......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 123103
YORUM MANŞET
Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;
Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;

 Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;TEŞEKKÜRLER HATAY

 

            Farklı seçim çalışmasıyla kamuoyunda en çok konuşulan AK Parti Milletvekili aday adayı Abdullah Sait Önal, bugün 15 bin adet kalemi vatandaşlara dağıtacak

            AK Parti Hatay Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından farklı bir seçim çalışmasıyla kamuoyunda en fazla dikkat çeken ve konuşulan Abdullah Sait Önal, bugünde Antakya'da Hataylı hemşehrilerine kalem dağıtacak

            Aday adayı olarak 17 adet gezici minibüsle tanıtım yapan, tüm ilçelerde yüzbinlerce broşür, kartvizit, kalem dağıtan AK Parti aday adayı Önal, “Yaptığımız çalışmalarda takdirle karşılandık. Hatay halkının yüreğinin sıcaklığını hissettik. Seçim çalışmalarına başladığımız ilk günden bugüne her gittiğimiz yerde hemşehrilerimin samimi ilgi ve desteği bana moral olmuştur. AK Parti bayrağını daha zirveye çıkarmak amaçlı çıktığım bu yolda aziz milletimin yapmış olduğu hayır dualarını yanımda hissettim.

            AK Parti teşkilatının temayül yoklamasında, anket çalışmalarında, STK'ların temayül tercihlerinde şahsımıza gösterilen destek dolayısıyla TEŞÜKKÜRLER HATAY diyorum.

            Bu dava uğruna hizmet çalışmalarım artarak devam edecektir. Durmak yok, yola devam” dedi.

BUGÜN, 15 BİN KALEM DAĞITILACAK

            İlçelerde yapılan çalışma programı bugün Antakya'da yoğunlaşacak. AK Parti amblemli Abdullah Sait Önal yazılı 15 bin kalem ve kartvizit, bugün 29 camide Cuma namazı çıkışı vatandaşlara hediye edilecek.

            Özel tişort giysili gönüllüler tarafından bugün farklı bir kalem dağıtım kampanyası gerçekleşecek.

GOOGLE'DA EN ÇOK ARANILAN ADAY

            Aday adaylığı döneminde arama motoru Google'de en çok merak edilen ve aranılan siyasetçi Abdullah Sait Önal oldu. Adına düzenlenen web sitesi ve google tıklama sayısı dün itibariyle 71.500 oldu. Ayrıca sosyal medya hesabı facebookta en çok beğenilen sayfalar arasında yer aldı.

            Hatay seçmeni, farklı seçim kampanyası ile adını her yere duyuran Abdullah Sait Önal'ı listede görmeyi ve milletvekili seçilmesini arzu ediyor.

(Yorum Haber Merkezi)

Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destek
Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destek

 Hatay'ın adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim'e halktan büyük destekBİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

            AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, seçim çalışmaları kapsamında hemşerileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

            Annesi Hafize Durgun'un, babası Reşit Durgun'un hayır duasıyla bu kutlu yola çıkan Tülin Durgun Yetim, bu süreçte epeyi yol katederek en iddialı adaylar arasında gösteriliyor. Çok sayıda ilçede gerek aile çevresi, gerek yakın dostlarının bulunması dolayısıyla Hatay'ın adayı olarak lanse edilen, Tülin Hanım, her gittiği yerde yakın ilgi ve destek görüyor.

            Hataylı seçmenin bacımız, kızımız, ablamız diyerek sahip çıktığı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, hazırladığı 25 proje ile hizmete hazır olduğunu belirterek “Birlikte başaracağız” mesajını verdi.

            Hatay Öğrenci Servisini ziyaret ederek başkan Mehmet Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarla dün bir araya gelen Tülin Hanım, siyasetin millete hizmet aracı olduğunu belirterek her daim Hataylı hemşerilerinin hizmete hazır olduğunu ifade etti.

            Gerek teşkilat temayül yoklamasında gerekse STK'ların temayül yoklamasında şahsına gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür eden Tülin Durgun Yetim, turizm, tarım, seracılık, inanç turizmi, evlilik projesi, kadına yönelik, yaşlı bakım evi, gezici tarım hastanesi, mikro kredilerinin arttırılması gibi toplamda 25 projesinin hayata geçmesi için çalışacağını açıkladı.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:
AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:

 AK Parti Hatay milletvekili aday adayı Hüseyin Yayman, Yorum Gazetesi ziyaretinde konuştu:BİZ SEFERE ÇIKARIZ, TAKDİR ALLAH'INDIR

            Hatay siyasetinde son dönemin en fazla gündeme gelen isimlerinden olan AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Akademisyen-Gazeteci-Yazar Hüseyin Yayman, Hatay'ın vekilliğine talip olduğunu belirterek “Vatana ve millete hizmet için bu kutlu yola çıktım. Biz sefere çıkarız, takdir Allah'ındır” dedi.

            Yayman, dün Yorum Gazetesi yönetim ofisini ziyaret ederek gazetemiz sahibi Sadullah Ergin ile siyaset ve yaklaşan seçimlerle ilgili sohbette bulundu.

            Görevlerin önemli olmadığını önemli olan gönüllere girmek olduğunu vurgulayan AK Parti aday adayı Yayman, Pazartesi günü AK Parti binasında yapılan STK'ların temayül tercihlerinin bir ilk olduğuna dikkat çekerek STK'ların kanaatlerinin alınması demokrasi açısından önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

            Sen, ben, yok biz varız düşüncesini siyasette şiar edindiğini belirten Hüseyin Yayman şu açıklamada bulundu: “Seçimin nabzı Hatay'da atacak. Hatay'a siyaset değil hizmet için talibiz. Ben ileriye bakıyorum ve biz davamıza inanıyoruz. AK Partimizi burada birinci yapmak, biz önümüze bakacağız. Yeni Türkiye'nin yolu Hatay'dan geçiyor.

            Hatay'a dair sevdamız var. Sizlerin yüzünü yere düşürmeyeceğiz. Hatay'ın davası bizim davamızdır. Partimiz gönüllere köprüler kuran bir parti. Hatay'ı inanç, kültür ve turizm başkenti yapacağız. Sen, ben, yok biz varız. Açık ve şeffaf duran biriyim. Eşit bir yarıştan yanayım.

            AK Parti'nin mutfağında bulundum. Çözüm sürecini takip ediyorum. Ben başkanlık sistemini savunuyorum. Ben AK Parti'nin adayıyım, teşkilatımın emrindeyim. Yüzümüzde ne görüyorsanız kalbimizde o var.

            Hatay'a hizmet etmek maksadıyla kutsal bir yola çıkmış bulunmaktayız.  Hatay benim rüyalarıma ev sahipliği yaptı. Çünkü bizim Hatay'a dair aşkımız var.  Daima önümüze bakacağız. Hep ileri yürüyeceğiz.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU PROJE HATAY'I UÇURUR
BU PROJE HATAY'I UÇURUR

 BU PROJE HATAY'I UÇURURHatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği girişimiyle hazırlanan Organize Hayvancılık Bölgesi projesi tamamlanma aşamasında. Bu projenin hayata geçmesiyle Hatay, hayvancılıkta Türkiye lideri olacak

            İlimizin lokomotif sektörlerinden olan hayvancılık, Türkiye'de pilot bölge seçilen Altınözü Enek'te uygulanacak olan yeni proje ile büyük bir atılım yapacak.

            Hatay Valiliği Koordinasyon Başkanlığında,

Hatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği (HDSYB) girişimiyle Altınözü Enek'te 3500 dönümlük arazide uygulanacak olan Organize Hayvancılık Bölgesinde toplam 95 işletme üretim yapacak.

            HDSYB tarafından düzenlenen proje bilgilendirme toplantısı, geçtiğimiz günlerde Erol Bilecik Kongre Salonunda 630 üyenin katılım göstermesiyle yapıldı.  Birlik Başkanı Lütfü Danahaliloğlu, Türkiye'de bir ilk ve tek olarak pilot bölge seçilen ilimizdeki bu proje ile ilgili üyeleri kapsamlı şekilde bilgilendirdi.

            Hatay İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği yönetimi olarak 4 yıldır bu projenin takipçisi olduklarını belirten Danahaliloğlu, bu önemli projenin 2015 yılı yatırım programına alınacağı müjdesini verdi. Yapılacak olan Organize Hayvancılık Bölgesinde 95 işletme, iki yem fabrikası, 100 ton süt kapasiteli 4 mandıra, biyogaz enerji üreten bir tesis yer alacak. Bu tesiste ayrıca güneş enerjisi ile gelir elde edilecek.

            2085 üyeli HDSYB, bu yeni yatırım sayesinde ülke hayvancılığına daha fazla üretim yaparak Hatay'ı Türkiye lideri yapmak hedefine emin adımlarla ilerliyor.

            Hatay genelinde 44 bin 395 kayıtlı sığırın bulunduğu HDSYB, yeni projelerle hizmetlerini arttıracak.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

CHP ADAY ADAYI SUZAN ALHASOĞLU'DAN GÖRKEMLİ START
CHP ADAY ADAYI SUZAN ALHASOĞLU'DAN GÖRKEMLİ START

 CHP ADAY ADAYI SUZAN ALHASOĞLU'DAN GÖRKEMLİ STARTCumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Suzan Alhasoğlu, dün Antakya 75.Yıl Bul-varındaki bürosunda düzenlediği toplantı ile görkemli bir ortamda aday adaylığını resmen açıkladı.

            Kalabalık ve coşkulu bir ortamda gerçekleşen bu toplantıya yüzlerce kişi katılırken, kadın ve çocuklarda büyük ilgi gösterdi.

            Eşi Fevzi Alhasoğlu, çocukları ve aile çevresiyle güzel bir tablo oluşturan Suzan Alhasoğlu, coşkulu alkışlar arasında yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: "“Doğup-büyüdüğüm, yaşamaktan büyük keyf aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, aşından yediğim, yaşamımı şekillendirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm, değişik alanlarda hizmet verdiğim, dostluğu, huzuru gördüğüm, ama iyi yönetilmediğinden emin olduğum, cennet Hatay'ımıza hizmet etmek amacıyla yine yeniden milletvekili adayı olarak karşınızdayım.

            Varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde Hatay'ımıza hak ettiği değeri yeniden kazandırmak için buradayım.

            Ben eşi benzeri başka hiçbir yerde olmayan, medeniyetler beşiği dediğimiz, Hatay'ımızın bölünmesine izin vermeden, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Lazı,  Alevisi, Sünnisi hiç fark etmez. Atatürk ilkelerine bağlı bir anlayışın çatısı altında hizmet vermek istiyorum.

            Elbette susacak değiliz, sizlerin dili, gözü, kulağı olmak için yeniden buradayım. Biliyorum ki, siyasette artık değişimin vakti gelmiştir. Hatay'a sahip çıkmak için geliyoruz.

            AK Parti, iktidar sınavında başarısız olmuştur bu çok açıktır. Artık siyasette ve ülke yönetiminde, yeni yüzlerin, yeni insanların ve genç beyinlerin olması gerektiği inancındayım. Genel başkanımız sayın Kılıçdaroğlu, bu değerleri bilen ve bu yönde halkta heyecan uyandıran bir lider konumunda. Onunla aynı yolda yürümek, siyasetin çehresini değiştirmek, kadının siyasetteki rolünü artırmak ve halkın problemlerini Ankara'nın gündemine sokabilmek için ben de varım.

            Nerede ezilen, nerede hor görülen, itilen, dışlanan, ötekileştirilen, emeğinin karşılığını, hakkını alamayan varsa bilsinler ki, orada CHP var. Suzan Alhasoğlu var.

            Şu anda karşınıza dokuz yıldan beri çok severek, gerçekten yorulup, ama bir o kadar da keyf duyarak, şerefle, şevkle, arzuyla, istekle üstlendiğim görevi devam ettirmek için, mecliste kadının da bir sesi olsun diyerek, milletvekili aday adayı olarak çıktım. İtiraf etmek gerekirse, burada bu kimlikle karşınıza çıkma kararı kolay olmadı. Sizlerden aldığım tam destek, bana klavuz oldu, yolumu aydınlattı. Beraberce aydınlatacağımız her bir günün habercisi olacak bu seçim.” dedi.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

Yüreğinin sıcaklığını hisseden Hatay halkına Abdullah Sait Önal'dan mesaj;

TEŞEKKÜRLER HATAY

 

            Farklı seçim çalışmasıyla kamuoyunda en çok konuşulan AK Parti Milletvekili aday adayı Abdullah Sait Önal, bugün 15 bin adet kalemi vatandaşlara dağıtacak

            AK Parti Hatay Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından farklı bir seçim çalışmasıyla kamuoyunda en fazla dikkat çeken ve konuşulan Abdullah Sait Önal, bugünde Antakya'da Hataylı hemşehrilerine kalem dağıtacak

            Aday adayı olarak 17 adet gezici minibüsle tanıtım yapan, tüm ilçelerde yüzbinlerce broşür, kartvizit, kalem dağıtan AK Parti aday adayı Önal, “Yaptığımız çalışmalarda takdirle karşılandık. Hatay halkının yüreğinin sıcaklığını hissettik. Seçim çalışmalarına başladığımız ilk günden bugüne her gittiğimiz yerde hemşehrilerimin samimi ilgi ve desteği bana moral olmuştur. AK Parti bayrağını daha zirveye çıkarmak amaçlı çıktığım bu yolda aziz milletimin yapmış olduğu hayır dualarını yanımda hissettim.

            AK Parti teşkilatının temayül yoklamasında, anket çalışmalarında, STK'ların temayül tercihlerinde şahsımıza gösterilen destek dolayısıyla TEŞÜKKÜRLER HATAY diyorum.

            Bu dava uğruna hizmet çalışmalarım artarak devam edecektir. Durmak yok, yola devam” dedi.

BUGÜN, 15 BİN KALEM DAĞITILACAK

            İlçelerde yapılan çalışma programı bugün Antakya'da yoğunlaşacak. AK Parti amblemli Abdullah Sait Önal yazılı 15 bin kalem ve kartvizit, bugün 29 camide Cuma namazı çıkışı vatandaşlara hediye edilecek.

            Özel tişort giysili gönüllüler tarafından bugün farklı bir kalem dağıtım kampanyası gerçekleşecek.

GOOGLE'DA EN ÇOK ARANILAN ADAY

            Aday adaylığı döneminde arama motoru Google'de en çok merak edilen ve aranılan siyasetçi Abdullah Sait Önal oldu. Adına düzenlenen web sitesi ve google tıklama sayısı dün itibariyle 71.500 oldu. Ayrıca sosyal medya hesabı facebookta en çok beğenilen sayfalar arasında yer aldı.

            Hatay seçmeni, farklı seçim kampanyası ile adını her yere duyuran Abdullah Sait Önal'ı listede görmeyi ve milletvekili seçilmesini arzu ediyor.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:36:50   

MHP’nin genç ve dinamik milletvekili aday adayı Dr. Ferhat Küçükler'den iddialı açıklama:

HEDEFİMİZ 4 MİLLETVEKİLİ

            Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Ferhat Küçükler, siyasi gündemi sarsacak açıklamada bulunarak 7 Haziran'da yapılacak seçimde MHP'nin 4 milletvekili çıkaracağını iddia etti.

            Küçükler, beraberinde eşi Dr. Nagehan Küçükler ve aile üyeleriyle birlikte dün MKM Özsüt'te basın mensuplarıyla bir araya gelerek sohbet toplantısı yaptı.

            Bilgi birikimi, donanımı, gençliği ve enerjik yapısıyla dikkat çeken Küçükler; “MHP'nin bu seçimde çıkaracağı 3 milletvekili başarı değildir. Biz bu sayıyı daha önce görmüştük. Şimdi hedefimiz 4 milletvekili çıkarmaktır” sözleriyle inancını ortaya koydu.

            Ben Ovadan çıkan Hatay'ın adayıyım diyen Dr. Ferhat Küçükler, Hatay sevdasıyla bu yola çıktığını belirterek şu açıklamada bulundu:

            “Hatay'a olan sevdamdan dolayı ve Hatay'ın sorunlarını çok iyi bildiğim için MHP'den milletvekili aday adayı oldum. Allah nasip eder milletvekili seçilirsem sorunların çözümü için çalışacağım.

            Hatay'da sağlık sektöründe de çok büyük eksiklikler var. Bir sağlık personeli doktor olarak bu eksiklikleri çok iyi biliyorum. Hatay'ın ülkemize çok büyük katkıları var. Memleketimize yapılan hizmetler göz ardı edilemez. Bu memleket için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.

            Türk milletine saygı ve sevgiden dolayı bu yola çıktım. Gerek MHP den gerekse diğer partilerden yola çıkan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hatay sevdası bambaşka. Hatay'dan kopamıyorum ve kopamayacağım. Ben Hatay'ın adamıyım öncelikle Hatay'a hizmet için yola çıktım.

            MHP bir dava partisidir. Burada karşılıksız hizmet vardır.

            Seçim çalışmaları esnasında MHP'ye yönelik Hataylı hemşehrilerimin büyük teveccühü var. Bu çalışmalar bir ekip işidir.

            Hatay'da MHP olarak hedefimiz 7 Haziran seçimlerinde en az 4 milletvekili çıkarmaktır.” dedi.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:35:43   

Altınözü ve Defne ilçeleri, Özçelik'i bağrına bastı

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Av. Mustafa Özçelik, seçim çalışmaları kapsamında gittiği her ilçede ve mahallede Hataylı hemşerilerinden büyük ilgi görüyor.

            Özçelik, ziyaret ettiği Altınözü ilçesinde ayrıca bir mekânda bir araya geldiği Defne Teşkilatı ve halkıyla kucaklaşarak onların sorunlarını dinledi.

            Hakk'a ve halka hizmet aşkıyla bu kutlu yola çıktığını belirten MHP milletvekili aday adayı Mustafa Özçelik, milletimizin duasıyla hedefe ulaşacaklarına inandığını ifade etti.

            Tüm ilçelerde olduğu gibi buluştuğu Altınözü ve Defne halkına teşekkür eden Özçelik, Hatay halkının hakkettiği hizmetleri alabilmesi için gece-gündüz demeden çalışma sözü verdi.

            Özçelik, MHP Defne Teşkilatı ve Defneli hemşerileriyle buluştuğu toplantıda “Ayrıştırmak için değil, birleştirme ve bütünleştirme yolunda ve bizimle yürü Türkiye ilkesiyle çıktığımız bu kutlu yolda; Defne ilçe Başkanımız Sayın Mehmet Aşkar ve İlçe yönetimiyle bir araya geldik. Hatay'ın ve Türkiye'nin gündemdeki meselelerini görüşüp, seçim çalışmaları için yol haritamızı belirledik.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:34:08   

Yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışıldı

Merkezi Hatay'da bulunan YESDER ve İNSANDER'in ortaklaşa hazırladığı, konuşmacı olarak Kenan Yasan, Ömer Turan, Eren Şentürk, Tülay Babuşçu ve Doğan Çağlar'ın katıldığı 'Yeni anayasa, yeni Türkiye ve başkanlık sistemi' konulu konferans Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

            Konferansın açılış konuşmasını YESDER Başkanı Cahit Aşkar yaptı. Aşkar konuşmasında; "Yayladağı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve İnsan-Der'in ortaklaşa hazırladığımız Yeni Anayasa, Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi konferansına hoş geldiniz. Bu gün burada Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi ile ilgili kafalarınızdaki bir takım sorularınızın ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını tüm dünya kıskanarak izlemektedir. Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bir takım bürokratik engellerde ortadan kalkacak ve gerek iç huzurumuz gerekse dünya ekonomisinde söz sahibi olacağımız günler çok yakındır."dedi.

            Daha sonra konferansa geçilerek konuşmacılar 15'er dakikalık birer konuşma yaptılar.

            Konferansın sonunda okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonunda konferansa katılan konuklara plaketler verildi.

            Konferansa Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Ahmet Atıç, Ak Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel, Ak Parti Defne İlçe Başkanı Onur Karataş ile çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:33:24   

YENİ BORU HATLARI KAÇAĞI ÖNLEYECEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yaklaşan yaz ayları öncesi içmesuyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

            Saraycık Mahallesi'nde bulunan ve 14 mahalleye içmesuyu sağlayan su deposunun ana şebeke borularından 1369 metre boru hattının yenilendiği çalışmalarda, bazı hatların güzergâhının da değiştirildiği bildirildi.

            Sık sık arızalanan ve Ürgenpaşa Mahallesi, Sarayket Mahallesi, Emek Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Akasya Mahallesi, Altınçay Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Aksaray Mahallesi, Antakya 2. Etap TOKİ Konutları, Hatay Adliyesi Civarı mahallelerinde içmesuyu sıkıntısına sebep olan boru hattının yenilenmesiyle, bölgedeki kayıp kaçak oranında önemli bir azalma olacağı açıklandı.

            Hatta değişen boruların 709 metresi 500'luk ve 660 metresi de 1000'lik borulardan oluştuğu ve çalışmaların 2 gün içerisinde tamamlanacağı vurgulandı.

            HATSU Genel Müdürlüğü, değişim işinde 3 kepçe ve 14 personelin görev yaptığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:31:37   

METRUK EV TEMİZLİKLERİ SÜRÜYOR

Antakya Belediyesi şehir genelinde başlattığı tarihi Antakya evlerini ayağa kaldırma çalışmaları çerçevesinde, metruk ev temizliklerini sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen hizmetler hakkında yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “ Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz şehir genelinde yürüttükleri hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

            Eski Antakya evlerini ayağa kaldırma projesi çerçevesinde, Antakya Belediyesince yürütülen metruk ev temizlikleri devam ediyor. Bu kapsamda Fevzi Çakmak Mahallemizde bulunan metruk evlerde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen temizlik sonucunda metruk evden 1 kamyon çöp çıkartılırken sonrasında evde ilaçlama çalışması yapılarak olası larva ve haşere üremesi engellenmiş oldu. ” denildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:29:32   

ARMUTLU BP KAVŞAĞI'NA TÜRK BAYRAĞI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Armutlu Mahallesi'nde düzenlenen törenle Türk Bayrağı'nı göndere çekerek bayrağa olan sevgisini bir kez daha gösterdi.

            Armutlu BP Kavşağı'nda düzenlenen törene Başkan Savaş yanı sıra, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, HBB Doç.Dr.Lütfü Savaş'ın eşi Nazan Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) temsilcileri, Armutlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Çiçek, Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tevfik Erkek ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

            Yoğun katılımın olduğu ve "Hatay Seninle Gurur Duyuyor Büyük Başkan" sloganlarının atıldığı programda konuşma yapan Başkan Savaş, hayırlı bir iş için burada olduklarını ifade ederek; "Armutlu ve Cumhuriyet Mahallesi'ni birbirine bağlayan kavşağımız yıllardır bakımsız durumdaydı. Şimdi güzel bir düzenleme yaptık. Bu güzel çalışmanın üzerine Türk Bayrağımızı dikeceğiz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti var oldukça gönderden inmeyecek bir bayrak ve bu bayrağımızı biz Armutlu'daki hemşehrilerimize emanet ediyoruz" dedi.

            Türk Bayrağı'nı kazanmak için büyük mücadelelerin verildiğini hatırlatan Başkan Savaş, "Bu bayrak için binlerce, yüzbinlerce şehit ve gazi verdik. Ebediyete intikal etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize minnettarız. İnsanların millet olması için önce bayrağının olması, vatanının olması ve özgür insanların olması lazım. Biz Allah'a şükür özgürüz, bölünmeyecek bir vatanımız var, özgürlüğümüzü simgeleyen şehitlerimizin kanıyla sulanmış bayrağımız var. Bu bayrağı Hatay olarak emanet alıp ebediyete kadar yukarda dalgalandıracağız" ifadelerine yer verdi.

            Yapılan konuşmaların ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve okunan İstiklal Marşı eşliğinde katılımcılar Türk Bayrağı'nı göndere çekti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:27:31   

PTT, YENİ MOTOSİKLETLERİYLE DAHA GÜÇLÜ

PTT A.Ş. olarak günün rekabet koşullarına ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde hizmet vermek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

            Söz konusu çalışmalardaki temel politika; yenilikçi bir anlayışla birçok hizmeti ülkemizin en ücra köşesine kadar götürmekle birlikte özellikle hız ve kalite unsurlarını da ihmal etmemek.

            Bu kapsamda; posta ve kargo taşımacılığı alanındaki hizmetleri daha hızlı ve kaliteli sunabilmek amacıyla mevcut motosikletlere ilave 81 adet motosiklet Hatay PTT A.Ş. Başmüdürlüğüne teslim edildi.

            Hizmete verilen yeni motosikletler; müşterilerin beklentilerini en güzel şekilde karşılamakla birlikte 175 yıllık geçmişe sahip PTT A.Ş. imajına da yaraşır şekilde dış görünüş ve donanıma sahip olup ilimizde yaşayan tüm halkımızın posta ve kargolarının taşınması hizmetinde kullanılacak.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:25:22   

RENGÂRENK CADDELER PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), 'Rengârenk Caddeler Projesi' kapsamında 40 Asırlık Türk Yurdu Caddesi'nde boyama çalışmalarına başladı.

            Akzo Mobel ve Marshall firmalarıyla yapılan sponsorluk anlaşması çerçevesinde '40 Asırlık Türk Yurdu Caddesi' boyama projesi Akzo Nobel'in Hollanda'daki renk uzmanları tarafından tasarlanan çalışmaya göre şekil alacak.

“          Hatay'ın mozaiğine, barış ve kardeşlik iklimine uygun çalışmaların gerçekleştirileceği çalışmanın Mayıs ayı içinde tamamlanması planlanıyor.

            Ulusal ve uluslararası yazar, gazeteci ve seçkin davetlinin katılımıyla açılması planlanan caddede de birçok etkinliğe imza atılması planlanırken, bu çerçevede yönetmeliğini Ahmet Utlu'nun yapacağı "Hatay Belgeseli" adlı programın çalışmalarına da başlandı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:22:50   

KARİKATÜR YARIŞMASINDA İLGİNÇ ÖDÜLLER‏

Mustafa Kemal Üniversitesi Stratejik Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ''Savaş ve Çocuk'' temalı karikatür yarışması Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri arasında büyük ilgi gördü.

            Karikatür meraklısı yaklaşık 50 amatör karikatüristin katıldığı yarışma büyük bir çekişmeye sahne oldu. Jürinin büyük uğraşlar sonucu verdiği kararla dereceye girenlere başarı belgeleri Atatürk konferans salonunda takdim edildi. Salon programının ardından asıl ödüller olan koyun keçi ve horoz konferans salonun ön tarafındaki çimlik alanda ilk üçe girenlere törenle takdim edildi.

            Topluluk Başkanı Abdulhamit Gülşahin yaptığı açıklamada bir karikatür yarışmasına yakışır eğlenceli ödüller vermek için böyle bir yolu seçtiklerini klasik ödüllerin insanları artık cezp etmediğini söyledi. Ayrıca bu şekilde yarışmanın temasının ve karikatür yarışmasının üniversite gündeminde ciddi bir yer işgal ettiğini ifade etti.

            Birincilik ödülü olan koyunu kazanan Hakan Bahçeci yaşadığı mutluluğun yanında hediyenin canlı olarak verileceğine hiç ihtimal vermediğini, büyük bir sürpriz olduğunu söyledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 27.03.2015 10:22:09