......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 116326
YORUM MANŞET
HATAY'A 166 YENİ PROJE
HATAY'A 166 YENİ PROJE

 HATAY'A 166 YENİ PROJEAltyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yol çalışmalarına, kültürel aktivitelerden spor faaliyetlerine kadar hazırlanan 166 proje ile Hatay adeta hayat bulacak.

            Seçildiği günden bu yana ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaşarak vatandaşın taleplerini dinleyen Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, taleplere cevap olarak hazırladığı 166 projeyi bu hafta sonu açıklayacak.

            7 aydır üzerinde kapsamlı ve titiz bir şekilde çalışma yürüten Başkan Savaş, altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yol çalışmalarına, kültürel aktivitelerden spor faaliyetlerine kadar bu dönem hayata geçireceği projeleri 31 Ocak Cumartesi saat 14.00'te Ottoman Otel'de(Antakya) halka sunacak.

            Hatay'ın tarihini, medeniyetlerini, kültür ve gastronomi unsurlarını daha da canlandırmak için İsviçre, Hollanda gibi ülkelerden gelen partnerlerle hazırlanan bu projeler Hatay halkının huzuru ve geleceği için hayata geçirilecek.

            Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada Hatay halkına daha kaliteli hizmet etmek ve Hatay'ın geleceğini daha müreffeh bir düzeye taşımak için düzenlenen bu toplantıya tüm halkımız davetlidir denildi.

(Haber Merkezi)

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç:
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç:

 Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç:Seçime en hazır partiyiz

            Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, 7 Haziranda yapılacak genel seçim çalışmalarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

            Dün Hatay Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen toplantıya, Saadet Partisi GİK Üyesi Yar. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Mustafa Ege, Merkez İlçe Başkanı Abdulhadi Bök, İl Başkan Yardımcıları F. Serdar Özal, Selim Demirli, Nurettin Hocaoğlu, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

            Tongüç toplantıda yaptığı konuşmada 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere Saadet Partisi olarak şu an hazır parti olduklarını belirtti.

            Tongüç, konuşmasına şöyle devam etti; “Saadet Partisi 7 Haziranda yapılacak seçim startına girmiştir. Şu an seçime en hazır partiyiz. Yaptığımız çalışmalarda görüyoruz ki halkımız Saadet Partisine büyük bir teveccüh beslemektedir. 81 ilde çalışmalarımız tamamlanmış durudadır.

            Ulusal medyanın bize ambargo koyduğu bugünlerde halkımızla bütünleşebilmemiz büyük bir önem taşıyor. Yerel medyamız demokratik bir görüşle çalışıyor. Sokaklara çıkıp vatandaşlara Saadet Partisi'ni Milli Görüş'ü yeniden anlatacağız. Halkımızla direk irtibata geçerek onlara yapacaklarımızı anlatacağız. Yapılan yanlışları anlatacağız. 7 Haziran’da meclise gireceğimiz bir çalışma başlatılmıştır.

            Yıllar geçmesine rağmen Suriye olaylarına bir çözüm bulunamamıştır ve istikrarsızlık sürmektedir. 900 kilo metrelik Suriye sınırında bölge bir kevgire dönmüştür. Kobani üzerinden yaşatılan kaos olayı bölgeyi de etkilemektedir. Türkiye'nin yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım, Ortadoğu ticaretinin Suriye yolu kapanmış ve ticaret engellenmiştir.

            Dış politikada bölgesel reçeteler uygulanmalıdır. Türkiye’de işsizlik baş göstermiş ve ciddi bir şekilde okumuş işsizler artmıştır. Türkiye bir an evvel yer altı ve yer üstü kaynaklarını hayata geçirmelidir. Saadet Partisi olarak bu soruna çözüm bulunacaktır. İşsizlik ve özelleştirmeden nasıl kurtuluruz diye bunları ortaya koyacağız. Özelleştirme kapılara kilit vuran bir özelleştirmedir. Bu tür özelleştirmeleri uygun görmüyoruz. Otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi borç kapatmak için yapılıyor ve bu bir çözüm değildir. Anadolu'nun toprakları işlenmeyince göç başlamıştır. Türkiye dış politikada yanlış bir yol izliyor. Hükümetin bu gidişi iyi değildir. ” açıklamasında bulundu.

(Haber &Fotoğraf: Hasan KAYA)

Atıç, basınla istişare toplantısı düzenledi
Atıç, basınla istişare toplantısı düzenledi

 Atıç, basınla istişare toplantısı düzenlediAmacımız memlekete hizmet

            AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, düzenlediği basınla istişare toplantısında yerel medya çalışanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.

            Atıç, basınla istişare toplantısında, yaptığı konuşmada, “AK Parti büyük ve Türkiye için önemli bir misyona sahip olan, amacı her zaman milletine hizmet olan bir partidir. AK Parti milletine hizmet, milletinin geleceği ve refahı için çalışan bir partidir.” dedi.

            Atıç, konuşmasına şöyle devam etti, “Kongre süreci ile ilgili siz basın mensuplarına teşekkür ederim. AK Parti kongre sürecini tamamladı.

            AK Parti bayrak teslim törenini, AK Partiye yakışır bir şekilde 15 ilçede tamamladı. Kardeşlik içinde tamamlanan kongrelerin ardından seçim sürecine girdi. Bu yürüyüşümüzün devam sürecinde, basın karanlıklar içerisinde bizlere meşale olmuştur. Görevlerimiz, mesleklerimiz farklı olabilir, amacımız bu memlekete hizmet olmuştur.

            Haziran ayında yapılacak seçimlere, sahadaki çalışmalarımız hızlı bir şekilde başlamıştır. Millete hizmet için AK Parti kervanı vardır. Demokrasi hizmeti için genel merkezimizin belirleyeceği bir milletvekilliği adaylığı vardır.

            Yerel basının sıkıntılarını ve zorluklarını biliyoruz. Sahada sizler varsınız, yapıcı ve olucu eleştirilerinizi de bilmek istiyoruz. Bir elinde terazi, bir elinde kalem ile yazan, gördüğünüzü bu memleket adına yapan, bir gazeteci olarak yazmanızı rica ediyorum. Bu tarz buluşmalarımız devam edecektir. Hedefimiz yüzde yüz başarı.” şeklinde konuştu.

            Dün, Büyük Antakya Otelinde düzenlenen toplantı-ya, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, AK Parti Defne İlçe Baş-kanı Onur Karataş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel, AK Parti Kadın Kolları Baş-kanı Alev Seçmen, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

(Haber: Hasan KAYA)

HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

 HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI Reyhanlı AK Parti eski ilçe başkanı Mehmet Hacıoğlu, hizmet alanını genişletmek, memleketini daha iyi ve hak ettiği hizmetleri kazandırabilmek için AK Parti'den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

            Emir Otel'de gerçekleşen toplantıda aday adaylığını açıklayan Mehmet Hacıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "AK Parti güzel geleneklerin partisidir. Bu teşkilat, kendisine hizmet edenleri asla unutmaz. Bu vesileyle, teşkilatımızda görev yapmış, kendileriyle birlikte yol yürüdüğümüz, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş tüm kardeşlerimi de rahmetle, minnetle anıyor, mekânlarının cennet olmasını temenni ediyorum. Kongre sonuçlarında ana kademe, kadın ve gençlik kolları yeni seçilen, yönetime giren dava arkadaşlarımı, hanım kardeşlerimi ve gençlerimizi bugün bir kez daha özellikle selamlıyorum. Bu hareket sizlerin yüreklerinizi ortaya koymanız sayesinde bu günlere ulaştı.

            Sevgili gençler, AK Parti'nin, ilçemizin alnı ak, yüreği ak gençleri; sizleri de bugün bir kez daha gönülden selamlıyorum. Sizler sadece bu milletin değil, yeryüzündeki tüm mazlumların umudusunuz. 2007'den 2014'e kadar ilçe teşkilatının başında bulunmuş biri olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum.

            Kendi başkanlığım döneminde birçok başarılara imza atmış bir teşkilatın başkanı olarak şunu söyleyebilirim, başarılar asla tesadüflerin sonucu değildir. Çalışmak, başarıya giden yolun ilk anahtarı ve basamağıdır. İsimler değişse de bizler çalışmaya devam edeceğiz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ilçe teşkilatımızın hiçbir biriminde yorgunluk yok, bezginlik yok, bıkkınlık yok.

            Teşkilatımızın bütün birimleri ilk günkü gibi dimdik ayakta ve teşkilat olarak da ayakta olmaya sizlerle davam edeceğiz inşallah. Yaklaşmakta olan seçimler bizi diri durmaya zorluyor. Sizlerin desteği ve çalışmalarıyla da bu seçimde birikim ve tecrübelerimi, sizlerin de görüşlerinizle memleket siyaseti adına meclise taşıma azim ve niyetindeyim. Sizlerin de desteklerinizle bu yola girmiş bulunmaktayım. Allah yar ve yardımcımız olsun. Teşkilatımızda oluşan yeni yapılanmanın partimize ivme kazandıracağına inancım tamdır. Gelecek güzel günler adına, daha istikrarlı bir millet ve daha güzel birlik içerisinde Reyhanlı için yeni başlangıç olmasını rabbimden niyaz ederken tekrar katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım" diye konuştu.

            Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'de yaptığı konuşmada, "2002 yılından bu yana siyaset yapıyoruz. Bu güne kadar eski Reyhanlı ile yeni Reyhanlı arasında değişikliğe sizler karar vereceksiniz. Reyhanlı'ya çok güzel hizmetler yapıldı. Eğitim alanında Hatay'da en fazla okul yapılan ilçelerden birisi biziz. Adliye binasından tutun hükümet konağına, yollarımızdan tutun hemen hemen her konuda Reyhanlı gelişmiş ve bugünlere gelmiştir. İnşallah bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde mücadele ederek Reyhanlı'ya hizmetlerin en güzelini getirmek için hep beraber çalışacağız.

            Tabi bu hizmetleri yapmamız içinde Türkiye Büyük Millet Meclisine de ilçemizden bir temsilci göndermemiz gerekir. Bunun 4 yıldan beri sıkıntısını yaşıyoruz. Daha önce milletvekilimiz vardı o dönemi de hatırlıyoruz, gerçekten bir ilçenin milletvekilinin olması hem gurur verici hem hizmet konusunda önemli.

            Bu dönemde hep beraber gençlik kolları, kadın kolları, ilçe teşkilatı ve meclis üyeleriyle mücadele edeceğiz ve Reyhanlı ilçemizden inşallah bir kardeşimizi Ankara'ya göndereceğiz. Bu arada 2007'den 2014'ün sonuna kadar beraber çalıştığımız kardeşimiz Sayın Mehmet Hacıoğlu'na teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

            Hacıoğlu'nun aday adaylığı açıklamasına Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, STK Başkanları, İl ve Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları ile yönetim katıldı.

(Haber Merkezi)

AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:
AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:

 AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:AK PARTİLİ OLMAK EN BÜYÜK MAKAMDIR

            Partimin hizmet neferiyim diyen Berber, Hataylı hemşerilerinin ve parti tabanının isteği üzerine aday adayı olduğunu açıkladı

            7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, partilerde aday adayları yavaş yavaş siyaset arenasına çıkmaya başladı.

            10 yıl meclis üyeliği, SKM başkanlığı ve AK Partinin çeşitli kademelerinde hizmet veren Zeki Berber, ekip arkadaşları Danışmanı Gülay Yılmaz, Plan-Proje Sorumlusu Metin Büyükçakıroğlu, Basın-Medya Sorumlusu Mehmet Karağan ile birlikte Yorum Gazetesi yönetim ofisine nezaket ziyaretinde bulundu.

            Gazetemiz imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ile birlikte siyaset üzerine sohbet eden Zeki Berber, ziyaret esnasında şu açıklamalarda bulundu:

AK PARTİNİN HİZMET NEFERİYİM

            Öncelikle mensubu olmaktan onur duyduğum AK Parti'de bir hizmet neferiyim. Benim için her görev önemlidir. AK Partili ve bu davanın içinde olmak en büyük makamdır. Parti içinde hem alaylı hem mektepli olan bir kişi olarak teşkilatın her kademesinde görev yaptım.

            Yerel seçimlerden dersler çıkararak önce teşhis sonra tedavi konusunda çalışmaların ardından teşkilat olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde iyi bir çalışma sergilendi. Önümüzdeki genel seçimde de gece-gündüz demeden çalışıp başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

HALKIMIN VE PARTİ TABANIMIN SESİNE KULAK VERDİM

            Hataylı hemşerilerimizin, ilçe teşkilatlarımızın ve parti tabanımızın sesine kulak verdim. Gelen talep ve istekler doğrultusunda AK Partiden Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Hem siyasette hem belediyecilikte tecrübeler edindim. Ayrıca toplumun her kesimi ile diyalog içindeyim.

            Ülkemize, Hatay iline ve partimize büyük hizmetleri olan Sadullah Ergin'in üçüncü dönem sonu itibariyle aday olmayacağı bu kararımda önemli etken. 35 yıldır siyasetin içinde olan biri olarak artık bilgi, birikim ve tecrübemle Ankara'da hizmet verme zamanı geldiğini düşünüyorum.

DAVAYA

SADAKATIM SONSUZ

            Siyaset yaparken duruşumun ve çizgimin dışına çıkmadım. Davaya sadakatim sonsuzdur. Bugün aday adayıyız. Aday oluruz, milletvekili oluruz nasip meselesi. Genel Merkezimizin alacağı karar bizim için önemlidir.

            Tüm aday adayları benim kardeşimdir. Liste nasıl açıklanırsa içinde olayım veya olmayayım partimin bir hizmet neferi gibi çalışacağım.

(Yorum Özel Haber)

HATAY'A 166 YENİ PROJE

Altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yol çalışmalarına, kültürel aktivitelerden spor faaliyetlerine kadar hazırlanan 166 proje ile Hatay adeta hayat bulacak.

            Seçildiği günden bu yana ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaşarak vatandaşın taleplerini dinleyen Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, taleplere cevap olarak hazırladığı 166 projeyi bu hafta sonu açıklayacak.

            7 aydır üzerinde kapsamlı ve titiz bir şekilde çalışma yürüten Başkan Savaş, altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yol çalışmalarına, kültürel aktivitelerden spor faaliyetlerine kadar bu dönem hayata geçireceği projeleri 31 Ocak Cumartesi saat 14.00'te Ottoman Otel'de(Antakya) halka sunacak.

            Hatay'ın tarihini, medeniyetlerini, kültür ve gastronomi unsurlarını daha da canlandırmak için İsviçre, Hollanda gibi ülkelerden gelen partnerlerle hazırlanan bu projeler Hatay halkının huzuru ve geleceği için hayata geçirilecek.

            Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada Hatay halkına daha kaliteli hizmet etmek ve Hatay'ın geleceğini daha müreffeh bir düzeye taşımak için düzenlenen bu toplantıya tüm halkımız davetlidir denildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:55:49   

ÖZBAKIŞ'TAN YORUM'A ZİYARET

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili ve AK Parti Antakya Belediye Meclisi Üyesi Kudret Özbakış, Yorum Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.

            Özbakış beraberinde AK Parti teşkilat mensubu Hayrettin Ateş ile birlikte Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ile bir süre memleket meseleleri ve siyaset üzerine sohbet yaptı.

            Siyasetin, içinde bulunduğu topluma ve hemşehrilerine hizmet aracı olduğunu belirten Özbakış, AK Parti çatısı altında hizmet vermekten mutlu olduğunu ifade etti.

            Ergin'de Kudret Özbakış ve Hayrettin Ateş'e bu ziyaretten ötürü teşekkür ederek siyaset hayatında ve seçim çalışmalarında başarılar diledi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:54:16   

ANTAKYA BELEDİYESİ ANTAKYA İÇİN ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Park ve Yeşil Alanlar Birimi daha yeşil bir Antakya için yürüttüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 95 mahallede bulunan 95 parkın bakım ve onarımını periyodik olarak gerçekleştiren Park ve Yeşil Alanlar Birimi ekipleri bunun yanı sıra yeni yapılan 4 parkın da bir an evvel hizmete sunulmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü belirtildi.

            Açıklamada ayrıca şunlara yer verildi; “ Yeşiller içinde bir Antakya için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Antakya Belediyesi, park ve yeşil alanlar birimi ekipleri tarafından yürütülen hizmetler doğrultusunda yeni yapılan 4 parka sulama sistemi tesisatlarını kurdu. Yeşil alanların daha az su kullanarak sulanmasını sağlamak amacıyla, su deposu montajı gerçekleştirildi. Su sarfiyatını azaltmak amacıyla, damla sulama sistemleri montajını da yapan ekiplerimiz, yeni oluşturulan parklarımızın aydınlatma direkleri, bank, oyun grupları montajlarına başlamanın yanı sıra, yeşillendirme çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor.”

            Yapılan açıklamada var olan parkların onarım çalışmaları ve yeni parklarda yapılan işlemler kapsamında yapılan hizmetler şöyle sıralandı; Saraykent Mahallesi 12 No'lu Sağlık ocağı karşısı yeni oluşturulan park çalışmalarına devam edildi. DSİ Parkında, bakım ve düzenleme çalışmaları yapıldı. Miraç Camii karşısında yeni oluşturulan parka toprak altına su deposu yerleştirildi. Elektrik borusu döşendi.

            Cemil Şensöz Parkında, bakım ve düzenleme çalışmaları yapıldı. Miraç Camii karşısında yeni oluşturulan parkta, elektrik tesisatı döşemesine başlandı. Şehir içerisindeki parklarda ve muhtelif yeşil alanlarda günlük bakım ve düzenleme çalışmaları yapıldı. Atatürk Parkında, yeşil alanlarda çim biçme çalışması yapıldı. Antakya Atatürk Stadyum bahçesi ve çevresi, yeşil alanlarda çim biçme çalışması yapıldı.   Davudi Antaki Parkında, açık alan fitness spor aletleri, oturma bankları ve çocuk oyun grubundaki arızalar giderildi. Cemal Baki Parkı ve Şehit Polis Metin Sürer Parkında; sulama sitemi kurulumuna devam edildi, toprak altına su deposu yerleştirildi.

            500 Konutlar Parkında, Karek ekmek Fabrikası Karşısı Park' da, Şehit Sinan Aygün Parkında, park içerisinde bulunan çocuk oyun grubu, açık alan fitness spor aleti, oturma bankları, çöp kovaları onarıldı ve Havuzlar Parkı Yanı Park' da kaykay kırık olmasından dolayı sökümü yapıldı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:49:15   

Siyasi partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurları

Hatay Valisi Ercan Topaca, siyasi partilerin demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olduğunu ifade etti.

            Yeni seçilen AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ve Yönetimi, Hatay Valisi Ercan Topaca'yı ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Vali Topaca, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Siyasi partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Ülke sorunlarının çözümünde tecrübeli insanlara duyulan ihtiyaç kadar genç ve dinamik insanlara da ihtiyaç vardır. Böylesine genç bir kadro olmanız da ülke demokrasimiz adına ayrıca memnuniyet verici. Ben yeni görevinizin size ve teşkilatınıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

            AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç da kabullerinden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:46:46   

SARI'DAN EĞİTİME 14 BİN KİTAP DESTEĞİ

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, öğrencilere karne hediyesi olarak kitap hediye etti. İlk olarak Altınözü Atatürk İlkokulu'nu ziyaret eden Başkan Sarı, başlatmış olduğu kitap kampanyası ile İlçe genelinde tüm İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine, okul yönetimleri aracılığıyla karne hediyesi olarak 14 bin kitap dağıtıldı.

            Başkan Sarı yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğim günden itibaren özellikle eğitime destek noktasında büyük hizmetler yapacağımı dile getirmiştim. Başlatmış olduğumuz “Bir kitap bir karne'' uygulaması kapsamında ilçemdeki tüm İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine karne hediyesi olarak 14 bin kitap hediye ettik. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimiz dinlenerek, sosyal aktiviteler gerçekleştirerek ve kitap okuyarak tatilini iyi bir şekilde değerlendirmelidirler. Bu duygu ve düşüncelerle tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller ve şimdiden gelecekleri için başarılar dilerim''dedi.

            Yapılan okul ziyaretlerine katılan Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner yaptığı konuşmada,”Her karneye bir kitap kampanyasında ilçemizdeki tüm öğrencilerin okuma alışkanlıkları geliştirmek, yetişen neslin daha iyi bir geleceğe yönelmesini sağlamak düşünen, okuyan ve üreten bireyler yetiştirmek için tüm gayretlerimizle çalışmalara devam ediyoruz. Göreve geldiğim günden itibaren, İlçemizin eğitim sorunlarıyla bire bir ilgilenen ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı'ya 14 bin adet kitap dağıtımından olayı tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin adına teşekkür ederim''dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:45:39   

Kaya: Yeni fakülteler için çalışıyoruz

Eğitim Bir-Sen Hatay 1Nolu Şube başkanı İsmail Bayrakdar ve yönetim kurulu üyeleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

            Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesinin her geçen gün daha da büyüyerek katkı sunduğunu belirterek yeni fakültelerin açılması için hızla çalıştıklarını belirtti.

            Bayrakdar; üniversitelerin bulundukları şehirlerin her alanda kalkınmasına öncülük eden yegâne kurumlar olduklarını bu anlamda ilimizin de kalkınmasına öncülük edecek olan Mustafa Kemal Üniversitesinin her geçen gün daha da büyüyerek katkı sunduğunu belirtti.

            Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya; üniversite kampüs alanının inşaat alanı halinde görüldüğünün, yeni fakültelerin açılması için hızla çalıştıklarını belirtti.

            Bina yapmanın yanında akademik personel eksiğine de dikkat çeken Rektör Kaya, akademik personelin özlük ve mali haklarında yapılan iyileştirmeden sonra akademik personel sıkıntısı yaşanmayacağını söyledi.

            Kampüs alanı içerisinde kız öğrencilerin barınması için büyük bir öğrenci yurdu yapıldığını da belirten Kaya, lise öğrenimi gören öğrencilerinde üniversitelerini gezmelerinin onları olumlu motive edeceğini söyledi.

            Ziyarette Eğitim Bir-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı ve aynı zamanda MKÜ Rektör Başdanışmanı olan Doç.Dr. Mehmet Kahraman da hazır bulundu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:43:58   

Vali Topaca kan bağışında bulundu

Hatay Valisi Ercan Topaca, Kızılay'ın kan bağışı kampanyası kapsamında kan bağışlamanın, sağlıklı bireyler için kana ihtiyaç duyan kişilere karşı temel insani bir görevi olduğunu bir kez daha hatırlatmak adına Valilik bahçesinde kurulan geçici kan merkezinde Kızılay görevlilerine kan bağışında bulundu.

            Verilecek bir ünite kan ile birden çok insanın hayatını kurtarabilecek bir yardımın yapılmış olabileceğini ifade eden Vali Topaca, “Kan vermek hem insanın hem de toplumun faydasına olan bir iş. Kan vererek ihtiyacı olanlara yardım ettiğimiz gibi kendi sağlığımızı da korumuş oluyoruz. Ben bütün vatandaşlarımızı sağlıklı bir toplum olma yolunda kan bağışlamaya çağırıyorum.” dedi.

            Daha sonra Valilik personeli de kan bağışında bulundu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:42:44   

ÇANAKKALE DESTANINI BİR DAHA YAŞATTI

Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı münasebetiyle AnadoluJet tarafından düzenlenen “AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri” adlı etkinlikte tarihe ışık tutularak duygu dolu anlara sahne oldu.

            Hatay Kültür Merkezi'nde Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) destekleri ile düzenlenen etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve vatandaşlar katılım gösterdi.

            Tarihçi ve yazar Talha Uğurluel, Çanakkale Savaşı'nın az bilinen yönlerini fotoğraflar yardımı ile gün ışığına çıkararak o dönemi adeta tekrar yaşattı.

            Çanakkale Savaşı'nın 1 yıl süren destansı hikayesini sahneye taşıyan Tarihçi Uğurluel, savaşın, şehitlerin, gazilerin ve geride kalanların öykülerini aktararak Çanakkale'nin hem tarihine hem de bugününe ışık tuttu.

            Yapılan etkinliğin sonunda verdikleri desteklerden ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ve Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli'ye hediyeler takdim edildi.

            Anadolujet'in gerçekleştirdiği “AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri” adlı etkinlik aralarında Adana, Antalya, Sivas, İzmir, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Kars, Van, Gaziantep ve Erzurum'un da yer aldığı pek çok şehirde düzenlenerek halk ve üniversite öğrencileriyle buluşmaya devam edecek.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:41:17   

KİMYECİ, HALKLA İÇ İÇE

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, her gittiği ortamda esnafla, halkla iç içe oluyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şehir genelinde yaptığı teknik hizmetlerin yanısıra sosyal aktivitelerde şehir insanının yaşam tarzına katkı sağlayacak projelere imza atıyor. 95 mahalle genelinde sunulan hizmetlerle şehrin gelişmesinde önemli adımlar atan Başkan Kimyeci, her gittiği mekânda vatandaşlarla ve esnafla iç içe oluyor.

            Başkan Kimyeci, çeşitli mekânlarda yaptığı gezi ve incelemelerde gerek esnafın, gerekse halkın büyük teveccühü ile karşılaşıyor. Yapılan sohbetlerde fikir alış verişinde bulunan Başkan Kimyeci, anında çözüm yolunu üreterek vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.

            Antakya Belediyesi'nin şehir genelinde sunduğu hizmetlerin yerli yerinde olduğuna dikkatleri çeken vatandaşlar, Başkan Kimyeci'nin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:39:30   

HATSU, SU TERFİ MERKEZLERİ BAKIMINA DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), su terfi merkezlerine jeneratör kurulumunun yapıldığını duyurdu.

            HATSU Genel Müdürlüğü, ilçe ve beldelerden devredilen içmesuyu terfi merkezlerini yenileme çalışmaları kapsamında Arsuz ilçesi Gözcüler Mahallesi'ndeki 3 su terfi merkezinin bakımının yapıldığını ve jeneratörlerin kurulumunun yapılarak faaliyete geçirildiğini açıkladı.

            Terfi Merkezlerinin daha temiz olmasına özen gösteren HATSU ekipleri, binalarının boya ve bakım işlerini yaparak daha sağlıklı bir ortam haline getirilmesini sağladı. Ayrıca terfi merkezlerine kurulan jeneratörlerin olası su baskınlarına karşın 50 cm yükseklikte yapıldığı ve kullanılan bağlantı kablolarına ise dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı koruyucu spiral takılarak sağlamlaştırıldığı belirtildi.

            İdare, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın yapmış olduğu yenileme çalışmaları kapsamında o bölgedeki vatandaşların rahata kavuştuğunu ve bütün Hatay'da ki vatandaşların su sıkıntılarına çare bulmaya devam edildiğini açıkladı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 21 saat önce / 30.01.2015 09:38:51