......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 171123
YORUM MANŞET
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

 ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIKTerör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Cuma Bilek, dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Polis Memuru Bilek'in cenazesi, Hatay Havaalanı'ndan alınarak Açıkdere Mahallesi'ndeki baba evinde helallik istenmesinin ardından, mahalle meydanında İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun kıldırdığı cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Cenaze töreninde şehidin babası Abdullah Bilek ve anne Fatma Bilek, eşi Melahat Bilek  gözyaşlarını tutamadı.

Şehit Cuma Bilek’in cenaze törenine katılan vatandaşlar uzun süre ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı.

Açıkdere Mahallesinde düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Hatay Valisi Ercan Topaca, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, 121. Jandarma Er Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve vatandaşlar katıldı.

(Haber Merkezi)

HATAY’A ACİLEN TEŞVİK VERİLMELİ
HATAY’A ACİLEN TEŞVİK VERİLMELİ

 HATAY’A ACİLEN TEŞVİK VERİLMELİHatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD), Suriye krizinin ilimize yansıyan olumsuz etkilerini resmi rakamlara dayalı verilerle gözler önüne sererek Hatay’a acilen teşvik verilmesi gerektiğini açıkladı.

HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali, beraberinde yönetim kurulu üyeleri Kemal Arslanoğlu, Mehmet Güney, Ali Bilir, Yahya Genç, Yusuf Akemoğlu ve Ali Çolakoğlu ile birlikte Cumartesi günü HASİAD binasında basın mensuplarıyla buluşarak kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu.

Suriye krizinden 9 ilin olumsuz etkilendiğini ancak bazı illerin teşvik aldığını belirten Kabaali, Hatay ilinin de teşvik alan iller arasında yer alması gerektiğine dikkat çekti. Güçlü Hatay lobisinin oluşturulup işadamlarına ve yatırımcılara teşvik sağlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Kabaali, rakamlara dayalı verileri ve Hatay ekonomisi için acil çözüm önerilerin şöyle ifade etti;

“Önceki toplantımızda Hatay’ın Suriye krizi öncesi ve sonrasında değişkenlik gösteren ekonomik verilerin karşılaştırmasını yapmış ve yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi sıralamış, ayrıca HASİAD olarak takip edeceğimiz projelerimizi paylaşmıştık. Aradan geçen dört ayda Hatay’ın ekonomik verilerini, gelişmelerini, Türkiye Ekonomisi içindeki seyrini yakından takip etmeyi sürdürdük.

Şehrimizdeki ekonomik verilerin iyiye doğru gitmediği yönünde tespitler söz konusudur. Özellikle finans, işsizlik, ihracat, nakliye ve turizm başlıkları altında açıklanan sonuçlara dikkat çekmek istemekteyiz.

•Hatay’da 2010 yılında, 178 milyon TL’lik takipteki kredi miktarı, 2015 yılında üç kat artışla 543 milyon TL’ye yükselmiştir.

•2010 yılında, Türkiye’de kullanılan kredilerin % 1,8’i ilimize tahsis edilirken, 2015 yılında bu oran % 1,3’e düşmüştür. Türkiye’deki toplam nakdi krediler bakımından 2010 yılında 8. sırada yer alan ilimiz, 2015 yılında 13. sıraya gerilemiştir.

•İlimizin de dahil olduğu TR 63Bölgesindeişsizlik oranı, 2011 yılında %12 iken, 2015 yılında %16,4’e yükselmiştir.

•2010 yılında Hatay’ın Türkiye ihracatı içindeki payı % 1,51 iken, bu oran 2015 yılında 1,34’e düşmüştür. İhracatımızın yaklaşık % 50’sini gerçekleştirdiğimiz beş ülkeden üçüyle (Irak, Mısır ve Rusya) sorun yaşamaktayız. İhracatımızın % 60’ını oluşturan iki üründen birisi olan demir çelik ihracatında 2010-2015 yılları arasında ciddi bir artış olmazken, yaş sebze meyvede ihracat aynı yıllarda 480 milyon dolardan 390 milyon dolara bir düşmüştür. Suriye krizi yaşanmamış olsaydı, Hatay’ın şu an için3,5-4 milyar dolarlık bir ihracatından söz ediyor olacaktık.

•Hatay’da turistik tesislerin doluluk oranı halen % 30’ların altındadır. Müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısı 2010 yılında 219 bin kişi iken, bu sayı 2015 yılında 172 bin kişiye düşmüştür.

•Hatay’ı Suriye’ye ve dolayısıyla Ortadoğu’ya bağlayan sınır kapıları kapanmıştır. Bu da ilimizin ticaretini, ihracatını, nakliyecisini ve turizmini olumsuz etkilemektedir.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ;

•Yatırım faaliyetlerinin istenilen düzeye çekilmesi için başta Hatay olmak üzere, Suriye krizinden etkilenen illere teşviklerin arttırılması, teşvik kapsamında Hatay’ın 4. Bölgeden 6. Bölge kapsamına alınması,

•Hatay’a devlet yatırımlarının arttırılması ve başlanan devlet yatırımlarının acilen tamamlanması,

•İhracat ve nakliye sektörlerine destek sağlanması, özellikle Ortadoğu’ya Ro Ro ile yapılan taşımaların teşvikle desteklenmesi,

•Bölgemizdeki olumsuz algıdan dolayı oluşan teminat yetersizliklerine karşı çözüm üretilmesi ve firmaların finansmana erişiminin kolaylaştırılması Konuları önem arz etmektedir. HASİAD olarak, bu konuların ve Hatay’ın ekonomisi ile ilgili diğer tüm sorunların yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hatay’ın birliğine önem veriyoruz
Hatay’ın birliğine önem veriyoruz

 Hatay’ın birliğine önem veriyoruzHatay Gazeteciler Cemiyeti, Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı dolayısıyla Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine nezaket ziyaretinde bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Zafer Sarı, Sadullah Ergin veçok sayıda basın mensubu, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve yönetimi ziyaret ederek esnafın bu özel günlerini kutladı.

Yetişen, gazeteciler olarak esnafın daima yanında olduklarını, sorunlarının çözümü noktasında kamuoyu arasında köprü vazifesi yapmaya devam edeceklerini belirterek HESOB nezdinde tüm esnafın Ahilik Haftasını tebrik etti.

Basın bizim için çok önemlidir diyen HESOB Başkanı Teksöz, Ahilik gelenek ve göreneklerinin kaybedilmemesi gereken değer olduğunu vurguladı. Ülke olarak küçük esnafa sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Teksöz; “Ahilik, kardeşlik yarenlik, dost ilişkileridir. HESOB olarak 70 meslek odamıza ve 40 bin esnafımıza hizmet veriyoruz. Bakkal, manav, kasap gibi küçük esnaflar bulundukları mahallenin önemli unsurlarıdır. Aile bireylerinin birer yakınlarıdır. Amacımız esnafımıza daha iyi hizmeti nasıl sunarız diye çalışıyoruz. Yapılan çok sayıda projelerle esnafımıza güzel hizmetlerin akışını sağlıyoruz. Bütün hizmetimiz Hatay ilinin gelişmesi içindir. Ticaret yanında Hatay’ın birliğine ve beraberliğine önem veriyoruz. Esnaf olarak ilimizin orta direğiyiz. Birlik ve beraberliği sağlamak adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz.” Dedi.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

EKİPLERİMİZ TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR
EKİPLERİMİZ TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

 EKİPLERİMİZ TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYORAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet denetimleri kapsamında Tahtaköprü Mahallesi Yıldırım Mevkii’ndeki piknik ve mesire alanında incelemelerde bulundu.

Tahtaköprü Mahallesi’nde yapımı sürdürülen piknik ve mesire alanını denetleyen Başkan Kimyeci; ekiplerin tüm gücüyle çalıştığını belirterek “Tahtaköprü Mahallesi’nde Yıldırım Mevkii’nde çocuk, genç, yaşlı demeden tüm vatandaşlarımız için huzur ve güven içinde kullanabilecekleri, temiz hava alabilecekleri, ailelerin rahatça piknik yapabilecekleri bir mesire alanını şehrimize kazandırmak için ekiplerimiz tüm gücüyle çalışıyor.

Çevre düzenleme çalışmalarıyla Tahtaköprü mesire alanını güzelleştiriyoruz.  Çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Şimdiden Antakya’mıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.” dedi.

Başkan Kimyeci, denetlemelerin ardından Tahtaköprü Piknik ve Mesire Alanı’nın tüm Antakya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

(Haber Merkezi)

ABD’DE BARIŞ İÇİN YÜRÜDÜ
ABD’DE BARIŞ İÇİN YÜRÜDÜ

 ABD’DE BARIŞ İÇİN YÜRÜDÜHatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, New York’ta bu yıl 35.si düzenlenen “Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali” kapsamında Amerika’da yaşayan Türklerin katılımıyla gerçekleşen Türk Yürüyüşü’nde ilimizi temsil etti.

Başkan Savaş eşi Doç. Dr. Nazan Savaş ile birlikte, New York’un 5 ana bölgesinden biri olan ve aynı zamanda ticari, kültürel ve finansal bir merkez olarak dünyanın en bilinen noktalarından sayılan Manhattan’da gerçekleştirdiği coşkulu yürüyüşte Hatay’ın yüzü olarak ABD’de boy gösterdi.

Büyük katılımla gerçekleşen yürüyüşe, Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, ABD’de yer alan Türk Temsilcileri, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC), Kazakistan ve Özbekistan Türkleri ile sanatçılar katıldı.

Madison Caddesi ile 53. Sokağın köşesinde başlayan ve Türk bayrakları eşliğinde coşkuyla başlayan yürüyüş, BM’nin karşısındaki Dag Hammarskjold Parkı’nda sona erdi. Gerçekleşen yürüyüşün ardından aynı parkta Antakya Medeniyetler Korosu’nun vereceği konser öncesi New York polis teşkilatında görevli Türk polisler İstiklal Marşı ile Amerikan Ulusal Marşını söyledi.

Yürüyüşle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Başkan Savaş, Hatay’ın, New York gibi farklı din, mezhep ve etnik unsurlara ev sahipliği yaptığını belirterek, “Bu özelliğimizi tüm dünyaya göstermek için farklılıklarımızın hoşgörü temelinde birleşmesiyle bir araya gelen Antakya Medeniyetler Korosu ile bu özel festivale katıldık. Biz uzaktan buralara geldik. Belki mesafe olarak düşündüğünüz kadar uzak olabiliriz ama gönlümüz sizinle. Ortadoğu hiçbirimizin istemediği halde, yangın yeri ve biz de onun hemen yanı başındayız. Biz ateşin düşerek kor olduğu, kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir coğrafyadan geliyoruz. Hatay, önce Musevilik ardından Hrıstiyanlık ve son olarak da İslamiyetle tanışmış bir şehir. 2000 yıldır birçok farklı mezhep ve etnik kökenin bir arada sevgi, barış, huzur ve kardeşçe yaşadığı Hatay’dan sizlere selam getirdim.

Hatay’ın kalbini nefesini ve zihniyetini taşıyan, içerisinde her türlü din, mezhep ve etnik unsuru barındıran, barındırdığı kadar da birbirlerinin ilahilerini, ezgilerini, halk türkülerini canı gönülden ve inanarak söyleyen, dünyaya barışı, kardeşliği huzuru haykıran bir medeniyetler korosu ile birlikte geldik. Biz istiyoruz ki sadece Ortadoğu’da değil dünyanın her yerinde akan kan dursun. Biliyoruz ki dinler insanların birbirini tanıması ve dünya barışına katkı sağlaması için gönderilmiş. Biz, Hatay halkı olarak insanların inancına ve milletine saygı göstermenin bir insanlık vazifesi olduğunu biliyoruz. İstiyoruz ki geçmişin bütün notlarını, kardeşlik bağlarını tarihçiler yazsın ama bu notlar gelecek nesiller için bir kabahat bir suç sayılmasın, herkes kendi tarihi ile birlikte geleceğe uzansın. Bütün dinlerin bütün mezheplerin bütün insanların istediği, dünyada adalet, huzur, sevgi, paylaşırken kardeşçe bir paylaşım olsun. Burada hem Türk hem de Amerikalı kardeşlerimizin vereceği mesajlar, atacağı adımlar dünyada ses getirecektir. Bugün buradaki sesimiz dünyaya ilk barış kıvılcımı olsun ve hep beraber barışa hoş geldin diyelim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a günün anısına plaket takdim etti.

(Haber Merkezi)

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Cuma Bilek, dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Polis Memuru Bilek'in cenazesi, Hatay Havaalanı'ndan alınarak Açıkdere Mahallesi'ndeki baba evinde helallik istenmesinin ardından, mahalle meydanında İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun kıldırdığı cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Cenaze töreninde şehidin babası Abdullah Bilek ve anne Fatma Bilek, eşi Melahat Bilek  gözyaşlarını tutamadı.

Şehit Cuma Bilek’in cenaze törenine katılan vatandaşlar uzun süre ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı.

Açıkdere Mahallesinde düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, Hatay Valisi Ercan Topaca, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, 121. Jandarma Er Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve vatandaşlar katıldı.

(Haber Merkezi)


10 saat, 1 dakika önce / 31.05.2016 10:50:50   

EMLAK VERGİSİ 1. TAKSİTİ İÇİN BUGÜN SON

Antakya Belediyesi emlak ve iş yerleri için çevre temizlik vergisi 1. taksitinin son ödeme tarihi 31 Mayıs 2016 olduğunu hatırlatarak vatandaşlara bilgilendirme açıklaması yaptı.

Antakya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “ Antakya Belediyesi olarak 95 mahalleye en iyi hizmeti götürmek için gece gündüz aralıksız çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrimizin tüm mahallelerinde temizlik çalışmalarımız ile tertemiz bir Antakya oluşturduk.

Antakya Belediyesi olarak hizmetlerimizin temel kaynağı olan emlak ve iş yerleri çevre temizlik vergisi 1. taksit ödemeleri 31 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Mükelleflerin, ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 31 Mayıs 2016 tarihinden sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunen gecikme faizi uygulama zorunluluğu bulunmaktadır. Mükelleflerin mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 31 Mayıs 2016 Salı günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız vergilerini belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekler.” denildi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 6 dakika önce / 31.05.2016 10:46:41   

Hatay SMMMO’da “Tahsin Kırık” dönemi

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimlerinden Tahsin Kırık başarıyla çıkarak yeni başkan seçildi. 3 Listenin yarıştığı seçimlerde Tahsin Kırık 326 oy alırken, Ahmet Şenkule 139, Selahattin Hamurcu ise 37 oy aldı.

Pazar günü yapılan seçimde birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sergilenirken, adaylar centilmence birbirleriyle yarıştı. Pazar Günü gerçekleştirilen Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Delege seçimleri birlik içerisinde geçti.

Seçim sonunda üyelerin büyük çoğunluğunun desteğini alana Tahsin Kırık, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın yeni başkanı oldu.

YÖNETİM KURULU

ASIL ÜYELER: Tahsin Kırık, Münir Atıcı, Figen Biter, Jale Marufoğlu, Ali Dibo Ustaoğlu.

YEDEK ÜYELER: Ali Aslan, Mustafa Özdemir, Adnan Arusoğlu, Ömer Salmanoğlu, Adnan Gülge.

DİSİPLİN KURULU

ASIL ÜYELER: İhsan Açar, Günay Ali Bilgin, Talat Deli, Zafer Bakımlı, Sema Genç.

YEDEK ÜYELER: Hakan Deveci, Özhan Tolga Kavukçu, Yıldız İğde Lif.

DENETLEME KURULU

ASIL ÜYELER: Hasan Rende, Mehmet Şükrü Gürler, Ali Kuh.

YEDEK ÜYELER: İrfan Olgun.

BİRLİK TEMSİLCİLERİ

ASIL ÜYELER: Abdullah Korkmaz, Ali Dibo Ustaoğlu, Ulvi Güleç, Ali Rıza Günaydın, Ali Aslan, Ahmet Gövler, Süleyman Sakuroğlu, Faruk Sosyal, Dilek Türk, Esra Deniz Nalçacı, Seyfettin Gürcüoğlu, Elif Koca.

YEDEK ÜYELER: Sementa Ulu, Abdulhamit Öğüncü, Selva Ekmekçi, Ali Dik, Cafer Kahraman, Nalan Nuraydın, Ömer Salmanoğlu, Cuma Verici, Gülay Horoz, Sabri Haytoğlu, İbrahim Ablak, Edip Turunç.

(Haber: Hasan KAYA)


10 saat, 7 dakika önce / 31.05.2016 10:45:10   

The Oxford English Centre Yaz Okulu, yaz okulu programı düzenleyecek

Eğitim alanında başarılı yabancı dil kursları veren The Oxford English Centre, yeni dönemde yaz okulu programıyla hizmet çıtasını yükseltecek.

Süleyman İlhan ve Burcu Yumuşak, The Oxford English Centre olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi ve projelerini şöyle açıkladı: “Her yıl arttırdığımız tecrübelerimizi sizlere daha iyi bir eğitim hizmeti verebilmek için The Oxford English Centre Yaz Okulu programında bir araya topladık.

Bizlerde birer eğitimci ve anne baba olarak kendi çocuklarımız için ne istiyoruz diye birbirimize sorduk ve şu ortak noktalarda birleştik. Çocuğumuz eğlenmeli, dinlenmeli, spor yapmalı, eksiklerini gidermeli, yabancı dilini geliştirmeli, kişilik gelişimine katkıda bulunmalı, estetik duygusunu yenmeli, sınav korkusunu yenmeli, yeni arkadaşlıklar kurmalı, en önemlisi de emin ellerde olmalı.

Bu etkinlikleri ancak profesyonel bir ekip sağlayabilirdi. Profesyonel, sevgi dolu ve dinamik öğretmenlerden oluşan ekibimizi kurduk. Siz değerli velilerimizi ve öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.

Eğitimdeki yenilikleri takip eden, gelişime açık, nitelikli öğretmen kadromuzla amacımız, çocuklarımıza eğlenirken öğrenmeleri, öğrenirken keşfetmeleri için doğru eğitimi vermek. Geleceği inşa eden nesiller yetiştirmek amacıyla oluşan vizyonumuz bu doğrultuda görevimiz.

Misyonumuz, öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken edindiği bilgileri hayatının her alanında uygulayabilen, kültürlere ve farklılıklara saygılı, bütüncül muhakeme yeteneği gelişmiş, cumhuriyetimizin temel değerlerini ve demokratik toplum düzenini benimseyen, etik doğrulara sahip, tarihine ve manevi değerlerine bağlı, yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen aktif, özgüvenli bireyler yetiştirmek.

Vizyonumuz, geçmişten geleceğe köprü kurarak teknolojik gelişmeler beraberinde kendini yenileyen ve nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlayan bir kurum olmak.” Dedi.

(Haber: Hasan KAYA)


10 saat, 8 dakika önce / 31.05.2016 10:44:12   

The Oxford English Centre Yaz Okulu, yaz okulu programı düzenleyecek

Eğitim alanında başarılı yabancı dil kursları veren The Oxford English Centre, yeni dönemde yaz okulu programıyla hizmet çıtasını yükseltecek.

Süleyman İlhan ve Burcu Yumuşak, The Oxford English Centre olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi ve projelerini şöyle açıkladı: “Her yıl arttırdığımız tecrübelerimizi sizlere daha iyi bir eğitim hizmeti verebilmek için The Oxford English Centre Yaz Okulu programında bir araya topladık.

Bizlerde birer eğitimci ve anne baba olarak kendi çocuklarımız için ne istiyoruz diye birbirimize sorduk ve şu ortak noktalarda birleştik. Çocuğumuz eğlenmeli, dinlenmeli, spor yapmalı, eksiklerini gidermeli, yabancı dilini geliştirmeli, kişilik gelişimine katkıda bulunmalı, estetik duygusunu yenmeli, sınav korkusunu yenmeli, yeni arkadaşlıklar kurmalı, en önemlisi de emin ellerde olmalı.

Bu etkinlikleri ancak profesyonel bir ekip sağlayabilirdi. Profesyonel, sevgi dolu ve dinamik öğretmenlerden oluşan ekibimizi kurduk. Siz değerli velilerimizi ve öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.

Eğitimdeki yenilikleri takip eden, gelişime açık, nitelikli öğretmen kadromuzla amacımız, çocuklarımıza eğlenirken öğrenmeleri, öğrenirken keşfetmeleri için doğru eğitimi vermek. Geleceği inşa eden nesiller yetiştirmek amacıyla oluşan vizyonumuz bu doğrultuda görevimiz.

Misyonumuz, öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken edindiği bilgileri hayatının her alanında uygulayabilen, kültürlere ve farklılıklara saygılı, bütüncül muhakeme yeteneği gelişmiş, cumhuriyetimizin temel değerlerini ve demokratik toplum düzenini benimseyen, etik doğrulara sahip, tarihine ve manevi değerlerine bağlı, yaşam boyu öğrenmekten vazgeçmeyen aktif, özgüvenli bireyler yetiştirmek.

Vizyonumuz, geçmişten geleceğe köprü kurarak teknolojik gelişmeler beraberinde kendini yenileyen ve nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlayan bir kurum olmak.” Dedi.

(Haber: Hasan KAYA)


10 saat, 8 dakika önce / 31.05.2016 10:44:09   

VATANDAŞLARIN TALEBİNE ANINDA CEVAP

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ALO 185 HATSU İhbar Hattı’na gelen şikayet ve bildirimlere anında karşılık verilerek sorunların bir bir giderildiğini duyurdu.

Arıza ve kaçaklara her geçen daha hızlı bir şekilde müdahale sistemi oluşturan Genel Müdürlük, hizmete başladığından bu yana Hatay’ın 15 ilçesinde oluşturulan mobilize ekip ve araç filosu ile sorunlara anında karşılık verilerek binlerce vatandaşın rahat bir nefes almasının sağlandığını açıkladı.

Kaliteli hizmet anlayışı ile Dörtyol İlçesinde yapılan çalışmalar kapsamında bilgi veren İdare, Yeşil Mahallesi Kumlu Sokak’ta ikamet eden vatandaşların talebi üzerine fosseptik çukurların iptal edilerek kötü kokuların giderildiğini ayrıca 300 metre yeni kanalizasyon hattı döşenerek ana hatta bağlantıların yapıldığını belirtti.

Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarından oluşan altyapının bulunmadığı yer kalmaması için mücadelesine devam eden HATSU, gerçekleştirilen hizmet atağında vatandaş memnuniyeti odaklı projelerin süreceğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 9 dakika önce / 31.05.2016 10:42:56   

ÇALIŞMALARI BİZZAT YERİNDE İNCELEDİ

Samandağ Belediye Başkan Mithat Nehir Samandağ genelinde yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek vatandaşları dinledi. Aşırı yağışlardan dolayı mağdur olan vatandaşların yaralarının sarılması için gerekli çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin farklı noktalarında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkan vekili Yüksel Kuzu, Belediye Başkan Yardımcısı M.Ali Kamacı, Belediye Başkan Yarımcısı Mehmet Yıldız birim müdürleri incelemeler sırasında Başkan Nehir’e bilgi verdiler. 

Samandağ ilçesine bağlı Şükrü Kanatlı, Kurt deresi, Deniz, Kuş alanı, Koyunoğlu, Karaçay mahallelerinde, yapımı devam eden ve tamamlanan hizmetleri ile ilgili vatandaşlarla bir araya geldi.

Çalışmalarını halkın taleplerini ve ihtiyaçlarını en hızlı şekilde çözüme kavuşturacak biçimde gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Nehir Değişim dönüşümün, ilçeyi geleceğe taşıyacak hizmetlerin en iyi şekilde gerçekleşmesi için çaba harcadığını vurguladı.

Çalışmaların plan ve programlara uygun biçimde devam ettiğini vurgulayan Başkan Nehir "Birimlerimiz hız kesmeden, Yeşil alan, Çocuk Parkları ve ilçe genelinde parke yenileme, çevre düzenleme çalışmalarını devam ettiriyor. Başlanan işlerin hemen hizmete sunulması için büyük gayret gösteriyoruz. Biz, başladığımız işin hızlandırılması, en kısa sürede tamamlanması ve vatandaşlarımızın kullanabileceği hale getirilmesi için çalışmaları yerinde inceliyor ve denetimlerimizi yapıyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 11 dakika önce / 31.05.2016 10:41:44   

İHH, Mavi Marmara şehitlerini andı

İHH Antakya Temsilciliği, 10 Türk vatandaşının şehit verildiği Mavi Marmara saldırısının 6. yıl dönümünde Antakya Köprübaşı'nda düzenlediği etkinlikle andı. Yoğun yağmur altında okunan bildiride güneydoğu şehitleri ve Mavi Marmara şehitleri rahmetle anıldı.

İHH İnsani Yardım Derneği Antakya Temsilcisi İsmail Okay, hayat damarları acımasızca kesilerek dünya ile bağlantısı koparılan Filistin halkına insani yardım ulaştırmak üzere büyük bir kamuoyu desteğiyle yola çıkan Gazze Özgürlük Filosu'nun uluslararası sularda uğradığı saldırının üzerinden altı yıl geçtiğini belirterek hâlen 1,5 milyon Gazzeli havadan, karadan ve denizden İsrail'in ablukası altında bulunduğunu ifade etti.

Filistin toprakları ve Mescid-i Aksa her geçen gün ağırlaşan ve genişleyen işgal altında eziliyor diyen Okay, açıklamasına şöyle devam etti: “Kudüs mahzun. Kudüs'ün muhafızları, Filistin şehitlerinin yetimleri ve yetim anneleri bu büyük zulüm karşısında onurlu direnişlerini sürdürüyor.

Filistinli çocuklar ise, Gazze Limanı'ndaki umutlu bekleyişlerini Gazze Özgürlük Filosu'nun yola çıktığı günden bu yana sürdürüyorlar. Gemilerin ablukayı kırıp gelmesini ve hep birlikte Mescid-i Aksa'ya doğru büyük özgürlük yürüyüşünün başlamasını bekliyorlar.

İsrail Mavi Marmara'da gerçekleştirdiği katliamın kendisi için sonun başlangıcı olduğunu gün be gün daha yakından hissediyor ve kendisi için tek çözüm yolunu Büyük bir insanlık ayıbı olan Mavi Marmara saldırısını tarihten silmek, üzerini örtmek ve unutturmak olarak görüyor.

Mavi Marmara ve Özgürlük Filosu misyonu, İsrail'in unutturma ve dezenformasyon çabalarına rağmen adaletin, barışın ve özgürlüğün sembolü olarak tüm dünyayı dolaşıyor. Bizler de, 31 Mayıs 2010 gecesi ve sonrasında yaşananların sorumluluğunu her gün artan bir bilinçle taşıyoruz.

Güneydoğu’da terör örgütünün hain saldırıları karşısında can veren aziz Şehitlerimizin manevi şahsiyetine, Mavi Marmara'nın ve Filistin halkının onurlu mücadelesine, Suriye'de yaşanan zulme sessiz kalmamak, ve Mescid-i Aksa'ya olan sorumluluğumuzun bir gereği olarak düzenleyeceğimiz anma programı ile başta ülkemizde terör örgütünün saldırıları ile şehit olan güvenlik güçlerimiz, Suriye'de verilen canlar ve Mavi Marmara şehitlerimizi dualarla ve minnetle anacağız.

Bizler insanlık dışı muamelelerle kuşatılan Gazze'yi, işgal edilmiş Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ve tüm Filistin'i insanlık onuru adına özgürleştirmek için yola çıkmış kişiler olarak bu amaca ulaşmadan yolumuzdan dönmeyeceğimizi bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük yürüyüşte atılacak her bir adımı, başta Filistin işgali olmak üzere tüm dünyadaki adaletsizliklerin ortadan kalkması için vesile kılmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 11 dakika önce / 31.05.2016 10:40:52   

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Kemer’de toplandı

Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’in Genel Başkanvekili olduğu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu Antalya’nın Kemer ilçesinde toplandı.

Toplantıda yaklaşan genel kurul hakkında görüşmeler yapılarak tarih belirlendi.  Ayrıca gazetelerin ve gazetecilerin sorunları masaya yatırıldı. Özellikle turizm açısından bu sene büyük sıkıntılar yaşayan Antalya bölgesi ile ilgili basın olarak ne yapılabilir, nasıl yardımcı olunabilir gibi konular konuşularak görüş birliğine varıldı.

Toplantı sonunda ise Kemer ilçesi gezilerek güzellikler gözler önüne serildi. Federasyon üyelerini Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ve Kemer İlçe Emniyet Müdürü Ali Saydam yalnız bırakmayarak Cemiyet Başkanlarını ilçelerinde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 12 dakika önce / 31.05.2016 10:40:04   

KANAL HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), altyapı problemlerinden dolayı gelen şikayetler üzerine anında müdahaleler gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını çözdüklerini bildirdi.

Kent genelinde yapılan çalışmalar ile kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu şebekesi işlerinde önemli mesafeler kat edildiğini aktaran Genel Müdürlük, Merkez İlçe Defne’ye bağlı Çardaklı Mahallesi’nde yetersiz gelen kanalizasyon hatlarını iptal ederek, yerine daha büyük ebatlarda borular çekildiğini aktardı.

Yetersiz gelen hattın sürekli tıkanması, patlaması ve kötü koku yayması üzerine vatandaşların ALO 185 HATSU İhbar Hattı’na durumu ilettiğini belirten HATSU İdaresi, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler mahalleye 300’lük borularla 150 metre kanal hattının döşendiğini açıkladı. 

Özverili şekilde yürütülen işte 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personelin görev yaptığı öğrenildi.

(Haber Merkezi)


10 saat, 13 dakika önce / 31.05.2016 10:38:58