......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 157833
YORUM MANŞET
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİM
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİMHatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci servislerini sıkı denetime tabi tuttu.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda çok duyarlı olan Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Trafik Denetleme Şube Müdürü Kamil Ekmekçi ve ekibinin yapmış olduğu denetim hizmetleri, Hatay halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde öğrenci servisi araçlarının yönetmelikte belirtilen şartlara uygun olup olmadıkları incelendi. Servis araçlarında rehber öğretmen zorunluluğu, tüm öğrencilerin emniyet kemeri takmaları hususu dikkate alındı.

Yapılan incelemede ekipler, gerekli tüm şartları sağlayan araçlara servis aracı uygunluk belgesi ve özel güzergâh izin belgesi verildiğini, eksikleri bulunan araçların eksikliklerinin tamamlanmasının ardından Uygunluk belgesi ve güzergâh belgesi olmayan araçların taşımacılık yapmasına kesinlikle izin verilmeyeceği belirtildi.

Yapılan denetimlerde servis araçlarının istenilen şartlara uygun olduğu gözlendi.

(Haber&Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)

HİZMETLERİ TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZ
HİZMETLERİ TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZ

HİZMETLERİ TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZBir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi makamında ziyaret etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Atakya Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetleri takdirle takip ettiklerini belirterek “İlk kez bir belediyede böylesine yüksek kapasitelerde 6800 öğrenciye ücretsiz eğitim kursları hizmeti verildiğine tanık oluyorum.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye hizmetlerinden dolayı övgü dolu sözler söyleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı şu görüşlere yer verdi; “Antakya Belediyesi olarak yapmış olduğunuz tüm hizmetleri takdir ile takip ediyorum. Ülkemizde bugüne dek Ankara ve İstanbul başta olmak üzere pek çok Belediyeyi ziyaret ederek hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Ancak Antakya Belediyesi’nce yürütülen eğitim hizmetlerinin emsaline daha evvel rastlamadım. Pek çok belediye eğitime destek hizmetleri kapsamında okuma salonları veya kütüphaneler kuruyor. Antakya Belediyesi olarak sizler bizzat elinizi taşın altına koyarak ücretsiz eğitim kursları veriyorsunuz. İlk kez bir belediyede böylesine yüksek kapasitelerde 6800 öğrenciye ücretsiz eğitim kursları hizmeti verildiğine tanık oluyorum. Bu hizmetiniz ve kurslarınızdaki çeşitliliğinizden dolayı sizleri yürekten kutluyorum.

Eğitim hizmetlerinizin yanı sıra tarihi dokusu ve mozaik insan yapısı ile kendini kabul ettirmiş ülkemizin nadide şehirlerinden Antakya’yı daha da güzelleştiren teknik belediyecilik hizmetlerinizi de oldukça başarılı buldum. Tüm bu hizmetlerden dolayı sizleri tebrik ediyor, şahsınızda tüm çalışanlarınıza başarılar diliyorum.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “AK Parti İl Başkanlığı döneminden itibaren yıllara dayanan güzel bir kardeşlik ilişkisi içerisinde olduğumuz değerli Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Erkoç’a nazik ziyaretinden ve övgü dolu sözlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz Antakya Belediyesi olarak kendisinin yapmış olduğu hizmetleri örnek alıyor, bir ağabey belediye olarak benimsiyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptı
ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptı

 ATSO, önemli bir panele evsahipliği yaptıANTAKYA’DA BÜYÜYEN KOBİLER

TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Büyüyen KOBİ’ler II toplantısı ve panel programının ikincisi Hatay’da düzenlendi.

Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kongre Salonu’nda düzenlenen toplantı ve panel programına Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes,  DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ile çok sayıda Hataylı işadamı ve sektör temsilcisi katıldı.

Hatay Valisi Ercan Topaca yaptığı konuşmada Hatay’ı daha iyi tanıma konusunda yaptıkları bu özel ziyaretlerden dolayı TÜSİAD Başkanı, Yönetim Kurulu ve diğer katılımcılara şükranlarını sunduğunu belirterek "İnşallah bu ziyaret Hatay’la ilgili ve Hatay’ın hiç hak etmediği algının yıkılmasına önemli katkılar yapacaktır. KOBİ’lerle yapılacak bu toplantının, ekonomi ile ilgili değerlendirmelerin burada çalışan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırmasını temenni ediyorum. Dışarıdan gelen konuşmacılarımız daha büyük işleri yapan, daha büyük şirketleri yöneten kişilerdir. Onların tecrübeleri, olaylara bakışı da buradaki arkadaşlar açısından önemli bir kaynak olacaktır.’’ dedi.

Bu toplantının Hatay’da yapılmasına vesile olan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise ‘’Biz Türkler hatırşinas insanlarız, zor zamanda yapılan yardımları unutmayız. Özellikle ekonomik anlamda Hataylı iş adamlarımız son beş yıldır Çanakkale Geçilmez’i oynuyor. Siz değerli misafirlerimizin burayı ziyaretleri gerçekten bizlere bu konuda moral verdi. Aslında çok zengin bir ülkeyiz.  Bu zenginliğimizi bilerek, birbirimizle kucaklaşarak, birbirimizi sahiplenerek beş yıldır bugünlere geldik’’ dedi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu ise yaptığı konuşmada TÜRKONFED olarak güçlerini ülke ekonomisinin bel kemiği olan KOBİ’lerden aldıklarını ifade etti.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan, geçmişten günümüze çok farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay’da olmaktan son derece memnun olduklarını ifade ederek ülkemizin ve kentimizin bu değerlerine sahip çıkmamız gereken bir dönemden geçildiğini belirtti.

Doğu Akdeniz Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Mehmet Kılıçlar ise ‘’Suriye’de yaşanan olaylar sınır illerden en çok Hatay’ı etkilemiştir. Bununla beraber Hatay’da olumsuz bir yargı da yaratmıştır. Bu olumsuz algıyı yok etme hususunda katkılarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ise ‘’Hatay Türkiye’nin önemli bir coğrafyasında bulunan bir ilimizdir. Körfez’de demir-çelik sektörü ve dağın diğer ucundaysa tarıma dayalı sanayi, yaş sebze ve meyve ihracatının olduğu ciddi anlamda bir lojistik filoya sahip; bunun yanında inanç turizmi ve diğer turizm alanlarında Türkiye’nin önde gelen güzide bir ilidir. Bu güzide ilimize ziyaretinizden dolayı son derece memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.’’ dedi.

Panel, açılış konuşmalarının ardından BORGİP proje sunumu, Kobilerde Teknoloji Kullanımının Arttırılması, Dijitalleşme Endeksi ve Hatay İli Dijitalleşme Verileri sunumları ile tamamlandı.

(Haber Merkezi)

ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

 ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYORAntakya Belediyesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri ile kuaför, hamam, sauna, güzellik salonu gibi insan sağlığı ve hijyeniyle ilgili faaliyet gösteren iş yerlerinde hijyen ve kalite anlayışını geliştirmek amacıyla 'Örnek İş Yeri' uygulamasını başlattığını bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; Antakya Belediyesi olarak esnafımıza yönelik destek çalışmalarımız her geçen gün artıyor. Özellikle gıda üretim ve satışı yapan iş yerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren işletmelerde Antakya' mıza yakışır standartlarda hizmeti teşvik etmek, yüksek kalite anlayışını geliştirmek amacıyla Örnek İş Yeri uygulamasını başlatıyoruz. Bu uygulamada ekiplerimiz tarafından yapılan tüm denetimlerde kanunların ön gördüğü standartlar doğrultusunda ''sürekli uygunluk raporu '' alan, insana hizmeti ön planda tutan ve bu anlamda yüksek kalite ve temizlik anlayışı ile çalışan iş yerlerine ''Örnek İş yeri Flaması ve Plaketi'' verilecek.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya’mızın daha hijyenik, daha temiz, katma değeri yüksek bir ilçe olması için gayretli çalışmalarımız devam ediyor. Tüm teknik ve sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile birlikte şehrimizi ve şehir esnafını kalkındırmaya yönelik çeşitli projeler üretiyoruz.

Bu projelerimizden bir tanesi de Örnek İş Yeri Uygulaması olacaktır. Tüketiciye ve çevre sağlığına önem veren, yüksek standartta hizmeti ön plana koyan gıda üretim ve satışı yapan işyerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren iş yerlerine yönelik hazırladığımız uygulamamız kaliteyi, hijyeni ve standartların üzerinde niteliklere sahip olma yolunda esnafımızı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ilçemizde bulunan lokantalar, fast-food restoranlar, pastane, kafeterya, ekmek-pide gibi unlu mamul üretimi yapan yerleri ve benzeri işletmeleri kanunların ön gördüğü standartlara özenle uymaya davet ediyoruz.  Herşey daha güzel bir Antakya için.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek uygulamaya başvuru yapmak isteyenlerin 0326 221 93 34 – 36 – 38 – 44  numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)

Türk-İş’ten 150 bin TL
Türk-İş’ten 150 bin TL

 Türk-İş’ten 150 bin TLTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.

Bayırbucak Türkmenlerine maddi yardımda bulunmak ve bölgeden gelen çocuklara oyuncak hediye etmek amacıyla ilimize gelen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir edilen Türkmenlerin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Atalay ve beraberindeki heyeti Hatay’da hayırlı bir iş için ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Sayın Topaca,  son dönemde komşumuzda yaşanan olaylardan doğrudan etkilenen illerden birisinin Hatay olduğunu belirtti. Sayın Topaca, ‘’Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin başladığı andan itibaren Suriye’den ilk girişlerin yaşandığı ve hala da evinden barkından olmuş insanların ülkemize giriş yaptığı bir noktadayız. Son bir haftadır da özellikle Bayırbucak’tan Türkmen kardeşlerimizi ve o bölgede bulunan Arap kökenli kardeşlerimizi kabul ediyoruz. Bir hafta içerisinde aldığımız kişi sayısı yaklaşık 6 bindir.

Bu yükün taşınmasında devletimiz olağanüstü bir gayret gösteriyor. Devletimizin gayretleri dışında bu yükün taşınmasında sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının, sendikaların yapacağı katkılar çok önemlidir. Türk-İş’in böyle bir dönemde bizden talep gelmemesine rağmen böyle bir yardım kararı alması hakikaten çok anlamlıdır. Ben bu yardıma fitili ateşleyecek bir işaret fişeği gibi bakıyorum. İnşallah bütün sivil toplum kuruluşlarının, bütün hayırseverlerin, bütün sendikaların gönlüne yardım yapma hevesi düşecektir.

Gıda olarak Allah’a şükür ihtiyacımız yok. Bizim milletimiz hakikaten çok cömert.  Ben ülkemiz adına, devletimiz adına, misafirlerimiz adına sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Bu yardımlarım artarak devam etmesini de temenni ediyorum." dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise aralık ayında gerçekleşen genel kurulda aldıkları bir karar neticesinde Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatmak istediklerini belirterek, "Biz Suriyeli misafirlerimiz ile ilgili son dört sene içerisinde Türk-iş olarak yapılması gerekenleri noksansız yapmaya gayret sarf ediyoruz. Çünkü kimin Ensar kimin ev sahibi olacağı hiç belli olmaz. Bayırbucak Türkmenleri bizim parçalarımızdan bir tanesi. Onlarla ilgili sizin de dediğiniz gibi Türkiye’nin her yerinden gıda yardımı yapılıyor. Biz de acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere bir miktar para takdim etmek istedik. Onun dışında bu bölgedeki çocukların yüzünü tebessüm ettirebilmek için ilk etapta bin tane kız, bin tane erkek çocuk olmak üzere 2 bin adet oyuncak hediye edelim istedik. Buraya geldiğimizde bölgede 15 bine yakın çocuk olduğunu öğrendik. Döner dönmez 15 bin tane çocuğun oyuncaklarını temin edip size teslim edeceğiz. Bizleri misafir ettiğiniz için ben sizlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir ettiğimiz Türkmen kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Vali Topaca da Türkmen kardeşlerimize yapmış olduğu desteklerden dolayı Ergün’e plaket verdi.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarete; AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve Türk-İş İşçi Sendikaları Konfederasyonu il temsileri de katıldı.

(Haber Merkezi)

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrenci servislerini sıkı denetime tabi tuttu.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda çok duyarlı olan Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Trafik Denetleme Şube Müdürü Kamil Ekmekçi ve ekibinin yapmış olduğu denetim hizmetleri, Hatay halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde öğrenci servisi araçlarının yönetmelikte belirtilen şartlara uygun olup olmadıkları incelendi. Servis araçlarında rehber öğretmen zorunluluğu, tüm öğrencilerin emniyet kemeri takmaları hususu dikkate alındı.

Yapılan incelemede ekipler, gerekli tüm şartları sağlayan araçlara servis aracı uygunluk belgesi ve özel güzergâh izin belgesi verildiğini, eksikleri bulunan araçların eksikliklerinin tamamlanmasının ardından Uygunluk belgesi ve güzergâh belgesi olmayan araçların taşımacılık yapmasına kesinlikle izin verilmeyeceği belirtildi.

Yapılan denetimlerde servis araçlarının istenilen şartlara uygun olduğu gözlendi.

(Haber&Fotoğraf: S.Ergin-H.Kaya)


11 saat, 16 dakika önce / 10.02.2016 10:37:04   

Hacı Kemal Çipe Vakfı mescit açtı

İlimizde hayırlı hizmetlerin öncüsü olan Hacı Kemal Çipe Vakfı, hizmet halkasına yeni bir halka daha ekleyerek Antakya Lisesi'nde ihtiyaç duyulan mescidi ibadete açtı.

Öğretmen ve öğrencilerin rahatlıkla namazlarını kılabilmeleri için Antakya Lisesinden yapılan talebe olumlu cevap veren H. Kemal Çipe Vakfı okul idaresinin gösterdiği yere bir mescid yaptı.

Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, gazetemize yaptığı açıklamada; okul idaresinin talebi üzerine böyle bir hizmeti gerçekleştirdiklerini ve talep eden tüm liselerde bu hizmeti vermeye hazır olduklarını söyledi.

Antakya Lisesinde mescid olarak hizmete açtıkları mekanın düzenlenmesine çok dikkat ettiklerini sade ve ibadet motivasyonunu tamamlayacak şekilde iç dizayn gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yapılan mescidde abdest alma yeri, askı ve ayakkabılık ile klima bulunduğunu

söyleyen Çipe, "Bu hizmetimizi tüm liselere yaymak istiyor ve lise yönetimlerinin bizimle iletişim kurmasını bekliyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 17 dakika önce / 10.02.2016 10:36:14   

RÜŞTÜ HOCA ÖLÜMÜNÜN 10.YILINDA RAHMETLE ANILDI

Eğitim camiasına 33 yıl hizmetin ardından emekli olan ve 10 yıl önce vefat ederek aramızdan ayrılan Rüştü Özdemir, Ailesi ve sevenleri tarafından unutulmayarak bir kez daha rahmetle anıldı.

Antakya’nın tanınmış simalarından Eray Özdemir ve Mehmet Kurtuluş Özdemir’in babası rüştü Hoca’nın ruhuna ithafen önceki akşam Şenköy’de hatim programı tertip edildi.

Okunan Kuran-ı Kerim, ilahi ve Hatm-i Şerif dualarıyla merhum Rüştü Özdemir, rahmetle yad edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

 


11 saat, 18 dakika önce / 10.02.2016 10:35:44   

Kentsel dönüşüm için geri sayım başladı

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak Kentsel Dönüşüm süreci için geri sayımın başladığını, 18 Mart 2016 gününe kadar tüm hak sahiplerinin başvuru yapması gerektiğini 30 Mart 2016’da yıkım için ilk kazmanın vurulacağını ifade etti.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Şehrimizi yeniden inşa etmek, güzel Antakya’mızı geleceğe taşımak noktasında attığımız en büyük adımlardan olan Kentsel Dönüşüm Projemizin hayata geçirilmesine çok az bir zaman kaldı. Emek ve Aksaray Mahallelerimizi kapsayan, 350 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan, 1390 yapının dönüşümünü hedef alan projemize 1887 hak sahibi vatandaşımız ile başlıyoruz.

120 iş günü içerisinde tamamlamayı planladığımız dördüncü ve son aşama olan kentsel dönüşüm yıkım sürecimize inşallah 30 Mart 2016 günü başlayacağız. İlk kazmayı vurmayı planladığımız bu tarih şehrimizin geleceğe taşınma noktasında önemli bir adım olacak. Bu süreçte tüm hak sahibi vatandaşlarımızın, 18 Mart 2016 tarihine kadar konusunda uzman personelimizin yer aldığı irtibat ofisimize başvurmaları gerekmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)


11 saat, 18 dakika önce / 10.02.2016 10:35:02   

BAŞKAN SAVAŞ, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB ekipleri tarafından Altınçay Mahallesi’ne yapılan köprü çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın il genelinde gerçekleştirdiği önemli çalışmalar kapsamında kısa zaman önce Antakya İlçesine bağlı Altınçay Mahallesi’ne yeni bir köprü kazandırmak için hızlı bir şekilde çalışan ekipler, vatandaşların ihtiyacına cevap verecek bu çalışmayı da kısa bir süre zarfında tamamlamayı hedefliyor.

13 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğunda kazık temelli inşa edilen köprü ile birlikte önemli bir güzergâhtaki ulaşım problemini ortadan kaldıracak olan HBB ekiplerinin bu çalışması, mahalle sakinleri ile köprüyü sık kullanan vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Başkan Savaş, Antakya’nın en işlek mahallelerinden biri olan Altınçay Mahallesi’ne başlatılan yeni köprü yapım çalışmalarının %35’lik bölümünü tamamlayan HBB ekiplerine, ulaşımı rahatlatmak anlamında girişilen bir hizmeti daha vatandaşların hizmetine kısa bir zamanda sunmaları ve Hatay genelindeki kapsamlı çalışmalarını ivedilikle sürdürmelerini istedi.

Yapılan yeni köprü ile mahalledeki ulaşımın rahatlayacağını kaydeden HBB ekipleri, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağının müjdesini verdi. Mahalle sakinleri projeyi kısa bir zamanda uygulanma aşamasına getirerek ayrım gözetmeksizin hizmet sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


11 saat, 19 dakika önce / 10.02.2016 10:34:29   

Eğitim Bir-Sen’de miras taksimi semineri

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi eğitim seminerleri her pazartesi akşam sendika binasında yapılıyor. Bu hafta “İslam Hukuku Ve Türk Medeni Kanunu’nda Miras Taksimi” konusu işlendi.

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar; “Yeni sendika binamızın her türlü etkinliklerin yapılabileceği bir yer olduğunu ve taşınma sebebiyle ertelenen seminerlerin bundan böyle devam edeceğini belirtti. Bu hafta sunumu gerçekleştiren Narlıca TOBB İmam Hatip Lisesi Müdürü ve sendikamız Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hanifi Tuncer’e teşekkür etti.

Sunumu yapan Mehmet Hanifi Tuncer; “Konunun birçok kişinin ilgisini çektiğini, birçok kişinin aile geçmişinde bu tür problemlerin yaşandığını, miras taksimi konusunda yüksek lisansını tamamladığını söyledi.

Tuncer, seminerde katılımcılara İslam Hukuku ve Türk Medeni Kanunu’nda Miras Taksimi konularında geniş ve detaylı bilgilerde bulundu. Seminere katılanlar bilgilendirme toplantısı dolayısıyla Eğitim Bir-Sen yönetimine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


11 saat, 21 dakika önce / 10.02.2016 10:32:24   

TÜSİAD VE TÜRKONFED’DEN HASİAD'A ZİYARET

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (HASİAD) ziyaret etti.

Hatay’da bir takım ziyaretlerde bulunan TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes bu kapsamda HASİAD üyeleri ile HASİAD Evi’nde bir araya geldi.

HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali ile DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar ve üyelerinde hazır bulunduğu ziyarette, Hatay bağlamında sınır illerinde hissedilen ve Suriye ile bağlantılı derinleşen bölgesel ekonomik kriz üzerine değerlendirmeler yapıldı. Yapılan toplantıda Türkiye ve bölge ekonomisinin yanı sıra Yeni Anayasa sürecinden ekonomik reform paketlerine, Rusya krizinden dış ticarette AB pazarına ve Suriyeli sığınmacılara kadar birçok konuya değinildi.

TÜRKONFED Başkanı Kadooğlu, bölgesel kalkınmanın TÜRKONFED’in en önemli amacı olduğunu vurguladı. Yeni Anayasa’nın gerekliliği konusunda hemfikir olduklarını, ancak Türkiye’de bulunan tüm STK ve üniversitelerin de bu sürece dâhil edilmesi gerektiğini ifade ederken güçler ayrılığı ilkesinin korunmasına, yargının bağımsızlığına ve hukukun üstünlüğüne dikkat çekti.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Ortadoğu’da yaşanan iç savaşlar ve Rusya krizi sonrası kapanan pazarların yerine AB pazarının ekonomimize büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali, Hatay’ın ekonomik açıdan sıkıntılı olduğu bu zor süreçte bölgeye ziyarette bulunarak Hatay iş dünyasının moral ve motivasyonunu yükselten TÜRKONFED ve TÜSİAD heyetlerine teşekkür ederek, yakın bir zamanda yapılacak olan toplantılar sonrasında bölgenin sorunlarını ve çözüm önerilerini kapsayan bir rapor hazırlayarak TÜRKONFED ve TÜSİAD ile paylaşacaklarını söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantının sonunda HASİAD Başkanı Tahsin Kabaali, TÜSİAD ve TÜRKONFED Başkanları’na günün anısına plaket takdim etti.

(Haber Merkezi)


11 saat, 22 dakika önce / 10.02.2016 10:31:52   

Harbiye ve Dursunlu'ya yeni yollar açılıyor

Defne Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Harbiye ve Dursunlu Mahallerinde yeni yolların açılmasını sağladı.

Defne ilçesine bağlı Dursunlu Mahallesinde çalışmaları devam eden Futbol sahası civarındaki yamaçta yeni yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler,  Harbiye Mahallesi'ne bağlı 106. sokakta da benzer çalışmalar başlattı.

Greyderler ile açılan yollarla ilgili memnuniyetini belirtip, yolların açılmasından mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar, "Belediyemizin isteklerimizi yerinde bulup, kısa zamanda sorunları çözmesinden son derece mutluyuz" dedi

(Haber Merkezi)


11 saat, 22 dakika önce / 10.02.2016 10:31:20   

Selam Camii’nin temeli atıldı

Saraycık Mahallesi’nde arazisi üzerinde Antakya Belediyesi’nce tahsis edilen Selam Camii temeli düzenlenen törenle atıldı.

Hayırseverler Ramazan Dirlik ve Bereket Atıç öncülüğünde gerçekleştirilen cami temel atma törenine katılan Başkan Kimyeci yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Selam camii temel atma programına katılmış bulunmaktayız. Değerli hayırseverlerimiz Ramazan Dirlik ve Bereket Atıç’ın önderliğinde gerçekleştirdiğimiz camiinin temel atma töreninde böyle hayırlı bir işe imza atıkları için kendilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 3000 metrekarelik alanda, 6000 metrekare oturumu olan, 2 katlı, çift minareli ve 1500 kişi kapasiteli Selam Camiimizi en kısa sürede tamamlayarak ibadete açmak için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Antakya Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz camii, ibadethane gibi hizmetlerimizde kıymetli İl Müftümüze desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Antakya Belediyesi’nce tahsis edilen alanda yapılan camimizi bir an önce ibadete sunmak için temel açma çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, İl Müftü Hamdi Kavillioğlu ve çok sayıda davetli ile Saraycık mahalle sakinlerinin katıldığı temel atma töreni sonrası Başkan Kimyeci katılımcılarla uzun süre sohbet etti, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)

 


11 saat, 23 dakika önce / 10.02.2016 10:30:45   

ZEHİRLENİYORUZ

Antakya’ya doğalgaz gelmiş olmasına rağmen, şehrin doğu kesiminde bulunan eski evlerde yakacak olarak kullanılan kalitesiz kömür zehir saçmaya devam ediyor.

Hava kirliliğine bağlı olarak hastalıklarda da artış gözleniyor. Dar gelirli vatandaşlara dağıtılan kalitesiz kömür ve denetilmeden şehre giriş yapan kömürler hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor.

Her yıl kış başlamadan hava kirliliğinin önlenmesi için toplantılar yapılır, ancak o toplantıda görüşülenler uygulanmaz ve havada kalır. Yapılan ölçümlere göre Antakya’da olan hava kirliliğinin Dünya Sağlık Örgütü’nün hava kirlilik düzeyi konusunda verilen değerlerin üzerinde olduğunu belirtiliyor.

Antakya’da bulunan Hava kirliliği ölçüm istasyonuna göre, 2015 Antakya hava kirlilik düzeyi Çevre Bakanlığının belirlediği değerlerin üzerinde bulunmaktadır.

(Haber Merkezi)


11 saat, 23 dakika önce / 10.02.2016 10:30:06