......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 120116
YORUM MANŞET
AK Parti'de temayül yoklaması gerçekleştirildi
AK Parti'de temayül yoklaması gerçekleştirildi

 AK Parti'de temayül yoklaması gerçekleştirildi7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti'de demokratik süreç devam ediyor.

             Her dönem teşkilatın temayülüne önem veren AK Parti, dün de Antakya Kapalı Spor Salonunda 25.Dönem AK Parti Milletvekili Aday Adaylarına yönelik Temayül Yoklamasını gerçekleştirdi.

            Temayül yoklamasına; AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve 100 milletvekili aday adayının yanı sıra çok sayıda delege katıldı.

            1940 delegeli AK Parti temayül yoklamasının divan başkanlığını AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli yaptı.

            AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç yaptığı konuşmada 25.Dönem AK Parti Milletvekili aday adayları temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diledi.

            AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli de yaptığı konuşmada; “9 seçimde de büyük başarıyla çıktık. Türkiye yeni ve güçlü olmaya gidiyor.  CHP genel başkanı diyor ki bu ülkeyi 4 yıllığına kendilerine teslim edeymişiz. Bu ülkeyi kendilerine teslim etsek mahvederler. Milletimiz asla buna müsaade etmeyecektir. 7 Haziran'da derslerini vereceksiniz. Çözüm sürecini ortaya koyduk, Türkiye'yi hak ettiği yere getireceğiz.  Biz üstümüze düşeni yapıyoruz.” dedi.

            Konuşmaların ardından heyecanla beklenen teşkilatın temayül yoklamasında delegeler 10 aday ismini işaretleyerek oylarını kullandı.

(Haber  & Fotoğraf: Hasan KAYA)

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sait Önal:
AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sait Önal:

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sait Önal:GLOBAL DÜNYADA YÜKSELEN TÜRKİYE TRENDİNİ YAKALAMAK İÇİN

            AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Abdullah Sait Önal, global dünyada yükselen Türkiye trendini yakalamak için çalışma sözü verdi.

            İlimizde ticaret ve siyasetin tanınan ismi Abdullah Sait Önal, Hataylı hemşehrilerine daha iyi hizmet verebilmek için aday adayı olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu: “2002 yılından buyana tüm benliğimle desteklediğim, 2011 yılında da milletvekili aday adayı olarak çıktığım bu yolda;

            Canla başla tüm gücümle Samandağ'dan Erzin'e, Erzin'den Yayladağı'na Hatay'ın tüm ilçelerine hizmet vermek için…

            Esnafından çiftçisine, sanayicisinden ihracatçısına, ithalatçısından nakliyecisine kadar tüm sektörlerdeki sıkıntıların giderilmesi için….

            25 yıllık ticari ve siyasi tecrübe ve bilgi birikimini Hatay için çalışarak memleketime katkı sağlamak için…

            Yaşlısı, genci, çocuğu, engellisi, dulu, yetimi, bütün insanların derdine ve sevincine ortak olmak için…

            Global dünyada hızla yükselen Türkiye trendinde, Hatay'ın daha iyi yer almasını sağlamak için..

            Şahsıma olan inancınızın ve güvencinizin tam olduğuna inanıyorum. Sizleri TBMM'de en iyi şekilde temsil edebilmek için destek ve dualarınızı bekliyorum.” dedi.

ABDULLAH SAİT ÖNAL

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

            Antakya 1970 doğumluyum. Evli ve 4 çocuk babasıyım. İlk ve orta ve lise eğitimimi Antakya'da tamamladım. Bu eğitimlerimden sonra Amerikan York Üniversitesi İşletme yönetimi bölümünü başarıyla bitirdim. Aynı zamanda bu eğitimlerime ek olarak hala Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde okumaktayım.

            1990 yılından bu yana, Antakya merkez ve Hatay'ın çeşitli ilçelerinde işletmecilik yapmaktayım. O yıllardan buyana siyasete olan yakınlığımın ve ilginin sebebi; hayat tecrübeleri ve okuduğum kitaplardan aldığım dersler neticesinde “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” sözünün alemimde yer etmesidir.

            2002 yılından bu yana AK Parti'de çeşitli görevler alarak Hatay'a ve sizlere hizmet etmeye çalıştım. Sizlerden gelen istek üzerine Hatay AK Parti milletvekili aday adaylığına müracaat ettim.

            Sizlere daha faydalı bir şekilde hizmet etmek için, bu süreçte tüm partili dost ve hemşehrilerimin desteklerini bekliyorum.

            Yeni Türkiye, yeni güç. Hedef 2023

(Yorum Haber Merkezi)

MURSALOĞLU: ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ
MURSALOĞLU: ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

 MURSALOĞLU: ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZAK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Mehmet Fatih Mursaloğlu, daima çiftçi ve üreticilerin yanında olacaklarını, onların sorunlarının çözümü için elinden gelen tüm çabayı göstereceğini belirtti.

            Kendiside çiftçi olan ve o sektörde Türkiye için katma değer üreten çiftçilerin sorunlarını iyi bilen Mursaloğlu, seçim ziyaretleri çerçevesinde toplumun her kesimi ile görüşmelere devam ediyor.

            AK Parti Hükümeti döneminde başlatılan Reyhanlı Barajı, Amik-Afrin projesinin bir an önce bitirilmesini hedefleri arasına aldığını ifade eden M.Fatih Mursaloğlu, ziyaretler esnasında şu açıklamalarda bulundu:

            “Bu projeler bitmiş olsaydı ovada on binlerce dönüm tarım arazisi sular altında kalmayacaktı. Dolayısıyla binlerce çiftçimiz mağdur olmayacaktı. Hatay ilinin bereketli Amik Ovasının devletimizi tarafından pozitif ayrımcılık yapılıp yeniden şekillendirilmesi için yatırımların arttırılmasına çalışacağım.

            Bununla birlikte Hatay ilinin Ortadoğu'ya açılan kapısı Cilvegözü Sınır Kapısının yeniden yapılandırılması, kapıdaki şişkinliğin azalması için hangi tedbirler alınması gerekirse o sağlanacaktır.

            Yeni projeler yanında Hatay'da devam eden projelerin bir an önce bitirilmesi aynı zamanda işsizliğinde bitirilmesine vesile olacaktır.

            Antakyalı, İskenderunlu ve Ovada yaşayan hemşehrilerimin bir temsilcisi olarak hak ettikleri hizmetlerin kat kat verilmesi için onların sesi olmak istiyorum” dedi.

(Haber: Sadullah Ergin)

SEN, BEN YOK. BİZ VARIZ
SEN, BEN YOK. BİZ VARIZ

 SEN, BEN YOK. BİZ VARIZAkademisyen, Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Hüseyin Yayman, AK Parti binasında kalabalık ve coşkulu bir ortamda milletvekili aday adayı olarak hemşehrileriyle buluştu

            Uzun yıllar siyaset bilimcisi olarak üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan akademisyen, Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Hüseyin Yayman, dün AK Parti binasında büyük bir ilgiyle gerçekleşen toplantıda AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı olarak hemşehrileriyle, teşkilat mensuplarıyla ve basınla bir araya geldi.

            Yayman'ın düzenlediği toplantıya belediye başkanları, il ve ilçe teşkilat mensupları, milletvekili aday adayları ile çok sayıda davetli katıldı.

            Konuşmasına “Sen, ben yok. Biz varız” cümlesiyle başlayan Hüseyin Yayman, yeni dönemde Hatay ilini projelerle uçuracaklarını belirterek alkışlar arasında şu konuşmayı yaptı:

            “AK Parti Hatay'a çok sayıda eser yaptı. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan eserleri Hatay'a getirdi. Yüzyıl geçse de hatırlanacak hizmetler oldu. Sayın Adalet Bakanımız büyük hizmetler yaptı. Burandan kendilerine ve AK Parti ailesinin tüm mensuplarına şükranlarımı arz ediyorum. Allah izin verirse biz değerli ağabeyim Sadullah Ergin beyden devralacağımız AK Parti bayrağını Amanos'ların burçlarına dikeceğiz. Onun tecrübelerinden sona kadar faydalanacağız. Biz anlayışıyla her düzeyde, her ölçekte birinci yapacağız. Hakk'ın, halkın Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun emanetine sahip çıkacağız. Millet ve demokrasi davasının sarsılmaz savunucusu olacağız.

            Biz birlikte Hatayız diyoruz. Birlik içinde, dirlik içinde büyük Hatayız diyoruz. Hatay'a siyaset yapmaya değil, hizmet yapmaya talibiz. Türkiye 2023'te ilk 10 ekonomi arasında olacaksa bunun yolu Hatay'dan geçiyor.

            Yeni Türkiye'nin yolu Hatay'dan geçiyor. Hatay^'ı ortak akıl büyüttüğümüzde Türkiye'yi büyütmüş olacağız. Allah nasip ederse bu görev bize verilirse Hatay'a dair rüyalarımızı gerçekleştireceğiz.

            Allah izin verirse bu seçimin nabzı Hatay'da atacak. Türkiye Hatay'ı, sizleri ve bu salonu konuşacak. İnşallah Hataylıları gururlandıracak işlere imza atacağız. Daima ileri bakacağız. Milletin davası bizim de davamızdır.

            Hatay'ımıza dair pek çok projemiz var. İstihdam, liman, yol, hastane, kültür merkezi, stad aklınıza ne geliyorsa, Hatay'a e gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)

Reyhanlı, Kumlu, Altınözü ve Antakya'da geniş çevresi olan Ovanın aday adayı İbrahim Güler'den Yorum'a özel açıklama:
Reyhanlı, Kumlu, Altınözü ve Antakya'da geniş çevresi olan Ovanın aday adayı İbrahim Güler'den Yorum'a özel açıklama:

 Reyhanlı, Kumlu, Altınözü ve Antakya'da geniş çevresi olan Ovanın aday adayı İbrahim Güler'den Yorum'a özel açıklama:HİZMET İÇİN BU YOLA ÇIKTIM

            Güler Uluslararası Taşımacılık ve Güler Denizcilik firması sahibi, Hatay Ro-Ro yönetim kurulu başkanı, ATSO meclis üyesi olan İbrahim Güler, hizmet için AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

            İbrahim Güler, beraberinde iş ortağı ve manevi abim dediği Bünyamin Yavuz ile birlikte dün ofisinde Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin ile aday adaylığı ve siyaset üzerine sohbette bulundu.

            Kurulduğu tarihten itibaren AK Partinin içinde olduğunu, 8 yıldır çeşitli kademelerde görev yaptığını ve son olarak AK Parti Antakya Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini bırakarak 25. Dönem milletvekili aday adayı olduğunu vurgulayan Güler, çiftçi ve nakliyeci sektörünün içinde olan birisi olarak sorunların çözümü için çalışma sözü verdi.

            Reyhanlı, Kumlu, Altınözü ve Antakya bandında geniş çevresi olan ve kendini Ovanın adayı olarak gördüğünü ifade eden İbrahim Güler, Yorum'a şu açıklamada bulundu:

            “Ova bandında geniş aile ve dost çevremle diyalog içinde onların hizmetine talip olmak için aday adayı oldum. Hizmet için bu kutlu yola çıktım. Kurulduğu günden bu yana AK Parti'nin ve bu davanın askeri oldum.

            Her kademesinde görev yaptığım AK Parti'de ben değil biz duygusunu ön planda tuttuk. Bu partinin içinde olmak bir onurdur. Memleketime hizmet için AK Parti'den milletvekili aday adaylığına müracaat ettim. Hayırlısını diliyorum.

            İş ve siyaset hayatında daima yapıcı ve birleştirici unsurlara önem verdim.

            Özelde Hatay iline, genelde Türkiye'ye milletvekili olarak hizmet için bu yoldayım. Allah bizleri mahcup etmesin” dedi.

(Yorum Özel Haber)

AK Parti'de temayül yoklaması gerçekleştirildi

7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti'de demokratik süreç devam ediyor.

             Her dönem teşkilatın temayülüne önem veren AK Parti, dün de Antakya Kapalı Spor Salonunda 25.Dönem AK Parti Milletvekili Aday Adaylarına yönelik Temayül Yoklamasını gerçekleştirdi.

            Temayül yoklamasına; AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve 100 milletvekili aday adayının yanı sıra çok sayıda delege katıldı.

            1940 delegeli AK Parti temayül yoklamasının divan başkanlığını AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli yaptı.

            AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç yaptığı konuşmada 25.Dönem AK Parti Milletvekili aday adayları temayül yoklamasının hayırlara vesile olmasını diledi.

            AK Parti MYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli de yaptığı konuşmada; “9 seçimde de büyük başarıyla çıktık. Türkiye yeni ve güçlü olmaya gidiyor.  CHP genel başkanı diyor ki bu ülkeyi 4 yıllığına kendilerine teslim edeymişiz. Bu ülkeyi kendilerine teslim etsek mahvederler. Milletimiz asla buna müsaade etmeyecektir. 7 Haziran'da derslerini vereceksiniz. Çözüm sürecini ortaya koyduk, Türkiye'yi hak ettiği yere getireceğiz.  Biz üstümüze düşeni yapıyoruz.” dedi.

            Konuşmaların ardından heyecanla beklenen teşkilatın temayül yoklamasında delegeler 10 aday ismini işaretleyerek oylarını kullandı.

(Haber  & Fotoğraf: Hasan KAYA)


9 saat, 25 dakika önce / 02.03.2015 11:31:12   

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, kalabalık bir ortamda CHP Hatay Milletvekili Aday Adaylığını resmen açıkladı

Hatay'ın Birleştirici Gücü Ahmet Yetişen'e sevgi seli

            “Ovanın ve Merkezin Adayı” sloganıyla yola çıkarak kısa sürede Hataylıların sevgisini kazanan “Hatay'ın Birleştirici Gücü” olmak için siyasete girdiğini belirten Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Cumartesi günü coşkulu bir kalabalık tarafından Büyük Antakya Oteli'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili aday adaylığını açıkladı.

            Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirilen milletvekili aday adaylığı açıklamasına Yetişen ailesi başta olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları ve temsilcileri, siyasetçiler, vatandaşlar, siyasi parti temsilcileri, gazete sahipleri ve çalışanları olmak üzere Hatay'ın ilçelerinden gelen çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

            Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı görevi süresince siyasi düşünceler içerisinde olmadan ve her zaman Hatay'a katkıda bulunacak çalışmalar içerisinde olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Benim için çok özel ve önemli olan bugünde burada bulunarak bana destek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Cemiyet başkanlığım süreci içerisinde her zaman ilimize katkıda bulunacak çalışmalar içerisinde oldum. Bu çalışmaları yaparken siyasi düşünceler içerisinde olmadım. İlimiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı her zaman karşı koydum. Reyhanlı'da bombalar patlatılıp 53 vatandaşımız şehit olurken, Cemiyet yönetimi olarak Reyhanlı halkının acılarına ortak olmak için oraya gittiğimizde siyasi düşünceler içerisinde olmadım. Vicdani düşünceler içeri-sinde ve almış olduğum sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettim. Yine Gezi Parkı olaylarında ilimizde çıkarılmak istenen kaos ve kavgaya karşı vatandaşlarımızı uyarmak için tüm gazeteci arkadaşlarımızı toplayarak yapmış olduğumuz “biz bu oyunu bozarız” açıklamamızın inanıyorum ki, ilimizdeki huzur ve barış ortamına çok büyük katkısı oldu. Tüm bu çalışmalarımız neticesinde MKÜ tarafından Toplumsal Barışa Katkı Ödülü'ne layık görüldüm. Şimdi de Allah kısmet ederse ilimize milletvekili olarak hizmet etmek için yola çıkıyorum.” dedi.

            Düzenlenen toplantıda ailesini unutmayan CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Çıkmış olduğum bu yolda en büyük destekçim olan sevgili eşim başta olmak üzere, her gece baba bugün ne yaptın? diyerek adeta beni çalışmaya zorlayan oğluma, Eskişehir'den her gün beni arayarak moral veren güzel kızıma, benden hayır dualarını esirgemeyen annem ve babama, kardeşlerime, eşimin ailesine, beni kolumdan tutarak ilçe ilçe gezdiren ve devamlı motive eden Azize Akın kardeşime, bu işin okulundan mezun olan ve danışmanlığımı yapan yeğenime ve bana destek olan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

            Basın mensuplarına da yanında oldukları için ayrı ayrı teşekkür eden CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Tabi ki siz meslektaşlarıma ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Çıkmış olduğum bu yolda başkanınıza sahip çıkarak çok kısa zamanda ilimizin her köşesine ulaşmamamı sağladınız. Bu da cemiyetimizin birlik ve beraberliğini ve gücünü gösteren en önemli unsurlardan biridir. Cemiyetimizi hep ileriye taşımaya gayret gösterdim. Akdeniz Gazeteciler Federasyon Genel Başkanvekili oldum. Türkiye Gazeteciler Konfederasyon yönetim kurulu üyesi oldum. Cemiyetimizin adını Türkiye genelinde duyurdum ve bu günlere geldim.

            CHP'nden Hatay Milletvekili Aday Adaylığı açıklama töreni sırasında diğer siyasi parti mensuplarını da unutmayan CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “Ayrıca diğer siyasi partilerden bana destek için gelen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Herhalde Türkiye'de bir ilki başarıyoruz. Bu da Hatay'ımızın güzelliğini gösteren en önemli unsurlardan biridir. Bana onur verdiniz gururlandırdınız sağ olun var olun.” diye konuştu.

             'Hatay'ın sorunlarını biliyorum ve bu sorunların çözümü için çalışacağımı herkesin bilmesini istiyorum' diyen CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen; “İlimizin sorunlarını biliyorum. Gazetecilerin ve gazetelerin sorunlarını biliyorum. Her türlü sorunların çözümü için çalışacağımı da herkesin bilmesini istiyorum. Ülkemize ve ilimize hizmet etmek için, huzurlu bir Hatay için, kalbinize güneşi asmak için, Hatay'ın birleştirici gücü olarak Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili aday adaylığımı hepinizin huzurunda açıklıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek sözlerine son verdi.

            CHP'den Hatay Milletvekili Aday Adayı olan Ahmet Yetişen'in Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirdiği salona aile, dost ve sevenlerinden yüzlerce kişi katılırken, gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı misafirler salona sığmadı.

(Haber: S.Ergin-H.Kaya)


9 saat, 27 dakika önce / 02.03.2015 11:29:11   

YUSUF COŞKUN SİYASETE ISINDI

TEDAŞ'ta uzun yıllar üst düzey yönetici olarak başarıyla görev yapan Yusuf Coşkun, AK Parti'den Hatay milletvekili aday adayı olmasının ardından siyasete kısa sürede ısındı

            7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler öncesi, AK Parti'den Hatay milletvekili aday adayı olan Yusuf Coşkun, kısa sürede siyasete ısınarak yüksek tempoyla seçim çalışmasını sürdürüyor.

            TEDAŞ Müessesesi bünyesinde üst düzey yöneticilik görevinde bulunan Yusuf Coşkun, 23 yıl İskenderun-Belen-Arsuz bölgesinde TEDAŞ ilçe müdürü olarak halkın gönlüne ismini başarılarla yazmıştı.

            İlçe, belde, köy demeden vatandaşların elektrikle ilgili tüm sorunlarına çözümler getiren Coşkun, gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu mesai mefhumuna bağlı kalmadan başarılı hizmetlerle Hatay halkının takdirini kazanmıştı.

            “Tarlada izi olanın, harmanda yüzü olur” sözü doğrultusunda hizmetleriyle iz bırakan Yusuf Coşkun, gün gelip siyasete girdiği bu dönemde hemşehrileriyle buluştuğu her noktada halkın büyük ilgi ve sevgisine mazhar oluyor.

            Yıllardır TEDAŞ'la ilgili herkese telefonu açık olan Yusuf Coşkun, bu defa siyasetin içine girdiği dönemde de vatandaşlara bir telefon kadar yakın olmanın avantajı içinde. Kısa sürede uzun yol alan Yusuf Coşkun'un AK Parti listesinde yer alacak iddialı adaylar arasında olduğu konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)


9 saat, 31 dakika önce / 02.03.2015 11:25:02   

Alkan: AK Partili olmaktan gurur duymaktayım

Altınözü Belediyesi'nde başarılı başkanlık döneminin ardından AK Parti'den 25. dönem milletvekili aday adayı olan Mehmet Cavid Alkan, mensubu bulunduğu AK Partili olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

            AK Parti Aday Adayları tanıtım toplantıları kapsamında ilçe teşkilatlarında konuşma yapan Milletvekili Aday Adayı Mehmet Cavid Alkan, " Teşkilatlarımızın desteği ve sevgisi siyasetin en önemli aşamasıdır." diyerek şu açıklamalarda bulundu: “2001 yılında Ak Parti'nin kurulduğu tarihten bu yana geçen 13 sene boyunca Ak Parti'nin başlattığı değişim ve hizmet hareketinin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. İlçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyaset ve 2 dönem Altınözü Belediye Başkanlığı dönemimde partimin bana vermiş olduğu her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım.

            Aday Adayı tanıtım toplantıları kapsamında ilçelerimizi geziyorum ve teşkilatlarımızın desteğini yanımda görmek istiyorum. Teşkilatlarımızın desteğini ve sevgisini siyasetin en önemli aşaması olarak görüyorum. 

            Teşkilatlarımızın gönüllerine girmek ve onlarla iletişimi kalıcı ve sürekli kılmak istiyorum. Teşkilatlarımızın gönül listelerinde yer almayı arzu ediyorum.

            2015 Genel Seçimlerinin Hatay ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ediyor,  Ak Parti camiasına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.  Hepinize katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


9 saat, 33 dakika önce / 02.03.2015 11:23:22   

HBB, 50 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, daha temiz ve yaşanabilir bir Hatay yaratmak amacıyla 'Yeşilin Gölgesinde Daha Yeşil Hatay İçin Sizinde Bir Fidanınız Olsun' adlı projeyi hayata geçirdi.

            HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nca organize edilen ve Başkan Savaş tarafından başlangıcı Hassa'da yapılan proje Antakya, İskenderun, Yayladağı, Samandağ, Defne, Altınözü gibi tüm ilçelerde hayata geçirilerek medeniyetler şehrine ormanlar ve yeşil alanlar kazandırılması amaçlanıyor. 

            50 bin Selvi fidanın toprakla buluşturulacağı ve bir ay sürecek olan proje hakkında açıklama yapan Başkan Savaş, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yeşil alan ve ağaçlandırma konusunda üzerlerine düşen bütün görevi yapmaya devam ettiklerini ifade ederek, "Bu beş yıl boyunca ağaçlandırma çalışmalarına daha da ağırlık vereceğiz. 50 bine yakın fidanı toprakla buluşturup Hatay'da ekolojik çevrenin yararlarını dikkate alarak hemşehrilerimize daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

            2013 yılında Gülderen Köyü'nde başlayan ve 5 gün boyunca devam eden orman yangınında 1183 hektar alanının yandığını hatırlatan Başkan Savaş "Yaşanan orman yangınıyla Hatay'ımızın ciğerleri yanmıştı. Hatay'ın her noktasında hayata geçireceğimiz bu gibi projeler ve çalışmalarla yeşil alanlar kazandırıp memleketimizin ciğerlerini yenileyeceğiz" dedi.

            Yapılan açıklamaların ardından Başkan Savaş, Hassa'lı hemşehrilerine fidanları dağıttı ve Hassa'daki Şehitliğe fidan dikti.  

            Proje kapsamında ayrıca HBB Çevre Koruma ekipleri, HBB ana ile ek hizmet binasında daire başkanları ve personellerine dağıttığı fidanları dikmelerini isteyerek projeye destek olmalarını istedi.

(Haber Merkezi)


9 saat, 35 dakika önce / 02.03.2015 11:20:39   

Kentsel dönüşüm projesi imzası atıldı

Antakya Belediyesi ile Anakent Planlama firması arasında Kentsel Dönüşüm Projesi yetkilendirme imza töreni gerçekleştirildi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen imza törenine firma yetkilileri, belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri katıldı.

            Kentsel dönüşümün Antakya için büyük bir adım olduğunu önemle ifade eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ Biz Antakya Belediyesi olarak her biri birbirinden değerli muavinlerimiz, müdürlerimiz ve personelimiz ile heyecan içerisinde seçim öncesinde verdiğimiz sözü tutma çabası içerisindeyiz. Emek mahallesini ve Aksaray mahallesinin bir bölümünü içeren 35 hektarlık alan içerisinde afet riski kapsamına giren bölümü 2013 yılında Ak Parti hükümetimizin çıkardığı Bakanlar Kurulu kararı dahilinde yeni kurulan bir ilçe belediyesi olmamıza rağmen bu yetkiyi aldık. Biz Antakya Belediyesi olarak şehrimizin kalkınması büyümesi için heyecanımızı, bilgi birikimimizi, bu konudaki azmimizi ortaya koyduk. 3 Kasım 2014 tarihinde başlayan ihale sürecimiz bugün neticelenerek hayata geçiyor. Bugün burada sözleşmemizi imza altına alacağız. Bugün itibari ile maratonumuz başlayacak. 300 iş günü sonunda Antakya'mızı geleceğe taşıma noktasında bir yandan modern Antakya'nın güzel yüzünü gösterirken, tarihi ve kültürel derinlik bakımından dünyanın en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan Antakya'mızın kültürüne uygun, mimarisine uygun bütün kazanımlarımızı bilgi birikimimizi yansıtabileceğimiz bir mimari inşa edeceğiz. Bütün bunları yaparken daha yeşil bir Antakya olmasını önemsiyoruz. Çocuklarımız için daha fazla yeşil alan, gençlerimiz için daha fazla oyun alanları, yeni ibadethaneler, sağlık merkezleri, sosyal tesisler, toprak altında, yolların, meydanların, parkların altında yeni otoparklar düzenleyerek ortak mekanların bol olduğu, insanın yaşamaktan mutlu olacağı, yeşillikler içerisinde cıvıl cıvıl bir yerleşim yeri oluşturacağız.”

VATANDAŞIN CEBİNDEN 1 LİRA ÇIKMAYACAK

             Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci kentsel dönüşüm süreci hakkında bilgiler sunduğu konuşmasının devamında vatandaşın cebinden 1 lira çıkmayacağının müjdesini vererek şöyle devam etti; “ 350 bin metrekarelik alanda bu kapsamda hükümetimizin desteği ile hak sahibi vatandaşlarımızın ceplerinden 1 lira dahi çıkmadan 18 ay süre ile dönüşüme başladığımız yerde ayda asgari 600 Tl kira yardımı, evi taşıma için de 1200 Türk lirası taşıma yardımı yapacağız. Tüm hak sahibi vatandaşlarımızı dönüşüm bitene kadar yerleştireceğiz. 300 işgününde proje sürecini bitirmeyi planladığımız zaman zarfının sonrasında, 2016 yılının başlamasıyla inşallah ilk kazmayı vuracağız. Ve böylece Antakya'mıza verdiğimiz bu sözü hep beraberce yerine getirmiş olacağız.”

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından sözleşmede belirtilen sürecin daha altında bir sürece projeyi alma umudunu taşıdığını belirterek, firma yetkilileri ile sözleşmeyi imzaladı.

(Haber Merkezi)


9 saat, 36 dakika önce / 02.03.2015 11:19:36   

Çalışanların sağlık taramaları yapıldı

Defne Belediyesi çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında sağlık taramaları yapıldı. 'Önce can güvenliği' ilkesi ile hareket eden Defne Belediyesi, iş güvenliği ve sağlığı konularında personele verilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından, Belediye çalışanlarının sağlık taramalarını da gerçekleştirdi.

            6331 sayılı kanun gereği gerçekleştirilen ve 4857 sayılı İş Kanununa göre çalışan personeli kapsayan sağlık taraması Defne Belediyesi Çekmece Ek Hizmet Binası'nda gerçekleşti. Sağlık taramasında personele Periyodik Hemogram, Sgot, Sgpt, Bun, AKS tahlilleri, EKG ve akciğer grafisi, işitme testi ve solunum testleri uygulandığı belirtildi. Sağlık taramalarında ölçümlerin yapılmasının ardından personelin muayenelerini gerçekleştiren İş yeri Hekimi Dr. Ufuk Yılmaz tarafından her çalışan için rapor hazırlanacak.

            İşçi sağlığını ve işçi güvenliğini esas alan konularda hassasiyetini sürekli olarak gösteren Defne Belediyesi tarafından bu gibi uygulamalara devam edileceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


9 saat, 38 dakika önce / 02.03.2015 11:18:14   

Ahmet Erman Petrol'den mükemmel hizmet

Tadilat çalışmaları tamamlanarak yeniden faaliyete başlayan Ahmet Erman Petrol, müşterilerine mükemmel hizmet vermeye devam ediyor

            Çekmece mıntıkası Çevreyolunda bulunan Ahmet Erman Petrol, tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden müşterilerine hizmet vermeye başladı.

            Astray Uluslar arası Taşımacılık firması sahibi Rasim Ray'ın sahibi olduğu Ahmet Erman Petrol, kaliteli akaryakıt yanında güleryüzlü hizmetiyle müşterilerini memnun etmeye devam ediyor.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


9 saat, 39 dakika önce / 02.03.2015 11:17:15   

KİMYECİ: SOSYETE PAZARLARININ ESNAFA ZARAR VERMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Başkan Kimyeci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarette Sosyete Pazarlarının Antakya esnafına verebileceği mali zarar ve bunu önlemek için çözüm yolları görüşüldü.

            Sosyete Pazarları'nın şehre gelmesinin engellenmesi gerektiğini belirten HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz; “Değerli başkanım, öncelikle sizlere Antakya'daki bütün esnaf ve sanatkârlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve geldiğiniz ilk günden itibaren büyük bir titizlikle gerçekleştirdiğiniz yeni sanayi sitesinin temizlik çalışmaları, peyzaj çalışmaları ve özellikle yol çalışmaları sanayi esnafımız tarafından büyük bir mutlulukla karşılandı. Bundan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ederim. Şehrimizde yürüttüğünüz çalışmalarınızı da yakinen izliyoruz. Bunlardan dolayı başarılarınızın devamını diliyoruz. Ayrıca eski buğday pazarı alanında yapmış olduğunuz çalışma o çevredeki esnaf ve sanatkârlarımız yanı sıra tüm Antakya'mız için mutluluk verici bir icraat oldu. Çocukluk yıllarımızdan aklımızda kalan buğday pazarı görüntüsünü peyzaj düzenlemeleri de tamamlanarak 50 yıl sonra sizlerin gayretleri ile yeniden hayata geçiyor. Tüm bunlardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Size özellikle vurgulamak istediğim konu ki bunu tüm belediye başkanlarımızdan rica ediyoruz, il dışından gelen sosyete pazarlarına izin vermemeniz. Bu konuda bazı firmalar bu konuda belediye başkanlarımızın, birliğimizin ve bazı esnaf odalarımızın kapılarını çalıyorlar. Esnaf ve sanatkârlarımızın bu konuda sizden ricaları var. Bu sosyete pazarlarına müsaade etmeyerek esnafımızın maddi sıkıntıya düşmelerini engellemek istiyoruz. Bunu da sizlere iletmiş olayım.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında; “ Gerçekleştirmiş olduğunuz bu nazik ziyaretten dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bizler Antakya Belediyesi olarak her zaman esnafımızın sıkıntılarını kendine dert edinen bir bakışla yola çıktık. Dolayısıyla yeni sanayi sitemizle ilgili geçmişten kaynaklı bir takım sıkıntılar vardı. Sizin de değindiğiniz gibi göreve geldiğimiz ilk gün itibari ile esnafımıza destek olmak amacıyla yeni sanayi sitemiz içerisinde lazım gelen ne varsa hizmet olarak gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de gereken katkılarda bulunmaya devam edeceğiz. Esnafımızı birinci dereceden ilgilendiren, sosyete pazarları olarak bilinen şehrimize dışarıdan gelen bir takım esnaflar zaman zaman çeşitli pazarlar kurma girişiminde bulunuyor. Tabi bu konuyla ilgili Antakya esnafı bizim önceliğimiz. Esnafımızın vergi ödemesi, kültürümüzü en güzel şekilde yansıtmadaki hassasiyeti ve ticaretini biliyoruz. Bu kapsamda bu tarz işlerin olmasına müsaade etmeyeceğiz. Antakyalı hemşerilerimizin en sağlıklı şekilde mevcut esnafımızdan alışveriş yapmalarını önemsiyoruz. Böylece ortak kullanım alanlarında görüntü kirliliği de yaratan bu tarz durumlara müsaade etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Biz Antakya Belediyesi olarak her zaman insanımızın yaşamını kolaylaştıran, güçleştirmeyen bir bakışı uyguladığımızı ifade ediyorum. Teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Gerçekleştirilen ziyarete HESOB Başkanı Kadir Teksöz, Uzun Çarşı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz, Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Ali Kanlı katıldı.

            Konuşmaların ardından Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuklarına, 2015-2019 stratejik planının yer aldığı kitaplardan ve Yeni Antakya tanıtım dergisinden hediye etti.

(Haber Merkezi)


9 saat, 39 dakika önce / 02.03.2015 11:16:39   

31 ASİ GENÇLİK'İN GECESİ 31 MART'TA

Hatayspor Taraftarlar Derneği bünyesinde ki en güçlü taraftar grubu olan 31 Asi Gençlik, kuruluş yıldönümünü düzenleyeceği etkinlik ile kutlayacak.

            Hatayspor'u iç saha ve deplasmanlarda hiç yalnız bırakmayarak destekleyen bayan amigo Songül Taşdelen'in düzenleyeceği etkinlik, 31 Mart tarihinde Pehlivan'ın Yeri Özlem Restoran'da saat:19.30'da yapılacak.

            Hatayspor'un fanatik taraftarlarından Songül Taşdelen, 31 Asi Gençlik'in kuruluş yıldönümü programına tüm yönetici ve taraftarları davet etti.

(Yorum Haber Merkezi)


9 saat, 41 dakika önce / 02.03.2015 11:15:10