......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 103276
YORUM MANŞET
Vali Lekesiz, HGC'de gazetecilerle vedalaştı
Vali Lekesiz, HGC'de gazetecilerle vedalaştı

Vali Lekesiz, HGC'de gazetecilerle vedalaştıHATAY SEVGİSİYLE AYRILIYORUM

            Son valiler kararnamesi ile Hatay Valiliği görevi sona eren ve Emniyet Genel müdürü olarak Ankara'ya tayini çıkan Mehmet Celalettin Lekesiz, veda ziyaretleri çerçevesinde Hatay Gazeteciler Cemiyetine veda ziyaretinde bulundu.

            HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Zafer Sarı, Cemil Yıldız, Sadullah Ergin, Rahmi Vardı, Kurucu Üye Bostan Yılmaz ve çok sayıda gazetecinin hazır bulunduğu ziyarette son olarak samimi sohbette bulunuldu.

            Bu arada HGC Başkanı Yetişen, Hatay iline yaptığı hizmetler dolayısıyla Vali Lekesiz'e HGC'nin anı tabağını takdim etti.

            Hatay'da görev yaptığı sürede mutlu olduğunu ve yeni görevine Hatay sevgisiyle ayrıldığını belirten Lekesiz, sohbet esnasında şu açıklamalarda bulundu:

             “Anadolu'nun tüm renklerini bünyesinde taşıyan, Hatay'da görev yapmaktan mutluyum ve Hatay sevgisiyle ayrılıyorum. Her gelen gider, her oturan kalkar. Mühim olan sağlık içinde görev yapmak, devletimize ve milletimize borcumuz olmadan ayrılmak.

            Hatay'da görev yaptığım süre içerisinde, eksikliği kaldı mı diye de düşünüyorum. Kurumsal doğrular ile çalışmak en doğrusu. Geçmiş dönemli değil, gelecek dönemli çalışmamız lazım. Ortak akılla konulan doğrular daha doğrudur. Eski alışkanlıklarımızla değil, toplumsal çalışmalıyız. Doğrulardan hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz.

            Sosyal ve fizik enerjinin heder olmaması için, dünya nasıl çalışıyor takip etmeliyiz. Dünya ayaküstü öneriler ile çalışmıyor. Yol haritası için ilimizde de çalışmalar yaptık.

            Bir Suriye süreci yaşadık. Suriye'de yaşanan olumsuzlukların, ilimize yansımaması fevkalade önemli. Hatay'da bir zemin kaymasının olmasını isteyenler olabilir. Serinkanlılığımızı korumamız lazım. Dedikodular ile devlet idare edilemez.

            Mesai saati göstermeksizin Hatay'ın bu günlerinden, yarınının daha iyi olması için çaba gösterdik.  5 yıl 3 ay görev sürem içerisinde, bu ili geleceği ile ilgili doğru olduğuna inandığımız işler için çalıştık.

            Hassaten eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, tüm milletvekillerine, kaymakamlara, belediye başkanlarına, daire müdürlerine, sivil toplum kuruluş temsilcilerine özetle tüm Hatay halkına içten teşekkür ediyorum.

            Kalanlara selem olsun diyerek ayrılıyor, Hataylıların haklarını helal etmesini istiyorum.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)

İlimizin tanıtılmasına katkı sağlayacak
İlimizin tanıtılmasına katkı sağlayacak

İlimizin tanıtılmasına katkı sağlayacakHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz,

 

            Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, işadamı Necmi Asfuroğlu tarafından yaptırılan ve içerisinde dünyanın en uzun mozaik parçasının da bulunduğu Antakya Hilton Müze Otel inşaatında incelemelerde bulundu.

            Vali Lekesiz, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada Müze Otel'in sadece ilimizin değil ülkemizin tanıtımına önemli oranda katkı sağlayacağını söyledi.

            İncelemeler öncesinde işadamı Necmi Asfuroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Arkeoloji Müzesi Müdürü Nilüfer Sezgin ve diğer ilgililerin katılımı ile düzenlenen toplantıya iştirak eden Vali Lekesiz, Mimar Ahmet Arıoğlu'nun sunumu ile otel inşaatında gelinen nokta hakkında bilgi aldı.

            Daha sonra bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, otelin; sahip olduğu pek çok özellik açısından dünyada en çok konuşulan ve ilimizin turizm rantabilitesini artıracak olan önemli bir proje olduğunu söyledi.

            Lekesiz, “Önemli ve güzel bir iş yapıyorsunuz. Sizin yaptığınız bu iş aracılığı ile ülkemizde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma alanında deyim yerindeyse bir içtihad değişikliği oldu. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Üst Kurulu deyim yerindeyse kültür mirasının korunması konusunda içtihad değişikliğine gitti. Üst Kurul; yetkili kurulların, uzmanların bilgisi, onayı ve izni çerçevesinde kabul edilecek projeler yapılması şartıyla buraları özel sektörün kullanabileceğine dair karar verdi. Bu çok önemli bir içtihad değişikliği idi. Benzerleri dünyada da var. Türkiye'de de bu anlamda bir zihniyet değişikliğine gidilmesinde sizin yaptığınız çalışma vesile oldu.

            Ayrıca müze otelin sadece ilimizin değil ülkemizin tanıtımına da önemli oranda katkı sağlayacağını değerlendiriyorum. Hilton Oteller zincirinin tüm otelleri içerisinde bu otel çok müstesna bir konum kazanacaktır, Hilton bu otele çok özel bir yer verecektir ve tüm tanıtım materyallerinde bu otele yer verecektir. İnanıyorum ki bu otele dünyadan çok özel turlar düzenlenecek. Tekrar teşekkür ediyorum, hayırlı olsun. ” şeklinde konuştu.

            İşadamı Asfuroğlu ise Vali Lekesiz'in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek otel hakkında bilgi verdi. Asfuroğlu, Hilton Müze Otel içerisinde 850 metrekarelik tek parça dünyanın en uzun mozaiğinin yanısıra milattan önce ve sonraki dönemlere ait çok sayıda mozaik eserler ve çeşitli Roma şehri kalıntılarının da sergileneceğini, iki bölümden oluşacak müzenin, yapımı tamamlandıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredileceğini kaydetti.

            Müzede kullanılan çelik yapının Türkiye'de bir eserde kullanılan en büyük çelik kontstrüksiyon olduğunu da hatırlatan Asfuroğlu, tamamen çelik yapı üzerine inşa edilen otelde odaların konteynırlardan oluşacağını, 5 katlı otelde 119 odanın yer alacağını sözlerine ekledi.

            Yüzde 90'ı tamamlanan Hilton Müze Otelin 2015 yılı sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

(Haber Merkezi)

Üzüldük ama gururlandık
TEŞEKKÜRLER LEKESİZ
Üzüldük ama gururlandık
TEŞEKKÜRLER LEKESİZ

Üzüldük ama gururlandık<br>TEŞEKKÜRLER LEKESİZ

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in son Valiler Kararnamesi ile ilimizden ayrılacak olması beş yılı aşkın sürede onu tanıyan ve seven Hataylılarda üzüntüye yolaçtı.

Hatay ilinin her yönden gelişimi konusunda gecesini gündüzüne katarak iş disiplini içerisinde ekibi ile büyük başarılara imza atan Lekesiz'in öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü gibi önemli bir göreve atanması Hataylıları gururlandırdı.

Lekesiz, Hatay Valiliği süresince çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri tarafından yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde; “Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat”, “Yılın Valisi”,“Yılın Bürokratı”, “Yılın İdarecisi” gibi çeşitli ödüller aldı.

Ayrıca çalıştığı illerin valilerinden, Turizm Bakanı'ndan ve İçişleri Bakanı'ndan da çeşitli ödüller aldı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak ilimize yaptığı büyük hizmetler dolayısıyla M. Celalettin Lekesiz'e teşekkür eder, Emniyet Genel Müdürlüğü görevinde başarılar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)

İlk ders zili çaldı
İlk ders zili çaldı

İlk ders zili çaldı

Yaz tatilinin ardından 2014-2015 eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla, dün başladı. Üç aylık aranın ardından ders başı yapan öğrenci ve öğretmenler, Vali Teoman İlkokulunda düzenlenen resmi törende bir araya geldi. Eğitim ve öğretim yılı töreninde, öğrenci velilerinin çocuklardan daha çok heyecanlı olduğu gözlendi.

İlk ders zilinin açılış törenine, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurahman Parlak, Vali Teoman İlkokulu Müdürü Emin Karagöz, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Törende bir konuşma yapan okul müdürü Emin Karagöz¸ sevginin en hünerli güç olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen Vali Teoman İlkokulu'nun huzurunda olmanın verdiği mutluluk içindeyiz.

Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi,

kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime zor ama kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.

Değerli öğretmenler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk der ki,''Karşında ders verdiğin öğrencileri, bugünkü yaşları ve seviyeleri ile görmeyeceksin. Onları geleceğin ünlü olacak büyük insanları ve başarılı sanatkârları olarak gör ve her birisine buna göre muamele et.

Benim, öğretmenlerden en çok hatırladığım ve derslerinden faydalandıklarım, bana büyük muamelesi yapanlardı.'' demiştir.

Sevgili öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız okulunuz açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir.

”Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım” diyebilmelisiniz. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye'sini yaratacak olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum

Okulumuz Antakya ilçesinde rağbet gören başarılı bir okul olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının, öğrenci, öğretmen, yönetici ve milletimize hayırlı olmasını diler, İlköğretim Haftası kutlu olsun.” dedi.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

Bozuk yolu onarmak kimin işi?
Bozuk yolu onarmak kimin işi?

Bozuk yolu onarmak kimin işi?

Yerel belediyenin mi? Büyükşehir belediyesinin mi? Karayolları müdürlüklerinin mi?

İkinci etap TOKİ'ler ile son yapılan 3. etap TOKİ arasında bulunan 186. sokak, yeni adalet sarayı personel giriş kapısı arkasında yapılan inşaat nedeniyle asfalt kapatıldı.

Yan tarafında yapılan ve kimin neden yaptığı belli olmayan inşaatın yanında bulunan cadde kapatılarak yan taraftan tali yol açıldı. Tali yoldan geçen araçlar zorlanırken, asfaltın olmaması ve inşaatın bu caddede tehlike yaratması vatandaşlar tarafından tepkiye neden oluyor. Antakya'nın geneli olmak üzere özellikle yaşadığımız bu sokaklar ve caddelere neden önem verilmiyor.

Son yapılan 956 konutluk TOKİ içerisinde bulunan, Şehit Mustafa Dolumay Ana Okulu yanında yapılan inşaat çalışmaları üzerine kapatılan caddede büyük göçükler oluşurken, yan tarafta açılan tali yolda yetersiz durumda. Çevre sakinleri bu olumsuz duruma kimin müdahale edeceğini ve ne zaman çözüm getirileceğini merakla beklediklerini belirtti.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

Vali Lekesiz, HGC'de gazetecilerle vedalaştı

HATAY SEVGİSİYLE AYRILIYORUM

            Son valiler kararnamesi ile Hatay Valiliği görevi sona eren ve Emniyet Genel müdürü olarak Ankara'ya tayini çıkan Mehmet Celalettin Lekesiz, veda ziyaretleri çerçevesinde Hatay Gazeteciler Cemiyetine veda ziyaretinde bulundu.

            HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Zafer Sarı, Cemil Yıldız, Sadullah Ergin, Rahmi Vardı, Kurucu Üye Bostan Yılmaz ve çok sayıda gazetecinin hazır bulunduğu ziyarette son olarak samimi sohbette bulunuldu.

            Bu arada HGC Başkanı Yetişen, Hatay iline yaptığı hizmetler dolayısıyla Vali Lekesiz'e HGC'nin anı tabağını takdim etti.

            Hatay'da görev yaptığı sürede mutlu olduğunu ve yeni görevine Hatay sevgisiyle ayrıldığını belirten Lekesiz, sohbet esnasında şu açıklamalarda bulundu:

             “Anadolu'nun tüm renklerini bünyesinde taşıyan, Hatay'da görev yapmaktan mutluyum ve Hatay sevgisiyle ayrılıyorum. Her gelen gider, her oturan kalkar. Mühim olan sağlık içinde görev yapmak, devletimize ve milletimize borcumuz olmadan ayrılmak.

            Hatay'da görev yaptığım süre içerisinde, eksikliği kaldı mı diye de düşünüyorum. Kurumsal doğrular ile çalışmak en doğrusu. Geçmiş dönemli değil, gelecek dönemli çalışmamız lazım. Ortak akılla konulan doğrular daha doğrudur. Eski alışkanlıklarımızla değil, toplumsal çalışmalıyız. Doğrulardan hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz.

            Sosyal ve fizik enerjinin heder olmaması için, dünya nasıl çalışıyor takip etmeliyiz. Dünya ayaküstü öneriler ile çalışmıyor. Yol haritası için ilimizde de çalışmalar yaptık.

            Bir Suriye süreci yaşadık. Suriye'de yaşanan olumsuzlukların, ilimize yansımaması fevkalade önemli. Hatay'da bir zemin kaymasının olmasını isteyenler olabilir. Serinkanlılığımızı korumamız lazım. Dedikodular ile devlet idare edilemez.

            Mesai saati göstermeksizin Hatay'ın bu günlerinden, yarınının daha iyi olması için çaba gösterdik.  5 yıl 3 ay görev sürem içerisinde, bu ili geleceği ile ilgili doğru olduğuna inandığımız işler için çalıştık.

            Hassaten eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e, tüm milletvekillerine, kaymakamlara, belediye başkanlarına, daire müdürlerine, sivil toplum kuruluş temsilcilerine özetle tüm Hatay halkına içten teşekkür ediyorum.

            Kalanlara selem olsun diyerek ayrılıyor, Hataylıların haklarını helal etmesini istiyorum.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)


1 gün, 1 saat önce / 19.09.2014 10:58:04   

Antakya Belediyesi,152 metreden su çıkardı

Antakya Belediyesi Odabaşı'nda yaptığı sondaj çalışmasıyla

            Antakya Belediyesi Odabaşı'nda yaptığı sondaj çalışmasıyla 152 metre derinlikten su çıkardı. Antakya Belediyesi 3 inç genişliğinde, 152 metre derinlikte bulunan suyu yeşil alan, otomatik sulama sistemleri, park bahçe ve refüj sulamalarında kullanacak.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci sondaj çalışmalarının yapıldığı Odabaşı ek hizmet binası önünde yaptığı açıklamada; “Antakya Belediyesi Ailesi olarak kendine yeten, aynı zamanda hiz-met etme aşkını içinde bulunduran bir ekiple, sondajımızı açtık. Açılan sondaj-dan çıkarttığımız suyu park ve bahçe sulaması, peyzaj sulaması gibi yerlerde kullanım suyu olarak değerlendireceğiz. Bu sondajla, 152 metre derinlikte bulunan suyu halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Başlangıç olarak boru genişliği 3 inç olan, kapasitesi 4  5 inçe ulaşabilecek sondajımızı açmış olduk. Bunun gibi açtığımız ve açacağımız diğer sondajlarımızı da yeşil alanlarımızı, park ve bahçelerimizi ve orta refüjlerimizi daha az insan gücü kullanarak, su israfını önleyerek, belediyemizin giderlerini biraz daha kısarak, otomatik sulama sistemlerini hayata geçirmek suretiyle bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Böylece yeraltı su kaynaklarımızı israf etmeyerek, daha güzel bir çevreyi, daha ekonomik imkanlarla sunmanın gayreti içindeyiz. Antakya'mızın bizden beklediği hizmeti bundan sonraki süreçte de hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Antakya'mız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma, Antakya Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

            Odabaşı ek hizmet binasında yapılan sondaj çalışmalarını yerinde denetleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu, Fen İşleri Müdürü Hikmet Tazearslan, ETÜT ve Proje Müdürü Engin Sözer, Park ve Bahçeler Müdürü Murat Bayram, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener eşlik etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:52:11   

Beraberce koşturduk, işbirliği yaptık

Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz

            Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz veda ziyaretleri kapsamında Payas Kaymakamı İrfan Demiröz'ü ziyaret etti.

            Vali Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, “Yaklaşık 5.5 yıldır Hatay'da görev yapıyorum. Milletimize hizmet etmek için beraberce koşturduk, işbirliği yaptık. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın amacı; ilimizin ve ilçemizin bugün bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalara gelebilmesini sağlamak, insanımıza hizmet etmektir. Bu anlamda başta ilçe kaymakamlığımız olmak üzere ilçedeki kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederim.

            Payas ilçemizin çok kısa zamanda teşkilatlanmasında ve halkımıza hizmet vermeye başlamasında da başta ilçe kaymakamı olmak üzere hepinizin emeği var, bundan dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Bu arada başkentimizde başka alanda hizmet vermek üzere Hatay'dan ayrılıyorum. Görevlerimiz esnasında karşılıklı hak ve hukuk doğuyor. Bende hakkınız var ise hakkınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Hepinizin yolu açık olsun.” dedi.

            Payas Kaymakamı İrfan Demiröz de Vali Lekesiz'in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ilçede yapmış olduğu hizmet ve desteklerinden dolayı teşekkür etti ve günün anısına şilt takdim etti.

(Haber Merkezi)

 


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:50:54   

Tarla okulu eğitimleri devam ediyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan 'Çiftçi Tarla Okulu' çalışması Madenboyu Mahallesi'nde başladı. Projenin 2014 yılı ikinci eğitimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ile Altınözü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konu uzmanlarınca yapılmış olup eğitime Altınkaya mahallesinden toplam 24 zeytin üreticisi katıldı.

            Yapılan eğitimde zeytinin ana zararlısı konumundaki zeytin sineğinin tanımı, yaşayışı, zarar şekli ve mücadelesini gösteren çiftçi mektubu dağıtılarak teorik bilgiler verildikten sonra, söz konusu zararlının bitki üzerinde nasıl aranacağı, yumurtası, larvası uygulamalı olarak çiftçilere birebir gösterildi.

            Tarımda üretimi, verimliliği ve kaliteyi arttırmak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından projelendirilen ve uygulamaya koyulan 'Çiftçi Tarla Okulu' projesi dahilinde çalışmalar devam ediyor.

            Ülkemizde bitki sağlığı uygulamalarında çiftçi eğitimlerine yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla Bakanlıkça yaygınlaştırılmaya çalışılan 'Çiftçi Tarla Okulu' çalışmaları, İlimizde ilk olarak 2013 yılında turunçgil ve pamuk konula-rında uygulanmaya başlandı. Bu proje ile çiftçiyi kendi tarlasının uzmanı yapmak, üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmak ve yönetim becerilerini geliştirmesi amaçlanıyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:48:30   

Cumhuriyetimizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yaman, mesajında Cumhuriyetimizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz diyerek açıklamalarına şöyle devam etti: “Ülke ve cumhuriyetimizi başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık mücadelesine canlarını ortaya atamış kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz.

            Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün devam etmesi için fedakârlık yapan uzuvlarını kaybeden, çatışma ortamlarında beden ve ruh sağlıkları bozulan gazilerimize toplum olarak minnet duyguları beslemekteyiz. Gazilerimizin yaşamlarının geri kalan kısımlarını onurlu bir şekilde sürdürebilmeleri için kanun yapıcıların bir an önce ciddi tedbirler alması, hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşmalarına olanak sağlaması gerekmektedir.

            19 Eylül Gaziler gününü saygıyla kutluyor, içlerindeki vatan sevgileri ile canlarını ortaya koyan gazilerimizin hak ettikleri hayat standartlarına kavuşacakları ve fedakârlıklarının karşılığı alabildikleri nice yıllar diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:47:36   

Kimyeci: Eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz

TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın

            TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın ve Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu, ilköğretim haftası münasebetiyle Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

            Ziyaret programında açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, eğitim ve öğretimi çok önemsediklerini belirtti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleşen ziyarette, TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın; “ İlköğretim haftası nedeniyle ilimizin değerli yönetici kadrosunu sırasıyla ziyaret etmekteyiz. Aynı nedenle eğitim ve öğretime değer verdiğini bildiğimiz sizin de ilköğretim haftanızı kutluyorum. TED Hatay Koleji olarak yıl boyu gerçekleştireceğimiz tüm etkinliklerimize teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır.” şeklinde konuştu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise geleceğe atılan ilk adımın eğitimden geçtiğini belirttiği konuşmasında; “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına girdiğimiz şu günlerde, gerçekleştirmiş olduğunuz nezaket ziyaretinizden dolayı siz değerli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım. İlköğretim haftasında okulların açılmasıyla birlikte, öğrencilerimiz geleceklerini inşa etme konusunda ilk adımlarını atmış oluyorlar. Çocuklarımız geleceğe eğitim sayesinde ilk adımlarını attıkları gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muhasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için koymuş olduğu hedeflere ancak eğitim sayesinde erişebiliriz. Bu nedenle eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz. Antakya Belediyesi olarak çevre tanzimi, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri ile okullarımıza gerekli desteği sağlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de okul bahçelerimize oyun grupları koyma projemizi hayata geçireceğiz. Bu projemizin amacı öğrencilerimizin ders aralarında oynayarak güzel vakit geçirmeleri, okullarımızın tatil olduğu dönemlerde de mahalle sakinlerimize hizmet veren alanlar olmasıdır. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sizlerle birlikte, TED Hatay Koleji bünyesinde bulunan tüm kadronuza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ziyarete katılan,  8/A sınıfı öğrencisi Helin Polat'a, 5/A sınıfı öğrencisi Emre Döner'e, 4/B sınıfı öğrencisi Azra Köseler'e ve 4/A sınıfı öğrencisi Ecem Kimyeci'ye Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk isimli kitabını, Genel Koordinatör Serdar Aydın ve Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu'na ise birer kalem hediye etti.

(Haber Merkezi)

 


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:46:40   

VATANDAŞLAR MOTORLARDAN ŞİKAYETÇİ

Şehrin caddelerinde araç trafiği azaldıktan sonra, yerini motorsikletler alıyor.

 

            Şehrin caddelerinde araç trafiği azaldıktan sonra, yerini motorsikletler alıyor.

             Araç trafiğinin azalmasınıda fırsat bilen bazı motor sürücüleri ana caddeleri adeta yarış pistine çeviriyor.

            Gece geç saatlerde meydana gelen motor gürültüsünden cadde üzerinde oturan vatandaşların bir çoğu rahatsız olup uyuyamazken, ilgililerin bu konuya duyarlı olmaları isteniyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:45:20   

ANTAKYA BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri

 

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Antakya'ya hizmette hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri son iki günlük faaliyet raporunda şu çalışmalara yer verdi;Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi.  Ürgenpaşa Mahallesi'nde park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe atıkları kaldırıldı. Akevler 10. Sokak'taki moloz yığını kaldırıldı. Cebrail Mahallesi Bahçeli Sokak'ta park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı. Vali Ürgen Okulu'ndaki moloz yığınları kaldırıldı. Erol Bilecik Lisesi'nde temizlik çalışması yapıldı. Çöp ve moloz yığınları kaldırıldı. Savon Otel'i arkasındaki evsel atıklar ve moloz yığınları kaldırıldı. Bağrıyanık Mahallesi 4. Sokak'taki çöp ve moloz yığınları kaldırıldı. Adnan Menderes caddesinde park ve bahçeler birimimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkan bahçe atıkları ve moloz yığınları kaldırıldı. Eski tabakhane bölgesinde bulunan moloz yığınları kaldırıldı. Orman İşletme Müdürlüğü Lojmanları'nın etrafında park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı. Aydınlıkevler mahallesindeki evsel atıklar ekiplerimizce kaldırıldı. Doğumevi girişinde park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı.  Emniyet Müdürlüğü Konutları ile Organize ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü binasının bahçesi haşerelere karşı ilaçlandı. Ürgenpaşa mahallesi'ndeki Azim Fırın'ın çevresi haşerelere karşı ilaçlandı. Cebrail, Kanatlı, Akevler, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde uçkun ilaçlaması yapıldı.

            Temizlik faaliyetlerinin günün yirmi dört saatinde tüm hızıyla süreceğini ifade eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Tüm bu çalışmalarımızla, günlük periyotlar halinde devam eden uygulamalar sonucunda daha temiz bir Antakya'ya sahip olacağız.

            Bu çalışmalarımızın kalıcı olabilmeleri için vatandaşlarımıza düşen öncelikli vazife çöp çıkartma saatlerine  (20.00  22.00) özen göstermeleridir. Hepimiz Antakya'lılar olarak kentimizin temizliği ve güzelliği için özen göstermekteyiz. Antakya'nın her köşesine hizmet götürmekten kaçınmayan Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hemşehrilerimizin gösterdiği bu özene hizmetleri ile destek vermeye devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:43:44   

HATSU, araç filosuna 185 araç kattı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü

 

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay'a daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için filosuna 185 adet araç kattığını duyurdu.

            Araç kiralama yöntemiyle alınan 36 Damperli kamyon, 36 adet Kazıcı-yükleyici, 36 adet pick-up, 48 adet tek kabin Kamyonet, 23 adet otomobil, 4 adet minibüs ve 2 adet otobüs HATSU'daki yerlerini aldı.

            Bu araçlar sayesinde Hatay'ın her tarafındaki arızalara daha hızlı müdahale edileceğine dikkat çeken idare, iş makinelerinden otomobillere, otobüslerden pick-up'lara kadar birçok çeşitte aracın HATSU'nun gücüne güç kattığını belirtti.

            Alınan araçlar ile Hatay'ın her köşesine artık daha hızlı bir şekilde hizmet gideceğine vurgu yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ilimizin en güzel hizmetleri hak ettiğini söyledi. Araç filosundaki bazı araçların ilçelere de dağıtılacağını belirten Başkan Savaş, 'her ilçede o ilçenin sorunlarıyla ilgilenecek o ilçenin problemlerini çözecek bir ekip var ve bu araçlar oralarda da kullanılacak' dedi.

            Araçların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, HATSU'nun gücüne güç kattığını ve Hatay'a artık daha hızlı bir şekilde hizmet edeceğini ifade etti.

            Araç teslim törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ın yanı sıra araçların temin edildiği firma yetkilileri, teslim edilen iş makinelerinin yurtdışındaki ilgilileri ve HATSU Genel Müdürlüğü personeli katıldı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:42:46   

Geleceğe güvenle bakmak eğitimle olur

TED Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın


    TED Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın, TED Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu ve bir gurup öğrenci Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman'ı ziyaret etti.
    15-19 Eylül tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası dolayısıyla yapılan ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, geleceğe güvenle bakan toplumların ancak eğitimli toplumlar olduğunu vurgulayarak “ilköğretim haftasının çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize verimli ve başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)
 


1 gün, 2 saat önce / 19.09.2014 10:41:30