......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 108490
YORUM MANŞET
Meclis üyesine pompalı saldırı
Meclis üyesine pompalı saldırı

 Meclis üyesine pompalı saldırıHatay Büyükşehir Belediyesi'nin Belen'den bağımsız meclis üyesi Soner Sayılır, kimliği belirsiz kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

            Alınan bilgilere göre, olay, Müteahhit Soner Sayılır'ın (40) Kurtuluş Mahallesi Şehit Oğuz Yener Caddesi üzerinde bulunan ofisinin önünde meydana geldi.

            Soner Sayılır, sahibi olduğu inşaat şirketinden ayrılarak 31 LP 444 plakalı cipine bindi. İddiaya göre cip hareket ettikten kısa bir süre sonra arkadan gelen, plakası belirlenemeyen beyaz renkli bir otomobilden pompalı av tüfeğiyle ateş açıldı.

            İçerisinde 3 kişinin bulunduğu belirtilen otomobil olayın ardından kaçarken, Soner Sayılır başına isabet eden saçmalarla yaralandı.

            Sayılır, olay yerine çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Sayılır'ın hayati tehlikesinin olmadığı kaydedildi.

            Polis, çevredeki güvenlik kamera ve mobese görüntülerini incelemeye alırken, çevredeki görgü tanıklarının verdiği eşkâl doğrultusunda saldırıyı gerçekleştiren şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

(Yorum Haber Merkezi)

MKÜ Rektörlüğüne Hasan Kaya atandı
MKÜ Rektörlüğüne Hasan Kaya atandı

 MKÜ Rektörlüğüne Hasan Kaya atandı Mustafa Kemal Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Kaya atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Hasan Kaya'yı MKÜ Rektörlüğü'ne atadı.

            Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Kaya'yı atadı” denildi.

MKÜ Rektörü Hasan Kaya'nın özgeçmişi

            1964 yılında Hatay'da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Hatay'da tamamladı. 1988 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1988-1989 yılları arasında Konya'nın Akşehir ilçesinde mecburi hizmet yaptı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1995 yılında İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1998 yılında aynı bölümde yardımcı doçentliğe atandı.

            2011 yılında Hematoloji Yan Dal Uzmanı oldu. 2002 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde göreve başladı. 2002 yılında doçent, 2007 yılında profesör oldu. 2006-2010 tarihleri arasında Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

            Yurtdışı dergilerde yayınlanmış 40, yurtiçi dergilerde yayınlanmış 60 bilimsel makale ve yurtdışı kongrelerde sunulmuş 14, yurt içi kongrelerde sunulmuş 75 tebliği bulunmaktadır.

(Haber: Hasan Kaya)

Yayladağı gelişiyor
Yayladağı gelişiyor

 Yayladağı gelişiyorYayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan 47 mahalleye hizmet vermek için gece gündüz demeden 24 saat aralıksız çalışmaya devam ediyor ve Yayladağı'nı modern bir görünüme getirmek için çaba harcıyor.

            29 Mart yerel seçimlerinin ardından, Yayladağı Belediye Başkanlığına seçilerek görevi devir alan Başkan Kalkan, Yayladağı ve Yayladağı'na bağlanan yeni mahallelerin belediye ihtiyaçlarını karşılamak için var gücü ile çalışıyor.

            Belediyelerin kuruluş amacının, halkın sağlığını refahını, ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmek, kısacası halka hizmet etmektir diyen Kalkan, Yayladağı Belediye yönetimini devir aldıktan sonra yapmış oldukları hizmetleri şöyle açıkladı; “ Göreve geldiğimizden bu yana 20 bin metre kare parke taşı döşedik. İhtiyacı olan mahallelerimize çok amaçlı salonlar yaparak vatandaşlarımızın ihtiyacını gidereceğiz. Bu arada dere ıslahı projelerimizin, proje ihaleleri de yapıldı.

            Belediye yönetimini devraldığımızda ilçede suyun büyük bir eksiklik olduğunu gördük. Mevcut su kaynaklarının yetersiz olduğu görüldü. Bu nedenle DSİ ile iş birliği yaparak Kayapınar mevkiinde sondaj vurdurduk. Çıkan suyu yeni bir isale hattı açarak mevcut su deposuna birleştirdik. Vatandaşımız su içme ve kullanma yönünden büyük bir sıkıntıdan kurulmuş oldu. Bununla da yetinmeyerek mevcut deponun yanına ikinci bir ilave deponun yapımı tamamlanmıştır. Bu sayede ilçemizde ki su sıkıntısı büyük ölçüde giderilmiştir.

            Belediyemiz içerisinde de gerek yeni yollar açarak, gerekse mevcut olanları imara uygun hale getirerek yol çalışmalarımız devam etmektedir.

            Yapımı devam eden tarihi Kasım Bey köprüsü yanındaki parkın ağaçlandırma ve çimleme çalışmalarına başlandı. En kısa sürede yapımı tamamlanarak İlçemiz halkının hizmetine sunulacaktır.

            Kurtuluş Mahallemiz de yapılan ve yapılması gerekenleri yerinde inceledik.

            Vatandaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için Belediye olarak üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Kimsesiz, evde yalnız yaşayan yaşlılarımızın bakım ve ev temizliklerini belediyemiz yapmaktadır. Artık hiçbir yaşlımız yalnız değildir.

            Karasinekle mücadeleye 47 mahallemizde devam edildi. Vatandaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için Belediye olarak üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

On bine yakın insan istihdam edilecek
On bine yakın insan istihdam edilecek

 On bine yakın insan istihdam edilecekBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesinde incelemelerde bulunmak ve bir dizi programa katılmak üzere ilimize geldi.

            Mobilyacılar Sanayi Sitesi'nin tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman on bine yakın kişinin iş imkanına kavuşacağını belirtti.

            Mobilya sektörünün en fazla istihdam sağlayan sektörlerin başında geldiğini kaydeden Bakan Işık, “Bu sitemiz tam anlamıyla faaliyete geçtiği zaman da on bine yakın insanımız iş imkanına kavuşacak. Dolayısıyla bu bizim açımızdan son derece önemli. Mobilya sektörünün bir başka özelliği de yerlilik oranı en yüksek sektörlerden bir tanesi olması. Türkiye'de ara malı ithalatının yüzde yetmişlerde olduğu bir dönemde mobilya sektöründeki yerlilik oranı yüzde seksenin de üzerinde. Bu bizim açımızdan son derece önemli, eğer bir sektör hem yüzde seksenin üstünde yerlilik oranına sahip hem de çok yüksek istihdam kapasitesine sahipse bu sektöre yatırım yapmak son derece önemlidir. Tabiki ihracat açısından da en güçlü olduğumuz alanlardan biri yine, mobilya sektörü. Bütün bunları birleştirdiğimiz zaman Türkiye'de mobilya üretmek istiyorum diyen insanlara, birlikte hareket etmek istiyorum diyen insanlara destek vermek bizim görevimiz. Bu talep Hatay gibi Habib-i Neccar Hazretleri'nin memleketinden geliyorsa, adeta mobilyanın ana vatanı diyebileceğimiz Hatay'dan geliyorsa buna kayıtsız kalmak mümkün değildi.

            Başta Adalet Eski Bakanımız ve Milletvekili arkadaşlarımız olmak üzere bu konudaki talepleri çok ciddi şekilde değerlendirdik ve altyapı ihalesini yaptık. Şu ana kadar da 8 milyon lira ödenek aktardık. inşallah yakında üst yapı ihalesini de yapacağız ve 2015 yılı içerisinde inşallah üst yapının fiilen başlamasını da hedefliyoruz. Başkanımızın verdiği bilgiye göre de 2016'nın sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor. Bu gerçekten bizim Hatay'da önemsediğimiz bir yatırım. Çünkü Hatay bizim bölgemize, coğrafyamıza açılan kapımız. Bu kapı ne kadar güçlü olursa ülkenin o kadar güçlü olduğunun bilincindeyiz. Burada arkadaşlarımızdan bir önemli isteğimiz de rekabette önemli bir avantaj alanlarından birisi olan tasarım. Mutlaka mobilyada tasarımı geliştirmek durumundayız. Ben arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, burada güçlü bir tasarım merkezinin kurulması bizim sektörümüzün katma değeri yüksek ürünler ihraç etmesi ve üretmesi açısından son derece önemli. Biz KOSGEB olarak o noktada da destek veririz yeter ki arkadaşlarımız bu iradeyi ortaya koysunlar.

            Mobilya da bu açıdan en önemli, en avantajlı sektörümüz. Arzumuz buranın sadece üretim merkezi değil aynı zamanda bir tasarım merkezi de olması. Bununla ilgili üniversitelerimizde, tasarım ofislerimizde mutlaka yakın bir işbirliğinin kurulmasını önemsiyoruz. Tasarım ofislerini AR-GE merkezi gibi destekleme kararlılığımız var. Bunu da inşallah hayata geçirdiğimizde işte o zaman bu mobilyacılar sitemizin bu noktada önemli bir avantaja daha sahip olacağını düşünüyorum. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başta Sayın Bakanımız, Milletvekili arkadaşlarımız, eski Valimiz, yeni Valimiz, bu konu üzerinde yoğunlukla duran arkadaşlarımız, kooperatif başkanımız ve burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Hatay, Habib-i Neccar Hazretleri'nin mirası olan bu mesleğin bir dünya markası olarak ortaya koyacak ve belki de Türkiye'nin en önemli ihracat kalemlerinden birisi olarak, tasarımı kendine ait dizaynı, kendine ait ve katma değeri yüksek mobilya ürünlerini dünya pazarına ulaştıracak ve Hatay'da yaşayan bütün insanlarımızın hayat tarzına, yaşam konforuna çok olumlu katkı sunacak. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

            Sanayi arazisi 465.000 m² alan üzerine kurulu olup, Yönetim hizmetleri ve sosyal tesis binası, spor tesisleri, Ar-Ge binası, restaurant ve kafeler, ticari işletmeler, park alanı ve dini tesis alanlarıyla hizmet verecek. İş yerlerinin 2016 yılı sonunda teslim edilmesi sonrasında Sanayi Sitesinin üretime başlaması ile birlikte ilimize ilave 10.000 istihdam sağlaması ve mobilya ihracatının 500 bin Dolara ulaşması hedeflenmektedir.

            İnceleme gezisine Hatay Valisi Ercan Topaca'nın yanı sıra, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Ticaret ve Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

(Haber Merkezi)

ELEKTRİK SORUNU ATSO'NUN GÜNDEMİNDE
ELEKTRİK SORUNU ATSO'NUN GÜNDEMİNDE

 ELEKTRİK SORUNU ATSO'NUN GÜNDEMİNDEAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, son günlerde meydana gelen elektrik sorununun esnaf ve sanayicilerin yanı sıra vatandaşı mağdur ettiğini belirtti.

            Çinçin, ATSO yönetiminin bazı sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir araya gelerek TEDAŞ ile bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bilindiği üzere, İlimizde sık sık meydana gelen elektrik kesintileri, esnafımızı, tacir ve sanayicilerimizi olumsuz etkilemektedir.

            Oda Yönetimimiz, bazı sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek bu konuda gerekli araştırmalar yapılarak atılması gereken adımları belirlemeye çalışmıştır. Bunun yanında Odamız Genel Sekreterliği Tedaş Kurumu ile gerekli temaslarda bulunarak, elektrik tesisatı alt yapısı, yatırımları ve en önemlisi elektrik kesintileri hakkında bilgi alarak, kesintilerden doğan zararların karşılanması amacıyla izlenecek yol belirlenmeye çalışılmıştır.

            Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nin 11.Maddesine göre;  “Dağıtım lisansı sahibi tüzel kişi, ilgili mevzuat uyarınca bölgesinde bulunan tüm müşterilere eşit taraflar arasında ayrım gözetmeksizin yeterli, kaliteli ve sürekli elektrik enerjisi sunacak şekilde hizmet vermekle yükümlüdür.

            12.maddesine göre; Müşteriler, programlı kesintiler hakkında dağıtım lisansı sahibi tüzel kişi tarafından, kesintiden en az kırk sekiz saat önce yazılı, işitsel veya görsel basın yayın kuruluşları aracılığıyla bilgilenmek zorundadır.

            Buna göre, elektrik kesintisinin meydana geldiği anda,esnafımızın,tacirimizin veya sanayicimizin derhal 186 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak, bu kesintinin planlı bir kesinti olup olmadığını ve arızanın ne kadar sürede giderileceğini öğrenmesi gerekmektedir.

            Planlı bir kesinti meydana gelmişse, Kurumun bunu 48 saat önce bildirilmiş olması gerekir. Kurum elektrik kesintisini 48 saat önce bildirmemiş veya bildirmiş olup arızayı belirtilen süre içerisinde gidermemişse; bu nedenle de zarar meydana gelmişse, bu zararların tazmini yoluna gidilebilmektedir.

            Plansız bir kesinti olması halinde veya voltaj düşüklüğünden doğan zararların tazmini için genel olarak müşteriler, kuruma 10 gün içinde dilekçe ile başvurarak uğramış oldukları zararların tazminini talep edebilirler. Aynı zamanda tüketici sıfatına haiz vatandaşlar, Tüketici hakem Heyetine de başvuru yapabilmektedirler.

            Yukarıdaki ifadelerin dışında bilinmesi gereken başka bir husus ise; yıllık maksimum kesinti sıklığına ilişkin hedef değerlerin aşılması durumunda, süre açısından verilen sınırları aşan her bir kesinti için dağıtım şirketleri mesken abonelerine 20 TL, diğer abonelere ise 80 TL ödemek zorundadır. Tazminata ilişkin ödemelerin yapılabilmesi için faturaların kendi adına olması, dağıtım şirketine herhangi bir borçlarının olmaması, usulsüz elektrik kullanım cezası almamış olması, en son aya ait elektrik faturasını ibraz edilmesi gerekmektedir.

            Tazminatın alınması için dikkat edilmesi gereken bir husus ise; Tazminata ilişkin başvurular elektrik enerjisinin tekrar tesis edildiği günden sonraki 5 iş günü içersinde yapılamalıdır. Başvurular Dağıtım şirketi tarafından 20 iş günü içersinde değerlendirerek işleme konmak zorundadır.

            Sanayicilerimizin dikkat etmeleri gereken bir husus da; elektrik dağıtım kurumu ile yapmış oldukları sözleşmede yer alan, işyerine verilecek enerji miktarının kullanılan makine ve teçhizat için yeterli olup olmadığıdır. Çünkü ilk başta yeterli olan miktar, daha sonra yeni alınan makineler için yeterli olmayabilir. Bu durumda, sanayicimizin derhal yeteri kadar ek enerji miktarı verilmesi için kuruma başvuru yapmak zorundadır.

            Esnafımız, tacirimiz ve sanayicimizin, elektrik kesintisi veya voltaj düşüklüğünden dolayı varsa zararın meydana geldiği andan itibaren, 10 gün içinde elektrik dağıtım kurumuna başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Bununla beraber, tacir sıfatına haiz olduklarından Genel hükümlere göre meydana gelen zararın tespitini Asliye Hukuk Mahkemesi'nden talep etmelidirler.

            Mahkeme en kısa zamanda bilirkişi marifetiyle uğranılan menfi ve müspet zararı tespit eder. Bilirkişi raporu davalı kuruma tebliğ edilir. Kurumun tespit edilen zarara itiraz etmesi halinde; tespit davası ile belirlenen zarar miktarını yine, Asliye Hukuk Mahkemesi'nde tazminat davası açılabilmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

Yaman, Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na sahip çıktı

Bölge halkı tarafından geçtiğimiz yıl Esenbulak'ta oluşturulan Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na inceleme amaçlı ziyaretlerde bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, bir süre önce ormanın daha fazla ağaçlandırılması, çocukların ve gençlerin faydalanabilceği oyun ve spor alanları yapılması yönünde çalışmaların başlatılması talimatını vermişti.

            Kardeşlik Ormanı'nın canlandırılarak halkın kullanımına açık bir yeşil alan haline getirilmesi için Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda önemli ilerlemeler kaydedildi.

            Alınan bilgilere göre; ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları kapsamında bölgeye defne, çınar, ceviz, akasya, süs kirazı, kara servi, zakkum ve kızılçam fidanları dikildi. Oyun parkı yenilenerek çocukların kullanımı için güvenli hale getirilmesi amacıyla zemin çalışmalarına başlandı.

            Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na ayrıca tek pota basketbol sahası yapıldı. Sahanın zemin çalışmalarının tamamlanmasının ardından devam eden tel örgü etrafına duvar örülmesi işleminin kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

            Önümüzdeki günlerde bölge halkının kullanımına açılacak olan Yağmurun Kardeşlik Ormanı'ndaki çalışmaları Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman yakından takip ediyor.

(Haber Merkezi)


2 gün, 22 saat önce / 21.11.2014 10:50:13   

Yavuz Selim Caddesi'nin trafik yoğunluğu ortadan kaldırıldı

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanlığı'na bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı Antakya Yavuz Selim Caddesi üzerinde oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırdı.

            Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Girne Köprüsü yolu, gidiş-dönüş olmak üzere çift şeride düşürülerek kavşaklarda yaşanan trafik karmaşası engellendi. Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden gelen 18 kooperatife ait toplu taşıma araçları Asi Nehri'nin batı kenarından geçmek kaydıyla köy garajlarına ulaşmış olacak. Yine bu kooperatiflerin dönüş yolu Antakya girişinden eski Eğitim Fakültesi kavşağına kadar düz istikamet olup buradan sonra bir kısmı Asi Nehri'nin doğusundaki yolu kullanarak Yavuz Selim Caddesi'ne uğramadan;diğer kısmı ise kavşaktan sonra Bekir Karabacak Köprüsü'nü kullanarak köy garajlarına ulaşacak.

            Yapılan bu iyileştirme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan HBB Ulaşım Daire Başkanı İnşaat Mühendisi Ekrem Baldıran:”Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar neticesinde yollar üzerinde bulunan tüm sinyalizasyon ve trafik lambaları trafiğin akışına ve sirkülasyonuna göre yeniden düzenlenmiştir.

            Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden geliş-gidiş yapan en az 4 bin araç bu trafik çilesinden büyük ölçüde kurtulmuş olacak. Ulaşım Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.”dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 22 saat önce / 21.11.2014 10:48:20   

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, bu hafta başında Dörtyol Kapalı Spor Salonunun doğu yakasında başlayan Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

            Türkoğlu, ziyaret ettiği Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat alanında yaptığı incelemelerde; “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için bir kamu yatırımını daha hayata geçirmenin, gerçeğe dönüştürmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” dedi.

            Gençliğe yatırımın geleceğe yatırım olduğuna vurgu yapan Türkoğlu; “Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sini inşa edecek olan gençlerimiz, bizim umut kaynağımızdır. 2023 ve 2071 hedefleri, eli molotof kokteyli tutan, uyuşturucu ile hayatını karartan bir genç modeli ile değil, enerjisini doğru alanlarda kullanmak suretiyle ruhsal, fiziksel ve duygusal gelişimini tamamlayan, aydın ve dinamik bir genç modeli ile gerçekleşebilir. Biz kanunlara, vatanına, bayrağına, milletine bağlı, insana saygılı, ailesine, töresine, değerlerine hürmetkâr bir gençlik inşa etmenin gayretindeyiz. Bizler sağlıklı nesiller, güçlü yarınlar için varız. Dörtyol'da inşasına başladığımız Gençlik Merkezi yatırımımız ilçemize artı bir değer katacak ve bu yatırım ile gençlerimizin sahip oldukları potansiyel ve dinamizmi doğru alanlara kanalize etme fırsatı bulacağız” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 22 saat önce / 21.11.2014 10:47:24   

Sürü yönetimi kursiyerlerine teknik gezi

Kırıkhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında düzenlenen eğitim kursuna katılan kursiyerler için Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine teknik gezi düzenlendi.

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tarım ve hayvancılık alanında ihtiyaç duyulan tarım çalışanı yetiştirmek için düzenlenen proje kapsamında Kırıkhan'da düzenlenen “Sürü Yönetimi Elamanı Benim” kursuna katılan kursiyerlere Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine uygulamalı teknik gezi düzenledi.

            İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri veteriner hekim Servet Kayıkcı ve Murat Kocadağ tarafından düzenlenen teknik gezide modern keçicilik yapılan işletmede kursiyerlerce incelemede bulunuldu.

            Teknik gezi sonunda kursiyerler, modern keçi çiftliklerini gördü ve işleyişi hakkında bilgi sahibi oldu.

(Haber Merkezi)


2 gün, 22 saat önce / 21.11.2014 10:46:30   

İstanbulspor-Kırıkhanspor, Payas Bld-Erzincan Refahiye, Erzin Bld.- Ankara Demir

Spor Toto TFF 3. Lig'de bu hafta oynanacak maçlarla devam edecek. 1. Grup temcilcimiz Kırıkhanspor İstanbul deplasmanına giderken 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor ve 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor kendi sahalarında oynayacak.

            3. Lig 1. Grup temsilcimiz Kırıkhanspor, kendi tesislerindeki hazırlıklarını tamamlayarak İstanbul'a gitti. Maçın oynanacağı Bahçelievler İl Özel İdare stadyumunda yapacağı son çalışmanın ardından hazırlıklarını tamamlayacak olan Sarı-Lacivertliler galip gelerek üç puanla dönmenin hesaplarını yapıyor.

            İstanbulspor-Kırıkhanspor 23 Kasım Pazar günü saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Erzincan Refahiyespor'u konuk edecek. Hafta başından beri bu maçın hazırlıklarını sürdüren Payas Belediyesporlu futbolcular, saha ve seyirci avantajını iyi kullanarak maçtan galip ayrılmayı hedefliyor. Payas İlçe Stadyumunda oynanacak olan Payas Beeldiyespor- Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor yarın kendi saha ve seyircisi önünde Ankara Demirspor'u konuk edecek. 22 Kasım Cumartesi günü İskenderun 5 Temmuz Stadyumunda oynanacak olan Erzin Belediyespor-Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


2 gün, 22 saat önce / 21.11.2014 10:45:21   

Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Dörtyol deplasmanına hazır

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunda zirve mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Pazar günü deplasmanda oynayacağı Dörtyolspor maçına hazır durumda.

            Geçen hafta lider Maşukluspor'u zorlu geçen maç sonunda 2-1 yenerek rakibini liderlik koltuğundan indiren Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, Dörtyol deplasmanına galibiyet parolasıyla hazırlanıyor.

            Antrenör Ahmet Hayri Yılmaz idaresinde Dörtyolspor maçına hazırlanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik futbolcuların hayli hırslı ve moralli oldukları gözleniyor.

            Bu arada takımın en önemli oyuncularından kaptan Ömer Fansa, arkadaşlarıyla birlikte Dörtyol'da iyi mücadele ederek zirve yarışını sürdürmek amacında olduklarını söyledi.

            Yuvam Dekor firma sahibi ve aynı zamanda takım 2.Başkanı Bedi Yıldız'ın yeni yaptırdığı ve uğurlu gelen formalarla sahaya çıkacak olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 4 maçta 10 puanla grupta ikinci sırada yer alıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 23 saat önce / 21.11.2014 10:43:51   

İskenderun Belediyespor:1- İskenderunspor 1967:0

Hatay Süper Amatör ligi 6. haftasında İskenderun Belediyespor-İskenderunspor 1967 arasında oynanan İskenderun derbisinde kazanan taraf İskenderun Belediyespor oldu.

            Cem Hanoğlu-Necmi Demir-Murat Yüzgüleç hakem üçlüsünün yönettiği maçta galibiyeti getiren gol maçın 89.dakikasında Kerim'den geldi. Çok sayıda taraftarların izlediği maçta mücadele nefesleri kesti. Maç 0-0 bitmek üzereyken İskenderun Belediyesporlu Hakan Tümkaya'nın sağ çizgiden ceza sahasına gönderdiği topu plase ile gole çeviren Kerim, takımını son dakikada sevince boğdu.

            İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca İskenderun Belediyespor, İskenderunspor 1967 takımını 1-0 yendi. Bu sonuçla İskenderun Belediyespor 15 puanla liderliğini sürdürdü. Maç sonunda duygularını ifade eden İskenderun Belediyespor Teknik Direktörü Mehmet Kurt, alınan galibiyetten dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum. Zor bir maç oldu. İskenderunspor 1967 takımını da tebrik ediyorum. Sahada centilmence mücadele ettiler. Ama futbol tek sonuçlu bir oyun. Bugün biz kazandık ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 23 saat önce / 21.11.2014 10:42:58   

Gol düellosunun galibi Şirincespor

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunun iki iddialı takımı Şirincespor ile Altınözü Belediyespor'u karşı karşıya getiren maçta gülen taraf Antakya temsilcisi Şirincespor oldu.

            Önceki gün Antakya Nazım Koka sahasında oynanan ve güzel bir futbol mücadelesine sahne olan maçta, ilk yarıyı 1-0 yenik kapayan Şirincespor maçı 3-2 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.

            Altınözü Belediyespor'u kaptan Adem ve Abdurrahman'ın iki golüyle 3-2 yenmeyi başaran Şirincespor, aldığı bu galibiyetle puanını 12'ye çıkarırken rakibi 9 puanda kaldı.

            Maç sonunda Şirincespor Başkanı Ertem Yıldırım ve Genel Kaptan Hasan Özçelik, soyunma odasında takım antrenörleri Mehmet Pamukçu, Hasan Yıldır ve tüm futbolcularını tebrik ettiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


2 gün, 23 saat önce / 21.11.2014 10:42:01   

Meclis üyesine pompalı saldırı

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Belen'den bağımsız meclis üyesi Soner Sayılır, kimliği belirsiz kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

            Alınan bilgilere göre, olay, Müteahhit Soner Sayılır'ın (40) Kurtuluş Mahallesi Şehit Oğuz Yener Caddesi üzerinde bulunan ofisinin önünde meydana geldi.

            Soner Sayılır, sahibi olduğu inşaat şirketinden ayrılarak 31 LP 444 plakalı cipine bindi. İddiaya göre cip hareket ettikten kısa bir süre sonra arkadan gelen, plakası belirlenemeyen beyaz renkli bir otomobilden pompalı av tüfeğiyle ateş açıldı.

            İçerisinde 3 kişinin bulunduğu belirtilen otomobil olayın ardından kaçarken, Soner Sayılır başına isabet eden saçmalarla yaralandı.

            Sayılır, olay yerine çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Sayılır'ın hayati tehlikesinin olmadığı kaydedildi.

            Polis, çevredeki güvenlik kamera ve mobese görüntülerini incelemeye alırken, çevredeki görgü tanıklarının verdiği eşkâl doğrultusunda saldırıyı gerçekleştiren şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

(Yorum Haber Merkezi)


3 gün, 22 saat önce / 20.11.2014 10:49:56   

ZEKİ BERBER ADAY ADAYI MI?

Uzun yıllardır Hatay siyaseti içinde yer alan ve halen AK Parti Kongreler Çalışma Grubu Başkanı olarak koordinatörlük görevi üstlenen Zeki Berber'in 2015 yılı içinde yapılacak milletvekili genel seçimleri öncesi aday adaylığı siyasi kulislerde konuşuluyor.

            Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde de Seçim Karargah Merkezi sorumluluk görevini başarıyla gerçekleştiren eski belediye meclis üyesi Zeki Berber'in aday adayı olarak isminin geçmesi siyasette heyecana yol açtı.

            AK Parti bünyesinde toplamda 18 seçim çalışmasına aktif olarak katılan Berber'in bu konuda her hangi bir yorumda bulunmaması ve siyasi çalışmasına devam etmesi dikkat çekiyor.

            Son alarak Defne, Samandağ, Arsuz ilçelerinin seçim koordinatörü olarak aktif rol üstlenen Zeki Berber'in gerek parti içinde gerekse seçmen tabanında geniş kitlelerce beğenilen bir siyasetçi olarak ismi geçiyor.

(Yorum Özel Haber)


3 gün, 22 saat önce / 20.11.2014 10:48:35