......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 192219
YORUM MANŞET
YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT
YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT

 YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSATHatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit BAL, 24.10.2016 tarihinde 6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma için son başvuru tarihinin yaklaştığını ifade etti.

Kurumumuza borcu bulunan ve ekonomik anlamda ödeme zorluğuna düşen sigortalılarımıza ve işverenlerimize yeni bir fırsat vererek önemli avantajlar sağlandığını belirten SGK İl Müdürü Bal, “Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir” dedi.

Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır diyen Bal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu Kanuni düzenleme ile 30 Haziran 2016 ve öncesine ait tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan; sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi (SGDP), genel sağlık sigortası primi(GSS), isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi ve idari para cezaları (İPC) ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı tutarlarını kapsamaktadır.

Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir. Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır.

Ayrıca Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılar, borcunun olmaması ve primlerinin düzenli ödenmesi koşulu ile 1 Ekim’den itibaren 5 puanlık prim indiriminden yararlanarak önemli bir avantaj elde edeceklerdir. Bu indirim ile Tarım Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılarımız 63 TL, Esnaf sigortalılarımız 82 TL indirimli olarak prim ödeyebilecektir.

31 Ekim 2016 tarihine kadar, sağlanan bu fırsat ve imkânlardan vatandaşlarımızın yararlanmasını ve kendilerine uzatılan bu ele karşılıksız kalmamalarını tavsiye ediyor, sosyal güvenceli borçsuz günler diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

DEV PROJE, GÜN SAYIYOR
DEV PROJE, GÜN SAYIYOR

 DEV PROJE, GÜN SAYIYORHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bir dev projeyi daha hayata geçiyor. Ulaşım sorunlarını rahatlatacak Kavaslı Battı-Çıktı projesinin %90’ı tamamlandı. Ekim ayı sonuna doğru hizmete girmesi bekleniyor.

Kavaslı Battı-Çıktı Projesi, kentte ulaşım sorunlarını rahatlatarak halkın daha güvenli ve modern standartlarda ulaşım sağlaması hedefleniyor.

Önemli hizmetler ortaya koyan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent merkezinin en işlek caddelerinden biri olan ve kaza yapma riskinin çok yüksek olduğu Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde projeyi hayata geçirerek kent trafiğini rahata kavuşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Kent merkezinin girişi olması sebebiyle bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanan HBB, hem kente modern bir görünüm kazandıracak, hem de trafik çilesini düşürerek araç giriş ve çıkışlarının hızlanmasına ve araçların güvenli giriş çıkışlarına zemin sağlanması amaçlanıyor.

Bu arada Battı-Çıktı Projesi kapsamında Asi kenarı kısmındaki yolun asfaltlanarak İskenderun ve yeni küçük sanayi bölgesine gidecek araçların kullanımına açılması bir nebze olsun bölgede trafiği rahatlattı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, kent merkezinin hem girişi olması hem de trafik yoğunluğunun üst seviyelerde olması sebepleriyle önemli bir nokta olan Atatürk Caddesi ve Kavaslı bölgesinde hayata geçirilecek Battı- Çıktı çalışmalarının Ekim ayı sonuna doğru tamamlanmasının ardından bölgenin rahat bir nefes alacağı vurgulandı.

(Haber: Hasan KAYA)

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

 SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!Sağlık-Sen tarafından ısrarla talep edilen Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebi yerine getirildi.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacak.

Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç;  Sağlık-Sen‘in Yetkili sendika olarak ısrarla talep ettiği ve takipçisi olduğu Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavının sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Geçtiğimiz yıl yapılan ve beklentileri karşılamayan sınav sonrası, Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde, yeni bir sınav yapılması gerektiğini ifade etmiştik diyen Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç yaptığı açıklamada “Bakanlıktan geçtiğimiz yıl sözünü aldığımız sınav, ülkemizin siyasi gündemi sebebiyle bu yıla kalmıştı” Sendika olarak konunun takipçisi olduk ve Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği talebimiz yerine getirildi. Bir kez daha verdiğimiz sözü gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu) merkez, taşra ve döner sermaye teşkilâtı personeli aynı birimde/bağlı kuruluşta çalışma şartı aranmaksızın Görevde Yükselme Sınavına başvuruda bulunabilecek. Başvurular 25 Ekim ile 2 Kasım 2016 tarihleri arasında, başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ibraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır, tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun.

Sağlık Bakanlığı tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilan edilen münhal kadrolarda, şef için 150, VHKİ için 950, Memur için 980 ve şoför için 600 kadro açıldı. Unvan değişikliği için de mühendis, farklı alanlarda sağlık lisansiyerliği, teknikerlik ve sağlık teknikerliği için de 2837 kadro açıldı.” dedi.

(Haber Merkezi)

n>

 

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN
CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’IN

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI HATAY’INHatay Büyükşehir Belediyespor, Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde F.Bahçe’yi yenerek tarih yazdı ve en büyük kupayı kazandı

24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Hatay Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe’yi 60-55 mağlup ederek kupayı ilk kez müzesine götürdü.

TRT Spor’un canlı olarak yayınladığı maçta Hatay temsilcisi, milyonlarca liraya yapılamayacak olan Türkiye’ye ve dünyaya ilimizin adını duyurdu.

Ankara Arena’da oynanan mücadeleyi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve TBF Başkan adayı Hidayet Türkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven maçı salonda takip etti.

Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan final maçını hakkıyla 60-55’lik skorla kazanan Hatay Büyükşehir Belediyespor, Hatay tarihine bir ilki yaşatarak sportif anlamda en büyük kupayı kazandı.

Bu arada Ankara Arena tribünlerinde yerini alan ve takımını destekleyen Hataylı sporseverler yanında TRT Spor’dan maçı izleyen Hataylılar, temsilcimizin kupayı kazanmasının büyük sevincini yaşadı.

(Yorum Haber Merkezi)

BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI
BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALI

 BU BELEDİYE ÖRNEK ALINMALIErdemli Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri için gittiğimiz etkinlikte, benim ve tüm gazetecilerin dikkatini çeken konu belediyecilik oldu.

Çalıştay ve toplantıların dışında gazeteci meslektaşlarımızla birlikte Erdemli ilçesini ve Kızkalesi’ni gezme imkânı bulduk.

Öncelikle bölgenin ödüllü belediyesi olan Erdemli Belediye’sinin 7 yıldır başkanlığını başarıyla yapan Mükerrem Tollu’yu canı gönülden kutluyorum.

Bölgede bulunan Mersin, Hatay, Adana, Osmaniye, Adana, K.Maraş ve Kilis illerinden gelen yüzlerce gazeteciye yönelik slayt gösterisinde Başkan Tollu’nun iktidar partisine mensup bir belediye olmamasına rağmen (MHP’den seçilmiş) elindeki kaynakları çok verimli kullanarak gerçekleştirdiği hizmetler, izleyenleri etkiledi ve takdir topladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ilçede yaptığı hizmetler yanında yeşile ve temizliğe önem vermesine hayran kaldım. Çünkü yaşadığım Antakya’da o görselliği görememenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Yolları köstebek yuvası gibi olmayan güzel yollar, yeşillikler içinde bir kent, caddeleri, sokakları parkları tertemiz bir şehir, Asi Nehrinin ve derelerin yanından geçerken kokusu olmayan bir hava bizim hakkımız değil mi?

Biz Antakyalılar bu güzelliklere layık değil miyiz?

Erdemli’ye gitmeden önce ne güzel alışmıştık böyle bir Antakya’ya (!)

Ah! Mükerrem Tollu başkanım, ah! Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanım Ahmet Yetişen, beni ve diğer Antakyalı gazetecileri niçin Erdemli’de buluşturdunuz ki !

Güzellikleri görünce çirkinlikleri farkettik.

Ancak çok karamsarlığı gerek yok. Sorunları gören bir gazeteci olarak çözüm önerilerini de gözler önüne seriyorum;
Başta Antakya Belediyesi olmak üzere ilimizdeki ilçe belediyelerinin nasıl belediyecilik yapılmasını görmeleri için Erdemli’ye Mükerrem Tollu başkanı ziyaret ederek tavsiyelerini almalarını öneriyorum. İnanın Başkan Tollu çok mütevazı ve misafirperverdir. Belediyeciliği öğrenmek isteyen başkan ve yöneticilere seve seve yardımcı olacaktır. Bu konuda kefilim.

Diğer bir seçenekte Mükerrem Tollu’yu şehirlerimize davet ederek sorunları çözüm ricasında bulunmak. Başta Hatay ilinin merkez ilçesi Antakya ve diğer ilçelerin belediyecilik sorunlarının giderilmesi için bir el atmasını sağlamak.

Ne yapalım yegâne kurtuluşumuz için bu iki seçenekten başka seçeneğimiz kalmadı.

HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN 

HBB’DEN MOLOZ DEPOLOMA SAHASI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, yaşanabilir, temiz sağlıklı bir kent yaratmak amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kaçak dökümü gerçekleştirilen hafriyat toprağı, inşaat yıkıntı ve atıkları ile mücadele eden HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehrin farklı noktalarında denetimlere devam ederken aynı zamanda kaçak dökümlerin önüne geçebilmek amacıyla yeni moloz depolama sahalarının tespitini gerçekleştiriyor.

Hafriyat toprağı, inşaat yıkıntı ve atıkları depolama sahası olarak resmi işlemleri tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan saha ile üç ilçede kaçak moloz dökümün önüne geçilerek zamanla tamamen sona ermesi hedeflendiğini açıkladı.

HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, gerçekleştirilen yeni moloz depolama sahasının Arsuz sınırları içerisinde bulunup İskenderun, Arsuz ve Belen’e hizmet vermeye başladığının müjdesini verdi.

Yeni moloz depolama sahaları ile ilçedeki kaçak molozların önüne geçileceğine vurgu yapan HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun,”Hatay’da kirliliğin önüne geçebilmek ve Hatay’ı hak ettiği medeniyetler kenti görünümüne kavuşturmak amacıyla üç ilçemizde çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki inşaat ve hafriyat firmalarının bugünden itibaren hizmete geçen depolama sahasını kullanmaları gerekiyor. Aksi halde yol kenarlarına, dere yataklarına kaçak döküm yaptığı tespit edilen araçlar ile ilgili mevzuat çerçevesinde cezai yaptırımlar uygulanacaktır” dedi.

(Haber Merkezi)


47 saniye önce / 26.10.2016 10:24:13   

BAŞKAN KALKAN, ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Görentaş, Şenköy, Yenice, Şakşak, Kışlak, Hisarcık, İlköğretim orta ve lise okullarını ziyaret etti.

Başkan Kalkan, öğretmen, öğrencilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi, okullara her zaman destek vermeye gayret ettiklerini söyleyerek Yayladağı'ndaki devlet okullarının son yıllarda yapılan çalışmalarla, özel okullarla arasındaki farkı kapattığını söyledi.

Okulda Buluşalım" projesi kapsamında ilçedeki okullara gerçekleştirdiği ziyaretlere yeni eğitim yılında da ara vermeden devam eden Başkan Kalkan, okulların sorunlarını dinleyerek ilgili müdürlüklere gereken talimatı verdi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, okullara her zaman destek vermeye gayret ettiklerini belirterek, Yayladağı'ndaki devlet okullarının son yıllarda yapılan çalışmalarla özel okullarla arasındaki farkı kapattığını söyledi.

TEOK sınavı için öğrencilere ücretsiz kurs açabileceklerini de söyleyen Başkan Kalkan, "İsterseniz biz hafta sonlarında Semt konaklarımız, kütüphanelerimiz ve gençlik merkezlerimizde yoğunlaştırılmış kurs açabiliriz. 8 noktada bunu çok rahat, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonuyla bu tür bir TEOG çalışması yapabiliriz" dedi.

(Haber Merkezi)


1 dakika, 27 saniye önce / 26.10.2016 10:23:33   

VERGİ DİARESİNDEN BİLGİLENDİRME STANDI

Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile ilgili bilgilendirme stantları açıldı.

Hatay Vergi Dairesi Başkanlığınca; toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlara anlatmak, azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla Vali Ürgen Alanında stant hizmeti sunulmaktadır. Stant Ekim Ayının sonuna kadar hizmet verecek.

Yapılandırma hükümlerinden yararlanmak isteyenler başvurularını, 31 Ekim 2016 tarihine kadar bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla yada Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden internet aracılığı ile yapabilecek.

(Haber Merkezi)


2 dakika, 29 saniye önce / 26.10.2016 10:22:31   

BAŞKAN SARI, ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, çarşı esnafını ziyaret etti Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, çarşı esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler dileklerinde bulunup esnafın sorunlarını dinledi.

Başkan Rıfat Sarı, amaçlarının ilçe esnaflarının sorunlarını çözmek, ilçede eksik gördükleri çalışmaları esnaflardan duymak ve onların taleplerini dinlemek olduğunu söyledi.

İlçe merkezinde devam eden çalışmalar hakkında vatandaşlara ve esnafa da bilgi veren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Çalışmaların plan ve programlara uygun biçimde devam ettiğini vurgulayarak “Birimlerimiz hız kesmeden, düğün salonları, kültür evi, çok amaçlı konferans salonu, çocuk parkları ve ilçe genelinde çevre düzenleme çalışmalarını devam ettiriyor. Başlanan işlerin hemen hizmete sunulması için büyük gayret gösteriyoruz. Biz, başladığımız işin hızlandırılması, en kısa sürede tamamlanması ve vatandaşlarımızın kullanabileceği hale getirilmesi için çalışmaları yerinde inceliyor ve denetimlerimizi yapıyoruz. Çalışmaların bitmesiyle birlikte Altınözü çok daha iyi yerlerde olacak.

Çarşı bölgesi bizim en önemli bölgelerimizden biridir. Dolayısıyla burada ilçemizin nabzı iyi bir şekilde tutuluyor. İlçenin nabzını tutan esnaflarımızla bir araya gelip taleplerini, temennilerini, dileklerini dinliyoruz. Burada bizlere iletilen hususlarda programımızda yoksa programımıza dahil ediyoruz, varsa bilgilendiriyoruz. Yanlış bir şey varsa bunu da ifade ediyoruz. Şehrin nabzını tutmak adına esnaf ziyaretlerimiz şimdi olduğu gibi, bundan sonrada hep devam edecektir.” dedi.

Esnaf ve vatandaşlardan kendisine iletilen taleplerin yerine getirilmesi için talimat veren Başkan Sarı’nın bu davranışı esnafın da takdirini topladı.

(Haber Merkezi)


3 dakika, 32 saniye önce / 26.10.2016 10:21:28   

MELEKLERE MORAL

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Başkan Vekili Serdar Güven ve HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Hatay Büyükşehir Belediyespor Bayan Basketbol takımını antrenman sırasında ziyaret ederek yaptıkları jest ile sporculara moral verdi.

Türkiye kadın basketbolunun en büyük kupası olan 24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda önemli başarıya imza atarak kupayı ilimize kazandıran Hatay BŞB. Bayan Basketbol Takımı, yeni başlayan sezon için çalışmalarını yüksek tempoyla sürdürüyor.

Antakya Kapalı Spor Salonu’nda antrenmanlarına devam eden potanın meleklerine jest yapan HBB Başkan Vekili Güven ve Genel Müdür Çaparali, moral ve motivasyonun önemine vurgu yaparak sporculara başarı dilediler ve baklava ikramında bulundular.

Antrenmanı izledikten sonra sporculara başarılar dileyerek tebrik eden HBB Başkan Vekili Güven ve Genel Müdür Çaparali, daha sonra komplekste yapılan yenilemeleri yerinde inceleyerek personellerden bilgiler aldı.

FIBA EuroLeague Women turnuvasının ilk maçını 27 Ekim 2016 Perşembe günü saat 18.00’de Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynayacak olan Hatay BŞB, konuk edeceği Rus temsilci Nadezhda Orenburg’u evinde mağlup etmeyi planlıyor.

(Haber Merkezi)


4 dakika, 10 saniye önce / 26.10.2016 10:20:50   

HİZMET İÇİ EĞİTİMLERLE PERSONELE DESTEK

Antakya Belediyesi vatandaşa en iyi hizmeti sunmak, belediye personelinin verimliliğini arttırmak amacıyla hizmet içi eğitimler veriyor.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada Şoför personele emniyetli ve ekonomik sürüş eğitimi, gerçekleştirme görevlisi ve taşınır kayıt kontrol görevlisi olan personellere ise mal, hizmet alımları ve ihalelere yönelik alt yapı eğitimi verildiği bildirildi. Açıklamada konusunda uzman kişilerce verilen eğitimlerin amacının Antakya Belediyesi personellerinin verimliliğini arttırmak, görevlerini daha doğru, daha hızlı ve kontrollü icra etmelerini sağlamak olduğu belirtildi.

(Haber Merkezi)


5 dakika, 21 saniye önce / 26.10.2016 10:19:39   

DÖRTYOL TİCARET VE SANAYİ ODASININ 2 PROJESİ ONAYLANDI

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan iki adet Avrupa Birliği Ur-Ge Projesi onaylandı. Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen projelere %75 oranında hibe verilecek.

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz gün Dörtyol Ticaret ve Sanayi odası Meclis Salonunda kahvaltılı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bölgemizin iki ekonomik değeri olan Çelik ve Narenciye sektörü ile ilgili olarak hazırlanan projelerde izlenmesi gereken yol haritası hakkında bilgiler veren Native Travel sorumlusu Fatma Palabıyık yaptığı açıklamada; “İhtiyaç analizi proje dahilindeki firmaların ihracat yapabilmeleri için eksikliklerin tamamlanması amacını taşımakta. İhtiyaç analizi esnasında uzmanlarımız tek tek firmaları ziyaret ederek firmalar ile soru cevap şeklinde analizlerini yapacak. Tüm firmaların analizleri yapıldıktan sonra Ekonomi Bakanlığına bir rapor hazırlanarak Dörtyol Ticaret Odasına teslim edilecek. Ayrıca her firmanın analizi gizli tutularak sadece firmanın kendisi ile paylaşılacak. İhtiyaç analizi her iki proje için de aralık ayı ilk haftasında tamamlanması hedeflenmektedir. Yurtdışı fuar ve iş gezisi yapılabilmesi için en az 1 adet eğitim alınması gerekmektedir. Eğitimler, Dış Ticaret Egitimi, Yurtdışı Satış Pazarlama Stratejileri ve Gümrükleme gibi  alanları kapsayacak. 

İhtiyaç analizi ve eğitimler tamamlandıktan sonra yurtdışı fuarlara katılma hakkına sahip olunacak. Yurtdışı iş gezileri 10 kez yapılabilmekte. 150 bin dolar bütçesi olan bu organizasyonun % 75’I desteklenecek. 10 Kez yurtdışından alım heyeti ziyareti düzenlenecek. 100 bin dolar bütçesi olan bu organizaslyonunda aynı şekilde % 75’i destekleme alacak.” dedi.

Özellikle yurt dışı fuarlarının her iki sektor içinde sağlıyacağı katma değer ve faydalardan bahseden Palabıyık, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan sektör temsilcilerinin de görüş ve önerilerini aldı.  

Firma temsilcileri ile birebir de görüşmeler yapan Fatma Palabıyık, ihtiyaç analizi için önümüzdeki günlerde firmalara uzman ekipler tarafından ziyaretler gerçekleştirileceğini de ifade etti.

(Haber Merkezi)


6 dakika, 14 saniye önce / 26.10.2016 10:18:46   

U-17 Gençler Ligi maçında gol düellosu

ANTAKYA GENÇLİK:3 – TURUNÇLUSPOR:2

U-17 Gençler Ligi A Grubuna ait maçta Kaan Temizlik Antakya Gençlik, gol düellosu şeklinde geçen maçta Turunçluspor’u 3-2 yenerek zirve mücadelesini sürdürdü.

Hafta sonu Antakya Nazım Koka sahasında oynanan maçta Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, ilk yarıyı 1-0 önde tamamladığı maçın ikinci yarısında 2-1 yenik duruma düşmesine rağmen maçı 3-2 kazanmayı bildi.

Kaan Antakya Gençlik takımının gollerini Mehmet Emir Yeral (2) ve Yunus Aydın kaydetti. Antrenör Kenan Maraşlıoğlu ve yardımcısı Mehmet Davut, galibiyet alan futbolcularını tebrik ettiler.

Bu sonucun ardından 4 maçta 3. galibiyetini alan Antakya Gençlik, grupta zirve yarışına ortak oldu.

(Haber Merkezi)


7 dakika, 1 saniye önce / 26.10.2016 10:17:59   

YAPILANDIRMA İÇİN SON FIRSAT

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit BAL, 24.10.2016 tarihinde 6736 sayılı Kanun kapsamında yapılandırma için son başvuru tarihinin yaklaştığını ifade etti.

Kurumumuza borcu bulunan ve ekonomik anlamda ödeme zorluğuna düşen sigortalılarımıza ve işverenlerimize yeni bir fırsat vererek önemli avantajlar sağlandığını belirten SGK İl Müdürü Bal, “Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir” dedi.

Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır diyen Bal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu Kanuni düzenleme ile 30 Haziran 2016 ve öncesine ait tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan; sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi (SGDP), genel sağlık sigortası primi(GSS), isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi ve idari para cezaları (İPC) ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı tutarlarını kapsamaktadır.

Yapılandırılan borçlar; peşin veya 6, 9, 12 veya 18 taksitle ikişer aylık dönemler hainde ödenebilecektir. Vatandaşlarımızın bu önemli avantaj ve ödeme kolaylıklarından yaralanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016’dır.

Ayrıca Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılar, borcunun olmaması ve primlerinin düzenli ödenmesi koşulu ile 1 Ekim’den itibaren 5 puanlık prim indiriminden yararlanarak önemli bir avantaj elde edeceklerdir. Bu indirim ile Tarım Bağ-Kur kapsamındaki sigortalılarımız 63 TL, Esnaf sigortalılarımız 82 TL indirimli olarak prim ödeyebilecektir.

31 Ekim 2016 tarihine kadar, sağlanan bu fırsat ve imkânlardan vatandaşlarımızın yararlanmasını ve kendilerine uzatılan bu ele karşılıksız kalmamalarını tavsiye ediyor, sosyal güvenceli borçsuz günler diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


23 saat, 3 dakika önce / 25.10.2016 11:21:51   

GÜLER, GÜVEN TAZELEDİ

Hatay Büro Memur-Sen 1 Nolu Şube 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Mevcut başkan Mürsel Güler, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Pazar günü, Öğretmen Evinde yapılan ve tek bir liste ile gidilen 3. Genel Kurulun Divan Başkanlığını Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan,  Divan Kâtipliğini, SağlıkSen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1.Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar yaptı.

Sendikanın Genel Kurulunun 2017 yılında yapılması gerekirken Mart ayında ki tüzük değişikliği nedeniyle1 yıl önceye alındığını ifade eden Güler,  konuşmasına şöyle devam etti: “Devletimizin bekası, Milletimizin birlik ve beraberliğini ifade etmemiz, yaşadığımız son olaylar 15 Temmuz, PKK, PYD Terör Örgütleri bunun ne kadar haklı ve bilinçli olarak ısrarla vurgulamamız haklılığımızı ortaya koymuştur.

Büro Memur Sen’in, biz sadece sendika olarak değil, bir memleket davası olarak görmekteyiz, önümüzdeki günlerde merkez ve şubelerimizin zor günleri geride bırakarak şahlanış dönemine gireceğine inancımız tamdır.

Allah birliğimiz, dirliğimiz daim eylesin. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diler saygılar sunarım” dedi.

Mürsel Güler başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hidayet Küçükoğlu, Hasan Çekmen, Ömer Kabaklı, M. Dursun Karataş, Özkan Aslan, Nuray İnandıkoğlu.

(Haber: Hasan KAYA)


23 saat, 4 dakika önce / 25.10.2016 11:20:28