......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 110909
YORUM MANŞET
VATANDAŞLAR PARALI OTOPARKA RAZI
VATANDAŞLAR PARALI OTOPARKA RAZI

 VATANDAŞLAR PARALI OTOPARKA RAZIİçinden bir türlü çıkılamayan Antakya'nın trafik sorununu ve otopark sıkıntısını bir nebze rahatlatacak olan paralı otopark uygulamasına vatandaşlar sıcak bakıyor.

            Bir süre önce Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinde Antakya'nın ana arterlerinde eskiden olduğu gibi paralı otopark uygulamasına geçişin görüşülmesi ve bu konuya olumlu karar verilmesi işyeri esnafları ve araç sahibi vatandaşları sevindirdi.

Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Gündüz Caddesi, Kemalpaşa Caddesi, İstiklal Caddesi, İnönü Caddesi gibi şehrin ana arterlerinde eskiden uygulanan parkomat düzenlemesinin yeniden gündeme gelmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, gazetemiz aracılğıyla yetkililere şu açıklamada bulundular:

            “Paralı park uygulaması olmayınca sabahın erken saatlerinde caddelere araçlarını park edenler akşama kadar araçlarını yerlerinden kaldırmayınca otopark sıkıntısı çekiliyor. Bu caddelerde bulunan işyerlerinden alışveriş yapmak isteyen müşteriler, eskiden olduğu gibi 1-2 lira karşılığı otopark yeri bulmak istiyor. Cadde kenarlarında bulunan otopark yerleri ücretsiz olunca, kimse aracını kaldırmak istemiyor. Öyle olunca ana arterler tıkanıyor. Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin yeni yılda paralı otopark uygulama-sını başlatmasını istiyoruz. Aracımıza paralı da olsa park edecek yer istiyoruz” dediler.

(Haber: Sadullah Ergin)

Elektrik sorunları masaya yatırıldı
Elektrik sorunları masaya yatırıldı

 Elektrik sorunları masaya yatırıldıDefne'de, elektrik ile ilgili sorunların görüşülmesi ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi amacıyla İl Aydınlatma Komisyonu Başkanlığında bir toplantı yapıldı.

            Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Aydınlatma Komisyonu Başkanı Vali Yardımcısı Bilal Ölmez başkanlık ederken;  Defne Kaymakam Vekili Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve TEDAŞ ile EDAŞ yetkilileri toplantıya katılanlar arasında yer aldı.

            Hatay genelinde tüm ilçelerde ayrı ayrı yapılan ve geçtiğimiz salı günü Defne'de gerçekleşen toplantıda Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Alo 186 Elektrik Arıza hattının yalnızca şikayetleri alma hizmetiyle sınırlı kalmaması, aynı zamanda bu hat üzerinden konunun muhataplarına geri dönüşün yapılması gerektiğini vurguladığı konuşmasında; “Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlarla ve bu sorunların çözümlenmesi ile ilgili yeterli bilgi alabilmeleri gerekiyor.

            Alo 186 Elektrik Arıza hattının şikayetleri almakla birlikte böyle bir hizmeti de beraberinde vermesi, halkımızın özellikle elektrik kesintileri konusunda bilgilendirilmesi açısından faydalı olacaktır.

            Defne İlçesi'ndeki mevcut elektrik şebekesi ve trafoların yenilenmesi ve ihtiyacı karşılayacak niteliğe ulaştırılması da ayrıca gereklidir.

            Bunun yanı sıra, hem sorunlara daha hızlı müdahale edilebilmesi hem de vatandaşın kolay ulaşabilmesi açısından Defne'de bir TEDAŞ temsilciliği kurulması, bölgedeki elektrik şebekesinin kontrolü açısından da faydalı olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)

Planlarımızı pratiğe dökerek halka açmalıyız
Planlarımızı pratiğe dökerek halka açmalıyız

 Planlarımızı pratiğe dökerek halka açmalıyızMustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, üniversiteler istedikleri kadar bilim üretsinler, bulunduğu şehirle bütünleşmediği sürece üniversite olamayacağını belirterek “Bilgiyi paylaşmalı ve planlarımızı pratiğe dökerek halka açmalıyız” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcılarından oluşan bir heyet eşliğinde, göreve yeni atanan Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'yı ziyaret etti.

            Kalabalık bir heyet eşliğinde Rektör Kaya'yı ziyaret eden Başkan Kimyeci yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay'ın tanıtımına, sahip olduğu özellikleri öne çıkaracak çalışmalara ev sahipliği yaptı. Bundan sonraki süreçte de bu gibi çalışmalara önem verileceği düşüncesindeyim. Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay'ın marka olmasında katkı ve desteklerini esirgemeyecektir. Üniversitenizin yerel yönetimlerle yapacağı güzel faaliyetlerle, Antakya'mızı daha da güzelleştireceğine olan inancımı belirtmek isterim. Bizler de Antakya Belediyesi olarak tüm faaliyetlerde üzerimize düşen görevleri yapmaktan mutluluk duyacağımızı ifade etmek isterim. Bu çerçevede Antakya Belediyesi ailesi adına yeni görevinizde başarılar diliyor, bir kez daha sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya; “Size ve nezdinizde meclis üyelerinize bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Hatay çok güzel bir şehir, bu şehri geliştirmek ve güzelleştirmek için üniversite olarak üzerimize düşeni yapmaya her daim hazırız. Üniversiteler istedikleri kadar bilim üretsinler, bulunduğu şehirle bütünleşmediği sürece üniversite olamazlar. Bu düşüncelerle inşallah bizler de tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile şehrimiz için gereken ne ise yapacağız. Bilgiyi paylaşmalı ve planlarımızı pratiğe dökerek halka açmalıyız. Bu doğrultuda da en önemli desteklerimiz kamu kurumlarıdır.

            Birlikte proje üreterek şehrimize hizmet etmeyi arzuluyoruz. Bizlerin tek derdi çalışmaktır. Bu şehir için hep birlikte çalışacağız.” şeklinde konuştu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci kendisine eşlik eden meclis üyeleri Mehmet Güzelmansur, Ömer Ercin, Mustafa Tül, Hikmet Bilgin, Rüstem Konak, Emin Kebapçıoğlu, Hüseyin Yılmaz, Cengiz Yıldız, Şemsettin Günay, Armağan Teköz, Hikmet Hatunoğlu, Mahmut Tansal, Aynur Karaçete, Abdurrahman Taşçıoğlu, Abdulşükür Mert, Niyazi Yıldırım, Halil İbrahim Toysal, Mehmet Cengiz Özgöz, Murat Koku ve Yusuf Bal'ı tek tek tanıtarak meslekleri hakkında bilgi verdi.

(Haber Merkezi)

Yeşil alanlara ayrı özen
Yeşil alanlara ayrı özen

 Yeşil alanlara ayrı özenAntakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi ekipleri, daha yeşil bir Antakya için yürüttüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

            Antakya Belediyesi göreve geldiği ilk günden bu yana itinayla yaptığı hizmetlerinde, çocukların daha düzenli, daha temiz, daha hijyenik ortamlarda oynamaları için park ve yeşil alanlara ayrı bir özen gösteriyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Şehrimizde bulunan 95 parkımızın tamamının Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi ekiplerimizce bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Park ve Yeşil Alanlar birimimiz 95 mahallede bulunan 95 parkın tamamında periyodik olarak yürüttüğü hizmetlerinde oyun gruplarını yeniliyor, oyun alanlarını malzeme desteği ile düzeltiyor, peyzaj düzenlemeleri yapıyor. Bunların yanı sıra tüm yeşil alanlarda çimlendirme, mevsimsel çiçek ekimi, ağaçlandırma, çim biçme, ağaç budama, aydınlatma direklerinin bakım ve onarımları, dış mekân mobilyalarının bakım ve onarımları, yürüme yollarının temizlik ve düzeni, sulama çalışmaları, yabani ot temizliği ve ekilen mevsim bitkile-rinin bakım çalışma-ları hız kesmeden devam ediyor.”

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yapılan son birkaç günlük faaliyet raporu şöyle sıralandı; Odabaşı Mahallesi Sultan Evler orta refüjlerde, ağaç budama çalışması yapıldı ve 20 adet palmiye budandı. Petek Parkı'nda 10 adet palmiye budandı. Narlıca Parkı'nda ağaç budama çalışması yapıldı ve 10 adet palmiye budandı. Bohşin Mahallesinde yeni oluşturulan park çalışmalarına devam edildi. Saraykent Mahallesi 12 nolu Sağlık ocağı karşısı yeni oluşturulan parkta, sulama sisteminin kurulumuna devam edildi. Miraç Camii karşısında yeni oluşturulan park çalışmalarına devam edildi. Ali Rıza Çamlığı Parkı'nda bulunan fıskiyelerin hasar tespit çalışmaları yapıldı. Şehir içerisindeki parklarda ve muhtelif yeşil alanlarda günlük bakım, düzenleme ve sulama çalışmaları yapıldı.

            Saray Caddesinde bulunan süs havuzlarının bakım ve onarımı yapıldı. Havuzlar Mahallesinde bulunan metruk evde kamışlık budaması yapıldı.  Kavaslı Polis Lojmanlarında, ağaç budama çalışması yapıldı. Günyazı İlkokulu bahçesinde, ağaç budama çalışması yapıldı. Doktorlar Sitesi( Derekenarı ) Park' da bankların bakım ve onarım çalışması yapıldı. Demirköprü Mahallesi Mezarlığı'nda ağaç budama çalışması yapıldı. Kemal Alpar Parkı'nda açık alan fitness spor aleti onarıldı.

            Kore Gazisi Bülent Kunt Parkı'nda; aydınlatma direkleri onarıldı, elektrik hattı değiştirildi, 14 adet lamba değiştirildi, 25 metre 4x6 NYY kablo değiştirildi. Sadık Ayhan İpek Parkı'nda; Çocuk oyun grubu zeminine deniz kumu takviyesi yapıldı ve zemin tesviye edildi. Bankların bakım ve onarım çalışması yapıldı, 30 adet lamba değiştirildi, aydınlatma direkleri onarıldı.

(Haber Merkezi)

13 Hafıza İcazet Onuru
13 Hafıza İcazet Onuru

 13 Hafıza İcazet OnuruHatay İl Müftülüğüne bağlı Merkez Kur'an Kursunda Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 13 hafız, düzenlenen törenle İcazet belgelerini aldılar.

            Hatay Merkez Kur'an Kursunda hafızlık eğitimi alarak diplomalarını almaya hak kazanan 13 hafız için Hacı Suat Yılmaz Camiin'de tören düzenlendi.

            Düzenlenen hafızlık töreni Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur'an Kursu öğrencilerinin ilahi okuduğu etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

            Etkinliğin açılışında konuşan Hatay Merkez Kur'an Kursu Yöneticisi Hasan Urhan; “Peygamberimizin, en değerlileri, en kıymetlileri, Kur'an'ın taşıyıcıları hafızlardır müjdesine nail olan kıymetli evlatlarımızın mutlu gününde bir araya geldik.

            Kur'an, Allah'u Teala'nın insanlara peygamber vasıtasıyla gönderdiği son kitabıdır. Kur'an, Hz. Âdem'den, Hz. Muhammed Mustafa'ya kadar gönderilen bütün kitapların, bütün sahifelerin özetidir. Kur'an nihai mesajdır. Kur'an indirilişi, insanlığın hidayetinde dönüm noktasıdır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın en büyük mucizesidir. Sevgili peygamberimizin ümmetine bıraktığı insanlığa bıraktığı en önemli mirasıdır.

            Hz. Muhammed Mustafa'nın yaşayarak gösterdiği ahlaki özelliklerin menbağıdır. Dolayısıyla ilk hafız Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'dır. (S.A.V). Peygamberimiz Kur'an'ın eğitimini, hafızlığı teşvik ediyor. Okuyanların, okutanların ailelerini müjdeliyor. 'Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı okuyan ve O'nu okutan, O'nu öğrenen ve O'nu öğretendir.

            Uzun yıllardır ilk defa hafızlık İcazet Merasimi düzenleniyor. 1998 yılında hizmete giren Merkez Kur'an Kursunda öncelikle cüzünden okuma yapılıyordu.

            Daha sonra ise hafız yetiştirmek için girişimler yapıldı. Şuanda 395 cüzünden okuma öğrencimiz, 380 hafızlık için okuyan öğrencimiz var. Fakat bu kurs artık ihtiyaca cevap vermiyor. Hatay'da daha modern bir Kur'an Kursuna ihtiyacımız var. İnanıyorum ki, hayırsever vatandaşlarımızın sayesinde bu ihtiyacımız karşılanacaktır.” diye konuştu.

            Törende hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan Kemal Köşkeroğlu, Murat İşlekyay, Recep Tayyip İnci, Murat Salih Uğraş, Şaban Albayrak, Cengiz Sarıoğlu, Mehmet Keser, Emrullah Şerifoğlu, Etham Canatar, Ahmet Korkmaz, Ali Baştaş, Seyfullah Urhabyhn, Yusuf Koç'a hafızlık diplomaları ve ödülleri verildi.

            İcazet Merasimine Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez,  Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan ve çok sayıda davetli katıldı.

(Yorum Haber Merkezi)

VATANDAŞLAR PARALI OTOPARKA RAZI

İçinden bir türlü çıkılamayan Antakya'nın trafik sorununu ve otopark sıkıntısını bir nebze rahatlatacak olan paralı otopark uygulamasına vatandaşlar sıcak bakıyor.

            Bir süre önce Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinde Antakya'nın ana arterlerinde eskiden olduğu gibi paralı otopark uygulamasına geçişin görüşülmesi ve bu konuya olumlu karar verilmesi işyeri esnafları ve araç sahibi vatandaşları sevindirdi.

Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Gündüz Caddesi, Kemalpaşa Caddesi, İstiklal Caddesi, İnönü Caddesi gibi şehrin ana arterlerinde eskiden uygulanan parkomat düzenlemesinin yeniden gündeme gelmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, gazetemiz aracılğıyla yetkililere şu açıklamada bulundular:

            “Paralı park uygulaması olmayınca sabahın erken saatlerinde caddelere araçlarını park edenler akşama kadar araçlarını yerlerinden kaldırmayınca otopark sıkıntısı çekiliyor. Bu caddelerde bulunan işyerlerinden alışveriş yapmak isteyen müşteriler, eskiden olduğu gibi 1-2 lira karşılığı otopark yeri bulmak istiyor. Cadde kenarlarında bulunan otopark yerleri ücretsiz olunca, kimse aracını kaldırmak istemiyor. Öyle olunca ana arterler tıkanıyor. Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin yeni yılda paralı otopark uygulama-sını başlatmasını istiyoruz. Aracımıza paralı da olsa park edecek yer istiyoruz” dediler.

(Haber: Sadullah Ergin)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:51:13   

Kentsel dönüşüm başlıyor

Kentsel dönüşüm projesi 2015 yılı itibari ile başlıyor.

            Kentsel dönüşüm startının verildiğini müjdeleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “350.000 m2 alandan oluşan Emek ve Aksaray mahallelerimizde başlattığımız kentsel dönüşüm projemiz 2015 itibari ile start alıyor. 1 yıl içerisinde kamulaştırma çalışmalarını tamamlayacağımız Kentsel Dönüşüm projesinin, 2016 yılının ilk aylarında ilk kazması vurulacak. Kentsel dönüşüm Antakya'mıza yeni bir çehre kazandıracak.” dedi.

            Kimyeci, sosyal belediyecilik faaliyetlerinden de bahsettiği konuşmasında; “Mübarek Ramazan ayında pek çok mahallemizde iftar çadırları kurarak dar gelirli vatandaşlarımıza, iftarda sıcak yemek dağıttık. Bunun ötesinde erzak yardımlarımız ile ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olduk.

            Eğitim ve öğretime verdiğimiz önemle TEOG ve YGS sınavlarına hazırlanan dar gelirli ailelerimizin çocuklarına belediyemiz binasında ücretsiz kurs veriyoruz. Şu an itibariyle 256 TEOG kursu öğrencimiz bulunuyor, bu kursta bir sonraki dönem hedefimiz 500 öğrenci. YGS kursumuz ise 90 öğrenci ile başlamış olup 180 öğrenci hedeflenmektedir. Sosyal Belediyecilik çalışmalarımıza 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşlarımıza evde bakım hizmetleri vererek devam ediyoruz.

            Bu çalışmalarımız içerisinde yaşlılarımızın evlerini temizlemenin yanı sıra kuaförler yardımı ile bakımlarını da gerçekleştiriyoruz. Gençlerimize yönelik projelerimiz doğrultusunda ise spor kulübümüz çok yakında faaliyete geçecek.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:50:14   

Davutoğlu 28 Aralık'ta Hatay'da

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mahalle ziyaretlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 28 Aralık'ta Hatay'da olacağını söyledi.

            Kimyeci, Başbakan Davutoğlu'nun 28 Aralık Pazar günü saat: 10.00'da Hatay'a geleceğini belirterek vatandaşları programa davet etti.

            5 günde 40 mahalleyi ziyaret edecek olan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mahalle gezilerinin ilk gününde Madenboyu, Avsuyu, Bohşin, Apaydın, Demirköprü, Melekli, Saçaklı ve Suvatlı mahallelerini ziyaret etti.

            Madenboyu mahallesinin ardından Avsuyu Mahallesi'ne geçen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mahalle sakinlerinden İnayet Benek tarafından karşılanarak, mahalle meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Avsuyu mahallesinde Antakya Belediyesi tarafından açılan yeni yolda denetlemelerde bulunan Başkan Kimyeci, mahalle sakinlerinin Antakya Belediyesi icraatları hakkındaki görüşlerini ve belediyeden beklentilerini dinledi.

            4 yeni park projesinden biri olan Bohşin Mahallesi'ndeki park ve yeşil alanı da Bohşin mahalle ziyaretinde inceleyen Başkan Kimyeci, 3500 m2 parke taşı döşenen Bohşin mahallesi'nde bundan sonraki süreçte yapılacak hizmetler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bohşin mahalle muhtarı M. Ramazan Güleryüz tarafından ağırlanan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mahalle sakinleri ve ileri gelenleri ile karşılıklı istişarelerde bulundu.

            Bohşin mahallesinden Apaydın mahallesine geçen ve Muhtar Ömer Çağatay ev sahipliğinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kimyeci, samimi sohbetlerde bulunurken verilen sözleri yerine getireceğini, mahalle ziyaretlerinde eksiklikleri tespit ederek gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirtti.

Mahalle gezilerinde Başkan Kimyeci'ye Ak Parti İlçe Başkanı Emrullah Gülen, ilçe teşkilat üyeleri, Antakya Belediye Başkan Yardımcılarından Hikmet Hatunoğlu, Cengiz Özgöz, Armağan Teköz, Meclis üyelerinden Mustafa Tül ve Ömer Ercin, daire müdürleri ve mahalle sakinleri eşlik ediyor.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mahalle ziyaretleri kapsamında Demirköprü, melekli, saçaklı ve Suvatlı mahallelerini gezmeye devam ederken, önümüzdeki beş gün içerisinde sırasıyla Cuma günü Maraşboğazı, Ovakent, Paşaköy, Aşağıoba, Arpahan, Oğlakören, Gülderen, Karlısu, Cumartesi günü Güzelburç, Derince, Akhisar, Üçgedik, Alahan, Tahtaköprü, Uzunalıç, Serinyol, Pazartesi günü Yaylacık, Kisecik, Saraycık, Kuruyer, Narlıca, Mansurlu, Gökçegöz, Akcurun, Salı günü Açıkdere, Bitiren, Tanışma, Bozhöyük, Üzümdalı, Alaattin, Yeşilova mahallelerini ziyaret edecek.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:49:13   

SAVAŞ'TAN HATAY ADLİYESİNE ZİYARET

Hatay'ın her noktasına hizmet götürme çalışmaları ile birlik, beraberlik ve dayanışma toplantılarını aralıksız bir şekilde devam ettiren Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Adliyesi'ne bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

             Hatay Adliyesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında ilk durağı geçtiğimiz aylarda ilimizde göreve başlayan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal oldu.

            Başsavcı Çatal'a yeni görevlerinde başarı ve kolaylıklar dileyen Başkan Savaş, Hatay'ı bir bütün olarak ele alarak altyapı ve üstyapısıyla büyükşehir adına yakışır bir hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

            Başkan Savaş'ın ziyaretteki ikinci durağı ise, Hatay Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Halil Aydemir oldu.  Başkan Aydemir, Başkanı Savaş'ı ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu dile getirirken, Başkan Savaş da Aydemir'e çalışmalarında kolaylıklar diledi.

            Başkan Savaş, Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Şahin ve Hatay Vergi Mahkemesi Başkanı Serdar Çevik'e de nezaket ziyaretleri gerçekleştirerek, her iki başkana da çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi ve Hatay'ın istenilen görünüme en kısa süre içerisinde kavuşması için HBB'nin tüm personel kadrosu ile çaba sarf ettiğini söyledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:48:35   

Gayemiz Hatay'a hizmet

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, “Hiçbirimizin Hatay'a, üniversiteye, ülkemize ve milletimize katkı sağlamanın dışında bir gayesinin olmaması gerekiyor” dedi.

            Hatay Esnaf Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı aynı zamanda Antakya Bakkallar Odası Başkanı Sabit Teksöz ve üyeleri, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

            Rektör Kaya'ya yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Sabit Teksöz ziyaretteki konuşmasında, esnaf teşkilatları olarak üniversite yönetiminin arkasında olduklarını belirterek, “Üniversitemiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Sizleri kutlar, Rektörlük görevinizin hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

            Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya da Hatay Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooferatifleri'nin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başhekimlik döneminde edindiği tecrübeleri üniversiteye katkı yapmak için kullanmak istediğini ifade etti. Üniversiteyi bugün olduğundan daha yukarılara çıkarabilmenin kendisi için başarı olduğunu belirten Rektör Kaya, “Hiçbirimizin Hatay'a, üniversiteye, ülkemize ve milletimize katkı sağlamanın dışında bir gayesinin olmaması gerekiyor. Bu süreçte bu işi tek başına yapmamız mümkün değil. Dışarıdan bizim yapmış olduğumuz işlerin denetlenmesi gerekiyor. Bu işler denetimsiz olmaz. Biz sivil toplum kuruluşlarının bu konularda desteklerini görmek istiyoruz. Eksiğimiz olursa bizi uyarmaları lazım. Bizler de sizlerin kapısını çalacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:47:42   

TED Koleji Sanat Gecesi bu akşam

''Fasl-I Deva'' adlı enstrümantal konser organizasyonu yapan TED Hatay Koleji birbirinden değerli saz ve ses sanatçılarına ev sahipliği yapacak.

            Konserde yer alacak sanatçılar arasında Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kanun Sanatçısı Öğr. Gör.  M.Zeki Giray, Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Savaş Bozkuş, aranjör ve sanat yönetmeni Keman Sanatçısı Erdem Altınses, Efkan Şeşen orkestrası gitaristi İrfan Akpınar, bestekâr ve Ritim Sanatçısı Gezen Kababıyık, Antakya'nın bilinen isimlerinden Piyano Sanatçısı Diş Hekimi Erdoğan Parlakgümüş ve TED Hatay Koleji Müzik Öğretmeni Ney Sanatçısı Volkan Çolak yer alacak.

            Böylesine bir organizasyona gönül veren TED Hatay Koleji ailesi, hissiyatın yoğun olduğu bu gecede dostlarını görmekten mutluluk duyacağını belirtti.

            Bu akşam TED Hatay Koleji'nde yapılacak olan Fasl-ı Deva adlı program Mehmet Özat Kültür Salonunda saat: 19.30'da başlayacak.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:46:35   

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Dörtyol ve Arsuz'da asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

            HBB, Dörtyol-Payas arasındaki 6 km'lik bağlantı yolunu tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunarken, ayrıca Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından da trafik ışıklandırmaları için sinyalizasyon çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

            45 günde tamamlanan ve 41 personelin çalıştığı Dörtyol asfaltlama çalışmalarında 2 adet finişer, 1 adet trimer, 20 adet kamyon, 1 adet greyder, 1 adet jcb, 2 adet asfalt silindiri, 1 adet toprak silindiri, 1 asfalt plenti aracı görev yaptı.

            Dörtyol'da ki çalışmaların dışında yanı sıra Arsuz'da da hizmetlerini sürdüren HBB, Höyük-Arpagedik mahalleleri arasında asfaltlama çalışmalarını devam ettirirken Avcılarsuyu-Arapagedik ve Arsuz-Konacık arasındaki yolun yapımı için de etüdlerin tamamlandığını ve Höyük-Arpagedik yolu tamamlandı-ğında bu kısımlara geçileceğini açıkladı.

            24 km'lik yolun asfalt-lanacağı ve 27 bin 500 ton asfaltın kullanılacağı Arsuz-da ki çalışmalarda 59 kişi 25 ağır araç görev yapacak.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:45:11   

Hatay'ın birlik ve beraberliğini savunduk

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hiçbir suretle ayrıştırıcı ve bölücü söylemlere başvurmadıklarını belirterek “Israrla Hatay'ın birlik ve beraberliğini savunduk” dedi.

            Hatay'a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili vatandaşların görüşlerini almaya devam eden HBB Başkanı Savaş, Kırıkhanlı Yörük Türkmeni hemşehrilerini konuk etti.

            Kırıkhanlı Yörük Türkmeni hemşehrilerinin görüş ve önerilirini büyük bir özenle dinleyen Başkan Savaş, Hatay'ın farklılıkları barındıran zengin bir mozaiğe sahip olduğunu belirterek, hemşehrilerinin farklılıkları zenginlik gören dünya görüşüne sahip olmalarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

            30 Mart yerel seçimleri öncesi ve sonrasında hiçbir suretle ayrıştırıcı ve bölücü söylemlere başvurmadıklarını ve başvuranlardan da olmadıklarını vurgulayan Başkan Savaş, Israrla Hatay'ın birlik ve beraberliğini savunduklarını kaydetti.

            Konuşmasının son bölümünde Başkan Savaş, farklılıklara rağmen aynı çatı altında kenetlenerek 'Medeniyetler Şehri Hatay' söylemine yakışır bir tablo ortaya koyduklarını ve bunu devam ettireceklerinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:43:46   

ZABITA, DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokak ve caddelerde kaldırımların üzerinde, cami önlerinde, evleri ve iş yerlerini tek tek dolaşarak dilencilik yapanlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

            İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri son olarak Alo 153 Zabıta hattına gelen şikâyeti değerlendirerek kentin muhtelif yerlerine şehir dışından gelen dilencileri yakaladı.

            Kadın dilencilerin üzerinde yapılan arama sonucunda, üzerlerinden çıkan paralara el konulurken, dilenciler yapılan işlemlerin ardından şehir dışına gönderildi.

            Vatandaşlara, dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı daha duyarlı olma çağrısında bulunan İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu 24 saat boyunca Alo 153 numaralı telefonu arayarak, bu konuda şikayet ve ihbarlarını iletmelerini, yapılacak olan ihbarların ekiplerce ivedi şekilde yerinde değerlendirilerek, gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:43:11   

Kalaycıoğlu, İstanbul'da

Asi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve halk bilim araştırmacısı Mithat Kalaycıoğlu 18-21 Aralık tarihleri arası İstanbul'da yapılacak iki farklı etkinliğe katılacak.

             Kalaycıoğlu ilk olarak 19 Aralık Cuma günü (Bugün) Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından İstanbul Point Otel'de düzenlenen Yerel medyanın sorunları ve çözüm önerileri içerikli 74. Yerel gazetecilik seminerine katılacak.

            Kalaycıoğlu, daha sonra, 19-20-21 Aralık günlerinde İstanbul Burhan Felek Tesislerinde Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği salonunda Türkiye Halk Oyunları Federasyonun 2014 faaliyet programında yer alan Halk oyunları hakem vize seminerine THOF Basın yayın kurulu başkanı olarak görev alacak.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 19.12.2014 10:42:18