......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 102980
YORUM MANŞET
Bozuk yolu onarmak kimin işi?
Bozuk yolu onarmak kimin işi?

Bozuk yolu onarmak kimin işi?

Yerel belediyenin mi? Büyükşehir belediyesinin mi? Karayolları müdürlüklerinin mi?

İkinci etap TOKİ'ler ile son yapılan 3. etap TOKİ arasında bulunan 186. sokak, yeni adalet sarayı personel giriş kapısı arkasında yapılan inşaat nedeniyle asfalt kapatıldı.

Yan tarafında yapılan ve kimin neden yaptığı belli olmayan inşaatın yanında bulunan cadde kapatılarak yan taraftan tali yol açıldı. Tali yoldan geçen araçlar zorlanırken, asfaltın olmaması ve inşaatın bu caddede tehlike yaratması vatandaşlar tarafından tepkiye neden oluyor. Antakya'nın geneli olmak üzere özellikle yaşadığımız bu sokaklar ve caddelere neden önem verilmiyor.

Son yapılan 956 konutluk TOKİ içerisinde bulunan, Şehit Mustafa Dolumay Ana Okulu yanında yapılan inşaat çalışmaları üzerine kapatılan caddede büyük göçükler oluşurken, yan tarafta açılan tali yolda yetersiz durumda. Çevre sakinleri bu olumsuz duruma kimin müdahale edeceğini ve ne zaman çözüm getirileceğini merakla beklediklerini belirtti.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

ANTAKYA'DA PARKLAR İLÇE BELEDİYESİNİN
ANTAKYA'DA PARKLAR İLÇE BELEDİYESİNİN

ANTAKYA'DA PARKLAR İLÇE BELEDİYESİNİN

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında 10 Eylül Çarşamba günü Hatay Büyükşehir Belediye Meclis salonunda toplandı. Gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin en önemli maddeleri arasında yeralan Antakya'daki parkların sorumluluğu ile ilgili alınan kararda yetki büyükşehirden alınıp ilçe belediyesine verildi.

Mecliste gündemin 15 maddesinde yer alan konu Büyükşehir Belediyesinin 10.06.2014 tarihli toplantısında 53 nolu kararla Ulaşım Hizmetleri Komisyonuna havale edilen Hatay İli sınırlarında bulunan yolların yetki ve sorumlulukları hakkında ilçeler arasında coğrafi ve diğer farklılıklar göz önüne alınarak tek bir kriter konulmayacağından, ilçe bazlı kriter çalışması yapılmak üzere komisyon raporlarının yeniden hazırlanması hususu ile ilgili komisyon raporu okunarak oy çokluğu ili kabul edildi. Kabul edilen komisyon raporunda 40 metreye kadar olan yolların Antakya Belediyesi tarafından hizmet göreceği kabul edildi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci bu madde ile ilgili söz alarak, bu çalışmalarla küçük hesaplar yaparak hizmet akışının engellenmemesi gerektiğini söyleyerek; “Biz Antakya Belediyesi olarak halkımıza daha kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet etmek istiyoruz. Bizler, Antakya Belediyesi olarak halkımızın menfaatine olan her türlü çalışmanın içinde olduk bundan sonrada olacağız.” dedi.

Bu maddenin görüşülmesinin ardından gündemin 16 maddesinin görüşülmesine geçildi. Büyük Şehir meclisinin 10.06.2014 tarihli toplantısında 54 nolu kararla İmar ve Bayındırlık komisyonu ile Çevre Sağlık Komisyonuna havale edilen Antakya İlçesinde bulunan Belediye Parkı ve DSİ parkı, İskenderun ilçesinde bulunan Sahil şeridi boyunca uzanan yeşil alanlar ile Hatay sınırları içerisinde bulunan park Bahçe ve yeşil alanların sorumlulukları hakkında ilçeler arasında coğrafi ve diğer farklılıklar göz önüne alınarak, tek bir kriter konulamayacağından, ilçe bazlı kriter çalışması yapılmak üzere komisyon raporlarının yeniden hazırlanması hususu ile ilgili komisyon raporunun okunarak oylanması, mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Yapılan bu oylama sonrasında Antakya'da bulunan tüm parklar Antakya Belediyesine devredildi.

Gündemdeki 21 madde dolayısıyla 2 gün süren Hatay Büyükşehir belediye meclisi dün geç saatlere kadar devam etti.

(Haber: Hasan KAYA)

Bu atıl bölgeyi, park ve yeşil alan olarak
Bu atıl bölgeyi, park ve yeşil alan olarak

Bu atıl bölgeyi, park ve yeşil alan olarak ANTAKYA'YA KAZANDIRALIM

Son düzenleme ile yarım milyon insanı barındıran Antakya, maalesef park ve yeşil alan açısından bölgemizde ki iller arasında yetersiz durumda.

Antakya Belediye parkı ve yeni oluşturulan DSİ parkı dışında doğru dürüst park ve yeşil alanı bulunmayan Antakya'da Haraparası Mahallesinde eski tarihi su kemerleri yanındaki bir dönümlük alan, bakımsızlığı, çöpler içinde oluşu ile şehrimize yakışmıyor.

Gazetemizin yaptığı araştırmada günde binlerce kişinin kullandığı ilçe ve köy garajları yanında ki bu atıl bölgenin park ve yeşil alan olarak değerlendirilmesi isteniyor.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin park ve yeşil alanlara karşı ilgili bir belediye başkanı olduğunu vurgulayan vatandaşlar, mimarlık mesleği dolayısıyla göreve geldikten sonra parkların ve yeşil alanların bakımına yönelik önemli hizmetler verdiğine dikkat çektiler.

İçinde tarihi su kemeri de bulunan bir dönümlük arazinin güzel bir proje ve peyzajla Antakya'da değer katılacağına inanılıyor.

Yorum Gazetesi olarak çevre sakinlerinin ve vatandaşların bu isteklerini kamuoyuna bildirirken, Belediye Başkan İsmail Kimyeci ve Antakya Belediye Meclisinin bu konuda nasıl bir karar vereceği, bu bölgeyi park ve yeşil alan olarak yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.
(Yorum Haber Merkezi)

750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:
BÖLGE HASTANESİ OLACAK
750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:
BÖLGE HASTANESİ OLACAK

750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:<br>BÖLGE HASTANESİ OLACAK


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı`nın ortaklaşa yürüttüğü proje çerçevesinde 2015 yılı Temmuz-Ağustos ayına kadar inşaatı tamamlanması beklenen 750 yataklı Yeni Devlet Hastanesi, bölge hastanesi olacak.

Edinilen bilgilere göre; devlet hastanesi inşaatını sürdüren TOKİ`nin Antakya`da ki hastaneyi 750 yataklı olarak inşaatını sürdürmesi hükümetin Hatay`a verdiği önem olarak değerlendiriliyor.

Başta Hatay olmak üzere çevre iller için de önem taşıyan hastane inşaatının 2015 yılı Temmuz-Ağustos ayına kadar bitirilmesi ve hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Hastanenin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte bugün sağlık kurumlarında yaşanan yığılmalar, uzun kuyruklara son verilecek. TOKİ tarafından Antakya`da yaptırılan ve 11 bloktan oluşan 750 yataklı Antakya Devlet Hastanesi bölgenin en büyük hastanesi olacak.

750 yataklı hastane, yataklı tedavi kurumlarının hem kapasitesini artıracak hem de adeta bölge hastanesi gibi, 1,5 milyon nüfuslu ilin tamamına hizmet verecek.

Yaşanan söz konusu gelişmeden büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Antakyalılar ise hâlihazır hizmet veren sağlık kurumlarının artık Antakya`ya yetmediğine dikkat çekti. Bu nedenle söz konusu hastanenin ciddi bir açığı kapatacağına inandıklarını söyleyen Antakyalılar, ilgili birimlere ve hükümetin ilgili bakanlığına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

30 Ağustos Zafer Bayramı`nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı`nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı`nı gururla kutladık<br>92. yıl coşkusu


30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 92. yıldönümü, protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlarında yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Kutlamalar, saat 09.30`da Cumhuriyet Alanı`ndaki Atatürk Anıtı`na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan Anıt Şeref Defteri`ni imzaladı. Vali Vekili Doğan Anıt Şeref Defteri`ne şunları yazdı: “Aziz Atam, Vatan ve bağımsızlık uğrunda her türlü zorluk karşısında yılmadan, büyük bir mücadele azmi ile elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi`nin 92`nci yıldönümünde huzurunuzdayız.

Yüce milletimizin her bir ferdinin, Sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesinde emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti`ni ilelebet payidar kılmanın yolunun, milletçe kenetlenmekten geçtiğinin bilinci içerisindeyiz.

Dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla inşa ettiğiniz çağdaş Türkiye Cumhuriyeti`ni, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak azmindeyiz.

Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin 92`nci yıldönümünde Sizleri ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Kutlamalar kapsamında saat 10.00`da Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı`nda tebrikleri kabul etti.

Saat 10.30`da ise Atatürk Caddesi`nde tören düzenlendi. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı.

Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Göğebakan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb.Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üsteğmen Mustafa Torun, büyük zaferin önemine değindi. Etkinlik, halkoyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından gerçekleşen geçit töreni ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

Bozuk yolu onarmak kimin işi?Yerel belediyenin mi? Büyükşehir belediyesinin mi? Karayolları müdürlüklerinin mi?

İkinci etap TOKİ'ler ile son yapılan 3. etap TOKİ arasında bulunan 186. sokak, yeni adalet sarayı personel giriş kapısı arkasında yapılan inşaat nedeniyle asfalt kapatıldı.

Yan tarafında yapılan ve kimin neden yaptığı belli olmayan inşaatın yanında bulunan cadde kapatılarak yan taraftan tali yol açıldı. Tali yoldan geçen araçlar zorlanırken, asfaltın olmaması ve inşaatın bu caddede tehlike yaratması vatandaşlar tarafından tepkiye neden oluyor. Antakya'nın geneli olmak üzere özellikle yaşadığımız bu sokaklar ve caddelere neden önem verilmiyor.

Son yapılan 956 konutluk TOKİ içerisinde bulunan, Şehit Mustafa Dolumay Ana Okulu yanında yapılan inşaat çalışmaları üzerine kapatılan caddede büyük göçükler oluşurken, yan tarafta açılan tali yolda yetersiz durumda. Çevre sakinleri bu olumsuz duruma kimin müdahale edeceğini ve ne zaman çözüm getirileceğini merakla beklediklerini belirtti.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

18 saat, 17 dakika önce / 15.09.2014 11:31:37   

Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerindeHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 15-19 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere 2014-2015 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz diyen Vali Lekesiz, mesajına şöyle devam etti: “Bilindiği gibi eğitim, insanın kendisine, çevresine ve vatanına faydalı bireyler yetiştiren, toplumun kalkınmasını sağlayan en önemli unsurdur.

Bu anlamda gelişmişliğin önemli bir göstergesi olarak kabul edilen kaliteli bir eğitimin, ülkeleri uluslararası rekabette öne çıkarabilecek değerli bir yatırım alanı olduğu açıktır, keza günümüz dünyasında eğitim, geleceğin şartlarına hazırlıklı ve donanımlı bireyi yetiştiren, toplumların gelecek yönelimlerini şekillendiren bir işlevi icra etmektedir.

Okul öncesinden üniversiteye eğitimin her adımında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilebilmesi, teknolojik yeniliklerin onlar için ulaşılabilir olması ve hepsinin aynı şartlarda eğitim imkânlarından yararlanabilmesi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefimizin gereklerindendir. Ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, bilgisinden aldığı güçle yoğun rekabet şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirebilmektir.

Bu nedenle, okul öncesinden itibaren her kademede eğitim standartlarının ve kalitesinin daha da yükseltilerek ilimizi bir adım daha öne taşıyacak projeler hayata geçirilmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Daha mutlu yarınların kurulmasında büyük katkısı olan eğitim, elbirliği ile sahiplenilmesi gereken uzun bir süreci kapsamaktadır. Bu anlayıştan yola çıkarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın uygun eğitim ortamlarında geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için hep beraber bütün imkânlarımızı seferber etmekteyiz.

Bu vesileyle,2014-2015 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz ve aileleri ile eğitimin her kademesinde sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren idarecilerimiz ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler; sağlık, esenlik ve üstün başarı dileklerim ile en içten sevgilerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

18 saat, 18 dakika önce / 15.09.2014 11:30:42   

Okullar bugün ders başı yapıyor3 aylık bir aradan sonra okullar bugün ders başı yapıyor. Geçen hafta okul öncesi, 1. Sınıf ve 5. Sınıflar ders başı yapmıştı. Bugün ise tüm öğrencilerin katılımı ile yeni eğitim-öğretim yılı başlıyor.

Birinci yarıyıl, 15 Eylül 2014 Pazartesi'den, 23 Ocak 2015 Cuma'ya kadar sürecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak - 6 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönemin ilk dersi 8 Şubat'ta görülecek. 2014-2015 eğitim-öğretim sezonu 12 Haziran'da tamamlanacak.

15 Eylül Pazartesi günü (Bugün) Vali Teoman Okulunda “İlköğretim Haftası” dolayısıyla açılış programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

18 saat, 23 dakika önce / 15.09.2014 11:26:17   

EĞİTİM ÇALIŞANLARININ BÜTÇELERİ SARSILMAKTADIRTürk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada öğretmenler ve diğer eğitim çalışanları 2014-2015 eğitim-öğretim yılını maddi zorluklarla karşılamakta olduğunu belirterek “Bütçeler her geçen yıl biraz daha sarsılmaktadır” dedi.

2013 yılında yapılan rezil bir toplu sözleşme nedeniyle çalışanlar Temmuz ayında zamlı maaş alamamış; 2014 yılında sadece 123 TL, 2015 yılı için ise yüzde 3+3 zamla yetinmek zorunda kalmıştır diyen Tuncay, açıklamasına şöyle devam etti: “Üstelik çalışanlar 2014 yılı için ne enflasyon farkı alacak ne de aile, çocuk yardımlarına artış yapılacaktır. Öğretmenler, akademisyenler, hizmetliler, memurlar, teknisyenler v.b. eğitim çalışanları için 2014 yılı maddi anlamda kayıp bir yıldır. Öğretmenlere, eğitim-öğretim ödeneği kapsamında 75+75 TL zam yapılmış ancak bu miktar, 666 sayılı KHK ile yapılan iyileştirme uygulaması sonucundaki kayıpları karşılamak için yeterli olmamıştır. Hatırlanacağı üzere öğretmenlerimizin kapsam dışı tutulduğu eşit işe eşit ücret uygulaması kapsamındaki memurlarımıza 1500 TL'ye varan iyileştirme yapılmıştı. Öte yandan HSYK seçimleri öncesinde hâkim ve savcılara 1155 TL zam yapılmıştır. Hâkim ve savcılara 1155 TL zam yapılırken, ne yazık ki diğer memurlara ve öğretmenlere enflasyon farkı dahi çok görülmüş, akademisyenlere de zam sözü unutulmuştur. Ayrıca eğitim-öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesini yıllardır talep ediyoruz. Hâkim ve savcılara zam yapılırken, yıllardır ortaya konulan bu talebi ne yazık ki MEB, Maliye ve Hükümetin duymaması büyük bir haksızlıktır.

Türk öğretmenlerin maaşları dünyadaki meslektaşlarıyla kıyaslandığında da çok geridedir. OECD Bir Bakışta Eğitim Raporuna göre; Portekiz'de ilkokulda göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 30 bin 946 dolar, en üst düzeydeki bir öğretmen yılda brüt 52 bin 447 dolar; Lüksemburg'da göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 64 bin 043 dolar, en üst düzeydeki bir öğretmen yılda brüt 112 bin 997 dolar kazanmaktadır. Aynı raporda Türkiye'de göreve yeni başlayan bir öğretmenin yılda brüt 23 bin 494, en üst düzeydeki bir öğretmenin yılda brüt 27 bin 201 dolar kazandığı ifade edilmektedir. Bu rakamlar satın alma gücü paritelerine göre hesaplanmış rakamlardır. Türkiye'de öğretmenlerin eline geçen net ücret yıllık 11 bin 775 ila 14 bin 538 dolar arasında değişmektedir. (Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekâr ya da evli olup eşi çalışan ve çocuksuz öğretmenlere göre hesaplanmıştır.)

Sadece öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının değil, akademisyenlerin de ücret sorunu bulunmaktadır. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek akademisyenlere zam sözü vermişti ancak bu söz aylar geçmesine rağmen yerine getirilmemiştir. Şimdi kendisi de bir akademisyen olan Başbakan Ahmet Davutoğlu zam sözü vermiştir. Davutoğlu'nun sözünde durup, durmayacağını zaman içinde göreceğiz. Bir yandan zam sözleri verilirken, diğer yandan üniversite geliştirme ödeneğinin kaldırılacağına dair haberler kamuoyu gündeminde yankılanmaktadır. Bu nasıl bir çelişkidir? Sendika olarak bunu kabul etmiyoruz. Kazanılmış hakların gasp edilmesine seyirci kalamayız. Üniversitelerin toplumun aynası olduğunu düşündüğümüzde, akademisyenlerimizin insanca yaşayabilecekleri, geçim derdini düşünmeyecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri ücretler alması hayat memat meselesidir.

Son olarak güncel bir konu olduğu için şunu da belirtmek istiyoruz: İl içi özür durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan ancak tercihlerine yerleşemeyen kişilere ilçe emrine atanma hakkı getirilmemiştir. Oysaki bazı illerde ilçeler arasında 150-250 km. mesafe bulunmaktadır. Ayrıca 2. iller arası yer değiştirme döneminde eşlerden birine açık olan bir ilin diğer eşe kapalı olmasından dolayı ya da hizmet puanı yetersizliği nedeniyle ataması gerçekleşmeyen eşler bulunmaktadır.

Tüm bunlar aile bütünlüğünün bozulmasına, eşlerin ayrı yaşamasına yol açmaktadır. Türk Eğitim-Sen olarak hem il içi özürleri devam eden eğitim çalışanlarının hem de 2. iller arası yer değiştirmelerde eşlerden birinin yer değiştirebilmesi için ikinci kez il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirmelerinin yapılmasını istiyoruz. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı başvurumuz da bulunmaktadır.

Bu minvalde yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni eder; tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza başarılar dileriz.” dedi.

(Haber Merkezi)

18 saat, 24 dakika önce / 15.09.2014 11:24:37   

Ertan Yücel'den müftülüğe veda ziyaretiHatay Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel, Hatay İl Müftülüğü'ne veda ziyaretinde bulundu. Emekli olan Vali Yardımcısı Ertan Yücel, İl Müftüsü Kavillioğlu ve müftülük personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Vali Yardımcısının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeklilik hayatında sağlık ve mutluluklar diledi.

Ziyarette İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol da hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

18 saat, 26 dakika önce / 15.09.2014 11:22:41   

Çilem Aras, Merkez Parti il başkanı olduHatay Kadın Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma dernek başkanlığı yapan, aynı zamanda hanımeli mantı işyeri sahibi olan Çilem Aras, Merkez parti il başkanlığı görevine getirildi.

Antakya'da oldukça faal olan yapmış olduğu çalışmalarla adından sıkça söz ettiren İşkadını Çilem Aras yeni kurulan ve oldukça ses getireceği tahmin edilen Merkez Parti İl başkanlığı görevine getirildi. Görevi alır almaz çalışmalara başlayan Aras, partinin Hatay'daki örgütlenme çalışmalarına hızlı başladı.

(Haber Merkezi)

18 saat, 27 dakika önce / 15.09.2014 11:21:53   

Hacı Mehmet Alkan Cami inşaatı hızla ilerliyorYeni proje çalışmaları kapsamında devam eden inşaatlardaki gelişmeleri yakından takip eden Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, Mehmet Alkan Camii Yaptırma Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Alkan ve MKÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mehmet Kutay Yıldırım eşliğinde, cami inşaatını ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

Spor, dinlenme ve araştırmaya yönelik tesisleri bünyesinde barındıran, nüfusu otuz binden fazla olan MKÜ'de, bir ibadet alanına ihtiyaç duyulması üzerine İlahiyat Fakültesi ile kompleks bir proje fikri benimsenmiş, Dernek Başkanı Mehmet Alkan'ın katkıları ile 2013 yılında camii inşaatına başlandı. 2015 yılında bitmesi öngörülen Hacı Mehmet Alkan Cami, tamamlanması hâlinde sadece MKÜ öğrencilerine ve personeline değil, çevredeki köylerden gelen vatandaşlara da açık olacak. İki avlu etrafında konumlanan cami ve müştemilatı ile İlahiyat Fakültesi ve ilgili birimlerden oluşmakta, cami ise külliyenin büyük avlusunda bulunmaktadır.

Mustafa Kemal Üniversitesi Kapalı Spor Salonu ve Yeni Rektörlük Binası inşaatı arasında yapılmakta olan ve 7000 m² lik alana sahip Hacı Mehmet Alkan Cami, harim mahallerinde 2400, avluda 2600 kişi olmak üzere toplam 5000 kişinin ibadet edebileceği şekilde tasarlandığı bildirildi.

(Haber Merkezi)

18 saat, 28 dakika önce / 15.09.2014 11:21:03   

Baymak, bayileriyle hedefe koşuyorBaymak tarafından Antakya'da düzenlenen Eğitim ve Tanıtım Toplantısı 250 kişinin katılımı ile amacına ulaştı

Baymak, Antakya'da dev bir organizasyona imza attı. Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen toplantıya yaklaşık 250 kişi katıldı. Hollanda teknolojili ürünlerle ilgili detaylı olarak bilgilendirilen bayiler, Baymak'ın değişen yüzünün yansımalarını her alanda gördüler.

250 kişinin katıldığı organizasyonda Baymak'ın Hollanda Teknolojili her ürünü Baymak Ürün Müdürleri tarafından tek tek anlatıldı ve bayilerin soruları yanıt buldu. Teknoloji ile tanışmanın keyfini yaşayan bayiler eğitim süresince Baymak'ın geniş ürün gamı hakkında detaylı olarak bilgilendirildi.

Eğitim toplantısı sırasında konuşma yapan Baymak Genel Müdürü Ender Çolak şu açıklamalarda bulundu: “Bu yıl Eğitim ve Tanıtım toplantı takvimimize Antakya'yı ekleyerek çok doğru bir adım attığımı sizleri gördüğümde daha da iyi anladım. Görüyorum ki Antakya teknolojiye çoktan adapte olmuş ve daha büyük yenilikler peşinde. Şunu çok net söylemeliyim ki; üstün teknoloji ve kaliteli servis anlayışı ile yeniliğin tek ve rakipsiz adresi Baymak'tır. Baymak'ın değişen yüzünü ve Hollanda teknolojili ürünlerini gittiğim her yerde ve yaptığımız her toplantıda defalarca ifade ediyorum. Ancak son bir yılı devirirken, bugün geldiğimiz noktada artık farkındayım ki, ürünlerimizden, aramızda kurduğumuz iletişime kadar, değişimi siz değerli bayilerimiz zaten hissediyor ve yaşıyorsunuz. Bugün burada gördüğünüz ürünlerimizin hepsi Baymak'ın son teknolojisini yansıtan, Hollanda teknolojili ürünlerdir. Tüm ürünlerimizdeki ana ve ortak hedefimiz enerji verimli olmalarıdır. Merkezi Sistem Isıtmada Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Lectus ve Yer Tipi Yoğuşmalı Kazanımız Magnus, En sessiz, En küçük, En hafif ve en verimli kombi idee ve teknolojisiyle kıskandıran E.xybox hidrofor. Tüm bu ürünlerimiz enerjiden tasarruf sağlarken sizlere verimlilik vadediyor. Baymak olarak siz değerli bayilerimizle birlikte daha büyük hedeflere koşacağız.” dedi.

Detaylı ürün eğitimlerinin ardından, soru-cevap şeklinde ilerleyen Baymak Eğitim ve Tanıtım toplantısı oldukça etkin ve verimli geçti. Eğitim ve tanıtım toplantısının ardından yemeğe geçen bayiler ise geceden keyifle ayrıldı.

(Haber Merkezi)

18 saat, 29 dakika önce / 15.09.2014 11:20:23   

Ovakent Kur'an Kursu büyük bir coşkuyla açıldıAntakya İlçesine bağlı Ovakent Mahallesinde inşaatı tamamlanan Kur'an Kursunun açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılışa İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, daire müdürleri ve büyük bir halk topluluğu katıldı.

Cuma namazından önce İl Müftüsü cemaate vaaz etti. Namazı müteakip halkın ve protokolün katılımıyla açılış gerçekleşti. Açılış konuşmasını cami imamı Abdullah Dağlı yaparak açılışa katılanlara teşekkür etti.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de yaptığı konuşmada böyle bir eserin yapımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

İl Müftüsü Kavillioğlu da yapmış olduğu konuşmasında; Bütün camilerin Kabe-i Muazzama'nın birer şubesi olduğunu, Kur'an Kurslarının ise Mescid-i Nebevi'ye hemen ilave olunan ve ashabı suffe için yapılan ilk İslam Üniversitesinin birer şubesi olduğunu söyledi.

Kavillioğlu, “Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir” hadisini hatırlatarak Kur'an Kursunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından kurdela kesilerek açılış gerçekleşti. Açılış sonrası hayırseverler tarafından yemek ikramı yapıldı.

(Haber Merkezi)

18 saat, 31 dakika önce / 15.09.2014 11:17:50   

ZABITA EKİPLERİ GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR!Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların güven içerisinde sağlıklı bir ortamda alışverişini yapabilmesi, gezmesi ve sağlıklı gıdalar tüketebilmesi adına gece gündüz demeden gerekli denetimleri yapıyor. Zabıta birimlerinin yaptığı denetimlerde kurallara uymayanlara gerekli uyarılar yapılıp, kurallara uyan işletmelere teşekkür edildi.

Güzel şehrimizin dokusunu korumak, çevreye duyarlı olmak ve huzuru sürekli kılmak adına çalışan HBB Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Büyükşehir Belediyesine ait mezbahane tesisini yerinde inceleyerek gerekli raporları hazırladı. Bunun yanında seyyar satıcıların izinsiz satış yaptıkları yerlerden uzaklaştırılıp semt pazarlarına sevki sağlanmış olup, Sorumluluk alanında yer alan ana cadde, bulvar, kavşak ve ilçeleri birbirine bağlayan yollar üzerinde görülen olumsuzluklar giderilerek trafiğin akışı sağlandı.

Büyük bir hassasiyetle çalışmalarına devam eden Zabıta Daire Başkanlığı Samandağ deniz sahilinde plajı izinsiz işgal eden işletme ve şahıslarla ilgili çalışma yaptı. Zabıta daire başkanlığı Samandağ'da ruhsatsız çalıştığı tespit edilen bir müesseseyle ilgili Ruhsat Müdürlüğüyle ortak bir çalışma başlattı. Antakya ilçesinde fırın bacasından çıkan islerin çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı denetime çıkılan fırınların incelemesi gıda mühendisi tarafından da yapılmış olup zabıta ekipleri tarafından idari para cezası işlemi uygulandı.

(Haber Merkezi)

18 saat, 32 dakika önce / 15.09.2014 11:16:58