......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 182701
YORUM MANŞET
AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDI
AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDI

AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDIHatay Valiliği bünyesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ev sahipliğinde ve Defne Belediyesi katkılarıyla organize edilen ‘Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması Hatm-i Şerif Programı’ gerçekleştirildi.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan sonra hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için toplu olarak 100 Hatm-i Şerif duası okudu ve avuçlar barış, huzur ve kardeşlik için semaya açıldı.

Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Nakip Camii İmam Hatibi Musa Esatoğlu ile Şeyh Menna Gündüz ve Şeyh Özkan Urbani’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, yaşanan süreç sonunda gösterilen birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Bu süreçte yaşadığımız olaylar, bizi birbirimize daha da yakınlaştırdı. Her renkten, dinden, siyasi görüşten insan bir araya geldi ve vatanı savundu. Hatay halkı da bu süreçte kararlı bir duruş sergileyerek herhangi bir tatsızlık yaşanmasına müsaade etmedi. Bugün vatandaşlarımızın şehit olmasının üzerinden 40 gün geçti. Okunan 100 Hatm-i Şerif şehitlerimizin ruhuna gelsin. Ve böylesine anlamlı bir organizasyonun düzenlenmesini tertip eden Sayın Valimize ve Sayın HBB Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz gecesinin tarihe acılarla dolu kara bir leke olarak geçeceğini belirterek, “Yaşanan kara gece ve sonrasında çok kayıp verdik, çok üzüldük. Bundan dolayı tam 40 gündür acı çekiyoruz; ancak zor günlerde kenetlenmeyi, birlik olmayı çok iyi bilen bir milletiz. 15 Temmuz’dan sonra tüm renklerimizin gösterdiği dik ve onurlu duruş takdire şayandır.

Maalesef biz bugünleri daha önce de yaşadık. Bu acıların bir daha yaşanmaması için, bu güzel memleket için herkes elini taşın altına koymalı ve bu birliktelik ruhunu geleceğe taşımalıyız. Bayrağımızı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını, demokrasimizi koruyarak sahiplenmeliyiz. Okunan tüm bu dualar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna gelsin. Öncelikle güzel şehrimizdeki birlik ve beraberliğimize katkı sunan Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programın devamında düşüncelerini paylaşan Hatay Valisi Ercan Topaca da, yaşanan sürecin badirelerle dolu olduğunu ifade ederek “Gerek ülke içinde gerek ülke dışında başarılı olmamızı istemeyen güçler var. 15 Temmuz bunun en güzel göstergelerinden biridir. Böyle bir konumdayken aramızdaki birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur ve sevgi iklimi bu sınavdan başarıyla geçmemizi sağladı. Bu süreçte birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya örnek olacak şekilde gösterdik. 15 Temmuz’dan bu yana geçen 40 günlük süre zarfında bir araya gelmemizde ve bu gecenin tertip edilmesi katkısı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hatm-i Şerif programı, Hatay Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara ikram ettiği yemek ile son buldu.

Defne Nimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen programa Hatay Valisi Ercan Topaca, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın yanı sıra Hatay milletvekilleri Serkan Topal ile Adem Yeşildal, Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, resmi kurum ve kuruluş müdürleri, STK, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)

HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİ
HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİ

 HBB’DEN 4 BİN AİLEYE YARDIM ELİHatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın paylaşmayı ve dayanışmayı pekiştirecek projelere ışık tutan hedefleri doğrultusunda hareket eden HBB ekipleri, Hatay genelinde sürdürülen ve yıl boyunca devam edecek olan yardım projesi kapsamında 8 bin talebi değerlendirerek bugüne kadar 4 binin üzerinde aileye yardım ulaştırdı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Başkan Savaş, Hatay’ı Dinliyor’ projesi kapsamında kurulan ‘HBB Sosyal Doku Ekibi’ ve zabıta ekipleri yardıma muhtaç insanlara el uzatmaya devam ediyor.

HBB bünyesinde açılan Sosyal Marketler aracılığı ile başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin taleplerine kulak veren HBB, Sosyal Doku Ekibi ve zabıta ekiplerinin koordineli çalışması ile yardımları tespit edilen adreslere ulaştırarak vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Samandağ, İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Payas ve Erzin ilçelerinden gelen talepler doğrultusunda dağıtımı gerçekleştirilen yardımlar sayesinde yüzü gülen vatandaşlar, hanelerini ziyaret eden HBB Sosyal Doku Ekibi ve zabıta personelleri aracılığıyla memnuniyetlerini dile getirerek HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a sağladığı destekten dolayı teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;
AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;

 AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;EKMEĞİMİZİ BÖLECEĞİZ, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Dün sabah Meclis Cafe’de Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Zafer Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve çok sayıda basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Önal, Türkiye’nin 15 Temmuzda çok büyük bir kriz döneminden geçtiğini ve uçurumun dibinden döndüğünü ifade etti.

AK Parti Defne İlçe Başkanı Önal, açıklamalarına şöyle devam etti, “AK Parti olarak darbe girişi gecesinde ölümü gördük ve geri geldik. Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz asker kılığına bürünmüş hainlerin son bulduğu gündür sözüyle, 79 milyon insan tek yürek tek ses olmuştur. Bir buçuk milyon Hatay insanı tek ses tek yürek olmuştur.

Siyaset yapma anlamında konuşmuyorum, Defne ilçe teşkilatı olarak kafamızı ortaya koymuş durumdayız. Ekmeğimizi böleceğiz Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. 15 Temmuzda Defne destan yazdı. Hedefimiz Defne olarak barışın türkülerini söyleyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile de yeniden el ele vereceğiz. Bu kent dar zamanda kadim duruşunu göstermiştir. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçti. Tek ses tek nefes olmalıyız.

Terör örgütleri olan FETÖ, PKK, DAEŞ’in hepsi dış güçlerin emrinde Türkiye’nin aleyhine çalışıyor. Bunlara karşı tüm milletimiz birlik ve dayanışma içinde tek yürek oluyor.

Irakta ve Suriye’de aynı tezgah oyununda geçti ve çok ince hesaplar yaptılar. Allah’ın hesabını kimse düşünmedi. Hatay çile çeken bir kent. 240 şehidimiz 79 milyonun hayır duasını aldı. Biz Defne’de, Hatay’da, Türkiye’de tek ses ve tek yürek olduk” dedi.

(Haber & Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)

TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA

 TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DAMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, terörün kaynağının ve amacının belli olduğunu belirterek “Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir” dedi.

Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir diyen Urhan, artık herşeyin deşifre olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör örgütünün milletimize, devletimize, meclisimize, birliğimize ve beraberliğimize kasteden darbe girişiminin püskürtülmesinin hemen ardından PKK’nın ve DEAŞ’ın kalleş terör faaliyetlerini tekrar artırarak sürdürdüğüne şahit oluyoruz diyen Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgemizde yaşayan insanımız başta olmak üzere bütün ülkenin yüreği yanmaktadır. Hain terör, çocuk demeden, kadın erkek demeden her önüne geleni kalleşçe katlediyor. Bir gün, işinde gücünde herhangi bir Kürt aileyi yok ediyor, bir başka gün babasının yanındaki beş yaşındaki masum çocuğu katlediyor ya da emniyet binalarına saldırarak güvenlik güçlerini şehit ediyor bir başka gün insanların en mutlu günü olan düğünlerini kana buluyor.

Biz biliyoruz ki, acıyla yoğrulmuş bir vatanın insanlarının birliğini, kardeşliğini bu tür saldırılar bozamayacaktır. Her saldırı bizi biraz daha kenetlemektedir. Acıda ve kederde kaynaşmış milletimiz, sabırla bu saldırılara direnecek tarihi ve manevi birikime sahiptir. Halkımız PKK terörüne 40 yıldır direniyor. 15 Temmuz’da FETÖ terörüne hep beraber direndik. Bundan sonra da direneceğiz, bu iradeyi bütün dünyaya gösterdik. Küresel güç odakları ve taşeronları da bu gerçeği bildikleri içindir ki, en namussuz, en kalleş saldırılara başvuruyorlar.

PKK terör örgütü bölgeyi esir almaya çalışmaktadır. Üst aklın oluşturduğu stratejinin taşeronu olan PKK’nın asıl niyeti etnik fay hatlarını harekete geçirerek iç savaş çıkarmaktır. Bu yüzden PKK bir Kürt örgütü değildir. Bölge insanının eğitimine, ekonomisine, inanç sistemine hülasa yaşam hakkına orantısız bir şekilde saldırmaktadır; bütün zararı bölge halkına vermektedir. Fakat bütün bunlara rağmen bölgede yaşayan insanlarımıza baş eğdiremedi; bundan sonra da eğdiremeyecektir. 

“Terör her nereden, her kimden gelirse gelsin” diyorduk bugüne kadar. Nereden, kimden geldiği herkesin malumu.

Artık herşey deşifre olmuştur. Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir. FETÖ, DEAŞ ve PKK aynı küresel odakların stratejileri çerçevesinde hareket eden terör örgütleridir. Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir. Amerikan Başkan adaylarından Trump, “DEAŞ’ı Obama kurdu” derken, FETÖ’nün CIA ile iş tuttuğunu cümle alem biliyor artık.

Bu açıklamalar göstermektedir ki ülkemize ve milletimize diz çöktürmek isteyenler, bu cani örgütlerle stratejik ortak gibi hareket etmektedirler. Halbuki hepsinin amacı da aynıdır. İşte bu yüzden ülkemiz sadece terörle mücadele etmiyor, küresel güçlerin oyununu bozmak için de büyük bir savaş veriyor.

Batı’nın terör örgütlerine karşı ikircikli bir tavır içinde olduğunu öteden beri biliyoruz. PKK’nın, özellikle Avrupa ülkeleri tarafından nasıl kollandığına acı bir şekilde şahit oluyoruz. Bu yüzden batının terörle mücadele sözü ilke bazlı değil, çıkar esaslıdır. Yani söylemden ibarettir.  Özellikle 15 Temmuz’da demokrasiye yapılan darbe konusunda takındıkları tavır, onların da ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur.

Emperyalist devletler hangi oyunu oynarsa oynasın, hangi terör örgütünü kullanırsa kullansın Türkiye diz çökmeyecektir. Türkiye’yi yalnızlaştırdığını zannedenler, mazlumları unutmaktadır. Mazlum milletler her an bu ülkeye, bu ülkenin insanına dua etmektedir. 

Türkiye, bu bağımsızlık ve demokrasi mücadelesini kendi öz kaynaklarıyla, kendi vatandaşlarıyla, birliği, beraberliği ve onuruyla veriyor. Bütün bu hile ve desiselere rağmen birlik ve beraberlik içinde kendi yolculuğumuza devam edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye yolunda elbette karşımıza yeni sorunlar, yeni saldırılar çıkacaktır. Kürdüyle, Türküyle, Alevisi Sünnisiyle hep beraber bu zorlukların, bu saldırıların altından kalkacak güçteyiz. Yeter ki bu irademizi kaybetmeyelim. Yeter ki birliğimizi daha da güçlendirelim. Tarihi derinliğimiz, kültürel birikimimiz, kendi insanımız, kendi medeniyetimiz bize yol gösterecek güçtedir. Yeter ki görebilelim.

Bu vesileyle Memur-Sen ailesi olarak 15 Temmuz darbe girişiminde, Mardin’de, Van’da, Diyarbakır’da ve en son Gaziantep’te haince katledilen bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.“ dedi.

(Haber Merkezi)

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:GERÇEK DIŞI VE İFTİRA

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara karşı sert bir cevap verdi. Ergin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturmasında ifadesi alınan şüpheli Mehmet Saltan’ın  “Sadullah Ergin savcı Ferhat Sarıkaya’ya ev alıp hediye etmiş” şeklindeki beyanı ve bu beyanın haberleştirilmesi üzerine bir açıklamada bulundu.

Söz konusu iddialar benim açımdan akla ziyan gerçek dışı ve iftiradır diyen Eski Bakan Ergin, açıklamasına şöyle devam etti: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturmasında ifadesi alınan şüpheli Mehmet Saltan’ın  “Sadullah Ergin savcı Ferhat Sarıkaya’ya ev alıp hediye etmiş” şeklindeki beyanı ve bu beyanın haberleştirilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Şemdinli olayları, bu olaylarla ilgili iddianame hazırlanması ve Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten çıkarılması 2005-2006 yıllarında cereyan etmiş olaylardır.

Bu olaylar yaşandığı dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olarak TBMM’de görev yapmaktaydım.

Bu süreçte, ifade sahibi Mehmet Saltan’ı da, dönemin savcısı Ferhat Sarıkaya’yı da tanımam. Söz konusu iddialar benim açımdan akla ziyan gerçek dışı ve iftiradır. Bu iftirayı atanlarla ilgili gerekli yasal girişimler yapılacaktır.

Geçmişten gelen kişisel hesaplarını, FETÖ soruşturması gibi aktüel bir dosya üzerinden ahlaksız yöntemlerle görmek isteyen siyaset dışı aktörlerin ayak izlerini çok net görüyorum ve bu ibretlik “mühendislik faaliyetini”  dikkatle takip ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

AVUÇLAR BARIŞ İÇİN SEMAYA AÇILDI

Hatay Valiliği bünyesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ev sahipliğinde ve Defne Belediyesi katkılarıyla organize edilen ‘Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşması Hatm-i Şerif Programı’ gerçekleştirildi.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan sonra hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için toplu olarak 100 Hatm-i Şerif duası okudu ve avuçlar barış, huzur ve kardeşlik için semaya açıldı.

Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Nakip Camii İmam Hatibi Musa Esatoğlu ile Şeyh Menna Gündüz ve Şeyh Özkan Urbani’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, yaşanan süreç sonunda gösterilen birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Bu süreçte yaşadığımız olaylar, bizi birbirimize daha da yakınlaştırdı. Her renkten, dinden, siyasi görüşten insan bir araya geldi ve vatanı savundu. Hatay halkı da bu süreçte kararlı bir duruş sergileyerek herhangi bir tatsızlık yaşanmasına müsaade etmedi. Bugün vatandaşlarımızın şehit olmasının üzerinden 40 gün geçti. Okunan 100 Hatm-i Şerif şehitlerimizin ruhuna gelsin. Ve böylesine anlamlı bir organizasyonun düzenlenmesini tertip eden Sayın Valimize ve Sayın HBB Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz gecesinin tarihe acılarla dolu kara bir leke olarak geçeceğini belirterek, “Yaşanan kara gece ve sonrasında çok kayıp verdik, çok üzüldük. Bundan dolayı tam 40 gündür acı çekiyoruz; ancak zor günlerde kenetlenmeyi, birlik olmayı çok iyi bilen bir milletiz. 15 Temmuz’dan sonra tüm renklerimizin gösterdiği dik ve onurlu duruş takdire şayandır.

Maalesef biz bugünleri daha önce de yaşadık. Bu acıların bir daha yaşanmaması için, bu güzel memleket için herkes elini taşın altına koymalı ve bu birliktelik ruhunu geleceğe taşımalıyız. Bayrağımızı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını, demokrasimizi koruyarak sahiplenmeliyiz. Okunan tüm bu dualar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna gelsin. Öncelikle güzel şehrimizdeki birlik ve beraberliğimize katkı sunan Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programın devamında düşüncelerini paylaşan Hatay Valisi Ercan Topaca da, yaşanan sürecin badirelerle dolu olduğunu ifade ederek “Gerek ülke içinde gerek ülke dışında başarılı olmamızı istemeyen güçler var. 15 Temmuz bunun en güzel göstergelerinden biridir. Böyle bir konumdayken aramızdaki birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur ve sevgi iklimi bu sınavdan başarıyla geçmemizi sağladı. Bu süreçte birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya örnek olacak şekilde gösterdik. 15 Temmuz’dan bu yana geçen 40 günlük süre zarfında bir araya gelmemizde ve bu gecenin tertip edilmesi katkısı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hatm-i Şerif programı, Hatay Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlara ikram ettiği yemek ile son buldu.

Defne Nimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen programa Hatay Valisi Ercan Topaca, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın yanı sıra Hatay milletvekilleri Serkan Topal ile Adem Yeşildal, Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, resmi kurum ve kuruluş müdürleri, STK, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:55:50   

ACİL SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİRARAYA GELECEK

Paramedik Derneği Samandağ’da 2-3-4 Eylül 2016 tarihlerinde Amerikan Ulusal Paramedikler Derneği ve Türkiye’nin Paramedik Derneği ortaklığında “Hastane Öncesi Travma Yaşam Desteği” kursu düzenleyecek.

Ülkemizin çeşitli illerinden acil sağlık çalışanlarının da katılım sağlayacağı kurs Samandağ Merkezinde bulunan Atatürk Parkı Ahmet Yesevi Caddesinde verileceği bildirildi.

Samandağ Belediyesi bu konuda kurs çalışma ortamını sağlayacak. Belediye zabıta ekibi eğitim süresince Samandağ merkezinde bulunan Atatürk Parkının Ahmet Yesevi Caddesine senaryolarına sağlık ekiplerinin yapacağı kursa güvenlik şeridi alacak. Ülkemizde 3.sü ve ilimizde ilk defa düzenlenecek olan kurs Samandağ Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşeceği ifade edildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:55:04   

TÜM TERÖR SALDIRILARINI KINIYORUZ

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK), ülkemizin karanlık ve zor bir dönemden geçtiğini belirterek tüm terör saldırılarını kınadıklarını açıkladı.

Okul çağında olması gereken çocukların canlı bombaya dönüştürüldüğü bu gericiliği, bu cehaleti kabul etmiyoruz diyen HAMOK yönetimi, İnsanlığı katleden bizi karanlığa mahkûm etmek isteyen, ülkeyi savaş ortamına sürükleyen tüm terör saldırılarını kınıyoruz açıklamasında bulundu.

Terör saldırılarında, yaşamını kaybeden insanlarımız için tüm halkımıza, yakınlarını kaybedenlere, baş sağlığı, bütün yararlılara acil şifalar diliyoruz diyen HAMOK yönetimi, yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Nereden gelirse gelsin her türlü terör saldırısını kınıyor, savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Değerli basın mensupları, bugünkü karanlık günlere birdenbire gelmedik. Yıllardır ülkemizi yöneten iktidarlar bu kaosu ilmek ilmek işledi. Önce cemaat ve tarikatlarla el ele vererek devletin bütün kurumlarındaki Atatürkçü, Cumhuriyetçi, İlerici ve Demokrat kadrolar tasfiye edildi. Boşalan kadrolar liyakat yerine yandaş ve cemaatçilerle dolduruldu. “Bugün anlıyoruz ki son yıllarda yapılan neredeyse her sınavın soruları çalınmış ve birilerine verilmiş.” Daha sonra bu ülkede yaşayan her insan, dini, mezhebi, etnik kimliği öne çıkarılarak ayrımcılıkla muhatap oldu. Kör topal da olsa yürüyen hukuk sistemimiz ortadan kalktı. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan güçler ayrılığı ilkesi güçler birliği’ ne dönüştürüldü. Yasama ve Yargı Yürütmenin talimatlarıyla işlemeye başladı.

Bütün uyarıları dikkate almayarak yakın zamana kadar sürdürülen Cemaat koalisyonu, emperyalist güçlerin ülkemizi dizayn etmeye çalıştığı bu süreçte, Cemaati bir maşa olarak iktidarı ele geçirme amaçlı bir darbe sürecine kadar bizleri getirdi.

HAMOK bileşeni odalarımızın her dönem darbelerin ve dikta rejimlerinin karşısında olduğunu, her koşulda demokrasiyi savunduğunu belirtmeye gerek dahi yoktur. Ancak darbeye karışanlarla ilgili yürütülen soruşturmaların, görevden almaların şeffaf bir şekilde, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve evrensel ilkeleri kapsamında yürütülmesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tüm devletin içine yerleşmiş/yerleştirilmiş bu yapıyla ve benzer zihniyetle mücadelenin yolu, öncelikle demokrasinin tam anlamıyla hayata geçirilmesi, yargı bağımsızlığının sağlanması ve laiklik ilkesinin sahiplenilmesiyle mümkündür. Ülkemizde demokrasinin hâkim olması için darbelerin ürünü olan OHAL yerine, parlamenter sistem işletilmeli, özgürlükler genişletilmelidir.

Sonuç olarak, yaşadığımız bu kaotik sürecin ülke varlıklarına el konulmasında araç yapıldığını üzülerek görmekteyiz. TBMM’den beklentimiz bu talana dur diyerek, sosyal hukuk devletine ve dolayısı ile ülkeye sahip çıkmalarıdır.

Hatay’a yapılacak hizmetlerde, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve diğer devlet kurumları arasındaki uyumsuz çalışmaları endişeyle yakından takip ediyoruz. Yıllardır hizmete susayan ilimizde Belediyelerimizin siyasi çıkarlarını bir tarafa bırakarak uyum içinde çalışmalarını kamuoyu adına talep ediyoruz. HAMOK olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonrada ayrım yapmaksızın her türlü katkıyı vermeye hazırız.

Dünya barış gününün yaklaştığı bugünlerde savaşın yerine barışın, ölümün yerine yaşamın yanında olduğumuzu ve daha güzel yarınlara olan inancımızı belirtmek isteriz. Umudumuzu asla yitirmeyeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:54:10   

SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı spor kenti haline getirme kararlılığını sürdürüyor. HBB, Hatay’ı her yönüyle olduğu gibi spor alanında da hak ettiği yere ulaştırmak için yoğun çaba harcıyor.

HBB ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile organize edilen Hatay Büyükşehir Belediyesi 8. Uluslararası Satranç Turnuvası, 27 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında Hatay Meslek Edindirme Kurslarında(HATMEK) gerçekleşecek.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:52:39   

HBB, ENGELLİ VATANDAŞLARIN MUTLULUĞUNA VESİLE OLDU

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda duyarlı hizmetler üreten HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelli Birimi, engelli vatandaşlara akülü araç, işitme cihazı ve havalı yatak hediye etti.

"Engelsiz Hayat, Engelsiz Hatay" sloganı ile yola çıkan Başkan Savaş, il genelinde yürekleri engel tanımayan bedensel engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmaya yönelik hayata geçirdiği projelerle hemşehrilerinin gönlünde taht kuruyor.

Engelli vatandaşlara yaşamlarında ve toplumsal alanlarda kolaylık sağlamak amacıyla Dörtyol ilçesinde işitme cihazı, Antakya ilçesinde iki adet akülü araç ve bir adet havalı yatak hediye eden HBB Engelli Birimi, vatandaşların mutluluğuna vesile oldu. Ayrıca ihtiyaç doğrultusunda il genelinde çeşitli proje hazırlıklarına ve hediye dağıtımlarına devam edeceklerini bildiren ekipler, Başkan Savaş’ın talimatları doğrultusunda istek ve talepleri not aldı.

Engelli aileleri, engellilerin yaşamını kolaylaştıracak projelere imza atan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:51:50   

HATSU DURMAK BİLMİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ayrım gözetmeksizin 15 ilçede altyapı eksikliğini ve problemlerini giderme adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kanalizasyon hattı olmayan ve kanal sorunu olan noktaları rahata kavuşturma adına var gücüyle çalışmalarını sürdüren HATSU ekipleri, merkez ilçe Antakya’ya bağlı Kuzeytepe Mahallesi Dikmece Caddesi’ndeki 171.Sokak’ta 200’lük koruge boru ile 120 metre kanalizasyon hattı döşeyerek, 5 evin kanal bağlantısını gerçekleştirdi.

Halkın isteklerini gözardı etmeden projeleri hazırladıklarını ve hayata geçirdiklerinin altını çizen Genel Müdürlük, yeraltı problemlerinin çözümü adına yüzlerce personel ile sahada olduklarını aktararak,  çalışmada 4 personel ile 1 kepçenin görev yaptığını açıkladı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:50:12   

NARLICA VE EKİNCİ’DE PARKE ÇALIŞMASI

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Ekinci ve Narlıca Mahalleleri’nde parke döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada Ekinci ve Narlıca Mahalleleri’nde malzeme serme çalışmalarının ardından parke döşeme çalışması gerçekleştirildi belirtildi. Açıklamada Antakya Belediyesi ekiplerinin şehir genelindeki ihtiyaç duyulan alanlarda parke döşeme çalışması gerçekleştirerek vatandaşların ve araçların rahatça kullanabilecekleri yollar kazandırıldığı belirtildi.

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin son birkaç günde gerçekleştirdiği faaliyetler şöyle sıralandı; Uzunalıç mahallesi parke öncesi hazırlık malzeme serme ve tesviye işi, Ekinci mahallesi eylül sokak malzeme serme ve tesviye işi, Kuzeytepe mahallesi yol açma malzeme serme ve sıkıştırma işi, Tanışma mahallesi karyak malzeme serme ve sıkıştırma işi, Küçükdalyan mahallesi yol açma malzeme serme ve tesviye işi, Kuruyer mahallesi parke öncesi hazırlık malzeme serme ve tesviye işi, Yenicami mahallesi Uzun çarşı içi parke onarım işi,  Akevler mahallesi 1. Alan sokak parke onarım işi, Altınçay mahallesi parke onarım işi, Bağrıyanık mahallesi beton yama işi, Tahtaköprü mahallesi mesire alanı kanal hattı kazı işi, Kisecik mahallesi şehit evi yapım işi, Tanışma mahallesi spor sahası yapım işi, Akasya mahallesi asfalt yama işi, Tahtaköprü mahallesi mesire alanı yapım işi devam ediyor.

Mahveli binası aş evi yapım işi devam ediyor. Ekinci mahallesi parke döşeme işi devam ediyor. Narlıca mahallesi parke döşeme işi devam ediyor. Gülderen mahallesi parke döşeme işi devam ediyor. Aksaray Mahallesi parke döşeme işi devam ediyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:48:36   

KIRIKHAN BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA HİZMET

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz verdiği talimat doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip oluşturularak ilçedeki bütün okulları 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına hazırlık aşamasında büyük destek verilmesini istedi.

Okullar hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir diyen Başkan Yavuz, “Bir millet ancak eğitimle kalkınır. Öğrenmeye önce aileden sonra ilköğretim ile başlarız. Bir ülkenin eğitimcileri aydınları ne kadar çok olursa o ülke o kadar kalkınır, dünyada söz sahibi olur. Bu amaçla bizimde belediye olarak okullarımıza katkılarımız imkânlar ölçüsünde her aşamada devam edecektir.

İlçemizde bulunan bütün okulların genel temizliği ve çevre temizliği yapılması ve okullarımızın hijyenik temiz bir ortamda açılıp Eğitim Öğretime başlaması için temizlik çalışmamız aralıksız olarak devam edecektir. Gazi Anadolu Lisesi ve Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini çevresi ile birlikte genel temizliği yapılmıştır. Okullarımız temizlik çalışmaları planlanan bir program dahilinde temizlikleri devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:47:51   

BÖLÜCÜ MİHRAKLAR, EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK

İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Gaziantep’te yapılan saldırıyı kınayarak “Yıkıcı bölücü mihraklar, bu ve benzeri saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve aziz milletimiz üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır” dedi.

Özyiğit yaptığı açıklamada, ülkemiz ve milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularını bozmak, ülkemizin yakalamış olduğu kalkınma ve gelişme trendini sekteye uğratmak ve halkımız üzerinde korku, kaygı havası oluşturmak için gerçekleştirilen saldırıyı ve hain terör saldırıları düzenleyenleri şiddetle kınadığını ifade ederek  “Yıkıcı bölücü mihraklar, bu ve benzeri saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve aziz milletimiz üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır. Son günlerdeki saldırılar, milletin şanlı 15 Temmuz destanına ve arkasından gerçekleştirdiği demokrasi nöbetlerine karşı yapılmış bir misilleme olduğu bir aşikârdır. Türkiye’nin oluşumunu sekteye uğratacak hain girişimlere karşı birlik ve beraberliğimizden, bölünmez bütünlüğümüzden asla taviz verilmemelidir.

Bu hain saldırıları gerçekleştirenlerin ve gerçekleştirilmesinde rolü olanların yüce Türk adaleti önünde hesap vereceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Aziz milletimizin ve Gazi şehrimizin başı sağ olsun.” dedi.

(Haber/Ersen KORKMAZ)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:47:10   

Yayladağı’nda temizlik çalışması

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan’ın direktifleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına yoğunluk verdi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan dere ve sokaklarda temizlik çalışması yapan ekipler, daha temiz ve daha güzel bir Yayladağı için çalışıyor.

İlçe genelinde yürütülen çalışmaları bizzat denetleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, her şey yaşanabilir ir Yayladağı için olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Yayladağı hizmetlerimizle gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ilçemiz genelinde yapılan bakım ve temizlik çalışmalarını yerinde inceledik.
Her şey yaşanabilir bir Yayladağı için.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 26.08.2016 10:45:55