......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 182286
YORUM MANŞET
AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;
AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;

 AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;EKMEĞİMİZİ BÖLECEĞİZ, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Dün sabah Meclis Cafe’de Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Zafer Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve çok sayıda basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Önal, Türkiye’nin 15 Temmuzda çok büyük bir kriz döneminden geçtiğini ve uçurumun dibinden döndüğünü ifade etti.

AK Parti Defne İlçe Başkanı Önal, açıklamalarına şöyle devam etti, “AK Parti olarak darbe girişi gecesinde ölümü gördük ve geri geldik. Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz asker kılığına bürünmüş hainlerin son bulduğu gündür sözüyle, 79 milyon insan tek yürek tek ses olmuştur. Bir buçuk milyon Hatay insanı tek ses tek yürek olmuştur.

Siyaset yapma anlamında konuşmuyorum, Defne ilçe teşkilatı olarak kafamızı ortaya koymuş durumdayız. Ekmeğimizi böleceğiz Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. 15 Temmuzda Defne destan yazdı. Hedefimiz Defne olarak barışın türkülerini söyleyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile de yeniden el ele vereceğiz. Bu kent dar zamanda kadim duruşunu göstermiştir. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçti. Tek ses tek nefes olmalıyız.

Terör örgütleri olan FETÖ, PKK, DAEŞ’in hepsi dış güçlerin emrinde Türkiye’nin aleyhine çalışıyor. Bunlara karşı tüm milletimiz birlik ve dayanışma içinde tek yürek oluyor.

Irakta ve Suriye’de aynı tezgah oyununda geçti ve çok ince hesaplar yaptılar. Allah’ın hesabını kimse düşünmedi. Hatay çile çeken bir kent. 240 şehidimiz 79 milyonun hayır duasını aldı. Biz Defne’de, Hatay’da, Türkiye’de tek ses ve tek yürek olduk” dedi.

(Haber & Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)

TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA

 TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DAMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, terörün kaynağının ve amacının belli olduğunu belirterek “Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir” dedi.

Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir diyen Urhan, artık herşeyin deşifre olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör örgütünün milletimize, devletimize, meclisimize, birliğimize ve beraberliğimize kasteden darbe girişiminin püskürtülmesinin hemen ardından PKK’nın ve DEAŞ’ın kalleş terör faaliyetlerini tekrar artırarak sürdürdüğüne şahit oluyoruz diyen Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgemizde yaşayan insanımız başta olmak üzere bütün ülkenin yüreği yanmaktadır. Hain terör, çocuk demeden, kadın erkek demeden her önüne geleni kalleşçe katlediyor. Bir gün, işinde gücünde herhangi bir Kürt aileyi yok ediyor, bir başka gün babasının yanındaki beş yaşındaki masum çocuğu katlediyor ya da emniyet binalarına saldırarak güvenlik güçlerini şehit ediyor bir başka gün insanların en mutlu günü olan düğünlerini kana buluyor.

Biz biliyoruz ki, acıyla yoğrulmuş bir vatanın insanlarının birliğini, kardeşliğini bu tür saldırılar bozamayacaktır. Her saldırı bizi biraz daha kenetlemektedir. Acıda ve kederde kaynaşmış milletimiz, sabırla bu saldırılara direnecek tarihi ve manevi birikime sahiptir. Halkımız PKK terörüne 40 yıldır direniyor. 15 Temmuz’da FETÖ terörüne hep beraber direndik. Bundan sonra da direneceğiz, bu iradeyi bütün dünyaya gösterdik. Küresel güç odakları ve taşeronları da bu gerçeği bildikleri içindir ki, en namussuz, en kalleş saldırılara başvuruyorlar.

PKK terör örgütü bölgeyi esir almaya çalışmaktadır. Üst aklın oluşturduğu stratejinin taşeronu olan PKK’nın asıl niyeti etnik fay hatlarını harekete geçirerek iç savaş çıkarmaktır. Bu yüzden PKK bir Kürt örgütü değildir. Bölge insanının eğitimine, ekonomisine, inanç sistemine hülasa yaşam hakkına orantısız bir şekilde saldırmaktadır; bütün zararı bölge halkına vermektedir. Fakat bütün bunlara rağmen bölgede yaşayan insanlarımıza baş eğdiremedi; bundan sonra da eğdiremeyecektir. 

“Terör her nereden, her kimden gelirse gelsin” diyorduk bugüne kadar. Nereden, kimden geldiği herkesin malumu.

Artık herşey deşifre olmuştur. Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje olduğu bugün açık seçik bilinmektedir. FETÖ, DEAŞ ve PKK aynı küresel odakların stratejileri çerçevesinde hareket eden terör örgütleridir. Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir. Amerikan Başkan adaylarından Trump, “DEAŞ’ı Obama kurdu” derken, FETÖ’nün CIA ile iş tuttuğunu cümle alem biliyor artık.

Bu açıklamalar göstermektedir ki ülkemize ve milletimize diz çöktürmek isteyenler, bu cani örgütlerle stratejik ortak gibi hareket etmektedirler. Halbuki hepsinin amacı da aynıdır. İşte bu yüzden ülkemiz sadece terörle mücadele etmiyor, küresel güçlerin oyununu bozmak için de büyük bir savaş veriyor.

Batı’nın terör örgütlerine karşı ikircikli bir tavır içinde olduğunu öteden beri biliyoruz. PKK’nın, özellikle Avrupa ülkeleri tarafından nasıl kollandığına acı bir şekilde şahit oluyoruz. Bu yüzden batının terörle mücadele sözü ilke bazlı değil, çıkar esaslıdır. Yani söylemden ibarettir.  Özellikle 15 Temmuz’da demokrasiye yapılan darbe konusunda takındıkları tavır, onların da ikiyüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur.

Emperyalist devletler hangi oyunu oynarsa oynasın, hangi terör örgütünü kullanırsa kullansın Türkiye diz çökmeyecektir. Türkiye’yi yalnızlaştırdığını zannedenler, mazlumları unutmaktadır. Mazlum milletler her an bu ülkeye, bu ülkenin insanına dua etmektedir. 

Türkiye, bu bağımsızlık ve demokrasi mücadelesini kendi öz kaynaklarıyla, kendi vatandaşlarıyla, birliği, beraberliği ve onuruyla veriyor. Bütün bu hile ve desiselere rağmen birlik ve beraberlik içinde kendi yolculuğumuza devam edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye yolunda elbette karşımıza yeni sorunlar, yeni saldırılar çıkacaktır. Kürdüyle, Türküyle, Alevisi Sünnisiyle hep beraber bu zorlukların, bu saldırıların altından kalkacak güçteyiz. Yeter ki bu irademizi kaybetmeyelim. Yeter ki birliğimizi daha da güçlendirelim. Tarihi derinliğimiz, kültürel birikimimiz, kendi insanımız, kendi medeniyetimiz bize yol gösterecek güçtedir. Yeter ki görebilelim.

Bu vesileyle Memur-Sen ailesi olarak 15 Temmuz darbe girişiminde, Mardin’de, Van’da, Diyarbakır’da ve en son Gaziantep’te haince katledilen bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.“ dedi.

(Haber Merkezi)

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara cevap verdi:GERÇEK DIŞI VE İFTİRA

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, hakkında çıkan iddialara karşı sert bir cevap verdi. Ergin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturmasında ifadesi alınan şüpheli Mehmet Saltan’ın  “Sadullah Ergin savcı Ferhat Sarıkaya’ya ev alıp hediye etmiş” şeklindeki beyanı ve bu beyanın haberleştirilmesi üzerine bir açıklamada bulundu.

Söz konusu iddialar benim açımdan akla ziyan gerçek dışı ve iftiradır diyen Eski Bakan Ergin, açıklamasına şöyle devam etti: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturmasında ifadesi alınan şüpheli Mehmet Saltan’ın  “Sadullah Ergin savcı Ferhat Sarıkaya’ya ev alıp hediye etmiş” şeklindeki beyanı ve bu beyanın haberleştirilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Şemdinli olayları, bu olaylarla ilgili iddianame hazırlanması ve Van Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın meslekten çıkarılması 2005-2006 yıllarında cereyan etmiş olaylardır.

Bu olaylar yaşandığı dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olarak TBMM’de görev yapmaktaydım.

Bu süreçte, ifade sahibi Mehmet Saltan’ı da, dönemin savcısı Ferhat Sarıkaya’yı da tanımam. Söz konusu iddialar benim açımdan akla ziyan gerçek dışı ve iftiradır. Bu iftirayı atanlarla ilgili gerekli yasal girişimler yapılacaktır.

Geçmişten gelen kişisel hesaplarını, FETÖ soruşturması gibi aktüel bir dosya üzerinden ahlaksız yöntemlerle görmek isteyen siyaset dışı aktörlerin ayak izlerini çok net görüyorum ve bu ibretlik “mühendislik faaliyetini”  dikkatle takip ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

1760 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI
1760 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

 1760 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDIFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Hatay'da şu ana kadar 1760 kişi hakkında işlem yapıldı.

Hatay Valiliği, FETÖ ile ilgili şu ana kadar Hatay’da toplam 1313 kişi hakkında işlem yapıldığını belirtti.

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada idari olarak 1760 kişi görevden uzaklaştırılırken, 1613 kişi soruşturma geçirdi ve 75 kişinin de meslekten ihraç edildiği ifade edildi.

Hatay Valiliği ayrıca adli olarak 116 kişi gözaltı, 398 kişi tutuklu, 454 kişi adli kontrol, 212 kişi serbest, 119 kişi firari olmak üzere toplam 1313 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 11 okul, 6 yurt, 4 diğer eğitim kurumu, 32 dernek, 1 vakıf olmak üzere 54 kuruluş hakkında işlem yapıldı.

Hatay Valiliği tarafından 12 eğitim kurumu, 1 vakıf, 4 dernek olmak üzere 17 kurum kapatıldı. Ayrıca 238 okul, 18 yurt ve 7 diğer eğitim kurumu olmak üzere toplam 263 personelin çalışma izinleri iptal edildi.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

 MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAKHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay kent merkezinin trafiğini rahatlatacak Kavaslı Alt Geçit Projesi’nin şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Savaş, Kavaslı’da yapımına başlanan Alt Geçit Projesinin tamamlanmasıyla birlikte Antakya’nın modern bir kent görünümüne kavuşacağını belirtti.

Başkan Savaş, trafik yoğunluğu açısından önem taşıyan ve İskenderun-Adliye Köprülü Kavşak projesinden sonra Hatay’ın ikinci dev projesi olan Kavaslı Mahallesi’nde ulaşıma rahat bir nefes aldıracak Alt Geçit Proje alanını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Kent merkezinin girişi olan ve trafik yoğunluğu açısından önem taşıyan Antakya ilçesine bağlı Kavaslı Mahallesi’nde yapımına başlanan Kavaslı Alt Geçit Projesi’ni inceleyen Başkan Savaş, çalışma tamamlandığında kentin modern bir görünüme kavuşacağını vurguladı.

Ayrıca trafik sorununu ortadan kaldıracak dev projenin en kısa sürede Hatay halkının hizmetine sunulacağını ifade etti.

(Haber Merkezi)

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal’dan çarpıcı mesaj;

EKMEĞİMİZİ BÖLECEĞİZ, TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ

AK Parti Defne İlçe Başkanı Atilla Önal yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Dün sabah Meclis Cafe’de Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Zafer Sarı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve çok sayıda basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Önal, Türkiye’nin 15 Temmuzda çok büyük bir kriz döneminden geçtiğini ve uçurumun dibinden döndüğünü ifade etti.

AK Parti Defne İlçe Başkanı Önal, açıklamalarına şöyle devam etti, “AK Parti olarak darbe girişi gecesinde ölümü gördük ve geri geldik. Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz asker kılığına bürünmüş hainlerin son bulduğu gündür sözüyle, 79 milyon insan tek yürek tek ses olmuştur. Bir buçuk milyon Hatay insanı tek ses tek yürek olmuştur.

Siyaset yapma anlamında konuşmuyorum, Defne ilçe teşkilatı olarak kafamızı ortaya koymuş durumdayız. Ekmeğimizi böleceğiz Türkiye’yi böldürmeyeceğiz. 15 Temmuzda Defne destan yazdı. Hedefimiz Defne olarak barışın türkülerini söyleyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile de yeniden el ele vereceğiz. Bu kent dar zamanda kadim duruşunu göstermiştir. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçti. Tek ses tek nefes olmalıyız.

Terör örgütleri olan FETÖ, PKK, DAEŞ’in hepsi dış güçlerin emrinde Türkiye’nin aleyhine çalışıyor. Bunlara karşı tüm milletimiz birlik ve dayanışma içinde tek yürek oluyor.

Irakta ve Suriye’de aynı tezgah oyununda geçti ve çok ince hesaplar yaptılar. Allah’ın hesabını kimse düşünmedi. Hatay çile çeken bir kent. 240 şehidimiz 79 milyonun hayır duasını aldı. Biz Defne’de, Hatay’da, Türkiye’de tek ses ve tek yürek olduk” dedi.

(Haber & Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)


11 saat, 36 dakika önce / 24.08.2016 10:57:35   

HASTANELERDE ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİNİN TİS SEVİNCİ

Kamu Hastaneleri Birliği Hatay İli Genel Sekreterliği’nde Bilgi İşlem Personeli Hizmet Alımı yoluyla çalışan Öz Büro İş Sendikasına Üye Taşeron işçiler Toplu İş Sözleşmesi sevincini yaşıyor. Ücretlerde ve Sosyal Haklarda artışlar elde edilmesi tüm çalışanlar tarafından mutlulukla karşılandı.

Konuyla ilgili olarak Öz Büro İş Sendikası Genel Merkez Y.Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hakkı Zeytineli yaptığı yazılı açıklamada toplu sözleşmenin bir başlangıç olduğunu ifade ederek şu bilgilerde bulundu: “Hatay’da Kamu Hastanelerinde Bilgi İşlem çalışanlarının ilk defa Sendikamız tarafından yoğun emek harcanarak vermiş olduğu bu mücadelenin meyvesini almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Başta Emeği geçen Genel Başkanımız Baki Bey nezdinde tüm Yönetim Kuruluna ve Sendika çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yetmez ama evet diyerek filizlenen Hatay da ki üyelerimiz adına ilk defa karara bağlanan Toplu Sözleşme güzel bir başlangıç olmuştur.

Üyelerimizin Kazanım elde ettiği başlıca konular; yıllık izinlerde artış sağlanmıştır.  Her ay verilmek üzere Yakacak yardımı sağlanmıştır. Yılda İki defa ikramiye verilecektir. Fazla Çalışmalar %60 zamlı ücretlendirilecektir. Vardiyalı çalışmalarda gece çalışmaları %10 zamlı ücretlendirilecektir. Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere Bayram ikramiyesi verilecektir. Resmi Tatil Çalışmalarında 2 Günlük olan yevmiye 3 güne çıkartılıp Ücret artışı sağlanmıştır.

Yetki aldığımız tarih itibariyle şu günden geçmişe dönük elde edilen kazanımlar topluca ödenecektir.

İnşallah bundan sonraki süreçlerde de hep birlikte daha güzel günler görmek için gayret edeceğimizi üyelerimizin bilmesini isterim.

Bildiğiniz gibi Başbakanımız, Maliye Bakanı’na yeni çalışma talimatı vermişti. Kalınan yerden devam edilmeyip yeni düzenleme yapılacaktı.  Bu aşamadan sonra ümit ediyorum ki, hükümetimiz vermiş olduğu kadro sözünü de bir an önce hayata geçirip işçiler hak ettikleri kadroya geçeceklerdir.

Toplu Sözleşmenin tekrardan üyelerimize Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 38 dakika önce / 24.08.2016 10:55:46   

GÜNAY & EYMEN AÇIKGÖZ ÇİFTİNİN EN MUTLU GÜNÜ

Açıkgöz ve Mığırdağı Aileleri, genç evlatları Günay ve Eymen’in düğün töreniyle mutlu gün yaşadılar.

Semiha-Mehmet Açıkgöz çiftinin oğlu Eymen ile Fatma-Mehmet Mığırdağı çiftinin kızı Günay, 21 Ağustos 2016 Pazar günü akşamı Antakya Narlıca Mahallesinde ki Alyans Düğün Salonunda düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

Düzenlenen düğün törenine Açıkgöz ve Mığırdağı ailelerinin akraba, dost ve sevenleri katılarak bu mutluluğu paylaştı.

Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Günay & Eymen Açıkgöz çifti, düğün pastasını keserek ilk dilimleri birbirlerine ikram etti.

Düğüne katılan davetliler, özgün müzik dinletisi yanında davul-zurna eşliğinde bol bol halay çekerek gecelerini neşe ile tamamladı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Açıkgöz ve Mığırdağı ailelerinin bu mutlu gününü kutlar, Günay & Eymen Açıkgöz çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


11 saat, 39 dakika önce / 24.08.2016 10:54:12   

HİZMETLERE DESTEK OLMAYA HAZIRIZ

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, memlekete yapılan her hayırlı hizmete destek olamaya hazır olduklarını belirtti.

İlimizi ziyaret eden bakanların ve Başbakan Binali Yıldırım’ın her türlü destek sözünü verdiğini belirten AK Parti Hatay Milletvekili Yeşildal, açıklamasına şöyle devam etti: “Son bir haftadır, Büyükşehir Belediye Başkanı 'hizmetlerim engelleniyor' beyanatları vermektedir. Bu beyanlar 'yalan' beyanlardır. Seçimden buyana her ortamda ve en son olarak geçen hafta bizzat kendisine uçak yolculuğunda hizmetler konusunda açık desteğimizi ifade ettik. Başka bir ilkesizlik ise il valimizi yalanlara alet etmektir. Vali beyle görüştüm, büyükşehir belediyesinin hiçbir hizmetinin engellenmediğini, aksine tüm milletvekillerinin, ilimizi ziyaret eden bakanlarımızın ve son olarak sayın Başbakanımızın her türlü destek sözünü ifade ettiler.

Kimse kendi beceriksizliğini AK Parti'ye mal etmesin. Buradan açık ifade ediyorum, 'Memlekete yapılan her hayırlı hizmete destek olmaya hazırız.” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 40 dakika önce / 24.08.2016 10:53:30   

AYHAN KARA VAKFI’NDAN TARİHE SAYGI KONSERİ

Son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Ayhan Kara Vakfı, kısa süre önce Mağaracık Mahallesi’nde görkemli bir açılış töreni ile hizmete giren Mağaracık Vakıf Evi’nde geçtiğimiz cumartesi ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

“Tarihe Saygı Konseri” adı altında gerçekleştirilen konserde Antakya Defne Barış Korosu seslendirdiği müziklerle katılımcıları büyüledi.

Konser sırasında Türkçe, Ermenice ve Arapça şarkılar seslendirilirken Ayhan Kara Vakfı Başkanı; Ayhan Kara’ya Mağaracık Mahallesi’ne kazandırdığı vakıf evi için teşekkür edildi.

Seval Karataş’ın sunuculuğunda gerçekleşen Tarihe Saygı Konseri’nde amfi tiyatro alanı tıklım tıklım dolarken Arapça şarkıların seslendirilmesi ile birlikte katılımcılarda şarkılara eşlik ederek konser sonunda Antakya Defne Barış Korosu’nu ayakta alkışladılar.

Konserin biriminde mikrofona davet edilen Ayhan Kara “Vakıf evimizde ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Ayhan Kara Vakfı olarak her zaman çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Güzel bir Samandağ, güzel bir Hatay, güzel bir Türkiye, güzel bir dünya için barışın ve kardeşlik türküleri ile sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu:”Ayhan Kara Vakfı Başkanı; Ayhan Kara’ya böylesine tarihi güzel bir yeri Samandağ’a kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Kendisi bu toplumun yetiştirdiği ender değerlerden biridir.” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 41 dakika önce / 24.08.2016 10:52:42   

DİYALİZ ÜNİTESİ HASTA KABÜLUNE BAŞLADI

Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kırıkhan Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında, Hemodiyaliz Ünitesinin taşınma işlemleri tamamlanarak, ilk hizmeti vermeye başladı.

Genel Sekreter Uzm.Dr.Ömer Akın yaptığı açıklamada; Kırıkhan Devlet Hastanesinin Diyaliz Ünitesi hastane dışında kira karşılığındaki bir  binada hizmet vermekte olduğunu belirterek   Hizmet binasının kira süresi sona erdiğinden dolayı tekrar kira sözleşmesi yapılmadığını, Yaklaşık 45 Milyon TL mal olan Yeni Kırıkhan Devlet Hastanesi hizmet binası bünyesinde  16 Yataklı Hemodiyaliz Ünitesi  hizmet vermeye başladığını ve hasta kabulüne başladığını belirtti.

150 Yataklı Kırıkhan Devlet Hastanesi hizmet binasında Yeni Ünite olarak 1. Seviye Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin hizmete başlayacağını belirten Genel Sekreter Uzm.Dr.Ömer Akın açıklamasına şöyle devam etti: “1.Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi eski hizmet binasında 4 yatak iken yeni hizmet binasında 7 yatak olarak hizmet vermeye devam edilecek. Ameliyathanede 3 olan salon-masa sayısının Yeni hizmet binasında 5’e çıkartıldı. Doğumhane Masa sayısı 2’den, 6 SDL (Sancı-Doğum-Lohusa) ‘e çıkartıldı.

Yeni Kırıkhan Devlet Hastanesinin toplam yatak kapasitesi 150 oldu. Halen taşınma işlemleri devam ediyor. Yaklaşık olarak 15 gün içerisinde hastanemizin tüm üniteleri ile birlikte tam teşekküllü olarak ilçe merkezimize ve bölgemize hitap edecek şekilde  hizmet vermeye başlayacak ” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 42 dakika önce / 24.08.2016 10:51:59   

Meclis Künefe Cafe’den Memur-Sen üyelerine Jest

Hatay’da Künefe denilince akla ilk gelen mekan olan Meclis Künefe Cafe tarafından kurumlara özel olarak sunulan özel indirim uygulamasına yeni bir halka daha eklendi.

Meclis Künefe Cafe ile Hatay Memur-Sen arasında imzalanan protokol ile Memur-Sen üyelerine %15 indirim uygulaması yapılacak.

Memur-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan ve Meclis Künefe Cafe Halkla İlişkiler Müdüresi Selin Derya’nın yanı sıra Hatay Sağlık Sen İl Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve Memur Sen yöneticilerin hazır bulundukları imza töreni Meclis Künefe Cafe’de gerçekleşti.

Memur Sen üyelerinin aileleri ile birlikte %15 indirimden faydalanabilecekleri güzel bir uygulamaya imza attıklarını ifade eden Memur-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, başta Güneyler Group yönetim kurulu başkanı Mehmet Güney olmak üzere Meclis Künefe Cafe Halkla İlişkiler Müdüresi Selin Derya’ya ve tüm Meclis Künefe Cafe çalışanlarına teşekkür ederek Memur-Sen ailesine hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 45 dakika önce / 24.08.2016 10:49:10   

PARKLAR YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, parklarda bulunan oyun grupları ve spor aletlerini yenileyerek il genelinde fiziksel aktiviteye yönelik alanları arttırmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın geleceğimizin teminatı olan çocuklara ve gençlere verdiği önemin bir yansıması olarak gerçekleştirilen bu uygulama, çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimlerinin desteklenmesinde önemli bir rol oynuyor.

Ebeveynlere ve okul idarelerine destek olmak, her yaştan vatandaşı sağlıklı yaşam için spor yapmaya teşvik etmek gayesiyle başlatılan çalışmalar ile Hassa ilçesinde bulunan 15 Kasım Gülhan Ergüneş, Şehit Yakup Çirkin ve Gülpınar parklarındaki oyun grupları ve spor aletleri tamamen yenilendi.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, uzun zamandır yenilenmeyen, güvenlik ve hijyen açısından risk oluşturan parklarda titizlikle çalışıldığı belirtilerek, il genelinde geleceğimizin teminatı olan çocukların gönüllerince eğlenebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri ortamlar kazandırma çalışmalarına devam edileceği bildirildi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 45 dakika önce / 24.08.2016 10:48:30   

ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE KAST EDENLER HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAK

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast edenlerin hedeflerine ulaşamayacağını belirtti.

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sivil halkı hedef alan hain terör saldırısı sonrası sert bir kınama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında terörün birlik ve beraberliğimize kasteden çirkin yüzüne bir kez daha şahit olduğumuzu ifade eden Başkan Savaş, “Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesinde gerçekleşen düğünde halkı hedef alan, onlarca vatandaşımızın hayatını kaybettiği, birçoğunun da yaralandığı canlı bomba saldırısını şiddetle kınıyorum. Huzurumuza kastedenler, birbirine sıkıca kenetlenmiş ülkemiz insanları sayesinde hedeflerine ulaşamayacaklardır. Zor zamanlarda dayanışma içinde, birlik ve beraberlik içinde olan milletimiz bu süreçte de terörle sonuna kadar mücadele edecektir. Bu hain saldırı sonucunda yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 50 dakika önce / 24.08.2016 10:43:44   

HATSU, SONDAJ KUYULARI AÇIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yaz aylarında su sıkıntısının yaşanmaması adına içmesuyu sondaj kuyulara açmaya devam ettiğini bildirdi.

Kuraklık ile beraber yaşanan susuzlukla mücadele kapsamında vatandaşlara daha temiz içmesuyu sağlamak için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Genel Müdürlük, merkez ilçe Antakya’ya bağlı Ovakent Mahallesi’nde iki içmesuyu kuyusunun kuruduğunu ve vatandaşlara su temin etmek için yeni kuyunun açıldığını bildirdi.

Projeler Daire Başkanlığı’nın hayata geçirdiği program çerçevesinde açılan kuyunun 200 metre derinlikte olduğunu ve saniyede 10 litre suyun çıkarıldığını aktaran İdare, Antakya’da olduğu gibi diğer ilçelerde de çalışmaların sürdüğünü vurgulayarak, su sıkıntısının yaşanmaması için kurum olarak seferber olduklarını belirtti.

(Haber Merkezi)


11 saat, 51 dakika önce / 24.08.2016 10:42:57