......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 139537
YORUM MANŞET
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş:
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş:

 Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş:HATAY SON DERECE ÖNEMLİ BİR İLİMİZ

            Bir dizi programa katılmak üzere dün Hatay'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaretinin ardından ilimizde bulunan Suriyelilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında yapacağı inceleme ve temaslar ile ilgili Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Kordinasyon Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

            Başbakanımızın talimatıyla Başbakanlıkta kurulan Suriyeli misafirlerimizle ilgili bir koordinasyon çalışması yürütüyoruz ve bugün de bu çalışma vesilesiyle Hatay'dayız diyen Yetiş şu açıklamalarda bulundu: “Hatay çok kadim bir şehir ve kadim medeniyetimizin çok kültürlü, etnik yapılı, mezhepli ve dini yapılı kimliği itibariyle de son derece önemli bir şehir.

            Bölgemizde yaşanan Suriye meselesi özellikle Türkiye'yi ve bil hassa da sınır illerimizi ciddi anlamda etkiliyor. Sayın başbakanımızın talimatıyla Başbakanlıkta kurulan Suriyeli misafirlerimizle ilgili bir koordinasyon çalışması yürütüyoruz ve bugün de bu çalışma vesilesiyle Hatay'dayız. Hatay'da takriben 330-340 bin civarında Suriyeli misafirimiz var. Bu hakikaten gerek sınır problemleri, gerek Hatay'ın kendi içerisindeki toplumsal dengeler gerek ekonomi gerekse toplumsal maliyeti itibariyle de doğrusu Hatay'ı kritik illerimizden ve önemli illerimizden birdir. Bugün de kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu meseleyi enine boyunu istişare etme imkanı bulduk.

            Memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Hatay'ın hem bu kadim kültürümüzü yansıtan bir il olması itibariyle hem de bu kültürü taşıyan sivil toplum kuruluşları ve hükümetimizin dış politika çerçevesinde değerlendirmelerini yerelde sahada uygulayan kamu kurumlarımızla birlikte sorunu büyük oranda minimize etmiş durumdayız. Önümüzdeki süreçte bilhassa güvenli bölge ile ilgili bir çalışma planlanıyor. Bu çalışmada Suriye'nin içerisinden ülkemize yeni göç dalgalarını önlemek ve Suriye içerisinde bunları göğüsleyebilmek adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin halen istikrarsız yapısı itibariyle de bu meselenin ne kadar süreceğini öngöremediğimiz için biz ülke ve hükümet olarak tüm hazırlıklarımızı bir uyum içerisinde eğitimiyle, sağlığıyla, istihdamıyla, sosyal toplumsal uyumuyla birlikte bütün boyunlarıyla bu meselenin değerlendirilmesi kanaatindeyiz ve buna dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

            Buradan özellikle çağrımız şudur. Türkiye'de değer eksenli dış politika, değer toplumsal kaynaşma, dayanışma ve değer eksenli kadın kültürümüzü ortaya koyan tüm saha uygulamalarını sonuna kadar sürdüreceğiz ve destekleyeceğiz. Uluslararası kamuoyunun da bir an önce Suriye'deki bu akan kanın durdurulması diğer taraftan Türkiye'de ve Ürdün, Lübnan gibi ve tüm çevre ülkelerde yaşanan sığınmacı mülteci krizi var. Bu krizi mültecileri sadece Avrupa'ya göçü engelleme bağlamında değil hem mültecilik durumunun bu insanı sıkıntının trajedinin azaltılması ortadan kaldırılması hem de şuanda özellikle sınır ülkelerinde oluşan yükün bu sıkıntının da azaltılması konusunda daha hassas olmaya davet ediyoruz. Biliyorsunuz ülkelimiz toplam 6 milyar gibi bir ciddi bir kaynak ayırdı harcadı ama uluslararası kuruluşların hala 450-500 milyon gibi rakamda kaldığını görüyoruz. Bu konuda da özellikle duyarlılıklarını arttırmalarını bekliyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

Suriyeli araçta patlama
Suriyeli araçta patlama

 Suriyeli araçta patlamaDün öğle saatlerinde Akasya Mahallesinde Suriyeli bir vatandaşa ait bir aracın patlaması sonucu bir kişi ağır yaralandı.

            Patlamada ağır bir şekilde yaralanan Suriyeli Cemil Radon, 112 ekipleri tarafından Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan Suriyeli muhalif komutan Cemil Radon, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

            Edinilen bilgiye göre Antakya'nın Akasya Mahallesi Yılmaz Sokak'ta ikamet eden Suriyeli Cemil Radon, öğle saatlerinde 31 SAF 208 plakalı aracına binerek evinden ayrılmak istedi. Radon aracın kontağını çevirdiğinde bir anda patlama sesi geldi.

            Aracın altına konulduğu sanılan bombanın patlaması sonucu araçta büyük hasar meydana gelirken ağır yaralanan Suriyeli Radon, 112 ekiplerince Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Suriyeli muhalif komutan Cemil Radon, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın gerçekleştiği bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

            Patlama sırasında aracın yanında olduğu belirtilen Radon'un adı açıklanmayan oğlunun ise patlama sonrası korkudan bayıldığı belirtildi. Hastaneye kaldırılan muhalif komutanın oğlunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

            Polis ekipleri, olay yeri çevresinde güvenlik önlemi alırken patlamanın nedeni araştırılıyor.

(Haber Merkezi)

Şehitlerimiz Kur’an’la anıldı
Şehitlerimiz Kur’an’la anıldı

 Şehitlerimiz Kur’an’la anıldıAntakya Belediyesi'nce mahalle ziyaretleri kapsamında Uzunalıç Mahallesi'nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, vatan toprağı için hayatını kaybeden tüm aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

            Antakya Belediyesi ailesi ev sahipliğinde Uzunalıç Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanvekili Cengiz Yıldız, Başkan Yardımcıları Mustafa Kemal Karakaplan, Hikmet Hatunoğlu ve Cengiz Özgöz, Belediye Meclis üyeleri Mustafa Tül ve Ömer Gürbüz, belediye daire müdürleri, Uzunalıç mahalle muhtarı İsmail Balcı ve mahalle sakinleri katıldı.

            Birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğinde, Antakya Belediyesi'ne ait mobil mutfak vasıtasıyla Uzunalıç mahallesi sakinlerine yemek ikramında bulunulurken,  aynı zamanda mobil sahne aracılığıyla da mahalle sakinlerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ve tasavvuf dinletisi eşliğinde maneviyatı bol ve huzur dolu dakikalar geçirmeleri sağlandı.

            Uzunalıç Mahalle Muhtarı İsmail Balcı yaptığı konuşmada, düzenlenen etkinlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken mahalle sakinleri adına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

(Haber Merkezi)

BAYRAK KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ
BAYRAK KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

 BAYRAK KAMPANYASINA YOĞUN İLGİHatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu tarafından vatandaşlara yapılan bayrak asma kampanyası büyük ilgi görerek devam ediyor.

           30 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek bayrak asma kampanyasında hafta sonuna kadar şehrimizin her tarafı şanlı bayrağımızın renkleri ile donatılması bekleniyor.

            Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi ilimizde de her yer şanlı bayrağımızın renkleriyle Kırmızı-Beyaz'a bürünüyor.

            Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, kampanyaya destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye üzerinde iç ve dış güçler tarafından konulmaya çalışılan bu oyunu biz Türk milleti olarak bozacağız. Sonuna kadar askerimize, polisimize ve tüm güvenlik kuvvetlerimize sahip çıkacağız.

            Ecdadımızın uğrunda can verdiği bayrağımızla bölücü örgüte ve teröristlere cevap vermek istiyoruz. Bizler şehit torunları olarak bize bırakılan bu emanete sahip çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz. Bu konuda tüm Hataylı hemşerilerimizi evlerine ve işyerlerine Türk bayrağını asmaya devam ediyoruz. Biz millet olarak birlik ve dayanışma içinde olmaya devam edersek hiçbir güç cennet vatan Türkiye'mize bir zarar veremeyecektir.

            Bu vatan uğruna şehitler verebiliriz, gaziler verebiliriz ama bu ülkenin bir karış toprağını kimseye vermeyeceğiz.

            Son olarak aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Kampanyaya destek veren herkese şahsım ve federasyon yönetimi adına teşekkür ederim.” dedi.

            Bu arada Antakya Ayakkabıcılar Çarşısı, Uzunçarşı, Tüccar Çarşısı gibi vatandaşların yoğun olarak uğradıkları yerler şanlı Türk Bayrağı ile donatıldı.

(Yorum Haber Merkezi)

Özal: Kırtasiyeciler zor durumda kalacak
Özal: Kırtasiyeciler zor durumda kalacak

 Özal: Kırtasiyeciler zor durumda kalacakEsnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, okulların açılışının ertelenmesine tepki gösterdi.

            Okulların 1. ve 5. sınıflarının 7 Eylül, diğer sınıfların 14 Eylül'de açılacakken, turizmciler istedi diye, Kurban Bayramı'ndan sonraki Pazartesi günü olan 28 Eylül'de açılması kırtasiyeci, tuhafiyeci ve ayakkabıcı esnafını etkiler. Hatta dolaylı olarak tüm esnafa darbe vurur diyen Özal açıklamasına şöyle devam etti: “Zaten marketler AVM'ler altında ezilen esnaf sıkıntılı günler geçirmekte. Bu sıkıntılarda mal alımlarını çoğunlukla çekle yapmaktalar. Özellikle kırtasiyeciler, bununla birlikte tuhafiyeci, ayakkabıcı esnafımız ödeme planlarını 14 Eylül'e göre yaptılar. Bu erteleme en az 1 yıl önce düşünülüp yapılmalıydı. Okulların açılmasına 2 hafta kala şimdi bu tarih değişti. Bu durum bu sektörlerde büyük bir krize yol açacak.

            Okulların geç açılmasıyla ilgili alınan kararda, sadece turizm sektörünün görüşleri dikkate alınmış ve bu karar alınırken kırtasiye sektörünün hiçbir şekilde görüşüne başvurulmamıştır. Ülkemizin siyasi ve ekonomik bakımdan sıkıntılı günler yaşadığı bu günlerde, alınan bu karar sektörümüzü çok daha olumsuz yönde etkileyecektir.

            Özellikle kırtasiye sektörü en yoğun dönemlerini okul açılış sürecinde yaşamaktalar. Sektör on iki ayın en yoğun dönemini okul açılış döneminde yaşamakta ve en önemli cirolarını bu dönemde yapmaktadır. Okul sezonu için tüm bütçe çalışmalarını 14 Eylül 2015 tarihine göre planlayan ve tamamlayan kırtasiye sektörü, okul açılış tarihinin ertelenmesi kararıyla sekteye uğrayacak, sektör büyük bir kriz yaşayacaktır. Çünkü kırtasiyeciler bütçe ve planlamalarını bu tarihe göre yapmışlardır ve bu erteleme kararıyla birlikte sektörün ödemeler dengesi alt üst olmuştur.

            Okulların açılması tarihinden 15-20 gün önce başlayan yoğunluk okulların açılmasından sonraki en az 2 hafta daha sürüyor. Mal alımlarını belli vadelere yaydıkları çeklerle satın alan özellikle kırtasiyecilerin önemli bir bölümü de ödeme tarihlerini okul açılış tarihine göre belirliyor. Ancak bu yıl okulların açılmasına ilişkin yaşanacak 3 haftalık ertelemenin sektörü önemli ölçüde etkileyeceği ifade ediliyor.”dedi.

(Haber Merkezi)

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş:

HATAY SON DERECE ÖNEMLİ BİR İLİMİZ

            Bir dizi programa katılmak üzere dün Hatay'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaretinin ardından ilimizde bulunan Suriyelilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında yapacağı inceleme ve temaslar ile ilgili Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Kordinasyon Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

            Başbakanımızın talimatıyla Başbakanlıkta kurulan Suriyeli misafirlerimizle ilgili bir koordinasyon çalışması yürütüyoruz ve bugün de bu çalışma vesilesiyle Hatay'dayız diyen Yetiş şu açıklamalarda bulundu: “Hatay çok kadim bir şehir ve kadim medeniyetimizin çok kültürlü, etnik yapılı, mezhepli ve dini yapılı kimliği itibariyle de son derece önemli bir şehir.

            Bölgemizde yaşanan Suriye meselesi özellikle Türkiye'yi ve bil hassa da sınır illerimizi ciddi anlamda etkiliyor. Sayın başbakanımızın talimatıyla Başbakanlıkta kurulan Suriyeli misafirlerimizle ilgili bir koordinasyon çalışması yürütüyoruz ve bugün de bu çalışma vesilesiyle Hatay'dayız. Hatay'da takriben 330-340 bin civarında Suriyeli misafirimiz var. Bu hakikaten gerek sınır problemleri, gerek Hatay'ın kendi içerisindeki toplumsal dengeler gerek ekonomi gerekse toplumsal maliyeti itibariyle de doğrusu Hatay'ı kritik illerimizden ve önemli illerimizden birdir. Bugün de kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu meseleyi enine boyunu istişare etme imkanı bulduk.

            Memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Hatay'ın hem bu kadim kültürümüzü yansıtan bir il olması itibariyle hem de bu kültürü taşıyan sivil toplum kuruluşları ve hükümetimizin dış politika çerçevesinde değerlendirmelerini yerelde sahada uygulayan kamu kurumlarımızla birlikte sorunu büyük oranda minimize etmiş durumdayız. Önümüzdeki süreçte bilhassa güvenli bölge ile ilgili bir çalışma planlanıyor. Bu çalışmada Suriye'nin içerisinden ülkemize yeni göç dalgalarını önlemek ve Suriye içerisinde bunları göğüsleyebilmek adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin halen istikrarsız yapısı itibariyle de bu meselenin ne kadar süreceğini öngöremediğimiz için biz ülke ve hükümet olarak tüm hazırlıklarımızı bir uyum içerisinde eğitimiyle, sağlığıyla, istihdamıyla, sosyal toplumsal uyumuyla birlikte bütün boyunlarıyla bu meselenin değerlendirilmesi kanaatindeyiz ve buna dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

            Buradan özellikle çağrımız şudur. Türkiye'de değer eksenli dış politika, değer toplumsal kaynaşma, dayanışma ve değer eksenli kadın kültürümüzü ortaya koyan tüm saha uygulamalarını sonuna kadar sürdüreceğiz ve destekleyeceğiz. Uluslararası kamuoyunun da bir an önce Suriye'deki bu akan kanın durdurulması diğer taraftan Türkiye'de ve Ürdün, Lübnan gibi ve tüm çevre ülkelerde yaşanan sığınmacı mülteci krizi var. Bu krizi mültecileri sadece Avrupa'ya göçü engelleme bağlamında değil hem mültecilik durumunun bu insanı sıkıntının trajedinin azaltılması ortadan kaldırılması hem de şuanda özellikle sınır ülkelerinde oluşan yükün bu sıkıntının da azaltılması konusunda daha hassas olmaya davet ediyoruz. Biliyorsunuz ülkelimiz toplam 6 milyar gibi bir ciddi bir kaynak ayırdı harcadı ama uluslararası kuruluşların hala 450-500 milyon gibi rakamda kaldığını görüyoruz. Bu konuda da özellikle duyarlılıklarını arttırmalarını bekliyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:18:36   

Urhan: Final oynamayı yeterli görmedik

Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, Memur-Sen ailesi olarak, final oynamayı hiçbir bir zaman yeterli görmediklerini, kazanmayı ve kupaları kaldırmayı hedeflediklerini belirterek “3. Dönem Toplu Sözleşme finalini 213 altın madalya değerinde sonuçla tamamladık. Kamu görevlileri için altın değerinde olan bu kazanımların hayırlı olmasını dilerim” dedi.

            Kamu görevlilerini mutlu ve memnun eden kazanımlar paketinin yer aldığı 3. Dönem Toplu Sözleşme mutabakat metninde yer alan kazanımların ülkemize, milletimize, kamu görevlilerine, üyelerimize ve ailelerine hayırlı olsun diyen Urhan açıklamasına şöyle devam etti: “Görevlileri Sendikaları Heyeti ile Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan 3. Dönem Toplu sözleşme metni içeriğinin zenginliği,  alınan miktar, sözleşmeden yararlanacak kamu görevlisi sayısı bakımından tarihi bir toplu sözleşmedir. 3 milyon 200 bin kamu görevlisi, 1 milyon 900 bin kamu görevlisi emeklisi ve aileleri ile birlikte 20 milyon kişiyi doğrudan, ekonomik ve sosyal etkileri bakımından 78 milyonu yakından ilgilendiren 3. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri, sizlerinde şahitlik ettiği gibi ilk gün üç kazanımla başladı ve son gün de mali, sosyal ve özlük hakları kapsayan sosyal teşvik paketi ile sonuçlandı.

            Bu kazanımlarla birlikte hem genel toplu sözleşme kazanımlar hem de hizmet kolundaki kazanımlar yüzde 100'lere varan hatta aşan kazanımlar haline dönüşmüştür.

            Bu toplu sözleşme, kamu görevlileri için 'sosyal teşvik paketi', dar ve orta gelir grubunda yer alan kamu görevlilerinin alış veriş yaptığı küçük ve orta ölçekli esnaflar için ise 'cansuyu paketi' olmuştur. 

            Bu toplu sözleşme ekonomik ve sosyal etkileri bakımından çok geniş bir kitleye olumlu katkı sunacaktır. Anayasamızda, toplu sözleşmelerden kamu görevlisi emeklilerin de yararlanacağı ifade edilmektedir. Bu toplu sözleşmede anayasanın ruhuna ve hedeflerine uygun olarak, kamu görevlisi emeklilerine yönelik özel bir kazanım üretilmiştir. Üretilen kazanımla, emekli kamu görevlileri maaşlarına, yüzde 6+5 oransal zammın yanında ilave 100 TL seyyanen zam yapılmıştır. 

            Kıt imkânlarıyla işsiz evlatlarını finansa eden, verdikleri harçlarıyla torunlarını sevindiren emekliler için elde edilen özel zam, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygularının güçlendirilmesine katkı yapması noktasında da oldukça önemlidir. Yine Cuma izniyle ilgili kazanım hem toplu sözleşmenin kapsamının genişletilmesi hem de ibadet özgürlüğü açısından büyük bir değer taşımaktadır. 4/C'lilere ve üniversiteli işçilere kadro yolunun açılması da iş güvenceli personel istihdamının alanını genişletici bir kazınım olmuştur. Bu toplu sözleşmede elde edilen kazanımlar, Memur-Sen'in örgütlü gücünün, ortak akla dayanan çalışmalarının, kararlılığının ve ısrarcılığının eseridir. Bu mücadele sürecimizde bizleri yalnız bırakmayan teşkilatımıza ve bütün üyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak,  final oynamayı hiçbir bir zaman yeterli görmedik, kazanmayı ve kupaları kaldırmayı hedefledik. 3. Dönem Toplu Sözleşme finalini 213 altın madalya değerinde sonuçla tamamladık.  Kamu görevlileri için altın değerinde olan bu kazanımların hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:17:10   

AHMET SERİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli, uzun yıllar hakem ve gözlemci olarak memleket sporuna hizmet veren Ahmet Serin, 26 Ağustos tarihinde vefatının ardından dün son yolculuğa uğurlanarak toprağa verildi.

            Bir süredir hastanede yoğum bakım ünitesinde tedavi altında olan Ahmet Serin, 55 yaşında vefat ederek aramızdan ayrıldı.

            Merhumun cenaze törenine Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram ve Hatayspor yöneticileri, Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, spor camiasından çok sayıda tanınmış isimler, GSİM'de ki mesai arkadaşları, Serin Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak Ahmet Serin'i son yolculuğa uğurladılar.

            Okunan Kuran-ı Kerim ve duaların ardından merhum, ebedi istirahatgahı olan mezarında gözyaşları arasında toprağa verildi.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Ahmet Serin'e Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına zve tüm spor camiasına sabırlar dileriz.

(Haber: Sadullah Ergin- Fotoğraf: M.Fatih Sönmez)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:16:04   

ANTAKYA BELEDİYESİ AKÇAOVA'DA GÖNÜL SOFRASI KURDU

Antakya Belediyesi'nce mahalle ziyaretleri kapsamında Akçaova Mahallesi'nde etkinlik düzenlendi.

            Antakya Belediyesi ailesi ev sahipliğinde Akçaova Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Cengiz Yıldız, Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu, Belediye Meclis üyeleri Mustafa Tül ve Ömer Gürbüz, belediye daire müdürleri, Akçaova mahalle muhtarı Mehmet Çalışkan ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

             Birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğinde, Antakya Belediyesi'ne ait mobil mutfak vasıtasıyla Akçaova mahallesi sakinlerine yemek ikramında bulunulurken,  aynı zamanda mobil sahne aracılığıyla da mahalle sakinlerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ve tasavvuf dinletisi eşliğinde maneviyatı bol ve huzur dolu dakikalar geçirmeleri sağlandı. Etkinlikte, vatan toprağı için hayatını kaybeden tüm aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

            Akçaova Mahalle Muhtarı Mehmet Çalışkan yaptığı konuşmada, düzenlenen etkinlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken mahalle sakinleri adına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:13:22   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 1 EYLÜL'DE TOPLANIYOR

Antakya Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin başkanlığında bir araya geliyor.

           1 Eylül Salı günü saat 16.00'da Atatürk Caddesi'nde bulunan Mahfel Sosyal Tesisleri Nikah Salonunda yapılacak toplantıda Belediye Meclisi gündemindeki 5 maddeyi görüşerek karara bağlayacak.

            Antakya Belediye Meclisi'nin Eylül ayı ilk olağan meclis toplantısında görüşeceği gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi;

Gündem;

            1-Parka isim verilmesi

            2-Belediye encümenine yetki verilmesi

            3-2016 Mali yılı gelir tarifesi

            4-İmar Tadil Teklifleri

            5-İmar komisyon raporu

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:12:23   

Bayrağımıza daha sıkı sarılmalıyız

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmamız ve bağımsızlığımızın yegane sembolü olan şanlı bayrağımıza daha sıkı sarılmamız ve kararlı duruş sergilememiz kaçınılmaz olduğunu belirtti.

            Şanlı Bayrağımızın temsil ettiği bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır diyen Bakır, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “Hepimizin de malumları olduğu gibi; ülkemiz 30 yılı aşkındır emperyalist güçlerin taşeronu olan terör illeti ile mücadele etmektedir. Bu geçen 30 yılda 300 milyar Doları heba olan ülkemizin üzerinde kara bulutlar bir türlü dağılmak bilmiyor.

            Her gün şehit haberleri ile yüreğimiz göyünmektedir. İşte bu nedenledir ki; her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmamız ve bağımsızlığımızın yegane sembolü olan şanlı bayrağımıza daha sıkı sarılmamız ve kararlı duruş sergilememiz kaçınılmaz olmuştur.

            Şanlı Bayrağımızın temsil ettiği bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır. Büyük deha, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Anlayışına dayalı bir ve bütün olma şuuru milli şiarımız olmalıdır. İnsan vatanını sever, çünkü hürriyeti, rahatı, hakkı vatan sayesinde kaimdir. Dünya milletleri; her zaman olduğu gibi; Türkleri dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker olarak görmeli ve ihanete cesaret edememelidir. Vatan için ölmek de var, ama bu vatana daha fazla hizmet vermek için yaşama borcumuzun olduğu da göz ardı edilmemelidir. Bilinmelidir ki; Vatan için yaşamak, vatanın terakki ve tealisine çalışmak da vatan için ölmek kadar şereflidir. “Vatan sevgisi imandan gelir.” diyerek vatan kavramının derinliğini en açık şekilde belirten sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in bu ifadesi başka söze gerek bırakmamıştır.

            Bu duygu ve bu düşüncelerden hareketle; Başkanı olduğum Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi ile Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği'nin müşterek organizasyonunda gerçekleştirilen “bayrak dağıtma programı” vatansever milletimi, sıkıntılı bir dönemden geçen cennet vatanımızın nöbetine davet anlamı taşımaktadır.

            “Bayrak Dağıtma Programımıza” ilgi duyan ve destek veren herkese güzide basınımız aracılığı ile teşekkür ediyoruz. Tanrım Cennet ülkemizi olduğu gibi hiçbir milleti bayraksız bırakmasın.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:11:39   

Defne, sokakları atıklardan arındırıyor

Defne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor. Temiz bir Defne için çalışan ekipler sokakları tek tek yıkıyor, temizliyor ve atıklardan arındırıyor.

            Defne genelinde çalışmalarını yürüten Defne Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin bu hafta yoğunlaştığı bölgeler arasında Armutlu, Harbiye, Döver mahalleleri oldu.

            Ekipler detaylı ve düzenli olarak ilçe genelindeki temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

            Yetkililer tarafından yapılan açıklamada daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Defne yaratmak adına temizlik çalışmalarının hızla devam ettirileceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:08:49   

TIKALI KANALLAR AÇILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Kırıkhan ilçesinde altyapı çalışmalarının kapsamlı bir şekilde devam ettiğini duyurdu.

           Yağmursuyu, kanalizasyon hattı, içmesuyu şebekesi ve kaçakçılıkla mücadele gibi konularda çalışmaların son sürat sürdüğünü belirten Genel Müdürlük, çalışmalar kapsamında Mahmutlu Mahallesi'nde 40'lık borularla 180 metre içmesuyu şebekesinin çekildiğini ve var olan su sıkıntısının giderildiğini bildirdi.

            Ayrıca İdare, Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Sakman Bulvarı ile Kırıkhan Ceylanlar Sitesi'nde tıkalı olan bacalarda ve Mustafa Firikçi Caddesi'nde tıkalı olan kanal hattında açma çalışmalarının yapıldığını kaydetti.

            Genel Müdürlük, Kırıkhan'da olduğu gibi diğer ilçelerde de tıkalı olan kanal hatlarının tespit edilmesi adına tarama çalışmalarının devam ettiğini ve çevreye yatılan kötü kokuların önüne geçme, haşerelerin oluşmasını engelleme amacıyla çalışmaların özenli bir şekilde yapıldığını açıkladı.

            Hatay genelinde kanalizasyonu olmayan mahalle bırakmama amacında olduklarını belirten İdare, ihtiyaç duyulan her noktaya kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü vurguladı.

            HATSU, titiz bir şekilde yürütülen içmesuyu çalışmalarında 1Beko-Loder(kazıcı-yükleyici) ile 3 personelin görev aldığını belirtirken, kanal açma çalışmalarında ise, toplamda 9 personelin ve 1 kanal açma aracının görev yaptığını açıkladı. 

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:07:31   

HBB, YOLLARI ONARMAYA DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Serinyol Mahallesi Hatay Caddesi'ne parke döşedi.

            Oyun parkının olduğu caddenin tozlu ve çukurlu olan yola Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri 900 metre kare parke döşedi.

            Cadde sakinlerinin karşıdan karşıya geçerken tedirgin olması ve tozlu yollardan sıkıntı çekmesinden dolayı HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yola parke döşeyerek halkın daha rahat nefes almasını sağladı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:06:39   

Tebrikler Mesut Kurt ve tiyatro ekibine

Yöremizin sevilen tiyatro sanatçısı Mesut Kurt, ekibiyle birlikte sahneye çıktığı gösteride davetlilere neşeli anlar yaşattı.

            Hatayspor Taraftarlar Derneğinin 17. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla 25 Ağustos Salı günü Antakya Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte sahne alan Mesut Kurt ve ekibi, seyircileri bol bol güldürerek ustalığını bir kez daha gösterdi.

            Oyunda çeşitli skeçler sergileyen Mesut Kurt, Ali Kılıç, Büşra Dönmez, Gizem Gül ve Burak Gökçen amatör ruhla yaptığı rollerin altından profesyonelce kalkarak izleyicilerden tam not aldılar.

            Akıl Hastanesinde geçen bazı olayları mizahi şekilde sahneleyen Mesut Kurt ve ekibinin gecenin finalinde sergilediği komedi dans üçlüsü de beğeni kazandı.

            Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, geceye renk katan Mesut Kurt, Ali Kılıç, Büşra Dönmez, Gizem Gül ve Burak Gökçen'e güzel emeklerinden ötürü teşekkür etti.

            Bu arada Antakya Belediye Başkanvekili Cengiz Yıldız, program öncesi Taraftarlar Derneği adına teşekkür plaketini Mesut Kurt'a takdim etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 19 saat önce / 28.08.2015 11:05:55