......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:122
Haftalık:933
Aylık:2704
Toplam:101947
YORUM MANŞET
750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:
BÖLGE HASTANESİ OLACAK
750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:
BÖLGE HASTANESİ OLACAK

750 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında son aşamaya gelindi:<br>BÖLGE HASTANESİ OLACAK


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü proje çerçevesinde 2015 yılı Temmuz-Ağustos ayına kadar inşaatı tamamlanması beklenen 750 yataklı Yeni Devlet Hastanesi, bölge hastanesi olacak.

Edinilen bilgilere göre; devlet hastanesi inşaatını sürdüren TOKİ'nin Antakya'da ki hastaneyi 750 yataklı olarak inşaatını sürdürmesi hükümetin Hatay'a verdiği önem olarak değerlendiriliyor.

Başta Hatay olmak üzere çevre iller için de önem taşıyan hastane inşaatının 2015 yılı Temmuz-Ağustos ayına kadar bitirilmesi ve hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Hastanenin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte bugün sağlık kurumlarında yaşanan yığılmalar, uzun kuyruklara son verilecek. TOKİ tarafından Antakya'da yaptırılan ve 11 bloktan oluşan 750 yataklı Antakya Devlet Hastanesi bölgenin en büyük hastanesi olacak.

750 yataklı hastane, yataklı tedavi kurumlarının hem kapasitesini artıracak hem de adeta bölge hastanesi gibi, 1,5 milyon nüfuslu ilin tamamına hizmet verecek.

Yaşanan söz konusu gelişmeden büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Antakyalılar ise hâlihazır hizmet veren sağlık kurumlarının artık Antakya'ya yetmediğine dikkat çekti. Bu nedenle söz konusu hastanenin ciddi bir açığı kapatacağına inandıklarını söyleyen Antakyalılar, ilgili birimlere ve hükümetin ilgili bakanlığına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık
92. yıl coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutladık<br>92. yıl coşkusu


30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü, protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlarında yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Kutlamalar, saat 09.30'da Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Hatay Vali Vekili Kadim Doğan Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı. Vali Vekili Doğan Anıt Şeref Defteri'ne şunları yazdı: “Aziz Atam, Vatan ve bağımsızlık uğrunda her türlü zorluk karşısında yılmadan, büyük bir mücadele azmi ile elde ettiğiniz 30 Ağustos Zaferi'nin 92'nci yıldönümünde huzurunuzdayız.

Yüce milletimizin her bir ferdinin, Sizin önderliğinizde ortaya koyduğu varolma mücadelesi neticesinde emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmanın yolunun, milletçe kenetlenmekten geçtiğinin bilinci içerisindeyiz.

Dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla inşa ettiğiniz çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, hedef olarak gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak azmindeyiz.

Devletimizin ve milletimizin bugüne ulaşmasında ortaya koyduğunuz destansı mücadelenin 92'nci yıldönümünde Sizleri ve aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Kutlamalar kapsamında saat 10.00'da Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı'nda tebrikleri kabul etti.

Saat 10.30'da ise Atatürk Caddesi'nde tören düzenlendi. Buradaki törende, Vali Vekili Kadim Doğan beraberinde Garnizon Komutanı P.Kurmay Alb. M.Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte halkı selamlayarak bayramını kutladı.

Törene, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Göğebakan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Alb.Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Üsteğmen Mustafa Torun, büyük zaferin önemine değindi. Etkinlik, halkoyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından gerçekleşen geçit töreni ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

Antakya Belediyesi'nden duyarlılık
Antakya Belediyesi'nden duyarlılık

Antakya Belediyesi'nden duyarlılık

Gazetemizin 28 Ağustos 2014 ve 3633 sayılı nüshasında manşetten yayınlanan “Bu molozları kim kaldıracak?” haberi üzerine, Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır kendi hallerine terk edilen moloz yığınları kaldırıldı

Köy Garajları civarındaki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozlar dün Antakya Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların kaldırılması çevre sakinleri tarafından memnunlukla karşılanırken, vatandaşlar başta Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)

BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?
BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

BU MOLOZLARI KİM KALDIRACAK?

Antakya'da yaşanan neme lazımcılık, vurdumduymazlık ve sorumsuzluğa bir örnekte Haraparası Mahallesi Tabakhane Caddesi üzerinde aylardır bırakılan moloz olayında yaşanıyor.

Köy Garajları civarında ki tarihi su kemerleri yanında ve Asi kenarındaki kaldırım önündeki taş, toprak molozları, o bölgede yapılan işin bitmesinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen kimse o molozları kaldırmayı aklına bile getirmiyor.

Çevrede görüntü kirliliğine ve toz bulutlarının uçuşmasına yol açan bu molozların niçin kaldırılmadığı merak konusu.

Molozları kaldırma görevinin ihaleyi alan firmaya mı, Hatay Büyükşehir Belediyesine mi yoksa Antakya Belediyesine mi ait olduğunu bilmeyen vatandaşlar, Hatay Valiliğinden ve Çevre İl Müdürlüğünden yardım talep ettiler.

Büyükşehir olma sevincinin büyük mega köye dönüşmesinin hayal kırıklığını yaşayan Antakyalılar, umutlarını 4 yıl 7 ay sonra yapılacak olan mahalli idareler seçimine taşımaya karar verdiler.

(Haber: Sadullah Ergin)

Antakya, faciadan döndü
Antakya, faciadan döndü

Antakya, faciadan döndü

Haraparası Mahallesi Şehit Osman Durmaz Caddesi üzerinde bulunan hurda lastik deposunda, bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, çevrede korkulu anlar yaşatırken, kelimenin tam anlamıyla Antakya faciadan döndü.

Lastik deposunda bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın bir anda büyüdü. Yüzlerce lastik tekerin alev almasıyla ortaya çıkan duman bulutu, gökyüzünü kapladı.

Dün, öğleden sonra gerçekleşen yangına itfaiye ekiplerinin anında mücadele etmesi çevre yerleşim birimlerine rahat bir nefes aldırdı. Çok sayıda itfaiye aracının müdahalesi sonucu söndürülen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, depo içerisinde mevcut bulunan çok sayıda lastik kullanılamaz hale geldi.

(Haber: Hasan Kaya)

YAZARLARIMIZ