......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük:235
Haftalık:1485
Aylık:5636
Toplam:83927
YORUM MANŞET
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı<br>Sanlı: Çocuklar, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94. yılı çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Törene Hatay Vali Yardımcısı Volkan Köksal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğiti Müdür Vekili Halil Sanlı yaptı. Sanlı; “Bugün milletimizin ortak iradesinin eseri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 94. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Milletimizi hazin bir yıkılıştan muhteşem bir bağımsızlık mücadelesine ve ardından cumhuriyetimizin kuruluşuna taşıyan meclisimiz, ülkemizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır.

Milletimizin temsilcilerinin katılımıyla oluşan ve toplanan Büyük Millet Meclisi, milli mücadeleyi yönetmiş, devleti kurmuş, Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Tarihin akışını değiştiren bu olağanüstü başarının altında yatan en büyük etken, meclisimizi kuran kahramanların ulusal çıkarları her zaman kişisel düşüncelerinden önde tutabilmeleridir.

Aziz Atatürk'ün ve kahraman Türk Milletinin devletimizin temeline koyduğu milli irade harcı, ülkemizi birbirinden çetin badirelerden geçirerek bugünlere getirmiştir.

En değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.

Çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Cumhuriyetimizi yüceltecek, demokrasimizi güçlendirecek çocuklarımıza, daha iyi bir ülke bırakma çabası içerisindeyiz.

Sevgili çocuklarımızın bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan demokrasiye ve insan haklarına saygılı bireyler olarak toplumsal ve evrensel barışın korunması için çaba göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun ve bugüne anlam katan geleceğin güvencesi çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle bugünleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet ve minnetle anıyorum.'dedi.

Daha sonra, Anıttaki törenin ardından Vali Ürgen Alanında toplanan kortej Antakya Belediye Bandosu eşliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yürüyüşü gerçekleştirerek Antakya Belediye Parkında düzenlenen 23 Nisan çocuk şenliklerine katıldı.

23 Nisan yürüyüşüne Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yürüyüş sonrası Antakya Belediye Parkındaki 23 Nisan çocuk şenliklerinde, öğrencilerin halk oyunu ekibi gösterilerinin ardından, ana sınıfı öğrencilerinin dans gösterileri ve ilköğretim okulu öğrencileri tarafından skeçler sunuldu.

(Haber & Fotoğraf: Hasan KAYA)

23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası
23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

23 Nisan, milletimiz için dönüm noktası

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır diyen Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli birliğimizin ve milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. 94 yıl önce kurulan yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal'in TBMM'nin kuruluş gününü “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, gurur duyulacak bir maziye sahip asil bir milletin mirasçıları olarak çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin teminatı olmalarındandır. Şehit ve Gazilerimizin en büyük emaneti olan bağımsızlığımız, dünya durdukça onların omuzlarında geleceğe taşınacaktır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimli, vatanını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, analitik düşünen ve sağlıklı karar verebilen bireyler olarak yetişmeleri için anne-babalara, eğitim kurumlarına ve sivil toplum örgütlerine önemli görevler düşmektedir. Güçlenen demokrasi kültürü, insan hak ve özgürlükleri alanında gerçekleştirdiği önemli atılımlar ile ülkemiz, modern dünya demokrasileri arasındaki saygın yerini almıştır. Bu gurur şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşayan bütün milletimizin ortak iradesinin sonucudur.

Bu düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nda hayatını kaybetmiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurucu üyelerini minnet, rahmet, şükran ve saygıyla anarken, ilimizde yaşayan tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır
Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) yönetimi, Antakya Belediye Başkanı seçilen Mimar İsmail Kimyeci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen beraberinde yönetim kurulu üyeleri Rahmi Vardı, Nihat Mazmanoğlu, M. Hanifi Temizyürek, Sadullah Ergin, Cemil Yıldız ve Zafer Sarı ile birlikte Başkan Kimyeci'yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu ve ziyaret anısına Başkan Kimyeci'ye bir anı tabağı hediye etti.

Çok sayıda basın mensubunun katıldığı ziyarette bir konuşma yapan HGC Başkanı Ahmet Yetişen Antakya Belediye Başkanı Kimyeci'ye çalışmalarında başarılar dileyerek konuşmasına şöyle devam etti; “Belediye başkanlığınız hayırlı olmasını diliyor, sizleri kutluyorum. İnşallah geçmiş dönemlerde yaşanan işbirliği içerisinde Antakyamıza hep birlikte hayırlı hizmetler sunarız.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu ve üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Hatay basınını bir arada görmekten ve vermiş olduğunuz plaketten dolayı büyük şeref duydum. Yerel basınımızı önemsiyoruz. Sizlerle olan diyaloğu en üst düzeyde tutmak bizler için önemlidir. Her zaman sizlerle işbirliği içinde olarak güzel coğrafyamıza birlikte hizmet edeceğiz. Belediyeler hizmet üretme mekânlarıdır.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e
“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

“Yılın Valisi Ödülü” Lekesiz'e

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, illerin sahip olduğu değerleri geleceğe miras olarak bırakacak başarılı projelerin ödüllendirildiği “6.Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri'nde, “Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması” kategori-sinde “Yılın Valisi” ödülüne layık görüldü.

Vali Lekesiz'e söz konusu ödül; ilimizde yaşa-yan farklı dil, din ve mezheplere mensup kişilerden oluşan, Türkçe, Kürtçe, Ermenice seslendirdikleri şarkılarla ve ilahilerle tüm dünyaya hoşgörü mesajları veren, özelde ilimizin genelde ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlayan Medeniyetler Korosu'na, eski bir Antakya evinin restore edilerek “Medeniyetler Evi” olarak sunulması, böylece koroya çalışmalarını rahatça sürdürebileceği bir mekan kazandırırken öte yandan, ilimizin binlerce yıl öncesinde başlayan ve onlarca medeniyetin izlerini taşıyarak günümüze uzanan tarihsel yolculuğunu, kültürel, etnik ve dini çeşitliliği ilimize gelen ziyaretçilerin görmesine ve bizzat yaşamasına, bununla beraber kültür ve tabiat varlıklarının korunmasına yaptığı katkı dolayısı ile verildi.

İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşen törende, ödülü Vali Lekesiz adına Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel aldı.

Konu ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, geçmişin; güçlü bir geleceği kurabilmek için yararlanılacak en büyük hazine olduğunu ifade ederek, “İller, yüzyılların tarihi ve kültürel birikimini bünyesinde taşırlar. İllerin sahip olduğu bu tarihi ve kültürel birikim, bütün insanlığın ortak değeridir. Bu değerin korunarak gelecek nesillere aktarılması ise, insanlık adına hepimizin ortak sorumluluğudur. Yüzyıllardır onlarca kadim uygarlığa evsahipliği yapan ilimiz de, tarihi ve kültürel anlamda sayısız zenginliğe sahip çok özel bir ildir. Yılların yorgunluğu ile adeta dizlerinin üzerine çökmüş olan tarihi ve kültürel mirasımızın yeniden ayağa kaldırılması için, ilimizin tüm dinamikleri ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile önemli çalışmalar yürüttük. Söz konusu ödülü, ilimiz genelinde yürüttüğümüz bu çalışmalarda büyük desteği olan eski İl Özel İdaremiz, üniversitemiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve çalışma arkadaşlarımız adına şahsıma tevcih edilmiş bir ödül olarak değerlendiriyorum. Bu vesile ile hem kendilerine hem de Özel Kalem Dergisi okurlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek
Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Akaryakıt kaçakçılığına dur denilecek

Güvenlik toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Vali Lekesiz, toplantıda akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda kesin ve kalıcı çözümler üretmek için yürütülen ve yürütülmesi gereken çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

Lekesiz, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarımızın ortak aklı ile hareket edilerek kararlı bir iradenin ortaya konulmasının önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek ilimiz için yararlı bir toplantı olmasını diledi.

Yaklaşık dört saat süren toplantı; Garnizon Komutanı P. Kurmay Alb. Hasan Polat ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit'in konu ile ilgili sunumlarının ardından görüş, öneri ve düşüncelerin paylaşılması ile devam etti.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü M.Halil Yücelen ve diğer yetkililer katıldı.

(Haber Merkezi)

Play-Off çeyrek final maçı bugün Konya'da
HATAYSPOR-TOKATSPOR


Hatayspor, 2.Lig Play-Off çeyrek final maçında Tokatspor'la bugün tarihi maçta Konya'da karşı karşıya geliyor.

Dört gündür Konya Özkaymak Otelinde kampa giren ve bu maçın hazırlıklarını tamamlayan Bordo-Beyazlılar, rakiplerini yenerek yarı finale çıkacağına inanıyor.

Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek, sadece Tokatspor maçını düşündüklerini başka bir hesap yapmadıklarını belirterek takım olarak başarıya kenetlendiklerini söyledi. Hataysporlu taraftarların desteğine ihtiyacı olduklarını belirten Ahmet Hoca, rakiplerinden çekinmediklerini ve ancak maçı ciddiye alarak tüm çabayı futbolcularının sahaya yansıtacaklarını ifade etti.

23 Mayıs Perşembe (Bugün) Konya Atatürk Stadyumunda saat:17.30'da başlayacak Hatayspor-Tokatspor maçını Hakan Ceylan, Volkan Akçit, Emre Suna hakem üçlüsü yönetecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

11 ay, 6 gün önce / 23.05.2013 11:00:55   

AK PARTİLİ HANIMLARDAN HUZUR DOLU ZİYARETHatay Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen ve yönetim kurulu üyeleri, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan sakinleri ziyaret etti.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen ziyarette yaptığı konuşmada Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunanları ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Huzurevi sakinlerini ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerde ileride yaşlanacağız. Huzurevinde bugün itibarı ile ikamet eden büyüklerimiz düne kadar bizim gibi gençti. Adı gibi huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdüren bu büyüklerimiz ile sohbet etmek ve onların tecrübelerinden faydalanmak çok güzel” dedi.

Huzurevi sakinleri ile tek tek sohbet eden Hatay Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen ve yönetim kurulu üyeleri beraberinde çeşitli hediyeler verirken iki bilgisayar bağışladı.

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Necmeddin Türkmen, Hatay Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

1 yıl önce / 11.04.2013 11:00:35   

ÜRGENPAŞALILAR, BELEDİYE HİZMETLERİNDEN MEMNUNAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Ürgenpaşa Mahallesini ziyaret etti. Ziyarette başta Mahalle Muhtarı Emin Müftü olmak üzere mahalle sakinleri, Başkan Savaş'a mahallelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan ötürü teşekkür ettiler.

Ürgenpaşa Mahallesi 43. Sokak sakinlerinden Mahmut Deveci'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

Ev sahibi Mahmut Deveci yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ürgenpaşa Mahallesi Muhtarı Emin Müftü Başkan Savaş'a gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Ürgenpaşa mahallesi olarak 4 yıllık görev süresi boyunca gerek alt yapı gerekse üst yapı çevre düzenleme çalışmaları kapsamında yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Başkan Lütfü Savaş'a mahalle sakinleri ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Geniş kapsamlı altyapı yatırımlarının yapıldığı, yeşil alanların revize edildiği, semt sahalarının kazandırıldığı mahallemizde yapılan çalışmalar ile ihtiyaçlar giderilmiş oldu. Üst yapı çalışmaları çerçevesinde gerek ara sokaklarımız gerekse ana caddelerimiz hem parke taş döşemesi hem de asfaltlanması yapılarak insanlarımızın hizmetine sunuldu” dedi.

Savaş, kent genelinde yürütülen çalışmaların en başında alt yapıya önem verildiğini ifade ederek, “Alt yapısı olmayan bölgelerin öncelikli olarak alt yapı çalışmalarına ağırlık verdik. Yağmur suyu, kanalizasyon, Telekom ve Tedaş hizmetlerinin yer altına alınması modern bir şehir olmak için atılacak olan ilk adımlardan biridir. Bunu yaparken mahalle sakinlerimiz ve çevre oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdi, yaşadı. Sokaklarımız da parke taş, ana arterlerimizde asfalt çalışmasına başlayacağız. Alt yapı çalışması gerçektende zor ve zahmetli bir hizmettir. Artık önümüzdeki aylarda programlı bir şekilde asfalt çalışması yaparak insanlarımıza caddelerde rahatça bir seyir imkânı sunacağız. Park ve yeşil alanların yeniden kazandırılmasında belediyemize ait yerleri mahalle insanlarının hizmetine sunduk. Ürgenpaşa mahallesi sakinlerinin hoşça vakit geçirmesi, gençlerin ve çocukların basketbol, voleybol oynaması için sahalar yaptık” dedi.

(Haber Merkezi)

1 yıl önce / 12.04.2013 11:08:44   

Hatay, Gönül Elçilerinde Türkiye BirincisiGönül Elçileri tanıtım toplantıları Altınözü ilçesinde yapılan toplantı ile devam etti.

Toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, eşi Hatice Arslantaş, koruyucu aileler, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Altınözü Belediye Başkanı Cavit Alkan toplantıda yaptığı konuşmada “Koruyucu Ailede Gönül Elçileri projesi kapsamında 143 çocuğun aile ortamına kavuşturulduğu ilimizde nüfus oranı açısından bakıldığında Türkiye birincisi durumundayız” dedi.

75 çocuk sosyalekonomik destek sağlanarak öz ailelerine, 25 çocuk koruma kararı kaldırılmak suretiyle öz ailelerine, 43 çocuk koruyucu aile talebi olan yakın akrabalarına, 23 çocuk ise koruyucu aile talebi olan, akraba dışında ailelere verilerek sıcak bir yuvaya kavuşturuldu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne 700 müracaat oldu, 201 kişinin müracaatı uygun görüldü ve işlemleri tamamlandı, kuruluşlarımızda 290 çocuğumuz aile beklerken 143 çocuğumuz aile ortamına kavuştu. İlimiz; nüfus oranı açısından bakıldığında Gönül Elçileri olarak Türkiye birincisi oldu.

Altınözü ilçesinde düzenlenen 'Gönül Elçileri' tanıtım toplantısında konuşan Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, her bir insanın ayrı bir dünya olduğunu ifade ederek, 'Bir çocuk kurtaran tüm dünyayı kurtarmış olur.' dedi.

Devlete emanet olan çocuklarımızın yurtlarda her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ve en iyi şartlarda yetiştirildiğini hatırlatan Vali Lekesiz, 'Ama hepimiz biliyoruz ki, ailede yetişmenin verdiği güven bir başkadır. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz ruhen ve bedenen ancak sıcak bir aile ortamında çok iyi yetişir.' şeklinde konuştu.

Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş ise Devletin, maddi anlamda düşkünün ve ihtiyaç sahibinin yanında olduğunu ifade ederek, 'Gerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gerekse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın yardımları ile çocuklarımıza destek olabiliyoruz. Devletimiz çocuklarımız için maddi destekte bulunuyor, her türlü ihtiyacını karşılıyor, ama sevgiyi parayla satın alabiliyor muyuz? Sevginin yeri ailedir. Gelecekte olumsuzluklarla karşılaşmamak için sevgiyi evlerimize taşımalıyız ve çocuklarımıza vermeliyiz.' diye konuştu.

Altınözü Belediye Başkanı Cavit Alkan da, çocuklarımızın geleceğin teminatı olduğunu ifade ederek, projenin bu anlamda çok önemli olduğunu vurguladı. Kalkınmanın önemli ivmelerinden biri olan projeye verilecek desteğin ve bu konuda gösterilecek gayretin, toplumsal duyarlılığın da bir göstergesi olacağını kaydeden Başkan Alkan, Gönül Elçileri olarak Hatay'ın Türkiye birincisi, Altınözü ilçesinin ise Hatay birincisi olduğunu sözlerine ekledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz da çocuklarımızın, yüreği sevgi dolu, merhametli, şefkatli, sabırlı, ailelere ve bu ailelerle çocuklarımızı buluşturacak gönül elçilerine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Koruyucu ailelerden DöneMetin Çakıcıoğlu çifti de duygularını katılımcılarla paylaştı. Duygusal yoğunluktan dolayı konuşmakta zorlanan Döne Çakıcıoğlu, 20 yıldır evlat sahibi olamadıklarını, yuvadan aldıkları ikiz evlatları ile hayata yeniden bağlandıklarını ifade ederek, 'Heyecandan konuşamıyorum ama kanatlanıp uçasım geliyor.' dedi.

İki çocuk sahibi FerhatAyşe Aydın çifti ise, yuvalarına bir evlat aldıktan sonra evlerine nasıl farklı bir mutluluk geldiğini katılımcılarla paylaştılar. Ayşe Aydın, 'Evladımı aldığımda kanadı kırılmış bir kuş gibiydi. Şimdi o da mutlu biz de. Kendimi daha genç, daha güzel ve daha sağlıklı hissediyorum.' diye konuştu.

(Haber Merkezi)

1 yıl önce / 12.04.2013 11:04:28   

PRIME MALL'DA UZAYA YOLCULUKPrime Mall Antakya'nın çocuk ziyaretçileri 16-22 Eylül tarihleri arasında güneş sistemi, yıldızlar ve uzayı görsel olarak tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Tüm bu atmosferi çocuğuna yaşatmak isteyen Prime Card sahiplerinin yapması gereken tek şey alışveriş fişleri ile birlikte danışma bankosuna başvurmak ve uzay çadırı kuponunu kazanmak.

Prime Mall Antakya herkesi heyecanlı dakikalar yaşamaya ve bilimin sırlarını keşfetmeye davet ediyor.

(Haber Merkezi)c

7 ay, 9 gün önce / 17.09.2013 13:04:33   

Hizmet aşkımız yeni yılda da devam edecekAK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen yeni yıl mesajı yayınladı.

Başkan Gülen, yayınladığı yeni yıl mesajında yeni yılda da hizmet aşklarının devam edeceğini belirterek şöyle devam etti: “Ülke olarak önemli bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde acısıyla tatlısıyla 2013 yılını geride bırakıyoruz. Dik duruşumuz ve hizmet aşkımız yeni yılda da devam edecek. Bu vesile ile 2014 yılının milletimize ve devletimize hayırlar getirmesini temenni eder, değerli halkımızın yeni yılını kutlarız.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 ay, 24 gün önce / 31.12.2013 10:33:17   

Hanoğlu, zor görevi başardıHatay ilinin hakemlikteki yüzakı Mehmet Cem Hanoğlu, görev aldığı Süper Ligde bir kritik maçta daha başarıyla görevini yerine getirdi.

Süper Ligin son haftasına ait Karabükspor-Fenerbahçe arasında oynanan maçı Mustafa Kamil Abitoğlu, Serdar Akçer, M.Cem Hanoğlu hakem üçlüsü yönetti. Hataylı hakem M.Cem Hanoğlu, bu kritik maçta yardımcı hakem olarak görev yaptı.

Ev sahibi Karabükspor maçı 3-2 kazanarak Süper Ligde kalmanın sevincini yaşadı. Maç sonunda hakem üçlüsü spor otoritelerinden tam not aldı.

(Haber: Sadullah Ergin)

11 ay, 8 gün önce / 21.05.2013 12:24:47   

RATİGFED genel kurulunda Açıkkol genel başkanRadyo Televizyon İnternet ve Gazeteciler Federasyonu (RATİGFED), 1. olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni başkan ve yönetimini seçti.

Uzun yıllardır Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkanlığını yürüten Şeyda Açıkkol YBTB'nin de üyesi olduğu RATİGFED'in 1. Olağan genel kurulunda genel başkan-lığa seçildi. Genel Kurulda, Tüm İletişimciler Konfederasyonuna katılma kararı alındı.

Ayrıca Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Vardı Genel Sekreterlik görevine, yine Hatay Gazeteciler Cemiyeti fahri üyesi TRT Anadolu program yapımcısı Şakir Gürel ise genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.

(Haber Merkezi)

1 yıl, 6 ay önce / 07.11.2012 10:11:10   

BAŞKAN SAVAŞ, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARIDERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİAntakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Merkeze bağlı Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mahmut Kersioğlu ve yönetimini ziyaret etti.

Merkeze bağlı Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mahmut Kersioğlu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş'ın gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyarette geçtiğimiz hafta sonu Reyhanlı ilçesinde meydana gelen menfur olaydan dolayı çok üzgün olduklarını dile getiren Başkan Kersioğlu, “Reyhanlı ilçemizde yapılan bu hain saldırı kesinlikle emeline ulaşmayacaktır. Bu tür saldırılar bizleri kamplara ayırmanın aksine birliğimizi, beraberliğimizi artıracak niteliktedir. Saldırıyı düzenleyenleri şahsım ve dernek üyesi muhtarlarımız adına şiddetle kınıyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar dileriz.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Başkan Kersioğlu'nun duygularına yürekten katıldığını ifade ederek, gösterilen hassasiyetten ve birlik, beraberlik ve dayanışmadan dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kurtuluş Caddesi Esnaf ve Sanatkârlar Odası ek binasında bulunan dernek binasına yapılan ziyarete Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Belediye Meclis Üyesi Necdet Bök katıldı.

(Haber Merkezi)

11 ay, 13 gün önce / 16.05.2013 11:07:47   

Kamu-Sen'den Başbakanlığa mektupTürkiye Kamu-Sen'in düzenlemiş olduğu, kamu görevlilerinin çalışırken elde ettiği ücret ile emekli olduğu zaman alacağı maaş arasındaki uçurumu kapatmak amacıyla başlaştığı imza kampanyası süresince toplamış olduğu dilekçeleri Başbakanlık makamına gönderdi.

Dün, Kamu-Sen İl temsilcilerinin de katılımı ile, PTT merkez binası önünde bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi Recep Tuncay konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;“Türkiye Kamu-Sen'in düzenlemiş oluğu, kamu görevlilerinin çalışırken elde ettiği ücret ile emekli olduğu zaman alacağı maaş arasındaki uçurumu kapatmak, özellikle emekli kamu görevlilerini yoksulluk sınırında yaşamaktan kurtarmak amacıyla, memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile ek ödeme, döner sermaye ve ek ders gibi tüm ödemelerin emekli keseneğine dahil edilmesi, kamu görevlilerinin emekli ikramiyesi hesaplanmasında öngörülen 30 yıl azami kıdem sınırlamasının kaldırılması bu yolla her çalışanın eline geçen ücret ile orantılı emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almasının sağlanması için Türkiye genelinde dilekçe kampanyası başlatmıştık.

Kampanya 15.04.2013 mesai bitiminde sona erdi. Bugün kampanya süresince toplamış olduğumuz dilekçeleri Başbakanlık Makamına göndermek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Vatandaşlarımızın sağlık ve sosyal güvenlik haklarını tek çatı altında toplayan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun hedefi, “Tüm çalışanlar arasında norm ve standart birliği sağlamak” olarak belirlenirken; norm ve standart birliği sağlamak adına, başta emekli aylığı bağlama oranlarının düşürülmesi olmak üzere birçok alanda kamu görevlilerinin hakları kısıtlanmış ancak emekli maaşına esas kazanç ve emekli ikramiyesi hesaplamasında temel alınan kıdem yılı açısından kamu görevlileri adına ortaya çıkan adaletsizlik giderilmemiştir. Emeklilik hakkında ortaya çıkan bu çelişki; aynı brüt ücreti alan bir işçi ile bir memur kıyaslandığında, emekli maaşında %15-%50; emekli ikramiyesinde ise %65-%100 arasında memurlar aleyhine bir durum yaratmıştır. İlgili Kanunla, statüleri, görev ve unvanları aynı olan iki memur arasında da göreve başlama tarihine bağlı olarak benzer bir ikili yapı oluşturulmuştur. Ortaya çıkan bu adaletsizliğin giderilmesi, gerek Anayasanın 2. maddesinde vurgulanan “Sosyal Devlet” gerekse 10. maddesinde belirtilen “Kanun Önünde Eşitlik” ilkelerinin hayata geçirilmesi açısından da bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu adaletsizliğin bir an önce düzeltilmesi ve emeklilere hak ettiği maaşın ve ikramiyenin verilmesi hususunda Başbakanımızın duyarlı davranacağına inanıyor ve mağduriyetimizin bir an önce giderileceğini ümit ediyoruz.” dedi.

(Haber: Hasan Kaya)

1 yıl önce / 17.04.2013 10:39:46   

Güngörenspor istediğini aldı


2.Lig Kırmızı Gruba ait maçta Hatayspor ile İstanbul Güngörenspor arasında oynanan maç 1-1 berabere biterken takımlar sahadan birer puanla ayrıldı.

Cumartesi günü Kırıkhan'da oynanan maçta Hatayspor karşısında direnmeye çalışan Güngörenspor, 1-0 yenik duruma düştüğü maçta beraberliği Mehmet Şen'in golüyle kurtarırken, çekinerek geldiği Hatayspor deplasmanından İstanbul'a bir puanla dönmenin sevincini yaşadı.

Genelde Hatayspor'un üstün futbol sergilediği maçta İstanbul ekibi zor maçtan 1-1'lik sonuçla bir puan aldı.

(Haber: Hüseyin Okay)

2 yıl, 7 ay önce / 25.09.2012 12:26:09   

Önemli çalışmalara imza atıyoruzMerkez Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kocaoğlu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş'a bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Savaş ziyaret programında yaptığı konuşmada “Memleketimize hizmet anlamında önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kocaoğlu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş'ın kentte gerçekleştirdiği hizmetleri yakından takip ettiklerini ve çalışmaları takdir ile karşıladıklarını ifade ederek, “Başkan Savaş'ın eğitime, spora, sosyal çalışmalara destek vermesi ve bu alanlarda etkin çalışmalar yapması bizleri memnun etmektedir. Bu güzel çalışmalarda bizler de her zaman Başkanımıza destek olmaya hazırız. Başkanımızın bu çabaları sonucunda belediye bünyesinde hizmet veren HATMEK'e biz de kurum olarak uzmanlarımızla önemli bir katkı sağlıyoruz. Birlikte, vatandaşlarımızın çeşitli branşlarda eğitimine destek veriyoruz. Başkan Savaş'a bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Merkez Halk Eğitim Merkezi ile birlikte çalışarak önemli hizmetlere imza attıklarını belirtti. Başkan Savaş, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Meslek Eğitimi Kursu (HATMEK) ile yüzlerce vatandaşa çeşitli branşlarda eğitim ve kurs verildiğine dikkat çekerek, “Memleketimize hizmet anlamında önemli çalışmalara imza atıyoruz. HATMEK bünyesinde açmış olduğumuz çeşitli branşlardaki kurslar ile vatandaşlarımızın sosyal, kültürel, mesleki anlamda gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz kurslarda eğitim alan vatandaşlarımız hem kendilerini yetiştirme imkanı buluyorlar, hem de meslek sahibi olarak kendilerine ve ailelerine gelir sağlayıcı iş imkanı sağlıyorlar” dedi.

(Haber Merkezi)

7 ay önce / 26.09.2013 10:47:53   

Antik Antakya'nın keşfedilme öyküsü AnaMed'de sergileniyorAntakya'daki ilk arkeolojik kazı çalışmalarına ait fotoğraflar, “Asi'deki Antakya, Mozaikler Şehrinde İlk Araştırmalar” sergisinde tarih ve sanat meraklılarının ilgisine sunuluyor. Antakya tarihine ışık tutan bulguların keşfedilme sürecini anlatan fotoğraflar, 28 Şubat'ta Beyoğlu, Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi'nde (AnaMed) açılacak sergide görülebilir.

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, 28 Şubat 20 Nisan 2014 tarihleri arasında “Asi'deki Antakya, Mozaikler Şehrinde İlk Araştırmalar” sergisine ev sahipliği yapacak. Murat Akar'ın küratörlüğünü üstlendiği sergide, Helenistik Doğu'nun önemli siyasal ve kültürel merkezlerinden ve Roma İmparatorluğu'nun büyük metropollerinden biri olan Antakya'nın en parlak dönemine ait bulguların ortaya çıkarılma öyküsü anlatılıyor.

Sergide, 1932-1939 yılları arasında Princeton Üniversitesi ekiplerince Antakya'da yürütülen ilk arkeolojik kazılara ait fotoğraflar yer alıyor. 8 sezon süren kazı çalışması, gerçekleştirildiği yıllarda, bölgedeki en kapsamlı araştırma olma özelliği taşıyor. Fotoğraflar, çalışmanın önemli bulguları arasında gösterilen, günümüzde Hatay Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen dünyaca ünlü mozaikler ve Antik Antakya'ya ait eserlerin keşfedilme sürecini belgeliyor. “Asi'deki Antakya, Mozaikler Şehrinde İlk Araştırmalar” sergisi, ayrıca o yıllardaki kazı yöntemleri ve arşivleme teknikleri hakkında dikkat çeken ipuçları veriyor.

Kazı günlükleri ışığında hazırlanan sergide yer alan fotoğraflar, Princeton Üniversitesi Sanat ve Arkeoloji Bölümü'nün Antakya arşivinden seçildi. Sergilenen fotoğraflara, Princeton Üniversitesi Kazı Komitesi tarafından hazırlanmış bir de video eşlik ediyor. Pek çoğu bugün tamamen değişmiş kıyafet tarzları, sokak manzaraları ve peyzajı belgeleyen görüntüler, 1930'lardaki Antakya kent yaşamını yansıtıyor.

Ayrıca, Antakya tarihçesi, yürütülen kazı çalışmalarının tarihi ve kazı fotoğraflarından bir seçkinin yer aldığı sergi kataloğu, Koç Üniversitesi Yayınları tarafından sergiyle eş zamanlı olarak yayımlanacak.

(Haber Merkezi)

2 ay, 26 gün önce / 27.02.2014 10:30:12   

TORTOP'TAN OĞLAKÖREN KÖYÜ OKULUNA ZİYARETAntakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Parlak ve İlçe Malmüdürü Öner Gündüz ile beraber Oğlakören köyüne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette köy muhtarı Hanifi Nizamoğlu'ndan ve okul müdürü Ziya Tuncer'den köy ve okul hakkında bilgi alan Kaymakam Eflatun Can Tortop, öğretmen ve öğrencilerle sınıf ortamında sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

Öğretmenlere gösterdikleri emek ve çabadan dolayı teşekkür eden Kaymakam Tortop, köy okullarına ziyarete devam edeceklerini ifade ederek “Köy okullarına ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Burada öğretmenlerimiz ve öğrencilerle bir araya geliyor, okullarda varsa sorun ve sıkıntıları, eksiklikleri yerinde görüyoruz.'' dedi.

(Haber Merkezi)

2 ay, 26 gün önce / 27.02.2014 10:30:40   

TEKNİK DESTEK PROGRAMI PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDITeknik Destek Programı Kapsamında Doğaka'ya sunulan “Temel Seviye CBS, Hidroloji Modülü ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (Arazi Toplulaştırmasına Yönelik) Projesinin sözleşmesi DOĞAKA genel sekreteri Onur Yıldız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi tarafından imzalandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “3083 Sayılı Sulama Alanlarda Arazi Düzenlenmesine Dair Tarım Reformu Kanunu çerçevesinde arazinin rasyonel kullanımını sağlamak amacıyla Hidroloji, Temel Seviye GIS, temel harita, projeksiyon, veri yapıları, coğrafi referanslama, veri üretimi, görüntüleme, düzenleme, tabaka ve sorgu işlemleri, pafta ve çıktıların oluşturulması, arazide bulunan yüzey akışlarının bulunması, havza analizleri, taşkın hesaplarının yapılması, yapıların hidrolik yeterliliklerinin hesaplanması, maliyet hesaplamaları, toplulaştırma projeleri sonrası yolların, parsellerin ve blokların istatistiki kontrollerinin yapılması konularını içeren ve kurumumuzun çalışma alanına giren Arazi Toplulaştırması konusunda DOĞAKA'ya sunulan 2013 Aralık dönemi Teknik Destek Programı başarılı proje olarak seçilmiştir.

İlimizde Kırıkhan arazi toplulaştırması TİGH (Tarla İçi Geliştirme İşlemleri) projesi kapsamında Antakya Merkez ilçe, Kırıkhan, Kumlu ve Belen ilçelerinde toplam 44 köyde 57.368 ha alanda arazi toplulaştırması yapılacaktır.

Ülkemizin önemli tarımsal üretim alanlarından biri olan ilimiz arazi toplulaştırmasında Bakanlığımızca öncelikli illerden biri olarak seçilmiştir. Kurumsal iş alanımıza giren arazi toplulaştırmayla ilgili olarak yerelde İl Müdürlüğümüz bünyesinde TAAD şubesi teknik elemanları görev almaktadır. Arazi Toplulaştırma çalışmaları tarımsal faaliyetler açısından olduğu kadar kırsal alanın sosyo-ekonomik sorunlarına çözüm getirmesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Bu projede İl Müdürlüğümüz TAAD Şubesi teknik elemanları, harita mühendisleri ve DSİ 63. Şube Müdürlüğü'nde Arazi Toplulaştırması konusunda çalışan teknik elemanlar ve İl Özel İdaresi teknik elemanlarından oluşan 22 teknik personelin eğitilmesi amaçlanmaktadır” denildi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 25 gün önce / 29.01.2014 10:15:41   

Tuncay: Yasa tasarısını kınıyoruzTürk Eğitim Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, Okul müdürlerinin, müdür baş yardımcılarının ve müdür yardımcılarının 4 yılını doldurduğu taktirde görevlerinin sona erdirileceğini, bu kişilerin yerine getirileceklerde sınav şartı aranmayacağını ve karar mercinin Valiler ya da İl Milli Eğitim Müdürleri olacağını belirtti.

Tuncay, dün sendika üyeleri ile beraber Vali Ürgen Alnında yaptığı basın açıklamasında Konu ile ilgili şu bilgileri verdi; “4 yılını dolduran okul yöneticilerini görevlerinin sona erdirilmesi, okul yöneticilerinin kaderinin Valilerin, İl Milli Eğitim Müdürlerinin iki dudağı arasına bırakılması, okul yöneticilerinin atanmasında siyasi partilerin yöneticilerinin etkili olması, iki yıl önce değiştirilen MEB Merkez teşkilatının yeniden değiştirilmesi, stajyer öğretmenlere getirilen uygulamalar ile AKP iktidarını kendi yandaşlarını öğretmen olarak atamasının önünün açılması, eğitimde korkunu hâkim kılınması, okulların siyasallaştırılması, sindirilmiş, baskılanmış, ezilmiş eğitimci ordusunu yaratılması, bakanlık teftiş kurulunca düşmanca yaklaşımlarda bulunulması, il eğitim denetmenlerinin taleplerinin karşılanmaması, insanların sosyal statülerinin ellerinden alınması gibi asla kabul edemeyeceğimiz birçok hususu barındıran bu yasa tasarısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz!

Düşünebiliyor musunuz; okul müdürlerinin, müdür baş yardımcılarının ve müdür yardımcılarının 4 yılını doldurduğu taktirde görevleri sona erdirilecek, bu kişilerin yerine getirileceklerde sınav şartı aranmayacak, karar merci Valiler ya da İl Milli Eğitim Müdürleri olacaktır.

İşte tüm bu nedenlerle Türk Eğitim-Sen olarak bugün Türkiye'yi eylem alanına çeviriyoruz. Türk Eğitim-Sen tüm illerimizde tasarının geri çekilmesi için alanlara inmiştir.

Şayet tasarı geri çekilmezse, önümüzdeki günlerde binlerce kişinin katılımıyla Ankara'da miting de yapacağız ve Hükümeti, MEB'i, bu tasarıyı hazırlayanları en yüksek perdeden bir kez daha protesto edeceğiz.” dedi.

(Haber:Hasan Kaya)

2 ay, 26 gün önce / 27.02.2014 10:37:14   

Gıda Güvenliği ve Yönetim Sistemi toplantısı yapıldıİl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ''Gıda Güvenliği ve Yönetim Sistemi'' bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Antakya Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda yapılan bilgilendirme toplantısın-da, onay kapsamında yer alan işletmelerden et ve süt ürünleri, süt ve süt üreten ile yumurta paketleyen iş yerlerinin yöneticilerinin katılımıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile HACCP hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda üretici firmaların sadece üretimden sorumlu olmadığı hammaddeden başlayıp ürün tüketilinceye kadar sorumlu oldukları vurgulandı.

Üretim esnasında karşılaşılan sıkıntılar, riskler ve asgari teknik, hijyenik şartlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Gıda denetçilerinin karşılaştıkları en büyük sıkıntılardan ve yaptırım uygulanan konulardan biri olan etiket bilgilerinin eksikliği ve yapılan hatalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

(Haber Merkezi)

2 ay, 25 gün önce / 28.02.2014 10:26:36   

AK PARTİ, İLÇELERDE HAREKETLENDİAK Parti'nin Hatay'da 15 ilçe belediye başkan adayını üç gün önce açıklamasının ardından ilçelerde de seçim çalışmaları hareket kazandı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin'in açıklanması ile başlayan ve daha sonra 15 ilçenin de belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından AK Parti hummalı bir şekilde seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayının İsmail Kimyeci olarak açıklanması parti tabanında memnuniyetle karşılandı. AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından Antakya için hizmet üretmeye devem edeceklerini belirterek; “Antakya'nın gelişmesi için durmak yok yola devam edeceğiz.” dedi.

AK Partinin 15 ilçe adayı şu isimlerden oluştu:

Antakya: İsmail Kimyeci

Altınözü: Rifat Sarı

Arsuz: Mehmet Sürer

Belen: Adnan Vurucu

Defne: Onur Karataş

Dörtyol: Bilgehan Aksoy

Erzin: Kasım Şimşek

Hassa: Abdurrahman Demirel

İskenderun: Seyfi Dingil

Kırıkhan: Ayhan Yavuz

Kumlu: İbrahim Paç

Payas: Bekir Altan

Reyhanlı: Hüseyin Şanverdi

Samandağ: Mehmet Gümüş

Yayladağı: Mehmet Kalkan

(Haber: Ramazan Tutuş)

3 ay, 26 gün önce / 28.01.2014 10:23:49   

Yeni Muhtar Ahmet Çetiner'den ilk açıklama:
Kardeşler Mahallesine hizmet için varım
Mahalli İdareler Seçiminde Antakya'da Kardeşler Mahallesi muhtarı seçilen Ahmet Çetiner, mahalle halkına gece-gündüz demeden hizmet için göreve hazır olduğunu belirtti.

Kardeşler Mahallesinde 4 aday arasından mahalle halkının oylarıyla açık ara seçilen Ahmet Çetiner, görev sorumluluğunun bilincinde olduğunu ifade etti.

Tüm mahalleye hizmet için belediye ile güzel bir iletişim içinde hizmetlerin akışını sağlayacağını belirten Çetiner, kendisine oy versin veya vermesin tüm mahalle halkına teşekkür etti.

Spor camiasında ünlü teknik direktör Jozef Morinyo'ya benzetilen Ahmet Çetiner, aynı zamanda memleket sporuna da hizmeti sürdüreceğini söyledi.

(Haber: S.Ergin)

1 hafta, 2 gün önce / 15.4.2014 10:49:20   

İşsizlere iş sağlıyoruzAK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dörtyol ilçesinde sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası, Küçük Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Odası, Dörtyol Muhtarlar Derneği, Sivaslılar Derneği, Şoförler Cemiyeti, Engelliler Derneği, DOGİAD, Yeşilköy, Altınçağ Belde Belediyeleri, Dörtyol çarşı ve pazarında bulunan bütün esnafa ziyarette bulundu.

Ergin gerçekleştirdiği ziyaretlerde Hatay'ın altyapısına önem verilerek yatırım yapıldığına dikkatleri çekerek, 'Bugüne kadar Hatay'a yapılan alt yapı yatırımları, sanayi ve tarım bölgelerinde büyük değişimler yaşanacak. Bu yatırımlar sayesinde yatırımcılara yer, işsizlere iş imkanı sunuyoruz' dedi.

Temel altyapının inşa edilmeden fabrikaların kurulmasının imkansız olduğunu belirten Ergin, şu açıklamalarda bulundu: 'Hatay'ın diğer 80 vilayete göre istisna bir il olduğu anlaşılıyor. Yapılan alt yapı yatırımları Hatay'ın sosyo ekonomik düzeyinde pozitif yönde değişiklikler yaşatacaktır. Ferhat ile Şirin'i, Kerem ile Aslı'yı birbirine kavuşturuyoruz. Amanos dağlarına yapılacak olan tünel ile dağın o yüzü, bu yüzü diye bir kavram ortada kalmayacaktır. Yatırımcı yapılacak olan tünel ile Hassa bölgesinde uçsuz bucaksız bir yatırım alanına sahip olacak. Böylelikle yeni oluşturulan sanayi bölgelerine kurulacak olan fabrikalar sayesinde Hatay'da yaşayan işsiz genç kalmayacak ve çevre illerden işçiler gelerek bu topraklardaki nimetlerden faydalanacaktır.

Elektrik'ten dolayı yaşadığınız sıkıntılar önümüzdeki ay içinde çözüme kavuşuyor. Dörtyol'u, Türkiye'nin yıldızı yapacağız. Allah'a çok şükür bugüne kadar ne söz verdi isek, yerine getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

30 Mart Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet anlayışı ile tanışma tarihi olacaktır. Büyükşehir'in sunacağı hizmetler ile Hatay'ın önümüzdeki 30-40 yılını göz önüne alarak yatırımlara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu şehirde eğer gelir düzeyi yükselir, işsiz sayısı azaltılır ise bu şehrin risk katsayısı düşecektir' dedi.

Ergin, Dörtyol esnafını ve işyerlerini de ziyaret ederek, hayırlı işler dileğinde bulundu ve karanfil dağıttı.

(Haber Merkezi)

3 ay, 2 gün önce / 22.01.2014 10:53:41   

MHP MECLİS ÜYESİ AK PARTİYE GEÇTİYayladağı'nın Yeditepe Beldesinde düzenlenen mitingde Yeditepe MHP Belde Belediye Meclis Üyesi AK Parti'ye katıldı.

Yayladağı AK Parti Belediye Başkan Adayı Hacı Mehmet Kalkan'ın rozetini taktığı Şevket Seher resmen AK Parti'li oldu.

Seher, yaptığı konuşmada “Yayladağı'nın ve Yeditepe'nin geleceği için AK Parti'ye katılmaya karar verdim. Bugünden itibaren ailemle birlikte Hatay'ın geleceği için hizmet için AK Parti'yi sonuna kadar destekleyeceğiz.” dedi.

Büyük coşku, alkışlar ve tezahüratlarda bulunan halka hitaben konuşan AK Parti Yayladağı Belediye Başkan Adayı Hacı Mehmet Kalkan şu açıklamalarda bulundu: “Aramıza hoş geldin Şevket Kardeşim. Gücümüze güç kattın. Gün geçtikçe saflarımız genişliyor. Birlik ve beraberliğimizle inşallah hem Yayladağı Belediye Başkanlığını hem de Hatay Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanacağız.” dedi.

Geniş bir katılımın olduğu mitinge önceki dönem Yayladağı Belediye Başkanı Tayfun Kızılkaya, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri Metin Bilgili, Ahmet Okay, İl Genel Meclisi Üyesi Hilal Ağırtaş, Şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Yeditepe Belediye Başkanı Ömer Ateş, AK Parti Yayladağı İlçe Başkanı Recep Tuncer, Yeditepe Belde Başkanı ve partililer katıldı.

(Haber Merkezi)

1 ay, 6 gün önce / 19.03.2014 10:46:34   

Minibüs üstgeçitten aşağı uçtuTarım işçilerini taşıyan bir minibüs otogar kavşağında bulunan üstgeçitten aşağı uçtu. Minibüsün üstgeçitten uçmasıyla minibüsün içinde bulanan tarım işçilerinden üç bayan işçi hayatını kaybetti.

31 H 1652 plakalı minibüs, sabah erken saatlerde Antakya Otogarı kavşağında bulunan üstgeçitten takla atarak aşağı uçtu. Henüz sebebi bilinmeyen kaza sonunda minibüsün içinde bulunan tarım işçilerinden 3 kişi hayatını kaybederken biri ağır olmak üzere dokuz kişi de yaralandı. Yaralanan tarım işçileri olay yerine gelen ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayatını kaybeden tarım işçilerinden F.Y. (16) ve S.Ö. (16) olay yerinde E.A. (30) ise kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazada 9 kişi daha hastanede tedavi altına alınırken, ağır yaralanan F.G.’nin (30) durumunun kritik olduğu bildirildi.

Antakya Otogarı kavşağındaki kazada minibüs şoförünün kazayı yaralı olarak atlattığı öğrenildi. Kaza ile ilgili yetkililerin soruşturma başlattığı bildirildi.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

2 gün, 2 saat önce / 22.4.2014 11:12:22   

Medeniyetler Korosu'nun ünü sınırları aştıAK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, hüneri ilimiz ve ülkemiz sınırlarını aşan Antakya Medeniyetler Korosunu ziyaret etti.

Ergin, Antakya Medeniyetler Korosu'nun sadece ilimizin değil ülkemizin yüz akı olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: 'Hatay üzerinde kurduğum hayaller gerçek oldu. Reyhanlı, Menzelet, Karaçay barajları, Amanos Tüneli, Doğalgaz, Havalimanı'nı tamamlama, 15 ilçemizin duble yolu hep hayalimdi, ama şimdi gerçek oldu. Şu aşamada Doğu Antakya, Batı Antakya ve Hatay üzerinde hayallerim var ve bunlar birer proje olarak ihalesi yapıldı, yapım aşamasına geldi.

Uluslararası statüde karşılaşmaların yapılacağı teknik donanıma sahip 'akıllı' stadyumun yer teslim aşamasına gelindi. 1950'li-60'lı yıllarda yapıldığı ileri sürülen Kapalı Spor salonu ve yüzme havuzu dönemine göre güzel spor alanlarıydı. Ama şimdi yine uluslararası düzeyde teknik donanıma sahip 5000 kişilik kapalı spor salonu yapılacak, buz pateni pisti yapılacak, atletizm pisti yapılacak, yılın 12 ayı hizmet verecek şekilde düzenlenen uluslararası normlara uygun yüzme havuzu yapılacak. Bunların yerleri hazırlandı ve önce yollarının ihalesi yapıldı. Gençlik merkezleri bütün ilçelerimize yapılıyor. Semt sahaları yapılarak çocuklarımızın, gençlerimizin boş zamanlarında spor yapması sağlanacak.

Eski Antakya evlerinde restorasyon çalışmaları devam ediyor. Arkeoloji Müzesi yeni yeri ile sergi yönünden Avrupa'nın 1. müzesi olacak. Yıllar yılı depolarda sergilenmeyi bekleyen tozlanmış sayısız tarihi eserler, yeni yapılan mekanda ziyaretçiler tarafından izlenmesi sağlanacak. Yeni arkeoloji müzesine tarihi eserler taşınarak yerlerine konuluyor, inşallah Şubat ayı ortasında hizmete girecek. Bu arada Habib-i Neccar Dağı'nın zirvesinde bulunan surlarımızın rölöve'si çıkarıldı. Antakya Kalesi'nin burçlarını yeniden inşa ediyoruz. Doğu Antakya'da hafif raylı sistem ile ulaşım yapılması için projelerimiz tamamlandı. Bu bölgenin trafikten arındırılarak insanlarımızın daha ortamda ulaşımlarını sağlamamız lazım. Antakya'ya zamanında büyük çevre yolu olarak bilinen yolu iyi ki yapmışız. Aksi takdirde Antakya'ya girmek ve çıkmak mümkün olmazdı. Bu arada Hatay genelinde Milli Parklar yapacağız. Arsuz-Çevlik arası olarak bilinen hat, doğal güzelliğini koruyan nadir yerlerden biri. Samandağ-Arsuz arası yolu bile bile açmadık. Bu yerlerin milli park kapsamında neler yapıla-cağı ile ilgili olarak projemiz tamamlandı ve sonrasında yolu hizmete sunarak Arsuz-Çevlik arası doğal güzellikleri üzerinde barındıran alan turizm sektörüne büyük canlılık katacaktır. Ayrıca dün-yada ilk olimpiyatlarının yapıldığı Küçük Dalyan-daki Hipodrom kazısı devam ediyor, bu yapıyı da tamamen gün yüzüne çıkaracağız.' dedi.

Antakya Medeniyetler Korosu yönetim kurulu başkanı Yılmaz Özfırat, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin'in yapmış olduğu açıklamalardan ötürü teşekkür ederek, 'Hatay'ın Büyükşehir olmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hatay Büyükşehir yasası ile hak ettiği güzel yatırımlara ev sahipliği yapacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 1 gün önce / 23.01.2014 10:22:53   

TED OKULLARINA BAŞVURULAR BAŞLADITürk Eğitim Derneği, 25 meşalesiyle Atatürk'ün izinde nesiller yetiştirmeye devam ediyor.

TED Hatay Koleji'ne bazı branşlarda alım yapılacağı belirtilerek şu açıklamalara yer verildi: “Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, “öğrenen ve öğrendiklerini uygulayanların okulu” felsefesinden yola çıkarak insanlığa katkıda bulunan, toplumda lider ve model olacak bireyler yetiştiren örnek bir kurum olmayı amaçlayan Türk Eğitim Derneği, bu amacı gerçekleştirebilmek için Türk Eğitim Derneği okullarında 2014-2015 öğretim yılında görevlendirmek üzere okul öncesi öğretmenleri, ilköğretim sınıf ve branş öğretmenleri, tüm branşlarda lise öğretmenleri, PDR / ölçme değerlendirme / program geliştirme uzmanları alınacaktır.

TED Hatay Koleji'ne de belirlenen branşlarda alım yapılacaktır. Başvurular 11 Şubat 2014 saat 15.00'e kadar yapılacaktır. İstihdam süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna www.ted.org.tr adresinden ulaşılabilmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 20 gün önce / 03.02.2014 10:33:13   

IŞIKLI ATATÜRK SİLÜETİ GEÇİCİ OLARAK KALDIRILACAKDevlet Su İşleri tarafından Karaçay barajından başlayarak Habib-i Neccar dağ eteğine kadar uzanacak içme suyu isale hattı ve içme suyu deposu yapımından dolayı İzmir Caddesi dağ eteğinde bulunan “Işıklı Atatürk Silüetinin” yapılacak proje çalışmalarından ötürü geçici olarak kaldırılacağı belirtildi.

Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada, çeşitli spekülasyonlara sebebiyet vermemesi amacıyla kamuoyuna bilgilendirme gereği doğduğu belirtilen açıklamada, “DSİ'nin Karaçay Barajı'ndan başlayarak şehrimiz İzmir Caddesi'nde mevcut bulunan içme suyu deposuna kadar uzanacak güzergahta isale hattı yapım çalışmaları yürütülecektir.

Proje çerçevesinde bölgede 2000 m³ hacimli içme suyu deposu ve isale hattı yapımı gerçekleştirilecektir. Çalışmalar kapsamında bölgede bulunan “Işıklı Atatürk Silüeti” geçici olarak kaldırılacaktır. DSİ tarafından gerçekleştirilecek ve yaklaşık 6 ay sürmesi beklenen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, belediyemizce geçtiğimiz yıl modernize çalışmalarıyla hak ettiği görünüme kavuşturulan ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ışıklı silüeti yeniden bölgeye monte edilecektir.” denildi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 23 gün önce / 31.01.2014 10:31:42   

Ebelerin çalışma şartları düzeltilmeliHATSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürbüz, Ebeler Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada özveri ve fedakarca hizmet veren ebelerin emeklerinin karşılığını alamadığını belirterek “Ebelerin çalışma şartları düzeltilmelidir” dedi.

Kutsal bir mesleği yerine getiren bu meslek grubunun ücretleri artırılmalı ve çalışma şartları düzeltilmelidir diyen Gürbüz, şu açıklamalarda bulundu: “Ebelik, gebelik döneminde gebeliğin teşhisi ve gözetimi ile normal doğum yaptırmakla görevli kişilerin oluşturduğu tıbbi bir meslektir. Bu mesleği icra eden kişiler 'ebe' olarak isimlendirilir.

Ebelik, tarihin çok eski dönemlerinden bu yana uygulanan bir tıbbi meslektir. Günümüzde de dünyanın her yerinde, yalnızca tıbbi bakımın çok kısıtlı olduğu uzak kırsal bölgelerde değil, bebek ölüm oranının çok düşük olduğu Japonya ve Hollanda gibi birçok gelişmiş ülkelerde de, bebeklerin çoğu ebeler tarafından doğurtulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı'na göre ebe; ana-çocuk sağlığı hizmetlerini yürüten, doğum öncesi, doğum, sonrası hizmetleri veren, doğum yaptıran 0-6 yaş grubu çocuk beslenme ve aşıları yapan, aile planlaması, kişisel temizlik kuralları, ilk yardım, bulaşıcı ve sosyal hastalılardan korunma, savaşla ilgili konularda bireye, aileye, topluma sağlık eğitimi veren, doğum, ölüm istatistik verileri toplayan, değerlendiren kamu kuruluşları ile gerekli işbirliğini sağlayan insani ve ahlaki davranışları ile örnek, sağlık bakanlığınca tescil edilmiş bir okuldan mezun olan meslek mensubudur.

Sağlık alanın önemli bir işlevini yerine getiren, özveri ve fedakârca çalışan ebelerimiz maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadırlar. Kutsal bir mesleği yerine getiren bu meslek grubunun ücretleri artırılmalı ve çalışma şartları düzeltilmelidir.

Hatay Sağlık Çalışanları Derneği olarak 21-28 Nisan Ebeler haftasını kutluyor, Türk Ebelerine üstün hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimiz sunuyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

1 gün, 2 saat önce / 23.4.2014 11:20:04   

Yetişen'den Say'a geçmiş olsun mesajıHatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Gazetecileri Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Samandağ Gazetesi kurucusu ve Yazı İşleri Müdürü Şahiye Say'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yetişen, trafik kazası sonucunda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılarak beyin ameliyatı geçiren Şahiye Say'ın bir an önce sağlığına kavuşarak tekrar aramıza dönmesini temenni ettiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Cemiyetimiz yönetim kurulu üyesi, Samandağ Gazetesi kurucusu ve yazı işleri müdürü Şahiye Say geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu ağır yaralanmış ve Defne Hastanesinde acil olarak beyin ameliyatı geçirmiştir.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak yönetim kurulu üyemiz Şahiye Say kardeşimize acil şifalar diliyor, biran önce aramıza katılarak ödüllerini almaya devam etmesini temenni ediyor, tüm camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

2 hafta, 1 gün önce / 9.4.2014 12:47:52   

Muhtarlık demokrasinin başlangıç noktasıHatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında Muhtarlığın demokrasinin ilk eşiği ve başlangıç noktası olduğunu belirtti.

Gülcü, yönetim içinde vatandaşın muhatap olduğu ilk merci olması sebebiyle muhtarlık makamı çok önemli bir konumdadır diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Muhtarlık demokrasinin ilk eşiği ve başlangıç noktasıdır. Demokrasinin temel taşıdır. Bizlerin herkese hizmet eden partiler üstü bir fonksiyonu vardır. Halka en yakın yönetim birimidir muhtarlık makamı. Kanunda belirtilmiş görev alanları çok olmasına rağmen, belirtilmiş görevlerin dışında birçok işi kendimize gönüllü olarak görev addetmiş durumdayız. Bizlerin yaptığı işler sadece vatandaşlarımıza bazı belgeler vermekten ibaret değil.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm muhtar adaylarımıza başarı dilerken sağduyulu bir seçim geçirmelerini diliyorum. Halkla birebir iletişim içinde olan, mesai mefhumu gözetmeksizin mahalle sakinlerinin birlik ve beraberliği için gayet gösterecek olan muhtar adaylarına, bu kutsal makamı kendini tatmin makamı olarak görmemelerini, ilk amaçlarının hizmet olması gerektiğini, buradan siz basın mensupları huzurunda bir kez daha duyuruyorum. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ebediyete intikal eden eski cemiyet başkanlarımızdan duayen gazeteci merhum Günay Çeleknk'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine,yakınlarına ve basın camiasına başsağlığı diliyorum.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm muhtar adaylarına başarı dileklerimi sunarken seçimlerin tüm ülkeye hayrlı olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 hafta önce / 27.03.2014 10:45:45   

Vali'den künefe ikramıEMITT Fuarı'nı ziyaret eden ve açılış törenine katılan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, daha sonra fuara gelen ziyaretçilere ilimizin lezzetlerinden künefe ikram etti.

Künefenin şerbetini usulünce dökerek mükemmel tada ulaşması için bir süre bekleyen Vali Lekesiz, ardından özenle dilimlediği künefeyi vatandaşlara ikram etti.

Künefe stantlarına olan ilginin yoğunluğu üzerine vatandaşlarımıza birkaç ayrı noktadan künefe ikramı gerçekleşti.

Vatandaşlarımızın Hatay standına gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek teşekkür eden Vali Lekesiz, vatandaşların 12.holde yer alan standımıza uğrayarak, ilimizi her yönü ile tanıtan CD ve broşürlerin yanı sıra görevlilerden de ayrıntılı bilgi aldıklarını belirtti.

(Haber Merkezi)

3 ay, 20 gün önce / 03.02.2014 10:48:36   

Radyo Üniversite programları vatandaştan ilgi görüyorRadyo Üniversite çalışanları, İskenderun'da bulunan bir alışveriş merkezinde dinleyicileriyle buluştu. Radyo programları ve içerikleri hakkında da bilgilerin aktarıldığı tanıtım programı oradaki vatandaşlar ve özellikle de çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Radyo Üniversite standına gelen dinleyicilere çekilişlerle çeşitli hediyeler dağıtıldı. Çocuklar için eğlencelerin, yetişkinler için de yarışmaların düzenlendiği programda herkes doyasıya eğlendi.

Radyo'nun tanınırlığını artırmaya yönelik yapılan etkinlikte 750 hediye, 1500 sticker dağıtıldı; yaklaşık 3000 kişiye ulaşıldı.

Ayrıca tanıtım kapsamında 'daha iyi bir radyo yayını' anlayışıyla standa gelen dinleyicilerin Radyo Üniversite hakkındaki görüş ve önerileri de alındı.

(Haber Merkezi)

4 ay, 15 gün önce / 09.01.2014 09:57:31   

Muhtemel afetlere karşı hazırlıklı olmalıyızOlası bir afet veya acil durumda, afet veya acil durumun etkilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik etkin ve seri bir yönetim ile koordineyi sağlamak, normal yaşama dönüşü kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla yapılan Hatay Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi inşaatı devam ediyor. Vali Lekesiz, ilimizin deprem bölgesinde yer aldığını belirterek olası bir afete karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız dedi.

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Müdürü M.Halil Yücelen, Hatay İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Mehmet Turgutlu, İl Özel İdaresi İnşaat Mühendisi Atilla Özcan ve yüklenici firma temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde devam eden çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdi.

Vali Lekesiz, muhtemel afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ifade ederek, “Muhtemel bir afet halinde olağanüstü halin sağlıklı yönetilmesine ilişkin gerekli altyapıya sahip bir sevk ve idare merkezine ihtiyacımız vardı. Bunun için yaklaşık 2 yıl önce Afet Acil Durum Yönetim Merkezi inşaatına başlamıştık ve merkezin yakın zamanda hizmete girebilir hale geldiğini memnuniyete görüyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 11 gün önce / 13.01.2014 10:43:27   

Hatay'ın potansiyeli çok büyükBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Hatay'da İş Dünyası Temsilcileriyle buluşma toplantısında biraraya geldi.

Cumartesi günü Otoman Otel'de düzenlenen Hatay İş Dünyası Toplantısı'na katılan Babacan, Hatay'ın çok güzel bir il olduğunu belirterek “Hatay'ın potansiyeli çok büyük” dedi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek;“Hatay'da sizlerle beraber olmak, Hatay'ın içinden geçmekte olduğu çok önemli kalkınma sürecini sizlerle beraber yerinde tespit edebilmek benim için büyük onur. Hatay çok güzel bir ilimiz. Hem ekonomisi hem sosyal yapısı çok çeşitlilik gösteren bir ilimiz. Hatay'da dağ var, ova var, deniz var, sanayi, turizm, ticaret, tarım var ama aynı zamanda çeşitliliğin zenginlik olarak görüldüğü bir sosyal doku var. Hatay'ın potansiyeli çok büyük. Biz Hatay'ın geleceğine inanıyoruz.

Türkiye dışa açık bir ekonomide olduğu için, ürünlerin, insanların, sermayenin rahatça hareket edebildiği bir ülke olduğu için dünyada olup biten bizi de kuşkusuz etkileyebiliyor. Son 3-4 yıllık dönemde tüm dünya için son yüzyılın en büyük ekonomik ve finans krizi yaşandı. Çok şükür Türkiye'de bunu çok hissetmedik ama dünyada yaşanan şu son kriz, ülkelerin maliyeti açısından baktığımızda 2.Dünya Savaşı'ndan daha büyük bir mali yük bırakan bir kriz. İşte böylesine bir dönemden geçti dünya ve 2014 yılı bu küresel krizi yavaş yavaş artık arkamızda bırakacağımız bir yıl olacak.”dedi.

Siyasi istikrar ve güven ortamının, ekonomide başarının ön önemli kaynağı olduğuna da dikkat çeken Babacan, bu siyasi istikrarın ve Türkiye'deki güven ortamının devam etmesinin de ülkemizin ekonomik başarısının devam etmesi için şart olduğunu söyledi.

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise, Başbakan Yardımcımız Babacan'ın ilimize teşrifinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkür etti. Vali Lekesiz, ayrıca Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine de ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Vali Lekesiz, “Hiç şüphesiz hepimizin ortak arzusu daha mutlu ve kudretli bir Hatay'ı ve Türkiye'yi inşa etmektir. Ancak takdir edersiniz ki, bunlar sadece temenni ile olmaz, somut projelerin, somut hizmetlerin hayata geçirilmesine ilişkin çalışmaları, çabaları ve iradeyi gerektirir. Memnuniyetle belirtmek isterim ki, yarınımızın bugünümüzden daha iyi olabilmesine ilişkin ilimizde ulaştırmadan tarıma, turizmden sanayi altyapısına kadar pek çok alanda güzel çalışmalar var. Doğru proje kaynağını bulur anlayışından hareketle ilimizde hazırlanan ve hazırlanmakta olan tüm projeleri Bakanlıklarımız nezdinde bu zamana kadar gereken desteği bulduk bulmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı Başbakan Yardımcımız Sayın Babacan'ın şahsında Bakanlıklarımıza, Hükümetimize teşekkür ederim.”diye konuştu.

Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de, İlimizde 11 yılda yatırım iklimini pozitife çevirmek için önemli adımlar atıldığını ifade ederek, “Yatırımcının bir bölgeye gelebilmesi için ihtiyaç duyacağı alt yapıyı inşa ettik. Havaalanımızı açtık, ilimizin ilçelerimizin kara ulaşımını bölünmüş yollarla sağladık, doğalgazımız geldi, Amanos tüneli ile önemli bir sinerji elde edeceğiz, barajlarımızın inşaası devam ediyor.”dedi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ile Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz de konuşmalarının ardından Babacan'a ilimize özgü hediyeler verdiler.

Toplantıya Hatay Milletvekilleri Mehmet Öntürk ve Adem Yeşildal, MKÜ Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

(Haber: Hasan KAYA)

2 ay, 13 gün önce / 10.02.2014 10:40:49   

Altınözü yolu bozukSaadet Partisi Altınözü Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bük Hatay'ın bölgesel radyosu Hatay Fm'de Ayhan Gümüşsoy'un sunduğu “Seçim Özel Gündem” programına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Bük, Altınözü ilçe yolunun bozuk olduğunu, köy yollarının ise daha da kötü durumda olduğunu belirterek; “Sürekli aynı hata tekrarlanıyor.” dedi.

Güven sarsmayan, Allah korkusu taşıyan yapabileceği vaatleri verip ve sözünde duran dürüst kişilerin bu göreve seçilmesi gerektiğini ifade eden Bük, şu açıklamalarda bulundu: “Altınözü, İskenderun gibi diğer ilçelere baktığımızda hizmet almada geri kalmış durumda. Köy yolları zaten bozuk, tünellerden bahsedilirken 20 km. Altınözü yolu 20 yıldır bitirilemiyor. Sürekli aynı hata tekrarlanıyor. Biraz toprak serilip asfalt fıçı halinde boşaltılıp mıcırlanıyor al sana yol deniliyor. Aradan 5 ay geçmeden yağmur yağınca çukurlaşıyor. Hakkı ile bir yol yapılmadı bu güne kadar. Alt zemin çalışması düzgün yapıldıktan sonra asfalt tabaka halinde 20 cm yapıldığında bu sorun çözülecektir. Bunu yapacağız inşallah.

Tarım kenti olmamıza rağmen Çiftçi maalesef perişan durumda ürünün karşılığını alamıyor. Mavi mazot projemizle çiftçiye mazotu uygun fiyata vereceğiz. Bugün mazota vergilere vs. her şeye zam yapılırken ürünler artmadan enflasyonun altında seyrediyor. Böyle olunca üretim olmuyor ve her şey ithal ediliyor. Çiftçi destekleme değil ürününün hakkı fiyatı en azından zamlarla paralel şekilde hakkını istiyor.

Şu anda taşıma sistemi diye bir proje uygulanıyor. Öğrenciler köylerden tek tek alınıp okula götürülüyor. Gidiş geliş 4 saat bir zaman yolda boşa gidiyor. Biz yurtlar yapacağız. Yapabilirsek okullar yapmaya çalışacağız. Öğrenciler yurtta kalırsa planlı programları bir şekilde ders çalışıp başarılı bireyler olacaklardır.

Daha çok projelerimiz var ama adaylığımız yeni açıklandı seçimlere daha var diğer projelerimizi 2 Şubat'ta Ankara'da aday tanıtım toplantımızdan sonra gecemizi gündüzümüze katıp ev ev dolaşıp herkese açıklayacağız. Adı hiçbir zaman yolsuzluklara bulaşmamış ahlak ve maneviyat önceliği olan arkadaşlarımızla tüm Türkiye kazanacak.” dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 23 gün önce / 31.01.2014 10:29:30   

Hatay'da hazırlanan kamu spotu yayınlanmaya başladıAntakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesinin hazırladığı Okul Öncesi Eğitimde İnsan Hakları Öğretiminin önemi konulu ''Kamu Spotu'' ulusal ve yerel TV kanallarında yayınlanmaya başladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ''Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi” hibe programı kapsamında ilimizde çekimi gerçekleştirilen Okul öncesi dönemde demokratik değerler öğretiminin önemi konulu ilk Kamu Spotu yayınlanmaya başlandı.

Antakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Proje ekibi ve kamu spotunda rol alan okul öncesi eğitim öğrencileri başta barış, sevgi, saygı, hoşgörü, eşitlik olmak üzere birarada yaşama kültürümüz ve vazgeçilmez evrensel değerlerin önemine dikkat çekerek dünyaya mesaj verdiler.

(Haber Merkezi)

2 ay, 13 gün önce / 10.02.2014 10:29:32   

Ergin, büyük coşku seli ile karşılanıyor30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam eden gezmedik köy, çalmadık kapı bırakmayan AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, her gittiği yerde insanların büyük coşku seli ile karşılanıyor.

Antakya'nın Bozhöyük, Reyhanlı'nın Kurtuluş, Karacanlık, Kumtepe, Suluköy, Belen'in Ötençay ve Şenbük köyleri ile Kırıkhan Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini ziyaret ederek halkın büyük teveccühü ile karşılanan AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart tarihinde Hatay'da Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı seçimlerinin yapılacağını hatırlatarak, 'Millete hizmetkarlık yapmak bizlerin işidir. Referansımız yaptığımız hizmetler ve sizlersiniz' dedi.

Hatay'ın hizmetler ile coştuğunu ve Türkiye genelinde hiç bir vilayette yapılması mümkün olmayan hizmetlerin ilimize yapıldığını ifade eden Ergin, 'Aynı anda üç ayrı barajın yapıldığı bir vilayet var mı? Hatay genelinde topraklarımızın %16'sı 300-400 metre derinlikten çekilen sular ile sulanıyordu. Artık bunun sonu geldi çok şükür. Önce hayal edip sonra projesini uygulamaya aldığımız barajlar ile topraklarımızın %90'ı sulanmış olacak. Buda çiftçilerimize ekstra iş aş olarak dönecek. Benim çiftçim, benim köylüm artık sulama amaçlı olarak ödediği elektrik parasını ailesine harcayacak. Bu hizmetleri sunmak için dizlerinizde derman olması lazım.

Ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanması lazım. Çok şükür sizlerin bizlere verdiği vekaletname ile bunları başardık ve sözümüzü tuttuk. Hatay geçmişten gelen alacaklarını tahsil ederek hizmet kervanında yoluna emin adımlarla ilerliyor. Bizler 11 yıldır taş üstüne taş koyuyoruz, dedikodu üretmiyoruz' dedi.

(Haber Merkezi)

3 ay, 3 gün önce / 21.01.2014 10:51:28   

Çanakkale 1915 Müzesi gezici tır Hatay'a geliyorBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana İl Müdürü Mustafa Keleş ve Mütercim Öner Bozkurt Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen'i cemiyet binasında ziyaret etti.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen tarafından karşılanan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana İl Müdürü Mustafa Keleş; “Geçtiğimiz aylarda Hatay Gazeteciler Cemiyeti gerçekleştirdiği kongre sonucunda göreve tekrar seçilen cemiyet başkanı Ahmet Yetişen'i tebrik ediyorum ve onun nezdinde yönetim kurulu üyelerine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum. Aynı zamanda Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etmemin başka bir nedeni ise Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan Çanakkale Destanı'nın unutulmaması için Çanakkale 1915 Müzesi adı altında Şehitler Diyarı'ndan Anadolu'ya adlı Tır Müze Hatay iline gelip savaş döneminde kalan eserleri sergileyecek. Tır Müze içerisinde savaş sonrası kalan eserler sergilenecektir. Bu konuda Hatay Valiliği ile gerekli çalışmaları yaptık. 27 Ocak - 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Gezici Müze Tır Hatay'a gelerek tarihin tekrar canlanmasına tanıklık edecektir. Yapılan bu çalışmalar neticesinde kolaylık gösteren herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen yaptığı konuşmada; “Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Adana'da bir şubesi olması biz gazetecileri rahatlatmıştır. Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürü Mustafa Keleş'e cemiyetimize yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimizde 27 Ocak - 02 Şubat 2014 tarihleri arasında ağırlanacak olan Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tır için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

3 ay, 3 gün önce / 21.01.2014 10:56:20   

KAGİD'DEN BARIŞ VE HOŞGÖRÜ ZİRVESİHatay Kadın Girişimciler Derneği Sevgi Barış Hoşgörü Kenti Hatay'da çeşitli illerden iki yüze yakın kadının katıldığı panel düzenledi.

Kadının Sivil Toplum Örgütünde, ekonomide ve siyasetteki yeri ve önemi konulu panelde Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Dilek Karadeniz yaptığı konuşmada “Sivil toplum örgütlerinde gurup çalışmasını öğrenen, sayıları azda olsa ekonominin içinde emeklemeye başlayan kadınlarımızın yeterli olmasa da eğitim seviyelerini artırdıklarını bu gelişmeler ile birlikte politikaya girmeleri gerekmektedir. Kendini maddi manevi hazır hisseden kadınlarımızın siyasete girmesi ve hemcinslerimizin yaşadığı sosyo ekonomik ve kültürel problemlerimize çözüm aramalıdır” dedi.

Panelin ilk bölümünde rol model olarak Belgin Ünal moderatörlüğünde MAGICFORM yönetim kurulu üyesi Handan Ercengiz başarı öyküsünü anlattı.

Kader derneği başkanı Çiğdem Aydın derneğinin çalışmalarını anlattı ve kadının siyasete girmesi için mutlaka bir kota olması gerektiğinin altını çizdi.

Panelin ikinci bölümünde Tuluhan Tekelioğlu Moderatörlüğünde KAGİDER Başkanı Gülden Türkan sivil toplum örgütün içerisindeki kadınların dernek amaçları aynı ise bölünmeden birlik beraberlik içerisinde yollarına devam etmeleri gerektiğini söyledi.

İki gün süren programda medeniyetler korosu konseri yer aldı. Programın ikinci gününde kısa bir turistik gezi yapıldı.

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurul Başkanı Hatice Dilek Karadeniz Antakya'da başlayan kadın dayanışması toplantılarının tüm Türkiye'de yapılıp her ilde gerçekleşmesi gerektiğini, ilk çağrıyı Hatay'dan yaparak başlamasından mutluluk duyduğunu belirtti.

(Haber Merkezi)

2 ay, 2 gün önce / 21.02.2014 10:23:55   

Kimyeci: Antakya'da büyük değişimler yaşanacakAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı Mimar İsmail Kimyeci, Antakyalıların gönlüne taht kurmayı başardı. Gittiği her ortamda büyük coşku seli ile karşılanan Kimyeci, 30 Mart tarihi sonrasında Antakya'da hizmet konusunda büyük değişimlerin yaşanacağını söyledi.

Antakya Belediyesi Meclis üyesi adayları ile birlikte çeşitli mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelen Kimyeci, halkın büyük teveccühü ile karşılanıyor. Antakya'nın 30 Mart sonrasında AK Parti belediyecilik anlayışı ile yönetileceğini ifade eden Kimyeci, 'AK Parti gerek yerel, gerekse genel yönetim aşamasında kendini ispat etmiştir.

AK Partili belediyelerde halkın, sivil toplum kuruluşlarının bir arada hareket etmesi ve birlikte yönetim sergilemesi hususunda gerekli alt yapı sağlanır. İşte bu yüzden AK Partili belediyelerin, diğer belediyelere göre başarı grafiği oldukça yüksektir. Allah'ın izni ve sizlerin teveccühü ile Antakya Belediyesi'ni ben ve Büyükşehir Belediyesini de sayın Adalet eski Bakanımız Sadullah Ergin'in kazanması sonrasında yaşadığımız kentte hizmet yönünden büyük, köklü değişimler yaşanacak' dedi.

(Haber Merkezi)

1 ay önce / 25.03.2014 11:41:02   

İhracat %6,2 arttı, ithalat %5,9 azaldıTürkiye İstatistik Kurumu Hatay Bölge Müdürlüğü Dış Ticaret İstatistikleri, Şubat 2014 verilerine göre ihracat %6,2 arttı, ithalat %5,9 azaldı.

TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada Hatay'da 2014 yılı şubat ayı ihracatı 229,7 milyon dolar, ithalatı ise 273,7 milyon dolar,Kahramanmaraş'ta 2014 yılı şubat ayı ihracatı 72,2 milyon dolar, ithalatı ise 113,4 milyon dolar, Osmaniye'de 2014 yılı şubat ayı ihracatı 18, 0 milyon dolar ,ithalatı ise 67,6 milyon dolar olduğu bildirildi.

TÜİk Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2014 yılı Şubat ayında, 2013 yılının aynı ayına göre %6,2 artarak 13 150 milyon dolar, ithalat %5,9 azalarak 18 250 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Şubat ayında dış ticaret açığı %27,2 azalarak 7 009 milyon dolardan 5 100 milyon dolara düştü.

İhracatın ithalatı karşılama oranı 2013 Şubat ayında %63,9 iken, 2014 Şubat ayında %72,1'e çıktı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre ihracat %4,5 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre; 2014 Şubat ayında bir önceki aya göre ihracat %4,5 arttı, ithalat ise %2,9 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre ise; 2014 yılı Şubat ayında önceki yılın aynı ayına göre ihracat %6,2 arttı, ithalat %5,9 azaldı.

Avrupa Birliği'nin (AB-28) ihracattaki payı 2013 Şubat ayında %41,1 iken, 2014 Şubat ayında %41,6 oldu. AB'ye yapılan ihracat, 2013 yılının aynı ayına göre %7,5 artarak 5 470 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Almanya'ya yapılan ihracat 2013 yılı Şubat ayına göre %8,4 artarak 1 175 milyon dolar olurken; bu ülkeyi sırasıyla Irak (1 022 milyon dolar), İngiltere (729 milyon dolar) ve İsviçre (642 milyon dolar) takip etti.

Rusya'dan yapılan ithalat, geçen yılın aynı ayına göre %1,4 artarak 2 044 milyon dolar oldu. Bu ülkeyi sırasıyla Çin (1 928 milyon dolar), Almanya (1 721 milyon dolar) ve ABD (993 milyon dolar) izledi” denildi.

(Haber Merkezi)

3 hafta, 2 gün önce / 01.04.2014 10:54:23   

PRIME MALL'DA PLAYSTATİON TURNUVASI SONA ERDİ


2 ay, 28 gün önce / 25.02.2014 10:37:17   

Kadınlar ikinci bir şansı hak ediyorBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan 'Gönül Elçileri' şemsiye projesinin ikinci alanı olan 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi' 22 Ekim 2013 Salı günü Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in eşi Zehra Lekesiz ve 80 ilin Vali eşlerinin katıldığı toplantıda hayata geçirilmişti.

Kadınların 2. Bir şansı hâk ettiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz Hatay Gazeteciler Cemiye-tinde (HGC) düzlediği basın toplantısında konu ile ilgili şu bilgileri verdi; “Hedef grubumuz olan İlköğretim /Ortaokul mezunu tüm kadınların mesleki açık öğretim liselerine yönlendirilerek mesleki beceriye sahip lise mezunu olmalarını ve istihdam edilmelerini sağlamaktır.

TÜİK 2012 verilerine göre; İlimizdeki kadınlarımızın İlköğretimde okullaşma oranı % 98.64 iken bu oran lise öğreniminde % 67.02'dir.

Hedefimiz, İlköğretim/Ortaokul mezunu kadınlarımızın eğitimlerini yarıda bırakmamaları ve lise mezunu kadınlarımızın okullaşma oranını yükseltmektir.

2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki açık öğretim liseleri kurulmuştur. Bu liseler örgün eğitimdeki meslek liseleri ile aynıdır. Ancak yapısı ve işleyişi bakımından kendine özgü bir modeldir. Kültür dersleri uzaktan eğitim yolu ile (evinizden internet aracılığıyla, ücretsiz verilecek kitaplarla) sınavları ise, merkezi sınav sistemi ile yapılmaktadır. Meslek dersleri meslek liselerinde akşam ve hafta sonları verilmektedir. Mesleki Açık Öğretim Liselerine kayıtlar 03 Şubat'tan itibaren tüm meslek liselerinde yapılmaktadır.” dedi.

HGC'de düzenlenen basın toplantısına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HGC Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Yıldız ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

(Haber: Hasan KAYA)

3 ay, 17 gün önce / 06.02.2014 12:15:23   

KURTULUŞ CADDESİNDE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI DEVAM EDİYORAntakya Belediyesi tarafından, araç ve yaya trafiği akışının daha akıcı şartlarda yapılması, şehrin güzelleşmesi ve estetik bir görünüme kavuşması amacıyla yürütülen yol düzenleme ve asfaltlama çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Antakya Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz hafta Kurtuluş Caddesi'nde başlatılan asfaltlama çalışmalarında, Habib-i Neccar Camii önünden Garnizon Kışlası arasındaki yolun asfaltlama çalışmalarını tamamlamıştı.

Ekipler şimdi çalışmalarına, caddenin diğer yakası olan Habib-i Neccar Camii önünden Reyhanlı Yolu ışıklarına, Ticaret Borsası kavşağına kadar olan bölümde devam ediyor.

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri, Habib-i Neccar Camii önünden Reyhanlı Yolu ışıkları arasında olan yolda asfalt öncesi temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurtuluş Caddesi üzerinde ikinci etap asfaltlama çalışmalarına 20 Şubat 2014 Perşembe günü başlayacak ve çalışmalar kısa zamanda tamamlanacak.

Çalışmalar Kemalpaşa Caddesi'nde devam edecek

Belediye ekipleri Kurtuluş Caddesi'nde asfaltlama çalışmalarını tamamladıktan sonra asfaltlama çalışmalarına Kemalpaşa Caddesi'nde devam edecek. Kurtuluş Caddesi'yle kesişen Kemalpaşa Caddesi'nin köprü güzergâhına doğru Uzun çarşı girişine kadar asfaltlanacağı belirtildi.

Asfalt öncesi kot düşürme ve zemin düzenleme çalışmaları yapan ekipler bu çalışmaların ardından, Antakya'nın araç trafiği bakımından en işlek caddelerinden biri olan Kurtuluş Caddesi'nde ve Kemalpaşa Caddesi'nde asfaltlama çalışmasını kısa zamanda tamamlamayı hedefliyor.

Belediye ekipleri, Kurtuluş Caddesi'nde asfaltlama çalışmasının ardından kaldırım yenileme çalışmalarını da gerçekleştirecek.

(Haber Merkezi)

2 ay, 3 gün önce / 20.02.2014 10:24:47   

“Zorlu görevde başarılar dilerim”Saadet Partisi İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci'yi ziyaret ederek zorlu görevinde başarılar diledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Necmettin Çalışkan ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, 'Yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duydum. Seçimler artık geride kaldı. Antakya Belediye Başkanı olarak kentin her noktasına eşit hizmet sunarak halkımızın memnun olmasını sağlayacağız' dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Necmettin Çalışkan ziyarette kısa bir konuşma yaptı. Çalışkan konuşmasında, 'Antakya Belediye Başkanlığınız hayırlı olsun. Bundan sonra zorlu bir görev sizleri bekliyor. Bu zorlu ve kutsal görevde size başarılar dilerim' dedi.

(Haber Merkezi)

1 hafta önce / 17.4.2014 10:38:55   

Ergin: Hatay mitinginde duygulandık22 Mart tarihinde Hatay'ın Antakya İlçesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile düzenlenen miting sonrasında teşekkür gezilerine çıkan AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Hatay mitinginde duygulandıklarını söyledi.

Esenlik Mahallesi eski polis lojmanları önünde, Kuyulu Mahallesinde doğum evi karşısında ve Akasya Mahallesi 3. etap TOKİ konutları alanında düzenlenen mahalle mitinglerine iştirak eden AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, vatandaşlara çeşitli konularda hitap etti.

Hatay'ın tarihi bir mitinge ev sahipliği yaptığını ifade eden Ergin, 'O mitingi görenler Allah'a hamd ettiler, duygulandık gözlerimiz yaşardı, gönüllerimiz genişledi. Orada Hatay vardı. Antakya, İskenderun, Belen, Kırıkhan, Hassa, Kumlu, Yayladağı, Reyhanlı, Altınözü, Samandağ, Defne, Arsuz, Payas, Dörtyol ve Erzin vardı. Hatay dışından sadece Başbakanımız uçağından gelen 15-20 kişi vardı. Ömrü hayatında böylesine coşkulu, böylesi görkemli miting görmeyenler şunu birbirlerine soruyorlar; Nereden geldi bu yüz binler? Nereden geldi bu insanlar? Hatay'da bu kadar insan var mıymış diye birbirlerine sormaya başladılar. Bende onlara Süleyman Çelebi Hazretleri'nin Mevlidi Şerifinden cevap vereyim; İndiler gökten melekler saf saf. Allah sizlerden razı olsun' dedi. Bu dizenin ardından mitinge katılım gösteren yüzlerce insan, büyük coşku ile alkış tuttu ve aynı zamanda tezahüratta bulunarak, Ergin'e olan bağlılıklarını gösterme imkanı buldu.

30 Mart seçimleri için projeler ve yapılan hizmetler kapsamında söylenmedik sözlerin kalmadığını ifade eden Ergin, 'Allah'ın izni ile bu iş tamam. Antakya ve Büyükşehir AK Parti'nin olacak. Bu gök kubbenin altında seçim çalışmaları kapsamında gerek hizmetler olsun, gerekse projeler olsun söylenmedik söz kalmadı. Proje ise, belediyecilik açısından ise, bizim projelerimize, yaptığımız hizmetlere diğerlerinin ufku, hayali yetişmez. Hizmet ise, hizmet. Proje ise proje. Türkiye'nin büyümesi ise büyüme. Kalkınma ise kalkınma, Dünya üzerinde bayrağımızı daha yukarılara çıkarmak ise onu da biz çıkarttık. Dünya'da en kalkınmış 200 ülke içinde 16. sırada olduk, Allah'a hamd olsun' şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

1 ay önce / 25.03.2014 11:31:21   

YAZARLARIMIZ