......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 178139
YORUM MANŞET
HATAY’IN BÜTÜN RENKLERİ SESİNİ YÜKSELTTİ
HATAY’IN BÜTÜN RENKLERİ SESİNİ YÜKSELTTİ

 HATAY’IN BÜTÜN RENKLERİ SESİNİ YÜKSELTTİHatay Valisi Ercan Topaca, ilimizin mevcut huzuruna ve kardeşlik iklimine katkı yapmak üzere valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda yapılan davet üzerine, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Vali Topaca toplantıda yaptığı konuşmada “Milletimizin iradesine 15 Temmuz günü vurulmak istenen darbe girişimine karşı Hatay’ın bütün renkleri biraraya gelerek sesini yükseltmiştir” dedi.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programda Vali Topaca, göstermiş olduğu misafirperverlik dolayısıyla CHP İl Başkanı Mansuroğlu’na teşekkür ederek; “Hataylı hemşehrilerimiz geçmişten gelen hoşgörü kültürünün bir yansıması olarak karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde birlik ve beraberliğimizi daima muhafaza etmeyi bilmiştir. Hele söz konusu milli bir meseleyse bu bağlar daha bir sıklaşarak müthiş bir güce dönüşmektedir. Tıpkı Hatay’ın Anavatan’a katılması sürecinde farklı ırk ve inançtan hemşehrimizin temsilcisi olan 40 vekilin oybirliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili olmayı devlet olmaya tercih edişinde olduğu gibi bugünlerde de Hatay halkı tek yürek olmuştur. Milletimizin iradesine 15 Temmuz günü vurulmak istenen darbe girişimine karşı da Hatay’ın bütün renkleri biraraya gelerek sesini yükseltmiştir. Her vesileyle karşılıksız sevgisini birbirinden esirgemeyen insanların yaşadığı böyle güzel bir ilde görev yapmaktan son derece büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Topaca ’ya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları ile bazı kanaat önderleri katıldı.

(Haber Merkezi)

SİYASİLERDEN DEMOKRATİK DURUŞ
SİYASİLERDEN DEMOKRATİK DURUŞ

 SİYASİLERDEN DEMOKRATİK DURUŞ15 Temmuz 2016 akşamı İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrasında dün birlik ve beraberlik sergilemek üzere Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen öncülüğünde AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan’la birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısında sırasıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) gerçekleştirilen basın toplantısının ilk konuşmasını gerçekleştiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, “ Geçtiğimiz Cuma akşamı ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Milletimizin, meclisimizin, siyasetçilerimizin dik duruşları sayesinde ülkemiz demokrasisini aksatacak hiçbir olaya sebep vermedi. Ülkemizde bu tür olayların bir daha olmaması için birlik ve beraberliğimizi siyaset dışında tutarak devam ettirmemiz gerektiğine inanıyorum. Medya ve halkımızın birlikte çalışması sonucu, bu gerçekleştirilen darbe girişimi amacına ulaşamamıştır. En güzel yönetim şekli Cumhuriyet’tir. Bunun kıymetini bilelim. Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetini bir kez daha anlamış olduk. Bu arada Hatay’da bulunan siyasi parti il başkanlarıma Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in konuşmasının ardından söz alarak bir konuşma gerçekleştiren MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı, “15 Temmuz’da yapılan darbe girişimine karşı amasız, fakatsız karşı duruş sergiledik. Bizlerde 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişiminden dolayı üzüntülüyüz. Bu darbenin hiçbir şekilde savunulacak bir tarafı yoktur. Cenab-ı Allah bizlere o günleri yaşatmasın. Darbe girişimi akşamında TBMM’de oluşan siyasi birliktelik inşallah bundan sonraki süreçte de devam eder. Bugün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde çok güzel bir birliktelik ortaya koyduğumuza inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için bu iyi niyetli sürecin inşallah bundan sonra da devam edeceğini ümit ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize de geçmiş oldun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç toplantıda yaptığı konuşmada, “15 Temmuz akşamı ülkemizde yaşanan kara tablo tarihimize kara leke olarak girdi. Bu darbe girişiminde bulunanları en ağır şekilde kınıyor ve lanetliyorum. Ülkemiz inşallah bir daha böyle acılar ve karanlık görmez diye ümit ediyorum. Bugün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde siyasi partilerimizin genel başkanları Ankara’da bir arada olduğu gibi, bizlerde siyasi partilerimizin Hatay İl Başkanları olarak birliktelik ortaya koymuş durumdayız. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bulunmamızın nedeni, ülkemizin milli iradesine yapılan saldırıyı kınamak için ve ülkemizin milli birliğine yapılan saldırıya karşı tek vücut olduğumuzun göstergesidir. Darbe girişimine karşı başta aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Çok aziz ve necip bir milletin mensubu olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır. Bu manada milletimizle birlikte, yerel ve ulusal ayırt etmeden basın camiasına da en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. HGC başkanı Ahmet Yetişen nezdinde gerçekleştirilen bu toplantıya katılım gösteren siyasi parti il başkanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur yaptığı konuşmada, “93 yıllık Cumhuriyet tarihinde darbelere hep karşı çıkılmıştır. Bizler demokrasinin ve cumhuriyetin gerekliliğine inanan bir siyasi partiyiz. Bundan önceki yaşanan darbelere karşı nasıl dik durduysak, geçtiğimiz Cuma akşamı da yapılmak istenen darbe girişimine karşı dimdik ayaktayız. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde oluşturduğumuz bu tablo, ortak bir dik duruşun ve Cumhuriyetimize nasıl sahip olduğumuzun bir tablosudur. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen öncülüğünde katılım gösteren siyasi parti il başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim ortak paydamız Hatay’dır, bizim ortak paydamız Türkiye’dir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, Türk Milleti’ne de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Son olarak Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan yaptığı konuşmada, “Milletçe atlattığımız büyük bir darbe girişiminin ardından bu toplantının Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde siyasi parti il başkanlarıyla birlikte yapılması son derece önemlidir. Milletimiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin ortak bir mesele için toplandı. Bu darbe girişimine karşı gerekli tedbirler, en ince ayrıntısına kadar alınacaktır. Hatay olarak alevisiyle, sunnisiyle, kürdüyle, arabıyla her görüşten insanın kardeşçe huzur içerisinde yaşadığı memleketimizde kesinlikle hiçbir kışkırtıcılığa izin verilmemelidir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabırlar diliyorum. HGC Başkanı Ahmet Yetişen öncülüğünde yapılan basın toplantısında katılım gösteren il başkanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen öncülüğünde düzenlenen basın toplantısına çok sayıda basın mensupları katılım gösterirken, toplantıya katılan siyasi parti il başkanları Lütfü Kaşıkçı, Ahmet Atıç, Mehmet Güzelmansur ve Necmettin Çalışkan gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

(Haber Merkezi)

DARBEYE KARŞI SİVİL DURUŞ
DARBEYE KARŞI SİVİL DURUŞ

 DARBEYE KARŞI SİVİL DURUŞTürkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 il’de ortak açıklamada bulunarak “Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız, demokrasi varsa hepimiz varız” dedi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Antakya Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Kuseyri ve yönetim kurulu üyeleri ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve yönetim kurulu üyeleri tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de basın toplantısı düzenleyerek darbe girişimine tepki gösterdi.

ATB Başkanı Kuseyri ve ATSO Başkanı Çinçin, düzenledikleri basın toplantısında “Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, Ülkemize ve Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek şu ifadelerde bulundu: “Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 il’de, bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz.

15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.

Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.

Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısında dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz.

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman Emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.

Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.

Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.

Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.

Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve Ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, Ülkemize ve Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” Dedi.

(Haber Merkezi)

DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK
DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK

DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK15 Temmuz 2016 Cuma günü yaşanan darbe girişiminde Ankara Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırı neticesinde şehit düşen 24 yaşındaki Komiser Yardımcısı Gülşah Güler’in cenazesi, Kırıkhan ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından Kırıkhan Ulu Cami’de öğle namazını müteakip kıldırılan cenaze namazının ardından Gülşah Güler’in naaşı Yasin-i Şerif tilaveti, dualar ve gözyaşları ile Kırıkhan İlçe Şehitliği’nde toprağa verildi.

Saygı atışının ardından, bekar olan Şehit Komiser Yardımcısı Gülşah Güler’in tabutunun üzerine örtülen, şehidin emaneti Türk Bayrağı’nı Hatay Valisi Ercan Topaca, İl Emniyet Müdürü ile birlikte şehidin babasına teslim etti.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Demokrasi şehidimiz Komiser Yardımcısı Gülşah Güler’e Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

Dün gerçekleştirilen cenaze törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Fevzi Şanverdi, Mehmet Öntürk, Serkan Topal, Mehmet N. Ahrazoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü, Kırıkhan Başsavcısı Gökhan Kapağan, şehidin ailesi, yakınları ile binlerce hemşerisi katıldı.

(Haber Merkezi)

DARBECİLERE HALK DARBESİ
DARBECİLERE HALK DARBESİ

 DARBECİLERE HALK DARBESİTSK’da bulunan bazı cuntacı subayların Türkiye’de darbe girişimi, halkın demokrasiye sahip çıkmasıyla önlendi. Türkiye genelinde milyonlarca kişi, Hatay’da onbinlerce kişi meydanlara çıkarak seçilmiş Cumhurbaşkanını ve Hükümetini savundu.

Yüzlerce kişinin şehit olduğu darbe terörüne devlet el koydu. Olayın failleri binlerce kişi yakalandı. Bu gelişmeler üzerine vatandaşlar, meydanlarda buluşarak sabahlara kadar demokrasi ve özgürlük nöbeti tutmaya başladı ARA BAŞLIK

Türkiye tarihine kara bir leke olarak anılacak olan 15 Temmuz Cuma günü saat:22.00 sıralarında İstanbul ve Ankara merkezli darbe girişimi, halkın karşı darbesiyle önlendi.

Türk Silahlı Kuvvetler içinde emir komuta zinciri dışında gelişen cuntacı subaylar tarafından düzenlenen darbe girişimi, ülkemizde ve dünyada geniş yankılar uyandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, Hükümet, Genel Kurmay Başkanlığı ve tüm kurumları hedef alan darbe karşısında milyonlarca kişi sokak ve meydanlara çıkarak demokrasiyi savundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ki devlet yanlısı personelin can ve kan bedeli vererek yaptığı mücadele sonrası vatan hainleri, tek tek yakalandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Külliyesi, Gölbaşı Özel Harekat Merkezine F-16 ve helikopterle yapılan saldırılarda çok sayıda şehit verildi. Bu arada darbecilerden de yüzlerce kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin tutuklandığı açıklandı.

Ülke genelinde yaşanan bu gelişmeler karşısında Antakya’da da duyarlı vatandaşlar, önce 75. Yıl Bulvarında daha sonra da köprübaşı meydanında toplandı. Cumhur, hem başkanına hem hükümetine hem de demokrasisine sahip çıkarak yedi düvele tarihi mesajlar verdi.

Bu arada sivil toplum kuruluşları, Cumartesi günü ikindi namazı sonrası Cumhuriyet meydanında aileleriyle birlikte toplanarak bir kez daha demokrasiye ve özgürlüğe sahip çıktı.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY’IN BÜTÜN RENKLERİ SESİNİ YÜKSELTTİ

Hatay Valisi Ercan Topaca, ilimizin mevcut huzuruna ve kardeşlik iklimine katkı yapmak üzere valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda yapılan davet üzerine, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Vali Topaca toplantıda yaptığı konuşmada “Milletimizin iradesine 15 Temmuz günü vurulmak istenen darbe girişimine karşı Hatay’ın bütün renkleri biraraya gelerek sesini yükseltmiştir” dedi.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programda Vali Topaca, göstermiş olduğu misafirperverlik dolayısıyla CHP İl Başkanı Mansuroğlu’na teşekkür ederek; “Hataylı hemşehrilerimiz geçmişten gelen hoşgörü kültürünün bir yansıması olarak karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde birlik ve beraberliğimizi daima muhafaza etmeyi bilmiştir. Hele söz konusu milli bir meseleyse bu bağlar daha bir sıklaşarak müthiş bir güce dönüşmektedir. Tıpkı Hatay’ın Anavatan’a katılması sürecinde farklı ırk ve inançtan hemşehrimizin temsilcisi olan 40 vekilin oybirliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili olmayı devlet olmaya tercih edişinde olduğu gibi bugünlerde de Hatay halkı tek yürek olmuştur. Milletimizin iradesine 15 Temmuz günü vurulmak istenen darbe girişimine karşı da Hatay’ın bütün renkleri biraraya gelerek sesini yükseltmiştir. Her vesileyle karşılıksız sevgisini birbirinden esirgemeyen insanların yaşadığı böyle güzel bir ilde görev yapmaktan son derece büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Topaca ’ya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları ile bazı kanaat önderleri katıldı.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:59:39   

ERGİN’E KARŞI ÇİRKİN İFTİRA KAMPANYASI

Hatay tarihine yaptığı hizmetlerle adını altın harflerle yazdıran eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin hakkında sosyal medyada başlatılan çirkin iftira kampanyalarına vatandaşlardan tepki geldi.

Adalet Bakanlığı yanında üç dönem Hatay Milletvekilliği, AK Parti Grup Başkanvekilliği gibi üst düzey devlet adamlığı görevlerinde bulunan Ergin’in FETÖ soruşturması doğrultusunda gözaltına alındığı şeklinde çirkin iftira ve dedikodularla algı oluşturma çabaları ters tepti.

Ergin’in Hatay iline gelip şehit ailelerini ziyaret ettiği zaman diliminde bu şekilde maksatlı iftira ve dedikoduların yayılmasının planlı olduğu belirtiliyor. Devletine, milletine, vatanına, bayrağına ve mukaddes değerlere sımsıkı bağlı olan Sadullah Ergin’i siyaset döneminde mağlup edemeyenler, bu tür algılarla onu halkın gözünden düşürmeye çalışıyor.

Bu tür haberlerin ve bu iddianın yalan olmasının ortaya çıkmasının ardından özellikle sosyal medyada binlerce kişi, çok sevdikleri ve takdir ettikleri Sadullah Ergin’i savunarak iftiracıları lanetledi.

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:58:40   

Ayın Belediye Başkanı

AYHAN YAVUZ

Ergin Medya bünyesinde aylık olarak yayınlanan Hatay’da Yaşam Dergisi, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u Temmuz ayının belediye başkanı olarak kapağa taşıdı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u makamında ziyaret eden Hatay’da Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin, dergiyi takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hatay’da Yaşam Dergisi’nin Temmuz ayı sayısında Kırıkhan Belediyesi’ne 7 sayfa ayrılarak belediyenin yapmış olduğu hizmetler tanıtıldı.

Hatay’da Yaşam Dergisi’nin Temmuz ayı nüshasında Bayezid-i Bestami Hz. Türbesi her geçen gün güzelleşiyor, Kırıkhan çok amaçlı sosyal tesise kavuşuyor, birlikten kuvvet doğdu, Kırıkhan tarih yazdı, hizmetlerimiz amanosların zirvesinden Suriye sınırlarına ulaştı, kanal sokak projesiyle Kırıkhan çayı hayat buldu, Kırıkhan 2000 kişilik kapalı spor salonuna kavuşuyor, Kırıkhan olimpik yüzme havuzuna kavuşuyor, kent ormanı sözleşmesi imzalandı, kentsel dönüşüm Başkan Yavuz’la ivme kazandı, Kırıkhan’a (KETEM) kanser erken teşhis ve tarama merkezi kazandırıldı, Kırıkhan’a tam otomatik beton ve parke taşı tesisi kazandırıldı, Kırıkhan saatte 220 ton gibi rekor üretim yapacak yeni asfalt şantiyesine kavuşuyor, Kırıkhan Organize Sanayi'ne kavuşuyor, tarihin en büyük projesi çocuklarımız için Osmanlı ve çocuk köyü projesi gibi konular ele alındı.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:58:12   

Hatay, Türk yurdu olduğunu gösterdi

Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay’ın Anavatan’a katılma yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hatay halkı, 77 yıl önce kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırarak tarihsel geçmişi, kültürel yapısı ve ulusal kimliğiyle bir Türk yurdu olduğunu ortaya koymuştur diyen Vali Topaca, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Hatay, insanlık tarihinin başladığı ilk andan itibaren sahip olduğu yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, iklimi, önemli bir ticaret merkezi olması ve bir hoşgörü mozaiğini andıran kültür çeşitliliğiyle her zaman cazibe merkezi olmayı başarmış güzide bir ilimizdir.

Tarihte eşine az rastlanır bir vatanperverlik ve Aziz Milletine duyduğu sadakat ile bağımsızlık yolunda birlik ve beraberliğin tüm ordulardan daha güçlü olduğunu gösteren Hatay halkı, 77 yıl önce kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırarak tarihsel geçmişi, kültürel yapısı ve ulusal kimliğiyle bir Türk yurdu olduğunu ortaya koymuştur.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlı tutumu ve üstün diplomatik yeteneği sayesinde Anavatan’a katılan  '40 Asırlık Türk Yurdu' tüm insanlığın örnek alması gereken karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ikliminden aldığı güçle daha müreffeh bir geleceği kararlılıkla inşa etmeye devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Hatay'ın Anavatan'a katılışının 77. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu milli davaya hizmet eden herkesi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:57:27   

SUÇA KARIŞANLARIN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMAYACAK

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Madenboyu Mahallesinde Suriyelilere hitaben yaptığı konuşmada kurallara mutlak suretle uyulması gerektiğini belirterek “Türkiye Olağanüstü bir dönemden geçiyor, suça karışan kişiler olursa gözünün yaşına bakmadan sınır dışı edilir.” dedi.

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İlçe Jandarma Komutanı İnan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Coşkun, İlçe Müftüsü Necati Şafak,  Madenboyu Mahalle Muhtarı Halil Aksoy ve cami imamları ile Suriyeliler bir araya geldi.

Kaymakam Tortop Suriyelilere yaptığı konuşmada ‘’4 yılı aşkın bir süredir misafir olarak Türkiye’de bulunuyorsunuz. Kiminiz kamplarda, kiminiz kendi evinde yaşıyorsunuz. Türkiye ve Suriye ortak coğrafyada olmasına ve birçok ortak yanı olmasına rağmen bazı farklılıkları da yaşıyoruz. Önemli olan bu farklılıkları ciddi sorunlar noktasına getirmeden, bu birlikteliği ve beraberliği sürdürmektir. Bununda en etkili yolu kendi ülkenizdeki kurallardan ziyade Türkiye’de var olan kurallar ve yaşam biçimine uymanız. Yoksa istenmeyen hoş görülmeyecek olaylar çıkabilir. Burada özellikle sizlere çok önemli görevler düşüyor. Siz ülkenizdeki savaşta canlarınızı malınızı mülkünüzü bırakıp geldiniz. Dolayısı ile içinde bulunduğunuz durumdan dolayı içinizde tasa, kaygı ve üzüntüleriniz var bunları biliyoruz. Buna rağmen kurallara uymamanızı gerektirecek bir durum ortada yok. Bu konuda sizleri uyarmak amacı ile bu dostane toplantıyı burada yapıyoruz. Bunlara uymanız lazım bu lüzumdan ziyade zorunluluktur. Türkiye Olağanüstü bir dönemden geçiyor, suça karışan kişiler olursa gözünün yaşına bakmadan sınır dışı edilir.

Sizleri seviyoruz. Sizler için dua ediyoruz. Ülkenize dönmenizi temenni ediyoruz. Sizin kendi evinizde içeceğiniz bir tas çorbanın verdiği hazzı, bizim ziyafetimizin karşılamayacağını biliyoruz’’ dedi.

İlçe Müftüsü Necati Şafak Suriyelilere yaptığı konuşmasında ‘’Öncelikle en önemli duamız buradakilerin bir an önce ülkesine dönmesidir. Biz sizi din kardeşi olarak ağırlamaktan mutluyuz ve bizim ensarlığımızın Allah tarafından ödüllendirildiğini biliyoruz. Burada olmanızın en önemli sebebi din kardeşliğimizdir. Ancak sizde çok iyi biliyorsunuz ki tüm insanların din bilgisi aynı düzeyde değildir Bu sebeple bazı gerçekleri kabul etmeliyiz. Burada bir kişi sizi dövse, o dövdü olur fakat 1 Suriyeli birini döverse Suriyeliler yaptı denir. Özellikle Suriyeliler olarak ileri gelenlerden bir grup cahil insanlara sahip çıksın. Suriye’de sıcaklıklardan kaynaklı gündüz dinlenip gece dışarıda gezme eğlenme olabilir. Burada örf adetlere göre gece geç saatlerde gençler dışarıda gürültü yaparak kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur. Bu sebeple sözü geçen ileri gelenlerinizin bu konuda gençleri bilgilendirmesi ve onlara sahip çıkarak kardeşçe yaşamaya devam edilmesi hususunda sizlerin de elinden geleni yapmanızı bekliyoruz’’ dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:56:55   

Çalışkan: Tüm şehitler bizimdir

Saadet Partisi Hatay İl Yönetimi Haftalık toplantıda bir araya gelerek darbeyi bir kez daha kınadı.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan’ın da katıldığı toplantıda Çalışkan, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek tüm şehitler bizimdir, Saadet Partisi olarak da 15 şehit verdiklerini hatırlattı.

Darbe sadece işbaşındaki birinci muhatap olan hükümete değil; tüm halka karşı yapılmıştır diyen Çalışkan, “Tartışılması gereken esas mesele, arka planda bulunan azmettiriciler, bundan sonraki planları ve onlarla devam edecek ilişkilerdir. Bu kalkışma “hafife alınamayacak kadar çok ustaca planlanmış, ancak halkın tepkisini görünce acemice” yürütülmüştür. Tüm engellemelere rağmen yaptığı tahribat ve planları bu konuda fikir vermeye yeter. Henüz süreç devam ediyor, sorgular sürüyor. İnşallah kısa sürede tamamlanır ve berrak bilgilere ulaşılır. Bundan sonra kaygan zemindeyiz. Parti olarak darbenin ve darbecilerin karşısındayız” dedi.

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe de yaptığı açıklamada “15 Temmuz gecesi Saadet Partililer ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyerek ilk andan itibaren tankların karşısında durmuş, Genel Başkanımız ateş altında meclise yürümüş, bütün Milli Görüşçü kuruluşlarımız her zamanki gibi Milli Görüş’e yakışır bir cesaret ve fedakârlık örneği ortaya koymuştu.

Her ne kadar bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlatılmış olsa da, bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur.

 Saadet Partisi olarak 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha bütün nefretimizle lanetliyor, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:55:53   

DEMOKRASİDEN YANAYIZ

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Tahsin Kabaali, HASİAD olarak demokrasiden yanayız ve demokrasinin tarafıyız dedi.

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimini şiddetle kınayan HASİAD Başkanı Kabaali açıklamasına şöyle devam etti: “Bu nedenle, demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza yapılmak istenmiş olan darbeyi şiddetle kınıyoruz.

Askeri darbeler ve muhtıralar her dönemde ülkemize çok ciddi zararlar vermiş, ekonomik, sosyal ve siyasal olarak telafisi zor zararlar doğurmuştur. En ciddi zararı ise demokrasiye olmuştur. Ülkemizde demokrasiye inanan tüm kesimlerin ve halkımızın sağduyulu bir şekilde aynı ortak payda etrafında birlikte olma görev ve sorumluluğu vardır. Demokrasi karşıtı herhangi bir girişimin, halkın sağduyusu, birlik ve beraberlik duygularının karşısında başarıya ulaşma şansı yoktur.

Ülke olarak geçmekte olduğumuz bu süreçte çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. İçinde bulunduğumuz bu durumdan çıkabilmek, ülkemizin demokrasi çıtasını yükseltmek, toplumsal sorunlarımızı çözebilmek için bizim gibi tüm STK’lara görev düşmektedir.

Geçmişte olduğu gibi, bugün de yarın da demokrasiden, cumhuriyetimizden ve devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. HASİAD olarak bizler, devletimize ve ekonomimize güveniyoruz. En kısa zamanda devletimizin tüm kurumları ve halkımız el ele verip bu darbe teşebbüsünün tüm etkilerinden kurtulacağımıza inancımız tamdır.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:55:22   

O’HAL’den kimse endişelenmesin

Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Mehmet Kılıçlar, 3 ay Olağanüstü Hal ilan edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada demokrasiye, hukuk devletine ve özgürlüklere olan inançlarının sürdüğünü vurgulayarak bu süreçten el ele çıkabilmek için sabırlı ve sağduyulu olunması gerektiğini ifade etti.

Son aylarda art arda patlayan bombalar, doğudaki kentlerimize sızan teröristlerin yarattığı iç çatışma ortamı ve son olarak paralel yapılanmanın darbe girişimi ülkemizi geri dönüşü zor olan tehlikeli bir sürece sokmuştur diyen DASİFED Başkanı Kılıçlar açıklamasında şunları ifade etti “Bu vahim tablo karşısında darbe girişiminde bulunan terör örgütlerinin tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiği açıklandı.

Olağanüstü halin terör tehdidine karşı gerekli önlemlerin alınması için ilan edildiğini ve ülkemizin içinden bulunduğu bu tehlikeli tablodan çıkabilmesi için bu önlemlerin mutlaka uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu tedbirlerin başta demokrasimizin, hukuk devletinin, kuvvetler ayrılığı, temel hak ve özgürlüklerin korunmasına yönelik olması önemlidir. Olağanüstü hal uygulaması sürecinde ekonomideki reformların kesintisiz sürdürülmesini umut ediyoruz. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve özgürlüklere inanan vatandaşlarımızın bu 3 aylık olağanüstü süreçte endişeye kapılmadan sabırlı ve sağduyulu olmalarını diliyoruz.

Ülke olarak bu zor süreçte şimdi çok daha güçlü olmak, birlik ve beraberlik içerisinde, düşüncelere saygılı biçimde omuz omuza hareket etmek zorundayız. Ülkemizin demokrasi çıtasını yükseltmek, toplumsal sorunlarımızı çözebilmek için kurumsal ve zihniyet değişimi yolunda bizim gibi tüm STK’lara görev düşmektedir. Gün, toplumun her kesiminin tek bir yürekle dayanışma günüdür.” dedi.

(Haber merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:52:34   

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahsin Kırık:

ANGARYALARA HAYIR

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu adına; Oda Başkanı Tahsin Kırık,  çeşitli kurum ve kuruluşlara sürekli bilgi aktarmaktan asli iş olan Mali Müşavirlik mesleğini yapamaz bir noktaya getirildiklerini belirterek “Angaryalara hayır diye haykırıyoruz” dedi.

Dün SMMMO toplantı salonunda düzenlenen toplantıya SMMM Oda Başkanı Tahsin Kırık, yönetim kurulu üyeleri ve serbest muhasebeci mali müşavirler katıldı.

“Ben yaptım oldu” yaklaşımının günümüz modern yönetim anlayışıyla uyuşmadığı, beklenen sonucu vermeyeceği açıktır diyen Tahsin Kırık, açıklamasına şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi bu açıklamayı 18 Temmuz günü yapacağımızı duyurmuş ancak 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan darbe girişimi nedeniyle ertelemiştik.

Değerli basın mensupları, biz Hatay SMMM Odası Olarak darbe girişimini ve tüm darbeleri lanetliyoruz. Her koşulda demokrasinin, özgürlüklerin, hukuk devletinin, cumhuriyet değerlerinin yanında ve her türlü anti-demokratik girişim, şiddet ve baskının karşısında durmaya devam edeceğiz. Zor bir dönemden geçmekte olduğumuz bu günlerde demokratik değerleri savunan tüm güçleri birlikte hareket etmeye, halkımızı da bu ortamlarda yapılabilecek provokasyonlara karşı uyanık ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.

Darbe girişimi sürecinde yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor, demokrasiden yana olan tüm halkımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinde KDV1,  Kurum geçici Vergi ve Gelir geçici Vergi beyannamelerinde değişiklik yapıldığını, yapılan değişiklik ile “Sonuç Hesapları” bölümüne eklenen “Belge Bilgileri” kısmı ilave edildiğini duyurmuştur. Eklenen kısma bir ay içinde düzenlenen; Fatura, e- Fatura, e -Arşiv Fatura, e-Bilet, Perakende Satış Fişi, Serbest Meslek Makbuzu, İrsaliyeli Fatura, Özel Fatura gibi belgelerin sayısının Beyannameye bilgi olarak eklenmesi istenmektedir.

Bu bilgi kısmen de olsa Ba Bs bildirimleri ve e uygulamalar kapsamında e- fatura e-bilet ve e-arşiv ile zaten gelir idaresine bilgisi dahilindedir. Bu bilgilerin tekrar istenmesinde kamu yararı yoktur, kamu yararı olmayan bir bilginin istenmesi hukuka aykırıdır. Kamu yararı olmadığı idarece de kabul edilmiş olacak ki, daha önceden de istenen bu bilgiler için ikinci bir duyuruyla bu istemden vazgeçilmiştir. Bu uygulamanın yürürlükte kalması sadece angarya değil aynı zamanda meslek mensupları için ciddi bir zaman ve maddi külfet gerektirmektedir. Bir ay içinde binlerce sayıda çeşitli satış belgesi düzenleyen mükellefler vardır. Bunların sayımı için ek istihdama ve zamana ihtiyaç vardır.

Mali idare ile mükellef arasında bir köprü görevi gören  ve vergiye gönüllü uyumda mali idarenin en büyük destekçisi olan meslek mensupları bu angaryaya mahkum edilmemelidir. Daha önce sayın Maliye Bakanımız ile mesleki sorunlar konusunda yapılan görüşmede, sayın Bakan meslek mensupları üzerindeki iş yükünü hafifletme sözü  vermiştir. Bu uygulama ile ilgili Maliye Bakanımızın önceden bilgilendirilmediğini düşünmekteyiz. Bu tür tepkilerin oluşmaması için meslek mensuplarımızı ilgilendiren düzenlemeler yapılırken üst birliğimiz TÜRMOB ve Odalarımızın görüşü alınmalı, ortak akıl ile sonuca ulaşılmalıdır. Bu yöntemle yapılacak düzenlemeler daha etkin şekilde uygulama alanı bulacak, mali idare amaçladığı sonuca ulaşmış olacaktır.

 “Ben yaptım oldu” yaklaşımının günümüz modern yönetim anlayışıyla uyuşmadığı, beklenen sonucu vermeyeceği açıktır. Kaldı ki belge sayısı bilgisinin sağlayacağı kamu yararı nedir açıklanamamıştır. Bütün yeni düzenlemeler ilgili tarafların katkısı alınarak önceden yapılmalı ama yürürlüğe dönem başlarında sokulmalıdır. Çeşitli kurum ve kuruluşlara sürekli bilgi aktarmaktan asli işimiz olan Mali Müşavirlik mesleğini yapamaz bir noktaya getirildik. Bırakın dinlenmek veya sosyal yaşam için zaman ayırmayı hastalanma hakkımız bile yok. Bütün bunlara dur diyoruz, angaryalara hayır diye haykırıyoruz! Belge saymak için 4 yıl lisans  eğitimi görerek  3 yıl staj yapmadık diyoruz!

Birçok Odamız tarafından bugün aynı saatte yapılmakta olan basın açıklamalarında dile getirilen hususların yetkililer tarafından dikkate alınmasını ve  mesleğimiz üzerindeki tüm “Angaryalar”ın kaldırılarak asli görevimizle baş başa kalmamıza fırsat verilmesini talep ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:51:46   

HATAY ŞAİRLER YAZARLAR DERNEĞİ'NDEN DARBE GİRİŞİMİNE ŞİİRLİ GÖNDERME

Hatay Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak, dernek binasında şair ve yazar üyeleriyle bir araya gelerek yaptığı toplantıda darbe girişimine yazdığı şiirle göndermede bulundu.

Şairlerin yaşadığı toplumun dert ve sıkıntılarını paylaşmanın ötesinde sözcülük yapma, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olunduğu zamanlarda millet adına; kısa, özlü ve deruni mısralar terennüm ederek moral kaynağı olma gibi bir misyonu ve görevi olduğunu vurgulayan Parlak, 15 Temmuz 2016 akşamı meydana gelen menfur saldırı ve hain girişim ile ilgili olarak; Cennet yurdumuzu cehenneme çevirmek isteyenlere en güzel cevabı milletimizin verdiği, toplu vuran yüreklerin birlikte destan yazdığını söyledi.

İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi; "Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez!" O gece yürekler toplu vurdurmuştur. Gün, birlik olma günüdür ve yüce milletimiz bunu başarmıştır diyerek, darbe girişimine atfen yazdığı yeni şiirini okudu;

On Beş Temmuz gecesi karanlık el ordumu,

Kandırmaya çalıştı karartarak yurdumu.

İçten dıştan hainler bir oldular o gece;

Ak alnımıza yağan kir oldular o gece...

Güya bizim gibiydi; Ahmet, Hasan'dı bunlar,

Ne Türk ne de Müslüman değildi insan bunlar!

Milletine doğrulttu; tüfeği, topu, tankı...

Gerçek mi bu Allah'ım? Düşman ordusu sanki!

Türk'ün semalarında o ne hain uçuştu?

Mehmet'imi görünce etekleri tutuştu!

Kafa tuttu tanklara, harp etti bak milletim!

Darbeci hainleri, darp etti darp milletim!

Sorma "Kim Bunlar?" Diye sorma n'olursun oğul

Ebu Cehil olamaz, Firavun desem değil!

Benzeri yok bunların, vallahi de eşsizdir,

İblis dahi bunlardan daha az şerefsizdir!

(Haber Merkezi)


2 gün, 14 saat önce / 22.07.2016 10:48:51