli önemli bir hastalık olduğunu, taşıyıcılığın ilimizde oldukça yaygın olduğunu sizlerin çalışmalarından basın-yayın organları aracılığıyla takip etmekte ve bu çalışmaları takdirle karşılamaktayız. Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak alt yapımız ve fiziki şartlarımız her türlü kurslara ve sanatsal etkinliklere oldukça elverişli durumdadır. Bu şartların uygunluğundan dolayı hastalarınız için istenilen her türlü kursları açmaya hazırız kaldı ki dernek projesi kapsamında gönüllü olarak gelen Litvanyalı Kotryna Brukstaıte de oturum iznini almasından dolayı merkezimizde dil kursu dâhil zaman zaman diğer açılacak olan kurslardan talep ettiği alanda faydalandırılma yoluna gidilebilir. Dernek çalışmalarınız ile ülkemizin tanıtımına sağladığınız destek ve çalışmalardan dolayı sizleri kutlarım” dedi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 44 dakika önce / 25.10.2016 11:18:24   

PTT KURULUŞUNUN 176. YILINI KUTLUYOR

23 Ekim 1840 yılında hizmete başlayan, köklü bir geçmişe ve kültürel mirasa sahip olan PTT Kuruluşunun, 176. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Hizmette sınır tanımayan bir anlayış ile Aziz Milletimize iki asra yakın süredir hizmet sunmaya devam etmekte olan PTT, 176.ı yılını geride bırakırken; yeni hizmet organizasyon yapılanması ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak hizmet yolculuğunu sürdürmektedir diyen PTT başmüdür vekili Ahmet Ergüder, açıklamasına şöyle devam etti: “Bilindiği gibi 1995 yılında Telekom kısmının ayrılmasından sonra PTT, faaliyetlerine sürekli yenilerini ekleyerek halkımızın hizmetine devam etmiştir. Bugün pota ve kargo işlemleri ile birlikte hemen tüm bankacılık ve sigortacılık işlemlerini yapan, PTTCell, HGS gibi çok çeşitli alanlarda yaygın hizmet ağı ile milletimizin hizmetinde olan bir PTT var.

Tüm dünyada haberleşme ve iletişim alanında yaşanmakta olan gelişmeleri yakından takip ederek, Posta, Banka, Kargo ve Lojistik sektöründe Ülkemizin her köşesinde hizmet vermekte olan Kuruluşumuz, İlimizde de 16 Merkez Müdürlüğü, 38 Şube, 54 Acente olmak üzere toplam 108 işyeri ile faaliyetini sürdürmektedir.

Kuruluşumuzun bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışanlarımızı şükran ve saygıyla anıyoruz. “Süratli, Güvenli, Kaliteli” hizmet ilkesiyle çalışan tüm mesai arkadaşlarımı kutlar, 176’ncı Kuruluş Yıldönümünün Ülkemize ve Milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim.” dedi.

Daha sonra PTT merkez müdürlüğü Hizmet binasında 176. Müşterisi olan Emine Ahmetoğlu’na hediye takdim edildi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 46 dakika önce / 25.10.2016 11:16:15   

ÜLKÜCÜLERDEN ANLAMLI KERMES

Hatay Ülkü Ocakları tarafından geliri, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere aktarılmak üzere kermesi düzenlendi.

Hatay Ülkü Evleri, tarafından geleneksel olarak sık sık düzenlenen kermes,  Büyük Antakya Parkında gerçekleştirildi. Organizasyona halkın katılımı ve ilgisi yüksek oldu. Kermes kapsamında bayan Ülkücülerin kendi emekleri ile hazırlamış olduğu gıda ürünleri katılımcıların ilgisine sunuldu.   Kermes alanına kurulan Yörük Çadırı halkın büyük ilgisini çekti.

Yapılan etkinlikle ilgili değerlendirme de bulunan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Metin Taşcı, “Geçen sene Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından Türkiye çapında başlatılan Ülkü Evleri projesi kapsamında bu kermesi düzenliyoruz. Amacımız hem Ülkü Evlerimizin sayısını arttırmak, hem de maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamaktır.

Bu bağlamda, bizlere her konuda bizlere destek olan MHP Hatay Kadın Kolları Başkanı Dilek Demirdöven ve ekibine, burada organizasyon yapmamıza izin veren Hatay Büyük Şehir Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve kermesimizi ziyaret ederek desteklerini esirgemeyen tüm Hataylı hemşerilerimize teşekkür ediyor, saygıları sunuyorum .” dedi.

(Haber Merkezi)


1 saat, 47 dakika önce / 25.10.2016 11:15:21   

VALİ ATA'DAN ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Hatay Valisi Erdal Ata, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerce yapılan hain saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan Çito’nun Hassa ilçesi Akkülek Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

Ziyarette şehidin ailesi ile görüşerek acılarını paylaşan Vali Ata, ‘’Geçmişte ülkemiz üzerindeki emellerini gerçekleştiremeyenler yaklaşık 30 yıldır alçak ve kirli bir oyunun uzantısı olan PKK terör örgütünü kullanarak ülkemizi bölmeye çalışmaktadır. Ama unutulmamalıdır ki bizden öncekiler ülkemizin bekası için nasıl can verdilerse bizler de kutsal saydığımız bu topraklar için gerektiğinde aynı fedakârlığı seve seve yaparız.

Şehitlerimizin ailelerini her zaman kendi ailemiz sayıyoruz. Her ne konuda olursa olsun bir sıkıntılarının olması halinde devletimizin kapılarının şehit ailelerimize sonuna kadar açık olduğunu tekrar ifade etmek isterim. Onlar bizlerin baş tacıdır.’’ dedi.

Ne söylersek söyleyelim yaşanan acılar karşısında kelimelerin yetersiz kalacağını, gidenleri geri getiremeyeceğimizi dile getiren Vali Ata bir an önce terör belasının son bulmasını temenni ederek terörle mücadele konusunda Devletimizin çalışmaları kararlılıkla yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Ziyarette okunan Kuran-ı Kerim’in ardından şehide dualar edildi.

Ziyarete Hatay Valisi Erdal Ata, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı ve Hatay Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, İl Jandarma Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Hassa Kaymakam Vekili Muhammed Üsame Soysal da katıldı.

(Haber Merkezi)


1 saat, 48 dakika önce / 25.10.2016 11:14:29   

ASANSÖRÜNÜZ GÜVENLİ Mİ?

Antakya Belediyesi A tipi muayene sertifikası sahibi Eskon firması ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri aracılığı ile şehir genelinde bulunan tüm asansörlerin yıllık kontrolleri konusunda denetimler gerçekleştirmeye tüm hızıyla devam ediyor.

2015 yılında 1500 adet binanın tamamının denetimi gerçekleştirildi. Eksiklikler tespit edildi. Uygun asansörlere yeşil etiket verildi. Eksikliği bulunanlara durumuna göre sarı, kırmızı ve mavi etiket uygulaması yapıldı. Uygun olmayan asansörlerde kırmızı etiket verildi. 2016 yılında ise mevcut 1500 binanın 945’i yeniden denetlenirken, bu binalarda yıllık bakım ve kontrolleri yapılmadığı tespit edilen, vatandaşların güvenliğini tehlikeye atabilecek asansörlere kırmızı etiket uygulaması yapıldığı bildirildi.Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada konuyla ilgili şunlara yer verildi; “Antakya Belediyesi olarak sınırlarımız dâhilinde bulunan 1500 binadaki asansörlerde kanuni zorunluluk gereği yılda bir kez yapılması gereken kontrollerin, imzalanan protokol çerçevesinde yetkilendirilen A tipi muayene sertifikası sahibi Eskon firması ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz aracılığı ile gerçekleştiriyoruz.

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde gerçekleştirilen hizmet kapsamında 2016 yılı içerisinde 945 asansörde denetim gerçekleştirdik. Asansörlerde vatandaşlarımızın güvenliğini tehlikeye atılabilecek durumlar tespit edildiği takdirde kırmızı etiket uygulaması ile bina yöneticilerine ve sakinlerine uyarıda bulunuluyor.

Yasal bir zorunluluk olan Asansör bakımlarının düzenli olarak yaptırılması konusunda bina yetkililerinin yada kat maliklerinin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir. Kırmızı etiket ile güvenli olmadığına dair uyarıda bulunduğumuz asansörler yasal süreç dâhilinde bakımı yapılarak asansörleri uygun kriterlere getirilmesi halinde yeşil etiket uygulaması ile uygunluğu tespit ediliyor.

Asansörün denetimi dört farklı noktada yapılmakta. Biri kuyu dibinde, biri kabin içerisinde, kabin üzerinde ve makine dairesinde olmak üzere denetimler gerçekleştiriliyor. Uygun hale getirilmiş asansörlere yeşil etiket yapıştırılıyor. Mavi etiket yapıştırılanlar ise “can ve mal kaybı tehdidi oluşturmamakta ancak basit eksiklikleri var” anlamına gelmektedir. Bakanlık tarafından verilen 48 günlük onarım süresi içerisinde bina yetkilileri bu bandrolü yeşil olacak şekilde uygunluğa getirmesi gerekmektedir. Sarı etiket kusurlu anlamına gelmektedir. Bu da 60 günlük süre içerisinde bina sakinlerince istenilen firma tarafından onarılmalıdır. Kırmızı etiket 30 gün içerisinde onarılmakla yükümlüdür.

Verilen yasal süreleri içerisinde onarılmayan asansörler için Antakya Belediyesi olarak para cezası kesme yetkimiz yoktur ancak belirtilen süre dâhilinde onarılmayan asansörleri hizmetten men etmekle sorumluyuz.

Asansör kullanımı yapan tüm bina yönetimi ve kat maliklerinin istenmeyen acı olaylar yaşanmaması ve can güvenliği açısından duruma hassasiyetle yaklaşması ve asansörlerinin bakımlarını düzenli olarak yaptırması önemle rica olunur.” Denildi.

(Haber Merkezi)

 


1 saat, 51 dakika önce / 25.10.2016 11:11:50   

TORTOP VE KİMYECİ’DEN GAZİ’YE ZİYARET

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hakkari’nin Çukurca İlçesi Kazan Vadisinde çıkan çatışmada yaralanan Samih Yıldırım’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Halen Antakya Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren gazinin annesi ile görüşen Tortop ve Kimyeci, Gazinin durumu ile ilgili bilgi aldı.

Gazinin annesi, akciğerinde şarapnel parçası, sağ kolda iki kırık, sağ kol sinir bağlarında zedelenme ve ayak kemiklerinde onlarca şarapnel parçası olan Samih Yıldırım’ın durumunun iyiye gittiği tedavisinin halen sürmekte olduğunu söyleyerek, her zaman Devletimiz ve Milletimiz için canlarını seve seve vereceklerini ifade etti.

Kaymakam Tortop ve Başkan Kimyeci, gazinin ailesine minnet ve şükran duyduklarını ifade ederek, her türlü durumda devletimizin sonuna kadar yanlarında olduğunu belirtti.

(Haber Merkezi)


1 saat, 53 dakika önce / 25.10.2016 11:09:23