......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 126502
YORUM MANŞET
Biçare aile yardımeli bekliyor
Biçare aile yardımeli bekliyor

 Biçare aile yardımeli bekliyorAşırı yağışlardan dolayı evinin çatısı çöken ve evi kullanılmaz hale gelen vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.

            Antakya'nın doğu yakasında, Aydınlıkevler Mahallesi Enzahlet Sokak No: 14 de yaşamını sürdüren 3 çocuk annesi Fatma Seviş, yaklaşık iki ay önce aşırı yağışlar nedeniyle evinin çatısının çöktüğünü maddi sıkıntıdan dolayı çatıyı onaramadığını ve bu nedenle ilgili makamlara müracaat ettiğini fakat bir çözüm bulunamadığını belirtti.

            Geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu vurgulayan Fatma Seviş, “16, 14 ve 5 yaşında üç çocuğum var. Kocam Antakya'da iş bulamadı çalışmak için İstanbul'a gitti fakat orada da iş bulamadı. Ben üç çocuğumun geçimini sağlayamadığım için 16 yaşındaki kızımı okuldan alarak özel bir firmada çalıştırmak zorunda kaldım. Oğlum 7. sınıfa gidiyor onu okutmaya çalışıyorum. Büyüklerimizin ve komşularımızın yardımıyla geçinmeye çalışıyoruz. Evimizin çatısının çökmesi ve evimizin oturulamaz hale gelmesi de bizleri zor durumda bıraktı ve gücümüz olmadığından da yaptıramıyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

REGAİB KANDİLİ HAYIRLARA VESİLE OLSUN
REGAİB KANDİLİ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

 REGAİB KANDİLİ HAYIRLARA VESİLE OLSUN Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, içinde bulunduğumuz mübarek üç aylar ve bu gece idrak edeceğimiz Regaib Kandili'nin hayırlara vesile olmasını diledi.

            Regaib Kandili'nin, ilimiz, Ülkemiz, Alem-i İslam ve dünya için barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan temenni ederim diyen Kavillioğlu mesajına şöyle devam etti: “20 Nisan 2015 Pazartesi günü, rahmet, bereket ve mağfiret ayının habercisi olarak gelen, üç aylara ulaşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadık. Bizleri bu Mübarek günlere kavuşturup, mutluluk yaşatan Allah C.C'a sonsuz Hamd-ü Senalar olsun. Üç ayların başladığının adeta habercisi olan Regaib Kandilini, 23 Nisan 2015 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece idrak edeceğiz.

            Üç aylar, Allah Resulü (sas),'in “Allah'ım! Recep ve Şaban'ı hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan'a ulaştır!” diye dua ettiği, içerisinde; Regaib Kandilini, Mirac Kandilini ve Beraat Kandilini idrak ettiğimiz, bizleri manevi olarak Ramazan ayına hazırlanmaya davet eden, mübarek aylardır.

            Regaib Kandili de, bitmek tükenmek bilmeyen arzu ve isteklerin, kişiyi esir alan aşırı tutkuların dizginlenmesi ve kişiye 'Nereye bu gidiş' deyip vicdani muhasebe yapmasını telkin eden, bizlere Yaradan'dan bir lütuf olarak bahşedilen mübarek bir gecedir.

            İnsanın gönlünü huzura erdirebilmesi ve maddi-manevi zorluklarla mücadele edebilmesi; samimiyetle ve ihlasla, “Rağbetiniz sadece Rabbinize olsun” (İnşirah 7) ve 'Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.'(Ra'd 28) ayetini rehber edinerek; yaşamını İlahi istek doğrultusunda şekillendirmesiyle yani 'Allah'ın Hududu' nu gözetmesiyle mümkün olacaktır.

            Bu Mübarek gecelerin, bizleri günahlarımızdan, hatalarımızdan ve kusurlarımızdan uzaklaştırması, 'Yüzünü hanîf olarak dine, Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir'(Rum 30) öğretisiyle belirtilen fıtrata dönebilmemizle mümkün olacaktır.

            Cenab-ı Hakk'ın engin rahmetine, ilahî lütuf, inayet, ihsan ve ikramlarına mazhar olabilmek için bu mübarek gün ve gecelerde kendimizi yeniden gözden geçirelim. Günahlarımızla ve hatalarımızla yüzleşelim. 'Her nerede olursanız olun, Ölüm Sizi bulacaktır!' (Nisa 78) ayetini unutmayıp 'Yarın için ne hazırladığımıza' (Haşr 18) bir bakalım.

            İhtiraslarımızı dizginleyip menfaat ve çekişmelerden uzak duralım. Sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesi, birlikte yaşama ahlakının kalplerimize, gönüllerimize yerleşmesi ve insanî-ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşması için gayret gösterelim.

            Regaib Kandili Münasebetiyle, İlimiz Merkez Habib-i Neccar Camii, Mirac Camii, M.İpek Camii, TOKİ Camii, Karaksı Merkez ve Karaksı Yavuz Selim Cami'lerinde yapılacak olan Kandil Özel Programlarımıza tüm kardeşlerimiz davetlidir.

            Bu Duygu ve düşüncelerle, Kandilin, İlimiz, Ülkemiz, Alem-i İslam ve dünya için barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Hak'dan temenni eder, bütün kardeşlerimizin Mübarek Üç Aylarını ve Regaib Kandili'ni tebrik ederim.

            Dünyanın birçok yerinde akmaya devam eden kanın bir an önce durmasını, rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olmasını, yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

95 mahallede ziyaretlere başlayan Başkan Kimyeci:
95 mahallede ziyaretlere başlayan Başkan Kimyeci:

 95 mahallede ziyaretlere başlayan Başkan Kimyeci:Antakya'nın güzelliğine güzellik katıyoruz

            Görev süresi boyunca sık sık mahalle ziyaretleri, hizmet denetimleri ve istişareler gerçekleştiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 95 mahallenin tamamını ziyaret etmek, muhtarlarla ve vatandaşlarla istişareler yapmak amacıyla bir kez daha yola çıktı.

            1 yıl içerisinde yapılan hizmetleri vatandaşlarla paylaşan Kimyeci, “Şehrimize kazandırdığımız 6 yeni parkımız ile de Antakya'mızın güzelliğine güzellik katıyoruz.” dedi.

            Mahalle ziyaretlerinin ilk gününde Mansurlu, Gökçegöz, Bitiren, Üzümdalı, Bozhöyük, Apaydın, Demirköprü, Esenlik ve Esentepe mahallelerini ziyaret eden Başkan Kimyeci, Antakya Belediyesi tarafından 1 yıl içerisinde yapılan hizmetleri vatandaşlarla paylaşıyor.

            Teknik belediyecilik hizmetleri olan yol çalışmaları, temizlik, park ve yeşil alan hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik anlayışıyla yapılan çalışmaları da vatandaşlarla paylaşan Başkan Kimyeci'nin mahalle ziyaretlerinin devam edeceği belirtildi.

            Başkan Kimyeci konuşmalarında şunlara yer verdi; “Antakya Belediyesi olarak 95 mahallemizin tamamına hizmet götürmek için çıktığımız yolda, çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ayağını çamurdan kurtarmak amacıyla bu güne kadar 95 mahallemizde 350 bin metrekare parke döşedik. Haziran ayında tamamlayacağımız 500 bin metrekare parke döşeme çalışmalarımıza Haziran Aralık ayları arasında 500 bin daha ekleyerek toplamda 1 milyon 250 bin metrekare parke döşeyerek Antakya'mıza yeni bir görünüm kazandıracağız.

             Ayrıca 35 bin ton asfalt ve yanı sıra 50 kilometre stabilize malzeme kullanmak koşuluyla şehrimizin muhtelif cadde ve sokaklarında, iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdik. 16,5 kilometre imar yolu açarak da şehrimize yeni ulaşım noktaları ve yerleşim alanları kazandırdık.

            Antakya Belediyesi olarak yalnızca sorumluluk alanımıza giren cadde ve sokakları güzelleştirmekle kalmıyor 20 bin metrekare altındaki tüm park ve yeşil alanlarımızda da bakım, onarım, çimlendirme, mevsimsel bitki ekimi, ağaçlandırma gibi hizmetlerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Şehrimize kazandırdığımız 6 yeni parkımız ile de Antakya'mızın güzelliğine güzellik katıyoruz.

            Antakya Belediyesi olarak sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında, vatandaşlarımıza kültür, sanat etkinlikleri düzenliyoruz. Bunun yanı sıra mozaik, gitar, ney, keman, bağlama, halk oyunları gibi kültürel ve sanatsal kurslarımızla da vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Gençlerimize, bayanlarımıza ve çocuklarımıza yönelik olarak verdiğimiz spor kurslarımız da tüm hızıyla devam ediyor.

            65 Yaş üzeri vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız evde bakım, evde temizlik projemiz ile de 241 vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Eğitim ve öğretime verdiğimiz destek ile de TEOG ve YGS kurslarına hazırlanan yaklaşık 1000 öğrencimize ücretsiz kurs imkanı sunmaya devam ediyoruz. Antakya Belediyesi olarak 95 mahallemize teknik ve sosyal belediyecilik hizmetlerimizi en güzel şekilde götürmeye devam ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY'A HİZMET YAĞDI
HATAY'A HİZMET YAĞDI

 HATAY'A HİZMET YAĞDI Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin Hatay Gazeteciler Cemiyetinde (HGC) düzenlediği basın toplantısında, 14 yıllık görev süresi içerisinde Hatay'a yapılan hizmetleri basın mensuplarıyla paylaştı.

            Dün HGC'de gerçekleşen toplantıya Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

            Ergin, toplantıda yaptığı konuşmada 14 sene içerisinde doğup büyüdüğü bu şehre önemli hizmetlerin yapıldığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti. “Tüzüğümüz gereği 3 dönem sonra görevimize ara veriyoruz. Hatay'da ulaşım yollarımızın tamamı duble yol oldu. Ulaşım ağımızda duble olmayan yolumuz kalmadı.

            Havaalanımız sürekli yenileniyor. Su baskınlarına karşıda önlemler alındı. Barajlarımızın yapımı da devam ediyor. Tahtaköprü barajımızda 12 metrelik su yükseltme projemiz devam ediyor. Antakya- Samandağ arası arazilerin sulama işi Karaçay barajından karşılanacak. % 16 olan sulama ağımız barajların devreye girmesiyle % 95' e çıkacak. Hatay hizmet alımında önemli hizmetleri aldı ve almaya devam ediyor.

            Hatay sağlık konusunda da önemli hizmetler aldı. Hatay'da ilçelerimizde sağlık konusunda önemli çalışmalarımız devam ediyor. Antakya'mızın kalbinde olan şehir hastanemiz fiziki olarak tamamlandı.

            Büyük bir arkeoloji, mozaik müzemizde açılmayan galerilerinin de devreye girmesiyle müzemiz dünyanın 2. büyük müzesi konumuna gelecek.

            Spor konusunda da önemli adımlar atarak olimpik stadımızda çalışmalar başladı. Şehrimizin temel altyapı konusunda önemli adımlar atıldı.

            Amanos tüneli Hatay'ın devasa çılgın projesi. Bu proje başta sanayiyi kalkındıracak. Doğalgaz şebekemizde büyüyor. Şehrimizin daha da hizmete ihtiyacı var. 2015 seçimlerinin huzur ve barış içerisinde geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

AK ADAYLARA SEVGİ SELİ
AK ADAYLARA SEVGİ SELİ

 AK ADAYLARA SEVGİ SELİAK Parti Hatay'ın 25.dönem Milletvekili Adayları Antakya Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen görkemli bir tanıtım toplantısıyla görücüye çıktı.

            Milletvekili listesinde yeralan Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu, Tülin Durgun Yetim, İbrahim Naci Yapar, Mehmet Hacıoğlu, Canan Kahraman, Ahmet Demirtaş el ele birlik ve beraberlik tablosu oluşturdu.

            Kapalı Spor Salonu'nu hınca hınç dolduran partililere tanıtılan milletvekili adayları, Hatay'ın başarısı için birlik içinde çalışacakları sözünü verdi.

            Kapalı Spor Salonu'nu hınca hınç dolduran AK Partililere adayların tanıtımından önce bir sürpriz yapılarak ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlkan tarafından mini bir konser verildi. Ekibiyle birlikte söylediği şarkılar ve yüreklere dokunan şiirleriyle partilileri zaman zaman duygulandıran kimi zaman da coşturan Ahmet Selçuk İlkan, büyük alkış aldı.

ERGİN'E

BÜYÜK İLGİ

            Aday tanıtım toplantısına katılmak için Kapalı Spor Salonu'na gelen eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin büyük bir alkış tufanı arasında salona giriş yaptı.

            Salonu baştan sona dolaşarak tek tek selamlayan ve partililere çiçek takdim eden Sadullah Ergin, salonda en büyük ilgiyi gören isimler arasında yer aldı.

            Ergin için dakikalarca salondaki partililer sloganlar atarken, Sadullah Ergin'de bu büyük ilgiye tüm salonu tek tek selamlayarak cevap verdi.

            Milletvekili aday listesinde ilk sırada yer alan Adem Yeşildal salona girdiğinde büyük bir alkış tufanı koptu. Kendisine gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyan Yeşildal, partilileri tek tek selamladı. Yeşildal gösterilen ilgiye teşekkür ederken, bu ilgiye layık olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

            Ak Parti İl Başkanı Ahmet Atıç salondaki desteği en çok hissedenler arasında yer aldı. Başkan Atıç özellikle Gençlik Kolları üyelerinden büyük ilgi gördü.

(Haber: Hasan Kaya)

Biçare aile yardımeli bekliyor

Aşırı yağışlardan dolayı evinin çatısı çöken ve evi kullanılmaz hale gelen vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.

            Antakya'nın doğu yakasında, Aydınlıkevler Mahallesi Enzahlet Sokak No: 14 de yaşamını sürdüren 3 çocuk annesi Fatma Seviş, yaklaşık iki ay önce aşırı yağışlar nedeniyle evinin çatısının çöktüğünü maddi sıkıntıdan dolayı çatıyı onaramadığını ve bu nedenle ilgili makamlara müracaat ettiğini fakat bir çözüm bulunamadığını belirtti.

            Geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu vurgulayan Fatma Seviş, “16, 14 ve 5 yaşında üç çocuğum var. Kocam Antakya'da iş bulamadı çalışmak için İstanbul'a gitti fakat orada da iş bulamadı. Ben üç çocuğumun geçimini sağlayamadığım için 16 yaşındaki kızımı okuldan alarak özel bir firmada çalıştırmak zorunda kaldım. Oğlum 7. sınıfa gidiyor onu okutmaya çalışıyorum. Büyüklerimizin ve komşularımızın yardımıyla geçinmeye çalışıyoruz. Evimizin çatısının çökmesi ve evimizin oturulamaz hale gelmesi de bizleri zor durumda bıraktı ve gücümüz olmadığından da yaptıramıyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:23:07   

Rıfat Ağa Cami güzel örnek

Yeryüzünde Allah'ın evi olarak nitelendirilen camilere yeni bir halka daha ekleniyor. Antakya'da Esentepe Mahallesi'nde yapımı süren Rıfat Ağa Camii, bu güzel mekanlara güzel örnek teşkil edecek.

            İlimizin tanınmış müteahhitlerinden Ser-Al İnşaat sahibi Servet Altaş'ın babası Rıfat Altaş'ın ismini taşıyan Rıfat Ağa Camii inşaatı hızla devam ederken, camii 15 Mayıs tarihinde ibadete açılacak.

            Hayırsever işadamı Servet Altaş tarafından yaptırılan Rıfat Ağa Camii, Esentepe Mahallesi Nuri Aydın Konuralp Caddesi Venüs Gold City yanında ki alanda 900 kişilik bir ibadethane olarak hizmete girecek.

            Yapımı hızla devam eden Rıfat Ağa Camiinin kaba inşaatının bitmesinin ardından dış ve iç süslemeleri yapılıyor. Caminin minaresi de yakın bir zamanda bitecek.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:22:12   

Çocuklar izleyenleri mest etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95. Yıl kutlamaları çerçevesinde Belediye Parkı'nda etkinlikler düzenlendi.

             Etkinliklerde ilkokul ve ortaokul öğrencileri gösterileri ile izleyenleri mest etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Çocuklarını gösteri yaparken izleyen anneler duygusal anlar yaşadı.

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Antakya Belediye Parkı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olması hedeflendiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “TBMM'nin kuruluşundan bu yana geçen süre de Ülkemizin katettiği mesafe Meclisimizin görevini yerine getirdiğinin en önemli kanıtıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günün öğrencilere armağan edilmesi büyük bir anlamlar içerir. Çocuklarımız bilgili, donanımlı bir insan olup, ülkemizi daha üst seviyelere taşıyacaktır. Bugünün gelişen büyüyen Türkiye'si çocuklarımızın gayreti ile daha da ileri gidecektir. Bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığı dünyamızda hedefiniz en az 2 dil öğrenerek arzu ettiğiniz alan da kendinizi yetiştirip, dünya platformunda bizi en güzel şekilde temsil etmeniz olmalıdır” dedi.

            Konuşmaların ardından öğrenciler gösterilerini sergilediler. Latife Hanım Anaokulu öğrencileri yaptıkları gösteri ile izleyenleri adeta mest ettiler. Sonrasında ise sahneye Özel Ata Ortaokulu öğrencileri dans gösterisi ile çıktı. Dans gösterilerinin devamında ise Defne Ted Ortaokulu öğrencileri, yaptıkları jimnastik hareketlerle izleyenlerin nefesini kesti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:21:38   

En önemli varlık çocuklardır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Abdi İpekçi Ortaokulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan eşliğinde Hatay Valisi Ercan Topaca'yı ziyaret etti.

            Abdi İpekçi Ortaokulu öğrencileri ile hoş bir sohbet gerçekleştiren Vali Topaca, ''Bir ülke için en önemli varlık çocuklarımızdır. Çünkü bizlerin ve ülkemizin geleceği çocuklarımıza emanet olacaktır” diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Sizler onu geliştireceksiniz, büyüteceksiniz ve ona sahip çıkacaksınız. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bu sebeple biz sizlere çok önem veriyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bunu bildiği için 23 Nisan Bayramı'nı çocuklara armağan etmiştir. Bu günü çocuklarımızın kutlamasını istemiştir. Bu bayram dolayısıyla da çocuklarımızın geleceğe hazırlanması ve ülkemize sahip çıkma konusunda bilinçlenmesini arzu etmiştir. Aynı arzuyu biz de taşıyoruz.

            Sizlerin bu millete ve devlete sahip çıkmak için var gücü ile çalışması gerekiyor. Ülkemizin başarılı, işini seven, büyüklerine saygı duyan, hedefleri olan çocuklara ihtiyacı var. Onun için biz sizlere çok önem veriyoruz. Sizler için yapılması gereken her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin daha güzel ortamlarda yetişmesi, okuması, yaşaması için devletimiz hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Devletimizin yaptığı çalışmaların hepsi sizler içindir. Bundan sonra da inşallah daha güzellerini ve daha iyilerini yapmaya devam edeceğiz. Sizden isteğimiz; milletimize ve devletimize en güzel şekilde sahip çıkmanız, korumanız ve onu geliştirmenizdir.” dedi.

            Vali Topaca bayram nedeni ile koltuğunu Abdi İpekçi Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Hüseyin Başkır'a devretti.

            Vali Topaca ile bir süre sohbet eden minik vali günün anlam ve önemine dair görüşlerini ifade etti. Bu mutlu günde bu koltuğa oturmanın kendisi için çok gurur verici olduğunu belirten Hüseyin Başkır, “95. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm halkımız ve dünya çocukları için kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk'ün yurtta barış dünyada barış ilkesinden hareketle bu bayramın bütün dünyaya barış getirmesini temenni eder, hepinize teşekkür ederim.” dedi.

            Valilik koltuğuna oturan Hüseyin Başkır, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan'a okullarda projeksiyon cihazının eksik olduğunu belirterek, bu konuda destek olunması talimatını verdi. Vali Yardımcısı olarak koltuğa oturan 7. Sınıf öğrencisi Elif Akçay ise çocukların spor yapmasının önemini ifade ederek, okullarda spor salonunun olması konusunda talimat verdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:20:24   

ÇELİKEL VE ÇELİK AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Çelikel ve Çelik aileleri genç evlatlarının nişan töreni ile büyük mutluluk yaşadı.

            Fethiye-Mahmut Çelikel çiftinin oğlu Ömer Kaan Çelikel ile Hatice-Mustafa Çelik çiftinin kızı Rahime Petek, düzenlenen nişan töreniyle evliliğe giden yoldaki ilk adımlarını attılar.

            Çanakkale Küçükkuyu İkizler Hotel Restaurant'ta yakın akrabaların katılım gösterdikleri nişan töreninde çiftlerin mutlulukları gözlerinden okunurken, birbirlerine çok yakıştıkları gözlemlendi.

            Aile büyüklerinin nişan yüzüklerini taktığı nişan töreninde davetliler nezih bir ortamda bu mutlu güne ortak oldular.

            Bizlerde Yorum Gazetesi yayın ailesi olarak nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atan, Rahime Petek ve Kaan çiftine mutluluklar dilerken, Çelik ve Çelikel ailelerinin de bu mutlu gününü tebrik ederiz.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:18:35   

Yılmaz Ailesi'nin acı günü

İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz'ın annesi Dudu Yılmaz 80 yaşında vefat ederek Hakk'ın rahmetine kavuştu.

            Dün aramızdan ayrılan Dudu Yılmaz, Kisecik Camii'nde Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kisecik Mahalle mezarlığında toprağa verildi.

            Merhumenin cenaze törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay milletvekili Adem Yeşildal, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, çok sayıda kurum müdürü ile Yılmaz Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katıldı.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Dudu Yılmaz'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, Yılmaz Ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dileriz.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:17:41   

Bitki Sağlığı Kliniği Proje İmza Töreninde konuşan Vali Topaca:

Hatay, bitki sağlığında yeterli düzeyde değil

            DOĞAKA desteği ile Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından hazırlanan 'Bitki Sağlığı Kliniği Projesi' Hatay Valisi Ercan Topaca ve MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya tarafından imzalandı.

            İmza töreninde konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay'ın sanayi ve tarımda önemli bir paya sahip olduğunu belirterek “Hatay'da ne yazık ki bitki sağlığı konusunda istediğimiz düzeyde değiliz” dedi.

            Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan Topaca ve MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'nın imzası ile hayata geçirilen Bitki Sağlığı Kliniği Projesi, DOĞAKA Mali Destek Programı ile tamamlanacak. Proje, Hatay ilinin öncü sektörlerinden olan tarım sektöründe, iyi tarım uygulamalarının yeteri kadar bilinmemesi, yanlış dozlarda ilaç kullanımı, eğitimsiz çiftçiler, ihracatı artırmaya yönelik alınması gereken tedbirlerin bilinmemesi, tarım sektöründen yeterli verim alınamaması gibi sorunlara çözüm üretmek adına hazırlandı.

            Bitki Sağlığı Kliniği Projesi imza töreninde konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, ''Hatay her ne kadar sanayisi ile ön plana çıksa da tarımsal potansiyeli sanayisi kadar önemli olan bir şehirdir. Ama Hatay'da ne yazık ki bitki sağlığı konusunda istediğimiz düzeyde değiliz. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek için başvurabileceği bir referans klinik mevcut değildi.

            Bu anlamda, DOĞAKA'nın ve MKÜ'nün desteği ile böyle bir kliniğin kurulmasına karar verilmiş olup kliniğin toplam bütçesi 2.385.411.00 TL'dir. Bu klinik teknik donanımı çok yüksek olan bir klinik olacaktır. Vatandaşımızın bitki sağlığı ve tarımsal üretimi geliştirme konusunda karşılaştığı her türlü sorunun cevabını alabileceği bir bitki kliniğine sahip olacağız.'' dedi.

            Vali Topaca, bu projenin yapılmasına önderlik eden Mustafa Kemal Üniversitesi'ne, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'na ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade ederek,  ülkemize hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti.

            Üniversitelerin şehir ile bütünleşmesi gerektiğini ifade eden MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise, “Biz şehrimizle bütün olan bir üniversiteyiz. Bundan sonra da bu konuda aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bu projeye herkes çok büyük emek verdi. Bu projenin sadece bu bölge için değil Türkiye için de çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.'' dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:16:28   

OYAK'a bağlı İsdemir'de vukuat bitmiyor

Bir işçi, sendika değiştirsin diye vardiya amirlerince darp edilmeye çalışıldı.

           OYAK'a bağlı İsdemir'de sular durulmuyor. İşverenin görevlendirdiği vardiya amirleri ve Türk Metal Sendikası'na bağlı bazı işçiler tarafından sendika değiştirin baskısına uğrayan işçiler, oldukça huzursuz günler yaşıyor. Son olarak, Çelik-İş Sendikası üyesi olan işçi M.K'nin gece vardiyasında “yarına kadar Türk Metal Sendikası'na geçmezsen, biz sana yapacağımızı biliriz” şeklinde F.O,U.Ç, G.Y. ve H. B. isimli vardiya amirlerinin kendisini işveren adına tehdit ettiklerini iddia etti.

            Şikâyetçi M.K. olay sırasında U.Ç, G.Y ve H.Y.'adlı vardiya amirlerinin kendisini tehditle birlikte darp etmeye çalıştıklarını öne sürdü. Tehdit olayının 15 gün önce de tekrarlandığını dile getiren işçi M.K. tehdidin ikinci kere olması ve darp edilmeye çalışılması üzerine Jandarmaya giderek beş isimden şikâyetçi oldu. Şikayete konu olan isimlerin İsdemir grevi sırasında İsdemir yönetimi adına grev kırıcı olarak görev aldıkları kaydedildi.

            OYAK'a bağlı İsdemir'de, işverenin örgütlenme özgürlüğüne müdahalesi, Vardiya Amirlerinin “Türk Metal Sendikası'na geçeceksiniz” yönündeki baskıları, tehditleri darp girişimleri ve İsdemir'de, İş barışı ve iş huzurunun ciddi anlamda bozduğu biliniyor. Mevcut kötü gidişin, muhtemel iş kazalarına, psikolojik sorunlara, facialara yol açabilecek bir hale geldiği ifade edilirken, OYAK üst yönetiminin İsdemir'deki bu oldukça vahim gidişe bir an önce el atması bekleniyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:15:33   

MANSURLU MAHALLESİNE SOSYAL TESİS

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mahalle ziyaretlerinin ilk gününde Mansurlu Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

            Ziyaretlerinin ilk durağı olan Mansurlu Mahallesinde Muhtar Yahya Oduncu'nun ev sahipliğinde denetimler gerçekleştiren Başkan Kimyeci, yapılan hizmetler hakkında mahalle sakinlerinin görüşlerini aldı.

            Mansurlu Mahalle Muhtarı Yahya Oduncu yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Kimyeci'ye teşekkürlerini ileterek, yapılan yol çalışmaları ile mahallelerinin daha güzel bir görünüme sahip olmanın yanı sıra, vatandaşların çok daha rahat ulaşım sağladıklarını ifade etti.

            Başkan Kimyeci ise konuşmasında şunları kaydetti; “Mansurlu mahallesi fiziki konumu nedeniyle yamaç ve yokuşları olan bir mahallemiz. Bu nedenle Antakya Belediyesi olarak parke döşeme çalışmalarımız için gerekli alt yapıyı hızlıca tamamlayarak hizmetimizi gerçekleştirdik. Mahallemizin büyüklüğü nedeniyle ihtiyaç olan diğer sokaklarında da parke döşeme çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayacağız. Aynı zamanda mahalle sakinlerimizin ortak ihtiyacı olan bir sosyal tesisi en kısa sürede projelendirerek hayata geçireceğiz. Bunun içerisinde bir köy odası, kuran kursu, çok amaçlı toplantı salonu yer alacak. En kısa zamanda köyümüze bu tesisimizi kazandırmış olacağız.” dedi.

            Başkan Kimyeci konuşmaların ardından Mansurlu mahallesinde gerçekleştirilen hizmetleri yerinde denetleyerek, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:14:45   

Altınözü Belediyesi, yeni çöp konteyneri aldı

Altınözü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ihale yoluyla yeni çöp konteyneri alarak ilçe halkının hizmetine sundu.

            Altınözü Belediyesi ilçe genelinde çöp konteynerlerini yeniledi. Yeni çöp konteyneri Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin muhtelif bölgelerine yerleştiriliyor.

            Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, modern çöp konteynerlerinin önümüzdeki günlerde de sayısının arttırılarak dağıtımına devam edileceğini söyledi.

            Hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ile güvenli çöp toplama sistemini oluşturmak amacıyla yıpranmış konteynerlerinin yenileriyle değiştirildiğini söyleyen Başkan Sarı, vatandaşlardan da bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 17 saat önce / 24.04.2015 10:14:08