......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 105955
YORUM MANŞET
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYORAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi'nce geçtiğimiz günlerde başlatılan 150.000 ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Esentepe Mahallesi Vali Utku Acun Parkında ağaç dikimi gerçekleştirerek kentin daha fazla yeşil alana sahip olması için çalışmaların yoğunlaşacağını ifade etti.

            Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaçlandırma kampanyasına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Utku Acun Ortaokulu, İlkokulu ve Cemil Meriç Anaokulu müdür, öğretmenler ve öğrencileri ile çok sayıda mahalle sakini katılım gösterdi.

            Etkinliğe katılan çocukların coşkulu sevgi gösteriyle karşılanan Başkan Kimyeci Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaç dikme kampanyasında 350 fidenin toprakla buluştuğunu ifade ettiği konuşmasında, “Seçim öncesi halkımıza verdiğim yeşiller içinde bir Antakya vaadimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kent genelinde bulunan parklarımızın bakım, onarımlarını yapmanın yanısıra ağaçlandırma yaparak şehrimizin yeşil örtüye bürünmesini sağlamaya çalışacağız. Vali Utku Acun okulu öğretmenleri, öğrencileri ve mahalle sakinlerimizin katılımları ile böylesi anlamlı bir kampanyayı hızla sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte ağaçlandırma kampanyalarımız devam edecek” dedi.

            9 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan Vali Utku Acun Parkında 350 ağaç dikimi gerçekleştirildikten sonra okul öğrencileri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)

9 bayan hafız taç giydi
9 bayan hafız taç giydi

9 bayan hafız taç giydiAntakya İl Müftülüğüne bağlı Yavuz Selim Yatılı Kız Kuran Kurslarında hafızlık eğitimi alan 9 bayan hafız için taç giyme töreni düzenlendi.

            Dün Hatay Kültür Merkezinde gerçekleştirilen taç giyme merasimine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İlçe Müftüleri, Kur'an Kursu öğreticileri, öğrenciler, hafız aileleri ve vatandaşlar katıldı.

            İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu taç giyme merasiminde yaptığı konuşmada; “Bugün burada hayatımızın bir müstesna anını hayata geçiriyoruz. 9 genç kızımıza hafızlık tacı giydireceğiz. Hafızlarımız canlı bir Kur'an oldular. İnşallah hafız kızlarımız hafız olarak yaşarlar hafız olarak can verirler. Hafızlar Kur'an-ın mirasçılarıdırlar. Kur'an-a yakın olanlar Allah'a ve cennete yakın olanlardır.

            Bu işe emek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan'a ve katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

            Hafızların okuduğu Kur'an-ı Kerim, semazen gösterisi ve ilahilerin ardından yapılan taç giyme töreni dualarla sona erdi.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

Biz işlemlerimizi yapalım
Biz işlemlerimizi yapalım

Biz işlemlerimizi yapalımEylül 2014 tarihinde yürürlülüğe giren 6552 İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'un uygulamaya yönelik detaylarının anlatıldığı seminer organizasyonu Hatay Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası (SMMMO), Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu bürokratlarının ve meslek mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

            Dün SMMMO toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere, İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Bekir Hançer, Hatay SMMMO Başkanı Abdullah Korkmaz, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay İl Müdürü Hamit Bal, muhasebeciler ve mali müşavirler katıldı.

            Seminerin açılış konuşmasını yapan Hatay SMMMO Başkanı Abdullah Korkmaz; 6552 Sayılı Kanun kapsamında getirilen yapılandırmanın meslek mensuplarınca tavsif edilmediği, vergi, hak ve ödevlerinin zamanında yerine getiren mükellefler ile ödevlerini zamanında yerine getirmeyen mükelleflerin yasa ile aynı kefeye konduğunu ifade ederek; “Sıklıkla yapılan borçların yapılandırılması kanunları meslek mensuplarının yapmış olduğu işin önemini düşürmüştür. Bu uygulamalar vergi mükelleflerinin düzenli borç ödeme alışkanlıklarını olumsuz yönde etkilediği görülmektedir. Bu yasayla ödeyenle ödemeyen arasında dengesizlik var. Bizim 30 Kasım'la ilgimiz yok. Biz işlemlerimizi yapalım, ödeme boyutu kalsın. Beyanlarımızı verelim beklememize gerek yok.” dedi.

            Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol da yaptığı konuşmada kanunun vergi yasası kapsamında getirmiş olduğu haklardan bilgi verdi.

            Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hamit Bal ise konuşmasında, kanunun SGK kapsamında getirmiş oldukları yenilikler ve yapılandırma hakkında bilgi verirken, İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Bekir Hançer ise kanunun özellik arzeden durumlarından katılımcıları bilgilendirdi.

            Soru cevap bölümünün sona ermesine müteakip seminere katılan İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Bekir Hançer'e Hatay SMMMO Başkanı Abdullah Korkmaz tarafından plaket takdim edildi.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

Antakya’nın altyapısında köklü düzenleme yapılmalı
Antakya’nın altyapısında köklü düzenleme yapılmalı

Antakya’nın altyapısında köklü düzenleme yapılmalıAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sel afeti ve sonrasında zarar ziyan gören esnafa ziyarette bulundu geçmiş olsun dileklerini iletti.

            Kimyeci, ziyarette yaptığı konuşmada 50 yıl ileriye doğru ihtiyacı giderecek şekilde alt yapıyı yaptık demekle bu işler çözümlenmediğini belirterek “Kaynağın başından itibaren suyu azaltarak yağmur suyu kanalına aktarmak lazım. Antakyamızın alt yapısını yeniden dikkate almamız lazım” dedi.

            Geçtiğimiz Cuma günü Antakya'da yaşanan sel afetinde belediyenin bütün birimlerini kentin ihtiyaç duyulan bölgelerine sevkini bizzat sağlayan Başkan Kimyeci, Antakya'nın ana caddelerini, selden dolayı zarar gören mahalleleri, sokakları, ev ve işyerlerini bizzat gezerek vatandaşlarla beraber oldu.

            Yaşanan sel sonrası Uzunçarşı, Kunduracılar Çarşısı, Meydan Çarşısı ve Yer altı Çarşısı'nda bulunan esnafı yerinde ziyaret eden Başkan Kimyeci, “Kentin seviye olarak düşük olan mevkilerine yağmur suları gelmektedir. Antakya'nın merkez yeri olarak bilinen Uzunçarşı ve Kunduracılar Çarşısı yaşanan afetten dolayı büyük bir tehlike atlatmıştır.

            Bunun önüne geçmek üzere alt yapı konusunda köklü düzenlemeler yapmak gerekiyor. Kaynağın başından itibaren suyu azaltarak yağmur suyu kanalına aktarmak lazım. Antakyamızın alt yapısını yeniden dikkate almamız lazım. 50 yıl ileriye doğru ihtiyacı giderecek şekilde alt yapıyı yaptık demekle bu işler çözümlenmiyor. 2-3 saatlik zaman diliminde yağan yağmur sonrasında Antakyamızda bütün caddeler adeta birer dere yatağına döndü.

            Bu nedenle kentimizin alt yapısında tamamen bir ıslah çalışması gerekmektedir. Yağmur suyu kanallarında tıkanıklıklar varsa açılması gerekmektedir. Alt yapı yapılmış olsa bile ızgaraların yetersizliği nedeniyle suların kanallara tahliyesinde sorunlar yaşandı.

            Dağ mahallesindeki bütün sokaklarda, yollarda yapılmasında fayda gördüğümüz ve teşhis ettiğimiz bütün eksiklikler ile dere yataklarının temizlenmesi hususunda Büyükşehir Belediye Meclisinde gerekli girişimlerde bulunmuştuk. Büyükşehir çatısı altında Antakya'nın daha sağlıklı, daha güzel hizmet alabilmesi için alt yapı konusu ile ilgili bütün görev ve yetkiler Büyükşehir'e aittir.

            Büyükşehir'in yapması gereken çalışmalar içinde derelerin ıslahı, kanalizasyonlar çalışmaları da yer almaktadır. Bu sorumluluk paylaşımında Büyükşehir kendi üzerine düşen görevi yapması gerekir. Bizde İlçe Belediyesi olarak kendi üzerimize düşen görevi eksiksiz yapma gayreti içerisindeyiz.

            Böylesi afetlerde esnafımızın eli yüreğinde sıkıntılı olmasını arzulamıyoruz. Antakyamızın hak ettiği o güzel görünümüne kavuşması için esnafımızın da ekonomik olarak zarara uğramaması anlamında bu ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz.

            Bir sonraki Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında esnafımızın selden zarar ziyan görmemesi için gerekli girişimlerde bulunacağız.  Bu arada selden dolayı içme sularımızda da gözlemlenen bulanıklığı da dile getireceğiz. İçme suyu hatlarının yenilenmesi yolunda talepte bulunacağız. Bütün Antakyamıza yaşanan bu afetten dolayı geçmiş olsun diyorum” dedi.

            HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Ayakkabıcılar Çarşısı Derneği Başkanı Ömer Gürbüz, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin çarşı esnafına yapmış olduğu ziyaret, yağan yağmur sonrasında oluşan selde gerekli tedbirlerin alınmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, teşekkür ettiler.

            Yaşanan sel felaketi sonrasında esnaf ziyaretinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, Ayakkabıcılar Çarşısı Derneği Başkanı Ömer Gürbüz de yer aldı.

(Haber Merkezi)

ÖZBOLAT: BÜYÜKŞEHİR SINIFTA KALMIŞTIR
ÖZBOLAT: BÜYÜKŞEHİR SINIFTA KALMIŞTIR

ÖZBOLAT: BÜYÜKŞEHİR SINIFTA KALMIŞTIRAK Parti Grup Sözcüsü, Büyükşehir Belediye Meclisi ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi Av. Mustafa Özbolat

            Yasalara göre, nüfusu 50 bini geçen ilçeler ile Büyükşehir Belediyeleri seçimlere müteakip altı ay içerisinde stratejik planlarını yapmak zorunda olduğunu, Kocaeli Belediyesinden alınmış, Hatay'ın gerçeklerinden uzak, ihtiyaçlarına cevap vermeyecek bir stratejik planla karşı karşıya kaldıklarını belirterek “Bunların hepsinin iç içe olduğu ve bağlantılı olduğu nazara alındığında Büyükşehir Belediyesi yine sınıfta kalmıştır” dedi.

            AK Parti Grubu olarak Hatay'da hizmetlerin aksamaması, plansız kalmaması için komisyon raporunun oylanmasını talep ettiklerini belirten Özbolat şu açıklamalarda bulundu: “Haziran ayından itibaren Büyükşehir Belediyesi stratejik plana katkı sunabilecek devletin kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile yazışması ve meclis üyeleriyle görüşerek; katılımcı, herkesin fikrini yansıtan, Hatay'ın geleceğini şekillendirecek doğru bir plan yapması gerekiyordu. Diğer konularda olduğu gibi bu konuda da, Eylül ayında meclise bir stratejik plan geldi. Kocaeli Belediyesinden alınmış, Hatay'ın gerçeklerinden uzak, ihtiyaçlarına cevap vermeyecek bir stratejik planla karşı karşıya kaldık.

            Stratejik Plan, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Komisyon 15 belediyeye, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına yazı yazarak talep ve önerilerini aldı. Komisyon tüm çalışmasını kısa zaman zarfında tamamladı ve 26 Eylül'de raporunu sundu. Biz olağan üstü meclis oturumu beklerken maalesef Ekim ayına kaldı.

            Stratejik Palana dayalı olarak bütçe yapılması ve performanslarında buna uygun olarak düzenlenmesi gerekiyor. Bunların hepsinin iç içe olduğu ve bağlantılı olduğu nazara alındığında Büyükşehir Belediyesi yine sınıfta kalmıştır.

            Biz de AK Parti Grubu olarak Hatay'da hizmetlerin aksamaması, plansız kalmaması için komisyon raporunun oylanmasını talep ettik. Gündemin 27. Maddesinde de komisyon raporunun okunması ve oylanması yazıyor. Fakat burada da yine yasa, tüzük, yönetmelik yerine Sayın Lütfü Savaş'ın tarzı devreye girdi. Ben bunu oylatmıyorum dedi. Genel Sekreter stratejik planı hazırlarken hata yaptıklarını kabul ederek; “Doğru düzgün bir stratejik plan yapamadık. Fakat komisyonda fazla ayrıntıya girmiş çok fazla irdelemiş. Biz her ikisini de beğenmedik.” deyip bize idare tarafından hazırlanmış bir plan sundu. Meclis açılışında gündem dışı görüşülüp gündeme dahil edilmeyen bir konunun meclisçe görüşülmesinin hukuka aykırı olacağını belirttik ve reddettik.

            Biz Plan ve bütçe Komisyonundaki 7 arkadaşımızın titizlikle hazırladığı Stratejik Planın oylanmasında ısrar ettik. İdare de geri adım atarak uzlaşma yoluna gitti ve Genel Esaslara aykırı olmamak kaydıyla komisyonun hazırladığı rapor oybirliğiyle kabul edildi. Stratejik Palını önümüzdeki günlerde basın ve kamuoyu ile de paylaşacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi'nce geçtiğimiz günlerde başlatılan 150.000 ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Esentepe Mahallesi Vali Utku Acun Parkında ağaç dikimi gerçekleştirerek kentin daha fazla yeşil alana sahip olması için çalışmaların yoğunlaşacağını ifade etti.

            Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaçlandırma kampanyasına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Vali Utku Acun Ortaokulu, İlkokulu ve Cemil Meriç Anaokulu müdür, öğretmenler ve öğrencileri ile çok sayıda mahalle sakini katılım gösterdi.

            Etkinliğe katılan çocukların coşkulu sevgi gösteriyle karşılanan Başkan Kimyeci Vali Utku Acun Parkında düzenlenen ağaç dikme kampanyasında 350 fidenin toprakla buluştuğunu ifade ettiği konuşmasında, “Seçim öncesi halkımıza verdiğim yeşiller içinde bir Antakya vaadimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kent genelinde bulunan parklarımızın bakım, onarımlarını yapmanın yanısıra ağaçlandırma yaparak şehrimizin yeşil örtüye bürünmesini sağlamaya çalışacağız. Vali Utku Acun okulu öğretmenleri, öğrencileri ve mahalle sakinlerimizin katılımları ile böylesi anlamlı bir kampanyayı hızla sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte ağaçlandırma kampanyalarımız devam edecek” dedi.

            9 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan Vali Utku Acun Parkında 350 ağaç dikimi gerçekleştirildikten sonra okul öğrencileri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:55:35   

PTT, köklü bir geçmişe sahip

PTT'nin 174. kuruluş yıldönümü nedeni ile PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Topaca, “PTT köklü bir geçmişe sahip ve ülkemizin kalkınmasında çok önemli katkıları olan, zaman içerisinde kendini yenileyen, geliştiren, kendi iç dinamiğine sahip bir kurumumuzdur. Öyle ki yakın zaman içerisinde yapılan yeniliklerle çok daha iyi yerlere gelmiştir. Bundan sonraki süreç içerisinde de ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde başarılı hizmetlerine devam edecektir.” dedi.

            Topaca,  Kaya'nın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Kaya'ya görevinde başarılar diledi.

            PTT Başmüdürü H. Hüseyin Kaya da kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:54:20   

Medeniyetler Korosu, ABD'ye gidiyor

Şehrimizi ve ülkemizi birçok platformda temsil eden gururumuz Medeniyetler Korosu, Yılmaz Özfırat başkanlığında önemli bir dizi konser vermek üzere Kanada ve Amerika'ya gidiyor.

 

             TRT Müzik kanalında yayınlanacak olan program çekimlerinin yorgunluğunu henüz üzerlerinden atamayan koro üyeleri 23 Ekimde Kahramanmaraş'ta dünya tekstil fuarı açılışında verdikleri muhteşem konserin sonrasında Dışişleri Bakanlığı'nın organize ettiği Kanada ve Amerika konserleri için yola çıktı.

            Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamasında ”Koromuz ilk olarak 25 Ekim'de Kanada'nın Montreal, 26 Ekim'de Ottowa ve 27 Ekim'de Toronto'da bir dizi konserler gerçekleştirecektir. Topluluk Kanada'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne geçecek ve Washington'da 28 Ekim'de özel bir gala konseri yapıp 29 Ekim’de öğlen Washington Türk Büyükelçiliği Rezidansında Akşam ise Türk Büyükelçiliğinde 29 Ekim Cumhuriyet konseri gerçekleştirecektir.

            30 Ekim akşamı ise America Aboard Medya kuruluşunun her yıl düzenlediği ödül töreninde kongre ve senato üyeleriyle ABD'nin önde gelen kişilerine özel bir konser verecektir.

            Koromuz daha sonra Türkiye'ye dönecek ve sırasıyla 4-5-6 Kasım'da Ankara'da, 15 Kasım'da Antalya'da ve 16 Kasım'da yine Ankara'da konserler verecektir.

            Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde felsefesi “Yaradılanı Seviyorum Yaradandan Ötürü” olan Medeniyetler Korosu bu vesileyle dünyaya barış mesajlarını götürecekler. “dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:52:40   

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret eden Hatay eski Valisi Utku Acun;

HATAY'DA ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞADIK

            Hatay Eski Valisi Utku Acun, özel bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Hatay'da, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Gerçekleşen ziyarette Başkan Kimyeci ve beraberindeki heyet, Vali Utku Acun'u, Antakya Belediyesi hizmet binası önünde karşılayarak çiçek takdim etti. Ziyarette Hatay eski Valisi Utku Acun'un eşi Nilgün Acun, Güngör Şirketler Gurubu sahibi İşadamı Ali Güngör'de yer aldı.

            Ziyaretten onur duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “ Ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Tüm Hatay halkı gibi bizler için de çok değerlisiniz. Biliyorum ki görev süreniz içerisinde Hatay'ımıza çok hizmetleriniz oldu. Eğitim kurumlarımızın gelişmesinde çok önemli çalışmalar yaptınız. Tüm bunlardan dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir kez daha değerli varlığınızla bizleri onurlandırdığınız için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Antakya Bele-diye Başkanı İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun dileklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Hatay Eski Valisi Utku Acun; “Görev süremiz içerisinde halkımızın takdirini hak ettiysek ne mutlu bize. Ülkemizin zor dönemlerinde Hatay'da güzel günler geçirdik. Hatay'da 10 yıla yakın görev yaptık. Bu görev süresi içerisinde her günümüz bir öncekinden güzeldi. Bu şehre hizmet edenlerden olmaktan onur duyuyorum. Sizlerin de göreviniz hayırlı olsun. Tarihi zenginlikler ile bezeli bir kentin Belediye Başkanlığı görevini kazandınız. Ağız tadıyla hizmet vermenizi, sağlıklı ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

            Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Eski Valisi Utku Acun ve eşi Hanımefendi Nilgün Acun'a Hatay'ın yöresel ürünlerinden oluşan bir hediye takdim etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:48:35   

PTT, faaliyetlerine sürekli yenilerini ekliyor

PTT teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya başkanlığında bir heyet Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

            PTT teşkilatının kuruluşu ile ilgili bilgi veren Başmüdür Kaya, 1840 yılından bu yana hizmet veren kuruluşun 174. yılını kutlamanın gururu içinde ve hizmette sınır tanımayan bir anlayış içinde hizmetlere devam edeceklerini söyledi.

            1995 yılında Telekom kısmının ayrılmasından sonra PTT faaliyetlerine sürekli yenilerini ekleyerek halkımızın hizmetine sunmaya devam etmekte olduklarını söyleyen Kaya, bugün posta ve kargo işlemleriyle birlikte hemen tüm bankacılık ve sigortacılık işlemlerini yapmasının yanında, çok çeşitli alanlarda yaygın hizmet ağı ile milletimizin hizmetine devam ettiklerini,  bu hizmetleri ilimizde, 14 merkez müdürlüğü, 35 şube 3,71 Acente olmak üzere toplam 120 işyeri ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:47:36   

Eski vali Utku Acun'dan Topaca'ya ziyaret

Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretleri kapsamında Hatay eski Valisi Utku Acun ve eşi Nilgün Acun ile Ottoman Palace Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör ziyaret etti.

            Ziyarette konuşan Vali Topaca, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Hatay Eski Valisi Utku Acun'a ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

            Daha sonra Vali Topaca ve misafirleri Valilik binasında bulunan Hatay Devlet Müzesi'ni ziyaret ederek fotoğraf çektirdi.

            Acun ve Güngör de kabullerinden ötürü Vali Topaca'ya teşekkür ederek, yeni görevlerinin kendilerine ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:46:35   

Mahalle sorunlarını vatandaşla birlikte çözeceğiz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Defne İlçesi'ne bağlı tüm mahalleleri tek tek gezerek sıkıntıları dinleyen Başkan Yaman Armutlu Mahallesi sakinleriyle buluştu.

            Armutlu Camii Taziye Salonunda gerçekleşen programa ayrıca Belediye Başkan Yardımcıları, Armutlu Mahalle Muhtarı, Armutlu Sosyal Yardımlaşma Derneği Yöneticileri ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Gönenç katıldı.

            Sorunların yerinde tespitinin çözüme ulaşmak için en sağlıklı yol olduğunu belirten Yaman açılış konuş-masında, “Biz, Defne'yi vatandaşlarımız-la birlikte yönetmemiz gerektiğine inandık. Mahalle gezilerimiz, sorun ve sıkıntıları ilk ağızdan öğrenme ve çözüm önerilerini birlikte değerlendirmemize olanak sağlıyor. Bugüne kadar eksik kalan hizmetleri tamamlayıp, her bir vatandaş için daha yaşanılabilir bir ortam sağlayana kadar hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

            Yaşanan kuraklık ve tekrar eden elektrik kesintileri nedeniyle ciddi bir su sorunu yaşnıyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak kurulan HAT-SU bu konuda çalışmalar yürütürken, biz de vatandaşımıza desteğimizi sürdürüyoruz. 6 aydan bu yana 5 adet tankerimizle suyu olmayan ev ve mahallelere su taşıyoruz. Bu sorun çözülene kadar da desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”dedi.

            Su ve elektirik kesintileri, yarım kalan doğalgaz çalışmaları, sel sularının verdiği tahribat, ana yol ve kaldırımlarının yetersizliği gibi sorunların öne çıktığı buluşmada Başkan Yaman, mahalle sakinlerinin aktardığı her konuyu tek tek ele aldı. Çok yakında yapımına başlanacak olan asfalt yol çalışmaları ve kaldırım onarımı projesinin artık uygulama aşamasına geldiği haberinin yanı sıra; halkın da katılımıyla fikirler geliştirerek kentsel dönüşüm projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

            Sel sularından kaynaklanan tahribatın giderilmesi için yağışların kesildiği andan itibaren onarım çalışmalarının başladığını ancak aciliyet arz eden yerlere öncelik verildiğini belirten Yaman, “Bu sürecin kısa sürmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim asıl hedefimiz su giren yerlerden su tahliyesi yapmak değil, bir daha su girmemesini sağlamak için çalışmaktır.

            Mahalle toplantıları bizim için önemli. Hiçbir zaman üstten bakan bir yönetim olmayacağız. Çözüm yollarını sorunu yaşayan vatandaşın kendisiyle tartışarak fikir geliştirmenin daha güzel, daha yaşanılası bir ortam sağlayacağının bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:45:27   

Mullaoğlu: Seçimde iddialıyız

            CHP Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu yaptığı değerlendirmede seçimde iddialı olduklarını, önümüzdeki süreçte en az 5 milletvekili çıkaracaklarını dile getirdi.

            Büyükşehir ve diğer İlçe belediye başkanlarının ekipleriyle beraber gece gündüz çalıştıklarını ve gerçekten Hatay'a çok ciddi hizmetlerde bulunacaklarını söyleyen Mullaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle Büyükşehir yeni kurulduğu için bütün Hatay'da çok ciddi altyapı sorunları var. Bunların planlaması ve sorunların çözülmesi konusunda Hatay Büyükşehir belediye başkanımız Lütfü Savaş'ın çok ciddi yürüttüğü çalışmalar var.

            Ayrıca başkan Lütfü Savaş bayram öncesi bütün muhtarları toplayıp onlara çok güzel bir müjde verdi. Her köye çok amaçlı salonlar yapacağını ifade etti.

            Hatta buna ilişkin hazırladığı projeleri muhatlara sunum yaptı. Tabi arsa sorunu çözümleyen muhtarla çok amaçlı salona hemen kavuşacaktır.

            Buna benzer çok ciddi projeleri hazırlanmakta ve en kısa zamanda harekete geçilecektir. Samandağ için de özelikle sahi ile ilgili Lütfü başkanımız proje çalışmaları var. İnşallah bu proje tamamlandıktan sonra Samandağ halkının hizmetine sunulacak” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:44:46   

ÇOK KATLI OTOPARK HİZMETE GİRDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesine ait, Palladıum Avm arkasında bulanan çok katlı otopark vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

            Şehrimizde yoğun trafikten araçlarına park yeri bulamayan vatandaşların araçlarını güven içerisinde park edebileceği çok katlı otopark kapalı alanda 150, açık alanda 50 araç olmak üzere toplamda 200 araçlık kapasiteye sahip.

            Hatay Büyükşehir Belediyesinin faaliyete geçirdiği çok katlı otoparka araçlarını park etmeye gelen vatandaşlar, araçlarını güven içerisinde park edebildikleri için memnun olduklarını belirttiler.

            Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerin-den dolayı HBB Başkanı Savaş'a teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:44:03   

KİMYECİ: HUZURU BOL DAKİKALAR YAŞADIK

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftülüğüne bağlı Yavuz Selim yatılı kız Kur'an kurslarının düzenlediği Hafızlık Taç Giyme törenine katıldı.

            Hatay Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, ilçe Müftüleri, Kur'an kursu öğreticileri, öğrencileri ve ailelerinin katıldığı etkinlik sonrasında görüşlerini belirten Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci şunlara değindi; “ Kur'an tilavetleri, sema gösterileri ile maneviyatı ve huzuru bol dakikalar yaşadığımız etkinlik, hayatımızın müstesna anlarından biri oldu. Katılımcıların adeta huşu içerisinde dinlediği ve izlediği programın kentimizin diğer Kur'an kurslarına da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Böylesine zengin bir etkinlik düzenledikleri için emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, eğitimlerini tamamlayarak hafızlık mertebesine erişen 9 hanım kızımızı da tebrik ederek başarılar diliyorum.”

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin hafız olan 9 bayan öğrencinin her birine çeyrek altın hediye ettiği etkinlik dualar eşliğinde son buldu.

(Haber Merkezi)

 


1 gün, 4 saat önce / 24.10.2014 10:42:52