......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 157201
YORUM MANŞET
ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

 ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYORAntakya Belediyesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri ile kuaför, hamam, sauna, güzellik salonu gibi insan sağlığı ve hijyeniyle ilgili faaliyet gösteren iş yerlerinde hijyen ve kalite anlayışını geliştirmek amacıyla 'Örnek İş Yeri' uygulamasını başlattığını bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; Antakya Belediyesi olarak esnafımıza yönelik destek çalışmalarımız her geçen gün artıyor. Özellikle gıda üretim ve satışı yapan iş yerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren işletmelerde Antakya' mıza yakışır standartlarda hizmeti teşvik etmek, yüksek kalite anlayışını geliştirmek amacıyla Örnek İş Yeri uygulamasını başlatıyoruz. Bu uygulamada ekiplerimiz tarafından yapılan tüm denetimlerde kanunların ön gördüğü standartlar doğrultusunda ''sürekli uygunluk raporu '' alan, insana hizmeti ön planda tutan ve bu anlamda yüksek kalite ve temizlik anlayışı ile çalışan iş yerlerine ''Örnek İş yeri Flaması ve Plaketi'' verilecek.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya’mızın daha hijyenik, daha temiz, katma değeri yüksek bir ilçe olması için gayretli çalışmalarımız devam ediyor. Tüm teknik ve sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile birlikte şehrimizi ve şehir esnafını kalkındırmaya yönelik çeşitli projeler üretiyoruz.

Bu projelerimizden bir tanesi de Örnek İş Yeri Uygulaması olacaktır. Tüketiciye ve çevre sağlığına önem veren, yüksek standartta hizmeti ön plana koyan gıda üretim ve satışı yapan işyerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren iş yerlerine yönelik hazırladığımız uygulamamız kaliteyi, hijyeni ve standartların üzerinde niteliklere sahip olma yolunda esnafımızı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ilçemizde bulunan lokantalar, fast-food restoranlar, pastane, kafeterya, ekmek-pide gibi unlu mamul üretimi yapan yerleri ve benzeri işletmeleri kanunların ön gördüğü standartlara özenle uymaya davet ediyoruz.  Herşey daha güzel bir Antakya için.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek uygulamaya başvuru yapmak isteyenlerin 0326 221 93 34 – 36 – 38 – 44  numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)

Türk-İş’ten 150 bin TL
Türk-İş’ten 150 bin TL

 Türk-İş’ten 150 bin TLTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.

Bayırbucak Türkmenlerine maddi yardımda bulunmak ve bölgeden gelen çocuklara oyuncak hediye etmek amacıyla ilimize gelen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir edilen Türkmenlerin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Atalay ve beraberindeki heyeti Hatay’da hayırlı bir iş için ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Sayın Topaca,  son dönemde komşumuzda yaşanan olaylardan doğrudan etkilenen illerden birisinin Hatay olduğunu belirtti. Sayın Topaca, ‘’Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin başladığı andan itibaren Suriye’den ilk girişlerin yaşandığı ve hala da evinden barkından olmuş insanların ülkemize giriş yaptığı bir noktadayız. Son bir haftadır da özellikle Bayırbucak’tan Türkmen kardeşlerimizi ve o bölgede bulunan Arap kökenli kardeşlerimizi kabul ediyoruz. Bir hafta içerisinde aldığımız kişi sayısı yaklaşık 6 bindir.

Bu yükün taşınmasında devletimiz olağanüstü bir gayret gösteriyor. Devletimizin gayretleri dışında bu yükün taşınmasında sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının, sendikaların yapacağı katkılar çok önemlidir. Türk-İş’in böyle bir dönemde bizden talep gelmemesine rağmen böyle bir yardım kararı alması hakikaten çok anlamlıdır. Ben bu yardıma fitili ateşleyecek bir işaret fişeği gibi bakıyorum. İnşallah bütün sivil toplum kuruluşlarının, bütün hayırseverlerin, bütün sendikaların gönlüne yardım yapma hevesi düşecektir.

Gıda olarak Allah’a şükür ihtiyacımız yok. Bizim milletimiz hakikaten çok cömert.  Ben ülkemiz adına, devletimiz adına, misafirlerimiz adına sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Bu yardımlarım artarak devam etmesini de temenni ediyorum." dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise aralık ayında gerçekleşen genel kurulda aldıkları bir karar neticesinde Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası başlatmak istediklerini belirterek, "Biz Suriyeli misafirlerimiz ile ilgili son dört sene içerisinde Türk-iş olarak yapılması gerekenleri noksansız yapmaya gayret sarf ediyoruz. Çünkü kimin Ensar kimin ev sahibi olacağı hiç belli olmaz. Bayırbucak Türkmenleri bizim parçalarımızdan bir tanesi. Onlarla ilgili sizin de dediğiniz gibi Türkiye’nin her yerinden gıda yardımı yapılıyor. Biz de acil ihtiyaçlarda kullanılmak üzere bir miktar para takdim etmek istedik. Onun dışında bu bölgedeki çocukların yüzünü tebessüm ettirebilmek için ilk etapta bin tane kız, bin tane erkek çocuk olmak üzere 2 bin adet oyuncak hediye edelim istedik. Buraya geldiğimizde bölgede 15 bine yakın çocuk olduğunu öğrendik. Döner dönmez 15 bin tane çocuğun oyuncaklarını temin edip size teslim edeceğiz. Bizleri misafir ettiğiniz için ben sizlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Vali Topaca’ya insani gerekçelerle ülkemizde misafir ettiğimiz Türkmen kardeşlerimizin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 150.000 TL’lik bir çek takdim etti.

Vali Topaca da Türkmen kardeşlerimize yapmış olduğu desteklerden dolayı Ergün’e plaket verdi.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarete; AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve Türk-İş İşçi Sendikaları Konfederasyonu il temsileri de katıldı.

(Haber Merkezi)

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

 ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIKTeröristlere yönelik operasyonlarda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi (27), Dün Antakya Mezarlık Kompleksinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi'nin cenazesi, ikindi namazına müteakip Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası Antakya Şehitliği'ne defnedildi.

Binlerce kişinin katılım gösterdiği cenaze namazında gözyaşları sel olup aktı. Cenazeye, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci başta olmak üzere sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, çevre belediye başkanları ve meclis üyeleri de katıldı.

Yakınlarının güçlükle ayakta durduğu cenazede, teröre lanetler yağdı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi, mezarlık kompleksinde kılınan cenaze namazı sonrası, eskort eşliğinde Antakya Şehitliğine götürüldü. Silah arkadaşları tarafından yapılan saygı atışından sonra, şehidimiz dualar toprağa verildi.

Antakya şehitliğinin dolup taştığı cenazede, çevredeki esnaf ve mahalleliler, işyeri önlerine ve balkonlarına astıkları bayraklarla şehidini son yolculuğuna uğurladı.

(Haber Merkezi) 

TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYOR
TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYOR

 TÜRKMENLER TÜRKİYE’YE SIĞINIYORSuriye'nin Bayır Bucak bölgesinde, son günlerde özellikle Türkmen nüfusa yönelik saldırıların artması ile birlikte, binlerce aile Yayladağı sınırının Suriye tarafında bulunan Yamadi kampına sığındı.

Yamadi kampında da güvenlik risklerinin artması sebebiyle, çoğunluğunu çocuk, kadın ve yaşlıların oluşturduğu 731 kişi, Yayladağı'nın Pulluyazı köyündeki sınır noktasından ülkemize kabul edildi. Girişlerin devam ettiği Pulluyazı’da, Türkiye’ye giriş yapan Suriyeli sığınmacı sayısı 1635’e ulaştı.

Biyometrik kayıt işlemlerinin ardından, ailelerin bir kısmı akrabalarının yanına yerleştirilirken; diğerleri ise, AFAD’ın Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki barınma merkezlerine sevk edilecek.

Başbakanlık AFAD’ın koordine ettiği sığınmacı kabullerinde, 2014'te Ayn el-Arap’tan ülkemize yönelen nüfus hareketleri için uygulanmış olan Kitlesel Göç Yönetimi Sistemi faaliyete geçirildi.

Bu kapsamda, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, Sağlık Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Kızılayı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliği işbirliği ile devam eden çalışmalar için 202 personel görevlendirildi. Bölgeye ayrıca; Mobil Koordinasyon Merkezi, Mobil İkram Aracı, Mobil Mutfak Tırı, Mobil Fırın Aracı, 6 Ambulans ve 8 araç sevk edildi.

Güvenlik güçlerinin oluşturduğu kontrol noktasından giriş yapan ailelere Türk Kızılayı tarafından gıda yardımı yapılıyor; hasta ve yaralılar 112 Acil Servis ve UMKE ekipleri tarafından tedavi ediliyor. Ailelerin biyometrik kayıt işlemleri ise, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personeli tarafından, Yayladağı çadır kentinde bulunan AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

(Haber Merkezi)

ŞEHİT ANNELERİNDEN TEŞEKKÜR PLAKETİ
ŞEHİT ANNELERİNDEN TEŞEKKÜR PLAKETİ

 ŞEHİT ANNELERİNDEN TEŞEKKÜR PLAKETİVatan uğruna canlarını feda eden ve cennetle müjdelenen şehitlerimizin anneleri, kendilerine destek verenleri unutmayarak onları teşekkür plaketiyle onurlandırdı.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen törenle, şehit ailelerinin daima yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ile AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen’e birer teşekkür plaket takdim edildi.

Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hamit Ölçer, eşi Meral Ölçer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen, Hatay Dernekleri ve Sosyal Dernekler Federasyon Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, dernek yöneticileri, şehir anneleri ve yakınlarının katıldığı etkinlik, birlikte yenilen yemekle başladı.

Derneğin ve şehit ailelerinin daima yanında olan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Mahmut Aldatmaz’a şehit annesi Hatice Yücel tarafından, Emrullah Gülen’e de şehit annesi Emine Altaş tarafından teşekkür plaketleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Etkinliğin finalinde dernek binasında pişirilen yöremizin vazgeçilmezi künefenin yenmesiyle, tatlı tatlı sohbetler edildi.

(Haber & Fotoğraf: S.Ergin- H.Kaya)

ÖRNEK İŞYERİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

Antakya Belediyesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri ile kuaför, hamam, sauna, güzellik salonu gibi insan sağlığı ve hijyeniyle ilgili faaliyet gösteren iş yerlerinde hijyen ve kalite anlayışını geliştirmek amacıyla 'Örnek İş Yeri' uygulamasını başlattığını bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; Antakya Belediyesi olarak esnafımıza yönelik destek çalışmalarımız her geçen gün artıyor. Özellikle gıda üretim ve satışı yapan iş yerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren işletmelerde Antakya' mıza yakışır standartlarda hizmeti teşvik etmek, yüksek kalite anlayışını geliştirmek amacıyla Örnek İş Yeri uygulamasını başlatıyoruz. Bu uygulamada ekiplerimiz tarafından yapılan tüm denetimlerde kanunların ön gördüğü standartlar doğrultusunda ''sürekli uygunluk raporu '' alan, insana hizmeti ön planda tutan ve bu anlamda yüksek kalite ve temizlik anlayışı ile çalışan iş yerlerine ''Örnek İş yeri Flaması ve Plaketi'' verilecek.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya’mızın daha hijyenik, daha temiz, katma değeri yüksek bir ilçe olması için gayretli çalışmalarımız devam ediyor. Tüm teknik ve sosyal belediyecilik hizmetlerimiz ile birlikte şehrimizi ve şehir esnafını kalkındırmaya yönelik çeşitli projeler üretiyoruz.

Bu projelerimizden bir tanesi de Örnek İş Yeri Uygulaması olacaktır. Tüketiciye ve çevre sağlığına önem veren, yüksek standartta hizmeti ön plana koyan gıda üretim ve satışı yapan işyerleri ile kişisel bakım faaliyeti gösteren iş yerlerine yönelik hazırladığımız uygulamamız kaliteyi, hijyeni ve standartların üzerinde niteliklere sahip olma yolunda esnafımızı teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ilçemizde bulunan lokantalar, fast-food restoranlar, pastane, kafeterya, ekmek-pide gibi unlu mamul üretimi yapan yerleri ve benzeri işletmeleri kanunların ön gördüğü standartlara özenle uymaya davet ediyoruz.  Herşey daha güzel bir Antakya için.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü işbirliği ile yürütülecek uygulamaya başvuru yapmak isteyenlerin 0326 221 93 34 – 36 – 38 – 44  numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)


14 saat, 57 dakika önce / 05.02.2016 11:07:00   

Vali Ercan Topaca'dan Yorum'a kutlama mesajı

Yorum Gazetesi'nin 24. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Hatay Valisi Ercan Topaca, gazetemiz sahibi Sadullah Ergin'e tebrik mesajı gönderdi.

Vali Topaca mesajında; "Yayın hayatına başladığı 1993 yılından bugüne, yerel basınımızın güzide bir temsilcisi olarak önemli bir hizmeti yerine getiren Yorum Gazetesi'nin tüm yönetici ve çalışanlarını kuruluş yıldönümünüz vesilesi ile tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim." dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


14 saat, 58 dakika önce / 05.02.2016 11:06:31   

Başkan Savaş, yılın yerel yöneticisi seçildi

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen “ Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anketinde, “Spora Destek” kategorisinde yılın yerel yöneticisi seçildi.

Hatay’da yaptığı “Spor Kompleksi ve Spora Destek Çalışmaları” ile ödüllendirilen Başkan Savaş, düzenlenen ödül törenine katılamaması sebebiyle gönderdiği mesajda, “Tabii ki bu ödüller insanda özgüveni geliştirdiği gibi gelecekteki vizyonel çalışmalarında da güç ve şevk verir.  Anket çalışmaları bu nedenle önemlidir. Bu çalışmaları takdirle değerlendiriyorum. Bu anlamda böyle bir çalışmaya imza atan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’ni kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Hacılar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine yoğun programı nedeniyle katılamayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına ödülü Av. Ali Yılmaz, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın yönetmeni Mehmet Oğuz’un elinden aldı.

(Haber Merkezi)


15 saat, 3 dakika önce / 05.02.2016 11:01:18   

Gazeteci meslektaşımızı genç yaşta kaybettik

Anadolu Ajansı muhabiri Abdulgafur Kılıç, yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat etti. uzun süre Anadolu Ajansı Antakya muhabiri olarak görev yapan Kılıç'ın vefat haberi, Hataylı gazetecileri de çok üzdü.

35 yaşında vefat eden Abdulgafur Kılıç, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde kanser tedavisi görüyordu.

Son olarak görev yaptığı Adana Bölge Müdürlüğünde muhabir olarak görevini icra eden ve amansız bir hastalığa yakalanan Kılıç,  yaklaşık 15 gün boyunca kanser tedavisi gördüğü Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde yaşamını yitirdi.

Merhum Abdulgafur Kılıç’ın cenazesi dün memleketi Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Şenköy'de toprağa verildi.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak meslektaşımız Abdulgafur Kılıç'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm basın camiasına sabırlar dileriz.

(Haber Merkezi)


15 saat, 6 dakika önce / 05.02.2016 10:58:42   

Yorum'un etkinliği bugün

23. Yayın hayatını bitirerek 24. yayın yılına giren Gazetemizin kuruluş yıldönümü bu akşam Hatay Kültür merkezinde düzenlenecek etkinlikle kutlanacak. Kültür Merkezinde bu akşam düzenlenecek olan etkinlik saat: 19,30'da başlayacak.

Neyzen İlhami İnalöz eşliğinde Şair Ali Parlak, şiirseverlere ayrı bir ziyafet çekecek. Seyircileri duygudan duyguya geçirecek Şair Ali Parlak'tan sonra ilimizin tanınmış tiyatro sanatçılarından Mesut Kurt ve ekibinin sahne alacağı tiyatro gösterisi sahne alacak.

Gazetemiz sahibi Sadullah Ergin, bu akşam Hatay Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Yorum Gazetesi'nin 24. Kuruluş yıldönümü etkinliğine herkesi davet etti.

(Yorum Haber Merkezi)


15 saat, 6 dakika önce / 05.02.2016 10:58:07   

Kanser giderek artan bir halk sağlığı sorunu

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada kanser dünya genelinde giderek artan bir halk sağlığı sorundur dedi.

Toplumlara sosyoekonomik yük, bireylere maddi manevi kayıplar ve zorluklar getirmektedir diyen Tiryaki, bu nedenle konuya dikkat çekmek amacıyla 4 Şubat Dünya Kanser Günü ilan edildiğini ifade etti.

Bu gün nedeniyle halkımızın kanser ile ilgili farkındalığının ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, erken teşhise ulaşmak, doğru bilgilendirme yapmak Sağlık Bakanlığımızın ve illerde başta Halk Sağlığı Müdürlüklerimiz olmak üzere tüm sağlık teşkilatlarımızın öncelikli hedefidir diyen Tiryaki açıklamasına şöyle devam etti: "2013 yılında Dünya Sağlık Örgütü toplantısında ‘Dünya Kanser Bildirgesi’ yayınlanmış olup, Kansere bağlı erken ölümlerin engellenmesiyle beraber kanser tanısı alanlarda yaşam oranlarının ve yaşam kalitesinin arttırılması ana tema olarak kabul edilmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü, 2016 yılı bildirgesinde kanserle mücadele hususunda, sağlıklı çevre, dumansız iş yeri, sigarayı bırakma araçlarına ve bilgiye erişim, sağlıklı gıda, fiziksel aktivite, obezite ile mücadele, çevresel faktörlerin altını çizerek önemine dikkat çekmiştir.

Kanser % 90 çevresel,% 10 genetik faktörlere bağlı oluşmaktadır. Tütün her 5 milyon kanser ölümünün ve tüm kanser ölümlerinin % 22 ‘sinin sorumlusudur. Bu oran sağlıksız beslenme, yetersiz fiziksel aktivite ve alkol kullanımı da eklendiğinde   % 50 ‘ ye ulaşmaktadır.

Sağlık Bakanlığı kanserin erken tanı ve teşhisini sağlamak, farkındalık yaratmak amacıyla ülke genelinde 197 adet kısa adı KETEM olan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi kurmuş olup;  yeni KETEM’ler olabildiğince hastane dışında ulaşımı daha kolay ” Sağlıklı Yaşam Merkezi” şeklinde planlanmaktadır.

İlimiz genelinde KETEM birimlerimiz Antakya, İskenderun ilçelerimizde aktif hizmet vermektedir. Kırıkhan ilçemizde de yeni bir KETEM açılması için son aşamaya gelinmiştir. KETEM birimlerimizde deneyimli kadrolarımızla 30-65 yaş arası kadınlarda serviks (rahim ağzı) kanseri taraması için HPV-SMEAR, 40-69 yaş arasındaki kadınlara meme kanseri taraması için mamografi, 50 yaş üzeri erkek ve kadınlara da kolorektal (gaitada gizli kan) taraması ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır. Ayrıca sigara bıraktırma polikliniklerimiz ÜCRETSİZ olarak hizmet vermektedir. Kanserde erken teşhisin hayat kurtarıcı rolünde ve sigaradan kurtulma noktasında biz hazırız ve sizleri merkezlerimize bekliyoruz.

Kanserle mücadelede daha güzel başarılara imza atmamız ümidiyle sağlıklı günler dileriz." dedi.

 

(Haber Merkezi)


15 saat, 8 dakika önce / 05.02.2016 10:56:10   

Defne Belediyesi'nden Mersin ailesine katkı

Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi'nde sağlık ve yaşam koşulları yönünden yardıma muhtaç olan Mersin ailesine, Defne Belediyesi sahip çıktı.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın talimatıyla görevlendirilen daire müdürleri, sağlık ve sosyal yönünden bakıma muhtaç Ali Mersin ve eşi Fıdda Mersin için Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek, Mersin ailesinin öncelikli sorununa çözüm aradı.

Harbiye Mahallesi'nde çöp eve dönüşen Mersin ailesine ait evler temizlik ekipleri tarafından kullanılabilir hale getirilirken, dün de evin boya çalışmalarına başlandı. İkisi dul, üç ailenin zor şartlar altında kaldığı evlerde gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, "Zor şartlar altında kalan, mağdur ve kimsesiz insanlarımıza yardım etmeyi, sorunlarını azaltmayı ve sosyal hayata bağlamayı bizler de arzuluyoruz. Defne Belediyesi'nin kısıtlı imkanlarına rağmen, elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz" dedi.

Defne Belediyesi ayrıca, hafta başında Çekmece Mahallesi Süleyman Afaracı Apartmanında elektrik kontağından evi yanan Aslan Karakaş'ın evinde de inceleme yaparak, ilk etapta temizlik çalışmalarını başlattı.

(Haber Merkezi)


15 saat, 10 dakika önce / 05.02.2016 10:54:24   

AÇIKDERE MAHALLESİ’NE YENİ PARK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Açıkdere Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde şehit olan polis memuru M. Şenol Çiftçi’nin adını taşıyacak olan park ve yeşil alan çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Başkan Kimyeci park ve yeşil alan çalışmalarının denetimi esnasında yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Açıkdere Mahallesi’nin ihtiyaç duyduğu park ve yeşil alanı mahallemize kazandırmak istiyoruz. Çocukların rahatça ve güvenle oynayabilecekleri, vatandaşlarımızın dinlenebileceği bir parkı en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız. Bu parkımıza milletimiz, vatanımız, bayrağımız uğruna şehit olan kardeşimiz M. Şenol Çiftçi’nin ismini vererek ismini ölümsüzleştirmiş olacağız. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Başkan Kimyeci Açıkdere Mahallesi’ndeki Parke Döşeme Çalışmalarını İnceledi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Açıkdere Mahallesi’nde yapılan parke döşeme çalışmalarında da denetimler gerçekleştirdi.

Başkan Kimyeci, Açıkdere Mahallesi’ndeki parke döşeme çalışmalarını denetleyerek en kısa sürede tamamlanacak olan yolun vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade ederek vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


15 saat, 11 dakika önce / 05.02.2016 10:52:53   

KİMYECİ, ŞEHİT AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Diyarbakır ilinin Çınar ilçesinde yaşanan terör saldırısında şehit düşen polis memuru M. Şenol Çiftçi ve kızı Mevlüde İrem’in Açıkdere Mahallesi’nde oturan ailesini bir kez daha ziyaret etti.

Yaşadıkları acıyı paylaşmak, hallerini hatırlarını sormak ve lazım gelen bir şey varsa yapmak, amacıyla bir kez daha ziyaret gerçekleştirdiğini ifade eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, aile ile uzun süre sohbet etti, bir eksiklikleri olup olmadığını, Antakya Belediyesi olarak her daim desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)


15 saat, 13 dakika önce / 05.02.2016 10:51:27   

HAŞERE İLE MÜCADELE PROTOKOLÜ İMZALANDI

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile Antakya Belediyesi arasında haşere ile mücadele protokolü imzalandı.

DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, protokol imza töreni sırasında şu görüşlere yer verdi; “ Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) olarak gelişen gündem, bölgemizin ihtiyaçları ve zamanla oluşan problemlere çözüm metotları üretiyoruz. Bu metotlar belirlenirken gündemimiz, bölgemizin ihtiyaçlarını göz önüne alıyoruz. 2015 yılından beri desteklediğimiz projemizi faaliyete geçirip haşereyle mücadelemizi yeni bilimsel tekniklerle gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Antakya Belediyesi olarak 95 mahallede haşere ile mücadele hizmetinize bir nebze de olsa biz de destek verebilirsek büyük mutluluk duyacağız. İşbirliğiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, protokol imza töreni sırasında şu görüşlere yer verdi;  “Antakya Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bu yana halk sağlığı için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle haşere ve sivrisinek ile mücadele konusunu çok önemsiyoruz. Belediyecilik hizmetlerimizi yaparken vatandaşların sağlığını ve çevreyi korumayı planlıyoruz. Bu yüzden yaptığımız çalışmalarla hem 95 mahallemizde haşere ve sivrisinekle mücadele ediyoruz hem de okullarımızda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz ve DOĞAKA’nın işbirliğiyle yapacağımız bu mücadelemizde vatandaşlarımızın ve çevre sağlığını gözeterek haşere ile mücadele çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız haşere ile mücadele protokolünü imza töreni sonrasında objektiflere poz verdi.

(Haber Merkezi)


15 saat, 19 dakika önce / 05.02.2016 10:45:48