......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 130106
YORUM MANŞET
Hatay'da Arınç bereketi
Hatay'da Arınç bereketi

 Hatay'da Arınç bereketiBir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda buluştu, Yayladağı ilçesinde devlet hastanesi açılışını gerçekleştirdi, Altınözü ilçesinde duble yolun temelini attı.

            Arınç, bereketli eli ile Yayladağı 20 yataklı Devlet Hastanesi açılışı ve Enek- Altınözü arası 8.2 kilometrelik duble yol çalışmasının temelini de dün attı.

            Toplam 19.952 metrekare alanda inşa edilen ve oturum alanı 1.700 metrekare, toplam kapalı alanı ise 4.280 metrekare olan hastanede; acil, diyaliz ve yoğun bakım üniteleri yer alacak. 3 kat ve 4 bloktan oluşan 20 yataklı hastane 35 araçlık otoparkı ile de vatandaşlara hizmet verecek.

            Yatılı İlköğretim Bölge Okulu sahasında yapımı tamamlanan 20 yataklı hastanenin açılış töreni ve Altınözü ilçesinin duble yol çalışmasının temel atma törenine,  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hatay Valisi Ercan Topaca, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

            Yayladağı devlet hastanesinin açılış töreninde konuşan Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, hizmet mekanı hizmet veren yerlerdir. 13 yıllık görev süremiz içerisinde, çok önemli hizmetlere imza attık. Bundan sonrada önemli hizmetler gelecek. Yayladağı Devlet Hastanemizin açılışını yapıyoruz, Yayladağılı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Biraz sonrada Enek Altınözü duble yol çalışmasının temelini atacağız. Altınözü'de Antakya'ya duble yol olarak bağlanacak.” dedi.

            Hatay Valisi Ercan Topaca'da açılışta yaptığı konuşmada; “Sahip olduğumuz en büyük hazine sağlıktır. Devlet sağlık için her türlü tedbiri alıyor. Devletimizin sizlere bir hediyesidir. Hayırlı uğurlu olsun emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

            Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ta yaptığı konuşmada, Hatay'a pek çok kereler geldiğini fakat Yayladağı'na hiç gelmediğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Bizleri çok sıcak karşıladınız, sizlere teşekkür ederim. Yayladağı'na yakışan çok güzel bir hastane yaptık. Burada yatacak olan ve evlerinde yatan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hastanemiz her türlü imkânlarla sizlere hizmet verecek.

            13 yıl hizmet etmek için çalıştık. Yayladağı'nın karnesi pekiyi, en yüksek oy oranı Yayladağı'nda. Başımızın üzerinde yeriniz var Yayladağı. Dağları yarıyoruz yollar açıyoruz. Bugün, Altınözü duble yol çalışmasının da temelini atacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

            Yayladağı 20 yataklı devlet hastanesinin açılışının ardından, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve beraberindeki heyet, Enek Altınözü duble yol çalışması temel atma töreninin açılış kurdelesini keserek butona bastı.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

Vefa Gecesinde Ergin'e sevgi seli
Vefa Gecesinde Ergin'e sevgi seli

 Vefa Gecesinde Ergin'e sevgi seliAK Parti İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan 'Ahde Vefa Toplantılarının' finali, Antakya Antikhan Plaza'da muhteşem bir kapanış töreniyle gerçekleştirildi.

          Antikhan Plaza'da gerçekleştirilen kapanış törenine AK Parti Milletvekilleri Sadullah Ergin ve Adem Yeşildal, milletvekili adayları, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, İl Gençlik Kolları Başkanı ile bine yakın partili katıldı.

            Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ahmet Atıç, göreve geldikleri ilk hafta, partiye gönül veren, her alanda çeşitli hizmetlerde bulunan üyelerine destek olmak, onların moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla 'Vefa Toplantılarını' başlattıklarını, her ilçede düzenli aralıklarla yapılan bu toplantıların finalini de dev bir katılımla bu organizasyonda yaptıklarını söyledi.

            Bu toplantılara bugüne kadar destek veren, katılım gösteren tüm partililere teşekkür eden Atıç, 7 Haziran'a fazla bir zaman kalmadığını belirterek, seçimlere kadar durmadan çalışmanın partiye büyük katkı sağlayacağını, 7 Haziran akşamı büyük zaferle coşacaklarını kaydetti.

            Başkan Atıç'ın ardından söz alan Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, bu toplantıları organize eden ekibe teşekkürlerini sunarak, kendilerini geniş bir katılımla karşılayan herkese minnettar olduklarını söyledi. Yeşildal, AK Parti hareketinin bir hizmet hareketi olduğunu vurguladığı konuşmasında; "Ben AK Parti'yle mesleğe ilk adım attığım yıl içinde karşılaştım. O zamanın Kurucu İl Başkanı Sadullah Ergin beyin daveti üzerine katıldım, ama iyi ki de o talebi kabul etmiş katılmışım. Çünkü yıllar geçtikçe gördüm ki, AK Parti bu ülkenin çehresini değiştirecek tek harekettir, bu ülkenin geleceğini kuracak tek partidir. Artık 7 Haziran akşamı sevinmek, coşkuyla galibiyeti kutlamak istiyoruz, ama hiçbir şey için acele etmeyelim. Hala 13 gün var seçimlere, bu zaman zarfında kapı kapı dolaşıp tüm vatandaşlarımızı bu harekete davet edelim, edelim ki bizim üzerimizde o kardeşlerimizin hakkı kalmasın. Bu partide küslük, dargınlık olmaz, şimdiden söylüyorum eğer birisinin hatasına kızıp küsmüşsek ve farklı şeyler düşünüyorsak seçimle ilgili, bu milletin vebali boynunuza yüklenir. Ben bu etkinliğe katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum."dedi.

            Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin'in sahneye çıkışıyla salonda büyük bir coşku yaşandı. Salonu dolduran partililerin dakikalarca alkışladığı Sadullah Ergin konuşmasına, 14 Haziran'da vekilliğinin sona ereceğini ama hizmete devam etmek için illa vekil olmaya gerek olmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “2001 yılında kurulan ve girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkan bir partinin sırasıyla Kurucu İl Başkanı, Milletvekili, Grup Başkanvekili ve son olarak da Adalet Bakanı olarak hizmet veren bir üyesi oldum.

            Şimdiye kadar bilmeden, farkında olmadan kırdığımız, gönlünü incittiğimiz, istediğini geri çevirdiğimiz ne kadar kardeşimiz varsa ben hepsine hakkımı helal ediyorum. Umuyorum onlar da bana hakkını helal ederler. Sakın ola partiden bir kardeşimize kızıp da seçimlerde tepki olarak başka yere gitmeyelim, sakın ola yanlış bir şeyler düşünmeyelim, herkesin aklını başına alıp, kırgınlık ve kızgınlıkları bir kenara bırakıp AK Parti iktidarının devamı için oy vermesi lazım. Sizler oy verin ki Türkiye'de başlayan, Hatay'da başlayan yatırımlar devam etsin, ülkemiz gücüne güç katsın.” dedi.

            Ergin, konuşmasının ardından tüm partililerden helallik istedi.

            Konuşmaların ardından partiye bugüne kadar çeşitli kademelerde hizmet eden ve hayatını kaybedenlerin yakınlarına plaketler verildi.

            Sadullah Ergin, Adem Yeşildal, İl Başkanı Ahmet Atıç ve beraberindekiler daha sonra etkinliğe katılan herkesi kapıdan ellerini sıkarak uğurladı.

(Haber Merkezi)

OKULDA İPEKBÖCEKÇİLİĞİ CANLANDIRILIYOR
OKULDA İPEKBÖCEKÇİLİĞİ CANLANDIRILIYOR

 OKULDA İPEKBÖCEKÇİLİĞİ CANLANDIRILIYORYıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek bina zemin katta bulunan salonda ipek böceği yetiştiriciliği yapılıyor.

            Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hatice Sercan Soydan, ipek böceği yetiştiriciliğinin yanı sıra Türkiye İş-Kur Müdürlüğü tarafından finanse edilen ipek dokuma eğitiminin de okullarında açılan atölyede verildiğini belirtti.

            Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü eğitim salonunda, Türkiye İş-Kur Müdürlüğü tarafından finanse edilen eğitim ile ilgili bilgi veren, ipek dokuma usta öğreticisi Teyfik Paklacı; “20 kursiyerimize, Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü eğitim salonunda açmış olduğumuz kurslarda eğitimler vererek, hem kadınların işgücüne katılımının artırılmasını hem de geleneksel ipekböcekçiliğinin canlandırılmasını hedefliyoruz.

            Proje sayesinde; 20 civarında kadının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlanacak ve geleneksel ipekböcekçiliğinin canlandırılmasıyla beraber kültürel mirasa sahip çıkılacak.

            Proje kapsamında eğitimleri verilerek kadınlarımıza ipeğin elde edilişi, özellikleri gibi bilgilerin yanı sıra dokumacılık konusunda da eğitimlerde verilmektedir. Verilen eğitimlerden biriside günümüzde teknolojiye yenilen mesleklerden birisi olan halı dokumacılığıdır. Fakat bizler böylesine önemli alın teri bulunan mesleği kursiyerlerimize öğretmeye devam ediyoruz.” dedi.

(Haber & Fotoğraf. Hasan KAYA)

ATIÇ: ADALET TECELLİ ETMİŞTİR
ATIÇ: ADALET TECELLİ ETMİŞTİR

ATIÇ: ADALET TECELLİ ETMİŞTİRReyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'nin mahkemeye başvurusu üzerine HATSU'nun su zammı, Hatay İdare Mahkemesi tarafından yürütmenin durdurulması kararıyla durduruldu. AK Parti, “Su zammı ve yüksek fatura dayatmasına son” başlığıyla basın toplantısı yaptı

            AK Parti Hatay İl Başkanı Av.Ahmet Atıç beraberinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Büyükşehir belediye meclis üyeleri Mehmet Gülen, Bülent Özer, Cengiz Yıldız ve parti yetkilileriyle birlikte HATSU konusunda dün parti binasında basın toplantısı düzenledi.

            Hatay İdare Mahkemesi tarafından HATSU zammının durdurulmasını adalet tecelli etmiştir şeklinde değerlendiren Atıç, basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: “Uzun bir süreden bu yana Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından ağır su zamları nedeniyle çok yüksek su faturaları ile mağdur edilen değerli hemşerilerimize yapılan bu dayatma ve zulüm Hatay İdare Mahkemesi tarafından Yürütmenin durdurulması kararıyla durdurulmuştur.

            Değerli hemşerilerimiz kıymetli Hatay halkına uzun bir süreden bu yana Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan su bedelleri ödettirilmiştir.

            Halkımıza çektirilen bu zulüm karşısında AK Parti grubu olarak aylarca su zamlarının iptal edilmesine ilişkin 3 defa önerge verilmesine rağmen verilen önergeler Hatay Büyükşehir Başkanı tarafından gündeme dahi alınmamıştır. Yine AK Parti meclis grubumuz tarafından HATSU olağanüstü toplantıya çağrılarak vatandaşlarımızın susuz kaldığını, hizmet alamamakla birlikte çok yüksek su faturaları ödettirildiği ifade edilmiş ve bu su zamlarının hem meskenlerde hem de iş yerlerinde iptal edilmesi ve düşürülmesi gerektiği önerilmiştir.

            Ancak Tüm bu önerilerimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP grubu tarafından dikkat alınmamış ve göz ardı edilerek vatandaşlarımızın mağduriyetleri hiçe sayılarak görmezden gelinmiştir.

Devamı sayfa 7’de

Baştarafı sayfa 1’de

            Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP meclis grubunun vatandaşlarımıza karşı bu dayatması karşısında daha fazla katlanma imkanı kalınmamış, yapılan bu haksız ve hukuksuz uygulamaya son vermek amacıyla Reyhanlı Belediye Başkanımız Hüseyin Şanverdi tarafından Hatay İdare Mahkemesine su zammının iptaline ilişkin 17.03.2015 tarihinde dava açılmıştır.

            Açılan bu davada özetle; 2560 sayılı yasanın uygulanma mecburiyeti bulunan büyükşehirlerde, su tarifesi belirlenirken idarelerin sınırsız bir takdir yetkisinin bulunmadığı ve bedelin yasada belirtilen masrafların üzerine bir kar oranı eklenerek belirlenmesinin yasanın emredici hükmü olduğu görülmektedir.

            Yasa koyucunun vatandaşlar için temel ihtiyaç niteliğinde bulunan temiz suyun tekel sağlayıcı konumunda bulunan belediyelerce ticari bir meta haline getirilmemesini ve su bedeli belirlenirken tüm belediyelerce ölçülü ve adil bir bedel belirlenmesini öngördüğü anlaşılmaktadır.

            Davaya konu Reyhanlı ilçesinde dava konusu iş yerleri için tespit edilen içme suyu m3 fiyatının 2014 yılında 1,60TL, Antakya ilçesinde 2010 yılında 2,75TL, 2011 yılında 2,75 TL, 2012 yılında 3,02 TL 2013 yılında 3,02 TL ve 2014 yılında 3,02 TL olduğu, diğer büyükşehirlerden sadece İstanbul İlinde suyun m3 fiyatının 8,80TL olduğu bunun dışında diğer illerde fiyatın 0,75 ile 7,27 aralığında değiştiği, suyun m3 fiyatının aritmetik ortalamasının da 4,80 TL civarında olduğu anlaşılmıştır.

            İlçe halkının müşterek ihtiyacı olan şebeke suyunun dağıtımı, depolanması ve fiyatının belirlenmesi konusunda Tekel konumunda olan davalı idarenin abonelerine ekonomik olarak yük teşkil edecek makul sayılmayacak uygulamalardan kaçınması ve su ücretlerine yapılacak zammı günün ekonomik koşulları enflasyon olayları ile hizmetin sunumunda ortaya çıkacak ek maliyet unsurları ile birlikte değerlendirilmek suretiyle belirlenmesi gerekeceği açıktır. Dava konusu olayda 2015 yılında iş yerinde belirlenen İçme suyu fiyatlarının gerek aynı bölgede önceki yıllar fiyatlarına göre gerekse de Büyükşehirlerde geçerli olan su fiyatlarına göre makul karşılanamayacak oranda yüksek olduğu, enflasyon oranları ile açıklanamayacak ölçüde artış gösterdiği, bu denli artışın tekel hizmet sağlayıcı niteliği olan davalı idare karşısında seçim şansı olmayan tüketicilere ekonomik açıdan yük teşkil edecek boyutta olduğu sonucuna ulaşıldığından dava konusu tarifenin iş yerlerine uygulanmasında hukuka uyarlılık görülmemiştir.

            Bu nedenle Hatay İdare Mahkemesi 2015/914 E sayılı dosyası ve 12.05.2015 tarihli ara kararınca iş yerleri için uygulanan m3 fiyatının 8,50 TL olarak belirlenmesine ilişkin kısmının uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceğinden 2577 sayılı kanunun 27.maddesi uyarınca yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.

            Görüldüğü üzere; Hatay Büyükşehir Belediyesinin Vatandaşlarımıza karşı getirmiş olduğu bu su zammının haksız olduğu kanaatine varılmıştır. İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en pahalı su bedeli olduğu, bu bedelin maliyet ve kar hesabı gözetildiğinde hukuka aykırı olduğunun açıkça anlaşıldığı belirtilmiştir. Aylardır AK Parti grubu olarak Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş ve CHP grubunu uyarmamıza rağmen, Getirilen su zamlarının;

             Halkımızda ciddi mağduriyetler ve buna karşın tepkiler oluşturduğuna dikkat çekilmiş, Ancak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP grubu tarafından dikkate alınmamıştır.

             Ev ve İş yerlerine gelen su faturalarının, ailelerimizi, halkımızı ve esnafımızı mağdur ettiğini ve altından kalkılamayacak derecede zorda bıraktığına dikkat çekilmiş ancak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP grubu tarafından dikkate alınmamıştır.

            En temel ihtiyaçların başında gelen su hizmetinin tekelinde bulunduran Büyükşehir Belediyesinin bu hizmeti verirken sergilemiş olduğu bu tavrına ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlarımıza dayatılan bu su zammına Hatay İdare Mahkemesi Yürütmeyi Durdurma Karar vererek, Aziz Halkımıza karşı adeta zulüm gibi gelen su Zammına dur demiştir.

            Açılan dava Pilot olarak Reyhanlı Belediye Başkanımız tarafından açılmış ve su zammının iptaline ilişkin karar tüm İş yerlerimize de emsal teşkil etmektedir. Su zamlarına ilişkin meskenlere yönelik uygulanan yüksek su bedelleri de henüz mahkeme de olup  ümit ediyoruz ki meskenlere ilişkin  olan kısmı da  iptal edilerek kıymetli hemşerilerimize çektirilen bu çile sona erecektir.

            Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesi gerekmektedir. Seçilmiş olsun yada olmasın kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti içerisinde hiç kimse kanunsuz, hukuka aykırı olarak bir işlem yapma hakkına sahip değildir. Hele Bu işlemden dolayı vatandaşımız milletimiz zarar görecekse bizler asla buna müsaade etmeyiz.

            Siyaseti bugüne kadara amaç olarak değil, daima milletimize hizmet etmekte araç olarak gördük. Bu bağlamda bize oy vermiş yada vermemiş olsun tüm halkımızın her türlü talep ve sıkıntılarında yanlarında olduk ve inşallah bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Hizmet anlayışımızda hiçbir zaman oy mefhumu gözetilerek adım atmak olmamıştır, bundan sonra olmayacaktır. “Birilerinin kaç oy verirsin ona göre hizmet ederim” yada “bana oy verin size hizmet getireyim” şeklinde ucuz ve gayri ahlaki siyaset yaklaşımları siyasi anlayışımızda asla yer bulamaz. Söz konusu su zammı da görüldüğü üzere bize oy vermiş yada vermemiş tüm halkımızı mağdur ettiğinden AK Parti olarak milletimizin yanında yer aldık ve bundan sonra da milletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.  Bizler AK Parti olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizden aldığımız yetki ve güç ile Toplumumuzun tüm katmanlarına Seçmenimiz olsun yada olmasın, rengi, ırkı mezhebi ne olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğimizi, haksızlık ve usulsüzlükler karşısında yine aynı azim ve kararlılıkla duracağız” dedi.

(Haber: S. Ergin- H. Kaya)

Hatay, Türkiye'nin önemli bir kenti
Hatay, Türkiye'nin önemli bir kenti

 Hatay, Türkiye'nin önemli bir kentiHatay Valisi Ercan Topaca, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi'ni ziyaret ederek buradaki esnafla bir araya geldi.

            Esnafla bir araya gelen Vali Topaca, ilimizin ekonomik anlamda Türkiye'nin önemli bir kenti olduğunu belirtti.

            Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi'ndeki esnafla görüşen Vali Topaca, ilimizin ekonomik anlamda Türkiye'nin önemli bir kenti olduğunu, mobilyacılık sektörünün de ilimizin önde gelen sektörlerinden biri olduğunu belirtti. İlimizdeki mobilyacılık sektörünün daha da geliştirilebilmesi için neler yapılabileceğine değinen Sayın Topaca, esnafla görüş alışverişinde bulundu.

            Gerçekleşen ziyarete Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sunday Balıkoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, Ticaret İl Müdürü Ziya Yüksel, Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Onur Yıldız, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz ve Mobilyacılar Odası Yönetimi de eşlik etti.

(Haber Merkezi)

Hatay'da Arınç bereketi

Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda buluştu, Yayladağı ilçesinde devlet hastanesi açılışını gerçekleştirdi, Altınözü ilçesinde duble yolun temelini attı.

            Arınç, bereketli eli ile Yayladağı 20 yataklı Devlet Hastanesi açılışı ve Enek- Altınözü arası 8.2 kilometrelik duble yol çalışmasının temelini de dün attı.

            Toplam 19.952 metrekare alanda inşa edilen ve oturum alanı 1.700 metrekare, toplam kapalı alanı ise 4.280 metrekare olan hastanede; acil, diyaliz ve yoğun bakım üniteleri yer alacak. 3 kat ve 4 bloktan oluşan 20 yataklı hastane 35 araçlık otoparkı ile de vatandaşlara hizmet verecek.

            Yatılı İlköğretim Bölge Okulu sahasında yapımı tamamlanan 20 yataklı hastanenin açılış töreni ve Altınözü ilçesinin duble yol çalışmasının temel atma törenine,  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hatay Valisi Ercan Topaca, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

            Yayladağı devlet hastanesinin açılış töreninde konuşan Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, hizmet mekanı hizmet veren yerlerdir. 13 yıllık görev süremiz içerisinde, çok önemli hizmetlere imza attık. Bundan sonrada önemli hizmetler gelecek. Yayladağı Devlet Hastanemizin açılışını yapıyoruz, Yayladağılı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. Biraz sonrada Enek Altınözü duble yol çalışmasının temelini atacağız. Altınözü'de Antakya'ya duble yol olarak bağlanacak.” dedi.

            Hatay Valisi Ercan Topaca'da açılışta yaptığı konuşmada; “Sahip olduğumuz en büyük hazine sağlıktır. Devlet sağlık için her türlü tedbiri alıyor. Devletimizin sizlere bir hediyesidir. Hayırlı uğurlu olsun emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

            Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ta yaptığı konuşmada, Hatay'a pek çok kereler geldiğini fakat Yayladağı'na hiç gelmediğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Bizleri çok sıcak karşıladınız, sizlere teşekkür ederim. Yayladağı'na yakışan çok güzel bir hastane yaptık. Burada yatacak olan ve evlerinde yatan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hastanemiz her türlü imkânlarla sizlere hizmet verecek.

            13 yıl hizmet etmek için çalıştık. Yayladağı'nın karnesi pekiyi, en yüksek oy oranı Yayladağı'nda. Başımızın üzerinde yeriniz var Yayladağı. Dağları yarıyoruz yollar açıyoruz. Bugün, Altınözü duble yol çalışmasının da temelini atacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

            Yayladağı 20 yataklı devlet hastanesinin açılışının ardından, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve beraberindeki heyet, Enek Altınözü duble yol çalışması temel atma töreninin açılış kurdelesini keserek butona bastı.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)


20 saat, 42 dakika önce / 27.05.2015 12:03:10   

ÇALIŞKAN: KALKINMA SANAYİ HAMLESİ İLE OLUR

Seçimlere sayılı günler kala temposunu arttırarak tüm kesimleri ziyaret eden Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan gittiği her yerde halkın yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

            Çalışkan beraberinde Milletvekili Adayları, Nevin Zeytineli, Metin Yeşilkaya, Yaşar Narlı, Atila Erol ile Reyhanlı İlçe Başkanı İbrahim Göçmez ve partililer, Reyhanlı'da Esnaf, Sanayi ve Esnaf Kooperatifi ile bazı STK ve Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi ziyaret etti.

            Reyhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetimi ile bir araya gelen Çalışkan, burada sorunları dinleyerek, kalkınmanın sadece yol yapmakla olamayacağını sanayi hamleleri ile kalkınmanın olabileceğini söyledi ve projelerinden bahsetti.

            Çalışkan ve Saadet heyeti daha sonra Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi makamında ziyaret etti.

            Reyhanlı-Suriye Dostluk Festivali'ni de ziyaret eden Çalışkan, Suriyelilerin ve Reyhanlı esnafının çok perişan durumda olduğunu belirterek, “Hükümet Suriyelilerin bir kısmını çadır kentte ihtiyaçlarını gidermeye çalışsa da, plansız bir şekilde ülkemize kabul edilmesiyle, halkın içindeki binlerce Suriyeli ve Reyhanlı halkı perişan durumda. Hükümet halkın içindeki Suriyelilere de sahip çıkması gerekiyor. Görüyorsunuz bu durum Reyhanlı halkına sıkıntı oluşturmuş durumda. Devletin konuya bir an evvel çözüm bulması gerekiyor. İşin maddi boyutu vatandaşa yüklenmemeli, aksi durumda görüyorsunuz, siftahsız kepenk kapatan esnaflar var. Geçim sıkıntılarının yanı sıra bazı olumsuz hadiseler de yaşanıyor” dedi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 44 dakika önce / 27.05.2015 12:01:01   

Savaş, sorunlar hakkında istişarelerde bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hizmet istişarelerini Reyhanlı ilçesi mahalle toplantıları ile sürdürdü. İncelemelerde bulunduğu her mahallede sevgiyle karşılanan başkan Savaş, hemşehrileri ile bol bol sohbet etti, bölgedeki sorunlar hakkında istişarelerde bulundu.

             Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Suzan Alhasoğlu, CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün, CHP Reyhanlı ilçe başkanı Ruşen Bağatur, HBB Hatsu Reyhanlı Koordinatörü Muhittin Şahsuvar ve çok sayıda partili ile birlikte, Reyhanlı ilçesi Harran, Esentepe, Mustafa Kemal, İbrahimpaşa, Fevzipaşa, Bellene, Yeşilova, Tayfur Sökmen, Konuk, Kuletepe, Beşaslan mahallerinde hemşehrileri ile buluşan Başkan Savaş, yoğun ilgi ile karşılandı. Eksikleri yerinde inceleyerek hizmet sunumu ve acil ihtiyaçların hızlı giderilebilmesi noktasında Hatay'da her ilçede bütün renkler ile bir araya gelmeye devam edeceklerini belirtti.

            Reyhanlı'daki sorunların çoğunu bildiklerini dile getiren başkan Savaş, bu anlamda yapılacak olan hizmetlerin kapsamlı bir çalışma ile belirlendiğini, yapılan çalışmaların sorunlara kalıcı çözüm olacağını vurguladı.

            Reyhanlı'nın Harran mahallesinden gelen ''Evsel Atık'' (çöp) şikayeti üzerine  bölgede incelemede bulunan başkan Savaş, ''Çöp toplama Reyhanlı Belediyesinin görevidir'', demesi üzerine Harranlı bir Vatandaş Reyhanlı belediyesine müracaat ettiklerini, ancak Reyhanlı Belediyesi' nin Hatay Büyükşehir Belediyesine yönlendirdiğini, çöplerin toplanmasından HBB'nin sorumlu olduğunun söylendiğini dile getirdi.

            Başkan Savaş yaptığı kapsamlı açıklamada şunları belirtti; Büyükşehir olarak göreve başladığımız 13 aydan bu yana Hatayımızda bulunan 15 ilçe ve mahallelere siyasi kaygı gütmeden eşit miktarda kalıcı hizmetler sunmaya çalışıyoruz.

            Siyasi kaygı güdüp halkı HBB' ye karşı kışkırtanlar 11 İlçeyi alıp Büyükşehir'i kayıp edince hıncını hemşehrilerimizden almaya çalışılarak hem mecliste hem de mahallerde hizmetleri engellemeye çalışmaktadır. Tıpkı su fiyatları konusunda iftira atarak bütün yükü HBB' ye yüklemeye çalışanlar gibi. İlçelerdeki çöp sorununu da HBB'nin görevi olduğu yönünde aslı olmayan söylemlerde bulunarak seçim propagandalarını gerçekleştiriyorlar. Halkın sağlığı için önem taşıyan çöp toplama faaliyeti, Sinekle Mücadele İlçe Belediyeleri'ne aittir'' dedi.

            Başkan Savaş ; ''Su fiyatları konusunda bütün yükü HBB nin üzerine yükleyip halkı büyükşehre karşı kışkırtmak isteyenler 7 Haziran'da cevaplarını alacaklardır. Su fiyatları HBB Meclisi' nde bütün siyasi partilerin temsilcilerinin almış olduğu ortak bir karardır. Şimdi ise bunu siyasi malzeme olarak kullananlar su fiyatı sorununu 7 Haziran'da oy olarak görüyorlar. Su Siyasi olaylara malzeme edilemez. Meclisin vermiş olduğu ortak kararların hepsi kayıt altında tutuluyor. Gerekli kamera kayıtları da elimizde mevcut.'' diyerek konuya açıklık getirdi.

            Savaş; alt yapısız, asfaltsız mahalle kalmayacak. İçme suyu boru hatlarını baştan sona yeniliyoruz. Bu yenileme bittikten sonra içme suyu sorunumuz tamamen ortadan kalkacak. Biz HBB olarak hemşehrilerimizin sağlıklı ve temiz su içmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.'' dedi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 46 dakika önce / 27.05.2015 11:59:20   

İLK YARDIM SEMİNERİ VERİLDİ

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Hatay Sağlık İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı iki ilkyardım eğitmeni tarafından “İlk Yardım Semineri” verildi.

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yaklaşık 30 antrenör, hakem ve memura verilen ilkyardım seminerinde, Eğitmen Zerrin Katipoğlu ilk yardımın önemine vurgu yaptı.

            Katipoğlu; ilk yardım hayat kurtarmaktır diyerek “Her yerde her ortamda karşımıza çıkabilecek bu gibi durumlarda öncelikli hedefimizin kendi güvenliğimizi sağlayarak öncelikle kendi imkanlarımız doğrultusunda yardım etmektir” dedi.

            Ayrıca diğer eğitmen Ezgi Çelikel ise kırık-çıkık konularında uygulamalı eğitim sunarken yapılabilecekleri öncelikli sırasıyla anlatarak salondakilere bilgi verdi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 47 dakika önce / 27.05.2015 11:57:43   

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hataylılara hitap etti;

HATAY, BARIŞ VE MEDENİYET ŞEHRİDİR

            Bir dizi ziyaret ve açılışlar için ilimize gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, barış ve medeniyetler şehri Hatay'ın dünyanın gözbebeği olacağını belirtti.

            Dün sabah Büyük Antakya Otelinde Hatay Valisi Ercan Topaca'nın Bülent Arınç onuruna verdiği kahvaltıda sivil toplum kuruluş temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı önemli açıklamalarda bulundu.

            Düzenlenen bu toplantıda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri Sadullah Ergin, Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, eski milletvekilleri İzzettin Yılmaz, Mehmet Soydan, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, oda başkanları, dernek başkanları, sendika başkanları ile yüzlerce sivil toplum kuruluş temsilcisi bir araya geldi.

TOPACA: HATAY'DA MEDENİYET, İNSANLIK VE HAYAT VAR

            Tüm konuklarına hoşgeldiniz konuşmasında bulunan Vali Topaca, Hatay'da medeniyetin, insanlığın ve hayatın var olduğuna dikkat çekerek şu açıklamada bulundu: “Hatay, güzel ülkemizin tarihi kentlerinden biridir. Burada kültür, hoşgörü, inançların birlikte yaşaması var. Huzur ve güveni, inançlara saygıyı çekemeyenler bulunmakta. Biz bu zorlukların sevgi ve hoşgörü ile üstesinden geliyoruz.

            İlimiz, sanayi ve tarımda ülkemize önemli katkılar sağlamaktadır. Bölge barışının sağlanmasıyla ekonomi üçe dörde katlayacaktır. Amanos Tüneli projesi ulaşım ve ekonomi açısından çok önemlidir.

            İskenderun Teknik Üniversitesinin kurulması, yapılmakta olan 750 yataklı devlet hastanesi, 25 bin kişilik stdayum, 4 bin kişilik kapalı spor salonu, Reyhanlı ve Karaçay barajları, ilçe hastaneleri ile ilimiz daha değer kazanacak. 52 yeni okul ihale aşamasında. Hatay'da büyük bir değişim ve yatırım var. Tüm çabamız daha huzurlu bir Hatay ilidir” dedi.

ARINÇ: HER SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK

            Başbakan Yardımcısı Arınç'ta yaptığı konuşmada Hatay'ın barış ve medeniyet şehri olduğuna vurgu yaparak Hataylılarla bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.

            Siyasetin insan odaklı olması gerektiğinin altını çizen Arınç, millete verdikleri her sözü yerine getirdiklerini ifade ederek şu açıklamayı yaptı; “Hatay, barış ve hoşgörü merkezidir. İbadet yerlerinin duvarları bile bitişik olduğu şehir olan Hatay, dünyanın gözbebeği olacaktır.

            7 Haziran tarihinde sandığı gideceğiz. Hatay'ın güzel insanının en iyi kararı vereceğine inanıyorum. Eskiyi hatırladığımızda koalisyon dönemlerinde ekonomik sıkıntılar, faizler ve enflasyonlar arttı, bankalar battı.

            Bu ülkenin istikrara ve toplumsal barışa ihtiyacı var. Alevi-Sünni, Türk-Kürt, ilerici-gerici gibi nedenler öne sürerek bu toplumu ayrıştırmak isteyenler başarılı olamamıştır. Biz tüm ayrımcılığa karşıyız. Türkiye'de herkes birinci sınıf vatandaştır.

            Hizmet yapacağız dedik yaptık. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda kısacası verdiğimiz her sözümüzü yerine getirdik. İnsanların duasını alıyoruz bize siyasette bu yeter” dedi.

(Haber: Sadullah Ergin)


20 saat, 48 dakika önce / 27.05.2015 11:56:56   

Hizmet sendikacılığında çığır açtık

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, eğitim iş kolunda yetkili sendika olduklarını belirterek “Sendikamız, sendikacılık anlayışını değiştirmiş, hizmet sendikacılığında yeni bir çığır açmıştır” dedi.

            Eğitim-Bir-Sen'in Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Hatay'da da gücüne güç katarak eğitim iş kolunda yetkili sendika olduğunu belirten Bayrakdar yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “1992 Yılında rekabet zemininde hizmet sendikacılığı sloganıyla kurulan sendikamız, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Hatay'da da gücüne güç katarak eğitim iş kolunda yetkili sendika olmuştur. 2014 yılında 4.164 olan üye sayımızı çalışmalarımız ve üyelerimizin tercihleri ile 5.107 ye ulaştırarak memur sendikaları içerisinde Hatay'da en çok üyeye sahip sendika olmanın yanında 15 ilçemizin 9'unda da yetkili olmayı başarmıştır. Bu ilçelerimiz; Antakya, Altınözü, Belen, Dörtyol, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerimizdir. Diğer ilçelerimizde de yetkili olabilmek için çalışmalarımız devam edecektir.

            Özgürlüklerin genişletilmesi, yasakların kaldırılması konularında öncü olan, dünya genelinde mazlumların sesi olmaya çalışan, sosyal sorumluluk ve çevre duyarlılığı konusunda birçok etkinliğe imza atan, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” prensibi ile bireyi öncelik alan, slogan üretme yerine insanlığa ortak değerler inşa eden sendikamız, sendikacılık anlayışını değiştirmiş, hizmet sendikacılığında yeni bir çığır açmıştır.

            Sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu atanması, 2014 yılında sadece öğretmenlere 75 TL+ 75 TL ek ödeme alınması, banka promosyonlarının tamamının çalışanlara ödenmesi, 13 milyon imza ile kamuda başörtüsü yasağının kaldırılması, 5. Sınıftan itibaren seçmeli ders olarak “Peygamberimizin Hayatı”, “Kur'an-ı Kerim”,  “Temel Dini Bilgiler” derslerinin okutulmaya başlanması gibi kazanımlarla toplumun ve çalışanların taleplerini gerçekleştirmeye çalışan sendikamız, 350 bin üye sayısıyla Türkiye'nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmayı başarmıştır.

            Bizleri bu davada yalnız bırakmayan üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, ilçe yönetim kurulu üyelerimize, gecelerini gündüzlerine katarak üye sayımızın artmasında göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 51 dakika önce / 27.05.2015 11:54:05   

Yaman: CHP, barışı savunanların ortak paydası

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), gençlerin, işsizlerin, emeklilerin ülkesine sahip çıkanların, savaşa karşı çıkıp barışı savunanların ortak paydası olduğunu belirtti.

            Başkan Yaman yaptığı yazılı açıklamada her partide seçim döneminde yaşanan liste kırgınlıkları hizmet etme talebinin doğal bir sonucu olduğunu belirterek şu bilgilere yer verdi: “7 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimler ülkemizi ve çocuklarımızın geleceği için önemli kavşaklardan biri olacaktır. Halkımızın hak ettiği çağdaşlaşma ve kalkınmanın adresi Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

            Bir süredir kamuoyunda parti kendi içinde kavgalıymış gibi gösteren bir algı oluşturulmaya çalışılmakta ve partimizin kan kaybettiği intibası yaratılmaya çalışılmaktadır. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun İskenderun mitingi ve mitinge katılım ve coşku bir kez daha göstermiştir ki kentimizde belirleyici güç Cumhuriyet Halk Partisidir. Her partide seçim döneminde yaşanan liste kırgınlıkları hizmet etme talebinin doğal bir sonucudur.

            Ekonomik, Sosyal ve Özgürlükçü politikalarıyla yeniden ülkenin umudu haline gelen, “ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen” sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi gençlerin, işsizlerin, emeklilerin ülkesine sahip çıkanların, savaşa karşı çıkıp barışı savunanların ortak paydasıdır.

            7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde tüm halkımızı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birlik olmaya çağırıyor, gerek iç politikada gerekse dış politikada ülkemizin hak ettiği barışçıl, çağdaş bir yapının kurulmasına tüm halkımızı katkı vermeye davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 52 dakika önce / 27.05.2015 11:53:11   

HBB, SİRKE GİDEMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çocukların daha kaliteli vakit geçirmesi ve unutamayacakları bir an yaşatmak amacıyla Hatay'a davet ettiği Kazakistan Sirki'nin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Antakya ayağı büyük ilgi görmüştü.

            HBB tarafından Hatay halkı için ücretsiz düzenlenen sirk gösterimini, resmi kayıtlara göre Antakya ve çevre ilçelerden yaklaşık 29 bin çocuğun katılarak izlediği belirtilirken, bu organizasyona ulaşımda yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle Yayladağı ilçesinden gelecek çocukların katılamayışını telafi etmek amacıyla HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın talimatları doğrultusunda düğmeye basıldı.

            HBB, Türkiye'nin her tarafında yaptığı gösterilerle büyük ilgi gören Kazakistan Sirki'ni izlemesi ve unutulmayacak dakikalar yaşatmak amacıyla Yayladağılı çocukları İskenderun veya Dörtyol'da yapacakları gösteriye götürmeye hazırlanıyor.

            Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Başkan Savaş; “Çocuklarımızın güzel vakit geçirmesi ve unutulmaz anılara sahip olması amacıyla sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde böyle etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda il genelindeki çocuklarımızın bu sirke katılımını sağlamayı imkanlarımız dahilinde sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

            Kazakistan Sirki'ne teknik sebeplerden ötürü katılımları aksayan Yayladağılı çocukların, 25-30 Mayıs tarihleri arasında İskenderun Anıt Alanı'nda veya 3-6 Haziran tarihleri arasında Dörtyol TOKİ arazisinde izleyicilerle buluşacak gösterime taşınması planlanıyor.

(Haber Merkezi)


20 saat, 53 dakika önce / 27.05.2015 11:51:53   

Öğrencilerden Çanakkale'ye teknik gezi

Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2. sınıf öğrencileri, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi İşler ve Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mert Nezihi Rifaioğlu koordinatörlüğünde Çanakkale'ye teknik gezi düzenledi. Düzenlenen teknik amaçlı gezide öğrenciler, teorik olarak almış oldukları dersleri uygulamalı olarak da işleyerek mesleki gelişimlerinde önemli bir katkı sağladılar.

            Mimari Tasarım 3 dersi kapsamında 42 öğrencinin katılımıyla düzenlenen gezide öğrenciler, Çanakkale Seramik'in Çanakkale'nin Çan ilçesinde bulunan fabrikasını görme fırsatı yakaladı.

            Programa, Çanakkale Seramik'e ait Ar-Ge Birimini gezerek başlayan öğrenciler, tasarıma yönelik Ar-Ge çalışmaları hakkında birim müdüründen bilgi aldı. Ar-Ge biriminde daha çok malzeme kalitesi, esnekliği ve malzeme özellikleri üzerine araştırma geliştirme çalışmalarının yapıldığını öğrenen öğrenciler, bunun yanı sıra ürün tasarımı (renk, doku, boyut, estetik algı, fonksiyonellik) konusunda da ciddi çalışmalara yer verildiğini ve bu alanlara oldukça büyük yatırımlar yapıldığı bilgisini aldı.

            Tüm bu ürünlerin üretim aşamalarının ve üretim teknolojilerinin yerinde görülmesi, mimari tasarım ve inşaat teknolojisi alanlarında yenilikçi ve çevreci yaklaşımları ifade etmesi ve geleceğin mimarlarını bu yaklaşımlara teşvik etmesi açısından oldukça kıymet taşıması öğrencilerin, mesleki gelişimlerine de büyük fayda sağladı.

            Tarihi Asos kentine hareket eden öğrenciler,  bu bölgeye yakın bir köyde bulunan ve ödül alan B2 ve SM evlerini gezdi. Bu ödüllü yapılar özgün nitelikli mimari örnekler olması, yenilikçi ve kimlikli mimari yapı tasarımı konusunda fikir vermesi açısından önemli bir yer tutuyor.

            Bunlarla beraber daha birçok yeri gezen ve büyük bir beğeniyle incelemelerde bulunan öğrenciler geziyi düzenleyen Üniversite yönetimine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


20 saat, 54 dakika önce / 27.05.2015 11:50:33   

MİRAÇ CAMİİ PARKI YEŞİLE BÜRÜNDÜ

Antakya Belediyesi yemyeşil bir Antakya için yürüttüğü çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Antakya Belediyesi yürüttüğü çalışmalar kapsamında 95 Mahallede bulunan 95 parka 12 yeni park daha ekleyerek vatandaşın hizmetine sunarken, tüm parklarda yeşillendirme çalışmaları gerçekleştiriyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada yeşillendirme çalışmaları kapsamında Saraykent Mahallesinde bulunan Miraç Cami parkına mevsim çiçekleri ekildi, yeşillendirme çalışmaları tamamlandı.

            Oyun grupları, fitness aletleri ve bankların montesi ile yürüyüş yolu ve ağaçlandırma çalışmaları tamamlanarak Şubat ayı itibariyle vatandaşın hizmetine sunulan 2,5 dönümlük Miraç Cami parkında son aşama olan çimlendirme çalışmasının tamamlandığı belirtildi. Yemyeşil bir görünüme kavuştuğu bildirilen parkın mahalle sakinleri tarafından büyük beğeni ile karşılandığı ifade edildi.

(Haber Merkezi)


20 saat, 55 dakika önce / 27.05.2015 11:49:32