......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:97
Haftalık:764
Aylık:3223
Toplam:98615
YORUM MANŞET
Çarşı esnafından anlamlı protesto
Gazze'ye destek
İsrail'e lanet
Çarşı esnafından anlamlı protesto
Gazze'ye destek
İsrail'e lanet

Çarşı esnafından anlamlı protesto<br>Gazze'ye destek<br>İsrail'e lanet
Tüccar Çarşısı esnafı, Uzunçarşı esnafı ve çok sayıda vatandaş tarafından Gazze'ye destek olmak amacıyla, İsrail'i kınama protestosu yapıldı.

Dün Tüccar Çarşısı Kuyumcular yanı havuzbaşında yapılan açıklamada İsrail’e lanet yağdı.

Tüccar Çarşısı Dernek Başkanı Adnan Bayrakçıoğlu, bebek katili İsaril'i lanetlediklerini ve bu katliamın biran önce durmasını istediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu.

“Burada Kardeş Gazze'ye, mazlum Filistin halkına destek amacıyla toplandık. İnsanlıktan nasibi olmayan, katil, vahşi, hain, kuruluş amacı terör ve Müslüman katilliği olan İsrail terör örgütü, genç, yaşlı, çocuk, bebek, asker, sivil demeden masum ve mazlum insanları katletmekte, Müslüman kanı dökmekte, sahur vakti insanların üzerine bomba yağdırmaktadır.

Özellikle kadın ve çocukları hedef almakta, sivil yerleşim yerlerini çarşılar camiler ve hatta hastaneleri bile bombalamaktadır. Yüzlerce şehidimiz, binlerce yaralımız var. Yetim kalan yavrularımız, evlat acısıyla yanan kardeşlerimiz var.

İsrail, Ramazan ayında bir kez de insani değerleri ayaklar altına almıştır. Tüm dünya ve İslam alemi bile bu vahşet ve zulme seyirci kalmaktadır. Saldırıları bertaraf etmeye yönelik girişimlerde bulunmayan İslam Birliği Teşkilatı suç ortağıdır ve en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Böyle olunca da İsrail daha da şımarmaktadır.

Bizler buradan çarşı esnafı olarak İsrail'i lanetliyor ve kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için kahrolsun İsrail diyoruz” dedi.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe
Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe

Akaryakıt kaçakçılarına ağır darbe

İlimizde yaşanan akaryakıt kaçakçılığına yönelik jandarma ve emniyetin ortaklaşa operasyonu sonunda kaçakçılara ağır darbe vuruldu.

Hatay Valiliğinden yapılan resmi açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi: İlimiz genelinde sürdürülen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında güvenlik güçlerimiz, 22 Temmuz 2014 Salı günü İlimiz Altınözü İlçesine bağlı Hacıpaşa Mahallesi'nde 17 adrese eşzamanlı olarak bir operasyon başlattı.

Adli Makamlar ile güvenlik güçlerimizin koordineli olarak yürüttüğü operasyona 490 Jandarma personeli ve 200 polis olmak üzere toplamda 690 güvenlik görevlisi katıldı.

Gerçekleştirilen operasyonda sınır hattından Hacıpaşa Mahallesi'ne doğru toprak altına döşenmiş 80 boru hattı tespit edilerek kullanılamaz hale getirildi. Boru hattının nihayete ulaştığı ev ve depo sahipleri hakkında akaryakıt kaçakçılığından yasal işlem başlatıldı.

Operasyon kapsamında birçok ev ve depo içerisine gizlenmiş yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınanlar oldu.

Ele geçirilen yaklaşık 250.000 LT kaçak akaryakıtın piyasa değerinin 11.000.000 TL'nin üzerinde olduğu değerlendiriliyor.

Akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında; Hacıpaşa Mahallesi'nin batı, kuzey, güney yönündeki çıkış yolları ile arazi geçiş yolları, güvenlik güçlerimiz tarafından 24 saat esasına dayalı olarak denetim altında tutulması kararı alındı.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Toplum huzurunu tehdit eden, özellikle meşru kazanç elde etmek yerine akaryakıt kaçakçılığından para kazanma yolunu tercih eden, vergi kaçırmak suretiyle Devlete ve genel anlamda kamuya zarar veren bu kişilerle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Bu konuda üstün bir özveri ile görev icra eden güvenlik birimlerimize, ilgili diğer kurum ve kuruluşlarımızın çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

(Haber Merkezi)

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ
TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİ

Mahalli idareler seçiminin ardından 4 ay geçmesinin ardından ilimizde yaşanan su sıkıntısına bazı kişiler torpilleri vasıtasıyla çözüm getiriyor.

Gerek Hatay Büyükşehir, gerekse ilçe belediyelerinin randımanlı hizmet verememesinin sıkıntısını yaşayan Hataylılar, içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde su sorunu ile mücadele etmenin zorluğunu yaşıyor.

Bu arada yapılan tespitlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde ve HATSU'da torpili olan hatırlı kişiler, sıra beklemeden su sıkıntısı yaşamadan tankerle apartmanlarına ve sitelere su getirebiliyor. Diğer yandan çevresi olmayan sıradan vatandaşların günlerce müracaat etmelerine ve beklemelerine rağmen, su sorununa çözüm getiremediklerinden yakınıyor.

Özellikle son yapılan TOKİ konutlarında su sıkıntısı had safhaya ulaştı. 956 konutluk TOKİ evlerinde ve bazı mahallelerde uzun bir süredir su yok, peki bu konuyu hangi belediye çözecek? İtfaiye müdürlüğünden tankerlerle su isteniyor evet su geliyor ama öncelikle, vatandaşlara verilen cevap önce torpilli olanlar deniliyor, torpili olmayanlar ne yapacak? Suyunda torpili olur mu?

Bu sorunların çözümü için belediyeler ne zaman hizmete başlayacak ya da yetkili belediye kim onu da bilemiyoruz.

(Haber: Hasan KAYA)

HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR
HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR

HATAY, ERDOĞAN'I BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi

20 Temmuz Pazar günü Antakya İtfaiye önünde Hataylılara hitap edecek

Bu yıl ilk defa halk tarafında seçilecek olan cumhurbaşkanı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hataylılara hitap edecek. 20 Temmuz Pazar günü Antakya itfaiye önünde Hataylılarlar buluşacak olan Başbakan Erdoğan, 12 yıl içerisinde yapmış oldukları icraatları anlatacak.

Başbakan Erdoğan'ın Antakya mitingine ilçelerden ve çevre illerden de katılımın olması bekleniyor. AK Parti teşkilatları vatandaşları miting alanına getirmek için yoğun çaba harcıyor. Vatandaşların Başbakan Erdoğan'ın Antakya mitingine katılarak miting alanını doldurarak destek vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan 20 Temmuz Pazar günü saat: 16.30'da başlayacak mitingin hemen ardından İskenderun ilçesinde düzenlenecek olan iftar programına katılacak.

İftar programının ardından Başbakan Erdoğan ilimizden ayrılacak.

10 Ağustos 2014 tarihinde genel oyla yapılacak seçimde, geçerli oyların salt çoğunluğunu alan aday, cumhurbaşkanı seçilecek. İlk oylamada bu çoğunluk sağlanamazsa, ikinci oylama yapılacak. Bu oylamaya, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılacak ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday cumhurbaşkanı seçilecek.

(Haber Merkezi)

Yabani ot ve atıklar temizlendi
Yabani ot ve atıklar temizlendi

Yabani ot ve atıklar temizlendi

Antakya Belediyesi kent turizmine verdiği önem doğrultusunda dünyanın ilk mağara kilisesi ve Hıristiyan alemi için hac merkezlerinden biri olan St.Pierre Kilisesi güzergahında bulunan Hacı Görüş deresinde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi temizlik ekiplerince Hacı Ömer Alpagot Mahallesi içinden geçen Hacı Görüş Deresi'nin zemini ve kenar duvarlarında bulunan çöpler, yabani otlar ve atıklar temizlendi. Dere boyunca yapılan temizliğin ardından zemin ilaçlı ve deterjanlı su ile yıkandı.

Daha önce de Asi Nehri ve Saraycık derelerinde temizlik ve bakım çalışması gerçekleştiren Antakya Belediyesi ekiplerinin kent genelinde ihtiyaç olan her bölgede belirlenen periyodik program çerçevesinde çalışmalarını aralıksız sürdüreceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

YAZARLARIMIZ