......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 115792
YORUM MANŞET
HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

 HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI Reyhanlı AK Parti eski ilçe başkanı Mehmet Hacıoğlu, hizmet alanını genişletmek, memleketini daha iyi ve hak ettiği hizmetleri kazandırabilmek için AK Parti'den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

            Emir Otel'de gerçekleşen toplantıda aday adaylığını açıklayan Mehmet Hacıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "AK Parti güzel geleneklerin partisidir. Bu teşkilat, kendisine hizmet edenleri asla unutmaz. Bu vesileyle, teşkilatımızda görev yapmış, kendileriyle birlikte yol yürüdüğümüz, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş tüm kardeşlerimi de rahmetle, minnetle anıyor, mekânlarının cennet olmasını temenni ediyorum. Kongre sonuçlarında ana kademe, kadın ve gençlik kolları yeni seçilen, yönetime giren dava arkadaşlarımı, hanım kardeşlerimi ve gençlerimizi bugün bir kez daha özellikle selamlıyorum. Bu hareket sizlerin yüreklerinizi ortaya koymanız sayesinde bu günlere ulaştı.

            Sevgili gençler, AK Parti'nin, ilçemizin alnı ak, yüreği ak gençleri; sizleri de bugün bir kez daha gönülden selamlıyorum. Sizler sadece bu milletin değil, yeryüzündeki tüm mazlumların umudusunuz. 2007'den 2014'e kadar ilçe teşkilatının başında bulunmuş biri olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum.

            Kendi başkanlığım döneminde birçok başarılara imza atmış bir teşkilatın başkanı olarak şunu söyleyebilirim, başarılar asla tesadüflerin sonucu değildir. Çalışmak, başarıya giden yolun ilk anahtarı ve basamağıdır. İsimler değişse de bizler çalışmaya devam edeceğiz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ilçe teşkilatımızın hiçbir biriminde yorgunluk yok, bezginlik yok, bıkkınlık yok.

            Teşkilatımızın bütün birimleri ilk günkü gibi dimdik ayakta ve teşkilat olarak da ayakta olmaya sizlerle davam edeceğiz inşallah. Yaklaşmakta olan seçimler bizi diri durmaya zorluyor. Sizlerin desteği ve çalışmalarıyla da bu seçimde birikim ve tecrübelerimi, sizlerin de görüşlerinizle memleket siyaseti adına meclise taşıma azim ve niyetindeyim. Sizlerin de desteklerinizle bu yola girmiş bulunmaktayım. Allah yar ve yardımcımız olsun. Teşkilatımızda oluşan yeni yapılanmanın partimize ivme kazandıracağına inancım tamdır. Gelecek güzel günler adına, daha istikrarlı bir millet ve daha güzel birlik içerisinde Reyhanlı için yeni başlangıç olmasını rabbimden niyaz ederken tekrar katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım" diye konuştu.

            Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'de yaptığı konuşmada, "2002 yılından bu yana siyaset yapıyoruz. Bu güne kadar eski Reyhanlı ile yeni Reyhanlı arasında değişikliğe sizler karar vereceksiniz. Reyhanlı'ya çok güzel hizmetler yapıldı. Eğitim alanında Hatay'da en fazla okul yapılan ilçelerden birisi biziz. Adliye binasından tutun hükümet konağına, yollarımızdan tutun hemen hemen her konuda Reyhanlı gelişmiş ve bugünlere gelmiştir. İnşallah bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde mücadele ederek Reyhanlı'ya hizmetlerin en güzelini getirmek için hep beraber çalışacağız.

            Tabi bu hizmetleri yapmamız içinde Türkiye Büyük Millet Meclisine de ilçemizden bir temsilci göndermemiz gerekir. Bunun 4 yıldan beri sıkıntısını yaşıyoruz. Daha önce milletvekilimiz vardı o dönemi de hatırlıyoruz, gerçekten bir ilçenin milletvekilinin olması hem gurur verici hem hizmet konusunda önemli.

            Bu dönemde hep beraber gençlik kolları, kadın kolları, ilçe teşkilatı ve meclis üyeleriyle mücadele edeceğiz ve Reyhanlı ilçemizden inşallah bir kardeşimizi Ankara'ya göndereceğiz. Bu arada 2007'den 2014'ün sonuna kadar beraber çalıştığımız kardeşimiz Sayın Mehmet Hacıoğlu'na teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

            Hacıoğlu'nun aday adaylığı açıklamasına Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, STK Başkanları, İl ve Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları ile yönetim katıldı.

(Haber Merkezi)

AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:
AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:

 AK Parti Milletvekili aday adayı Zeki Berber, Yorum'a yaptığı ziyarette konuştu:AK PARTİLİ OLMAK EN BÜYÜK MAKAMDIR

            Partimin hizmet neferiyim diyen Berber, Hataylı hemşerilerinin ve parti tabanının isteği üzerine aday adayı olduğunu açıkladı

            7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, partilerde aday adayları yavaş yavaş siyaset arenasına çıkmaya başladı.

            10 yıl meclis üyeliği, SKM başkanlığı ve AK Partinin çeşitli kademelerinde hizmet veren Zeki Berber, ekip arkadaşları Danışmanı Gülay Yılmaz, Plan-Proje Sorumlusu Metin Büyükçakıroğlu, Basın-Medya Sorumlusu Mehmet Karağan ile birlikte Yorum Gazetesi yönetim ofisine nezaket ziyaretinde bulundu.

            Gazetemiz imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ile birlikte siyaset üzerine sohbet eden Zeki Berber, ziyaret esnasında şu açıklamalarda bulundu:

AK PARTİNİN HİZMET NEFERİYİM

            Öncelikle mensubu olmaktan onur duyduğum AK Parti'de bir hizmet neferiyim. Benim için her görev önemlidir. AK Partili ve bu davanın içinde olmak en büyük makamdır. Parti içinde hem alaylı hem mektepli olan bir kişi olarak teşkilatın her kademesinde görev yaptım.

            Yerel seçimlerden dersler çıkararak önce teşhis sonra tedavi konusunda çalışmaların ardından teşkilat olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde iyi bir çalışma sergilendi. Önümüzdeki genel seçimde de gece-gündüz demeden çalışıp başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum.

HALKIMIN VE PARTİ TABANIMIN SESİNE KULAK VERDİM

            Hataylı hemşerilerimizin, ilçe teşkilatlarımızın ve parti tabanımızın sesine kulak verdim. Gelen talep ve istekler doğrultusunda AK Partiden Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Hem siyasette hem belediyecilikte tecrübeler edindim. Ayrıca toplumun her kesimi ile diyalog içindeyim.

            Ülkemize, Hatay iline ve partimize büyük hizmetleri olan Sadullah Ergin'in üçüncü dönem sonu itibariyle aday olmayacağı bu kararımda önemli etken. 35 yıldır siyasetin içinde olan biri olarak artık bilgi, birikim ve tecrübemle Ankara'da hizmet verme zamanı geldiğini düşünüyorum.

DAVAYA

SADAKATIM SONSUZ

            Siyaset yaparken duruşumun ve çizgimin dışına çıkmadım. Davaya sadakatim sonsuzdur. Bugün aday adayıyız. Aday oluruz, milletvekili oluruz nasip meselesi. Genel Merkezimizin alacağı karar bizim için önemlidir.

            Tüm aday adayları benim kardeşimdir. Liste nasıl açıklanırsa içinde olayım veya olmayayım partimin bir hizmet neferi gibi çalışacağım.

(Yorum Özel Haber)

Öğrencilerde karne heyecanı
Öğrencilerde karne heyecanı

 Öğrencilerde karne heyecanı2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyılı bugün tamamlanıyor. Hatay'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 367 bin 580 öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak.

            15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı bugün sona erecek. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 367 bin 580 öğrenci ve 16 bin 375 öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacak. İkinci yarısı 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı, 12 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM SINAVLARLA GEÇECEK

            8. sınıf öğrencileri, ikinci dönem Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 2930 Nisan'da merkezi ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavları da 1617 Mayıs'ta yapılacak. Sınav sonuçları Haziran'da açıklanacak.

            Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü yapılacak. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 1314 Haziran ve 20-21 Haziran tarihlerinde 5 oturumda gerçekleştirilecek. 20152016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)

Çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerine
Çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerine

 Çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerineABDULHAY DENİZLİ YENİDEN ADAY OLACAK

            Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli, çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerine 2011 yılında seçildiği ve 4 yıldır başarıyla görev yaptığı oda başkanlığına yeniden aday olacak.

            Şubat ayının ilk haftasında yapılacak olan kongrede yeniden başkanlığa aday olacağını belirten Abdulhay Denizli, hizmetlerinin devamı için bu kararı aldığını söyledi.

            Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin'in makamında ziyaret ederek görüşlerini aldığı Abdulhay Denizli, şu açıklamalarda bulundu: “İçlerinde bulunduğum çiftçi dostlarıma öncelikle hizmet vermekten onur duymaktayım. Yeni dönemde çiftçilerimizin ve delegelerimin talebi üzerine hizmetlerimin devamı için yeniden aday olacağım.

            Göreve geldiğim dönemde kayıt yenilemeleri yaptık. Bir dönüm tarım arazisi veya beş dönüm ekilebilir arazi kiralayanlar veya beş adet küpeli büyükbaş hayvanı olan üreticilerimizi sağlık himayesine kavuşturduk.

            Tarım Bakanı Mehdi Eker'i dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in girişimiyle şehrimize gelişini sağlayarak sorunlarımızı birinci elden bakanlara ilettik.

            O dönemde Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, DSİ Şube Müdürlüğü vasıtasıyla Asi Nehri temizlendi. Çiftçilerimiz için sulama imkanları arttırıldı. Reyhanlı Barajının inşallah devreye girmesiyle hem sulama sorunu hem de su baskınları sorunu giderilmiş olacak” dedi.

            Denizli son olarak 95 delegenin desteği ve teveccühü ile 21 kişilik meclis listesinin hazır olduğunu açıkladı.

(Yorum Özel Haber)

AZ SÖZ ÇOK İCRAAT
AZ SÖZ ÇOK İCRAAT

 AZ SÖZ ÇOK İCRAATAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geride kalan dokuz ayda yapılan hizmetleri ve 2015 yılında yapılacak projelerini açıkladı.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, görev süresi içerisinde az söz çok icraat yapmayı planladıklarını belirterek hedefin evimiz kadar temiz bir Antakya oluşturmak olduğunu ifade etti.

            Başkan Kimyeci, beraberinde AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu, bazı meclis üyeleri ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve Antakya basını ile dün Büyük Antakya Otelinde düzenlediği basın toplantısında bir araya geldi.

            Antakya Belediyesinin 9 ay gibi kısa bir sürede yaptığı icraatlarını basın mensuplarıyla paylaşan Kimyeci, yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Hatay'ın Büyükşehir olmasıyla 45 Mahalle'den 95 mahalleye ulaşan Antakya ilçesi, daha hızlı ve daha fazla hizmet alabilsin diye Antakya Belediyesi'nin tüm birimleri ile gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.

            Antakya Belediyesi kurulduğu günden bu yana hizmetlerine gece gündüz demeden devam ediyor. Bu çalışmalarla Antakya'mıza en iyi hizmeti yapmayı amaç edindik. Gerek asli görevimiz olan yol, park ve yeşil alan bakımları, temizlik çalışmaları gibi belediyecilik hizmetleri olsun, gerekse sosyal belediyecilik çalışmalarımız olsun, az bütçe ile çok iş anlayışı ile vatandaşlarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.

            Antakya Belediyesi şehrin her köşesine hizmet götürme anlayışı ile yaptığı çalışmalarında, parke döşeme, asfaltlama, yol açma, kaldırım ve bordür döşeme, dere kenarlarına istinat duvarı örme gibi hizmetleri ile 95 mahallenin daha rahat olması için çalışıyor. Bunların yanı sıra şehrimize yeni yollar, sokaklar kazandırarak günden güne büyüyen Antakya'mızın mega şehre yakışır bir görünüm elde etmesi için ve evimiz kadar temiz bir Antakya olması için çalışıyoruz

            Antakya Belediyesi 9 ayı aşkın hizmet döneminde şehirde bulunan tüm parkları revize ederek ihtiyaçlarını giderdi. Tüm parkların onarım ve bakım çalışmaları park ve yeşil alanlar birimimizce yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bunların yanı sıra her gün periyodik olarak 95 mahallemizde bulunan, parklarımızın yıpranmış durumda olan 10 tanesi yeniden yapılandırılarak ayağa kaldırıldı. 4 yeni parkımızın da projesi hayata geçiyor.

            Kültür ve sosyal işler birimimiz temel eğitimden orta öğrenime geçiş sınavına (TEOG) hazırlanan dar gelirli ailelerimizin çocuklarına ücretsiz kurs vermeye devam ediyor. İlk dönem 256 öğrenciye ücretsiz kurs veren Antakya Belediyesi, her dönemde bunu periyodik olarak devam ettirmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra yüksek öğrenime geçiş sınavına (YGS) hazırlanan 90 öğrenciye de aynı şekilde kurs veriyor. 180 öğren-cinin hedeflendiği kurslarımız gönüllü öğretmenlerimiz tarafından sürüyor.

            Bunların yanı sıra 65 yaş ve üzeri yaşlılarımıza evde bakım ve temizlik hizmetlerimizin ön çalışmalarında son noktaya gelindi. Antakya Belediyesi ekipleri tarafından periyodik olarak yaşlılarımıza evlerinde bakım ve temizlik hizmetini gerçekleştireceğiz.

            Sosyal, Kültürel, sportif faaliyetlerimizin artması için belediye bünyesinde bir spor kulübü kurduk.

            Amacımız gençleri spora yönlendirmek, kötü alışkanlıktan korumaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Türkiye genelinde başlatmış olduğu ve deprem bölgelerinde risk taşıyan konutların yeniden inşa edilmesi üzerine hazırlanan “Kentsel Dönüşüm” projesi Antakya'da da hayata geçiyor.

            Emek ve Aksaray mahallelerini kapsayan 35 bin dönümlük bölgeyi riskli alan ilan etmiştir. Çevre ve Şehircilik bakanlığı riskli alanda yapılacak olan kentsel dönüşüm yetkisini belediyemize vermiştir.” dedi.

(Haber & Fotoğraf:

Hasan KAYA)

HACIOĞLU, AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Reyhanlı AK Parti eski ilçe başkanı Mehmet Hacıoğlu, hizmet alanını genişletmek, memleketini daha iyi ve hak ettiği hizmetleri kazandırabilmek için AK Parti'den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

            Emir Otel'de gerçekleşen toplantıda aday adaylığını açıklayan Mehmet Hacıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "AK Parti güzel geleneklerin partisidir. Bu teşkilat, kendisine hizmet edenleri asla unutmaz. Bu vesileyle, teşkilatımızda görev yapmış, kendileriyle birlikte yol yürüdüğümüz, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş tüm kardeşlerimi de rahmetle, minnetle anıyor, mekânlarının cennet olmasını temenni ediyorum. Kongre sonuçlarında ana kademe, kadın ve gençlik kolları yeni seçilen, yönetime giren dava arkadaşlarımı, hanım kardeşlerimi ve gençlerimizi bugün bir kez daha özellikle selamlıyorum. Bu hareket sizlerin yüreklerinizi ortaya koymanız sayesinde bu günlere ulaştı.

            Sevgili gençler, AK Parti'nin, ilçemizin alnı ak, yüreği ak gençleri; sizleri de bugün bir kez daha gönülden selamlıyorum. Sizler sadece bu milletin değil, yeryüzündeki tüm mazlumların umudusunuz. 2007'den 2014'e kadar ilçe teşkilatının başında bulunmuş biri olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum.

            Kendi başkanlığım döneminde birçok başarılara imza atmış bir teşkilatın başkanı olarak şunu söyleyebilirim, başarılar asla tesadüflerin sonucu değildir. Çalışmak, başarıya giden yolun ilk anahtarı ve basamağıdır. İsimler değişse de bizler çalışmaya devam edeceğiz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ilçe teşkilatımızın hiçbir biriminde yorgunluk yok, bezginlik yok, bıkkınlık yok.

            Teşkilatımızın bütün birimleri ilk günkü gibi dimdik ayakta ve teşkilat olarak da ayakta olmaya sizlerle davam edeceğiz inşallah. Yaklaşmakta olan seçimler bizi diri durmaya zorluyor. Sizlerin desteği ve çalışmalarıyla da bu seçimde birikim ve tecrübelerimi, sizlerin de görüşlerinizle memleket siyaseti adına meclise taşıma azim ve niyetindeyim. Sizlerin de desteklerinizle bu yola girmiş bulunmaktayım. Allah yar ve yardımcımız olsun. Teşkilatımızda oluşan yeni yapılanmanın partimize ivme kazandıracağına inancım tamdır. Gelecek güzel günler adına, daha istikrarlı bir millet ve daha güzel birlik içerisinde Reyhanlı için yeni başlangıç olmasını rabbimden niyaz ederken tekrar katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım" diye konuştu.

            Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'de yaptığı konuşmada, "2002 yılından bu yana siyaset yapıyoruz. Bu güne kadar eski Reyhanlı ile yeni Reyhanlı arasında değişikliğe sizler karar vereceksiniz. Reyhanlı'ya çok güzel hizmetler yapıldı. Eğitim alanında Hatay'da en fazla okul yapılan ilçelerden birisi biziz. Adliye binasından tutun hükümet konağına, yollarımızdan tutun hemen hemen her konuda Reyhanlı gelişmiş ve bugünlere gelmiştir. İnşallah bundan sonra da birlik beraberlik içerisinde mücadele ederek Reyhanlı'ya hizmetlerin en güzelini getirmek için hep beraber çalışacağız.

            Tabi bu hizmetleri yapmamız içinde Türkiye Büyük Millet Meclisine de ilçemizden bir temsilci göndermemiz gerekir. Bunun 4 yıldan beri sıkıntısını yaşıyoruz. Daha önce milletvekilimiz vardı o dönemi de hatırlıyoruz, gerçekten bir ilçenin milletvekilinin olması hem gurur verici hem hizmet konusunda önemli.

            Bu dönemde hep beraber gençlik kolları, kadın kolları, ilçe teşkilatı ve meclis üyeleriyle mücadele edeceğiz ve Reyhanlı ilçemizden inşallah bir kardeşimizi Ankara'ya göndereceğiz. Bu arada 2007'den 2014'ün sonuna kadar beraber çalıştığımız kardeşimiz Sayın Mehmet Hacıoğlu'na teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

            Hacıoğlu'nun aday adaylığı açıklamasına Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, STK Başkanları, İl ve Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik kolları ile yönetim katıldı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 3 dakika önce / 27.01.2015 10:52:09   

ANTAKYA BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, iş yerlerini denetledi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri vatandaşların sağlığını korumak amacıyla satılan gıdaların üretim şartlarını, ambalajlarını, son kullanım tarihlerini denetliyor. Denetimlerde ayrıca fiyat etiketi ve tarife listesi olmak üzere, gramaj ve ağırlıklar, son kullanma tarihi geçen ürünler, hijyen gibi alanlarda kontroller gerçekleştirildiği bildirildi.

            Kanatlı ve Ürgenpaşa mahallelerinde10 iş yerine yapılan denetimler doğrultusunda, imalathanelerin temizlik koşulları ve kullanılan hammaddelerin uygunluğu konusunda iş yerleri uyarıldı. Açıklamada ayrıca, semt pazarlarında yapılan denetimlerde açıkta satılan ürünler konusunda pazarcıların uyarıldığı da bildirildi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 5 dakika önce / 27.01.2015 10:49:46   

KİMYECİ: 75. YIL CADDESİNİ ASFALTLIYORUZ

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 75. Yıl caddesinde asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.

            75. Yıl Caddesi üzerinde TEDAŞ tarafından elektrik kablolarının yeraltına alınma hizmetini tamamlaması sonrasında Antakya Belediyesi ekipleri, yolda asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, “Antakya Belediyesi olarak şehrimizde sorumluluk alanlarımızda bulunan cadde ve sokaklar iyileştirme çalışması yürütüyoruz. Bu kapsamda 75. Yıl caddesi bizim sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen önceden TEDAŞ ile yaptığımız anlaşma gereği bu cadde de TEDAŞ tarafından yapılan çalışma sonrasında asfalt yama işlemini gerçekleştirdik. Asfalt çalışmalarımız hava şartlarının el vermesi kapsamında düzenlenen periyodik program dâhilinde devam edecektir.

            Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, yine ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda çeşitli mevkilerde olmak üzere parke taş çalışması yürütmektedir. Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir yaşam sürdürmeleri doğrultusunda belediye olarak her türlü imkânı seferber ediyoruz, etmeye devam edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 7 dakika önce / 27.01.2015 10:48:32   

AALEN DERNEĞİ'NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya'da düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri ile bilinen Aalen Antakya Kültür Derneği'nin 'Lütfü Savaş'a Teşekkür' amacıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

            Harbiye'de bir otelde düzenlenen etkinlikte, dernek üyeleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Savaş, Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanlığını yürüten Mehmet ve Nebihe Karasu çiftinin davetine katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

            Kendisine teşekkür mahiyetinde toplanan dernek üyelerini kültür ve sanat hayatına kattıkları canlılıktan ötürü tebrik eden Başkan Savaş, Sanatı ve sanatçıyı her zaman için önemli ve ayrı bir kefede tuttuklarının altını çizerek, “Antakya Belediye Başkanlığımda olduğu gibi Hatay Büyükşehir Başkanlığı görevimde de sanat çalışmalarını il geneline yayma çalışmalarına desteğimizin süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu anlamda bize olan güveninizi gösteren anlamlı bir etkinlikte sizlerle buluştuğum için mutluyum.”dedi.

            Dernek Başkanı Mehmet Karasu da yaptığı kısa konuşmada, Hatay'ın huzurlu bir kent olarak kalmasında büyük emekleri olan HBB Başkanı Savaş'ın, kültür ve sanat etkinliklerinde belirleyici bir rol oynadığını vurguladı.

            Teşekkür toplantısına kardeş şehir Kiel'den gelen misafirlerin de iştirak etmesiyle ortaya renkli ve sıcak görüntüler çıktı. Gerçekleşen toplantı sonrasında dernek başkanlarından Nebihe Karasu'nun yaş günü kutlandı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 8 dakika önce / 27.01.2015 10:47:13   

HERŞEY DAHA TEMİZ BİR ANTAKYA İÇİN

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri daha temiz bir Antakya için tüm hızıyla çalışıyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz daha temiz bir Antakya için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 95 mahallenin tamamına hizmet götürme anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Antakya Belediyesi, temizlikte de Antakya'nın örnek şehir olması için gayretle çalışıyor. Bu çalışmalar kapsamında çöp toplama, gece yıkamaları, süpürge çalışmaları, moloz kaldırma çalışmaları ve ilaçlama gibi hizmetlerimizin yanı sıra ibadethane temizliği, tarihi ve turistik mekanlarımızın temizliği de ekiplerimizce belirtilen periyodik program çerçevesinde sürdürülüyor.”

            Yapılan açıklamada son birkaç günde gerçekleştirilen temizlik hizmetleri şöyle sıralandı;

            Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi.  Ürgen Paşa Mahallesi'ndeki 451., 452. sokaklarda toplu temizlik çalışmaları yapıldı. Tayfur Sökmen Caddesi'ndeki pazaryerinde bulunan moloz yığınları kaldırıldı. H. Ö. Alpagot, Haraparası, Cebrail, Emek, Akevler, Altınçay, Zenginler, Güllübahçe mahallelerindeki muhtelif sokaklarda temizlik ve süpürge çalışmaları yapıldı. Hayrettin Özkan İlköğretim Okulu, Abdi İpekçi İlköğretim Okulu, Atatürk Lisesi'nde ve okulun bahçesinde temizlik çalışmaları yapıldı. Narlıca Mahallesi'ndeki semt pazarı yerinde temizlik çalışmaları yapıldı. Kanatlı Mahallesi'ndeki Hakkı Dedebeyoğlu, Nadir Bilge ve Yurtman sokaklarda bulunan katı yakıt atıkları ile moloz yığınları kaldırıldı.

            Cebrail Mahallesi'ndeki Bahçeli sokaklarda ve Aknur Düğün Salonu'nun ön tarafında bulunan moloz yığınları, bahçe artıkları ve katı yakıt atıkları kaldırıldı. Cumhuriyet Caddesi'ndeki Öğretmenevi'nin karşısında ve Simge Market'in önünde bulunan katı yakıt atıkları ile moloz yığınları kaldırıldı. Kurtuluş Caddesi'ndeki Sermaye Cami'nin önünde, Uzun Çarşı civarındaki kavşakta ve Ataker Okulu'nun önünde bulunan katı yakıt atıkları ile moloz yığınları kaldırıldı. Küçük Sanayi Sitesi'ndeki 3. Cadde 4. İniş'te ve 12. Cadde 3. İniş'te bulunan moloz yığınları kaldırıldı. Altınçay Mahallesi'ndeki Antakya Diyaliz Merkezi'nin yanında bulunan moloz yığınları kaldırıldı. Adnan Menderes Caddesi'ndeki Huzur Market'in, Akasya Unlu Mamuller'in ve Petek Parkı'nın önlerinde bulunan bahçe artıkları, moloz yığınları ve katı yakıt atıkları kaldırıldı. Gazi Mahallesi'ndeki Askeri Lojmanlar'ın çevresinde ve Cengiz Tütüncüoğlu Camii'nin karşısında bulunan moloz yığınları ile katı yakıt atıkları kaldırıldı. Süleyman Şah Caddesi'ndeki Gürkan Düğün Salonu'nun yanında bulunan çöp ve moloz yığınları kaldırıldı. Antakya merkezde Hz. Ali Cami'nin, Abdulgazi Cami'nin, Halil İbrahim Camii'nin ve Hayrunnaz Cami'nin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı.

(Haber Merkezi)


14 saat, 9 dakika önce / 27.01.2015 10:46:20   

Rasim Ray'dan Yorum etkinliğine destek

Yorum Gazetesinin 23. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliğe bir destekte ilimizin tanınmış işadamı Rasim Ray'dan geldi.

            Astray Uluslararası Taşımacılık firma sahibi Rasim Ray, 5 Şubat tarihinde Hatay Kültür Merkezinde düzenlenecek şiir dinletisi ve tiyatro gösterisi için sponsor oldu.

            Spor ve sosyal yaşamın sevilen ismi Rasim Ray'ın verdiği desteğe teşekkür eden Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin, tüm okuyucuları da 5 Şubat'ta yapılacak bu etkinliğe davet etti.

(Yorum Haber Merkezi)


14 saat, 10 dakika önce / 27.01.2015 10:45:23   

GÖKEKİN DERGİSİ'NİN 6.SAYISI ÇIKTI

Hatay Şairler Yazarlar Derneği'nin yayın organı olan ve iki ayda bir yayınlanan Gökekin Dergisi'nin 6.sayısı çıktı.

            Yeni sayı ile ilgili dernek binasında bir tanıtım toplantısı düzenleyen HAŞYAD Başkanı Ali Parlak; “Ocak-Şubat 2015 itibariyle derginin 6.sayısını neşretmiş bulunmaktayız. Dergicilik zor iştir, ince işçiliktir, sabır gerektirir." dedi.

            Gökekin'in ilk sayısından bu yana dergi hakkında yapılan bazı eleştirilere de cevap veren Ali Parlak; Gökekin'in öncelikle HAŞYAD üyesi şair ve yazarlar tarafından hazırlandığını, dergide yer alan ürünlerin iktibas olmadığını ve yeni çalışmalara yer verdiklerini belirtti.

            Ön kapakta karla kaplı bir okul bahçesinde mavi önlüklü öğrencilerin toplu resmi, arka kapakta ise yine karlı bir kış gününde çöp kutusundan ekmek toplayan bir çocuk resmi var.

            Derginin iç sayfalarında yer alan konu başlıkları şu şekilde; Yakın zamanda vefat eden A.Vahap Akbaş'ın ardından yazılanlar, Kömür ocaklarında hayatını kaybedenlere yakılan ağıt, Doğu Türkistan üzerine yazılmış yazı ve şiirler, Refik Halit Karay'ın Hatay günleri, Güneyde Kültür ve Mehmet Tekin'in 50.Sanat yılı etkinliklerini anlatan resim ve yazılar, hikâye, anı, gezi notları ve şiir örnekleri yer almakta.

            Bu sayıda yazı ve şiirleri bulunan isimler; A.Vasi Köse, Adil Çetin, Ali Parlak, A.Vahap Akbaş, Ayşe Yiğit, Ahmet Karsız, Bakican Evkaralı, Bekir Cila, Erdal Altunlu, Emel Güdül, Gürkan Karaçam, Fatma Ayparlar, Kadir Aslan, Hasan Konç, Süleyman Pekin, Mustafa Cengiz, Zekeriya Okçu, Mehmet Yılmazlar ve Nuray Alper.

(Haber Merkezi)


14 saat, 12 dakika önce / 27.01.2015 10:43:21   

SOKAK HAYVANLARI BARINAĞA TAŞINIYOR

Antakya Belediyesi Veterinerlik hizmetleri birimi ekibi, şehir merkezinden başıboş köpekleri toplayarak, barınağa taşıyor.

            Antakya Belediyesi Sokak Hayvanlarını Toplama aracı tarafından, sahipsiz hayvanlar toplanarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağına götürülüyor.

            Antakya Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, toplanan hayvanların ve köpeklerin barınağa bırakılmadan önce, veteriner hekim tarafından gerekli kontrolleri ve aşılarının yapıldığı belirtildi.

            Yapılan açıklamada ayrıca, Antakya Belediyesi ekiplerince başıboş gezen köpeklerin toplanmaya devam edeceği belirtilerek, şunlar kaydedildi; "İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden başıboş sokak hayvanlarını toplayıp, hayvan barınağına bırakarak barınmalarını sağlıyoruz.

            Ekiplerimiz belediyemize ait araçla şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan başıboş hayvanları toplayarak, önce bakımlarını ve aşılarını yapıyor sonra da Büyükşehir Belediyesine ait barınağa götürüyorlar." denildi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 13 dakika önce / 27.01.2015 10:41:53   

“Kırk Şair Kırk Fotoğraf” sergisi büyük ilgi gördü

Aalen Antakya Kültür Derneğince Şair Kapıları adıyla açılan fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

            Fotoğraf sanatçısı Adil Okay'a ait resimlerin sergilendiği sergide Sanatseverler “kırk şair kırk fotoğraf” sloganı ile buluştu.

            Sanat Etkinliğine katılan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman şu açıklamalarda bulundu:  “Öncelikle Aalen Antakya kültür derneğini tebrik ediyorum, etkinliklerinin kalitesi de yoğunluğu da kamuoyunda büyük takdir topluyor.

            “Kırk Şair Kırk Fotoğraf” sergisinde eserleri sergilenen Adil Okay beyefendiye sanatseverlerimize görsel olduğu kadar çağrışımlarla yüklü bir gösterim yaptığı içinde teşekkür ediyorum.” dedi.

            Serginin Defne Belediye hizmet binalarında da açılmasını talep eden Defne Belediye Başkanı “Bu eserleri belediye binalarımızda da sergilemekten onur duyarız” dedi.

            Önümüzdeki günlerde İstanbul'da sergilenecek eserlerin bahar sonu Defne'de sergilenmesi bekleniyor.

(Haber Merkezi)


14 saat, 15 dakika önce / 27.01.2015 10:40:40   

Asfaltlama çalışmaları sürüyor

İskenderun Belediyesi asfalt ve yama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İskenderun Belediyesi asfalt hizmetlerinin şehrin dört bir yanında devam edeceği açıklandı.

            Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan çalışmaları takip eden İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel şu açıklamalarda bulundu: “Şuan ekiplerimiz Sakarya, Esentepe, Modernevler Mahalleleri ile Şekere yolu güzergâhı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlçe sınırlarımızın büyümesi ile birlikte şehrimize yeni katılan mahallelerimize de hizmet götürmeye devam edeceğiz.

            İskenderun'umuza yakışmayan, vatandaşlarımızı sıkıntıya sokan her türlü sorunu tespit edip, en kısa zamanda düzeltme yoluna gidiyoruz. Şu an çevre ilçelere bakıldığında asfalt hizmetlerinde en başarılı belediye biziz” dedi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 16 dakika önce / 27.01.2015 10:39:40